iliustracija iliustracija
iliustracija iliustracija iliustracija
Naujienos

Įmonės vadovė G. Brandao: VDU padėjo tapti tarptautinio lygio verslininke

2016-08-08 19:31:57

„Lietuvoje yra daug universitetų, gerų mokslo įstaigų – pavyzdžiui, VDU man suteikė galimybę tapti tarptautinio lygio verslininke. Tačiau biotechnologijų įmonių šalyje nėra daug, todėl yra daug galimybių įdarbinti kvalifikuotus, energingus jaunus specialistus.

foto

Mums būtų įdomu atidaryti filialą Lietuvoje“, – teigia Giedrė Brandao, vadovaujanti sparčiai augančiai biotechnologijų įmonei „AbBaltis“ Jungtinėje Karalystėje.

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) absolventė Giedrė Brandao savo įmonę įkūrė prieš šešerius metus, investavusi į ją vos 600 svarų – šiandien kompanijos apyvarta yra beveik tūkstantį kartų didesnė. „AbBaltis“ tiekia medžiagas įmonėms, kuriančioms diagnostinius testus dirbtinėje aplinkoje, laboratorijoje (in vitro) – pavyzdžiui, nustatančioms zika, denga virusus, retas infekcines ligas, alergijas, vėžį ir pan.

Praėjusiais metais už efektyvų tarptautinį eksportą įmonė gavo prestižinį Anglijos Karalienės apdovanojimą: itin aukštą įvertinimą, kurio įmonės siekia ištisus dešimtmečius ir aršiai konkuruoja. Be „AbBaltis“, 2015 m. apdovanojimą pelnė ir garsioji „Rolls-Royce“. Apdovanojimas įvertino „AbBaltis“ spartų augimą, pažangumą ir didelį eksporto kiekį. Iki 90 proc. jos produkcijos eksportuojama į ES, JAV, Kiniją, Pietų Korėją, Argentiną.

Biotechnologija išlieka viena perspektyviausių ir pažangiausių mokslo sričių, o ypač – diagnostika dirbtinėmis sąlygomis, kurios globali rinka 2022 metais turėtų pasiekti 81,3 mlrd. JAV dolerių. Tai ekonominėms krizėms gan atspari ir tarptautiška darbo sfera, kurioje aktyviai bendradarbiauja įvairių šalių įmonės, darbuotojų, praktikantų ieško visame pasaulyje.

Ne išimtis ir „AbBaltis“: biologijos studijas Vytauto Didžiojo universitete baigusi G. Brandao tikina, kad ji iki šiol palaiko aktyvius ryšius su šia aukštąja mokykla savo gimtinėje, atvyksta ten skaityti paskaitų, o į savo įmonę priima praktikantus iš VDU.

„Turime ateities sąlyčio taškų su universitetu, kalbėjome apie galimus tyrimus ateityje ir geresnį esamos VDU technikos išnaudojimą – universitete yra brangios įrangos, pavyzdžiui, fluorescencinis mikroskopas, ELISA skaitytuvo sistema, tačiau praverstų daugiau žinių jų panaudojimui. Susitikimo dėka prasiplėtė akiratis, įgyta žinių, idėjų galimiems eksperimentams“, – savo vizitą VDU prisiminė „AbBaltis“ vadovė.

Jau rinkdamasi studijas, G. Brandao vienu svarbiausiu kriterijų laikė tarptautiškumą, kuris šiandien yra viena iš jos įmonės sėkmės priežasčių. Vytauto Didžiojo universitetas jau tuomet, 1994 metais, siūlė itin geras tarptautiškas sąlygas – tai išliko vienu esminių jo bruožų iki šiol.

„Į VDU mane patraukė tarptautinė aura, daug dėstytojų iš įvairių šalių, galimybė studijuoti daug kalbų. Šis universitetas man suteikė galimybę tapti tarptautinio lygio verslininke. Tai buvo dar prieš „Erasmus“ ir visa kita – šiandien studentai turi dar daugiau galimybių“, – sako Giedrė Brandao. Baigusi VDU ji išvyko į JAV – ten po studijų Vusterio politechnikos institute (Worcester Polytechnic Institute, WPI) ji įsidarbino mokslininke ir dirbo biotechnologijų srityje, kol 2008-aisiais nusprendė sugrįžti į Europą ir čia pradėti savo verslą.

Jungtinėje Karalystėje įsikūrusi lietuvė neslėpė, jog dėl įvykusio „Brexit“ referendumo ir D. Britanijos apsisprendimo išstoti iš Europos Sąjungos, atsirado daug nežinomybės ir dėl jos įmonės ateities, priklausomai nuo to, kokius susitarimus priims šalių vadovai.

„Maždaug 70 procentų mūsų eksporto yra į ES, todėl, jei vartai į ten užsidarys arba pasunkės dokumentų tvarkymas, daugiau užtrukti gali ir visas prekybos procesas, o mūsų klientams labai svarbu gauti medžiagas greitai ir patogiai. Gali tekti atidaryti filialą Prancūzijoje, būtų įdomu atidaryti filialą ir Lietuvoje. Mums svarbu turėti filialus arčiau klientų, ypač jei atsiranda padidinta biurokratija“, – pasakojo G. Brandao.

Biotechnologės teigimu, naujo padalinio atidarymas Lietuvoje turėtų būti naudingas tiek pačiai įmonei, tiek perspektyviems Lietuvos biotechnologams, kadangi šios srities įmonių mūsų šalyje dar nėra tiek daug. Tarptautiškumą, filialų steigimą visame pasaulyje propaguoja ir didelės biotechnologijų kompanijos, tokios kaip VDU partnerė „Thermo Fisher“, kuri siūlo galimybes universiteto studentams atlikti praktiką arba laimėti stipendijas, o absolventams – įsidarbinti.

„Tokios įmonės kaip „Thermo Fisher“, „Bio-Rad“, „Siemens“ ir kitos naudoja resursus įvairiose šalyse ir panaudoja kiekvienos iš jų stiprumus – taip galima daug greičiau augti, nei vykdant veiklą vienoje šalyje. Tarkim, mums reikia daug talentingų žmonių, turinčių patyrimo biotechnologijose. O Lietuvoje yra daug universitetų, gerų mokslo įstaigų, tuo tarpu biotechnologijų įmonių daug nėra, tad yra daug galimybių įdarbinti kvalifikuotus energingus, jaunus specialistus“, – abipusę naudą įvardijo Giedrė Brandao.

Reklama
Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-01-18 11:14:36

Autonominis avarinis stabdymas: revoliucinė, bet ne visada veikianti sistema

2022 metais visi nauji Europos Sąjungoje parduodami automobiliai privalės stabdyti patys, t. y. turėti autonominio avarinio stabdymo (angl. Autonomous Emergency Braking, AEB) sistemas.
       2020-01-18 11:05:38

Apsipirkimas mobiliuoju telefonu: ko galime pasimokyti iš jauniausių?

Pasaulinės elektroninės prekybos statistikos duomenys rodo, jog 2020-ieji bus tie metai, kai perkant internetu mobilieji įrenginiai nukonkuruos kompiuterius. Populiarėjantis apsipirkimo būdas yra daug patogesnis dėl galimybės įsigyti norimų prekių bet kur ir bet kada.
       2020-01-17 17:00:16

Programavime įgyvendinti sumanymą iš pirmo karto sunkiai pavyksta

Informacinės technologijos (IT) mūsų gyvenime jau apsigyveno seniai ir trauktis nežada. Su informatika susijusių specialybių populiarumas vis dar auga, nors galima išgirsti nuomonių, kad šioje srityje specialistų turime daug, bet šią sferą profesionaliai išmanančių – trūksta.
       2020-01-17 16:55:58

Slaptos „Google Chrome“ funkcijos: kaip iš naršyklės gauti dar daugiau?

Šiandien interneto naršyklė „Google Chrome“ vis dar yra populiariausia pasaulyje. Dėl jos funkcionalumo, greičio ir patogumo, naršykle naudojamasi įvairiose platformose nuo asmeninių kompiuterių iki „Android“, „iPhone“ ar „iPad“ įrenginių.
       2020-01-17 16:47:24

Pieno kaina išaugo – stambieji ūkiai gauna europinį vidurkį

Lietuvos pieno perdirbimo įmonės 2019 metų gruodį už natūralų pieną stambiesiems šalies pieno ūkiams mokėjo europinį vidurkį siekiančią supirkimo kainą – 338,5 eurus už toną, arba 0,8 proc. daugiau nei lapkritį.
       2020-01-17 16:44:38

Saugūs internete: virtualaus gyvenimo taisyklės jaunuoliui

Šiandien jaunuoliai yra aktyvūs technologijų vartotojai, tad niekur nepalikti skaitmeninių pėdsakų internete beveik neįmanoma. Dėl to, itin svarbu rūpintis savo skaitmenine tapatybe, virtualioje erdvėje elgtis atsakingai ir apgalvotai, taip, kaip realiame gyvenime.
       2020-01-17 16:40:53

Mokslininkas apie žiemą dygstančius grybus: šis reiškinys mums siunčia žinią

Viešojoje erdvėje šią žiemą netrūksta gyventojų keliamų nuotraukų, kuriose – miške rasti grybai. „Tai ne prasimanymas, o šių metų žiemos realybė.
       2020-01-17 16:37:26

Laikas, kai moterų akys nustoja blizgėti: kaip sau padėti?

Keičiantis amžiui, keičiasi ir moteriškų hormonų pusiausvyra, o tai turi įtakos ir savijautai. „Eurovaistinės“ sveikatos specialistai sako pastebintys, kad moterims, kurios nežino, kaip tinkamai pasirūpinti savimi, tai gali trukdyti netgi paprasčiausiai kasdienei veiklai.
       2020-01-17 08:11:18

Dakaro organizatoriai „Agrorodeo“ komandai įteikė medalius už pagalbą varžovui

Dakaro ralio organizatoriai Vaidotui Žalai ir Sauliui Jurgelėnui už pagalbą prancūzų R. Chabot ir G. Pillot ekipažui įteikė „Epic story“ atminimo medalius, kurie yra dalijami istorijų, labiausiai atspindinčių Dakaro ralio dvasią dalyviams.
       2020-01-16 12:15:31

Banko kortelės kodą bandė išgauti mirtinais smūgiais

Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras Arvydas Gramba, surašęs kaltinamąjį aktą, teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje trys visaginiečiai kaltinami nužudymu. Jiems taip pat pareikšti kaltinimai dėl neteisėto disponavimo nužudytojo mokėjimo kortele bei jos neteisėto panaudojimo.
       2020-01-16 12:08:03

ES suteikė Estijos pavėžėjimo paslaugų platformai „Bolt“ 50 mln. Eur kreditą

EIB suteikia įmonės „Bolt“ plėtrai bei tyrimams ir naujiems produktams kurti 50 mln. Eur vertės kvazikapitalo kreditą. „Bolt“ investuos šios paskolos lėšas į savo teikiamų pavėžėjimo paslaugų saugos, patikimumo ir tvarumo didinimą.
       2020-01-16 11:45:34

Gyvenimas „nuo algos iki algos“: ką vertėtų daryti kitaip?

Nauji metai dažnam yra naujų darbų bei tikslų įgyvendinimo pradžia – prisižadama išmokti ką nors naujo, pradėti sveikiau gyventi ar galiausiai – nuosekliau ir atsakingiau planuoti finansus, kad paskutinės dienos iki atlyginimo nebūtų kupinos nerimo.
       2020-01-16 09:01:48

Kaip pamačius nuolaidas nepamesti galvos?

Sausį drąsiai galime vadinti atsinaujinimo mėnesiu. Jo laukiame ne tik dėl to, kad pradedame vykdyti Naujųjų metų išvakarėse sau duotus pažadus, tačiau šį mėnesį prasideda ir taip laukti išpardavimai. Didžioji dalis moterų skuba nusipirkti seniai nusižiūrėtą suknelę, batelius ar rankinę, kuriai vis pagailėdavo pinigų.
       2020-01-16 08:53:54

„Microsoft“ galimybė studentams: kviečia kurti dirbtinio intelekto sprendimus

Technologijų kompanija „Microsoft“ Lietuvoje ieško inovatyvių studentų ir kviečia juos dalyvauti konkurse „AI Guardians“. Jo tikslas – rasti geriausias, dirbtiniu intelektu paremtų sprendimų idėjas, kurios padėtų tobulinti aukštąjį mokslą.
       2020-01-16 08:45:29

Pretenduojate į paramą elektrinei įrengti? Nepadarykite šių klaidų

2020-ieji startavo gera žinia gyventojams, norintiems būti energetiškai nepriklausomiems ir kartu prisidėti prie aplinkos tausojimo. Iki pat sausio pabaigos dal galima pretenduoti į Europos Sąjungos (ES) paramą, skirtą saulės elektrinėms individualiuose namuose įsirengti ir nutolusioms saulės elektrinėms įsigyti.
       2020-01-16 08:41:52

Žmogus imasi nemirtingumo projektų

Atsarginiai organai, genų inžinerija, kamieninės ląstelės – tai kelios medicinos sritys, į kurias šiuo metu nukreipti milžiniški finansiniai, moksliniai ir technologiniai resursai. Geriausiu gydytojo pagalbininku tampa informacinės technologijos, dirbtinis intelektas, vis aštriau iškyla ir nauji etiniai klausimai, į kuriuos atsakymų dar nėra.
       2020-01-16 08:25:29

Pernai dvigubai daugiau užsienio startuolių verslo plėtrai pasirinko Lietuvą

Nors konkurencija tarp Lietuvos ir kitų šalių startuolių ekosistemų sparčiai stiprėja, inovatyvūs verslai iš ne Europos Sąjungos šalių palankiai vertina Lietuvos startuolių ekosistemą.
       2020-01-16 08:03:39

„DiscoverEU“: 2020 m. dar 20 000 jaunuolių galės geriau pažinti Europą

Per ketvirtąjį iniciatyvos DiscoverEU etapą, kuris baigėsi 2019 m. lapkričio 28 d., sulaukta maždaug 75 000 paraiškų iš visos Europos, apie 20 000 aštuoniolikmečių bus įteikti kelionės bilietai.
       2020-01-16 07:51:56

Dėl galimai pagrobtos mergaitės Vilniuje, prie TV bokšto

Visą naktį intensyviai vykdyta galimai pagrobtos mergaitės paieška kol kas nedavė užčiuopiamų rezultatų. Tyrimo metu iškelta daug versijų, visos jos nuodugniai tikrinamos.
       2020-01-16 07:48:14

4 dažniausiai pasitaikančios akių ligos ir kaip jų išvengti

Greitas gyvenimo ritmas, dažnas stresas darbe ir, žinoma, naujosios technologijos, be kurių mes sunkiai įsivaizduojame savo dieną, dažnai paskatina įvairių ligų vystymąsi vis jaunesniame amžiuje.
       2020-01-15 17:55:09

Sustabdytas 10-asis Dakaro ralio greičio ruožas

Dakaro ralio organizatoriai dėl saugumo anksčiau laiko sustabdė 10-ąjį greičio ruožą. Automobilių įskaitoje šiandien greičiausias buvo Carlosas Sainzas su „MINI“ bagiu, „Agrorodeo“ ekipa dėl Sauliaus Jurgelėno rankos skausmų prilėtino tempą.
       2020-01-15 14:23:53

Šįkart viskas kitaip: ką rodo ekonomikos temperatūros indeksas?

Šalies ekonomikai nuosekliai augant, nuolat kylant vidutiniam darbo užmokesčiui ir klestint nekilnojamo turto rinkai, kyla klausimų, ar toks augimas yra tvarus. Galbūt tikrieji ekonomikos iššūkiai čia pat, tik jie dar neryškūs ir dėl to nekelia nerimo?
       2020-01-15 14:18:47

Atnaujintos taksi ir „pavėžėjų“ veiklos taisyklės: ką būtina žinoti?

Susisiekimo ministerija primena, kad nuo šių metų sausio 1 d. įsigaliojo Kelių transporto kodekso pakeitimai, susiję su keleivių vežimu už atlygį lengvaisiais automobiliais pagal užsakymą („pavėžėjimo“ veikla) ir lengvaisiais automobiliais taksi.
       2020-01-15 14:16:19

Į Lietuvą atgabenti pirmieji dujų jungties su Lenkija vamzdžiai

Dujų perdavimo sistemos operatoriui „Amber Grid“ pradėjus dujotiekių jungties su Lenkija statybą, priimti pirmieji į Lietuvą atgabenti vamzdžiai. Kryptingai siekiama, kad dujos jais pradėtų tekėti projekte numatytu laiku – 2021-ųjų pabaigoje.
       2020-01-15 14:12:20

Sužinokite, kodėl Lietuvos žmonėms patinka pasivaikščiojimai su šunimis?

Lietuvoje gerokai pasikeitė požiūris į šunis: jie laikomi nebe sargais, o šeimos nariais, mokomi paklusnumo ir socializuojami, kad tinkamai elgtųsi viešose vietose. Paradoksalu, bet augintiniai nepadeda Lietuvos žmonėms užmegzti naujų pažinčių ar tvirtesnių ryšių su kaimynais bei kitais šunų augintojais.
       2020-01-15 14:09:55

Buitinės įrangos pokštai: kaip prižiūrėti, kad gedimai nekainuotų visų santaupų?

Visiems kartais „atsitinka gyvenimas“ ir nei iš šio, nei iš to sugenda skalbyklė ar šaldytuvas. Dažniausiai tai atsitinka pačiu netinkamiausiu metu, nes tenka išleisti nemažai pinigų buitinės įrangos taisymui ar naujos įsigijimui, o tokių išlaidų paprastai neplanuojame.
       2020-01-15 14:06:54

Pomidorai – aukso obuoliai, kuriuos atrado actekai

Pomidorai – viena populiariausių daržovių visame pasaulyje, panašiai kaip ir bulvė, mus pasiekė tik XVI amžiuje iš Pietų Amerikos. Didžiojoje Britanijoje ilgai laikyta nuodingu dekoratyviniu augalu, šiuo metu ji varžosi su kitomis daržovėmis savo sveikatai naudingomis savybėmis ir net vadinama supermaistu.
       2020-01-15 14:03:59

Miego sutrikimai ir jų keliami pavojai – kaip to išvengti?

Vos atsigulę visi norime užmigti žaibiškai, miegoti nepertraukiamai, o ryte prabusti žvalūs ir energingi. Visgi, ne kiekvienas iš mūsų gali pasigirti kokybišku nakties miegu. Mokslinių tyrimų duomenys rodo, kad miego sutrikimai neigiamai veikia net 35 – 40 proc. pasaulio gyventojų.
       2020-01-14 07:23:34

6 netikėčiausios dirbtinio intelekto naujienos

Kasmet vykstanti didžiausia pasaulyje technologijų paroda „CES“ – tarsi naujas žvilgsnis į ateitį. Inovacijas tobulinančios bendrovės pristato vis pažangesnius išradimus ir rodo, kaip gyvensime ateityje.
       2020-01-14 07:19:14

Planuojate pirkti pirmąjį būstą? Nepadarykite šių klaidų

Naujųjų metų pradžia – pokyčių metas. Vieni keičia plaukų spalvą, kiti garderobą, o kai kurie gyvenamąją vietą. Keičiant namus kyla nemažai klausimų, o ypač, jei ruošiamasi įsigyti pirmąjį būstą. Namas ar butas, miesto centre, miegamajame rajone, o gal šalia miesto?
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.
Reklama