Naujienos

Nuotoliu dirbančių darbuotojų algos per pusmetį išaugo du kartus

2022-08-05 15:03:05

Darbuotojų paklausa vis dar viršija pasiūlą, tad įmonės dažniau ieško talentų už savo šalių ribų. Duomenys rodo, kad per 2022 m. pirmą pusmetį nuotoliu samdomų darbuotojų skaičius Europoje išaugo 155 proc., o Azijoje, Ramiojo vandenyno šalyse ir Lotynų Amerikoje – dar daugiau.

Dėl to visame pasaulyje kyla ir atlyginimai, ypač Italijoje, Brazilijoje ir Indijoje: šiuose regionuose vidutinis nuotoliu dirbančio specialisto atlyginimas išaugo daugiau nei 150 proc. Tokie duomenys atskleidžiami nuotolinio darbuotojų samdymo startuolio „Deel“ ataskaitoje.

Solidarumas su Ukraina parodomas samdant ukrainiečius

2022 m. pirmą pusmetį Estija, Švedija ir Šveicarija buvo sparčiausiai augančios nuotolinius darbuotojus samdančios šalys Europos, Artimųjų Rytų ir Afrikos (angl. EMEA) regione. Tai nestebina – daugybė pažangių startuolių pasirenka įsikurti šiose valstybėse.

Sparčiausiai nuotoliu samdomų darbuotojų daugėja iš Sakartvelo (2022 m. pirmą ketvirtį – 556 proc. augimas), Armėnijos (364 proc.) ir Baltarusijos (338 proc.).

„Baltarusijos populiarumo priežastis akivaizdi: šalis nuo seno garsėja konkurencingu atlygio ir aukštos kokybės darbo jėgos santykiu, be to, jos gyventojai jau turi daug darbo su Vakarų įmonėmis patirties. O Sakartvelas ir Armėnija sulaukia daugiau darbdavių dėmesio dėl didžiulio Rusijos ir Ukrainos specialistų antplūdžio. Dėl to vietos specialistai buvo priversti ieškoti darbo vietų svetur“, – sako Liina Laas, „Deel“ plėtros vadovė Baltijos, Vidurio ir Rytų Europos regione.

Įdomu tai, kad šiais metais Ukraina pirmą kartą pasirodė tarp trijų populiariausių EMEA valstybių, iš kurių samdomi darbuotojai – karą patirianti šalis liko antra po Jungtinės Karalystės. „Šią tendenciją nesunkiai galima paaiškinti ne tik tuo, kad karas privertė daugiau ukrainiečių pradėti dirbti nuotoliniu būdu, taip pat šalies darbuotojų konkurencingumu ir kompetencija, bet ir tuo, kad įmonės nori solidarizuotis su Ukraina ir padėti patekusiems į sunkią padėtį“, – situaciją paaiškina L. Laas.

Pasauliniu mastu Argentina, Filipinai, Indija, Jungtinė Karalystė (JK) ir JAV yra patraukliausios šalys, iš kurių samdomi nuotoliniai darbuotojai.

Remiantis „Deel“ duomenimis, penkios labiausiai ieškomos nuotolinių darbuotojų pozicijos yra šios: produktų ir dizaino specialistai, programinės įrangos inžinieriai ir kūrėjai, produktų dizaineriai, vadybininkai, grafikos dizaineriai ir vartotojo sąsajos ir patirties (UI/UX) dizaineriai.

Baltijos šalių tūkstantmečio kartos atstovus ypač vertina JAV įmonės

Nors Baltijos regionas šių metų pirmą pusmetį nepateko tarp greičiausiai augančių „Deel“ ataskaitoje, tam tikras tendencijas išskirti galima. Lietuvius dažniausiai samdo įmonės iš JAV, latvius – iš JK, o estus samdo JAV, JK ir Kanadoje. Šie darbuotojai dažniausiai gyvena savo gimtųjų šalių sostinėse – atitinkamai Vilniuje, Rygoje ir Taline, o vidutinis jų amžius – nuo 25 iki 34 metų.

Baltijos šalių įmonės dažniausiai samdo programinės įrangos inžinierius, duomenų analitikus ir programinės įrangos kūrėjus. Lietuvos įmonės taip pat samdo „front-end“ programuotojus, estai ieško kokybės užtikrinimo inžinierių, atitikties analitikų ir „full-stack“ programuotojų, Latvijoje produktų dizaineriai ir darbuotojų samdymo specialistai taip pat yra vieni dažniausiai samdomų nuotolinių darbuotojų.

Nuotolinių darbuotojų atlyginimai auga greičiau nei bet kada anksčiau, ypač Italijoje

Tai, kad nuotolinis darbas populiarėja visuose regionuose, taip pat Baltijos šalyse, nestebina. Specialistus vilioja ne tik toks gyvenimo būdas, bet ir pinigai: užsienio įmonės siūlo didelius atlyginimus. Remiantis „Deel“ ataskaitos duomenimis, atlyginimai auga sparčiausiai istorijoje – per 2022 m. pirmą pusmetį mokymo, turinio kūrimo ir asistento specialistams atlyginimai padvigubėjo visose EMEA šalyse. Anksčiau tokį darbą buvo galima dirbti tik biure, tačiau dabar vis dažniau šiuos darbus žmonės atlieka nuotoliniu būdu. Sparčiausią atlyginimų augimo tempą EMEA regione „Deel“ užfiksavo Italijoje, Nigerijoje ir Nyderlanduose. Čia nuotoliniai darbuotojai uždirba bent dvigubai daugiau nei prieš pusmetį.

Didžiausias atlyginimų augimo tempas globaliu mastu pastebimas Italijoje, Brazilijoje ir Indijoje. Didžiausias augimas fiksuojamas turinio kūrimo, finansų, operacijų ir kokybės užtikrinimo srityse. Visi šie specialistai uždirba bent dvigubai daugiau nei prieš pusmetį.

„Deel“, pasauliniu mastu veikianti nuotolinio įdarbinimo platforma, 2022 m. pirmo pusmečio pabaigoje parengė ataskaitą ir pateikė apibendrintus duomenis iš daugiau nei 100 000 per „Deel“ samdomų darbuotojų ir maždaug 11 000 klientų iš 150 šalių, taip pat 500 000 duomenų įrašų iš trečiųjų šalių šaltinių. Šiuo metu „Deel“ turi per 1 000 darbuotojų, dirbančių daugiau nei 75 šalyse.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2022-08-08 15:28:12

Naujausi duomenys patvirtina – infliacija netrukus turėtų sumažėti

Remiantis naujausiais paskelbtais Lietuvos statistikos departamento liepos mėn. duomenimis, metinės infliacijos spartėjimas Lietuvoje slopsta. Vis labiau įtraukiant aukštesnės palyginamosios bazės efektą, kai kainos lyginamos su jau padidėjusiomis kainomis prieš metus, metinė infliacija prasidėjus rudeniui turėtų sumažėti.
       2022-08-08 14:46:55

Sprendimui dėl nepriklausomo elektros tiekėjo priimti ESO suteikia daugiau laiko

Nepriklausomas elektros energijos tiekėjas „Perlas Energija“ pranešė, jog naikina fiksuotos elektros energijos kainos planus ir visiems klientams taikys tiesiogiai su birža susietą planą. Svarbu pabrėžti, jog elektros energija ir toliau bus tiekiama.
       2022-08-08 14:42:15

„Ignitis“ gyventojams teikia specialų pasiūlymą

„Ignitis“ specialus pasiūlymas – pirmus 4 mėn. kilovatvalandė kainuos 33 ct (24 ct su valstybės kompensacija), nuo 2023 m. – 39,5 ct/kWh; Sutarties trukmė – 40 mėn., ją sudaryti galima tik ribotą laiką – rugpjūtį;
       2022-08-08 14:37:10

Kaip atostogauti, kad norėtųsi grįžti į darbą?

Atostogos – vienas labiausiai laukiamų mūsų metų įvykių. Į jį sudedame daug lūkesčių ir planų pailsėti, patirti naujų įspūdžių, pamatyti naujų kraštų arba tiesiog pasimėgauti ramybe. Kaip leisime atostogas, priklauso nuo mūsų poreikių, įpročių ir draugijos, su kuria ilsėsimės.
       2022-08-08 14:33:28

Sumanus pirkinių planavimas: 5 naudingi patarimai, kurie padės sutaupyti

Sutaupyti norime kiekvienas. Nesvarbu, ar planuojame savaitės pirkinius šeimai ar ruošiame stalą svečiams. Nors daugeliui gali atrodyti kitaip, visgi, taupiai apsipirkti – misija įmanoma.
       2022-08-08 14:15:24

Nesulaukiate paaukštinimo? Ekspertė pataria, ką daryti

Jei dažnai jaučiate, kad dirbdami dabartinėje savo pozicijoje nebesusiduriate su maloniais iššūkiais, o darbe kamuoja rutina – didelė tikimybė, kad atėjo laikas siekti paaukštinimo.
       2022-08-08 14:09:10

VERT: UAB „Perlas energija“ privalo vykdyti sutartinius įsipareigojimus

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (toliau – VERT), atsižvelgdama į UAB „Perlas energija“ pateiktus vienašališkus siūlymus vartotojams keisti sudarytas sutartis ir pereiti nuo fiksuoto tarifo į tiesiogiai su birža susietą planą, pabrėžtinai akcentuoja, kad šie UAB „Perlas energija“ veiksmai neteisėti ir pažeidžia vartotojų interesus.
       2022-08-06 14:37:04

RRT skelbia preliminarius 5G aukciono rezultatus

Aukciono komisija nustatė aukciono dėl 3400‒3700 MHz radijo dažnių juostos naudojimo didžiausiosios kainos siūlytojus. Jais tapo „Telia Lietuva“, AB už 100 MHz radijo dažnių bloką pasiūliusi 7 mln. Eur. ir UAB „Bitė Lietuva“ bei UAB „Tele2“ už du kitus tokio pat pločio radijo dažnių blokus pasiūliusios po 3 mln. Eur.
       2022-08-06 13:06:19

Raškome slyvų derlių: rauginkite kaip agurkus ar kepkite elegantiškus desertus

Puikiai pažįstamos slyvos yra ne tik skanios, naudingos sveikatai, bet ir nuostabiai atsiskleidžia įvairiuose patiekaluose. Ekspertų teigimu, jų panaudojimo galimybės itin plačios: nuo prancūziškų desertų klafučių iki pagardų blynams, varškės ar mėsos patiekalams.
       2022-08-05 19:48:44

3 receptai su bananais, kuriais verta pasilepinti savaitgalį

Bananiniai keksiukai, bananų tortas ar duona – desertai, kuriuose puikiai atskleidžiamas šio, daugelio pamėgto, vaisiaus skonis. Visgi, bananas yra pakankamai universalus vaisius – įmantresnius derinius mėgstantys gurmanai juos derina net prie mėsos ar žuvies, o kartais ir marinuoja.
       2022-08-05 15:29:45

Išplėsta TVP kuriamų TV programų retransliavimo Lietuvoje aprėptis

Telecentras informuoja, kad pagal susitarimą su Lenkijos visuomeniniu transliuotoju „Telewizija Polska S. A.“ (toliau – TVP) rugpjūčio pradžioje buvo daugiau negu trigubai išplėsta TV programų „TVP Wilno“, „TVP Polonia“, „TVP Info“, „TVP Historia 2“, „TVP World“ ir „Belsat TV“ retransliavimo per nemokamos eterinės televizijos tinklus aprėptis.
       2022-08-05 14:55:35

Ekspertas pataria: kaip atpažinti, kad jūsų kompiuteris užkrėstas?

Kompiuteriuose kaupiame ne tik svarbią informaciją, bet ir asmeninius duomenis, kuriems gali kilti grėsmė, susidūrus su virusu. Merilendo universiteto duomenimis, kas 39 sekundes internete įvykdoma nauja kibernetinė ataka.
       2022-08-04 20:48:39

Vairuodamas apgadinote ne automobilį, o kitą objektą? Kaip reikėtų elgtis?

Vasarą daugybei žmonių traukiant atostogauti, užsikemša keliai ir stovėjimo aikštelės kurortuose, o taip didėja ir eismo įvykių tikimybė.
       2022-08-04 20:20:18

„Lidl“ mėsos gaminiuose atsisako mechaniškai atskirtos mėsos

Sveikatai palankesni kasdienio vartojimo maisto produktai – viena iš prioritetinių „Lidl“ veiklos sričių. Daug dėmesio skiriantis savo privačių prekės ženklų produktų receptūrų atnaujinimui ir gaminiuose esančio pridėtinio cukraus bei druskos kiekio mažinimui.
       2022-08-04 19:59:52

Lietuvos miestų automobiliui lemta stovėti: naudojami vos 6 proc. paros laiko

87 minutės darbo dienomis ir 89 savaitgaliais – tiek vidutiniškai Lietuvos gyventojai naudojasi nuosavu automobiliu, o 38 proc. jų – nesinaudoja automobiliu kasdien.
       2022-08-04 13:39:07

Lietuvos žolynų lobiai: Europa žiūri su pavydu, o patys trypčiojame vietoje

Tęsiantis geopolitinei ir ekonominei įtampai ekspertai Lietuvai prognozuoja rūsčią žiemą. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) docento dr. Evaldo Klimo teigimu, iš tiesų turime pamirštą didelį rezervą.
       2022-08-04 12:46:24

Aktyvių pramogų priešas – mėšlungis: kaip išvengti surakinančio skausmo?

Atsiradęs staigus ir surakinantis skausmas blauzdos ar pėdos raumenyje, nors ir trunka neilgai, gali kaip reikiant apkartinti dieną.
       2022-08-04 12:41:10

Studentai neigia mitus apie Bulgariją: patiks ne tik šeimoms ir senjorams

Rilos kalnai, civilizacijos nepaliestos Belogradčiko uolos, auksiniai paplūdimiai ir draugiškos kainos – dalykai, kurie turistus atostogų kryptimi vilioja pasirinkti Bulgariją. Bulgarija – puikus pasirinkimas taupiems keliautojams.
       2022-08-04 10:31:43

Nepatikėsite, kokį nustatymą reikia išjungti taupant telefono bateriją

Vasarą norime atsipalaiduoti ir nesukti galvos dėl dažnai išsikraunančio telefono. Kad nereikėtų atsitraukti nuo linksmybių, ieškant elektros lizdo telefono įkrovimui, ekspertas dalijasi patarimais, kurie padės prailginti telefono baterijos veikimo laiką ir leis įrenginį krauti daug rečiau.
       2022-08-04 10:16:13

Graikiška virtuvė jūsų namuose: 3 marinatai aromatingiems mėsos patiekalams

Graikija – šalis, nepaliekanti abejingų. Nuostabus kraštovaizdis, šiltas Viduržemio jūros vanduo ir aromatingi patiekalai kasmet pritraukia daugybę lankytojų iš viso pasaulio.
       2022-08-04 10:13:14

Prie žuvies – ne tik bulvės: 3 netradiciniai garnyrai, kurie dera su lašiša

Įvairiausius žuvies patiekalus praturtinti galima ne tik įmantresniais prieskoniais ar marinatais, bet ir garnyrais. Pavyzdžiui, prie lašišos puikiai dera tiek bulvės ar tradicinės pomidorų bei agurkų salotos, tiek citrininiai ryžiai ar bolivinės balandos kruopos.
       2022-08-04 10:07:23

RRT nustatė automobilių pultelių masinio sutrikimo Jurbarke priežastį

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT), reaguodama į gautą pranešimą apie Jurbarke prekybos centro automobilių stovėjimo aikštelėje nuolat pasikartojančius masinius trukdžius, operatyviai ištyrė ir nustatė trukdžių skleidimo šaltinį.
       2022-08-04 09:51:18

Kaip atnaujinti savo automobilio salono interjerą?

Nesate pasirengę finansiškai investuoti į naują automobilį iš salono, bet esama transporto priemonė jūsų nebetenkina, nes atsibodo vaizdas, kurį matote? Galbūt tam yra išeitis.
       2022-08-03 15:28:48

Naujos kartos dviračiai – atsparios padangos, belaidis pavarų perjungimas

Dviračiai, galima sakyti, kaip ir džinsai – viena vertus, visada madinga laikui nepavaldi klasika, kita vertus, šiandien nebe tokie, kokie buvo prieš keliasdešimt metų.
       2022-08-03 15:11:10

Televizorius tampa ne tik vaizdo, bet ir garso įrenginiu

Šiandien jau ne paslaptis, kad vienas įrenginys gali kokybiškai atlikti kelių įrenginių funkcijas, taip sutaupant vietą namuose ir pinigų. Artėjant rudens sezonui visi daugiau laiko praleisime namuose, todėl, kaip toje patarlėje, protingi ruošia roges vasarą.
       2022-08-03 15:08:15

Foto galerijoje – miestų gėlynų grožis

Miestuose puoselėjami gėlynai džiugina vietinius gyventojus ir atvykstančius keliautojus. Peržiūrėję nuotraukų galeriją ir jūs pakeliausite po Šiaulių, Marijampolės miestus ir pasigrožėsite jų gėlynais.
       2022-08-03 14:59:02

Trečdaliu didesni dujų perdavimo pajėgumai į Latviją – nuo lapkričio 1 dienos

Lietuvai ir kaimyninėms valstybėms didinant apsirūpinimo dujomis galimybes, nuo lapkričio 1 d. dujų perdavimo pajėgumai iš Lietuvos į Latvijos dujų sistemą bus padidinti trečdaliu, iki 90 gigavatvalandžių (GWh) per parą.
       2022-08-03 14:47:53

Įminta didžioji mįslė: kaip pjaustyti svogūnus, kad neašarotų akys

Be svogūnų neįsivaizduojami daugelis patiekalų: jie dedami į sriubas, troškinius, karius, svogūnais gardinamos salotos, užtepėles, mėsainiai, įvairiausi žuvies ar mėsos patiekalai.
       2022-08-03 14:44:51

10 patarimų studijas pradedantiems pirmakursiams

Studijų pradžia gali būti sudėtinga ar net gąsdinanti: nauji namai, veikla, nepažįstamas miestas ir žmonės, daugybė kitų pokyčių. Lietuvos studentų sąjunga dalijasi, ką vertėtų žinoti norint universitete ar kolegijoje jaustis drąsiau.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.