Naujienos

Trys konkretūs žingsniai, padėsiantys prisivilioti IT profesijos specialistus

2023-04-27 17:36:27

Informacinių technologijų (IT) specialistai yra tarsi geidžiama ir žaibiškai iššluojama prekė. Lietuvoje jų darbo vietų trūkumas viršija dešimtį tūkstančių, o visoje Europos Sąjungoje – šimtais tūkstančių.

Esant itin didelei konkurencijai dėl IT sektoriaus darbuotojų, įmonės turi būti vis išradingesnės, norėdamos pritraukti reikiamų specialistų. Kaip surasti ir pritraukti itin paklausų darbuotoją, kokie darbdavių veiksmai jau nebeveikia ir koks yra efektyvus įdarbinimo procesas?

Skelbimas darbo paieškos portaluose yra gili praeitis – venkite to

Bene populiariausias darbdavių būdas pradėti kandidatų paiešką – įkelti skelbimą į tam skirtas platformas. Tuomet pakanka surašyti konkrečius reikalavimus siūlomai darbo pozicijai, teikiamus privalumus bei naudas, atlyginimo rėžius. Kitas žingsnis – laukti, kol bus pradėti siųsti darbo pozicija susidomėjusių kandidatų gyvenimo aprašymai (CV).

Vertinant milžinišką įmonių konkurenciją kovoje dėl informacinių technologijų pozicijų darbuotojų, tai yra gili ir dulkėmis apaugusi praeitis, sako „Telia Global Services Lithuania“ personalo vadovas Mindaugas Šestilo. Toks specialistų paieškos būdas visiškai negarantuoja, kad potencialų darbuotoją pavyks visų pirma pasiekti, tuomet sudominti, o galiausiai – kad pateiktas pasiūlymas nebus užgožtas konkurento pasiūlymo.

„Kadangi potencialūs IT specialistai turi iš ko rinktis, jie visada labiau vertins tą darbdavį, kuris jiems skirs daugiau dėmesio ar bus proaktyvesnis. Tai reiškia, kad ieškant tokių darbuotojų, kur kas efektyviau orientuoti pastangas į efektyvų įmonės talentų paieškos komandos darbą ir jos aktyvų kontaktą su potencialiais kandidatais, nelaukiant, kol bus atsiųstas CV”, – pataria M. Šestilo.

Pasak M. Šestilo, asmeninis dėmesys puikiai veikia ir kartu su įmonių vidaus kuriamomis akademijomis, kai jauni IT specialistai kviečiami mokytis ir įgauti žinių iš patyrusių kolegų. O po mokymų, įvertinus jų gabumus, pasiūloma konkreti darbo vieta. „Galiausiai, kas geriau pažįsta perspektyvų IT darbuotoją, jei ne pats šioje srityje dirbantis asmuo? Tad dar vienas labai efektyvus naujų kolegų pritraukimo būdas – skatinti savo įmonės darbuotojus rekomenduoti darbo vietą draugui ir už tai gauti atitinkamą piniginį priedą ar prizą”, – patarimais dalijasi M. Šestilo.

Būti konkrečiais – nekeisti reikalavimų ir veikti greičiau

Kartais darbo rinkoje pastebimi atvejai, kai jau įpusėjus darbuotojo paieškos procesui bei pradėjus pokalbius su potencialiais kandidatais, įmonės prideda naujų, papildomų reikalavimų darbo pozicijai. Ekspertas ragina atkreipti dėmesį į tai, kad toks konkretumo trūkumas bei tolesniame atrankos procese atsiradę nauji reikalavimai ar jų keitimas, gali iškart tapti raudona linija potencialiam darbuotojui.

Ypač IT sektoriuje, kai esant milžiniškam specialistų trūkumui jau ne tiek darbdavys renkasi darbuotoją, kiek darbuotojas iš įvairių pasiūlymų.

„Įmonės kovojančios dėl darbuotojų IT rinkoje privalo būti visiškai atviros ir efektyvios. Tam būtinas paprastas, trumpas ir labai aiškus paieškos bei įdarbinimo procesas. Įsivaizduokite, jog jūsų įmonės siūloma darbo pozicija yra identiška konkurentų pasiūlymui, o darbdavio siūlomi privalumai bei atlyginimas – toks pats. Potencialiam darbuotojui, kuris nemato prasmės laukti, belieka pasirinkti tą, kurio procesas vyksta greičiau ir paprasčiau. Mūsų tikslas – kiekvienoje atrankoje turėti daugiausiai 2, o išskirtinais atvejais – 3 pokalbius (įskaitant ir techninį testą) ir niekuomet nekeisti reikalavimų eigoje”, - sako daugiau nei 200 darbuotojų kasmet įdarbinančio kompetencijų centro „Telia Global Services Lithuania“ personalo vadovas.

Dėmesį skirti ne vien tik techniniams įgūdžiams

Pirmas ir bene populiariausias dalykas į kurį žiūri didžioji dalis šalies darbdavių ieškant darbuotojo bei jį samdant yra patirtis, turimi gebėjimai bei kiek jie atitinka siūlomos pozicijos reikalavimus. Kaip pažymi M. Šestilo, IT sektoriuje potencialaus kandidato techniniai įgūdžiai turi didelį vaidmenį, tačiau vien tik jie negarantuoja, kad darbuotojas įmonėje bus sėkmingas ir naudingas, kiek iš jo tikimasi.


Norint ne tik prisivilioti darbuotoją, tačiau ir užtikrinti, kad jis pritaptų prie įmonės kultūros bei būtų motyvuotas, o svarbiausia – jam būtų gera dirbti ir augti organizacijoje, būtina atkreipti dėmesį į jo paties asmenybę.

„Esant tinkamoms asmeninėms savybėms, kurios, pavyzdžiui, atitinka įmonės kultūrą, darbuotojas, tikėtina, sėkmingiau ir efektyviau dirbs komandoje su kitais žmonėmis. Net ir IT sektoriuje, kur techniniai įgūdžiai vaidina bene svarbiausią vaidmenį, visuomet svarbu įvertinti, kiek darbuotojas linkęs dominuoti, vadovauti, bendrauti, prisitaikyti prie aplinkos, kiek jis yra smulkmeniškas ar kruopštus. Jei ir pats darbuotojas supras, kad jo turimos savybės stipriai dera su darbdavio ar komandos, jo noras dirbti būtent toje įmonėje išaugs kelis kartus ”, – sako M. Šestilo.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2023-06-08 17:07:36

Krūtų implantai netrukdo nei sportuoti, nei žindyti krūtimi?

Svajojate padidinti ar padailinti krūtinę implantais, bet vis nesiryžtate? Gali būti, kad to priežastis – interneto platybėse sklandantys mitai. Tiesa, nebūtinai pagrįsti.
       2023-06-08 16:56:27

Vasarą – basomis? Gydytoja perspėja apie negydomo pėdų grybelio pasekmes

Pėdų grybelis – viena iš labiausiai paplitusių grybelinių infekcijų, kadangi dėl drėgnos ir vėsios pėdos aplinkos, ypač tarpupirščiuose, sukuriama optimali terpė grybeliams daugintis.
       2023-06-08 13:27:08

Savivaldybėse paspirtukams gali būti draudžiama važiuoti šaligatviu

Ketvirtadienį Seimas pritarė Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pakeitimams, kuriais numatomi nauji reikalavimai paspirtukams, tarp kurių galimas draudimas važiuoti šaligatviu.
       2023-06-07 15:44:40

5 klaidos grilinant, kurios gali pakenkti sveikatai

Gegužės 7-oji – Pasaulinė maisto saugos diena. Kasdien per 1,5 mln. žmonių pasaulyje suserga dėl to, kad suvalgo nesaugaus maisto. Šis klausimas tampa itin aktualiu Lietuvoje vasarą, kai šylant orams lengva pamiršti tinkamai pasirūpinti greitai gendančiais produktais.
       2023-06-07 11:28:49

Laivus projektuojanti inžinierė: profesijos pasirinkimą lemia gebėjimai

Nors XXI amžius dažnai vadinamas lygių galimybių amžiumi, tačiau vyrų ir moterų galimybėms vienodėjant, požiūris į profesijas kaip vyriškas arba moteriškas beveik nesikeičia.
       2023-06-06 17:14:18

Prasidėjo sausmedžio uogų sezonas: supermaistas, puikiai tinkantis virtuvėje

Prasidėjo šviežių lietuviškų uogų – ne tik populiariųjų braškių, šilauogių ir aviečių, bet ir lietuviams dar gana neįprastų sausmedžio uogų – sezonas. Didelė dalis tautiečių vis dar nėra ragavę šių uogų ir nė nenumano, kad jos auginamos Lietuvoje.
       2023-06-06 17:05:42

Kaip apsaugoti senjorus nuo sukčių internete: vien pokalbio neužtenka

Vyresni nei 60 m. nuo kibernetinių atakų nukentėję žmonės per metus patyrė 966 mln. dolerių nuostolių, kai tuo tarpu nukentėjusieji iki 20 m. – 71 mln., skelbta 2020 m. JAV Federalinio tyrimų biuro internetinių nusikaltimų ataskaitoje.
       2023-06-05 12:49:37

Vasaros topas – ant žarijų kepti kiaulienos kepsniai: patiks visai šeimai

Kiauliena, kaip ir vištiena, išlieka mėgstamiausios lietuvių mėsos rūšys, o atėjus grilinimo sezonui, gardžius kiaulienos nugarinės kepsnelius pasiruoš ir išsikeps net virtuvės naujokai.
       2023-06-05 12:36:18

Ką daryti atėjus laikui atsinaujinti „Mobile-ID“: patarimas – geriau nedelsti

Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2” savo klientus apie besibaigiančius „Mobile-ID“ sertifikatus informuoja SMS žinute. Taip vartotojai žino, kad netrukus šią paslaugą reiks atnaujinti.
       2023-06-04 10:42:31

Išvykų sezonas atidarytas: išmanūs aksesuarai, be kurių kelionėse neišsiversite

Dabar susikurti komfortišką aplinką gamtoje paprasta – gerą nuotaiką užtikrinti padeda muzika, sklindanti iš kolonėlių, telefonus galima įkrauti su išorinėmis baterijomis, o su nešiojamaisiais modemais internetas veiks net tolimiausiuose kampeliuose.
       2023-05-30 16:06:53

Kelionė su augintiniu – kaip užtikrinti jo saugumą ir komfortą?

Prasidėjus šiltajam sezonui, augintinius turintys žmonės leidžiasi į savaitgalio ar atostogų keliones su keturkojais draugais. Kad ši patirtis būtų maloni ir džiuginanti, tokią kelionę reikia kruopščiai suplanuoti – gyvūnas turi jaustis komfortiškai ir būti saugus.
       2023-05-29 16:48:43

Alpių virtuvės paslaptys: užkandžiai ir kruopščiai saugomas desertas

Nors Alpės labiau įsivaizduojamos kaip žiemos atostogų kurortas, net ir vasarą šis kraštas turi, ką pasiūlyti: žaliuojančius slėnius, atgaivinančius ežerus ir, žinoma, įspūdingas kalnų panoramas.
       2023-05-29 16:42:28

Kodėl nusilpsta santykis su tėvu ir kaip jį atkurti suaugus?

Psichologiniuose tyrimuose vis dažniau pabrėžiama tėvo ir vaiko santykio svarba skirtingoms gyvenimo sritims. Deja, ne visiems pasiseka tą santykį sukurti, užauginti ir išlaikyti vaikui jau suaugus.
       2023-05-29 16:37:47

Ko Lietuvos vaikus gali išmokyti unguriai?

Viena gegužės diena mažiesiems Žaslių miestelio gyventojams buvo itin įsimintina. Vaikai iš vietos pagrindinės mokyklos ir lopšelio-darželio „Žaliasis klevelis“ auklėtiniai gavo progą su Žuvininkystės tarnybos specialistais į Neries upę išleisti tūkstančius europinių ungurių jauniklių.
       2023-05-29 16:29:11

Sugalvojau įsigyti oro kondicionierių: ar nepavėlavau ir ar kas jį sumontuos?

Lietuviški sezonai keičiasi gana greitai: atrodytų, dar vakar buvo šalnos, o jau šiandien saulė kaitina taip, kad namie – tikra pirtis. Specialistai pastebi, kad daugelis apie namų vėsinimą susimąsto tik tada, kai ima kamuoti kaitra, bet tokiu atveju dažnai jau būna per vėlu.
       2023-05-27 12:30:47

Saugią kaimynystę užtikrina ne tik namų spyna: kaip apsisaugoti išmaniai

Dabar saugumą namuose ir kaimynystėje gali padėti užtikrinti išmanios priemonės – specialios aplikacijos gali padėti suburti kaimynų bendruomenę, o namų kameros užtikrina jūsų ramybę net ir tada, kai nesate namuose.
       2023-05-25 16:39:44

Specialistų rekomendacijos: kaip išsirinkti tinkamiausią dviratį?

Artėjant vasarai, keliones automobiliu verta pakeisti į važiavimą dviračiu. Taip galima ne tik pagerinti fizinę formą, bet ir atsipalaiduoti, pasigrožėti gamta.
       2023-05-25 16:37:32

„Nokia“ viceprezidentė M. Mentula: 5G monetizavimo galimybes mato mūsų šalyje

Nors Lietuvoje 5G ryšys, lyginant su kitomis Europos valstybėmis, pradėtas diegti kiek vėliau, šalyje jau matomi pirmieji šios technologijos privalumai. Pradedant nuo lengvesnės individualių vartotojų kasdienybės iki įmonių modernizavimo.
       2023-05-19 16:08:18

Hipertenzija: beveik pusė gyventojų nežino turintys kraujospūdžio problemų

Hipertenzija, arba aukštas kraujospūdis, ekspertų laikoma paslėpta sveikatos krize, su kuria susiduria milijonai žmonių visame pasaulyje.
       2023-05-19 15:53:34

Eurolyga Kaune: galingiausias Wi-Fi ir visą parą budintys „Telia“ inžinieriai

Nuo penktadienio iki sekmadienio Kaune vyksiančiame Eurolygos finalo ketverto turnyre greičiu žavės ne tik žaidėjų atakos, bet ir internetas – „Telia“ viso renginio metu užtikrins 1 Gb/s spartos Wi-Fi ryšį.
       2023-05-19 12:14:09

Darbuotojų įvairovė – kokią naudą tai neša įmonėms?

Integracinė kultūra organizacijoje, kai skirtingos patirtys bei idėjos, kaip ir individualūs darbuotojų gebėjimai, yra priimami ir vertinami, yra raktas į verslo sėkmę,  sako didžiausią automatinių degalinių tinklą šalyje valdančios įmonės „Neste Lietuva“ vadovė Julija Matisonė.
       2023-05-19 12:11:34

Jūsų smegenys yra galingas kompiuteris: kas padeda joms geriau veikti

Žmogaus smegenys informaciją apdoroja daugiau nei 3000 GHz greičiu, kuris prilyginamas galingiausiam kompiuteriui, rodo „Winstono“ medicinos centro duomenys. Smegenims reikalingos nuolatinės žinios – tokiu būdu jos išlieka aktyvios ir greičiau priima sprendimus.
       2023-05-19 11:15:17

Ruošiatės vasarą dirbti iš šiltų kraštų? Galite netekti svarbių duomenų

Atšilus orams ir prasidedant atostogų sezonui, atsiranda vis daugiau pagundų pasiėmus kompiuterį pabėgti iš miesto. Nors darbas ne biure, o namuose, bet kurioje Lietuvos vietoje ar net užsienyje jau seniai tapo įprasta praktika, nuotolinis darbas, kartu su visais privalumais, turi ir nemažai rizikų.
       2023-05-19 10:20:52

Lietuvos oro uostai tapo dar draugiškesni augintiniams: kaip pasiruošti

Kelionė su savo augintiniu – gerokai smagesnė, kai oro uoste pasirūpinta, kad ir nedideliais, tačiau svarbiais jiems skirtais patogumais.
       2023-05-19 08:53:04

Gydytoja apie grožio injekcijas: svarbus ne tik saikas, bet ir atlikimo technika

Besidžiaugiantys jaunatviška ir spindinčia oda, greičiausiai dėkoja arba genetikai, arba gydytojui. Hialurono rūgšties užpildų injekcijos – efektyvus, greitas ir ilgalaikis būdas lyginti raukšles, atkurti įdubusius paakius ir dėl amžiaus ar kitų aplinkybių prarastas veido formas.
       2023-05-18 16:08:10

Išmani apsauga: ekspertas pataria, kaip užtikrinti namų prietaisų saugumą

Statistikos bendrovės „Statista“ atliktas tyrimas rodo, kad išmaniųjų namų populiarumas nuolat auga. Jei šiuo metu pasaulyje tokių namų ūkių yra 360 mln., tai prognozuojama, kad iki 2027-ųjų šis skaičius kone padvigubės ir pasieks 672 mln.
       2023-05-18 11:56:35

Kodėl smidrus naudinga valgyti ne tik sportuojantiems ir gurmanams?

Artėjanti vasara skatina grįžti prie sau duotų naujametinių pažadų daugiau sportuoti ir sveikiau maitintis. Parduotuvių lentynose daržovių asortimentą vis gausiau papildo pirkėjų jau pamėgti smidrai, tačiau ne visi žino, kodėl ir kaip juos valgyti.
       2023-05-17 19:41:10

Kodėl Lietuvoje vis dar keistai žiūrima į apsinuoginusias moteris scenoje?

Toma Vaškevičiūtė: „Kodėl Lietuvoje vis dar keistai žiūrima į apsinuoginusias moteris scenoje?“ „Nebūdama manekenės figūros scenoje įkvepiu daugybę žmonių. Kabaretas moko mane ne tik priimti gyvenimą su visomis jo spalvomis, išlaisvinti savo moteriškumą, bet ir įkvepia tuo dalintis su kitomis Lietuvos moterimis.
       2023-05-17 19:04:02

RRT pirmininkė: dalis mūsų visuomenės tebegyvena skaitmeniniame skurde

Gegužės 17-ąją visame pasaulyje minima Informacinės visuomenės diena. Tačiau dalis Lietuvos visuomenės narių tebegyvena skaitmeniniame skurde: neturi ryšio, įgūdžių, jaučiasi nesaugūs, nepasitiki el. ryšių paslaugomis, sako Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) pirmininkė Jūratė Šovienė.
       2023-05-17 19:01:56

4 technologijos, kurios mūsų kasdienybę pakeis jau artimiausiais metais

Kasmet gegužės 17 d. švenčiama Tarptautinė telekomunikacijų diena yra gera proga susimąstyti, kaip smarkiai pažengė mūsų pasaulis.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.