Naujienos

Ekspertų patarimai: kaip žiemai paruošti sodo priežiūros įrangą ir lauko baldus

2022-11-21 13:30:41

Iškritus pirmajam sniegui, teritorijose aplink namus ir soduose įsibėgėjo pasiruošimas žiemai. Ekspertai atkreipia dėmesį, kad šaltajam sezonui itin svarbu tinkamai paruošti sodo priežiūros įrangą bei lauko baldus.

Pasak draudimo bendrovės „Gjensidige“ Žalų departamento vadovės Baltijos šalims Viktorijos Katilienės, kiekvienais metais žiema ateina vis vėliau, todėl vejapjovės ir kita sodo priežiūros įranga naudojama ilgesnį laiką. „Atlikti vejapjovės techninės priežiūros darbus ir padėti įrenginius iki kito pavasario vėliausiai reikia tada, kai laukiama pirmojo sniego. Žolė paprastai nustoja augti kartojantis šalnoms“, – kalba V. Katilienė.

Bendrovės „Husqvarna” vejos technikos ekspertas Simas Bairašauskas sako, kad vejos robotą tinkamai prižiūrėti svarbu ne tik vasarą, kai šis naudojamas, tačiau ir šaltuoju sezonu. „Rudens mėnesiais žolė būna drėgnesnė, todėl nupjauta ji lengviau prilimpa prie roboto vejapjovės apačios, o tai – nereikalingas svoris, kurį tenka vežioti robotui“, – pabrėžia S. Bairašauskas.

Techninės priežiūros darbai – sezono pabaigoje

Jo teigimu, vasarą naudotą įrangą rudens pabaigoje reikėtų nuvežti techninės priežiūros specialistams arba, turint įgūdžių, šiuos darbus atlikti patiems. „Akumuliatorinius gaminius prieš žiemą būtina įkrauti tam, kad per žiemą nebūtų pažeistas akumuliatorius, bei sandėliuoti šiltai. Įrankius su dvitakčiu benzininiu varikliu – žoliapjoves, krūmapjoves, gyvatvorių žirkles, lapų pūstuvus – išvalyti, sutepti ir palikti tuščiais bakais arba užpilti stabilizuotu kuru. Tuomet, atėjus laikui juos naudoti, pavyks lengvai užvesti. Švarų ir prižiūrėtą įrenginį taip pat kur kas maloniau laikyti. Pavyzdžiui, po vejos roboto korpusu besikaupianti žolė žiemą pradeda rūgti ir po kurio laiko garaže gali atsirasti gana nemalonus kvapas“, – pasakoja S. Bairašauskas.

Ekspertas atkreipia dėmesį, kad įrangos su keturtakčiu benzininiu varikliu – vejapjovių, sodo traktorių – techninės priežiūros darbus galima atidėti iki pavasario, tačiau tokiu atveju darbo įrankį rudenį reikėtų išvalyti savarankiškai. „Jei minėta įranga laikoma šaltoje patalpoje, verta atjungti užvedimo akumuliatorių ir padėti laikyti jį pliusinėje temperatūroje. Nebūtina įrangos vynioti į burbulinę plėvelę ar saugoti nuo šalčio kitais būdais – pakanka, jei technika laikoma švarioje ir sausoje vietoje. Tačiau roges visada geriau ruošti vasarą, todėl kreipdamiesi į įgaliotą servisą iškart po sezono išvengsite pavasarinių eilių“, – sako jis.

Laikymo sąlygos – itin svarbios

Pasak S. Bairašausko, artėjant šaltoms naktims, svarbu žinoti, kur ir kaip laikyti šalčiui jautrius prietaisus – vejos robotą, aukšto slėgio plovimo įrangą, akumuliatorinius darbo įrankius. „Pastarųjų akumuliatorius būtų galima laikyti ten, kur temperatūra nenukrinta žemiau nulio. Esant neigiamai temperatūrai, akumuliatoriai gali išsikrauti, o jei įtampa akumuliatoriaus elementuose nukrinta žemiau kritinės ribos, užsiblokuoja elektronika ir tokio akumuliatoriaus nebebus galima naudoti. Visų akumuliatorinių gaminių akumuliatorius rekomenduojama įkrauti kas 3-4 mėnesius“, – pabrėžia ekspertas.

Ta pati rekomendacija, pasak S. Bairašausko, galioja ir vejos robotui – ir pats įrenginys, ir jo įkrovimo stotelė turėtų būti laikomi teigiamoje temperatūroje. „Instrukcijoje nurodyta, kad įkrovimo stotelę galima palikti ir lauke, tačiau tuomet turi likti įjungtas ir maitinimo blokas, kitaip stotelės mikroschemų plokštė žiemos metu gali būti pažeista“, – tvirtina jis.

S. Bairašauskas atkreipia dėmesį, kad slėginio plovimo įrangą laikyti šiltoje patalpoje nėra būtina, tačiau svarbu patikrinti, ar įrangos viduje neliko vandens. „Baigus darbą reikia išjungti vandens tiekimo sistemą ir kuriam laikui įjungti plovimo įrenginį, kad siurblio sistema ištuštėtų. Taip pat vertėtų nuo žarnos atjungti slėgio pistoletą“, – pataria ekspertas.

Jis atkreipia dėmesį, kad sodo įrangos negalima palikti lauke, nes minusinėje temperatūroje gali sustingti ir suskilti elektroninių įrenginių dalys. Ir, kaip nerekomenduojama iš karto įjungti iš šalto automobilio į patalpą įnešto nešiojamojo kompiuterio, lygiai taip pat į temperatūrą reikėtų atsižvelgti ir tvarkant sodo įrangą. Informaciją apie optimalią saugią įrangos temperatūrą galima rasti įrangos naudojimo instrukcijoje arba iš įrangos gamintojų.

Lauko baldai žiemoja patalpoje

Be sodo įrangos, V. Katilienė rekomenduoja į vidų sunešti ir sodo baldus, kuriuos audra galėtų pakelti į orą. „Nors audros pasitaiko gana retai, tačiau joms vis tiek verta pasiruošti. Rudenį audros sukelia įvairių draudžiamųjų įvykių. Pavyzdžiui, vėjo nusviesti sodo baldai Lietuvoje šaltuoju sezonu neretai apgadina namų turtą, statinių langus ar transporto priemones“, – pasakoja V. Katilienė.

Draudimo atstovė rekomenduoja lauko baldus laikyti garaže ar kitoje sandėliavimo patalpoje, nes dėl per didelės drėgmės, atsirandančios nuo lietaus, ledo ir sniego, lauko baldai gali deformuotis, imti pūti bei rūdyti. V. Katilienė pabrėžia, kad plastikiniai gaminiai minusinėje temperatūroje tampa trapūs ir gali lengvai suskilti.

„Nereikėtų pamiršti ir lauko baldų tekstilės. Ją patartina iš anksto išvalyti, kad pavasarį būtų malonu baldus vėl išnešti į lauką. Norint sutaupyti vietos, baldus verta sukrauti vieną ant kito, uždengti plėvele ar brezentu, o prireikus – pritvirtinti dirželiais. Kadangi skirtingoms medžiagoms reikia skirtingų priežiūros ir laikymo sąlygų, su baldų specifika verta susipažinti iš anksto“, – sako draudimo bendrovės atstovė.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2022-12-03 19:44:24

Keliams naudojama druska: kam kenkia labiausiai, kaip apsisaugoti nuo korozijos

Snygis į Lietuvą atklydo gerokai anksčiau nei kalendorinė žiema. Ir nors kelininkai gatves prevenciškai pradėjo barstyti dar iki pradedant snigti, žiema užsimojo iš peties. Jau ne vienerius metus kovai su sniegu kelininkai pasitelkia kelių tipų druskų mišinius.
       2022-12-03 10:39:53

Judėjimo negalia – (ne)kliūtis sudaryti santuoką: situacija Lietuvoje

Dažnai porai vestuvės tampa viena svarbiausių dienų gyvenime. Gruodžio 3 d. minint Tarptautinę neįgaliųjų dieną, už lygybę pasisakanti Lietuvos humanistų bendruomenė VšĮ „Laimingas žmogus“, bendradarbiaudama su humanistines vestuvių ceremonijas kuriančia ir vedančia komanda „Taip“
       2022-12-03 10:30:43

Žvejyba ant ledo: ką reikia žinoti žvejams?

Šaltiems orams nesitraukiant ant ežerų, upių, tvenkinių, marių formuojasi ledas, viliojantis poledinės žūklės mėgėjus. Aplinkos ministerija primena žvejams, kaip saugiai elgtis žvejojant ant užšalusių vandens telkinių ir įspėja, kad bereikalinga rizika gali būti pražūtinga.
       2022-12-03 10:27:22

„Fitch Ratings“ ir „S&P Global Ratings“ paskelbė Lietuvos kredito reitingus

Lietuvos ilgalaikio skolinimosi reitingą peržiūrėjusios tarptautinės kredito reitingų agentūros „Fitch Ratings“ ir „S&P Global Ratings“ teigiamai vertina efektyvią Lietuvos ekonominę politiką ir narystę euro zonoje, taip pat santykinai stabilų ir žemą valstybės skolos lygį.
       2022-12-02 11:11:12

Technologijų prognozės: metavisata, klimato kaitos stabdymas ir DI pažabojimas

Per ateinančius trejus metus vienu iš pagrindinių verslo prioritetų taps klimato kaitos stabdymas, tvarumą ir skaitmeninį imunitetą didinančios technologijos.
       2022-12-02 11:05:11

10 minučių – ar užtenka tiek laiko kokybiškam vaikų pavalgymui mokykloje?

Kai kalbame apie kokybišką maitinimąsi dažniausiai galvoje turime šviežų, sveiką maistą, estetiškai patiektą, pagamintą iš aukščiausios kokybės produktų. Tačiau ar pagalvojote, kad kokybė – tai kartu ir galimybė laiku, neskubant pavalgyti, mėgaujantis kiekvienu kąsniu.
       2022-12-02 11:01:45

Ar kylant Euribor verta sumokėti turimos būsto paskolos likutį?

Jei būsto paskolą esate pasiėmę gerokai seniau ir turite likusią nedidelę neišmokėtą sumą, kaip geriau elgtis šiandien, kai kylantis Euribor augina ir paskolos įmokas? Galbūt toliau mokėti įmokas pagal grafiką, o gal padengti paskolos likutį iš turimų santaupų?
       2022-12-02 10:58:28

Didžioji dalis gyventojų pasirinko nepriklausomą elektros energijos tiekėją

Bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) duomenimis nepriklausomą elektros energijos tiekėją Lietuvoje pasirinko daugiau nei 1,2 mln. namų ūkių – iš pasibaigusiųjų etapų vartotojų net 9 iš 10 pasirinko nepriklausomo tiekėjo paslaugas, tuo tarpu tarp tebevykstančio trečiojo etapo klientų tai padarė kas antras.
       2022-12-02 10:54:37

Didžiųjų technologijų kompanijų laukia sunkūs laikai – bręsta interneto pokyčiai

Milijardais vertinamų didžiųjų technologijų kompanijų: „Google“, „Amazon“, „Meta“ ir kitų laukia sudėtingi iššūkiai – technologijų raida subrandino naują decentralizuoto interneto kartą, kuri nebus palanki šiandienos gigantams.
       2022-12-01 17:58:45

Psichologinis smurtas ir priekabiavimas darbe – kaip atlikti vidinį tyrimą?

Lapkričio 1 d. įsigaliojus Darbo kodekso pakeitimams, buvo įtvirtinta darbdavių pareiga užkirsti kelią psichologinio smurto, mobingo ir priekabiavimo apraiškoms bei apsaugoti aukas.
       2022-12-01 13:37:54

Lietuvos nacionalinis dramos teatras atleidžia Koršunovą iš pareigų

Šią savaitę priimtas sprendimas atleisti iš pareigų Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) meno vadovą Oskarą Koršunovą. Tokiam administracijos sprendimui įtakos turėjo aplaidus tiesioginių meno vadovo pareigų vykdymas bei sistemingos pravaikštos.
       2022-11-30 13:25:39

„Thermo Fisher Scientific Baltics“ – vertingiausia įmonė Baltijos šalyse

Komponentus COVID-19 vakcinoms gaminanti Lietuvos bendrovė „Thermo Fisher Scientific Baltics“ išsiveržė į pirmą vietą naujausiame Baltijos šalių vertingiausių įmonių 30-uke, nukarūnuodama praėjusių metų lyderę „Vilniaus prekybą“, kuri šių metų tyrime rikiuojasi antroje vietoje.
       2022-11-30 13:17:42

Ekspertas pataria: kaip tinkamai paruošti automobilį žiemai?

Lietuvoje pamažu įsivyrauja žiema – kausto šaltis ir minusinė temperatūra, keliuose ankstyvą rytą būna plikledis, prastas matomumas dėl stipraus snygio ar rūko. Dažnu atveju tai tampa iššūkiu ne tik vairuotojams, bet ir automobiliams – reikia nuo jų nuvalyti sniegą, anksčiau užkurti, kad apšiltų ir pan.
       2022-11-29 21:30:34

Advento pradžiai – 3 pasninko patiekalų idėjos: gaminkite sveikai, bet sočiai

Iki didžiųjų metų švenčių liko mažiau nei mėnuo. Ir nors švenčių laukimas asocijuojasi su nuolatiniu skubėjimu, reikėtų nepamiršti ir tikrosios advento reikšmės, kuri simbolizuoja rimtį ir susikaupimą. Ne išimtis pasninkavimas.
       2022-11-29 19:07:01

Kinijos ir kitų šalių investicijoms – papildomi barjerai ES

Europa pagaliau ištaisė Europos Sąjungos verslą ilgai piktinusią teisės aktų spragą, leidusią valstybės remiamoms Kinijos (ir kitų trečiųjų šalių) įmonėms lengvai pirkti verslus Europoje ir dempinguoti viešųjų pirkimų kainas.
       2022-11-29 18:56:24

Karo sukelta įtampa slūgsta, tačiau išlieka pavojingai aukšta

Absoliuti dauguma, 79 proc., Lietuvos gyventojų jaučia padidėjusią įtampą, nerimą ar stresą, kuris šiek tiek sumažėjo, lyginant su situacija pavasarį, kai Rusijai užpuolus Ukrainą, net 87 proc. mūsų visuomenės patyrė emocinį šoką.
       2022-11-29 18:47:47

Saugirdas Vaitulionis rekomenduoja: 5 dėmesio verti serialai

Užklupus žiemiškiems orams, žmonės renkasi daugiau laiko praleisti ne lauke, o namuose. Populiariausias užsiėmimas šiltai susisukus į pledą – žiūrėti filmus ir serialus.
       2022-11-29 18:41:33

Šaltasis sezonas – grėsmė sergantiems širdies ligomis: kaip apsisaugoti?

Daugybė žmonių tvirtai įsitikinę, kad širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimai dažniau juntami šiltuoju metų sezonu. Visgi sveikatos priežiūros specialistai tvirtina, jog atėjus šalčiams šių ligų rizika niekur nedingsta.
       2022-11-28 11:30:40

Praradote įrenginį su svarbiais duomenimis? Kokius žingsnius privalote atlikti

Telefono praradimas sukelia daugybę rūpesčių – nuo neplanuotų išlaidų įsigyjant naują įrenginį iki rizikos prarasti jame saugomus asmeninius duomenis.
       2022-11-26 19:53:48

Nuo kitų metų keičiasi „Vilniaus vandenų“ paslaugų įkainiai

Nuo artėjančių metų sausio didžiausia Lietuvoje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ savo klientams taikys naujus paslaugų įkainius, kurie dėl išaugusių elektros kainų padidės 57 euro centais (su PVM).
       2022-11-24 16:26:24

Ar 5G padarys galą šviesolaidiniam internetui? Kodėl tai netaps realybe

Prieš porą mėnesių Lietuvoje įvykus plataus masto 5G įjungimui, gyventojų išmaniuosiuose įrenginiuose atsivėrusios mobiliojo interneto galimybės dalį privertė suabejoti šviesolaidinio interneto reikalingumu.
       2022-11-23 11:40:15

Draudikai perspėja verslininkus saulės elektrinių savininkus

Lietuvoje diegiant vis daugiau saulės elektrinių, ima ryškėti, kodėl verslo įsirengtos elektrinės stipresniam vėjui yra atsparios mažiau, negu turimos gyventojų. Gamtos stichijų sukeltus nuostolius vertinantys draudikai sako, kad, tais atvejais, kai verslui buvo padaryta žala, priežastis buvo netinkamai sumontuotos elektrinės.
       2022-11-23 10:48:43

Kaip taupymas gali padėti tapti laimingais?

Automobilis, apie kurį seniai svajojate, kelionė į egzotiškus kraštus ar noras turėti nerūpestingą ateitį – priežasčių taupyti yra išties daug. Vis dėlto ne visi taupo turėdami konkretų tikslą, kiti taupo vien iš atsargumo.
       2022-11-23 10:38:58

Nesusipratėliams gyvenimas teikia įtaigias pamokas

Lapkričio 19-ąją apie 17 val. pro Šiaulių rajone, Dargaičių kaime, esantį tvenkinį važiavę žmonės pamatė sunerimti privertusį vaizdelį – vandenyje iki pusės buvo paniręs automobilis RENAULT LAGUNA. Žmonių jame nesimatė.
       2022-11-23 10:27:46

Kaip prižiūrėti vaikų dantis, kad išvengti problemų ateityje?

Vaikų dantų priežiūrai ir teisingų įpročių formavimui mažylių tėveliams rekomenduojama skirti dėmesį jau pasirodžius pirmiesiems pieniniams dantukams. Dažnai įvairios vaikų dantų ligos išsivysto dėl to, kad dantų priežiūra pradėta taikyti per vėlai arba neteisingai.
       2022-11-23 10:05:56

LRT pristato naują strategiją: keliami ambicingi tikslai, svarbiausia išlieka

LRT taryba patvirtino naują LRT strategiją 2023–2027 m., kurios ašis – auditorija. Pasikeitę jos įpročiai padiktavo skaitmenizacijos poreikį: turinio pateikimui portale bei skaitmeninėse platformose bus skiriama dar daugiau dėmesio.
       2022-11-23 09:58:12

Azijietiškas troškinys su arbūzais, vištienos sriuba su melionais

Netikėti receptai, kuriuos privalote išmėginti šią žiemą. Arbūzai ir melionai asocijuojasi su karštomis vasaros dienomis, bet šios gėrybės pasitarnauti gali gaminant šiltus bei jaukius žiemiškus patiekalus: šildančius mėsos troškinius, netgi sriubas.
       2022-11-23 09:51:22

Žvejų dieną minint: kaip atsakingai žvejoti ir vartoti žuvį

Ar žinote, kad jau daugiau nei šimtą metų švenčiama Lietuvos kariuomenės diena nėra vienintelė šiandien minima šventė? Lapkričio 23-ąją kalendoriuje galima išvysti ir žvejų globėjo Šv. Klemenso vardą – šia proga ekspertai pasakoja, kaip atsakingai žvejoti ir vartoti žuvį.
       2022-11-23 09:46:13

5 priežastys, kodėl reiktų rinktis fizinio asmens bankrotą

Jau beveik dešimtmetį egzistuojanti fizinio asmens bankroto galimybė vis dar kelia klausimų asmenims, svarstantiems pasirinkti tokią alternatyvą, siekiant išsigelbėti nuo skolų. Vis tik baimintis bankroto proceso nereikėtų.
       2022-11-22 20:17:10

Ekspertai atsakė, ar vėjo jėgainės gali „užpūsti“ dideles elektros kainas

Stebint elektros energijos kainų kadrilį „Nord Pool“ biržoje, daug vilčių dedama į atsinaujinančią energetiką: įsismarkavus vėjams Skandinavijos šalyse, iškart pastebimas teigiamas efektas elektros kainai biržoje – kuo daugiau pagaminama energijos iš atsinaujinančių šaltinių, tuo labiau krenta elektros kaina.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.