Naujienos

Įmonės vadovė G. Brandao: VDU padėjo tapti tarptautinio lygio verslininke

2016-08-08 19:31:57

„Lietuvoje yra daug universitetų, gerų mokslo įstaigų – pavyzdžiui, VDU man suteikė galimybę tapti tarptautinio lygio verslininke. Tačiau biotechnologijų įmonių šalyje nėra daug, todėl yra daug galimybių įdarbinti kvalifikuotus, energingus jaunus specialistus.

foto

Mums būtų įdomu atidaryti filialą Lietuvoje“, – teigia Giedrė Brandao, vadovaujanti sparčiai augančiai biotechnologijų įmonei „AbBaltis“ Jungtinėje Karalystėje.

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) absolventė Giedrė Brandao savo įmonę įkūrė prieš šešerius metus, investavusi į ją vos 600 svarų – šiandien kompanijos apyvarta yra beveik tūkstantį kartų didesnė. „AbBaltis“ tiekia medžiagas įmonėms, kuriančioms diagnostinius testus dirbtinėje aplinkoje, laboratorijoje (in vitro) – pavyzdžiui, nustatančioms zika, denga virusus, retas infekcines ligas, alergijas, vėžį ir pan.

Praėjusiais metais už efektyvų tarptautinį eksportą įmonė gavo prestižinį Anglijos Karalienės apdovanojimą: itin aukštą įvertinimą, kurio įmonės siekia ištisus dešimtmečius ir aršiai konkuruoja. Be „AbBaltis“, 2015 m. apdovanojimą pelnė ir garsioji „Rolls-Royce“. Apdovanojimas įvertino „AbBaltis“ spartų augimą, pažangumą ir didelį eksporto kiekį. Iki 90 proc. jos produkcijos eksportuojama į ES, JAV, Kiniją, Pietų Korėją, Argentiną.

Biotechnologija išlieka viena perspektyviausių ir pažangiausių mokslo sričių, o ypač – diagnostika dirbtinėmis sąlygomis, kurios globali rinka 2022 metais turėtų pasiekti 81,3 mlrd. JAV dolerių. Tai ekonominėms krizėms gan atspari ir tarptautiška darbo sfera, kurioje aktyviai bendradarbiauja įvairių šalių įmonės, darbuotojų, praktikantų ieško visame pasaulyje.

Ne išimtis ir „AbBaltis“: biologijos studijas Vytauto Didžiojo universitete baigusi G. Brandao tikina, kad ji iki šiol palaiko aktyvius ryšius su šia aukštąja mokykla savo gimtinėje, atvyksta ten skaityti paskaitų, o į savo įmonę priima praktikantus iš VDU.

„Turime ateities sąlyčio taškų su universitetu, kalbėjome apie galimus tyrimus ateityje ir geresnį esamos VDU technikos išnaudojimą – universitete yra brangios įrangos, pavyzdžiui, fluorescencinis mikroskopas, ELISA skaitytuvo sistema, tačiau praverstų daugiau žinių jų panaudojimui. Susitikimo dėka prasiplėtė akiratis, įgyta žinių, idėjų galimiems eksperimentams“, – savo vizitą VDU prisiminė „AbBaltis“ vadovė.

Jau rinkdamasi studijas, G. Brandao vienu svarbiausiu kriterijų laikė tarptautiškumą, kuris šiandien yra viena iš jos įmonės sėkmės priežasčių. Vytauto Didžiojo universitetas jau tuomet, 1994 metais, siūlė itin geras tarptautiškas sąlygas – tai išliko vienu esminių jo bruožų iki šiol.

„Į VDU mane patraukė tarptautinė aura, daug dėstytojų iš įvairių šalių, galimybė studijuoti daug kalbų. Šis universitetas man suteikė galimybę tapti tarptautinio lygio verslininke. Tai buvo dar prieš „Erasmus“ ir visa kita – šiandien studentai turi dar daugiau galimybių“, – sako Giedrė Brandao. Baigusi VDU ji išvyko į JAV – ten po studijų Vusterio politechnikos institute (Worcester Polytechnic Institute, WPI) ji įsidarbino mokslininke ir dirbo biotechnologijų srityje, kol 2008-aisiais nusprendė sugrįžti į Europą ir čia pradėti savo verslą.

Jungtinėje Karalystėje įsikūrusi lietuvė neslėpė, jog dėl įvykusio „Brexit“ referendumo ir D. Britanijos apsisprendimo išstoti iš Europos Sąjungos, atsirado daug nežinomybės ir dėl jos įmonės ateities, priklausomai nuo to, kokius susitarimus priims šalių vadovai.

„Maždaug 70 procentų mūsų eksporto yra į ES, todėl, jei vartai į ten užsidarys arba pasunkės dokumentų tvarkymas, daugiau užtrukti gali ir visas prekybos procesas, o mūsų klientams labai svarbu gauti medžiagas greitai ir patogiai. Gali tekti atidaryti filialą Prancūzijoje, būtų įdomu atidaryti filialą ir Lietuvoje. Mums svarbu turėti filialus arčiau klientų, ypač jei atsiranda padidinta biurokratija“, – pasakojo G. Brandao.

Biotechnologės teigimu, naujo padalinio atidarymas Lietuvoje turėtų būti naudingas tiek pačiai įmonei, tiek perspektyviems Lietuvos biotechnologams, kadangi šios srities įmonių mūsų šalyje dar nėra tiek daug. Tarptautiškumą, filialų steigimą visame pasaulyje propaguoja ir didelės biotechnologijų kompanijos, tokios kaip VDU partnerė „Thermo Fisher“, kuri siūlo galimybes universiteto studentams atlikti praktiką arba laimėti stipendijas, o absolventams – įsidarbinti.

„Tokios įmonės kaip „Thermo Fisher“, „Bio-Rad“, „Siemens“ ir kitos naudoja resursus įvairiose šalyse ir panaudoja kiekvienos iš jų stiprumus – taip galima daug greičiau augti, nei vykdant veiklą vienoje šalyje. Tarkim, mums reikia daug talentingų žmonių, turinčių patyrimo biotechnologijose. O Lietuvoje yra daug universitetų, gerų mokslo įstaigų, tuo tarpu biotechnologijų įmonių daug nėra, tad yra daug galimybių įdarbinti kvalifikuotus energingus, jaunus specialistus“, – abipusę naudą įvardijo Giedrė Brandao.

Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-05-25 10:59:01

1 valanda per dieną sportui: kodėl to reikia?

Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijas aktyviai judėti reikėtų bent 30 minučių per dieną. Tačiau norint būti dar sveikesniems – fizinei veiklai kasdien rekomenduojama skirti vieną valandą.
       2020-05-25 10:54:01

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 24 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 12.
       2020-05-23 09:51:17

Vaikų mokymas važiuoti dviračiu – kokias užduotis privalo atlikti tėvai?

Ilgos dienos namuose tapo tikru šiltojo sezono iššūkiu mažiesiems. Jei ramių pasivaikščiojimų lauke neužtenka vaiko fizinio aktyvumo poreikiams išpildyti, specialistai pataria šį šeimos laiką išnaudoti linksmai, naudingai veiklai – mokymuisi važiuoti dviračiu.
       2020-05-23 09:49:15

Šalta sriuba: kuo galite pakeisti šaltibarščius?

Nors kol kas pavasaris pasižymi permainingais orais, visgi vos pasitaikius šiltesnei dienai ant daugelio stalo karaliauja šaltibarščiai. Tačiau atsigaivinti ir pasisotinti galima ne tik jau įprastais bei visų pamėgtais šaltibarščiais, bet ir kitomis šaltomis sriubomis.
       2020-05-23 09:20:46

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 22 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 12.
       2020-05-23 07:57:34

Apsinuodijimas alkoholiu: ką daryti?

Galvos skausmas, pykinimas, svaigulys – tai, kas dažnai užklumpa ryte, jeigu vakarėlio metu buvo nesaikingai vartojamas alkoholis. „Eurovaistinės“ sveikatos priežiūros specialistai atkreipia dėmesį, kad apsinuodijimo alkoholiu galime išvengti saikingai vartodami svaigiuosius gėrimus.
       2020-05-22 17:29:16

Eskedar Maštavičienė: „Kultūra yra išmokstamas, ne įgimtas dalykas“

„Iš prigimties visi žmonės esame vienodi. Skirtingas kultūras, kuriose gyvename, mes perimame iš aplinkos“, – įsitikinusi prieš trylika metų su pabėgėlių programa iš Etiopijos į Lietuvą atvykusi ir čia šeimą sukūrusi Eskedar Maštaviečienė.
       2020-05-22 17:18:39

Pomidorų padažas ir kečupas: kuo skiriasi ir kaip pasigaminti patiems?

Pomidorų padažą ko gero rasime kiekvieno tautiečio virtuvėje. Jį nesudėtingai galima pasigaminti patiems. Žinoma, padažas gali nebūti tokios intensyvios spalvos ir konsistencijos kaip pirktinis, visgi pamėginti verta.
       2020-05-22 16:48:40

Pandemijos banga Baltijos šalyse beveik baigėsi, sunkiausia – kaimyninėse šalyse

Nors šalyje nuosekliai auga žmonių judumas ir dirbančiųjų skaičius, ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse koronaviruso pandemijos banga artėja link pabaigos. Geriausiai šiandien sekasi Estijai ir Lietuvai.
       2020-05-22 09:51:40

„Bitė“ ir „Telecentras“ pasirašė sutartį dėl „Mezon“ pardavimo

AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (toliau – „Telecentras“) ir UAB „Bitė Lietuva“ (toliau – „Bitė“) pasirašė sutartį, pagal kurią „Bitė“ perka „Telecentro“ interneto, duomenų perdavimo ir IPTV verslą, plėtojamą su „Mezon“ prekės ženklu.
       2020-05-22 09:39:22

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 21 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 11.
       2020-05-22 09:02:30

Pokyčių ženklai darbe: kaip į juos reaguoti?

Pandemija, paskelbtas karantinas ir dėl to pasikeitusi ekonominė situacija neišvengiamai paveikė darbo rinką. Kol dalis darbuotojų derina darbą iš namų ir vaikų priežiūrą, kiti turi sukti galvą dėl iškilusios grėsmės jų darbo vietai ir ribotų galimybių keisti karjeros kryptį.
       2020-05-21 08:33:58

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 20 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 16.
       2020-05-20 16:29:12

Ištyrė Santaros klinikų darbuotojų jauseną darbe

Šių metų sausio pradžioje, dar prieš COVID-19 pandemijos protrūkį Lietuvoje, buvo atliktas Santaros klinikų personalo savijautos darbe tyrimas, kurį inicijavo Santaros klinikų gydytojų profesinės sąjunga.
       2020-05-20 15:37:58

Informacija apie COVID-19 epidemiologinę situaciją

VUL Santaros klinikose nuo gegužės 15 dienos padidėjo infekuotų pacientų srautas. Taip pat fiksuojami užsikrėtusiųjų koronavirusu COVID-19 medikų atvejai.
       2020-05-20 13:39:09

Nuo rugsėjo mokinius bus galima ugdyti šeimose

Nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. vaikus bus galima mokyti ir namuose pagal priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo bendrąsias programas. Projektą, kuriame nustatoma vaikų ugdymo šeimoje tvarka ir sąlygos, parengė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.
       2020-05-20 13:34:30

Leistiną kultūros renginių dalyvių skaičių numatoma didinti palaipsniui

Vyriausybė pasitarime pritarė Kultūros renginių dalyvių (žiūrovų) skaičiaus didinimo planui. Sveikatos apsaugos ir Kultūros ministerijoms pavesta atsižvelgti į šio plano nuostatas teikiant Vyriausybei siūlymus dėl karantino režimo reikalavimų švelninimo.
       2020-05-20 10:24:43

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 19 diena

Jau antrą dieną iš eilės naujų ligos atvejų skaičius yra 15. Tai kelia nerimą. Ar nebus taip, kad laisvėjantis gyvenimas vėl privers imtis rimtesnių priemonių COVID-19 ligos plitimo stabdymui.
       2020-05-20 08:55:26

Grįžtantiems į biurus ar darželius – naujos elgesio taisyklės

Lietuvoje pamažu atsilaisvinant karantino apribojimams skirtingoms veikloms, gyventojai grįžta į ankstesnį ritmą. Nuo pirmadienio duris vėl atvėrė vaikų darželiai, o įmonės pradeda planuoti bent dalinį darbuotojų srautų sugrįžimą į biurus.
       2020-05-20 07:57:18

Po karantino į gatves – tik nuplovus langus ir patikrinus padangas

Laisvėjant karantino sąlygoms vis daugiau vairuotojų grįžta į gatves: už vairo sėda ne tik esant būtiniems atvejams, bet ir važiuoja į darbą. Draudikai pataria prieš sėdant už karantino laikotarpiu mažai naudoto automobilio vairo patikrinti tepalų kiekį, žibintų bei padangų būklę.
       2020-05-20 07:09:42

Kaunas inicijuoja Kelių eismo taisyklų papildymą: rezultatai kalba patys už save

Kelių eismo taisyklės netolimoje ateityje galėtų pasipildyti nauju horizontaliojo ženklinimo simboliu – rombo formos ženklu. Kauno savivaldybė kreipėsi į Susisiekimo ministeriją siūlydama jį įteisinti.
       2020-05-20 06:35:13

Seimas po pateikimo pritarė siūlymui įteisinti balsavimą internetu

Seimas svarstys siūlymą įteisinti balsavimą internetu. Tai siūloma Seimo rinkimų įstatymo pataisomis (projektas Nr. XIIIP-4840).
       2020-05-19 18:03:53

Kas sukurs darbo vietas dirbtiniam intelektui?

„Jaunam žmogui gali susidaryti įspūdis, kad ateityje už mus viską darys kompiuteris ir nebereikės specialistų. Tačiau tam, kad kompiuteriams sukurtume darbo vietas, specialistų reikės dar daugiau“.
       2020-05-19 17:56:04

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 18 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 15.
       2020-05-19 08:28:08

Nemokama saulės energija – ir elektromobiliams krauti?

Lietuvoje kasmet taikoma vis daugiau priemonių, skirtų atsinaujinančiai energetikai plėtoti. Specialistai teigia, jog sparčiausiai auga būtent saulės energijos panaudojimas.
       2020-05-18 17:55:39

Lietuvos koronaviruso valdymo statistika Europos šalių kontekste

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, Lietuvos rodikliai Europos šalių kontekste atskleidžia tinkamą koronaviruso (COVID-19) infekcijos valdymą mūsų šalyje.
       2020-05-18 11:39:56

Apie pieno perdirbėjų uždarbį ir pieno supirkimo kainas

Pieno perdirbimo įmonių finansiniai rodikliai 2019 metais. Informacija parengta pagal Nasdaq Baltijos biržos duomenis.
       2020-05-18 11:21:23

Gyventojai patys rinksis savo elektros energijos tiekėją

Įsigaliojus gegužės 7 d. Seimo priimtoms Elektros energetikos įstatymo pataisoms, Lietuva prisijungia prie daugumos Europos Sąjungos šalių, kurių vartotojai gali patys pasirinkti jiems tinkamiausią elektros energijos tiekėją.
       2020-05-18 07:33:22

3 klasikiniai itališki desertai, kuriuos pagaminti paprasčiau nei tiramisu

Pažintis su itališkais desertais daugeliui, ko gero, apsiriboja tik tiramisu. Tačiau šalis, garsėjanti lazdyno ir pistacijų riešutais, sūriu ir šokoladu, konditerius įkvėpė sukurti ne vieną klasika tapusį desertą.
       2020-05-17 13:30:27

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 16 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 7.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.