Naujienos

Naujos kartos dviračiai – atsparios padangos, belaidis pavarų perjungimas

2022-08-03 15:28:48

Dviračiai, galima sakyti, kaip ir džinsai – viena vertus, visada madinga laikui nepavaldi klasika, kita vertus, šiandien nebe tokie, kokie buvo prieš keliasdešimt metų.

Paprastas, darbininkų klasės atributas, tampa ne tik mados, bet ir prabangos sinonimu. Dviračiai, kaip ir džinsai, – kai atsirado, buvo sunkūs ir nepatogūs, estetika mažai kam rūpėjo, varžė judesius ir sukeldavo įvairių nepatogumų, tačiau per daugybę metų smarkiai pasikeitė, ir nuolatos keičiasi. Inžinierių komandos dirba tam, kad dviračiai būtų lengvesni, gražesni ir patogesni, o važiavimas dviračiu – patogesnis.

Velonova.lt dalinasi, kokios yra paskutiniais metais išpopuliarėję su dviračiais susiję naujovės.

Bekamerinės (Tubeless) padangos

Žinote nemalonų jausmą, kai pasigirsta iš padangos išeinantis oras? „Nuleista“ padanga – nemalonus dalykas, tenka nutraukti kelionę, ieškoti atsarginės padangos arba remontui reikalingų įrankių komplektą ir bandyti taisyti senąją.

Šiandien, populiarėja bekamerinės padangos, kurios pasižymi savybe, angliškai vadinama self healing – gebėjimas pačiam savaime užsigydyti smulkias žaizdas. Padangų viduje cirkuliuoja specialus skystis, kurio dėka smulkūs pažeidimai užsiklijuoja savaime – atsiradus įtrūkiui, jis užsipildo šiuo skysčiu, santykyje su oru skystis tirštėja, ir pažeidimas „užgyja“ – galima važiuoti toliau.

Kai kurie brangesni dviračiai parduodami su bekamerinėmis padangomis, o pigesniems tokias padangas galima įsigyti atskirai. Kartu su jomis, teks nusipirkti specialią ratlankio juostą, ventilį ir padangų sandarinimo skystį, dar vadinamą „pienu“ . Pirmą kartą pripučiant padangą, reikalingas specialus kompresorius arba speciali pompa, iau oro slėgį padangose galima reguliuoti įprastinėmis pompomis. Jokios padangos nėra atsparios dideliems fiziniams pažeidimams, todėl teks įsigyti ir specialių remonto komplektą.

Dviračiai be laidų ir be trosų

Laidai ir trosai reikalauja priežiūros, juos reikia valyti ir įtempti, nevalomi jie rūdija, neperduoda tikslaus signalo ir apsunkina važiavimą, juos reikia reguliariai keisti. Už laidų ar troso galima užkliūti ir susižeisti, arba netyčia juos nutraukti ir ką jau kalbėti apie estetinį vaizdą.

Nauja tendencija dviračių gamyboje – atsisakyti laidų, pakeičiant juos bluetooth technologija arba paslepiant juos rėmo bei vairo mechanizmuose. Šiandien, brangiausi dviračių modeliai yra be išorėje matomų laidų. Privalumai – už laidų neužkliūsite ir jų nenutrauksite, jei laidai ir trosai yra paslėpti, jie neišsipurvina ir tarnauja ilgiau, dviračio priežiūra paprastesnė, o estetinis vaizdas –patrauklesnis.

Vieni populiariausių belaidžių dviračių – SLR 01 modelio dviračiai iš BMC (Šveicarija) ir Tarmac iš Specialized (JAV).

Elektrinės pavaros

Visi, susidūrę su dviračiais, žino su pavaromis susijusias problemas. Jei trosas apsineša purvu, jos tinkamai nebeveikia, mažėja perjungimo tikslumas, iš karto nepavyksta perjungti, pasitaiko, kad galinės pavaros „suskersuoja“, trosą būtina valyti, sutepti ir įtempti, o kartą per metus – keisti nauju.

Šių problemų galima išvengti įsigijus dviratį su elektrinėmis pavaromis. Šiuo metu, rinkoje gerai žinomi du elektrinių pavarų modeliai – Shimano Di2 ir SRAM AXS. Shimano Di2 visi komponentai sujungti laidais, kurie paslėpti dviračio rėme ir iš išorės nematomi, sistemoje naudojama viena bendra baterija. SRAM AXS sistemos visi komponentai yra belaidžiai, kiekviename bėgių ir pavarų perjungiklyje yra atskira baterija, ryšys tarp komponentų palaikomas Bluetooth signalu, o kiekvieną bateriją reikia pakrauti atskirai.

Žmonių klausia, o kas nutiks, nusėdus baterijoms? Čia, kaip ir su mobiliuoju telefonu – išsigudote įprotį ir neišeinate iš namų nepasikrovę. Baterijai pasiekus kritinį lygį, apie tai primena mirksinti raudona lemputė. Vienu pakrovimu galima įveikti tikrai ilgus atstumus – naudojantis SRAM pavarų sistema iki 1000 km, o Shimano – net du ar tris kartus daugiau.

Amortizacinės technologijos plento ir gravel tipo dviračiams

Anksčiau, amortizaciniai mechanizmai buvo skirti visų pirma kalnų dviračiams – ten, kur tenka važiuoti per nelygumus, o be amortizacijos neįmanoma apsieiti. Natūralu, kad technologijos vystosi, komforto poreikis auga, o amortizaciniai įrenginiai atsiranda ir kituose dviračiuose.

Geriausi dviračių gamintojai, tokie kaip Specialized (JAV) ir BMC (Šveicarija) ėmė kurti ir taikyti amortizacines technologijas plento ir gravel tipo dviračiams. BMC (Šveicarija) naudojama technologija žinoma kaip MTT (Micro Travel Technology), o Specialized (JAV) amortizacinė įranga žinoma Future Shock vardu. Abiem atvejais, montuojama 20 mm eigos spyruoklė, ji absorbuoja šoką, važiuojant per nelygumus, išlaiko kaip galima ilgesnį padangos kontaktą su paviršiumi ir leidžia dviračiui judėti pirmyn, o ne mėtytis aukštyn ir žemyn.

Ką daro dviratininkai, kai reikia pervažiuoti kliūtį? Tą patį, ką ir automobilių vairuotojai – kad išvengtų diskomforto, tiesiog mažina greitį. Gera amortizacija leidžia įveikti kliūtis nepatiriant diskomforto ir nemažinant greičio.

Dviračių bumas – kiekybinis ir kokybinis augimas

Praėjusio amžiaus antroje pusėje, formuojantis stipriai vidurinei klasei, kapitalizmo klestėjimo laikotarpiu, buvo matomas automobilių bumas – jie sparčiai populiarėjo, jų buvo parduodama vis daugiau, sparčiai vystėsi naujos technologijos, automobiliai darėsi vis patogesni.

Panašios tendencijos šiandien matomos dviračių rinkoje. Didėjant susirūpinimui aplinkosaugos klausimais, augant kuro kainoms, populiarėjant sveikai gyvensenai, matomas tam tikras dviračių populiarumo bumas – auga tiek pardavimai, tiek kokybė. Dviračiai nebėra tokie, kokie buvo – šiandien galite važiuoti nebijodami smulkų nelygumų, purvo, aštrių daiktų, pradurtų padangų, suskersavusių pavarų.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2022-08-08 15:28:12

Naujausi duomenys patvirtina – infliacija netrukus turėtų sumažėti

Remiantis naujausiais paskelbtais Lietuvos statistikos departamento liepos mėn. duomenimis, metinės infliacijos spartėjimas Lietuvoje slopsta. Vis labiau įtraukiant aukštesnės palyginamosios bazės efektą, kai kainos lyginamos su jau padidėjusiomis kainomis prieš metus, metinė infliacija prasidėjus rudeniui turėtų sumažėti.
       2022-08-08 14:46:55

Sprendimui dėl nepriklausomo elektros tiekėjo priimti ESO suteikia daugiau laiko

Nepriklausomas elektros energijos tiekėjas „Perlas Energija“ pranešė, jog naikina fiksuotos elektros energijos kainos planus ir visiems klientams taikys tiesiogiai su birža susietą planą. Svarbu pabrėžti, jog elektros energija ir toliau bus tiekiama.
       2022-08-08 14:42:15

„Ignitis“ gyventojams teikia specialų pasiūlymą

„Ignitis“ specialus pasiūlymas – pirmus 4 mėn. kilovatvalandė kainuos 33 ct (24 ct su valstybės kompensacija), nuo 2023 m. – 39,5 ct/kWh; Sutarties trukmė – 40 mėn., ją sudaryti galima tik ribotą laiką – rugpjūtį;
       2022-08-08 14:37:10

Kaip atostogauti, kad norėtųsi grįžti į darbą?

Atostogos – vienas labiausiai laukiamų mūsų metų įvykių. Į jį sudedame daug lūkesčių ir planų pailsėti, patirti naujų įspūdžių, pamatyti naujų kraštų arba tiesiog pasimėgauti ramybe. Kaip leisime atostogas, priklauso nuo mūsų poreikių, įpročių ir draugijos, su kuria ilsėsimės.
       2022-08-08 14:33:28

Sumanus pirkinių planavimas: 5 naudingi patarimai, kurie padės sutaupyti

Sutaupyti norime kiekvienas. Nesvarbu, ar planuojame savaitės pirkinius šeimai ar ruošiame stalą svečiams. Nors daugeliui gali atrodyti kitaip, visgi, taupiai apsipirkti – misija įmanoma.
       2022-08-08 14:15:24

Nesulaukiate paaukštinimo? Ekspertė pataria, ką daryti

Jei dažnai jaučiate, kad dirbdami dabartinėje savo pozicijoje nebesusiduriate su maloniais iššūkiais, o darbe kamuoja rutina – didelė tikimybė, kad atėjo laikas siekti paaukštinimo.
       2022-08-08 14:09:10

VERT: UAB „Perlas energija“ privalo vykdyti sutartinius įsipareigojimus

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (toliau – VERT), atsižvelgdama į UAB „Perlas energija“ pateiktus vienašališkus siūlymus vartotojams keisti sudarytas sutartis ir pereiti nuo fiksuoto tarifo į tiesiogiai su birža susietą planą, pabrėžtinai akcentuoja, kad šie UAB „Perlas energija“ veiksmai neteisėti ir pažeidžia vartotojų interesus.
       2022-08-06 14:37:04

RRT skelbia preliminarius 5G aukciono rezultatus

Aukciono komisija nustatė aukciono dėl 3400‒3700 MHz radijo dažnių juostos naudojimo didžiausiosios kainos siūlytojus. Jais tapo „Telia Lietuva“, AB už 100 MHz radijo dažnių bloką pasiūliusi 7 mln. Eur. ir UAB „Bitė Lietuva“ bei UAB „Tele2“ už du kitus tokio pat pločio radijo dažnių blokus pasiūliusios po 3 mln. Eur.
       2022-08-06 13:06:19

Raškome slyvų derlių: rauginkite kaip agurkus ar kepkite elegantiškus desertus

Puikiai pažįstamos slyvos yra ne tik skanios, naudingos sveikatai, bet ir nuostabiai atsiskleidžia įvairiuose patiekaluose. Ekspertų teigimu, jų panaudojimo galimybės itin plačios: nuo prancūziškų desertų klafučių iki pagardų blynams, varškės ar mėsos patiekalams.
       2022-08-05 19:48:44

3 receptai su bananais, kuriais verta pasilepinti savaitgalį

Bananiniai keksiukai, bananų tortas ar duona – desertai, kuriuose puikiai atskleidžiamas šio, daugelio pamėgto, vaisiaus skonis. Visgi, bananas yra pakankamai universalus vaisius – įmantresnius derinius mėgstantys gurmanai juos derina net prie mėsos ar žuvies, o kartais ir marinuoja.
       2022-08-05 15:29:45

Išplėsta TVP kuriamų TV programų retransliavimo Lietuvoje aprėptis

Telecentras informuoja, kad pagal susitarimą su Lenkijos visuomeniniu transliuotoju „Telewizija Polska S. A.“ (toliau – TVP) rugpjūčio pradžioje buvo daugiau negu trigubai išplėsta TV programų „TVP Wilno“, „TVP Polonia“, „TVP Info“, „TVP Historia 2“, „TVP World“ ir „Belsat TV“ retransliavimo per nemokamos eterinės televizijos tinklus aprėptis.
       2022-08-05 15:03:05

Nuotoliu dirbančių darbuotojų algos per pusmetį išaugo du kartus

Darbuotojų paklausa vis dar viršija pasiūlą, tad įmonės dažniau ieško talentų už savo šalių ribų. Duomenys rodo, kad per 2022 m. pirmą pusmetį nuotoliu samdomų darbuotojų skaičius Europoje išaugo 155 proc., o Azijoje, Ramiojo vandenyno šalyse ir Lotynų Amerikoje – dar daugiau.
       2022-08-05 14:55:35

Ekspertas pataria: kaip atpažinti, kad jūsų kompiuteris užkrėstas?

Kompiuteriuose kaupiame ne tik svarbią informaciją, bet ir asmeninius duomenis, kuriems gali kilti grėsmė, susidūrus su virusu. Merilendo universiteto duomenimis, kas 39 sekundes internete įvykdoma nauja kibernetinė ataka.
       2022-08-04 20:48:39

Vairuodamas apgadinote ne automobilį, o kitą objektą? Kaip reikėtų elgtis?

Vasarą daugybei žmonių traukiant atostogauti, užsikemša keliai ir stovėjimo aikštelės kurortuose, o taip didėja ir eismo įvykių tikimybė.
       2022-08-04 20:20:18

„Lidl“ mėsos gaminiuose atsisako mechaniškai atskirtos mėsos

Sveikatai palankesni kasdienio vartojimo maisto produktai – viena iš prioritetinių „Lidl“ veiklos sričių. Daug dėmesio skiriantis savo privačių prekės ženklų produktų receptūrų atnaujinimui ir gaminiuose esančio pridėtinio cukraus bei druskos kiekio mažinimui.
       2022-08-04 19:59:52

Lietuvos miestų automobiliui lemta stovėti: naudojami vos 6 proc. paros laiko

87 minutės darbo dienomis ir 89 savaitgaliais – tiek vidutiniškai Lietuvos gyventojai naudojasi nuosavu automobiliu, o 38 proc. jų – nesinaudoja automobiliu kasdien.
       2022-08-04 13:39:07

Lietuvos žolynų lobiai: Europa žiūri su pavydu, o patys trypčiojame vietoje

Tęsiantis geopolitinei ir ekonominei įtampai ekspertai Lietuvai prognozuoja rūsčią žiemą. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) docento dr. Evaldo Klimo teigimu, iš tiesų turime pamirštą didelį rezervą.
       2022-08-04 12:46:24

Aktyvių pramogų priešas – mėšlungis: kaip išvengti surakinančio skausmo?

Atsiradęs staigus ir surakinantis skausmas blauzdos ar pėdos raumenyje, nors ir trunka neilgai, gali kaip reikiant apkartinti dieną.
       2022-08-04 12:41:10

Studentai neigia mitus apie Bulgariją: patiks ne tik šeimoms ir senjorams

Rilos kalnai, civilizacijos nepaliestos Belogradčiko uolos, auksiniai paplūdimiai ir draugiškos kainos – dalykai, kurie turistus atostogų kryptimi vilioja pasirinkti Bulgariją. Bulgarija – puikus pasirinkimas taupiems keliautojams.
       2022-08-04 10:31:43

Nepatikėsite, kokį nustatymą reikia išjungti taupant telefono bateriją

Vasarą norime atsipalaiduoti ir nesukti galvos dėl dažnai išsikraunančio telefono. Kad nereikėtų atsitraukti nuo linksmybių, ieškant elektros lizdo telefono įkrovimui, ekspertas dalijasi patarimais, kurie padės prailginti telefono baterijos veikimo laiką ir leis įrenginį krauti daug rečiau.
       2022-08-04 10:16:13

Graikiška virtuvė jūsų namuose: 3 marinatai aromatingiems mėsos patiekalams

Graikija – šalis, nepaliekanti abejingų. Nuostabus kraštovaizdis, šiltas Viduržemio jūros vanduo ir aromatingi patiekalai kasmet pritraukia daugybę lankytojų iš viso pasaulio.
       2022-08-04 10:13:14

Prie žuvies – ne tik bulvės: 3 netradiciniai garnyrai, kurie dera su lašiša

Įvairiausius žuvies patiekalus praturtinti galima ne tik įmantresniais prieskoniais ar marinatais, bet ir garnyrais. Pavyzdžiui, prie lašišos puikiai dera tiek bulvės ar tradicinės pomidorų bei agurkų salotos, tiek citrininiai ryžiai ar bolivinės balandos kruopos.
       2022-08-04 10:07:23

RRT nustatė automobilių pultelių masinio sutrikimo Jurbarke priežastį

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT), reaguodama į gautą pranešimą apie Jurbarke prekybos centro automobilių stovėjimo aikštelėje nuolat pasikartojančius masinius trukdžius, operatyviai ištyrė ir nustatė trukdžių skleidimo šaltinį.
       2022-08-04 09:51:18

Kaip atnaujinti savo automobilio salono interjerą?

Nesate pasirengę finansiškai investuoti į naują automobilį iš salono, bet esama transporto priemonė jūsų nebetenkina, nes atsibodo vaizdas, kurį matote? Galbūt tam yra išeitis.
       2022-08-03 15:11:10

Televizorius tampa ne tik vaizdo, bet ir garso įrenginiu

Šiandien jau ne paslaptis, kad vienas įrenginys gali kokybiškai atlikti kelių įrenginių funkcijas, taip sutaupant vietą namuose ir pinigų. Artėjant rudens sezonui visi daugiau laiko praleisime namuose, todėl, kaip toje patarlėje, protingi ruošia roges vasarą.
       2022-08-03 15:08:15

Foto galerijoje – miestų gėlynų grožis

Miestuose puoselėjami gėlynai džiugina vietinius gyventojus ir atvykstančius keliautojus. Peržiūrėję nuotraukų galeriją ir jūs pakeliausite po Šiaulių, Marijampolės miestus ir pasigrožėsite jų gėlynais.
       2022-08-03 14:59:02

Trečdaliu didesni dujų perdavimo pajėgumai į Latviją – nuo lapkričio 1 dienos

Lietuvai ir kaimyninėms valstybėms didinant apsirūpinimo dujomis galimybes, nuo lapkričio 1 d. dujų perdavimo pajėgumai iš Lietuvos į Latvijos dujų sistemą bus padidinti trečdaliu, iki 90 gigavatvalandžių (GWh) per parą.
       2022-08-03 14:47:53

Įminta didžioji mįslė: kaip pjaustyti svogūnus, kad neašarotų akys

Be svogūnų neįsivaizduojami daugelis patiekalų: jie dedami į sriubas, troškinius, karius, svogūnais gardinamos salotos, užtepėles, mėsainiai, įvairiausi žuvies ar mėsos patiekalai.
       2022-08-03 14:44:51

10 patarimų studijas pradedantiems pirmakursiams

Studijų pradžia gali būti sudėtinga ar net gąsdinanti: nauji namai, veikla, nepažįstamas miestas ir žmonės, daugybė kitų pokyčių. Lietuvos studentų sąjunga dalijasi, ką vertėtų žinoti norint universitete ar kolegijoje jaustis drąsiau.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.