Naujienos

Lietuvos lazerių gamintojai investuoja į „Brolis Semiconductors“

2015-07-08 17:10:35

Puslaidininkių technologijų UAB „Brolis Semiconductors“ pritraukė naujus investuotojus – prie bendrovės plėtros prisidės didžiausi Lietuvoje ir savo srityje vieni žinomiausių pasaulyje lazerinių sistemų gamintojai UAB Mokslinė gamybinė firma „Šviesos konversija“ ir UAB „Eksma“.

foto

Jie skirs investicijų tolimesnei „Brolis Semiconductors“ sukurtų naujų puslaidininkių lazerių ir jų komponentų technologijų plėtrai.

Pagal šiandien pasirašytą sutartį, pirmasis įmonės investuotojas, rizikos kapitalo fondas „Litcapital I“, parduoda dalį įmonės akcijų, tačiau ir toliau lieka tarp akcininkų.

„Per keletą pirmųjų veiklos metų sukūrėme ir išvystėme dvylika konkurencingų produktų ir šiuo metu įvedinėjame juos į rinką. Sėkminga naujųjų investuotojų patirtis tarptautinėje prekyboje padės mūsų įmonei įsijungti į pasaulinę lazerių kūrėjų bendruomenę ir dar labiau sustiprins lazerių bei puslaidininkių gamybos sektorius Lietuvoje“, – sako Dominykas Vizbaras, „Brolis Semiconductors“ generalinis direktorius.

Investuotojų atėjimas prisidės prie tolimesnio „Brolis Semiconductors“ augimo ir kartu su Europos Sąjungos parama vykdomo 1,4 mln. eurų vertės investicinio projekto įgyvendinimo. Pagal šį projektą įmonė plečia laboratorijas, kuriose bus plėtojami ir artimiausioje ateityje surenkami įmonės sukurti lazerinių diodų moduliai. Nauja įranga leis išplėsti šių komponentų pritaikymo galimybes bei užtikrins, kad svarbiausi technologiniai procesai bus plėtojami ir vykdomi Lietuvoje.

„Lietuvių brolių kuriamai technologijai priklauso ateitis. Daug metų dirbame lazerių technologijų srityje, matome, kur link juda rinka, kokios tendencijos, todėl tikime, kad „Brolis Semiconductors“ gaminamų puslaidininkių lazerių laukia gera perspektyva. Pradiniame aukštųjų technologijų plėtojimo etape įmonės turi prisiimti daug rizikos. Manome, kad mūsų sukaupta patirtis padės „Brolis Semiconductors“ tvirtai atsistoti ant kojų ir sėkmingai konkuruoti pasaulyje“, – sako Rimantas Kraujalis, „Eksma“ valdybos pirmininkas, plėtros direktorius.

Pasak R. Kraujalio, Lietuvos lazerininkų bendruomenė yra ne tik išradėjų, bet ir investuotojų bendruomenė. „Šiandien mes kapitalą ir žinias investuojame tiek į startuolius, tiek į veržlias naujus produktus kuriančias įmones. „Brolis Semiconductors“ yra geras tokios investicijos pavyzdys“, – sandorį komentavo „Eksma“ valdybos pirmininkas.

„Jau metus bendradarbiaujame su „Brolis Semiconductors“ technologiniame lygmenyje. Šiuo metu lazerinius diodus perkame iš kitų tiekėjų ne Lietuvoje. Jei galėsime modulius įsigyti iš Lietuvos gamintojo – mums tai bus paranku ir patikima, ypač, jei šie komponentai turės geriausius parametrus rinkoje, kokius demonstruoja pilotiniai „Brolis Semiconductors“ gaminiai“, – sako Algirdas Juozapavičius, „Šviesos konversijos“ direktorius.

„Brolis Semiconductors“ įkurta 2011 m. trijų brolių Dominyko, Kristijono ir Augustino Vizbarų. Pastarieji du į Lietuvą imtis verslo grįžo iškart po fizikos doktorantūros studijų Miunchene, Vokietijoje, o bendrovei vadovaujantis D. Vizbaras – kiek anksčiau, įgijęs verslo administravimo magistro laipsnį Antverpene, Belgijoje. Įmonė vysto rinkoje naują puslaidininkinių lazerių ir jutiklių technologiją. Pirmąją laboratoriją įmonė įrengė pritraukusi rizikos kapitalo fondo „LitCapital I“ investiciją.

„Investicijų sutartį su „Brolis Semiconductors“ pasirašėme 2012 metais, mūsų kapitalas leido bendrovei įgyvendinti vieną svarbiausių – laboratorijos įkūrimo ir veiklos plėtros etapą. Įmonė suformavo stiprių mokslininkų komandą, sėkmingai patentavo savo technologiją, pradėjo dirbti su stambiais tarptautiniais klientais. „Brolis Semiconductors“ laikome sėkminga investicija, kuri sustiprino Lietuvos aukštųjų technologijų pramonę ir garsina Lietuvos vardą pasaulyje“, – sako Šarūnas Šiugžda, „LitCapital“ steigėjas, vadovaujantis partneris.

„Rizikos kapitalo fondas yra puikus finansinis įrankis, kurio dėka Lietuvoje galėjome įkurti aukštųjų technologijų įmonę su visa reikalinga technologine įranga, kuri savo srityje yra moderniausia Rytų Europoje. Tai buvo mūsų pradžia, dabar žengiame antrą didelį plėtros žingsnį“, – sako D. Vizbaras.

Į „Brolis Semiconductors“ investuojanti „Šviesos konversija“ yra daugiaspalvių femtosekundinių lazerių gamybos pradininkė ir pasaulinė lyderė bei kieto kūno diodinio kaupinimo femtosekundinų lazerių gamintoja. Jos gaminami optiniai parametriniai šviesos stiprintuvai užima apie 80 proc. tokio tipo prietaisų pasaulio rinkos. 95 proc. bendrovės produkcijos eksportuojama. Įmonė įkurta prieš 21 metus.

Aukštųjų technologijų įmonių grupė „Eksma“ jungia bendroves „Ekspla“, „Optolita“, „Bioeksma“ ir kt., gaminančias lazerius, kuriančias optines technologijas, diegiančias medicininę ir laboratorinę įrangą bei tiekiančias joms medžiagas. Beveik visi „Eksma“ įmonių sukurti ir pagaminti lazeriai yra eksportuojami. „Eksma“ grupės įmonės ir jų filialai veikia Kinijoje, Rusijoje ir JAV. „Eksma“ įkurta prieš 32 metus.

Šių dviejų įmonių gaminami lazeriai užima apie 5 proc. pasaulinės mokslinių lazerių rinkos.

„LitCapital“ yra plėtros kapitalo fondas, įsteigtas kartu su privačiais investuotojais ir Europos investicijų fondu (EIF) 2010 m. pagal JEREMIE iniciatyvą, panaudojant ES struktūrinių fondų lėšas pagal Lietuvos 2007-2013 m. Ekonomikos augimo veiksmų programą. „LitCapital“ fondo dydis siekia 25 mln. eurų. Fondas vykdo ilgalaikes investicijas į Lietuvos smulkių ir vidutinių (privačių) įmonių įstatinį kapitalą, siekdamas spartesnio verslo vertės augimo ir plėtros. Ši vertė realizuojama vėliau pardavus fondo valdomas akcijas. Viena investicija sudaro nuo 1 iki 3 mln. eurų. Investavimo laikotarpis – 3-6 metai.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-04-20 17:04:12

Pradedamas paskutinis sudėtingas dujų jungties su Lenkija statybų etapas

Atlikus tris ketvirtadalius Lietuvą ir Lenkiją sujungsiančio dujotiekio tiesimo darbų, pradedamas baigiamasis jungties statybų etapas – dujų apskaitos ir slėgio reguliavimo stoties statyba.
       2021-04-20 15:42:53

Sriubos – puikus būdas praturtinti pavasarinį racioną: kaip paruošti?

Sriuba yra idealus pasirinkimas ieškantiems sveiko, lengvo ir skanaus maisto. Visgi sriubų ant pietų ar vakarienės stalo neretai atsisakoma dėl laiko joms pagaminti stokos.
       2021-04-20 14:12:59

Planuojate įsigyti naują miegamojo lovą? Štai, klausimai sau apie jau turimą

Toks pirkinys kaip miegamojo lova, tarnaus tikrai ne vienerius metus ir net ne penkerius, tačiau vis tiek netruks ateiti diena, kai nuspręsite ją pakeisti nauja.
       2021-04-20 12:57:06

Pavasarinis organizmo valymas: kokie produktai atgaivins kūną

Artėjant šiltajam sezonui, norisi padailinti kūno linijas ir atsikratyti per žiemą apėmusio sąstingio. Vienas iš būdų tai padaryti – organizmo valymas.
       2021-04-20 12:42:11

Vaistininkų komplimentai žmonėms, dar miške apsižiūrintiems, ar neturi erkių

Šiltesnėmis pavasario dienomis daugiau žmonių mėgaujasi laisvu laiku gamtoje. „Eurovaistinės“ specialistai vienareikšmiškai sutinka – laikas lauke tikrai naudingas mūsų sveikatai, tačiau svarbu prisiminti, pasitikrinti, ar namo iš gamtos neparsinešame erkių.
       2021-04-20 12:39:13

Pandemija ir gerovės valstybė: vieni kaupia pinigus, kiti – skursta

Ženkliai sumažėjo kas trečio Lietuvos gyventojo pajamos, beveik tiek pat sako gyvenantys prasčiau nei per pirmąjį karantiną – rodo nevyriausybinių organizacijų užsakymu atlikta apklausa.
       2021-04-20 12:32:20

Seimas supaprastino sutikimo skiepytis tvarką

Seimas pritarė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIVP-267(2), kuriomis apibrėžiam sutikimo skiepytis nuo užkrečiamosios, pandemiją sukėlusios ligos,
       2021-04-20 12:29:00

Dezinfekciniai skysčiai gali sutrikdyti sveikatą: kokių medžiagų vengti

Paviršiams dezinfekuoti skirtas skystis neturėtų būti naudojamas ant rankų, taip pat svarbu atidžiai perskaityti informaciją dezinfekcinio skysčio etiketėje, pataria chemikas.
       2021-04-20 12:16:13

Ministerija: valstybės valdomos įmonės neturi konkuruoti su privačiu verslu

Ekonomikos ir inovacijų ministerija Vyriausybei pateikė atnaujintą Valstybės valdomų įmonių (VVĮ) pertvarkos ir valdymo centralizavimo priemonių planą. Vyriausybė rytoj dar neketina jo svarstyti.
       2021-04-20 12:10:16

Iš ko susideda elektros kaina?

Nuosekliai atsisakant monopolinių elektros energijos tiekimo sąlygų ir kainų reguliavimo, kiekvienas Lietuvos gyventojas gali rinktis jam tinkamą elektros tiekėją. Iki 2023 m. vykstantis pokytis naudingas kiekvienam elektros vartotojui, nes būtent jis sprendžia iš ko ir už kokią kainą pirkti elektrą savo namams.
       2021-04-20 12:01:37

Jau galima įsigyti ekonomišką iš tinklo kraunamą hibridinį „Tiguan eHybrid“

„Tiguan“ – populiariausią „Volkswagen“ Europoje ir geriausiai parduodamą visureigį Baltijos šalyse – jau galima įsigyti ir su iš elektros tinklo kraunama hibridine pavara, kuri apjungia galingą elektros motorą bei 1,4 l TSI variklį.
       2021-04-20 11:43:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1138

Atlikus 19133 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1138. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-19 13:31:46

Ar paprastas skyrybų procesas iš tikrųjų didina skyrybų skaičių Lietuvoje?

Pagal statistiką, Lietuvoje išsiskiria beveik kas antra pora. Dažnai svarstoma, kad prie šios statistikos gali prisidėti skyrybas vykdančių kontorų žadamos greitos ir paprastos skyrybos arba net skyrybos internetu.
       2021-04-19 13:28:43

6 superproduktai, kurie pavasarį turi atsidurti kasdieniame valgiaraštyje

Pavasarį sveikesnės mitybos tendencijos dar labiau pastebimos. Prieš šiltąjį sezoną žmonės nori padailinti kūno linijas ir kartu jaustis žvalūs bei energingi.
       2021-04-19 10:20:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 594

Atlikus 8249 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 594. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-19 09:41:55

Anapilin iškeliavo garsus mikrochirurgas Kęstutis Vitkus

Šįryt Lietuva neteko garsaus šalies rekonstrukcinės ir plastinės mikrochirurgijos gydytojo, plastinės chirurgijos pradininko Lietuvoje prof. Kęstučio Vitkaus. Profesorius mirė eidamas 69-uosius metus.
       2021-04-19 09:34:43

Vilniuje – 9 nauji viešojo transporto maršrutai, 20 ekologiškų autobusų

Iki 2023 m. sostinės viešojo transporto parką papildys dar mažiausiai 22 nauji dujiniai arba elektriniai autobusai, kurie kursuos ir keleivius veš devyniais maršrutais periferinėse miesto teritorijose.
       2021-04-19 09:14:34

Žymios merginos dalinasi patarimais, kaip pasidaryti natūralų makiažą

Natūralus makiažas jau keletą metų iš eilės išlieka viena pagrindinių grožio tendencijų, o karantino metu, kuomet bendraujama tik technologijų pagalba, toks makiažas yra itin aktualus.
       2021-04-19 08:03:09

Įsirengiant saulės ar vėjo jėgainę būtina atkreipti dėmesį į prijungimo sąlygas

Nuolatos augant gyventojų ir verslo susidomėjimui įsirengti atsinaujinančių energijos šaltinių – saulės ar vėjo – jėgainę, bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) klientus ragina atkreipti dėmesį į svarbiausias elektrinių prijungimo sąlygas.
       2021-04-19 08:00:24

Ko dar galima laukti iš COVID-19?

Prof. Juozas Augutis, Vytauto Didžiojo universiteto rektorius. Naujų atvejų prognozės Lietuvoje rodo, kad didinant vakcinavimo tempus atokvėpio nuo didelio naujų atvejų skaičiaus galime tikėtis birželio mėnesį.
       2021-04-18 09:44:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 733

Atlikus 13909 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 733. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-17 17:00:47

5 nauji įgūdžiai, kurie gali papildyti jūsų CV

Laiką namuose išnaudokite tikslingai. Pavyzdžiui, išmokite naujų įgūdžių ir įtraukite juos į savo gyvenimo aprašymą. Tam prireiks tik išmaniojo telefono arba kompiuterio, interneto ir šiek tiek motyvacijos.
       2021-04-17 09:44:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1276

Atlikus 19040 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1276. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-17 07:29:40

Nelaimingi atsitikimai darbe: ką svarbu žinoti darbdaviui ir darbuotojui

Nepriklausomai nuo Valstybinės darbo inspekcijos informacinio ir konsultacinio darbo rezultatų, parengtų rekomendacijų, inspekcinės veiklos, vis dar pasitaiko, kad žmonės žūsta statybose.
       2021-04-16 17:48:01

Nuolatinis karantino palydovas – akių sausumas

Karantino metu daugelis iš mūsų buvo priversti dirbti ir mokytis iš namų, gyvą bendravimą išmainyti į pokalbius vaizdo skambučiais.
       2021-04-16 14:30:17

Nuo 2021 m. gegužės 1 d. įvedama nauja transporto priemonių savininkų sistema

Vyriausybei siekiant mažinti šešėlį automobilių versle ir apsaugoti automobilių pirkėjų interesus, nuo 2021 m. gegužės 1 d. pradės veikti nauja apskaitos sistema – bus fiksuojami visų transporto priemonių savininkai,
       2021-04-16 14:09:00

M. Skuodis: „Lietuvos paštas“ situaciją dėl siuntų skirstymo stabilizavo

Susisiekimo ministras konstatuoja, kad „Lietuvos paštas“ (LP) padėtį, skirstant išaugusį siuntų srautą, stabilizavo, tačiau visų suinteresuotų pusių lūkesčiai dar nėra patenkinti.
       2021-04-16 13:55:09

Benedikto kiaušinių diena: sugriaukime mitus dėl sunkumų ruošiant šį patiekalą

Balandžio 16-ąją minima Benedikto kiaušinių diena yra ypatinga šventė maisto gurmanams iš viso pasaulio. Šią dieną žmonės raginami išbandyti seniai daugumos pamėgtus priešpiečius, kuriems dažnai pagailima laiko.
       2021-04-16 13:45:35

Top 5 energetikos sektoriaus tendencijos: nuo virtualių elektrinių iki dronų

Apie vandenilį, kaip galimą ateities kurą, jau yra girdėję daugelis iš mūsų. Tačiau ateities energetika neįsivaizduojama ne tik be jo, bet ir be dronų, virtualių elektrinių ar masinio energijos kaupiklių naudojimo.
       2021-04-16 09:44:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1117

Atlikus 18687 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1117. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.