Naujienos

700 metų gimtadienį sostinė pasitiks ryškiai: pristatyta jubiliejinė programa

2023-01-08 20:17:04

Šiandien Vilniaus miesto savivaldybėje buvo pristatyta jubiliejinė sostinės 700 m. gimtadienio programa. Nuo 2021 metų vykstantis jubiliejaus šventimas pažymėtas daugybe įsimintinų renginių, tačiau 2023 m. programa bus dar ryškesnė.

Į pasiruošimą solidžiai sostinės sukakčiai įsitraukė per 100 partnerių, o miesto gyventojų bei svečių laukia platus renginių ir veiklų pasirinkimas.

,,Vilnius yra laimingas miestas, kad turi privilegiją švęsti ne tada, kai jį kažkas paminėjo kokių nors batalijų fone, o kai Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas nusprendė, jog miestas yra užaugintas tiek, kad turi ką pasiūlyti pasauliui ir gali kviesti visus telktis bei augti kartu. Ir šiandien mes toliau gyvename geriausius laikus realizuodami Gedimino kodą – kuriame, telkiame ir tobulėjame žiūrėdami į ateitį, - programos pristatymo metu sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius. - Norime, kad žinia apie Vilniaus 700 metų gimtadienį sklistų ne tik šalyje ir už jos šalies ribų, o šventinė nuotaika būtų jaučiama ištisus metus. Ir aš esu labai dėkingas, kad tiek daug organizacijų įsitraukė į tos šventės kūrimą.“

Jubiliejaus programa kuriama partnerystės principu

Jubiliejaus šventę kuruojančios Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūros ,,Go Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė akcentavo, kad sostinės gimtadieniui intensyviai ruošiamasi nuo 2021 metų, o visos jubiliejinės programos veiklos kurtos partnerystės principu. 700-ajam Vilniaus gimtadieniui suteiktas UNESCO minėtinos sukakties statusas. 

,,Vilniaus gimtadieniui skirta programa buvo kuriama su partneriais iš įvairių sričių – taip siekėme geriau atspindėti miesto vertybes: laisvę, toleranciją bei įvairių skirtingų kultūrų darną. Prie jubiliejaus programas prisijungė per 100 partnerių: viešojo sektoriaus ir nevyriausybinės organizacijos, žinomų festivalių rengėjai, privatūs verslai bei miesto gyventojų bendruomenės. Prie programos jungiasi ir atstovybės užsienyje bei ambasados. Todėl jubiliejui skirta programa padeda telkti bendruomenę, kurti tęstines iniciatyvas ir skatinti aktyvų keitimąsi žiniomis, o tuo pačiu pristatyti sostinę kaip veržlų, atvirą, nebijantį eksperimentuoti ir laužyti nusistovėjusių tradicijų miestą“, – sako I. Romanovskienė.

Jubiliejui skirtą programą ir jos komunikaciją jungia žinutė: „Vilnius: 700 metų jaunas“. ,,Jau 700 metų Vilnius švenčia savo jaunystę: norą ir ryžtą nuolat keistis, troškimą tobulėti ir atrasti. Kurti savitą ir kūrybišką miestą, kuriame telpa visos idėjos ir visi jas kuriantys žmonės. Vilniaus jubiliejus – mūsų visų šventė, todėl svarbus kiekvieno indėlis“, – priduria ,,Go Vilnius“ direktorė.

Vilniuje laukiami Europos miestų merai

Vilniuje viešės Europos merai, lyderiai bei ekspertai – Vilniaus savivaldybė kartu su „Eurocities“ organizuoja tarptautinę konferenciją „Champion Cities Summit 2023: Champions Think Bold“. „Eurocities“ – tai daugiau kaip 200 miestų tinklas 38 šalyse, į renginį atvyks ir organizacijos prezidentas Dario Nardella.  

Europos ir kitų pasaulio miestų merai Vilniuje susitiks 2023 m. sausio 24 dieną. Vilniaus 700-ojo gimtadienio išvakarėse Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje vyksiantis susitikimas suteiks miestams platformą keistis gerąja patirtimi, dalytis idėjomis apie miestų plėtrą, klimato kaitą, švietimą ir įvairovę, megzti naudingas partnerystes, įsikvėpti drąsių idėjų.

Pagrindinės jubiliejaus šventės

Svarbiausiomis jubiliejaus iškilmių datomis pasirinktos dvi dienos: sausio 25-oji, kai prieš 700 metų Vilnius pirmą kartą buvo paminėtas istoriniuose rašytiniuose šaltiniuose ir liepos 25-oji, minint Vilniaus globėjo Šv. Kristoforo dieną.

Sausio 25 d. Katedros aikštėje vyksiantis renginys ,,Laiko portalas. Vilnius: 700 metų jaunas“ pradės jubiliejinį Vilniaus šviesų festivalį bei taps akcentiniu viso sausio mėnesio renginių simboliu. Šį renginį galės stebėti ne tik vilniečiai ir miesto svečiai, jį tiesiogiai transliuos LRT televizija. 

,,Sausis mūsų miestui – ypatingas mėnuo, juk prieš 700 m. kunigaikštis Gediminas išsiuntė garsiuosius savo laiškus ir taip pasauliui paskleidė žinią apie Vilnių. Todėl šią dieną Vilniuje numatyta daugybė renginių, o vienas svarbiausių akcentų bus susietas su Vilniaus šviesų festivaliu. Netikėčiausios Vilniaus vietos sužibs naujai, o interaktyvios instaliacijos stebins“, – pasakoja I. Romanovskienė.

Tačiau šviesų instaliacijomis dovanos sostinės gyventojams bei svečiams nesibaigs. Vilnius įžiebs ir kitus įspūdingus gimtadienio renginius bei paruoš staigmenas, kurios džiugins visą sausį: kartu su partneriais bus vykdomi įvairūs gimtadieniui skirti renginiai: parodos, koncertai, scenos menų ir kino filmų pristatymai. Prie veiklų aktyviai jungiasi ir ekskursijų organizatoriai, kviečiantys iš naujo atrasti sostinę, bei restoranai, siūlantys paragauti atkurtų istorinių patiekalų. Įvairiomis formomis prisidės ir skirtingi meno, kultūros bei verslų inicijuojami renginiai.

Tuo tarpu liepos 25-ąją, minint Vilniaus globėjo Šv. Kristoforo dieną, sostinė gimtadienį kvies švęsti muzikos festivalyje ,,Jaunas, kaip Vilnius“. Vingio parke vyks nemokamas klasikinės bei populiarios šiuolaikinės muzikos koncertas, kuriame dalyvaus gerai žinomi Lietuvos atlikėjai bei kviestinis svečias iš užsienio. 2022 m. pirmą kartą vykęs festivalis sulaukė apie 45 000 žiūrovų. 

Tikimasi, jog abu renginiai padės sukurti ne tik nepamirštamą reginį, tačiau ir atvers sostinės technologinių inovacijų bei kūrybinių ir kultūrinių industrijų potencialą.   

Didieji jubiliejaus projektai ir nacionalinė bei tarptautinė reikšmė

Anot I. Romanovskienės, vienu ryškiausių ir svarbiausių jubiliejinės programos akcentų taps ir 7 idėjų konkurso Vilniui laimėtojų projektai, kurie primins miesto praeitį ir dabartį, telks bendruomenę ir paskatins į Lietuvos sostinę pažvelgti dar nematytu kampu. Be to, šie metai paskelbti Lietuvos sostinės Vilniaus ir Gedimino laiškų metais, todėl jubiliejus įgaus dar didesnę nacionalinę reikšmę. 

Idėjų konkursą Vilniui laimėjusius projektus įgyvendins Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, MO muziejus, menų fabrikas „Loftas“, Lietuvos nacionalinis muziejus, galerija „Meno niša“, viešoji įstaiga „Meno genas“ ir prodiuserinė kompanija „Ulvyds“. 

Menų fabrikas „Loftas“ su projektu „Kartą Vilniuje“ kviečia vilniečius ir miesto svečius pasidalinti savo įamžintomis patirtimis sostinėje ir tokiu būdu tapti unikalaus filmo apie Vilnių bendraautoriais. Lietuvos nacionalinis muziejus su projektu „Paviljonas: Vilnius prieš 200 metų“ paliks muziejines erdves, organizuos edukacinius užsiėmimus ir apie miesto istoriją pasakos naujai. Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras dirbtinio intelekto pagalba rekonstruos pirmąją Vilniuje XVII a. atliktą operą. „Meno genas“ ir Lietuvos ansamblių tinklas tarptautinio garso kompozitorius pakvietė sukurti konkrečioms Vilniaus viešosioms erdvėms skirtus muzikos kūrinius. Galerija „Meno niša“ sostinės jubiliejaus proga Vilniaus aikštėse, parkuose ir pastatuose pristatys performansų bienalę.  

Nemažai kūrėjų dėmesio nusipelnė garsusis Ričardo Gavelio romanas „Vilniaus pokeris“. Kino režisierius Donatas Ulvydas ketina pagal šį romaną ne tik kurti filmą, bet inicijuoti ir naujus džiazo, tapybos, skulptūros įvykius. Tuo tarpu MO muziejus pristatys masinę instaliaciją, kviečiančią Vilnių pamatyti per „Vilniaus pokerio“ prizmę. 

Tai tik dalis nacionalinės programos renginių ir projektų. Jubiliejui skirtas programas rengia ir Vilniaus universitetas, Valdovų rūmai, Lietuvos nacionalinis dailės muziejus, Lietuvos istorijos institutas, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir kitos įstaigos. 

Sostinės gimtadienio proga Vilniuje planuojama surengti „Liublino ketverto“ istorikų kongresą, Nobelio premijos laureatų diskusiją „Vilnius – UNESCO literatūrinio paveldo miestas“ bei kitus sostinei ir visai šaliai svarbius renginius. Todėl 2023 m. sostinės jubiliejus taps viena pagrindinių priežasčių aplankyti Vilnių. 

„Vilniaus 700 gimtadienis yra puiki galimybė prisiminti mūsų sostinės ir valstybės istoriją, ir telkti bendruomenes, kalbėti apie tai, kokią Vilniaus ir Lietuvos ateitį mes visi kartu kuriame. 2022 m. Vyriausybės kanceliarija skyrė tikslinį finansavimą viešojo sektoriaus ir nevyriausybinių organizacijų projektų įgyvendinimui ruošiantis artėjančiam jubiliejui. Šiais metais prisidėsime prie svarbiausių jubiliejui skirtų projektų įgyvendinimo ir galimybės visiems Lietuvos moksleiviams pažinti sostinės istoriją ir jos šiuolaikinį veidą“, – sako Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė. 

Vilnius į svečius kviečia Lietuvos moksleivius „Vilnius tavo kuprinėje”

700 metų jubiliejaus proga Vilnius kviečia ir visus Lietuvos moksleivius bei mokytojus geriau pažinti sostinės istoriją ir šiuolaikinį jos veidą, pristatyti modernųjį Vilnių ir ateities perspektyvas. 

Planuojama organizuoti nemokamas ekskursijas, kuriose moksleiviai bus suskirstyti amžiaus grupėmis, o Vilniaus 700 metų patyrimas bus galimas per įvairius pojūčius: klausą, regėjimą, uoslę, skonį bei lytėjimą. 

Gimtadienio proga Vilniuje bus ir daugiau pramogų ir staigmenų, kurias vilniečiams ir miesto svečiams ruošia partneriai, visas naujienas kviečiame sekti puslapyje – www.700vilnius.lt.

Ilgalaikį projektą „Vilnius 700“ inicijavo Vilniaus miesto savivaldybė, programą kuruoja Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūrai „Go Vilnius“. Kelerius metus organizuojama šventė kuriama partnerystės principu. Jubiliejinę programą finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė ir Lietuvos Respublikos Vyriausybė. 

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2023-02-07 17:26:49

Išmaniųjų elektros skaitiklių keitimas: ką būtina žinoti

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) diegia išmaniuosius elektros skaitiklius, leidžiančius klientams sekti detalų elektros energijos suvartojimą ir pamiršti būtinybę nurašinėti skaitiklių duomenis.
       2023-02-07 17:07:43

Marius Ivaškevicius nepasiduoda: "Išvarymas-2. Imperija kontratakuoja"

"Šįkart apie teatrą. Lietuvos nacionalinį dramos teatrą, kuriame man teko garbė dirbti kelerius pastaruosius metus. Kadangi esu iš jo atleidžiamas, noriu pasidalinti savo įspūdžiais. O taip pat mintimis, kokią matyčiau jo ateitį." - taip pradeda savo pasakojimą Marius Ivaškevicius.
       2023-02-07 17:01:46

LNDT darbą baigs dramaturgas Marius Ivaškevičius

Po dvejų metų veiklos, darbą Lietuvos nacionaliniame dramos teatro dramaturgo pozicijoje baigs Marius Ivaškevičius. Pasikeitus teatro kūrybinės veiklos krypčiai ir pradėjus dirbti naujiems meno vadovams, dramaturgo pareigos tampa perteklinės.
       2023-02-07 13:49:22

Jus jau apgaudinėja ir dirbtinis intelektas: 5 patarimai, kaip apsisaugoti

El. laiškai apie paveldėtą Afrikos princo turtą ar neva avariją sukėlusį anūką jau seniai yra tapę sukčiavimo klasika. Tačiau pastaruoju metu internete atsiranda naujos kartos apgavystės, kurioms nusikaltėliai pasitelkia netgi dirbtinį intelektą (DI).
       2023-02-07 11:03:49

Kibernetinio saugumo ekspertas ragina būti atidiems atsiskaitant internete

Vasario 7 dieną jau 20 kartą minima „Saugesnio interneto diena“, kuria siekiama atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinant saugesnį naudojimąsi internetu.
       2023-02-06 12:53:38

Policijai perduoti NATO viršūnių susitikimui įsigyti automobiliai

Rengiantis liepos 11-12 d. Lietuvoje vyksiančiam NATO šalių vadovų susitikimui, Policijos departamentas įsigijo 12 transporto priemonių. Renginio metu Lietuvos policija užtikrins oficialių svečių kortežų palydą, sklandų nestabdomą judėjimą keliuose ir jų saugumą.
       2023-02-05 18:40:48

Ministras K. Navickas: numatytos priemonės ir pagalba pieno ūkiams

Dėl ženkliai kritusių žaliavinio pieno supirkimo kainų susidariusi padėtis pieno sektoriuje bus sprendžiama keičiant teisės aktus bei kitomis reguliavimo ir pagalbos priemonėmis.
       2023-02-05 18:28:38

2022 metais vėjo elektrinės pagamino trečdaliu daugiau energijos

2022 metais vėjo elektrinių galia, palyginus su 2021 metais, išaugo trečdaliu - įrengta 370 MW galios vėjo elektrinių, o šiais metais numatomas tolimesnis plėtros augimas - prie perdavimo tinklo artimiausiu metu planuojama prijungti dar keturis vėjo jėgainių parkus.
       2023-02-03 16:41:01

Slidinėjimo sezonas: keliautojų laukia snieguotos viršukalnės ir pramogos

Nors kalendorinė žiema persirito į antrą pusę, slidinėjimo sezonas populiariausiuose Europos kurortuose dar tik įsibėgėja – kalnų entuziastai čia laukiami iki pat kovo vidurio.
       2023-02-03 16:36:40

Ar naudojate buitinę techniką protingai? Ekspertai pataria, kaip sutaupyti

Nors buitinė technika gerokai palengvina kasdienius namų ruošos darbus, nemažai žmonių nuogąstauja, kad dažnas jos naudojimas nemenkai padidins elektros sąskaitą.
       2023-02-03 16:36:20

Apie ŽIV moteris sužinojo tik pastojusi: liga vis dar gąsdina lietuvius

Daugybe klaidingų įsitikinimų apipinta žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) liga, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, 2021 metais Lietuvoje buvo diagnozuota 121 asmeniui. 76,9 proc. naujai užsikrėtusiųjų ŽIV buvo vyrai, 23,1 proc. – moterys.
       2023-02-03 11:48:01

A. Lukošius: keisčiausios technologinės naujovės ir kam jos reikalingos?

Kiekviena naujų technologijų paroda atskleidžia dalelę ateities pasaulio ir visuomenei pristato ne tik naudingų, bet ir juoką keliančių atradimų. Nors dalis įrenginių, kurie anksčiau atrodydavo beprasmiai, dabar tapę neatsiejama kasdienybės dalimi, kai kurie iš jų taip ir liko tinkami nebent į kvailysčių muziejų.
       2023-02-02 16:00:49

„Chat GPT“ darbe – išmanus pagalbininkas ar šabloniško turinio generatorius?

Dirbtinis intelektas ir mašininio mokymosi algoritmai jau kurį laiką yra daugelio technologinių inovacijų vystymosi priešakyje, tačiau iki šiol turbūt nei vienas konkretus šios srities sprendimas nesukėlė tiek šurmulio, kiek pastaraisiais mėnesiais plačiai išbandomas ir aptarinėjamas pokalbių robotas (angl. chatbot) „ChatGPT“.
       2023-02-02 16:00:49

Susitrenkėte galvą? kada pakaks šalto kompreso, o kada skubėti pas specialistus

Tikriausiai daugelis yra nors kartą gyvenime silpniau ar stipriau susitrenkę galvą. Tačiau kartais išties sunku suprasti, kada tai rimta situacija, reikalaujanti gydytojų apžiūros, o kada pakanka šalto kompreso ir poilsio – atsako vaistininkė.
       2023-02-02 15:51:55

Dėmesio – įsigalioja nauji techninės apžiūros reikalavimai

Nuo vasario 1-osios įsigaliojo Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) parengti teisės aktų pakeitimai, susiję su privalomąja transporto priemonių technine apžiūra.
       2023-02-01 18:21:29

Daržovių blyneliai – puikus būdas sunaudoti likučius ir pagaminti vakarienę

Dažnai šaldytuvo stalčiuose užsilieka kelios morkos, pusė paprikos, cukinijos ar baklažano, kurių neturime kur panaudoti. Tam gali puikiai pasitarnauti įvairių daržovių blyneliai
       2023-02-01 13:49:56

Ištyrė el. paspirtukų poveikį eismui: 1,2 mln. km mažiau kelionių automobiliais

Kol elektriniai paspirtukai laukia naujo sezono Lietuvoje, susisiekimo paslaugų platforma „Bolt“ apibendrina praėjusių metų pabaigoje 17 šalių atlikto paslaugos vartotojų tyrimo rezultatus.
       2023-02-01 13:46:42

Namo renovacija – kasdienis sutaupymas ir didesnė turto vertė

Pastebima, kad, renovavus daugiabutį namą, būsto išlaikymas tampa ekonomiškesniu, pagražėja gyvenamoji aplinka, išauga gyvenimo komfortas bei padidėja nekilnojamojo turto vertė. Paskaičiuota, kad renovavus būstą, jo pardavimo ar nuomos kaina išauga maždaug trečdaliu.
       2023-02-01 13:43:59

Lietuva pajėgi gaminti dar daugiau pigios saulės energijos, tačiau to nedaro

2022 m. Lietuvoje veikė virš 500MW saulės energijos elektrinių kuriuos sugeneruoja iki 3 proc. šalies elektros energijos poreikio. Nors jau artimiausiu metu šią rinkos dalį galima dar daugiau išplėsti, energetikos ekspertų teigimu, atsinaujinančių energetikos šaltinių potencialas užstringa ministerijos ir rinkos dalyvių interesų skirtumuose.
       2023-02-01 13:41:13

Ateitis be kavos? Kokius pavojus kavos industrijai sukelia klimato kaita

Kavos mylėtojai turėtų sunerimti – kavamedžių auginimui tinkamų plotų per ateinančius 30 metų gali sumažėti perpus, rodo 2022 m. Šveicarijos mokslininkų atliktas tyrimas. Ką tai reiškia kavos vartotojams?
       2023-02-01 13:36:05

Šiuolaikiško gyvenimo būdo žala: mažas aktyvumas – kelias į sunkias ligas

Per šimtus tūkstančių metų žmogaus kūnas prisitaikė būti fiziškai aktyvus, veikti tiek uždarose patalpose, tiek lauke. Tačiau su kiekvienais metais reikia vis mažiau fizinių pastangų – nemažai darbų galima atlikti kompiuteriu, maistu pasirūpinti neišeinant iš namų.
       2023-01-31 18:44:27

Gardi vakarienė šeimai iki 5 eurų: nustebinkite apkepėle su kopūstais

Kopūstai – daugelyje sodų bei daržų randama maistinga daržovė, kurią žiemos metu mėgstama rauginti. Pasak prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovės Olgos Suchočevos, kopūstai yra pigi daržovė, tinkanti tiek salotų, tiek įvairių troškinių bei sriubų gaminimui.
       2023-01-31 18:39:20

Paslaptingas gamtos sutvėrimas Lietuvoje mena dinozaurų laikus

Lietuvoje atrasta nauja vandens žuvų rūšis mokslininkams yra dešimtmečio įvykis. Tačiau brakonierių užmojų nei naujos, nei retos žuvų rūšys nekeičia. Artėjant nėgių nerštui piktadariai puikiai žino vietas, kur jų bus itin daug, mat šios ypatingos žuvys pavasarį sustoja ir susitelkia prie užtvankų, negalėdamos judėti toliau.
       2023-01-31 14:57:24

Pristatyta sugadinta prekė: ką pirkėjams būtina žinoti?

Pandemijos paskatinti pirkėjai ir toliau vis dažniau perka internetu bei renkasi bekontaktį pristatymo būdą ar kurjerių tarnybų paslaugas. Tačiau Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) specialistai pastebi – nors gyventojų pateikiamų skundų dėl pirkinių, atvežtų su mechaniniais pažeidimais, skaičius šiemet sumažėjo, dar pernai jis buvo ypač išaugęs.
       2023-01-31 11:46:39

Didelės šalies perspektyvos: lietuviai kuria visame pasaulyje žinomus lazerius

Lietuvoje pirmasis lazerio spindulys nušvito vos prieš 56 metus, o šiandien lietuviški lazeriai eksportuojami į žymiausius pasaulio mokslo ir didžiausius pramonės centrus visame pasaulyje – Europos Sąjungą, JAV, Kiniją, Japoniją, P. Korėją ir kitas šalis.
       2023-01-31 11:36:08

Neįtikėtina vestuvinių žiedų istorija

Vestuviniai žiedai jau daugelį amžių yra meilės ir įsipareigojimo simbolis, o jų dizainas ir simbolika ilgainiui keitėsi. Nuo senovės civilizacijų iki šių laikų vestuvinis žiedas buvo svarbi vestuvių ceremonijų ir tradicijų dalis.
       2023-01-31 11:32:47

Novatorius pataria: kaip išsirinkti tinkamą automobilį?

Prekybos rinka priklauso nuo ekonominės situacijos bei gyventojų pajamų ir išlaidų. Šiuo metu situacija sudėtinga – specialistai vis garsiau kalba apie ekonomikos sąstingį, ragina susilaikyti nuo nebūtinų, didelės vertės pirkinių, tarp kurių – ir automobiliai.
       2023-01-31 11:25:46

5 praktiniai patarimai norintiems sutaupyti – ar namuose neeikvojama energija

Vis didėjančios sąskaitos už elektrą – svari priežastis ieškoti praktinių būdų, kaip sutaupyti. Tačiau kodėl sąskaitos nemažėja net ir pakeitus savo elektros suvartojimo įpročius?
       2023-01-31 11:22:06

Moksleiviai ateityje turės mokėti ne tik gimtąją ir užsienio, bet ir IT kalbą

Lietuvoje visi moksleiviai nuo 16 metų ir studentai naudojasi internetu, 99,7 proc. iš jų tą daro kasdien, rodo Valstybinės duomenų agentūros skaičiavimai. Populiariausios jaunimo veiklos yra skambučiai internete, socialiniai tinklai, vaizdo medžiagos žiūrėjimas, bendravimas susirašinėjimo programėlėmis.
       2023-01-30 18:35:43

Ką reikėtų žinoti prieš keliaujant į kalnus: reikalavimai ir dažniausi pavojai

Kai Lietuvoje žiema apie save primena tik epizodiškai, sniego ir su juo susijusių pramogų išsiilgę žmonės vis dažniau patraukia į kalnus. Neretam tokios išvykos į užsienyje įkurtus ir, atrodytų, šalia debesų besidriekiančius slidinėjimo kurortus, yra ilgametė tradicija.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.