Naujienos

SUV bumas regimas ne visur: įperkamų elektra varomų modelių kol kas – vienetai

2022-08-31 15:25:44

Pastarąjį automobilių rinkos dešimtmetį galima laikyti lūžių ir pokyčių laikotarpiu, nes gamintojai atsisako dar visai neseniai populiarumo viršūnėse buvusių vienatūrių ir vidutinio dydžio sedanų bei universalų, o tokiai dinamikai įtaką daro sparčiai populiarėjantys didesnio pravažumo SUV modeliai ir elektromobiliai.

Tačiau galima pastebėti vieną paralelę, kuri neatitinka bendrų rinkos tendencijų – nors SUV modelių pasiūla didesnė nei kada nors anksčiau ir elektromobiliai tampa vis paklausesni, elektra varomų didesnio pravažumo modelių pasirinkimas vis dar labai ribotas.

Didesnio pasirinkimo dar teks palaukti

Jei reikėtų rinktis, ar išvardinti visus šiuo metu gamintojų siūlomus SUV modelius, ar visą periodinę cheminių elementų lentelę, daugelis tikriausiai pasirinktų pastarąją užduotį, nes miesto visureigių rinka plečiasi kaip joks kitas automobilių pramonės segmentas, todėl kartais net sunku reaguoti į visas naujienas. Bet situacija apsiverčia aukštyn kojomis, jei kalbama apie elektra varomus didesnio pravažumo modelius – jų pasiūla nepalyginti skurdesnė.

Didesnį pasirinkimą siūlo tik tokie „premium“ gamintojai kaip „Mercedes-Benz“ ar „Audi“, tuo metu ieškantiems įperkamesnių kokybiškų alternatyvų tinka „Volkswagen ID.4“ ar kompaktiškas, bet praktiškas „Peugeot e-2008“.

Tačiau kodėl, nepaisant augančio SUV populiarumo, elektra varomų tokių modelių pasiūla šiandien dar santykinai ribota? Automobilių rinkos žinovas bei skelbimų portalo „Autoplius.lt“ vadovas Artūras Mizeras mano, jog tai gali būti susiję su technologine pažanga. Tai yra, tobulesnės ir didesniems SUV modeliams tinkamos elektrinės pavaros iki šiol dar nepasiekė tokio lygio, kuris patenkintų pirkėjų poreikius.

„Pirmieji prieš maždaug dešimtmetį pasirodę elektromobiliai dėl tuo metu ne itin pažangių baterijų technologijų buvo orientuoti į miesto modelių segmentą. Šiuo metu, baterijoms ir jų technologijoms tobulėjant, elektromobilių įveikiamam atstumui didėjant, tai gali būti pritaikoma ir didesniems modeliams. Todėl iš lėto, bet gausėja ir elektra varomų SUV modelių“, – sako pašnekovas.

Lėtas elektra varomų SUV rinkos įsibėgėjimas gali būti susijęs ir su tuo, kad gamintojai taiko nevienodus žengimo į šį segmentą modelius.

„Skirtingi gamintojai yra skirtinguose elektrifikacijos etapuose. Pavyzdžiui, vieni kuria atskiras, tik elektromobiliams skirtas platformas, ir tai kiek užtrunka. Kiti, pageidaujantys į rinką įžengti greičiau, elektrifikuoja modelius, sukurtus naudojant platformą, skirtą automobiliams su vidaus degimo varikliais“, – pastebi A. Mizeras.

Pavyzdžiui, „Peugeot e-2008“ sukurtas naudojant EMP1 modulinę platformą, tinkančią tiek modeliams su vidaus degimo varikliu, tiek ir su visiškai elektrine pavara. Todėl jo savininkai gali išnaudoti tiek ir elektrinės pavaros, tiek ir SUV modelio privalumus – erdviame salone patogiai gali važiuoti iki penkių keleivių, o 405 litrų talpos bagažinė leidžia susidėti ne tik kasdienius pirkinius, bet ir nedidelės šeimos ilgesnėms kelionėms reikalingus daiktus.

Kiek dar teks laukti?

Esminis lūžis, tiek kalbant apie elektromobilius apskritai, tiek apie tokio tipo SUV modelius, nebus staigus. Bet juk ir Roma nebuvo pastatyta per dieną. Automobilių rinkos ekspertas mano, kad viskas įvyks tada, kai didžioji dalis siūlomų modelių galės sujungti SUV automobiliams būdingą praktiškumą ir pakankamai didelį viena įkrova įveikiamą atstumą.

„Elektra varomų SUV modelių proveržio būtų galima tikėtis tada, kai elektromobiliai taps masiniu pasirinkimu arba bus lygiaverčiai modeliams su vidaus degimo varikliais. Ne paslaptis, kad šiuo metu nemaža dalis pirkėjų elektromobilį renkasi kaip antrą šeimos transporto priemonę, o kai elektromobilis bus perkamas kaip pagrindinis šeimos automobilis, kaip šiuo metu yra su SUV modeliais, tuomet, tikėtina, ūgtelės tiek jų paklausa, tiek ir pasiūla“, – prognozuoja A. Mizeras.

Kad artimiausiu metu elektra varomų SUV pasiūla didės, galima prognozuoti pagal gamintojų pateikiamas naujienas. Pavyzdžiui, „Peugeot“ nuo 2030-ųjų gamins tik elektra varomus automobilius, o artimiausiu metu turintis pasirodyti trečios kartos 3008 modelis bus sukurtas pasitelkus visiškai naują platformą, dėl kurios nauja elektrinė SUV versija viena įkrova galės nuvažiuoti iki 650 kilometrų. Tai jau pakankamai daug, kad elektromobilis tarnautų, kaip pirmasis šeimos automobilis.

Jei laukti nesinori, galima rinktis iš to, ką gamintojai siūlo šiuo metu. Bet ar dabartinis asortimentas gali patenkinti didėjančius pirkėjų poreikius? Kokie pagrindiniai pasirinkimo kriterijai ir kokiu atveju santykinai nedidelė pasiūla susitrauks dar labiau?

„Šiandien svarbiausia yra kaina ir nuvažiuojamas atstumas. Komforto ir įrangos lygius galima rinktis iš platesnės modelių gamos, tačiau, norint didesnio viena įkrova įveikiamo atstumo, jei galvojama apie tolimesnes keliones, variantų iš karto sumažėja arba elektromobilis labai išbrangsta.

Jeigu elektromobilį rengiamasi naudoti mieste, tokiu atveju pagrindiniu kriterijumi tikriausiai išlieka kaina, nes daugeliui viena įkrova nuvažiuojamo atstumo tikrai pakanka kasdieniams poreikiams patenkinti“, – sako A. Mizeras.

Kasdieniams poreikiams

Kad elektra varomo SUV kaina iš tikrųjų koreliuoja su įveikiamu atstumu, galima įsitikinti pažvelgus į keletą pavyzdžių. „Tesla Model Y Long Range“ modelis, kuris viena įkrova gali nuriedėti apie 500 kilometrų (pagal WLTP), atsieina apie 67 tūkst. eurų. Apie 440 kilometrų (pagal WLTP) nuvažiuojantis „Ford Mustang Mach-E Standart Range“ kainuoja truputį virš 60 tūkst. eurų.

Bet yra ir išimčių, kai žymiai pigesnis modelis gali įveikti didesnį atstumą. Pavyzdžiui, kompaktiškas „Lexus UX300e“, kurio kaina prasideda nuo 50 tūkst. eurų, viena įkrova nuvažiuoja iki 315 kilometrų (pagal WLTP), o tokio paties dydžio „Peugeot e-2008“ – iki 345 kilometrų (pagal WLTP), tačiau šio modelio kaina prasideda tik nuo 38 500 eurų.

Ne vieno gamintojo atliktos apklausos rodo, kad 70-80 proc. (priklausomai nuo apklausos) Europos gyventojų kasdieniams poreikiams įgyvendinti pakanka nuvažiuoti iki 50-60 kilometrų. Tad prancūziškojo elektrinio SUV galimybės užtikrintų tradicinio šeimos ritmo – namai, mokslo įstaigos, darbas, prekybos vietos – palaikymą, automobilį įkraunant vos keletą kartų per savaitę ir nei naudojant degalų, nei išmetant teršalų.

Dažniau vykstantiems į ilgas keliones specialistai rekomenduoja atkreipti dėmesį į maksimalią elektromobilio įkrovimo galią – kuo ši didesnė, tuo geresnės galimybės išnaudoti sparčiojo įkrovimo stoteles ir važiuoti be ilgesnių sustojimų.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Transportas: kitos panašios naujienos
       2022-09-20 09:34:12

Dieną be automobilio – 500 nemokamų el. paspirtukų visoje šalyje

Gyventi mieste be nuosavo automobilio – utopija ar jau misija-įmanoma Lietuvoje? Šiemet susimąstyti apie tokį pokytį siekiama priversti net ir užkietėjusius automobilistus, todėl visoje Europoje kasmet žymima Diena be automobilio, mūsų šalyje pasitinkama ne vien gražiomis idėjomis:
       2022-09-19 16:09:08

Proveržis: „Volvo Trucks“ pradeda serijinę elektrinių sunkvežimių gamybą

„Volvo Trucks“ tapo pirmąja pasauliniu mastu veikiančia įmone, pradedančia serijinę elektros energija varomų sunkiasvorių (44 t bendrosios junginio masės) sunkvežimių gamybą.
       2022-09-07 12:30:54

Dyzelinui artėjant prie saulėlydžio, benzininiai varikliai – vis dar ant bangos

Nors populiarumo viršūnėje įsitaisę SUV automobiliai ir dyzeliniai varikliai atrodo neatsiejami, vis daugiau šeimų nusigręžia nuo šio derinio ir renkasi kito tipo energijos šaltiniais varomus modelius.
       2022-08-18 18:08:46

Automobilio degalų sąnaudų mažinimas: Paprasti būdai taupyti pinigus

Automobilio įsigijimo kaina vis didėja. Degalų kainos kyla, todėl vairuotojai vis labiau suinteresuoti mažinti degalų sąnaudas ir vairuoti protingiau. Šiame straipsnyje rasite praktinių patarimų, kurie padės sutaupyti pinigų ir kartu sumažinti automobilio degalų sąnaudas bei išmetamo CO2 kiekį.
       2022-08-10 10:27:38

Naudotų automobilių trūkumas – ir elektromobilių rinkoje

Su naudotų automobilių trūkumu susiduriantys Lietuvos gyventojai vis dažniau žvalgosi į elektromobilius ar hibridinius variklius turinčias transporto priemones – pastarųjų populiarumą lemia ir augančios degalų kainos.
       2022-08-09 15:49:03

Automobiliai su mechaninėmis pavarų dėžėmis: sudie ar dar ne?

Automobiliai su mechaninėmis pavarų dėžėmis nyksta. Tą sutartinai pripažįsta apžvalgininkai ir rinkos specialistai, o neseniai sužinojome ir oficialią tokių modelių pabaigos Europos Sąjungoje datą.
       2022-08-09 15:41:03

Tyrimas atskleidė: aukščiausios klasės automobilių markės nuvertėja sparčiausiai

Vos išvažiavęs iš salono naujas automobilis iškart praranda nemažą dalį savo mažmeninės vertės. Nors transporto priemonės vertė laikui bėgant toliau mažėja, tam tikros markės nuvertėja labiau nei kitos.
       2022-08-04 09:51:18

Kaip atnaujinti savo automobilio salono interjerą?

Nesate pasirengę finansiškai investuoti į naują automobilį iš salono, bet esama transporto priemonė jūsų nebetenkina, nes atsibodo vaizdas, kurį matote? Galbūt tam yra išeitis.
       2022-08-02 14:30:17

Augant motociklų populiarumui, daugėja sukčiavimo atvejų

Naudoto motociklo pirkimas – rizikinga investicija. Motociklai dažnai patenka į sunkias avarijas, todėl tikimybė įsigyti daužtą motociklą ne ką mažesnė nei daužtą automobilį.
       2022-08-02 14:12:44

Naujas startuolis dairosi į Lietuvą: važinėjantiems dviračiais ir paspirtukais

Dviračių miestų gatvėse sparčiai daugėja, tad jų savininkai susiduria su problema – kur juos saugiai pastatyti? Atsakymą turi Estijoje veiklą pradėjęs startuolis „Bikeep“, kuris dviračių ir paspirtukų saugojimo bei įkrovimo paslaugas jau teikia Suomijoje, Danijoje, JAV ir dar daugelyje kitų šalių.
       2022-06-21 15:56:49

Važiuoti su žieminėmis padangomis vasarą – brangu ir nesaugu

„Žieminės padangos jau beveik atgyveno, per vasarą jas visiškai užbaigsiu ir rudenį pirksiu naujas“. Tai yra gana dažnai sutinkama vairuotojų, ypač taupesnių, idėja.
       2022-06-17 08:56:49

Mitai apie autonominį vairavimą

Ar savivaldžiai automobiliai taps realybe? Ir kaip turės pasikeisti žmonių požiūris, kad autonominius automobilius priimtų plačioji visuomenė? Šiuos ir kitus klausimus nagrinėja &Audi tyrimas „SocAlty“, parengtas bendradarbiaujant su 19 šios srities ekspertų.
Daugiau naujų naujienų
       2022-09-23 19:28:28

Žaliosios energetikos lygtis arba kaip sumažinti elektros kainas

Šių metų rugpjūčio 17 d. nuo kelių šimtų eurų iki maksimalios ribos – 4 tūkst. Eur už megavatvalandę (MWh) – per naktį šoktelėjusi elektros kaina vos nesukėlė infarkto pramonininkams ir energetikos ministrui Dainiui Kreiviui.
       2022-09-23 17:33:08

Automobilio variklio priežiūros ABC: kada ir kodėl verta plauti variklį?

Rūpintis automobilio išorės ir salono švara yra įprasta, tačiau švaros paslaugų ekspertai primena ir po kapotu besislepiančio variklio priežiūros svarbą – neplaunant jo didėja rizika laiku nepastebėti rimtų gedimų ir užbėgti jiems už akių, susidurti su aušinimo problemomis ir į saloną sklindančiais nemaloniais kvapais.
       2022-09-23 17:00:56

5 ekspertės patarimai naujakuriams: ką žinoti apie būsto planą ir perskaityti?

Šalies ekonomistai prognozuoja, kad situacija Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) rinkoje netrukus stabilizuosis – kainos turėtų išsilyginti, o naujų butų pasiūla pradėti augti.
       2022-09-23 16:45:32

Veterinarijos ekspertė: fejerverkai kelia stresą ir pavojų gyvūnų sveikatai

Savaitgalį Vilniuje vyksiantis tarptautinis fejerverkų festivalis gali tapti tikru išbandymu arčiau renginio vietos būsiantiems augintiniams. Veterinarijos specialistė Justina Maniušienė sako, kad šunų ir kačių klausa yra daug jautresnė nei žmogaus.
       2022-09-23 16:35:46

Parama elektros energijos kaupikliams rezervuota per vieną dieną

Gyventojai, turintys ar suplanavę įsirengti saulės elektrines, paraiškas kompensacijoms už elektros energijos kaupimo įrenginių įsirengimą visai skirtai sumai – 1 mln. eurui pateikė per vieną dieną.
       2022-09-22 17:52:36

Pritarta: numatoma nulinį PVM tarifą šildymui taikyti dar du sezonus

Seimas po svarstymo pritarė Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma laikinai, du artimiausius šildymo sezonus, kompensuoti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą gyventojams centralizuotai teikiamai šilumai, padengiant tiekėjams skirtumą iš valstybės biudžeto.
       2022-09-22 17:52:36

Saulės elektrinių savininkams galimybė įsigyti elektros energijos kaupiklius

Nuo šiandien gyventojai, turintys ar suplanavę įsirengti saulės elektrines, galės teikti paraiškas kompensacijoms už elektros energijos kaupimo įrenginių įsirengimą. Tokia parama suplanuota pirmą kartą, o 2022 m. šiai priemonei skirta 1 mln. eurų iš Klimato kaitos programos lėšų.
       2022-09-22 17:39:03

ESO: 6 patarimai, kaip taupyti elektrą tamsiojo sezono metu

Artėjant tamsiajam metų sezonui ir vėstant orams, vidutinio namų ūkio elektros energijos suvartojimas Lietuvoje gali padidėti 15 proc., skaičiuoja bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO).
       2022-09-21 12:01:15

„Orion Leasing" statys saulės elektrines – verslas išsimokės pirkdamas elektrą

Bendrovė „Orion Leasing“ imasi naujo veiklos modelio rinkoje – įmonėms statys saulės elektrines, už kurias šios galės išsimokėti už fiksuotą kainą pirkdamos pagamintą energiją. Elektros kaina su visomis dedamosiomis sieks apie 16 ct/kWh, tai – kelis kartus mažiau nei šiuo metu rinkoje.
       2022-09-21 12:01:15

LNDT meno vadovas O. Koršunovas apie 83 sezoną

Daug kam atrodo, kad teatras yra iliuzijos menas. Iš tiesų visais laikais teatras siekia tikrumo ir realybės, bet ne tos buitinės, matomos akimis, o vidinės, skverbiasi į žiūrovų sąmonės gelmes, kur ir glūdi tikroji realybė. Teatras vyksta ne scenoje, o žiūrovų galvose.
       2022-09-21 11:52:30

Brangstanti elektra 64 proc. gyventojų privertė keisti jos vartojimo įpročius

Išaugusios elektros kainos paskatino Lietuvos gyventojus mažinti elektros vartojimą – jau pradėję taupyti elektrą teigia 6 iš 10-ties žmonių (64 proc.), rodo reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausa.
       2022-09-21 11:48:57

Saugus sportas nėštumo metu: ką derėtų žinoti

Judėjimas – tai sveikata, todėl niekas nepaneigs, jog sportuoti reikėtų visais gyvenimo etapais. Ir visiškai nesvarbu, jog iki šiol nesimankštinote, gyjate po traumos ar laukiatės vaikelio. Netinkamo laiko sportuoti tiesiog nėra!
       2022-09-21 11:44:20

Į rinką žengia naujieji socialiniai tinklai: kuo jie ypatingi

Socialiniai tinklai tapo neatsiejama gyvenimo dalimi – juose ne tik bendraujame, bet ir sužinome naujienas bei dalinamės gražiausiomis akimirkomis.
       2022-09-20 15:50:18

Darbuotojų atrankos – ko neklausti ir kokią taisyklę prisiminti?

Neperžengti privatumo – pagrindinė taisyklė, kurios jokių būdu negalima sulaužyti, pradedant darbuotojų atranką. Signalų, įspėjančių apie įmonės neapdairumą šiuo klausimu yra gana daug.
       2022-09-20 15:42:38

Kylančios elektros kainos skatina lietuvius įdarbinti saulę

Vienos didžiausių pastatų priežiūros ir inžinierinių sprendimų įmonių grupių Baltijos šalyse „Civinity“ įmonės „Inservis“ atstovas Andžejus Gabrunas pastebi išaugusį verslų ir fizinių asmenų poreikį įsigyti saulės elektrines.
       2022-09-20 15:39:08

Laikinai uždraustas rusiškų ir baltarusiškų TV programų retransliavimas

Seimas po svarstymo pritarė Visuomenės informavimo įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIVP-1986(2), kuriuo siūloma laikinai uždrausti Rusijos Federacijos ir Baltarusijos Respublikos įsteigtų,
       2022-09-20 15:36:00

Netikėti vynuogių panaudojimo būdai: ypatingi padažai salotoms, salsos

Vynuogės – dažnos užkandžių lentos viešnios, tačiau tai ne vienintelis būdas, kaip jas galima panaudoti virtuvėje. Ar žinojote, kad vynuogės – puikus priedas gaminant įvairiausius padažus, puikiai tiksiančius ne tik į salotas, bet ir prie mėsos.
       2022-09-20 15:31:38

Aistros, džiaugsmo, prabangos, tvarkos spalva – kodėl jomis dažomi automobiliai?

Spalva yra labai svarbus bet kokio gaminio dizaino, logotipo estetikos ar bendro prekių ženklo įvaizdžio dalis. Jau pirmas žvilgsnis į dominantį gaminį sukelia tam tikrą reakciją, net jei vartotojas apie tai nesusimąsto, o tinkamai parinkta ryški spalva leidžia išsiskirti iš panašių produktų gausos.
       2022-09-20 15:23:02

Tyrimas atskleidė, kad raudoni automobiliai į avarijas patenka dažniausiai

Automobilių spalvos dažnai atspindi savininko asmenybę. Konservatyvūs pirkėjai mėgsta monochromatines spalvas, o ekstrovertai nevengia ryškesnių automobilių.
       2022-09-20 09:47:09

Kuo skaitmeninė implantacija pranašesnė už tradicinę

Prarasti dantys jau kelis dešimtmečius atkuriami implantacijos pagalba. Vis dėlto, šios procedūros sėkmė ne vienam kelia abejonę. Remiantis apklausų duomenimis, dažniausiai baiminamasi galimo implanto neprigijimo ir kitų komplikacijų.
       2022-09-20 09:40:47

Ekspertai: skaitmeninės mokymosi priemonės būtinos ir kontaktinio ugdymo metu

Skaitmeninės mokymosi priemonės savo aktualumo nepraranda ir sugrįžus į mokyklos suolą. Įmonės „Ateities pamoka“ atlikta mokytojų apklausa parodė, kad net 98 proc. mokytojų šias priemones aktyviai naudoja ir kontaktinėse pamokose.
       2022-09-20 09:34:12

Dieną be automobilio – 500 nemokamų el. paspirtukų visoje šalyje

Gyventi mieste be nuosavo automobilio – utopija ar jau misija-įmanoma Lietuvoje? Šiemet susimąstyti apie tokį pokytį siekiama priversti net ir užkietėjusius automobilistus, todėl visoje Europoje kasmet žymima Diena be automobilio, mūsų šalyje pasitinkama ne vien gražiomis idėjomis:
       2022-09-19 16:15:25

Kaune oficialiai baigta Dariaus ir Girėno stadiono rekonstrukcija

15 tūkstančių sėdimų vietų, stogas virš tribūnų, du didžiuliai ekranai, automatiškai laistoma ir šildoma žalia veja bei aukščiausios kokybės bėgimo takai. Visa tai – tik dalis nuo pamatų atstatyto naujutėlaičio Dariaus ir Girėno stadiono privalumų.
       2022-09-19 16:09:08

Proveržis: „Volvo Trucks“ pradeda serijinę elektrinių sunkvežimių gamybą

„Volvo Trucks“ tapo pirmąja pasauliniu mastu veikiančia įmone, pradedančia serijinę elektros energija varomų sunkiasvorių (44 t bendrosios junginio masės) sunkvežimių gamybą.
       2022-09-19 16:07:03

Energijos suvartojimą gali padėti mažinti išmaniosios programėlės

Ekonomikos ekspertai visus perspėja, kad dėl sparčiai augančių kainų, šį sezoną teks taupyti. Ugdyti taupymo ir tvarumo įpročius gali padėti išmaniosios programėlės – šie įrankiai telefone leis ne tik paprasčiau stebėti energijos suvartojimą, bet ir užtikrins didesnį efektyvumą.
       2022-09-19 12:30:17

Neramina artėjantis šildymo sezonas? Patalpose atlikite namų darbus

Šaltieji metų mėnesiai – ne už kalnų, todėl jau dabar metas pradėti galvoti apie kitą mėnesį prasidėsiantį šildymo sezoną. Šiemet šalies gyventojai nerimauja dėl būsimo šildymo išlaidų padidėjimo, susijusio su sparčia infliacija ir kitomis priežastimis.
       2022-09-19 12:05:31

Kaip išsirinkti stacionarų kompiuterį?

Keičiantis šiuolaikinėms technologijoms ir atsirandant galimybei dirbti bei gyventi bet kuriame pasaulio krašte, žmonės itin pamėgo mobilumą. Tad nieko keisto, jog stacionarūs kompiuteriai nebesudaro didžiosios dalies perkamų naujų kompiuterių.
       2022-09-18 09:55:11

Madeiroje gidu dirbantis Audrius atskleidė, kodėl sala patiks

Atlanto vandenyne, netoli Afrikos krantų įsitaisiusi Portugalijos sala Madeira sulaukia vis didesnių lietuvių keliautojų srautų. Ir ne veltui.
       2022-09-17 19:45:36

ES jaunųjų mokslininkų konkurse lietuvė pelnė pirmąją vietą

Nyderlanduose vykusiame Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurse Lietuvai atstovavusi Meda Surdokaitė šiandien apdovanota pirmąja vieta ir specialiuoju prizu – kvietimu į Nobelio premijų įteikimo ceremoniją Stokholme. Tai vienas geriausių rezultatų Lietuvos istorijoje.
       2022-09-17 18:30:59

JAV atvėrė rinką lietuviškiems kiaušinių produktams

Lietuva gali eksportuoti kiaušinių produktus į JAV. Tai rugsėjo 15 d. paskelbė šios šalies Maisto saugos ir priežiūros tarnyba. Lietuva tapo antrąja ES šalimi po Nyderlandų, gavusia tokį leidimą.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.