Naujienos

Dronų misija – išmaitinti pasaulį. Kada jie pasieks Lietuvą?

2016-09-02 13:02:24

Skaičiuojama, kad jau 2050 metais žemėje gyvens daugiau nei 9 mlrd. gyventojų. Kaip juos išmaitinti? Kaip sumažinti taršą ir išnaudoti naujausias technologijas žemės ūkyje, kad jis taptų švaresnis?

foto

Konsultacijų bendrovės „McKinsey & Co“ vertinimu, žemės ūkis yra mažiausiai skaitmenizuotas sektorius pasaulyje, tačiau pastaraisiais metais situacija pradėjo keistis.

DJI atstovas T. Juškauskas: per penkerius metus palies visus

Dronų technologijos leidžia ne tik matuoti pasėlių augimo spartą, nustatyti vietas, kur grūdai prasčiausiai auga, dirvožemio drėgnumą ar pasėlių ligas. Laiko sąnaudos sumažėja nepalyginamai – anksčiau turėję pereiti laukus savo kojomis, dabar ūkininkai gali akimirksniu nustatyti viso lauko būklę su probleminėmis zonomis.

„Žemės ūkyje dronus naudoja ūkininkai, norintys turėti platesnes analizės galimybes. Pavyzdžiui, dronai su šilumos kameromis padeda nustatyti problemas derlingumo bei augalų ligų/streso srityse. Dronų naudojimas žemės ūkyje yra ne tik efektyvesnis kaštų ir laiko prasme, tačiau suteikia daug skirtingų analizės aspektų, kurie iki šiol arba buvo nepasiekiami, arba sunkiai įgyvendinami. Trumpai tariant, per penkerius metus bėgyje visos didžiosios industrijos, vienu ar kitu būdu naudos dronais rinktus duomenis, kad pagerintų savo efektyvumą, gautų papildomos informacijos apie savo infrastruktūrą“, – su tokiomis mintimis į Vilniuje vyksiantį nemokamą #SWITCH! renginį atvyksta Tautvydas Juškauskas, vienintelis DJI dirbantis lietuvis.

7,8 trilijonų dolerių industrija

Dėl augančio gyventojų skaičiaus žemės ūkis, 7,8 trilijonų dolerių industrija, sukurianti 10 proc. pasaulio BVP, pastaruoju metu sulaukia vis didesnio investuotojų dėmesio.

„Investicijos į žemės ūkio technologijas, vadinamąsias agtech, pastaruosius trejus metus vis mušė rekordus ir 2015 metais pasiekė 4,6 mlrd. dolerių. Dabar į žemės ūkį ateina vadinamoji antroji inovacijų banga – su internetu, mobiliosiomis technologijomis susieti sprendimai, ir prognozuojama, kad čia laukia dideli pokyčiai“, – sakė Europos parlamento narys Antanas Guoga, #SWITCH! renginio įkūrėjas.

Gimsta „tikslinis ūkininkavimas“

Pastebima, kad gimsta nauja žemės ūkio pakraipa – „tikslinis ūkininkavimas“ (angl. precision agriculture), pritaikoma ne tik žemdirbystėje, bet ir gyvulininkystėje. Pagal aukštesnę kūno temperatūrą dronai gali iš bandos išskirti sergančius gyvulius, kadangi jie nustato net mažų skirtumų temperatūras.

„Užsiimant tiksliniu ūkininkavimu ir pasitelkiant dronus, galima užauginti didesnį derlių. Su šilumos kameromis galima nustatyti problemines zonas laukuose ir atitinkamai tręšti ar laistyti laukus. Tai ne tik padidina derlingumą, bet kas svarbu – ir sumažina reikiamas sąnaudas“, – sako šią sritį tyrinėjantis Kanzavo universiteto Tikslinio ūkininkavimo profesorius Ray Asebedo.

Skaičiuojama, kad JAV net 80 proc. visų komerciniais tikslais pasaulyje įsigyjamų bepiločių skraidyklių yra naudojamos žemės ūkyje. Prognozuojama, kad netrukus dronai bus pasitelkti ir miškininkystėje, pavyzdžiui, naudodami 3D skenavimą jie nustatys medienos tūrį miške.

Tuo tarpu ES programoje tyrimams ir inovacijoms „Horizon 2020“ išmaniojo ūkininkavimo technologijų diegimui 2016-2017 m. laikotarpiu numatyta skirti 64 mln. Eurų.

Potencialas žemės ūkyje milžiniškas, ir apie tai šiemet bus keliamos diskusijos apie tai Lietuvoje, kurioje žemės ūkis – viena pagrindinių ekonomikos šakų.

„Diskutuoti apie pokyčius į Lietuvą pakvietėme didžiausio pasaulio dronų gamintojų DJI atstovus, taip pat Singapūro „Infinium Robotics“ įkūrėją, kurie savo srityse yra pionieriai“, – sakė A. Guoga.

„Infinium Robotics“: ieškome naujų sričių

Singapūro bendrovės „Infinium Robotics“ įkūrėjas Junyang Woon sako, kad šiuo metu pasaulyje ieškoma naujų dronų pritaikymo sričių. „Infinium Robotics“ Vilniuje #SWITCH! renginio metu pirmą kartą ketina pademonstruoti dronus, gebančius dirbti padavėjais restorane.

„Tai bus pirmas kartas, kai mūsų sprendimas bus pademonstruotas Europoje. Tikime, kad tol kol reguliavimas dronų naudojimas lauko sąlygomis dar kuriamas, mes galime išnaudoti vidaus erdves, kur neturime tie privatumo ar oro erdvės ribojimų“, – sakė į Vilnių atvykstantis J. Woon.

#SwitchVilnius profesionalų diskusijoje Vilniuje bus diskutuojama, ar Lietuva gali rasti nišą šioje dinamiškoje ir itin perspektyvioje industrijoje ir ar dronų pagalba galime iškelti į naujas aukštumas Lietuvos žemės ūkį. Į sesiją „Viskas apie dronus: kodėl rytdiena yra naujoji šiandiena?“ DJI deleguoja į vienintelį joje dirbantį lietuvį Tautvydą Juškauską.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-03-03 17:26:59

Primename – nuo stabligės ir difterijos skiepykitės nemokamai

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (toliau ULAC) medikai primena – neužilgo prasidės sodo ir daržo darbai – nepamirškite pasiskiepyti nuo stabligės, bei kartu atnaujinsite skiepus ir nuo difterijos (skiepijama kartu su difterijos komponentą turinčia vakcina).
       2021-03-03 13:39:29

Nuo kito trečiadienio „Regitroje“ atnaujinami praktikos egzaminai

Nuo kovo 10 d., trečiadienio, „Regitroje“ atnaujinami visų kategorijų praktikos egzaminai. Toks sprendimas priimtas po šiandien įvykusio Vyriausybės posėdžio.
       2021-03-03 13:36:44

ES Taryba patvirtino tikslines ribojamąsias priemones Rusijos pareigūnams

Kovo 2 dieną Europos Sąjungos (ES) Taryba patvirtino tikslines ribojamąsias priemones už Aleksėjaus Navalno įkalinimą ir represijas prieš taikius protestuotojus atsakingiems keturiems Rusijos valdžios pareigūnams.
       2021-03-03 13:30:45

Atnaujinami praktiniai vairuotojų mokymai

Nuo kovo 10 d. bus leista atnaujinti veiklą vairavimo mokykloms ir rengti praktinius vairuotojų mokymus. Toks sprendimas šiandien priimtas Vyriausybės posėdyje.
       2021-03-03 13:14:46

Santaros klinikose pradedama naujų SARS-CoV-2 viruso atmainų paieška

Pradedami visų Santaros klinikų laboratorijoje naujai nustatytų atvejų SARS-CoV-2 viruso atmainų B.1.351 bei P.1 atrankiniai tyrimai.
       2021-03-03 09:51:57

Telefono baterija: priežiūra ir dažniausios klaidos

Telefono baterijos ištvermingumas priklauso ne tik nuo baterijos talpos, bet ir nuo telefono naudotojo veiksmų. Technologijų ekspertai pataria, kaip rūpintis telefono baterija ir ko nedaryti, kad ji tarnautų ilgiau.
       2021-03-03 09:46:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 503 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 8974 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 503 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-03 09:38:25

Užimtumo tarnybos prognozė: kam šįmet geriausiai seksis įsidarbinti?

2021 metais aukštesnes nei vidutines įsidarbinimo galimybes turės šių profesijų atstovai: gydytojai ir slaugos specialistai, inžinieriai, gamybos darbų meistrai ir brigadininkai, statybos darbininkai, sunkiasvorio transporto vairuotojai.
       2021-03-03 09:32:40

Benediktui Vanagui vienu metu atliktos riešo ir peties operacijos

„Kaip sakė Arvydas Sabonis, po 50-ties metų baigiasi garantija. Tačiau pamiršo paminėti, kad ir iki tol (ypač po Dakaro) reikia pasiremontuoti. Galvojau, kad pavyks išvengti skalpelio, tačiau kieno motina yra viltis, visi žinome.
       2021-03-03 09:23:51

KTU kviečia kartu ruoštis 5 pagrindiniams brandos egzaminams

Brandos egzaminai – abiturientų išbandymo metas. Daugumai tai svarbaus etapo pabaiga ir pirmas žingsnis karjeros link, kuris ir įprastai nepraeina be šiek tiek nerimo ar papildomų pastangų.
       2021-03-03 09:12:07

Vaisių ir daržovių laikymas namuose: ką laikyti šaldytuve, o kam tinka kambarys?

Pirmosiomis pavasario dienomis dažniau atsigręžiame į sveikos gyvensenos tendencijas, riebesnius produktus vis dažniau iškeičiame į šviežius vaisius bei daržoves.
       2021-03-03 08:57:56

Kaip dažysimės šį sezoną: 5 karščiausios makiažo tendencijos

Iki šiol dominavę ryškūs ir matiniai tonai pamažu išstumiami švelnių, spindinčių ir pastelinių spalvų, kurios vainikuoja esminį makiažo akcentą – sveikai atrodančią odą bei natūralų įvaizdį.
       2021-03-03 08:38:29

Prie robotų gamintojų durų - eilės. Virusui išvaikius žmones, dirbs mašinos

Robotikos sprendimus kuriančios bendrovės stebi itin išaugusį įmonių poreikį automatizuoti ir tokiu būdu efektyvinti procesus. Su robotikos sprendimais dirbantys kūrėjai sako šiuo metu eilėje turintys daugiau projektų nei iki pandemijos.
       2021-03-03 08:32:44

5 automobilių technologijos, atsiradusios iš telefonų

Automobilių gamintojai vis labiau neriasi iš kailio siūlydami išmanesnius ir inovatyvesnius naujų modelių sprendimus. Nors vienos technologijos orientuotos tik į kelionių saugumą, nemažai diegiama ir dėl vairuotojų patogumo.
       2021-03-03 08:13:47

„Samsung“ pristatė televizorių naujienas, tarp jų – ir tinkamas naudoti lauke

Bendrovė „Samsung“ savo virtualiame renginyje „Unbox&Discover“ pristatė naujus „MICRO LED“ ir „Neo QLED“ televizorius, ekranus, monitorius ir garso sistemas.
       2021-03-03 08:11:19

Ant kelių likusi druska naktimis vilioja stirnas ir briedžius

Priemonės, kuriomis barstomi keliai, vilioja stirnas ir briedžius, ir tai savo ruožtu gali tapti rimtų eismo nelaimių priežastimi.
       2021-03-03 08:07:04

Storas sniego sluoksnis erkėms tarsi antklodė, prasideda erkių sezonas

Epidemiologų teigimu, nors žmonėms šalta ir sniego negailėjusi žiema pridarė nemažai rūpesčių, erkių tokios oro sąlygos greičiausiai nepražudė, tad netrukus parazitai jau ims busti iš žiemos miego.
       2021-03-03 08:00:53

Pasikartokime: kaip apsaugoti asmeninius duomenis?

Kiekvieną sekundę milijonai žmonių naršo internete darbo, asmeniniais, pramogų ar kitais tikslais. Tačiau retas iš jų susimąsto, kiek asmeninės informacijos, naršydamas ar apsipirkinėdamas internete, atskleidžia kitiems.
       2021-03-03 07:52:48

Didėjant Nemuno debitui, Kauno hidroelektrinė didina elektros energijos gamybą

Bendrovė „Ignitis gamyba“ informuoja, kad prasidėjus pavasariui stebima didėjanti vandens prietaka į Kauno marias. Jeigu vandens lygis Kauno mariose toliau kils, tai turės įtakos ir Nemuno vandens lygiui žemiau Kauno A. Brazausko hidroelektrinės (Kauno HE) užtvankos.
       2021-03-03 07:42:43

Ar technologijos – ne mergaičių sritis, jei programavimo pradininkė - moteris?

Lietuvos moksleiviai dažniausiai lanko muzikos ar sporto būrelius, tačiau pastaruoju metu populiariausiųjų penketuke užtikrintai įsitvirtino ir informacinių technologijų užsiėmimai.
       2021-03-02 19:32:18

Nustatyti dar 25 iš Jungtinės Karalystės kilusio (B.1.1.7) viruso atvejai

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL), koordinuojanti koronaviruso sekoskaitos tyrimus Lietuvoje, informuoja, kad nustatyti dar 25 nauji iš Jungtinės Karalystės kilusio (B.1.1.7) viruso linijos atvejai.
       2021-03-02 15:58:05

Beveik pusė visų sukčiavimo nusikaltimų yra padaroma telefonu

Pernai buvo registruota 2264 sukčiavimo nusikaltimų. Telefoninis sukčiavimas sudaro apie 46 procentus, 80 procentų nusikaltimų padaro asmenys, atliekantys bausmę pataisos įstaigose.
       2021-03-02 13:48:57

Kaip apskaičiuojamas suvartotos elektros energijos kiekis?

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi nebuitinio vartotojo ir AB ,,Energijos skirstymo operatorius” (ESO) ginčą, įpareigojo operatorių perskaičiuoti priskirtą apmokėti elektros energijos kiekį už laikotarpį, kai netinkamai veikė apskaitos prietaisas.
       2021-03-02 12:44:43

Eksperto patarimai: 5 dažniausios buitinės technikos problemos ir sprendimai

Daugelis neįsivaizduojame savo buities be įvairių ją palengvinančių prietaisų – nuo dulkių siurblio iki šaldytuvo. Tačiau naudojantis jais neišvengiama ir problemų. Laimei, ne visos jos reiškia, kad su vienu ar kitu buitiniu prietaisu teks atsisveikinti.
       2021-03-02 11:01:36

Psichologė: neigiamos emocijos taip pat turi prasmę ir yra mums reikalingos

Neigiamos ar nemalonios emocijos aplanko kiekvieną. Klaidinga manyti, kad reikėtų jų vengti ar netgi slopinti. Pasak „Rimi“ organizuojamo virtualių paskaitų ciklo „Rinkis rūpintis savimi“ psichologės, dėmesingumo valdymo mokytojos Eglės Masalskienės, visos emocijos, teigiamos ir neigiamos, mums yra reikalingos.
       2021-03-02 10:22:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 450 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 7745 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 450 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-02 09:01:09

Darbo rinka atsispyrė antrojo karantino įtakai

Praėjusiais metais dėl karantinų poveikio dirbančiųjų skaičius Lietuvoje mažėjo, tačiau vidutinis darbo užmokestis augo beveik taip pat sparčiai, kaip ankstesniais metais.
       2021-03-02 08:53:12

Pritarta siūlomai prekybos elektra su trečiosiomis šalimis metodikai

Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės vadovaujama Elektros energetikos sistemos sinchronizacijos komisija šiandien pritarė siūlomiems naujos prekybos elektra su trečiosiomis šalimis metodikos principams.
       2021-03-02 08:46:05

Išjudinta Lietuvos zoologijos sodo rekonstrukcija: gyvūnai gyvens daug erdviau

Aplinkos ministerija išjudino Lietuvos zoologijos sodo rekonstrukciją – paskelbtas statybos viešųjų pirkimų konkursas. Netrukus gyvūnams bus atnaujinami arba statomi nauji, didesni pastatai ir voljerai, įrengiamos edukacinės erdvės, laboratorijos ir kt.
       2021-03-02 08:41:42

Elektros rinkos barometras: elektra Lietuvoje atpigo 33 proc.

Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse sumažėjo trečdaliu – 33 proc. Lietuvoje elektra atpigo iki 42,11 Eur/MWh, Latvijoje ir Estijoje jos kaina siekė 42,02 Eur/MWh.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.