Naujienos

Ekspertų patarimai: kaip žiemai paruošti sodo priežiūros įrangą ir lauko baldus

2022-11-21 13:30:41

Iškritus pirmajam sniegui, teritorijose aplink namus ir soduose įsibėgėjo pasiruošimas žiemai. Ekspertai atkreipia dėmesį, kad šaltajam sezonui itin svarbu tinkamai paruošti sodo priežiūros įrangą bei lauko baldus.

Pasak draudimo bendrovės „Gjensidige“ Žalų departamento vadovės Baltijos šalims Viktorijos Katilienės, kiekvienais metais žiema ateina vis vėliau, todėl vejapjovės ir kita sodo priežiūros įranga naudojama ilgesnį laiką. „Atlikti vejapjovės techninės priežiūros darbus ir padėti įrenginius iki kito pavasario vėliausiai reikia tada, kai laukiama pirmojo sniego. Žolė paprastai nustoja augti kartojantis šalnoms“, – kalba V. Katilienė.

Bendrovės „Husqvarna” vejos technikos ekspertas Simas Bairašauskas sako, kad vejos robotą tinkamai prižiūrėti svarbu ne tik vasarą, kai šis naudojamas, tačiau ir šaltuoju sezonu. „Rudens mėnesiais žolė būna drėgnesnė, todėl nupjauta ji lengviau prilimpa prie roboto vejapjovės apačios, o tai – nereikalingas svoris, kurį tenka vežioti robotui“, – pabrėžia S. Bairašauskas.

Techninės priežiūros darbai – sezono pabaigoje

Jo teigimu, vasarą naudotą įrangą rudens pabaigoje reikėtų nuvežti techninės priežiūros specialistams arba, turint įgūdžių, šiuos darbus atlikti patiems. „Akumuliatorinius gaminius prieš žiemą būtina įkrauti tam, kad per žiemą nebūtų pažeistas akumuliatorius, bei sandėliuoti šiltai. Įrankius su dvitakčiu benzininiu varikliu – žoliapjoves, krūmapjoves, gyvatvorių žirkles, lapų pūstuvus – išvalyti, sutepti ir palikti tuščiais bakais arba užpilti stabilizuotu kuru. Tuomet, atėjus laikui juos naudoti, pavyks lengvai užvesti. Švarų ir prižiūrėtą įrenginį taip pat kur kas maloniau laikyti. Pavyzdžiui, po vejos roboto korpusu besikaupianti žolė žiemą pradeda rūgti ir po kurio laiko garaže gali atsirasti gana nemalonus kvapas“, – pasakoja S. Bairašauskas.

Ekspertas atkreipia dėmesį, kad įrangos su keturtakčiu benzininiu varikliu – vejapjovių, sodo traktorių – techninės priežiūros darbus galima atidėti iki pavasario, tačiau tokiu atveju darbo įrankį rudenį reikėtų išvalyti savarankiškai. „Jei minėta įranga laikoma šaltoje patalpoje, verta atjungti užvedimo akumuliatorių ir padėti laikyti jį pliusinėje temperatūroje. Nebūtina įrangos vynioti į burbulinę plėvelę ar saugoti nuo šalčio kitais būdais – pakanka, jei technika laikoma švarioje ir sausoje vietoje. Tačiau roges visada geriau ruošti vasarą, todėl kreipdamiesi į įgaliotą servisą iškart po sezono išvengsite pavasarinių eilių“, – sako jis.

Laikymo sąlygos – itin svarbios

Pasak S. Bairašausko, artėjant šaltoms naktims, svarbu žinoti, kur ir kaip laikyti šalčiui jautrius prietaisus – vejos robotą, aukšto slėgio plovimo įrangą, akumuliatorinius darbo įrankius. „Pastarųjų akumuliatorius būtų galima laikyti ten, kur temperatūra nenukrinta žemiau nulio. Esant neigiamai temperatūrai, akumuliatoriai gali išsikrauti, o jei įtampa akumuliatoriaus elementuose nukrinta žemiau kritinės ribos, užsiblokuoja elektronika ir tokio akumuliatoriaus nebebus galima naudoti. Visų akumuliatorinių gaminių akumuliatorius rekomenduojama įkrauti kas 3-4 mėnesius“, – pabrėžia ekspertas.

Ta pati rekomendacija, pasak S. Bairašausko, galioja ir vejos robotui – ir pats įrenginys, ir jo įkrovimo stotelė turėtų būti laikomi teigiamoje temperatūroje. „Instrukcijoje nurodyta, kad įkrovimo stotelę galima palikti ir lauke, tačiau tuomet turi likti įjungtas ir maitinimo blokas, kitaip stotelės mikroschemų plokštė žiemos metu gali būti pažeista“, – tvirtina jis.

S. Bairašauskas atkreipia dėmesį, kad slėginio plovimo įrangą laikyti šiltoje patalpoje nėra būtina, tačiau svarbu patikrinti, ar įrangos viduje neliko vandens. „Baigus darbą reikia išjungti vandens tiekimo sistemą ir kuriam laikui įjungti plovimo įrenginį, kad siurblio sistema ištuštėtų. Taip pat vertėtų nuo žarnos atjungti slėgio pistoletą“, – pataria ekspertas.

Jis atkreipia dėmesį, kad sodo įrangos negalima palikti lauke, nes minusinėje temperatūroje gali sustingti ir suskilti elektroninių įrenginių dalys. Ir, kaip nerekomenduojama iš karto įjungti iš šalto automobilio į patalpą įnešto nešiojamojo kompiuterio, lygiai taip pat į temperatūrą reikėtų atsižvelgti ir tvarkant sodo įrangą. Informaciją apie optimalią saugią įrangos temperatūrą galima rasti įrangos naudojimo instrukcijoje arba iš įrangos gamintojų.

Lauko baldai žiemoja patalpoje

Be sodo įrangos, V. Katilienė rekomenduoja į vidų sunešti ir sodo baldus, kuriuos audra galėtų pakelti į orą. „Nors audros pasitaiko gana retai, tačiau joms vis tiek verta pasiruošti. Rudenį audros sukelia įvairių draudžiamųjų įvykių. Pavyzdžiui, vėjo nusviesti sodo baldai Lietuvoje šaltuoju sezonu neretai apgadina namų turtą, statinių langus ar transporto priemones“, – pasakoja V. Katilienė.

Draudimo atstovė rekomenduoja lauko baldus laikyti garaže ar kitoje sandėliavimo patalpoje, nes dėl per didelės drėgmės, atsirandančios nuo lietaus, ledo ir sniego, lauko baldai gali deformuotis, imti pūti bei rūdyti. V. Katilienė pabrėžia, kad plastikiniai gaminiai minusinėje temperatūroje tampa trapūs ir gali lengvai suskilti.

„Nereikėtų pamiršti ir lauko baldų tekstilės. Ją patartina iš anksto išvalyti, kad pavasarį būtų malonu baldus vėl išnešti į lauką. Norint sutaupyti vietos, baldus verta sukrauti vieną ant kito, uždengti plėvele ar brezentu, o prireikus – pritvirtinti dirželiais. Kadangi skirtingoms medžiagoms reikia skirtingų priežiūros ir laikymo sąlygų, su baldų specifika verta susipažinti iš anksto“, – sako draudimo bendrovės atstovė.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2023-10-04 08:44:43

Dirbtinis intelektas rinkodaroje: neteisingi klausimai gali lemti nesėkmę

Rinkodaros, kaip organizacijos veiksmų, kuriais siekiama sukurti ir pateikti rinkai ekonominę vertę, sritis yra užprogramuota keistis tokiu greičiu, kaip keičiasi vartotojo poreikiai, ir atsižvelgiant į tai, kaip sparčiai vystosi naujos technologijos.
       2023-10-03 15:03:54

Rygoje lankėtės tik praėjusiais metais? 8 naujienos paskatins ten sugrįžti

Latvija – viena populiariausių Lietuvos turistų krypčių. Dažnas jau ne kartą yra lankęsis sostinėje, tačiau jau 822 metus skaičiuojanti Ryga nuolat keičiasi. Vien per pastaruosius metus čia pažiro daug naujienų:
       2023-10-03 14:57:22

Dėl ministerijų neveiklumo ES investicijos vis dar nepasiekia regionų

Besibaigiant jau tretiems 2021-2027 m. Europos Sąjungos (ES) finansinės perspektyvos metams, Lietuvos regionuose nepradėtas nei vienas investicinis projektas, nes šalies ministerijos iki šiol nepabaigia planavimo proceso.
       2023-10-03 14:54:58

Skaitmeninė verslo tapatybė: kaip neprarasti klientų pasitikėjimo?

Pastaraisiais metais keliems Lietuvos verslams teko susidurti su klientų duomenų nutekėjimu. To pasekmes išgyveno abi pusės: klientai tapo sukčiavimo aukomis, taip pat susidūrė su dideliais kiekiais reklaminių laiškų savo pašto dėžutėse.
       2023-10-02 16:02:37

X, Y ir Z kartų finansiniai įpročiai: kokie esminiai jų skirtumai

Vieni taupo „kojinėje“, kiti pinigus laiko net ne fizinėje, o išmaniajame telefone įdiegtoje elektroninėje piniginėje. Ekspertai – „Citadele“ banko valdybos narė Rūta Ežerskienė, psichologė Viktorija Bartkutė-Vyšniauskienė ir doc. dr. Jurga Bučaitė-Vilkė – dalinasi ryškiausiais skirtingų kartų finansiniais įpročiais ir pasakoja to priežastis.
       2023-10-02 16:00:07

„Password“ keičia „passphrase“: atnaujintos slaptažodžių kūrimo rekomendacijos

Tobulėjant kibernetinių nusikaltėlių atakoms, vis daugiau dėmesio skiriama būdams, kaip nuo jų apsisaugoti. Vienas dažniausiai naudojamų, žinoma, yra paskyras internete apsaugantys slaptažodžiai.
       2023-09-29 19:31:44

Elektromobilis, hibridas ar vidaus degimo variklis? Kaip pasirinkti automobilį?

Koks automobilis pats patraukliausias kasdieniniam naudojimui? Visi giria elektromobilius, bet ar pakaks vieno įkrovimo kelionei prie jūros? O galbūt hibridas? Daug kas mano, jog tai protingas kompromisas tarp efektyvumo ir ekologijos.
       2023-09-29 14:17:13

Tamsūs vakarai – ne priežastis išlaidauti. Kaip sumažinti elektros sąskaitą

Trumpėjant dienoms ir ilgėjant tamsiam paros metui vis daugiau laiko praleidžiame namuose, su šeima. Tai lemia ir didesnes elektros sąskaitas – ne tik ilgiau laikome įjungtą apšvietimą, bet ir ilgesnes valandas praleidžiame prie televizoriaus ar elektrinės viryklės.
       2023-09-27 16:56:13

Atostogų biudžetas: ar lietuviai moka planuoti išlaidas?

Nors lietuviai vėl keliones planuoja iš anksto, dažniausiai atostogoms jie išleidžia daugiau nei tikisi. Remiantis „Tez Tour“ užsakymu atliktos reprezentatyvios keliautojų apklausos duomenimis, 48 proc. respondentų atostogoms planuoja išleisti iki 600 eurų asmeniui.
       2023-09-22 16:02:31

Kiek laiko automobilį verta drausti kasko?

Rugpjūčio mėnesį net kelissyk siautusi stichija negailėjo nei pastatų, nei automobilių. Pastarųjų savininkams audrų padaryta žala sudarė kone pusę visų registruotų žalų. Tačiau į draudimo išmokas pretenduoja tik tie, kurie apsidraudė automobilius kasko draudimu.
       2023-09-21 18:21:46

Vilnius turės didžiausią šilumos siurblį Baltijos regione

AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) pradėjo statyti galingiausią absorbcinį šilumos siurblį (AŠS) Baltijos regione, kuris padidins biokuro katilo efektyvumą ir leis panaudoti gamybos metu susidarančią atliekinę šilumą.
       2023-09-21 15:10:01

Viena klaida, ir grybus galėsit išmesti – ko nedaryti ruošiant jų atsargas

Auštantis ruduo jau dovanoja gausų miško gėrybių derlių – grybų kepuraitės pamažu užkloja ne tik samanas giriose, bet ir parduotuvių lentynas, kur gyventojai grybauti užsuka kone dar dažniau.
       2023-09-19 18:24:36

Nuo virusinių ligų apsaugos rankų plovimas: kaip taisyklingai jas plauti?

Įsibėgėjant rudens sezonui, vis sparčiau auga rizika susirgti virusinėmis ligomis kaip gripas ar koronavirusas. Vienos geriausių apsaugos priemonių – tai imuniteto stiprinimas ir skiepai, tačiau „Eurovaistinės“ vaistininkė Toma Gečienė išskiria ir kitą, dažnai pamirštamą priemonę – higienos laikymąsi.
       2023-09-19 11:26:54

Gyventojų siaubas – kas valandą šalyje užliejama bent po vieną būstą

Viena iš dažniausių būsto žalų priežasčių yra užliejimai, su kuriais gyventojai susiduria kiekvieną dieną. Remiantis „Lietuvos draudimo“ duomenimis, kasdien šalyje yra užliejama vidutiniškai po 28 būstus.
       2023-09-18 12:33:43

Soros – ateities augalai, maistingumu lenkiantys javus?

Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja 2023 metus paskelbė tarptautiniais sorų metais (IYM 2023). #IYM2023 siekiama kalbėti apie sorų naudą mitybai bei sveikatai ir jų tinkamumą augti nepalankiomis ir kintančio klimato sąlygomis.
       2023-09-17 15:42:18

Kaip atlikti nepriekaištingą makiažą su vos keliomis priemonėmis

Be makiažo nė dienos neįsivaizduojantys žmonės dažniausiai savo kosmetinėse turi begales produktų. Visgi, nors neretai kyla pagunda pirkti naujus produktus, savo grožio rutiną paįvairinti galima ir su jau turimais produktais.
       2023-09-17 14:25:43

LNDT pristatys naują Yanos Ross spektaklį „Apmąstant omarą“

Pastaruoju metu retai Lietuvoje spektaklius statanti ir su septyniais kitais menininkais savo vadovavimo kadenciją Ciuricho teatrui (Schauspielhaus Zürich) baigianti Yana Ross rugsėjo mėnesį žiūrovus pakvies į premjerą „Apmąstant omarą“ Lietuvos nacionalinio dramos teatro Mažojoje salėje.
       2023-09-15 15:43:53

Maistas ir medžiotojai veja laukinius gyvūnus į kelius – artėja aktyvumo pikas

Ruduo – kone klastingiausias laikotarpis vairuotojams. Po vasaros į gatves sugrįžta didesni eismo srautai, ilgėja tamsusis paros metas, padažnėja krituliai.
       2023-09-15 10:50:38

Dirbtinį intelektą pasitelkia ir finansiniai sukčiai – nepraraskite budrumo

Dirbtinis intelektas (DI) sparčiai skverbiasi į pačias įvairiausias gyvenimo sritis – šiandien jis pasitelkiamas ne tik surinkti informaciją ar parengti dokumentus, jau pasigirsta ir kalbų apie mėginimą DI įdarbinti įmonės vadovais ar fondų valdytojais.
       2023-09-15 10:42:37

Vos 25 centai už kilogramą bulvių garantuos gardžius ir pigius pietus

Savaitgalis daugeliui yra tas metas, kai atsiranda daugiau laiko apsipirkimui ir galima neskubant įsigyti ne tik kasdienių maisto produktų, bet ir ilgo galiojimo prekių.
       2023-09-14 16:23:33

Dizainerė pataria, kaip įrengti studento būstą turint nedidelį biudžetą

Jaukaus ir praktiško studento būsto įrengimui didelių išlaidų tikrai neprireiks. Dažnai pakanka tik kūrybiškumo ir kelių detalių, kad sukurtumėte patogias gyvenimo sąlygas.
       2023-09-14 16:12:10

Stabligė – kaustanti liga

„Prevencija netūrėtų būti pakabinta tik ant sveikatos priežiūros sistemos, šeimos gydytojų komandos, bet mums reikėtų pasidalinti šia atsakomybe su socialiniu sektoriumi ir visuomenės sveikatos biurais“, – teigia šeimos gydytoja Jolanta Sauserienė.
       2023-09-14 16:08:17

Dirbti ar nedirbti sulaukus pensinio amžiaus?

Atrodytų, kad atsakymas aiškus – tie asmenys, kurie uždirba mažiau ir kurių laukia mažesnės pensinės išmokos, turėtų dažniau pasilikti darbo rinkoje sulaukę pensinio amžiaus.
       2023-09-13 18:49:13

Blokuojami 53 IP adresai, kuriais pasiekiami Rusijos propagandiniai kanalai

2023 m. rugsėjo 13 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė sprendimą blokuoti 53 IP adresus, kuriais sudaroma galimybė žiūrėti Lietuvos Respublikoje draudžiamas transliuoti pagrindines Kremliaus propagandos televizijos programas.
       2023-09-13 10:13:23

„iPhone 15“ serijos įrenginiai: tokią laisvę „Apple“ duoda retai

Rugsėjo 12-tąją, antradienį technologijų milžinė „Apple“ surengė laukiamiausią metų renginį – tiesioginėje transliacijoje pristatė naujausius įrenginius. Jame „iPhone“ gerbėjai pagaliau galėjo išvysti ir netrukus rinkoje pasirodysiančius 15 kartos išmaniuosius telefonus.
       2023-09-12 13:34:22

Ekspertas apie dirbtinio intelekto įrankius verslui: leisti?

Nors aplink apstu pavyzdžių, kaip dirbtinis intelektas (DI) padeda sukurti sėkmingą reklaminę kampaniją, pameta gerų idėjų verslo plėtrai, duoda rekomendacijų, kaip sutrumpinti darbuotojų priėmimo į darbą procedūras,
       2023-09-12 13:31:25

Atsisakius šio įpročio, jūsų telefono baterija tarnaus gerokai ilgiau

Neretai širdis nukrenta į kulnus, kai ne laiku ir ne vietoje išsikrauna išmanusis telefonas. Ar tai nutiktų lankantis svetimoje šalyje ir neturint navigacijos, ar stovint eilėje prie kasos be mokėjimo kortelės – nerimą pajunta dauguma.
       2023-09-12 11:10:08

Kaip sutaupyti gaminant maistą ant kaitlentės? Kas padidina sąskaitas

Rudenėjant maisto gamyba nuo grilio vėl grįžta į namus. Ant kaitlentės vis dažniau atsiduria troškiniai, sriubos, pradeda virti obuolienės. Kaip pasirūpinti, kad dėl to neišaugtų elektros energijos sąskaitos?
       2023-09-12 11:05:24

Knarkimas ne tik pablogina gyvenimo kokybę, bet ir turi įtakos sveikatos būklei

Su knarkimo epizodais susiduria beveik visi žmonės ir tai dažnai būna normali organizmo būklė, nebūtinai signalizuojanti apie sveikatos sutrikimą.
       2023-09-12 10:59:33

Internete išsaugote savo mokėjimo duomenis? Kodėl geriau to nedaryti

Kiek daugiau nei 60 proc. 16-74 metų amžiaus Lietuvos gyventojų bent kartą per pastaruosius 12 mėn. pirko prekes ar paslaugas internetu, rodo naujausia Valstybės duomenų agentūros statistika.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.