Naujienos

Pataria, kaip prižiūrėti krepšinio kamuolį, kad jis tarnautų kaip įmanoma ilgiau

2022-03-28 15:11:25

Galbūt nustebsite, tačiau jei norite krepšinio kamuolio, kuris galėtų tarnauti ne vienerius metus, tuomet tikrai neužtenka įsigyti brangų ir geros kokybės kamuolį.

Labai svarbu yra tinkamai juo rūpintis, kadangi būtent gera priežiūra gali daryti didelę įtaką kamuolio tarnavimo laikui. Kaip bebūtų, jei jūs nežinote, kokios yra pagrindinės kamuolio priežiūros taisyklės, šis straipsnis kaip tik jums – čia rasite visą reikiamą informaciją vienoje vietoje!

Kamuolį naudokite jam tinkamoje aplinkoje

Greičiausiai žinote, jog krepšinio kamuoliai yra skirstomi į tuos, kurie yra skirti laukui, bei į tuos, kurie naudojami uždaroje erdvėje, salėje. Būtent dėl to su iš odos pagamintais kamuoliais reikia elgtis itin atsargiai bei juos naudoti tik salėje. Tokie nelygūs ir šiurkštūs paviršiai kaip žvyras ar betonas gali labai greitai sugadinti jūsų kamuolį – jis gali suplyšti arba pasikeisti jo tekstūra, dėl ko bus labai sunku kamuolį išlaikyti rankose, valdyti. Lauke rekomenduojama naudoti iš gumos ar kitų sintetinių medžiagų pagamintus krepšinio kamuolius, kurie tinka nelygiems paviršiams bei yra atsparesni. Taigi, visuomet atsižvelkite į tai, kur žaidžiate bei kokį kamuolį tam pasirenkate, kadangi tai gali būti būtent ta priežastis, dėl ko kamuolys greitai tampa nebetinkamas.

Neleiskite ant kamuolio nusėsti dulkėms

Taip pat dar vienas svarbus patarimas – neleiskite ant kamuolio nusėsti dulkėms. Tuo nesirūpinant, laikui bėgant visi nešvarumai gali patekti į įvairius kamuolio plyšelius, dėl ko jis taps itin slidus. Tai reiškia, jog kamuolį bus sunku perduoti, išmesti ar driblinguoti. Siekiant to išvengti, siūloma dažnai perbraukti kamuolį švariu rankšluosčiu. Tuo tarpu, jei turite odinį kamuolį ir norite jį išvalyti iš pagrindų, turimą medžiagos skiautę galite pamirkyti vandens ir švelnaus ploviklio mišinyje arba naudoti specialiai odai tinkantį ploviklį. Kaip bebūtų, po tokio valymo labai svarbu kamuolio nepalikti šlapio, nes taip irgi galite sugadinti jo paviršių, todėl iškart jį nusausinkite sausu rankšluosčiu.

Reguliariai pripūskite kamuolį

Norint, jog krepšinis būtų malonus ir smagus, pasirūpinkite tuo, jog kamuolys būtų pripūstas iki reikiamo slėgio. Ar kamuolys yra geras, padės išsiaiškinti labai paprasta taisyklė – pabandykite, laikydami kamuolį virš galvos, jį numesti ant žemės. Jei kamuolys atšoks iki maždaug jūsų krūtinės aukščio, jis - tinkamas naudoti. Be to, turėkite omenyje, jog per daug pripūsti kamuolio taip pat nereikėtų, kadangi tokiu būdu gali susiformuoti gumulėliai ant paviršiaus bei jis gali plyšti, ypač jei bus mušinėjamas gana stipriai į žemę. Taigi, visuomet patikrinkite, kiek kamuolys yra pripūstas. Jei per mažai, visuomet itin pravers kokybiškos pompos, kurios padės akimirksniu išspręsti problemą.

Saugokite nuo aplinkos veiksnių

Net ir lauko krepšiniui skirtą kamuolį reikia saugoti nuo aplinkos veiksnių. Ką tai reiškia? Jokiu būdu nepalikite kamuolio lauke ilgam laikui, nesvarbu, ar lyja lietus, šviečia saulė, šalta ar karšta. Tai rekomenduojama dėl to, nes, kaip jau galėjote suprasti, drėgmė gali sugadinti kamuolio paviršių, kas lems prastą sukibimą. Tuo tarpu, aukšta temperatūra gali deformuoti kamuolį, o tai gali itin paveikti jūsų pasirodymą aikštelėje. Net jei lauke ir nėra labai karšta, tačiau šviečia saulė, saulės spinduliai dažnai išblukina kamuolio spalvą. Dėl to visuomet pasiimkite kamuolį su savimi ir nepalikite jo atviroje vietoje, nepriklausomai nuo oro sąlygų. Geriausia jį būtų laikyti kambario temperatūroje, sausoje bei uždaroje vietoje.

Turėkite ne vieną krepšinio kamuolį

Galiausiai, paskutinis, tačiau tikrai ne prasčiausias patarimas – žaidimo metu turėkite ne vieną krepšinio kamuolį. Tokiu būdu galėsite būti užtikrinti, jog net ir išsileidus kamuoliui, turėsite atsarginį ir visa tai nesutrukdys žaidimo. Be to, keli kamuoliai itin pasitarnaus apšilimo metu, kai žaidimui ruošiasi daugiau žmonių. Tad, jei jūsų kamuolys jau nebėra toks geras, kaip norėtųsi, ar norėtumėte įsigyti papildomą, užsukite į varle.lt, kur rasite didelį jų ir kitų kamuolių pasirinkimą geru kainos ir kokybės santykiu.

Tikimės, jog šis straipsnis buvo naudingas ir padės geriau suprasti, kokia turėtų būti teisinga krepšinio kamuolių priežiūra. Laikantis šių patarimų, galite nė neabejoti, jog jie tarnaus kur kas ilgiau nei iki šiol! Negana to, visus šiuos patarimus galite pritaikyti ir kitų rūšių kamuoliams.

Fotografo paslaugos
Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2024-04-19 19:12:53

Kas dešimtas skambutis Lietuvoje – sukčių iš padirbto numerio

„Telia“ per pirmuosius tris šių metų mėnesius užkirto kelią 2,6 mln. atakų, nutaikytų į Lietuvos mobiliojo ryšio abonentus. Apsaugoti vartotojus bendrovei padėjo dar pernai aktyvuota automatinė padirbtų mobiliųjų numerių (angl. „spoofing“) filtravimo sistema.
       2024-04-19 19:00:45

Morkos – ne vienintelės akių pagalbininkės: dar viena daržovė nuo akių ligų

Kai oras šiltyn – ir mūsų patiekalai lengvyn. Tad gamindami pigesnius maltinukus iš cukinijų ir avinžirnių, ilgai neužgaišite, o rezultatu džiaugsis visi valgytojai.
       2024-04-19 12:27:56

Kodėl Azijoje šviežius agurkus ne pjausto, o traiško – tokių salotų nevalgėte

Šviežių lietuviškų, šiltnamiuose užaugintų agurkų sezonas įsibėgėja, tad geros jų kainos vilioja vis dažniau gamintis salotas. Gaivios, traškios salotos tinka prie įvairių patiekalų, tačiau paruoštos kiek įdomiau gali tapti ir pagrindine stalo žvaigžde ar sveikais priešpiečiais.
       2024-04-19 12:19:30

Ekspertai: norite statyti moderniai? Atsigręžkite į natūralumą ir tradicijas

Mes tikimės, kad statybų technologijos nuolat tobulės ir taps futuristiškesnės, tačiau klimato kaita verčia suabejoti, ar aklas progresas yra geriausias pasirinkimas.
       2024-04-18 22:33:13

Kokybiška vištiena vertinama visame pasaulyje, kokia jos perspektyva Lietuvoje?

Šiuolaikinė visuomenė vis labiau rūpinasi savo sveikata, geresne savijauta vartodama maistingesnę, natūralesnę ir sveikatai palankesnę produkciją. Vištiena – ne išimtis, o pagaminta iš be antibiotikų užaugintų paukščių yra būtent ta mėsa, kuri vis dažniau aptinkama kiekvieno pirkėjo krepšelyje.
       2024-04-18 20:56:05

Reikalavimo važinėti vasarinėmis padangomis nėra – kodėl būtina tai daryti?

Kaip ir kasmet, nuo balandžio 1 d. automobiliai šalies keliuose gali būti eksploatuojami su vasarinėmis padangomis. Visgi dažnam vairuotojui kyla klausimas, kodėl apskritai verta tai daryti, nes žieminių padangų, jei jos nėra dygliuotos, naudojimas vasaros metu neuždraustas.
       2024-04-18 14:29:51

Erkės perduoda daugiau nei 20 ligų, o Laimo liga gali sukelti 70 simptomų

Atėjus šiltajam sezonui, daugelis pirmiausia skubės į gamtą. Visgi svarbu prisiminti, kad erkių aktyvumas didėja termometro stulpeliams esant dar ne taip aukštai – infekcines ligas pernešantys voragyviai miškuose ir parkuose mūsų tyko jau nuo septynių laipsnių šilumos ir savo pamainą baigia tik vėlyvą rudenį.
       2024-04-18 12:50:03

Esu mažos, iki 3 ha miško valdos savininkas. Ką turėčiau žinoti?

Lietuvoje yra apie 319 tūkst. privačių žemės sklypų, kuriuose yra miško. Vidutinis sklypo dydis – apie 2,7 hektaro. Dažnai šių sklypų savininkai yra žmonės, nesusiję su miškininkyste, turintys kitų sričių išsilavinimą, gyvenantys ir dirbantys miestuose.
       2024-04-17 15:34:10

Automobilio vairuotojo atsakomybė: kada keleivis privalo būti išlaipintas

Saugumas kelyje labiausiai priklauso nuo vairuotojo įgūdžių ir atidumo bei automobilio techninės būklės. Transporto priemonėje įrengtos oro pagalvės taip pat reiškia saugumą nelaimės atveju, tačiau saugos diržo segėjimas yra kiekvieno automobilio vairuotojo bei keleivio asmeninis pasirinkimas, kuris, deja, ne visada būna teisingas.
       2024-04-17 15:31:22

Vasarai, kai atsivalgysite šaltibarščių: atgaivins agurkų šaltsriubė

Šylant orams, į mūsų virtuves vis dažniau atkeliauja agurkai: juos pjaustome į salotas, dedame į šaltibarščius, gardiname jais geriamąjį vandenį. Kai nesinori karštų ir sočių pietų, puikiai atgaivins bulgariška „Tarator“ sriuba.
       2024-04-17 15:17:21

Schema, kai tampate nusikaltėlių bendrininku: kaip atpažinti ir apsisaugoti

Viena iš pastaruoju metu populiariausių finansinio sukčiavimo schemų – netikri darbo skelbimai. Jie aukoms gali kelti ypač didelį pavojų, nes jos, pačios to nesuprasdamos, gali tapti nusikaltėlių bendrininkėmis.
       2024-04-17 15:11:49

RRT: skaitmeninių sukčių metodams tobulėjant, esamų priemonių nebepakanka

Praėjus beveik metams nuo pirmųjų Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) sprendimų, skirtų skaitmeniniams sukčiams pažaboti, buvo apžvelgti jų rezultatai – pristatyta statistika, kurią renka tiek operatoriai, pašto paslaugų teikėjai, tiek susijusios institucijos.
       2024-04-17 15:08:56

Įminė mįslę, kaip nesutikti su vadovu ar aukštesnio statuso žmogumi?

Daugeliui mūsų labai sunku nesutikti su vadove arba bet kuo kitu, kas yra aukštesnėje galios pozicijoje. Tai gali būti ir darbinė, ir asmeninė aplinka – statusu viršesnis žmogus ar vyresnis šeimos narys, mama, tėtis ar kitas autoritetas.
       2024-04-17 15:02:57

Kaip saugiai transportuoti televizorių, skalbimo mašiną ar šaldytuvą

Persikraustymas į naujus namus paprastai būna džiaugsmingas nuotykis, tačiau kartu su juo tenka ir nelengva užduotis saugiai pervežti didelius prietaisus, pavyzdžiui, televizorius, šaldytuvus ir skalbykles.
       2024-04-17 14:56:33

5 svarbiausi dokumentai, norintiems parduoti automobilį greičiau ir brangiau

Parduodant automobilį svarbu turėti visus su jo eksploatavimu susijusius dokumentus. Tai sumažins abejones dėl pardavėjo sąžiningumo bei transporto priemonės būklės.
       2024-04-16 22:02:22

Lietuvos radijo ir televizijos komisija patyrė kibernetinę ataką

Š. m. balandžio 16 d. nuo 9 val. iki 12 val. Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (toliau – LRTK) interneto svetainė patyrė kibernetinę ataką, tačiau dėl greitos LRTK reakcijos ir pritaikytų techninių priemonių, jokia žala nepadaryta.
       2024-04-16 16:45:30

Kokias didžiausias klaidas daro keliautojai: galite būti nepasiekiami

Be išmaniojo telefono – nė žingsnio namuose, tad tokio paties komforto norisi ir keliaujant. Likti be ryšio svetimoje šalyje – ne išeitis, tad Arnoldas Lukošius, „Tele2“ Inovacijų ekspertas, primena, ką reikėtų pasitikrinti ir kokius žingsnius būtina atlikti dar prieš kelionę.
       2024-04-16 13:41:30

7 finansiniai žmonių asmenybės tipai: pasitikrinkite, kuris esate jūs

Siekiant finansinės gerovės ir stabilumo, dažnai pamirštamas aspektas yra mūsų finansinis asmenybės tipas. Tai – pasikartojantis elgesys su pinigais ir požiūris į juos.
       2024-04-16 13:30:44

Vilniaus TV bokšto rekonstrukcija: taurėje lankytojams atvertos naujos erdvės

Šiandien aukščiausiame Lietuvos statinyje – Vilniaus televizijos bokšte – surengtos bokšto viršutinės taurės naujų erdvių rekonstrukcijos pabaigtuvės. Pabaigus šį darbų etapą, lankytojams atveriamos naujos erdvės, kuriose jų laukia naujos paslaugos bei pramogos.
       2024-04-15 14:01:19

Dirbtinio intelekto rinka 2030-aisiais: investuoti, reguliuoti ar bijoti?

Gyvename dirbtinio intelekto psichozės laikais – stebime lenktynes, kuriose neaiškios nei taisyklės, nei starto ir finišo linijos. Nežinome, kada jos baigsis, tačiau aišku viena – šiandien svarbiausia pasirinkti strategiją ir judėti kryptingai, sako advokatas, „TGS Baltic“ partneris Mindaugas Civilka.
       2024-04-15 13:37:33

Vidaus vartojimas – Lietuvos ekonomikos augimo variklis

Išankstiniai indikatoriai rodo, kad ekonominis aktyvumas Lietuvoje laipsniškai atsigauna. Vis dėlto, kol daugelis pagrįstai Lietuvos ekonomikos atsigavimą sieja su eksporto ir pramonės rodikliais, vidaus vartojimas tampa ypač svarbiu komponentu, šiemet stipriai patempsiančiu šalies ekonomiką į viršų.
       2024-04-15 13:35:07

Ne tik varlių šlaunelės ir sraigės: 2 greiti ir pigūs prancūziški patiekalai

Maisto gamyboje prancūzai išties moka panaudoti viską, kas yra geriausia: tiek šviežius ir kokybiškus ingredientus, tiek ištobulintas skonių derinimo technikas. Ką ir bekalbėti apie valgymo kultūrą, kuri skatina mėgautis ne tik maistu, bet ir kompanija.
       2024-04-15 12:56:56

Kodėl įspėjamuosius pranešimus kartais gauna ne visi gyventojai?

Jonas, gyvenantis Vilniaus Naujamiesčio mikrorajone, bet dirbantis Viršuliškėse, darbo metu negavo pranešimo apie gaisrą, įsiplieskusį netoli jo namų. Kodėl? Pasak Arnoldo Lukošiaus, „Tele2” Inovacijų eksperto, nors ši konkreti situacija išgalvota,
       2024-04-15 12:48:50

JAV atvėrė rinką Lietuvos oro bendrovėms

JAV atvėrė rinką Lietuvos oro bendrovėms: atlikusi Lietuvos civilinės aviacijos valdymo ir skrydžių saugos užtikrinimo sistemos auditą, JAV federalinės aviacijos administracija (FAA) suteikė galimybes Lietuvos oro vežėjams vykdyti komercinius skrydžius JAV teritorijoje Lietuvoje registruotais orlaiviais.
       2024-04-15 12:24:48

Kuo naudinga garso terapija?

Teigiamas garso poveikis žmogui žinomas nuo senų laikų. Įvairių istorijų galima rasti jau senovės Egipte, Indijoje, Graikijoje. Tam tikri aspektai pasiekė ir dabartinį laikotarpį. Pavyzdžiui, ganėtinai populiariu užsiėmimu vis dar išlieka garso terapija.
       2024-04-15 12:17:15

Koks turėtų būti seifo saugumo lygis?

Seifas yra naudingas itin įvairių daiktų saugojimui nuo įsilaužimų ar gaisro. Dažniausiai žmonės šį įsigyja norėdami paslėpti ginklus, dokumentus, pinigus, brangią įrangą, papuošalus, raktus. Žinoma, įvairių vertingų daiktų egzistuoja ir gerokai daugiau.
       2024-04-15 12:10:41

Ką veikti lietingais vakarais porai? 5 idėjos

Nors už lango oras vis gerėja, vasarėja, tačiau saulėtas dienas anksčiau arba vėliau keičia lietingos ir tenka galvoti ką smagaus nuveikti. Žinoma, kad kai šalia yra mylimas žmogus – rasti smagias veiklas yra kur kas paprasčiau.
       2024-04-12 11:27:43

Ką būtina žinoti apie vaistų nuo skausmo vartojimą? Didžiausios klaidos

Vaistai nuo skausmo yra dažnas medikamentas kiekvieno žmogaus vaistinėlėje. Jų populiarumą didžiąja dalimi lemia universalus poveikis – jie vartojami tiek kenčiant ūminį skausmą, tiek turint lėtinių ligų.
       2024-04-10 18:52:18

Blokuojami 23 IP adresai, kuriais pasiekiama Kremliaus propaganda

2024 m. balandžio 10 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė sprendimą blokuoti 23 IP adresus, kuriais sudaroma galimybė žiūrėti Lietuvos Respublikoje draudžiamas transliuoti pagrindines Kremliaus propagandos televizijos programas.
       2024-04-10 18:47:02

Ženšenis: natūralus adaptogenas jūsų sveikatai

Kas yra adaptogenai ir kodėl jie svarbūs mūsų organizmui? Adaptogenai yra natūralios kilmės medžiagos, kurios padeda organizmui prisitaikyti prie stresinių situacijų ir įveikti iššūkius. 1947 m. rusų mokslininkas Nikolai Lazarev sukūrė terminą „adaptogenas‘‘.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.