Naujienos

10 geriausių miestų pasaulyje dirbantiems nuotoliu

2022-09-16 18:14:04

Plečiantis nuotolinio darbo galimybėms, vis daugiau žmonių ieško miestų ir miestelių, iš kurių galėtų ne tik patogiai dirbti, bet ir juose gyventi, nebrangiai mokėdami už būsto nuomą, nesiskųsdami interneto spartumu ar blogais orais.

Nuotolinių darbuotojų įdarbinimo platforma „Deel“ dalijasi dešimčia pasaulio miestų, kurie pastaraisiais metais tapo populiariausi tarp dirbančių nuotoliniu būdu.

Londonas, Jungtinė Karalystė

Nuotoliniu būdu dirbantiems skirtame socialiniame tinkle „NomadList“ Londonas įvardijamas kaip vienas geriausių miestų nuotoliniams darbuotojams. Londonas ne tik išsiskiria startuolių kultūra ir emigrantų bendruomene, bet ir pasižymi puikiu interneto greičiu bei veiklų mieste ir už jo ribų pasirinkimu. Tiesa, gyvenančiųjų Londone laukia gana didelės pragyvenimo išlaidos, ypač palyginti su kitais šiame sąraše esančiais miestais. Remiantis „Deel“ duomenimis, iš Londono nuotoliu dažniausiai dirba turinio kūrėjai, duomenų analitikai ir programinės įrangos inžinieriai.

Torontas, Kanada

Torontas yra vienas didžiausių technologijų bendrovių ir startuolių centrų pasaulyje. Nenuostabu, kad šis miestas taip pat yra ir vienas inovatyviausių nuotolinių darbuotojų kultūros atžvilgiu. Dirbantys šiame mieste mėgaujasi didžiuliais atlyginimais, o veiklos po darbo pasirinkimų – apstu. Pavyzdžiui, visai netoli už miesto galima pamatyti gražiausius gamtos stebuklus. Tiesa, kaip ir Londone, Toronte pragyvenimo išlaidos yra didelės, be to, reikia nepamiršti, kad čia gan šaltos žiemos, primenančios Lietuvą. Nepaisant to, daugelis specialistų Torontą laiko viena geriausių vietų dirbti nuotoliniu būdu, o pirmenybę šiam miestui teikia programinės įrangos inžinieriai, projektų vadovai ir vadybininkai.

Buenos Airės, Argentina

Ieškote įdomaus miesto, pasižyminčio europietišku gyvenimo būdu, Pietų Amerikos atmosfera ir minimaliomis pragyvenimo išlaidomis? Buenos Airės yra puikus variantas. „NomadList“ duomenimis, tai – 10 geriausia vieta nuotoliniams darbuotojams ir pirmaujantis pasirinkimas tiems, kurie uždirba mažiau nei 1 000 eurų per mėnesį. „Tai nėra tobulas miestas – teks susitaikyti, kad Buenos Airėse nėra labai greito interneto, o kai kuriose miesto vietovėse galima jaustis kiek nesaugiai. Tačiau šis miestas yra tarsi rojus nuotoliniu būdu dirbantiems darbuotojams, ypač tiems, kurie mėgsta saulę, gerą maistą ir ramią atmosferą“, – sako Liina Laas, „Deel“ plėtros vadovė Baltijos, Vidurio ir Rytų Europos regione.

Madridas, Ispanija

Jei nenorite vykti iki pat Pietų Amerikos, bet svajojate bent kiek pajusti Lotynų Amerikos gyvenimo ritmą, jūsų laukia Madridas. Nors Ispanijos sostinėje anglakalbių keliautojų nėra labai daug, nuotoliniai darbuotojai iš šio miesto turi galimybių uždirbti konkurencingą atlygį, o pragyvenimo išlaidos Madride yra palyginti nedidelės. „Deel“ duomenys rodo, kad šis miestas ypač populiarus tarp nuotoliu dirbančių turinio kūrėjų, programinės įrangos inžinierių ir duomenų analitikų.

San Fransiskas, JAV

San Fransiskas yra bene kosmopolitiškiausias JAV miestas. Tai puikus miestas nuotoliniams darbuotojams, norintiems linksmų vakarėlių saulėtoje Kalifornijoje. Žinoma, San Fransiskas nėra pigiausias, tačiau tai geras pasirinkimas ieškantiems savęs.

Pasak L. Laas, žmonės San Fransiske dažniausiai dirba žmogiškųjų išteklių skyriuose. „Verta atkreipti dėmesį, kad šiame mieste yra viena stipriausių startuolių kultūrų pasaulyje“, – pabrėžia pašnekovė.

Bogota, Kolumbija

Bogota yra tikrų tikriausias nuotolinių darbuotojų miestas. Tai spalvinga ir gyvybinga vieta, galinti nustebinti kiekvieną. Daugelis vietinių čia dirba nuotoliniu būdu ir naudojasi pelningomis galimybėmis užsienyje, todėl atvykusieji čia tikrai gali įsilieti į klestinčią nuotolinio darbo bendruomenę. „Deel“ duomenimis, Bogotoje dažniausiai samdomi nuotoliniai programinės įrangos inžinieriai, kūrėjai ir pardavimų specialistai.

Bengalūras, Indija

Bengalūras Indijoje yra nuotolinio darbo epicentras. Vietos specialistai čia yra ypač aukštos kvalifikacijos ir laisvai kalba angliškai, o nuotoliniai specialistai čia dažniausiai samdomi kaip žmogiškųjų išteklių vadovai, kokybės užtikrinimo inžinieriai ir techninio turinio rašytojai.

Berlynas, Vokietija

Nors Londonas ar Torontas yra puikūs miestai nuotoliniams darbuotojams dėl jų interneto greičio ir didžiulių emigrantų bendruomenių, kai kuriems kainos tose vietovėse gali būti per didelės. Berlynas pasižymi labai panašiu gyvenimo būdu, tačiau čia pragyvenimas – kur kas pigesnis. Trečią vietą „NomadList“ reitinge užimančioje Vokietijos sostinėje verda naktinis gyvenimas ir laukia begalė kitų pramogų. Tad norintiems gyventi Europos technologijų centre Berlynas yra puikus pasirinkimas. Būtent todėl Berlyną taip dažnai renkasi nuotoliu dirbantys duomenų analitikai, programinės įrangos inžinieriai ir kūrėjai.

Kezonas, Filipinai

Dažnai jau po kelių mėnesių nuotolinio darbo žmonės pradeda ieškoti miestų, kur mažesnės pragyvenimo išlaidos ir geresnės oro sąlygos. Dėl šios priežasties Kezonas tapo nuotolinių darbuotojų itin pamėgta vieta. „Daugelis šalies specialistų yra ne vietiniai, tačiau aplinka čia tokia gera ir viskas taip nebrangu, kad daugelis klientų aptarnavimo specialistų, virtualių asistentų ir žmogiškųjų išteklių profesionalų pasirinko šią vietą ilgesniam laikui.“

Lagosas, Nigerija

Galbūt kiek nustebins, bet Nigerija tampa vis populiaresnė tarp nuotolinių programinės įrangos kūrėjų ir inžinierių. Kaip rodo „Deel“ duomenys, vadybininkai, turinio kūrėjai ir produktų dizaineriai taip pat dažnai dirba būtent iš Nigerijos. Na, o pats Lagosas tampa vis labiau žinomas tarp dirbančių nuotoliniu būdu ir, nors dabar šis miestas „NomadList“ sąraše užima 221 vietą, jis sparčiai kyla. Žemos pragyvenimo išlaidos, puikus oras, įspūdingos bendradarbystės erdvės, didelė tarptautinė bendruomenė ir plačiai paplitusi anglų kalba tarp vietinių yra keletas priežasčių, lemiančių augantį Lagoso populiarumą.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2023-12-08 19:21:36

Ką apie dizainų ir idėjų apsaugą turėtų žinoti smulkiojo verslo atstovai

Neretai mugėse matome rankų darbo gaminius, kurie tarsi primena žinomų gaminių dizainus: panašios formos odos gaminiai, panašūs rūbų modeliai ar detalės. Natūraliai kyla klausimas, ar juos kuriant nepasinaudota kažkieno kito intelektine nuosavybe?
       2023-12-08 17:47:11

Sukčių apgaulės – Holivudo aktoriai, astronautai neturi pinigų grįžti į Žemę

Sukčiaus gyvenimas liūdnas – jame nėra nei švenčių, nei laisvadienių. Netgi atvirkščiai – kol ruošiamės Kalėdoms, piktavaliai kibte kimba į darbus, bandydami pavogti ir mūsų šventinę nuotaiką, ir pinigus.
       2023-12-08 17:37:30

Nesigėdyti prostatos vėžio

„Didžioji dalis profilaktinių patikrų prasideda nuo kokio nors neskausmingo testo. Profilaktinės patikros dėl prostatos vėžio atveju tai yra paprastas kraujo paėmimas iš venos“, – sako Nacionalinio vėžio instituto Onkourologijos skyriaus gydytojas urologas (onkologas) doc. dr. Aušvydas Patašius.
       2023-12-08 17:26:47

D. Nausėdienė Suvalkų lietuvių mokyklos atidaryme: Lietuva ten, kur yra lietuvių

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė penktadienį Lenkijoje dalyvavo Suvalkų lietuvių pagrindinės mokyklos atidarymo ceremonijoje.
       2023-12-08 08:55:48

Išmani kalėdinė dovana vaikui: kaip išsirinkti ir į ką atkreipti dėmesį?

Prasidėjus šventinių dovanų pirkimo maratonui dalis tėvų svarsto galimybę Kalėdų proga padovanoti savo vaikams išmanųjį įrenginį. Akivaizdu, kad išmanusis telefonas vaikams gali suteikti ne tik nuolatinį ryšį su tėvais, bet ir papildomų mokymosi galimybių, daugiau laisvės pramogoms.
       2023-12-07 20:04:07

Ar tikrai įmanoma sutaupyti naudotą automobilį užsienyje perkant savarankiškai?

Prekyba naudotais automobiliais nėra hobis ar laisvalaikio praleidimo būdas, todėl kiekvienas pardavėjas pirmiausia tikisi ir siekia iš to uždirbti.
       2023-12-07 19:36:48

Vilniuje bus įrengtas butas, kurio interjerą sukūrė dirbtinis intelektas

Vilniuje bus įrengtas pirmasis butas Baltijos šalyse, kurio interjerą sukūrė dirbtinis intelektas. Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ Vilniuje įrengs pirmąjį butą Baltijos šalyse, kurio interjeras sukurtas pasitelkiant dirbtinį intelektą (DI).
       2023-12-07 15:06:42

Atsisveikinimas su darbuotoju: neieškokite pigesnių būdų

Dinamiškoje darbo rinkoje išvengti darbuotojų atleidimų sudėtinga. Neretai atsisveikinimas su darbuotoju perauga į darbo ginčą, o šis vėliau nukeliauja ir į teismą.
       2023-12-06 16:41:12

Skaitmenizuota logistika: kuria ateities krovinių pervežimo standartus

Ne vieną dešimtmetį logistikos sektoriuje veikiančios bendrovės ieško tinkamų būdų optimizuoti veiklos procesus tam, kad galėtų išspręsti pagrindines efektyvumo, saugumo ir bendros veiklos tvarumo problemas.
       2023-12-06 08:19:40

„iPhone“ žinutės netrukus atrodys kitaip: pokyčius paskatino konkurentai

Ar kada nors pastebėjote, kad vienos į jūsų „iPhone“ ateinančios žinutės yra mėlynos spalvos, o kitos – žalios? Taip yra todėl, kad mėlynai žymimos iš kitų „iPhone“ ateinančios „iMessage“ žinutės, o žalia spalva pažymėtos iš „Android“ įrenginių ateinančios įprastos SMS ar MMS žinutės, kurios neturi papildomų funkcionalumų.
       2023-12-05 20:08:13

Ir žiemai prasidėjus galima šildytis taupiau: 10 praktinių patarimų

Žiemai įgaunant pagreitį ir temperatūrai nukritus žemiau nulio, pastatams šildyti reikia didesnio šilumos kiekio, o tai reiškia ir didesnes šildymo sąskaitas. Vis tik nereikėtų nuleisti rankų – dar galite atlikti keletą nesudėtingų, tačiau efektyviai taupyti šilumą padedančių veiksmų.
       2023-12-05 14:51:51

Tyrimas: kokį NT kainų likimą prognozuoja gyventojai?

Nors nekilnojamo turto (NT) rinka atrodo aprimusi, dauguma šalies gyventojų mano, kad butai brangs –atskleidė NT plėtros bendrovės „Omberg group“ užsakymu atliktas tyrimas. Ar tokios gyventojų prognozės NT rinkai sparčiai kintančioje ekonominėje aplinkoje gali išsipildyti?
       2023-12-05 14:36:07

Kiek elektros sunaudoja kalėdinės girliandos: suma gali siekti kelis šimtus

Artėjant Kalėdoms, norisi namus papuošti elektrinėmis girliandomis ir dekoracijomis, tačiau dažną stabdo dvejonės, kaip tokios puošmenos gali išauginti sąskaitas už elektrą.
       2023-12-05 14:27:28

Ko nepamiršti vykstant slidinėti – 4 svarbiausi patarimai keliaujantiems

Netrukus startuosiantis slidinėjimo sezonas primena, kad jau visai greitai šalies oro uostus užplūs lagaminais su slidėmis ir kita šio žiemos sporto įranga nešini keliautojai.
       2023-12-04 18:00:28

VU ekspertai iš palydovinių duomenų atskleidė atakų Gazoje mastą

Palydovinėms technologijoms radikaliai keičiant karinių veiksmų ir konfliktų regionų stebėseną, atvirųjų duomenų amžiuje anksčiau ribota informacija šiuo metu yra nesunkiai pasiekiama, o beveik realiu laiku prieinami aukštos ir vidutinės raiškos palydoviniai vaizdai naudojami ne tik žvalgybos tikslais, bet ir kovojant su plačiai paplitusia dezinformacija.
       2023-12-04 17:49:20

5G ryšio plėtra viršijo lūkesčius: abonentai jau skaičiuojami milijardais

Pasaulinės 5G plėtros šiemet nesugebėjo sulėtinti nei ekonominiai iššūkiai, nei geopolitiniai neramumai. Neseniai paskelbto „Ericsson Mobility Report“ tyrimo duomenimis, 2023 m. penktos kartos tinklas visoje planetoje pasipildė daugiau, nei 600 milijonų, naujų abonentų bei viršijo net optimistiškiausias analitikų prognozes.
       2023-12-04 09:48:27

Baltijos šalių BVP ateinančiais metais vėl turėtų augti

Ateities tendencijų rodikliai atskleidžia kontrastingas Baltijos regiono ekonomikos prognozes. Lietuvoje ekonominis aktyvumas pradėjo didėti daugiausia dėl stiprėjančio optimizmo gamybos sektoriuje.
       2023-12-01 19:10:00

Lietuviai rudenį keliavo kitaip: prioritetas egzotinėms kryptims

Rudenį lietuviai keliavo mažiau, nei vasarą, o labiausiai aktyvumu išsiskyrė spalio 30 d. – lapkričio 5 d. laikotarpis, kai šalyje vyko moksleivių atostogos.
       2023-12-01 16:05:21

Dirbtinis intelektas mokykloje: kam su juo kovoti, jei galime išnaudoti?

Mūsų pasaulis yra ankstyvojoje technologinės revoliucijos stadijoje. Prognozuojama, kad dirbtinis intelektas (DI), kurį įgalina tokie didžiuliai generatyvinės kalbos modeliai kaip „ChatGPT“, pakeis beveik visas visuomenės gyvenimo sritis.
       2023-12-01 09:12:13

Varnikuose atidaryta išskirtinė mineralinio vandens biuvetė

Lapkričio 30 dieną Varnikų kaime, netoli pažintinio tako, atidaryta mineralinio vandens biuvetė su Trakų Dievo Motinos koplytėle. Jos statybos projektui buvo pritarta š. m. rugpjūčio 23 dieną vykusio Trakų rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu.
       2023-12-01 08:47:19

Darbo ir laisvalaikio balanso nebuvimas – žala darbuotojo sveikatai, ekonomikai

Jei darbas kelia dažną nuovargį, o atliekant kasdienes užduotis nuolat kankina abejonės, gali būti, kad jus kankina perdegimas. Brangiai jis kainuoja ne tik emociškai, bet ir finansiškai.
       2023-11-30 20:41:39

Kodėl JAV ekonomika neauga taip greitai kaip anksčiau?

Remiantis naujausiais rodikliais, panašu, kad euro zonos verslo nuotaikos stabilizavosi, o vangumas JAV būsto rinkoje ir kiti veiksniai slopina JAV ekonomikos augimą.
       2023-11-30 20:35:01

5 esminės taisyklės, kaip skalbti drabužius ir užtikrinti skalbyklės efektyvumą

Skalbimas – tai namų ruošos darbas, kurį atliekame kiekvieną savaitę. Tačiau atliekant šią, iš esmės paprastą užduotį, rekomenduojama laikytis tam tikrų taisyklių.
       2023-11-30 12:06:31

Ar pasauliui pavyks iki 2030-ųjų galutinai įveikti ŽIV ir AIDS epidemiją?

Kada tapsime karta be AIDS? Šį klausimą, gruodžio 1-ąją minėdami Pasaulinę AIDS dieną, užduoda tiek ŽIV infekuotieji, tiek šioje srityje dirbantys specialistai. Deja, pasak jų, Lietuvai iki šio tikslo dar reikia gerokai pasitempti.
       2023-11-30 11:58:40

Ką verta žinoti, siekiant karjeros naujoje komandoje?

Pradėti karjerą po studijų baigimo arba pereiti į naują komandą gali būti nedrąsu, ypač kai jautiesi visiškai „žalias“. Tačiau už viso to slypi daugybė galimybių augti ir tobulėti.
       2023-11-28 16:42:27

Sužavėkite aplinkinius: šventinio stalo dekoro ir serviravimo tendencijos

Iki Kalėdų liko mažiau nei mėnuo, todėl neišvengiamai pradedame galvoti apie dovanas artimiesiems, Kalėdų eglutės puošybą, jaukias dekoracijas.
       2023-11-28 16:40:14

Slidinėjimo profesionalas pataria, kaip pasiruošti žiemos atostogoms kalnuose

Per pastarąjį dešimtmetį susidomėjimas žiemos sportu Lietuvoje smarkiai išaugo. Šią tendenciją patvirtina ir kelionių organizatoriai.
       2023-11-28 16:37:04

Kas yra „VoLTE“ ir „VoWiFi“ technologijos bei kokį iššūkį jos sprendžia?

Per pastaruosius kelis dešimtmečius telekomunikacijų pasaulyje įvyko net keletas revoliucinių pokyčių, o vieni svarbiausių yra susiję su balso technologijomis.
       2023-11-27 16:48:06

SIM kortelei – trisdešimt dveji: kaip keitėsi ir ką ji savyje slepia?

Nors polifoninėmis melodijomis pypsintis senutėlis „Nokia“ ir iš titano nukaldintas „iPhone 15 Pro“ skiriasi kaip diena ir naktis, jie abu neapsieina be tos paties elemento – SIM kortelės.
       2023-11-27 16:29:12

Troškinys – sotu ir pigu: 5 klaidos, kurių nedaryti jį ruošiant

Troškinys – vienas skaniausių patiekalų šaltomis dienomis. Turint patikimą receptą ar žinant kelias taisykles, jį galima paruošti iš visai nebrangių ir paprastų ingredientų.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.