Naujienos

Būsto atnaujinimas pagal kinų išmintį: sutaupyti padėsiančios taisyklės

2023-01-26 13:41:47

Tyrimai rodo, kad atnaujinti būstą nusprendę europiečiai, didžiausią dėmesį skiria vonios kambario bei virtuvės pagerinimui, naujų interjero detalių įsigijimui bei įvairių susidėvėjusių baldų pakeitimui.

Visgi, net ir minimalūs pokyčiai būste gali pareikalauti gana didelių išlaidų. Norint džiaugtis jaukesniais namais ir siekiant atseikėti mažiau santaupų, rekomenduojama pasidomėti Rytų išmintimi. Fengšui filosofija pagrįsti būsto pokyčiai ne tik padės atsinaujinti, bet ir sutaupyti.

Pirmaisiais naujųjų metų mėnesiais daugybė žmonių ryžtasi pokyčiams – vieni nusprendžia laikytis sveikatingumo principų, kiti nori įgyvendinti išvaizdos pokyčius, treti – investuoti į jaukesnio būsto kūrimą. Pastarasis variantas, jei atliekamas neapgalvotai, gali nemenkai ištuštinti kišenes. Vien poros virtuvės ar vonios elementų pakeitimas į modernesnius gali atsieiti kelis šimtus eurų, o jei keičiami ir baldai, suma gali siekti tūkstantį eurų ar daugiau.

„Per pastaruosius keletą metų gerokai ūgtelėjo statybinių medžiagų kainos, taip pat pabrango ir darbų įkainiai. Natūralu, kad būsto atnaujinimas kai kuriems žmonėms gali asocijuotis nebe su įprasta praktika, o su prabanga. Todėl, siekiant įgyvendinti pokyčius namuose, visų pirma reikėtų pasverti, ką būtina atnaujinti ar suremontuoti, nusimatant reikiamą biudžetą, o ko galbūt protinga atsisakyti“, – sako finansų valdymo ir skolinimo platformos „Creditea“ klientų patirties valdymo vadovė Donata Stoškuvienė.

Anot jos, būsto atnaujinimas yra būtinas įvykus nenumatytiems atvejams, pavyzdžiui, kai sienoms ar baldams padaryta žala, sugenda buitiniai prietaisai ar įsiveisia pelėsis. Jei poreikis pokyčiams yra priklausomas nuo emocijų, jaukesnės aplinkos kūrimo ar kitų jausminių aspektų, finansų valdymo ekspertė pataria pasvarstyti, kaip galima pakeisti būsto erdves neskiriant didesnių išlaidų. O santaupas atsidėti nenumatytiems atvejams ar „juodai dienai“.

Vienas iš paprasčiausių būdų atnaujinti būstą – fengšui filosofijos pritaikymas. Remiantis senovės Kinijos praktika, visa tai padeda harmonizuoti žmogaus energiją su jį supančia aplinka, šiuo atveju – namais. Tam tikru kampu pasukti baldai, daiktų pertekliaus atsisakymas, ramybę spinduliuojančios spalvos, augalai bei natūralios medžiagos padės pagyvinti namų interjerą ir be jokio remonto atnaujinti bendrą vaizdą.

Penkių elementų harmonija

Remiantis fengšui, kiekviename būste turėtų atsirasti penki gamtos elementai: vanduo, metalas, ugnis, medis ir žemė. Nors gali pasirodyti, kad tai padaryti yra sudėtinga, į šią taisyklę reikėtų žvelgti kūrybiškai. Medį puikiai atstos medinis stalas, kėdės ar pintas krepšys, kambarinės gėlės bei žalia spalva; vandenį – akvariumas, melsvos spalvos elementai, skaidraus stiklo vazos, švelnios medžiagos. Ugnį simbolizuoja ne tik židinys ar žvakės – galima pasitelkti raudonos, geltonos ar oranžinės spalvos dekoracijas, indą, pilną apelsinų ar paprikų. Žemės elementas namuose gali būti sukuriamas naudojant vazonines gėles, rudus, smėlinius ar juodus atspalvius, o metalą atspindės šios medžiagos ar blizgūs veidrodiniai paviršiai.

Visus penkis elementus atspindinčius baldus ar dekoro detales patariama namuose harmonizuoti, tai reiškia – turėti jų po panašų kiekį, arba derinti prie būsto gyventojų savybių. Pavyzdžiui, jei žmonėms stinga drąsos ar motyvacijos – namuose turėtų atsirasti daugiau ugnies elementą atspindinčių detalių, o jeigu namuose vyrauja daugiau konfliktų, nesutarimų – atvirkščiai.

Vadovaujanti baldų pozicija

Anot fengšui filosofijos, miegamajame neturėtų būti sporto įrangos, muzikos instrumentų, drabužių lyginimo, garinimo technikos, siurblių ar šluotų, mat jis skirtas tik miegui ir romantikai. Miegamasis neturėtų būti perkrautas kitų asmenų istorijomis bei „akies“ simbolika – kuo mažiau skulptūrų, žmonių, kurie negyvena būste, nuotraukų.

Svetainėje baldai turėtų būti orientuoti į duris ir atremti nugara į sieną, o ne pastatyti viduryje kambario. Kiekvienas į svetainę įeinantis žmogus turėtų būti aiškiai matomas ir „sutinkamas“ ten jau esančių asmenų.

Kambariuose rekomenduojama turėti kuo mažiau nereikalingų daiktų, statulėlių, nenaudojamos technikos, rūbų ar batų. Tačiau ši taisyklė labiausiai skirta virtuvei – remiantis fengšui, iš šios erdvės reikėtų pašalinti nenaudojamus įrankius, užsilikusį maistą, ant palangės, spintelių ar stalviršių padėtus retai naudojamus rakandus. Juos geriau patalpinti į stalčius arba paprasčiausiai išmesti.

Vonioje ant sienos, nukreiptos į miegamąjį, rekomenduojama pakabinti veidrodį, o patį kambarį papildyti minkštais, švelnių spalvų rankšluosčiais, kilimėliais, žvakėmis.

Ramybės oazė

Visose namų erdvėse patariama sukurti taką energijai. Jei tiksliau, baldai namuose turėtų būti išdėstyti taip, kad žmonės galėtų laisvai judėti. Pavyzdžiui, sofa ar fotelis neužkirstų kelio į duris. Iš praėjimų taip pat rekomenduojama pašalinti pufus, vazonines gėles.

Svarbu ir tai, kad namuose nebūtų papildomo triukšmo: girgždančių durų ar spintelių, garsiai rakinamų spynų – viską patariama sutepti ar sutaisyti, kad neatsirastų šaižaus garso.

Augalai gyvenamajame būste taip pat sukuria jaukią atmosferą – pagal fengšui, jų galima turėti tiek, kiek norisi, tačiau geriau vengti spygliuotų, smailialapių augalų. Žinoma, apsupus namus žalia spalva, būtina ją išsaugoti ir neleisti augalams nuvysti ar nudžiūti.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2023-03-31 12:05:30

Kai ilgai ruoštas rašto darbas netikėtai dingsta: kaip išsaugoti kelias kopijas

Netikėtai prarastas rašto darbas gali sukelti labai daug streso visiems šiuo metu mokslus baigiantiems studentams. Svarbiausią savo metų ar netgi ketverių darbą galite prarasti nuspaudę neteisingas mygtukų kombinacijas, nepersikėlę į saugią vietą arba netyčia ištrynę.
       2023-03-30 17:21:30

Per trejus metus elektromobilių padaugėjo 5 kartus

Vis daugiau lietuvių persėda į elektromobilius. Pagal VĮ „Regitra“ duomenis, per pastaruosius trejus metus įkraunamų hibridinių automobilių ir elektromobilių Lietuvoje padaugėjo beveik 5 kartus.
       2023-03-29 14:58:36

Kodėl Lietuvoje galime matyti ir girdėti kitose šalyse transliuojamas laidas?

Gyvendami Lietuvoje, ypač pasienio regionuose, dažnai galime matyti kaimyninių šalių transliuojamas televizijos programas ir klausytis radijo laidų.
       2023-03-29 14:54:57

Pigios elektros laikai baigėsi, ko reikia saulės energetikos proveržiui

Saulės energetika Lietuvoje didina tempus. Pernai fiksuota rekordinė saulės energetikos plėtra – Aplinkos bendros galios elektrines.
       2023-03-29 13:04:30

Dirbtinio intelekto asistentės „Siri“ galimybės, apie kurias gal dar nežinote

Esamiems „Apple“ įrenginių naudotojams nereikia ilgos įžangos apie tai, kas yra „Siri“ ir pasakoti apie šios išmanios asistentės privalumus ar trūkumus. Tačiau net ir ilgamečiai vartotojai neišnaudoja visų galimybių, o kai kurios komandos nustebina „iPhone“ ar kitų „iOS“ įrenginių gerbėjus.
       2023-03-28 13:20:23

Televizorių gamintojai žengia į ryškumo karus ir vaizdus be laidų

Šių dienų televizoriai, rodos, pasiekė lygį, kai tobulėti nebėra kur. Beveik visi jie ploni it skustuvas ir mūsų akis jau kurį laiką glosto 4K ar dar didesnės raiškos vaizdai.
       2023-03-28 12:53:43

Kauno marių regioninio parko atstovas: kai kurie vaikai nėra buvę miške

Gamtos mokyklos labai populiarios Norvegijoje, Švedijoje ir Suomijoje. Net mažiausi Norvegijos vaikai itin daug laiko praleidžia gamtoje, nepriklausomai nuo oro sąlygų.
       2023-03-28 12:21:18

Sausas ar šlapias maistas: patarimai, kaip išsirinkti tinkamą augintinių pašarą

Lentynose išvydus pašaro augintiniams asortimentą, gali kilti nemažai klausimų – sausas ėdalas, konservai, šlapias maistas maišeliuose? O gal viskas kartu?
       2023-03-28 09:03:24

Kaip nesudėtingai ir nebrangiai paruošti skirtingų rūšių mėsą

Artėjant ryškiausiai pavasario šventei, lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ inicijuota apklausa atskleidė, kad beveik pusė gyventojų patiekalus savo velykiniam stalui ketina gamintis patys, o kas antras planuoja paruošti bent dalį vaišių.
       2023-03-26 21:09:29

Meniu „Auksiniais scenos kryžiais“ pagerbti geriausi 2022 metų scenos menininkai

Kovo 26 d. įteiktos Kultūros ministerijos Profesionaliojo scenos meno premijos ir atminimo ženklai – „Auksiniai scenos kryžiai“, „Boriso Dauguviečio auskaras“ bei Padėkos premija.
       2023-03-24 10:19:57

RRT argumentai „už“ ir „prieš“ išankstinio mokėjimo kortelių registraciją

Seime ruošiamasi svarstyti įstatymo pataisą, numatančią, kad Lietuvoje nebeliktų „anoniminių“ SIM kortelių. Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) išnagrinėjo tokį sprendimą ir pateikė savo įžvalgas dėl galimų pasekmių.
       2023-03-23 11:44:51

Šviesolaidis ir 5G ryšys: konkurentai ar kaip kirvis su kotu?

Nors šviesolaidinis internetas Lietuvoje skaičiuoja jau trečią dešimtmetį, o komercinis 5G įjungtas tik pernai, tačiau naujos kartos mobilusis ryšys techninėmis savybėmis meta iššūkį stiklo skaiduloms.
       2023-03-23 11:39:33

F kodo baimė: pirmas žingsnis lemtingas

„Egzistuoja toks juokas – diagnozės neturi tas, kuris nebuvo pas psichiatrą. Neva, jei neturi diagnozės, jau ir sveikas“, – sako klinikinis psichologas Antanas Mockus. Anot jo, klaidinga manyti, jog visuomenėje yra arba tik sveiki, arba nesveiki.
       2023-03-23 11:35:25

Elektroniniam parašui reikės naujo pavyzdžio asmens tapatybės kortelės

Asmens dokumentų išrašymo centras prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – ADIC) praneša, kad kvalifikuotam elektroniniam parašui sukurti bus reikalingos naujo pavyzdžio asmens tapatybės kortelės.
       2023-03-22 11:20:00

Daržininkystė pradedantiesiems: kaip užsiauginti derlių patiems?

Šviežio derliaus gėrybės ne vieną įkvepia įsirengti savo nuosavą daržą. O ir įsibėgėjantis pavasaris praneša apie artėjančius sodininkystės darbus. Be to, savų produktų auginimas gali tapti ne tik mėgstama laisvalaikio veikla, bet ir dovanoti sveikesnių – ekologiškų daržovių.
       2023-03-22 11:17:00

Nemiga dar ne nuosprendis: ką apie jūsų miegą gali pasakyti išmanieji įrenginiai

Apie tai, kaip ramiai ir kiek ilgai miegate, nebūtinai turite spręsti patys – apie savo poilsio kokybę galite sužinoti ir iš išmanaus laikrodžio arba specialių įrenginių. Šie įrenginiai kiekvieną naktį analizuoja jūsų miego įpročius.
       2023-03-22 10:10:39

Erkių sezonas jau prasidėjo – kaip tinkamai apsaugoti savo keturkojus?

Atėjus pavasariui skubame mėgautis bundančia gamta. Deja, ilgėjant pasivaikščiojimams su augintiniais, ne vienam jo šeimininkui galvos skausmu tampa gamtoje tūnantys parazitai ir jų platinamos ligos.
       2023-03-21 12:58:24

Ekspertai: ką butų gyventojams reikia žinoti apie nutolusias saulės elektrines

Brangstant elektrai, vis daugiau žmonių svarsto apie nuosavos saulės elektrinės įsirengimą. Ir nors ilgą laiką manyta, kad investuoti į saulės energiją gali tik namų savininkai, tačiau ši galimybė prieinama ir daugiabučių gyventojams.
       2023-03-21 12:39:42

Kaip teisingai laistyti orchidėjas namuose jums gali pasakyti programėlės

Galite nebesukti galvos dėl to, kokiu būdu laistyti orchidėjas, tinkamai prižiūrėti kaktusus ar tręšti daržovių ūkį savo sode – visa galite sužinoti ir iš išmaniųjų aplikacijų.
       2023-03-21 12:39:42

Tyrimas atskleidė – 1 iš 4 naudotų automobilių į Lietuvą įvežamas iš Vokietijos

Daugybė automobilių pradeda savo gyvenimą vienoje šalyje, kol galiausiai kažkuriuo metu atsiduria kitoje. Tai ypač tinka kalbant apie Vakarų Europos transporto priemones, kurios sudaro didelę dalį naudotų automobilių rinkos Rytų Europoje.
       2023-03-20 15:05:50

Laimės dienos proga: pataria, kaip išlikti laimingam technologijų pasaulyje

Internetas ir socialiniai tinklai labai greitai tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi. Dabar ieškodami ramybės skubame slėpti mobiliuosius ir bėgti nuo socialinių tinklų, tačiau, psichologo teigimu, toks nusiteikimas tik apriboja mūsų laimę.
       2023-03-20 15:03:09

„Bolt“ paspirtukų sezonas: nauji miestai ir mažiau tolerancijos nusižengimams

Į Lietuvos miestų gatves šią savaitę sugrįžta žalieji el. paspirtukai – susisiekimo paslaugų platforma „Bolt“ pradeda penktąjį sezoną mūsų šalyje.
       2023-03-19 08:02:04

Saulės moduliai: kuo juos nuplauti pavasarį?

Po tamsios ir niūrios žiemos saulės modulių savininkai ruošiasi pradėti „gaudyti“ pavasario saulę. Tačiau kartu su prasidedančiu intensyviu saulės gamybos sezonu patariama nepersistengti valant, plaunant ar kitaip bandant nušveisti saulės modulius.
       2023-03-16 14:40:26

Kur dingsta jūsų internetas: kurios aplikacijos „suvalgo“ daugiausiai duomenų?

Jeigu nusprendėte atsisiųsti kelių valandų trukmės filmą naudodami mobiliuosius duomenis, jums prireiks apie 6 GB. Maždaug tiek pat duomenų sunaudotumėte naršydami internete visą savaitę arba kiekvieną dieną kalbėdami vaizdo skambučiais.
       2023-03-15 14:38:41

Kibernetinės grėsmės: ko išmokome per metus?

Ukrainoje jau daugiau nei metus tęsiantis Rusijos invazijai, karas paraleliai vyksta ir virtualioje erdvėje. Apie šį, kibernetinį, karą girdime mažiau nei apie karinius veiksmus ant žemės.
       2023-03-15 14:14:21

RRT sprendimas leis pagerinti televizijos transliavimo kokybę regionuose

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) leido padidinti devynių skaitmeninės antžeminės televizijos stočių siųstuvų galias. Toks sprendimas susijęs su geresne televizijos transliavimo kokybe.
       2023-03-15 14:07:27

Gaminantiems vartotojams: kompensavimo tvarka už elektrinių sukauptą perteklių

Pernai daugiau nei 10 tūkst. „Ignitis“ klientų, įsigijusių elektrines saulės parkuose ar įsirengusių jas ant stogo, pagamino daugiau elektros energijos nei reikia jų individualiems poreikiams. Už sukauptą energijos perteklių, gyventojai gali gauti kompensaciją.
       2023-03-15 14:02:19

Elektros rinkoje – kova dėl vartotojų: vis daugiau gyventojų keičia tiekėją

Antrą mėnesį mažinamos elektros kainos nepriklausomų elektros tiekėjų klientų skaičius kreipia skirtingomis kryptimis – vieni sulaukia daugiau naujų klientų, kiti skaičiuoja praradimus.
       2023-03-15 13:58:16

„Bolt“ reikalaus iš užsieniečių vairuotojų bazinių anglų kalbos žinių

Susisiekimo paslaugų platforma „Bolt” kovo mėnesį pradeda iniciatyvą, skirtą sustiprinti pavežėjimo paslaugas teikiančių asmenų bendravimo įgūdžius. Užsienio šalyje išduotą vairuotojo pažymėjimą registracijai pateikiantys vairuotojai nuo šiol privalo turėti ir bazinių anglų kalbos žinių sertifikatą.
       2023-03-15 13:58:16

„iPhone“ ir „iPad“ netrukus atsiras nauja saugumo funkcija: kaip ji apsaugos?

„Apple“ skelbia apie visiškai naują saugumo funkciją (angl. „Advanced Data Protection“), kuri jau netrukus atsiras jūsų išmaniajame „iPhone“ ir „iPad“. Ši funkcija papildomai apsaugos telefono duomenis taip, kad jų niekaip negalės pasiekti įsilaužėlis ar netgi valstybinės institucijos darbuotojas.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.