Naujienos

Ar suvalgote pakankamai vaisių? Išbandykite vaisių vėrinėlius

2022-04-15 11:33:14

Švieži vaisiai – pagrindinis sveikos mitybos ir kiekvieno vasaros vakarėlio akcentas. Įprasti vaisiai ar jų salotos gali gana greitai pabosti, todėl išbandykite greitai paruošiamus ir puikiai atgaivinančius šviežių vaisių vėrinėlius.

Kokie vaisiai geriausiai dera tarpusavyje ir kaip juos paversti gurmaniškomis vakarėlių žvaigždėmis, pasakoja prekybos tinklas „Lidl“.

Šviežių vaisių bei uogų vėrinėliai yra tobulas įvairių švenčių, vakarėlių bei iškylų gamtoje užkandis. Vaisių vėrinėlius nesunku ir greita paruošti, o įdėjus vos truputį pastangų galėsite mėgautis natūraliu, sveiku ir puikiai atgaivinančiu desertu, pasakoja „Lidl“.

Be to, vėrinėlius nesudėtinga paruošti iš anksto – vakare supjaustykite ir ant medinių iešmelių suverkite vaisius, išdėliokite juos viena eile ant popieriniu rankšluosčiu ištiestos lėkštės ir uždenkite maistine plėvele. Voilà – kitą dieną jums nereikės skubėti ir galėsite ramiai ruoštis dieną kulminuojančiam vakarėliui.

Svarbu ir tai, kad ant iešmelių suverti vaisių gabalėliai yra daug patrauklesni net patiems išrankiausiems vaikams. Kadangi šviežių vaisių neretai suvalgoma mažiau nei rekomenduojama, prekybos tinklas „Lidl“ dalijasi smagių vaisių vėrinėlių receptais ir patarimais jūsų artėjančiai šventei bei kasdienai.

Jums reikės – vaisių ir kūrybiškumo

Gražiai ir žaismingai patiektus vaisius bus smagu valgyti ne tik vaikams, bet ir suaugusiems, todėl ruošdami vaisių vėrinėlius leiskite atsiskleisti savo kūrybinėms galioms. Pavyzdžiui, vėrinėlio viršų papuoškite žvaigždės, gėlytės ar širdelės formos vaisiaus gabalėliu. Griežinėliais supjaustykite ananasą, melioną, arbūzą ar kitus vaisius ir iš jų išspauskite norimas formas. Tolygiems vaisių rutulėliams ruošti galite pasinaudoti ir patogiu rutulėlių įrankiu, pataria „Lidl“.

Žinoma, dar daugiau žaismingumo į jūsų kasdienybę įneš ir teminiai vaisių vėrinėliai. Vaivorykštiniams vaisių vėrinėliams paruošti jums reikės aviečių, braškių, mandarinų arba apelsinų, mangų, ananasų arba bananų, kivių, žaliųjų ir raudonųjų vynuogių bei kelių mėlynių ar gervuogių. Švariai nuplaukite ir gabalėliais supjaustykite didesnius vaisius, tuomet verkite juos paeiliui ir kurkite savo svajonių vaivorykštę. Kad būtų patogiau patiekti vėrinėlius, susmaigstykite juos į arbūzą ar melioną, o ant debesėlių kabančios vaivorykštės efektą padės sukurti balti zefyriukai.

Saldūs vaisių vėrinėliai dažnai ragaujami juos dažant į dar saldesnius padažus ar derančias uogienes, pažymi „Lidl“. Dar įspūdingesnei iškylos ar vakarėlio atmosferai sukurti į pagalbą pasitelkite šokoladą ar karamelę, cukraus sirupą, plaktą grietinėlę, pabarstukus ar trupintus riešutus.

Vėrinėliuose – ne tik vaisiai

Šviežių vaisių vėrinėlius neretai skanauja ir suaugusieji, todėl juose atsiranda ir šiek tiek įdomesnių ingredientų. Kad vėrinėliai būtų sotesni, jie yra gaminami tarpusavyje derinant iš pirmo žvilgsnio visai nederančius vaisių, mėsos ir sūrio skonius.

Pavyzdžiui, ananasų vėrinėlius galite praturtinti vištiena ar kumpiu, tad toks vėrinėlis neretam primins havajietiškos picos skonį. Be to, ananaso rūgštelė nuostabiai dera su krevetėmis, tačiau šį derinį rinkitės tik ant grilio skrudinamiems vėrinėliams. Prie patobulintų vištienos „šašlykų“ galite naudoti ir vynuoges, figas bei daugelį kaulavaisių – slyvas, persikus ar nektarinus. „Lidl“ pažymi, kad pomidorai taip pat yra laikomi vaisiais, todėl ypatingą vėrinėlį ruoškite pakaitomis ant iešmelio verdami mažus pomidoriukus ir mėsos kukulius.

Kaip ir minėta anksčiau, savo vietą ant vaisių vėrinėlių iešmelių taip pat randa sūris. Šiuo atveju naudokite šiek tiek kietesnius sūriu, kad jie nenuslystų nuo iešmelių – rinkitės čederio sūrį ar plėšomas mocarelos sūrio lazdeles, galite naudoti ir „Monterey Jack“ tipo sūrį, kuris labai populiarus JAV. Prekybos tinklas patikina, kad niekada nesuklysite ant vėrinėlio verdami gabalėlį meliono, nedidelį rutulėlį mocarelos sūrio ir juostelę itališko vytinto kumpio „Prosciutto“.

Kad vaisių vėrinėliai būtų kuo gardesni, jiems ruošti naudokite tik pačius šviežiausius ingredientus. Tai užtikrins patogus apsipirkimas artimiausioje „Lidl“ prekybos tinklo parduotuvėje – čia jau atkeliavo šviežio šių metų daržovių ir vaisių derliaus gėrybės.

Visose tinklo parduotuvėse jau dabar jūsų laukia gaivinantiems vaisių vėrinėliams tinkantys mangai, tamsios ir žaliosios besėklės vynuogės, ekologiški apelsinai ir citrinos, raudonosios ir Xenia kriaušės bei slyvos. Didelį šviežių produktų pasirinkimą atras ir tie, kurie „vėrinėliams kurti“ naudoja daržoves – rinkitės lietuviškas morkas, baltuosius ridikus, plautas bulves, virtus raudonuosius burokėlius, svogūnus ir dar daugelį kitų produktų.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2022-08-10 11:27:23

Prezidentas iš M. Drobiazko, P. Vanago ir V. Jakunino atima apdovanojimus

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus apdovanotojo vardą.
       2022-08-10 10:56:23

Atgal į mokyklą: kaip išsirinkti kompiuterį mokinio ir studento poreikiams?

Nešiojamasis kompiuteris jau seniai tapo neatsiejama dažno moksleivio ir studento akademinio gyvenimo dalis. Tačiau jaunuoliai kompiuterius naudoja ne tik mokslams – įrenginių aktyviai ieškoma kūrybiniam darbui bei laisvalaikiui.
       2022-08-10 10:27:38

Naudotų automobilių trūkumas – ir elektromobilių rinkoje

Su naudotų automobilių trūkumu susiduriantys Lietuvos gyventojai vis dažniau žvalgosi į elektromobilius ar hibridinius variklius turinčias transporto priemones – pastarųjų populiarumą lemia ir augančios degalų kainos.
       2022-08-09 20:27:54

Lietuvos eksportas pirmo pusmečio ekonominius iššūkius įveikė 27,4 proc. augimu

Lietuvos eksportas per 2022 m. pirmąjį pusmetį paaugo 27,4 proc. lyginant su 2021 m. pirmu pusmečiu. Tokį rezultatą lėmė sparčiai didėjantis lietuviškos kilmės prekių eksportas ir išlaikytas reeksporto augimo tempas.
       2022-08-09 15:49:03

Automobiliai su mechaninėmis pavarų dėžėmis: sudie ar dar ne?

Automobiliai su mechaninėmis pavarų dėžėmis nyksta. Tą sutartinai pripažįsta apžvalgininkai ir rinkos specialistai, o neseniai sužinojome ir oficialią tokių modelių pabaigos Europos Sąjungoje datą.
       2022-08-09 15:41:03

Tyrimas atskleidė: aukščiausios klasės automobilių markės nuvertėja sparčiausiai

Vos išvažiavęs iš salono naujas automobilis iškart praranda nemažą dalį savo mažmeninės vertės. Nors transporto priemonės vertė laikui bėgant toliau mažėja, tam tikros markės nuvertėja labiau nei kitos.
       2022-08-09 14:59:50

Kol vieni ilsisi, kiti imasi karjeros: kodėl vasara – geras metas ieškoti darbo?

Jei suplanavote rudeniop imtis naujo darbo paieškų, verta apsvarstyti galimybę vėstančių orų nelaukti ir į norimą įmonę pasibelsti jau dabar.
       2022-08-09 14:47:29

Stebinanti augalinio „pieno“ įvairovė: tinka ir desertams, ir šaltibarščiams

Žmonėms pradėjus vis labiau domėtis augaline mityba ir jos privalumais, neišvengiamai jų akiratyje atsiranda ir pieno alternatyvos – įvairūs augaliniai gėrimai.
       2022-08-09 14:36:59

Ar augant infliacijai darbdavys turi didinti atlyginimus

Metinei infliacijai Lietuvoje viršijus 20 proc. ribą, vis daugiau darbuotojų, iki šiol buvę patenkinti savo atlyginimais, pasijaučia uždirbantys per mažai: kainoms augant, o atlyginimui nesikeičiant, žmogaus perkamoji galia menksta – už tą pačią sumą nusiperkama mažiau.
       2022-08-09 12:59:38

Paskutinis mėnuo pamatyti Vokietiją vos už 9 Eur: kaip tą padaryti?

Vienas bilietas, kuris galioja visam viešajam transportui, visą mėnesį, leidžia keliauti po nuostabaus grožio šalį ir tekainuoja 9 eurus? Tai, kas skamba kaip pati beprotiškiausia idėja, visą vasarą yra realybė Vokietijoje.
       2022-08-09 12:24:08

Vaisių ir daržovių derlių džiovinkite: sutaupysite, išsaugosite vitaminus

Vasara – sodo, daržo bei miško sezoninių gėrybių metas. Šiuo laikotarpiu naudinga derlių ne tik valgyti kasdien, kad gautume organizmui reikalingą kiekį vitaminų bei mineralų, bet ir ruošti jį žiemai.
       2022-08-09 12:13:54

Keliaujantiems: pamiršus Europos sveikatos draudimo kortelę yra kita išeitis

Kaip reikiant įsibėgėjus atostogų sezonui ir nesant karantino suvaržymų kelionėms, Europos valstybes užplūdo keliautojai iš Lietuvos. Daugelis jų žino, kad saugesnes keliones po Europą užtikrina Europos sveikatos draudimo kortelė (ESDK).
       2022-08-09 12:07:20

Pirmieji lietuviški svogūnai – jau parduotuvėse: koks derlius laukia šįmet

Šviežių lietuviškų svogūnų derlius jau pasiekė parduotuves. Juos auginantis ūkininkas Linas Šateika teigia, kad dėl šalto pavasario ir dažno lietaus, pirmuosius svogūnus rauti pradėjo vėliau nei planuota.
       2022-08-09 11:56:19

Penkios naudos perkeliant valstybės informacinius išteklius į debesiją

Seimui priėmus Valstybės informacinių išteklių valdymo įstatymo pataisas, leidžiančias valstybės institucijoms duomenis laikyti ne tik Lietuvoje, bet ir saugiose valstybėse bei viešojoje debesijoje, atsivėrusios naujos galimybės yra aktualios bei svarbios tiek organizacijoms, tiek gyventojams.
       2022-08-09 11:47:12

7 skirtingi meilės veidai knygų puslapiuose

Vasara – ko gero pats romantiškiausias metų laikas, kai gimsta nauji romanai, jaunieji sumaino žiedus, o pajūrį užplūsta besiglėbesčiuojantys ir saulėlydžius stebintys įsimylėjėliai.
       2022-08-09 11:40:24

Hibridiniai vėjo ir saulės parkai skinasi kelią Lietuvoje: kuo jie pranašesni?

Sparčiai augant atsinaujinančios energetikos poreikiui ir įsibėgėjant plėtrai, garsiau kalbama apie hibridinius vėjo ir saulės elektrinių parkus, kai į vieną prijungimo prie elektros tinklo vietą jungiami keli skirtingų atsinaujinančių energijos išteklių technologijų įrenginiai.
       2022-08-08 15:28:12

Naujausi duomenys patvirtina – infliacija netrukus turėtų sumažėti

Remiantis naujausiais paskelbtais Lietuvos statistikos departamento liepos mėn. duomenimis, metinės infliacijos spartėjimas Lietuvoje slopsta. Vis labiau įtraukiant aukštesnės palyginamosios bazės efektą, kai kainos lyginamos su jau padidėjusiomis kainomis prieš metus, metinė infliacija prasidėjus rudeniui turėtų sumažėti.
       2022-08-08 14:46:55

Sprendimui dėl nepriklausomo elektros tiekėjo priimti ESO suteikia daugiau laiko

Nepriklausomas elektros energijos tiekėjas „Perlas Energija“ pranešė, jog naikina fiksuotos elektros energijos kainos planus ir visiems klientams taikys tiesiogiai su birža susietą planą. Svarbu pabrėžti, jog elektros energija ir toliau bus tiekiama.
       2022-08-08 14:42:15

„Ignitis“ gyventojams teikia specialų pasiūlymą

„Ignitis“ specialus pasiūlymas – pirmus 4 mėn. kilovatvalandė kainuos 33 ct (24 ct su valstybės kompensacija), nuo 2023 m. – 39,5 ct/kWh; Sutarties trukmė – 40 mėn., ją sudaryti galima tik ribotą laiką – rugpjūtį;
       2022-08-08 14:37:10

Kaip atostogauti, kad norėtųsi grįžti į darbą?

Atostogos – vienas labiausiai laukiamų mūsų metų įvykių. Į jį sudedame daug lūkesčių ir planų pailsėti, patirti naujų įspūdžių, pamatyti naujų kraštų arba tiesiog pasimėgauti ramybe. Kaip leisime atostogas, priklauso nuo mūsų poreikių, įpročių ir draugijos, su kuria ilsėsimės.
       2022-08-08 14:33:28

Sumanus pirkinių planavimas: 5 naudingi patarimai, kurie padės sutaupyti

Sutaupyti norime kiekvienas. Nesvarbu, ar planuojame savaitės pirkinius šeimai ar ruošiame stalą svečiams. Nors daugeliui gali atrodyti kitaip, visgi, taupiai apsipirkti – misija įmanoma.
       2022-08-08 14:15:24

Nesulaukiate paaukštinimo? Ekspertė pataria, ką daryti

Jei dažnai jaučiate, kad dirbdami dabartinėje savo pozicijoje nebesusiduriate su maloniais iššūkiais, o darbe kamuoja rutina – didelė tikimybė, kad atėjo laikas siekti paaukštinimo.
       2022-08-08 14:09:10

VERT: UAB „Perlas energija“ privalo vykdyti sutartinius įsipareigojimus

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (toliau – VERT), atsižvelgdama į UAB „Perlas energija“ pateiktus vienašališkus siūlymus vartotojams keisti sudarytas sutartis ir pereiti nuo fiksuoto tarifo į tiesiogiai su birža susietą planą, pabrėžtinai akcentuoja, kad šie UAB „Perlas energija“ veiksmai neteisėti ir pažeidžia vartotojų interesus.
       2022-08-06 14:37:04

RRT skelbia preliminarius 5G aukciono rezultatus

Aukciono komisija nustatė aukciono dėl 3400‒3700 MHz radijo dažnių juostos naudojimo didžiausiosios kainos siūlytojus. Jais tapo „Telia Lietuva“, AB už 100 MHz radijo dažnių bloką pasiūliusi 7 mln. Eur. ir UAB „Bitė Lietuva“ bei UAB „Tele2“ už du kitus tokio pat pločio radijo dažnių blokus pasiūliusios po 3 mln. Eur.
       2022-08-06 13:06:19

Raškome slyvų derlių: rauginkite kaip agurkus ar kepkite elegantiškus desertus

Puikiai pažįstamos slyvos yra ne tik skanios, naudingos sveikatai, bet ir nuostabiai atsiskleidžia įvairiuose patiekaluose. Ekspertų teigimu, jų panaudojimo galimybės itin plačios: nuo prancūziškų desertų klafučių iki pagardų blynams, varškės ar mėsos patiekalams.
       2022-08-05 19:48:44

3 receptai su bananais, kuriais verta pasilepinti savaitgalį

Bananiniai keksiukai, bananų tortas ar duona – desertai, kuriuose puikiai atskleidžiamas šio, daugelio pamėgto, vaisiaus skonis. Visgi, bananas yra pakankamai universalus vaisius – įmantresnius derinius mėgstantys gurmanai juos derina net prie mėsos ar žuvies, o kartais ir marinuoja.
       2022-08-05 15:29:45

Išplėsta TVP kuriamų TV programų retransliavimo Lietuvoje aprėptis

Telecentras informuoja, kad pagal susitarimą su Lenkijos visuomeniniu transliuotoju „Telewizija Polska S. A.“ (toliau – TVP) rugpjūčio pradžioje buvo daugiau negu trigubai išplėsta TV programų „TVP Wilno“, „TVP Polonia“, „TVP Info“, „TVP Historia 2“, „TVP World“ ir „Belsat TV“ retransliavimo per nemokamos eterinės televizijos tinklus aprėptis.
       2022-08-05 15:03:05

Nuotoliu dirbančių darbuotojų algos per pusmetį išaugo du kartus

Darbuotojų paklausa vis dar viršija pasiūlą, tad įmonės dažniau ieško talentų už savo šalių ribų. Duomenys rodo, kad per 2022 m. pirmą pusmetį nuotoliu samdomų darbuotojų skaičius Europoje išaugo 155 proc., o Azijoje, Ramiojo vandenyno šalyse ir Lotynų Amerikoje – dar daugiau.
       2022-08-05 14:55:35

Ekspertas pataria: kaip atpažinti, kad jūsų kompiuteris užkrėstas?

Kompiuteriuose kaupiame ne tik svarbią informaciją, bet ir asmeninius duomenis, kuriems gali kilti grėsmė, susidūrus su virusu. Merilendo universiteto duomenimis, kas 39 sekundes internete įvykdoma nauja kibernetinė ataka.
       2022-08-04 20:48:39

Vairuodamas apgadinote ne automobilį, o kitą objektą? Kaip reikėtų elgtis?

Vasarą daugybei žmonių traukiant atostogauti, užsikemša keliai ir stovėjimo aikštelės kurortuose, o taip didėja ir eismo įvykių tikimybė.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.