Straipsniai

Naujas nemokamas LRT aukštos raiškos televizijos kanalas LRT TELEVIZIJA HD

2016-06-03 09:55:44

2016 m. nuo birželio 3-iosios, Lietuvoje pradeda veikti pirmas nemokamas aukštos raiškos (HD) nacionalinės aprėpties kanalas – LRT TELEVIZIJA HD.

Kanalą galės matyti visi antžeminės televizijos žiūrovai, priimantys signalą TV antenų pagalba ir matantys LRT TELEVIZIJĄ. Tokių Lietuvoje yra apie 40 procentų.

Birželio 3 dieną, pradėjus veikti naujam antžeminiam tinklui, LRT programos – LRT TELEVIZIJA (standartinės raiškos), LRT KULTŪRA (standartinės raiškos) ir LRT TELEVIZIJA HD (aukštos raiškos) – pradedamos transliuoti naujais dažniais.

Tam, kad matytumėte programą LRT TELEVIZIJA HD jums reikalingas televizorius, palaikantis HD formatą (toks turbūt ir bus, jei jį įsigijote pastarųjų 5 metų bėgyje) arba televizoriaus priedėlis, palaikantis HD formatą. Pagrindinis rodiklis, kad imtuvas palaiko HD standartą yra HDMI jungtis.

Ką reikia daryti, kad matytume LRT TELEVIZIJA HD?

Pirmiausia, jei TV programas žiūrite su priedėliu, patikrinkite kokiu kabeliu sujungtas priedėlis su televizoriumi. Jei tai SCART kabelis, tai aukštai raiškai HD jis netiks. Priedėlį su televizoriumi reikia sujungti HDMI kabeliu. Jei imtuvas HD palaiko, bet paliksite sujungimą SCART kabeliu, tai programą LRT TELEVIZIJA HD matysite, bet tik standartine raiška SD.

Antras žingsnis, kurį žiūrovams reikia padaryti norint matyti programas naujais dažniais: tiek naujuose televizoriuose, tiek priedėliuose - atlikti automatinę kanalų paiešką. Kabelinės TV žiūrovams (tokių Lietuvoje apie 60 procentų) nieko daryti nereikės.

Jei patiems sudėtinga rasti naujus kabelius, prijungti ar atlikti kanalų paiešką, tai galima kreiptis į meistrus apmokamos pagalbos.

Kanalo LRT TELEVIZIJA HD pranašumai

Keliskart geresnė vaizdo kokybė, galimybė pasirinkti titrus ir kalbą, taip pat erdvinis garsas „Dolby Digital 5.1” formatu.

Ir naujais, ir senais dažniais LRT TELEVIZIJĄ bus galima matyti iki birželio 23 dienos. Nuo birželio 23 d. iki liepos 1 d. senaisiais dažniais bus transliuojama informacija, kaip surasti naująjį kanalą LRT TELEVIZIJA HD, transliuojamą naujais dažniais. Liepos 1 d. transliacija senaisiais dažniais bus išjungta.

Raiškiąją televiziją (HD) gali matyti visi žiūrovai, turintys jai pritaikytus televizijos imtuvus. Naujasis tinklas apima 97,3 proc. Lietuvos teritorijos ir pasiekia 99,2 proc. Lietuvos gyventojų.

LRT žemėlapis, o žemiau programų siuntimo dažniai:
Televizijos kanalas (dažnis, MHz) Siuntimo stotis

21 (474,0) Jurbarkas, Kalvarija, Kaunas, Marijampolė, Kėdainiai, Jonava, Šakiai

26 (514,0) Raseiniai

29 (538,0) Klaipėda, Laukuva, Mažeikiai, Nida, Plungė, Skuodas, Švėkšna, Tauragė, Telšiai

32 (562,0) Biržai, Panevėžys, Rokiškis, Ukmergė, Viešintos

34 (578,0) Joniškis, N. Akmenė, Šiauliai

35 (586,0) Ignalina, Švenčionys, Visaginas, Utena

40 (626,0) Alytus, Druskininkai, Lazdijai, Varėna

48 (690,0) Dieveniškės, Molėtai, Šalčininkai, Vilnius

Atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus apie LRT HD dažnių pasikeitimus.

1. Kuo skiriasi HD nuo SD?

Raiškioji televizija (HD) pasižymi geresne vaizdo ir žymiai geresne garso kokybe. Taip pat suteikiama galimybė pasirinkti programos kalbą ir titrus.

2. Kodėl HD kanalas neveikia, jei po automatinio kanalų derinimo jis atsirado kanalų sąraše?

HD kanalas gali neveikti, jei televizorius ar televizijos priedėlis nepalaiko raiškiosios televizijos formato.

3. Ar matysiu HD kanalą, jei televizorius nepalaiko HD formato, o priedėlis palaiko?

Jeigu priedėlis palaiko HD formatą, LRT TELEVIZIJĄ HD matyti galima, tačiau vaizdo kokybė bus tik standartinės raiškos. Tačiau garso bei subtitrų pasirinkimo galimybės bus prieinamos.

4. Ar kabelinės televizijos vartotojai turi atlikti kanalų derinimą?

Kabelinių televizijų žiūrovams nieko daryti nereikia, kanalų dažnių atnaujinimu pasirūpins kabelinės televizijos tiekėjas.

5. Jei mano televizorius nepalaiko HD formato, tai reiškia, kad nuo liepos 1 d. nematysiu LRT TELEVIZIJOS?

Jei televizorius ir priedėlis nepalaiko HD formato, LRT TELEVIZIJĄ bei LRT KULTŪRĄ ir toliau matysite standartinės raiškos formatu. Liepos 1 d. tiesiog bus išjungti senieji dažniai ir mūsų programas matysite naujaisiais.

6. Kodėl HD negirdime komentarų ir filmus matome užsienio kalba?

Jei filmus ir serialus matote originalo kalba arba negirdite komentatorių sporto varžybų metu, reikia pakoreguoti televizoriaus ar jūsų priedėlio nustatymus.

HD kanalas suteikia galimybę pasirinkti originalo kalbą, tad jūsų įrenginyje reikėtų pasirinkti atitinkamą kalbą. Televizoriaus arba imtuvo nustatymuose prioritetine kalba reikėtų nustatyti lietuvių.

Keli faktai iš TV istorijos

Žiūrėti skaitmeninę antžeminę televiziją Lietuvoje pirmieji turėjo galimybę vilniečiai. 2002 m. sausio mėn. pradėtos eksperimentinės skaitmeninės antžeminės televizijos programų transliacijos 53 televizijos kanalu, o nuo 2004 m. rugsėjo mėn. Lietuvos radijo ir televizijos komisija išdavė licencijas nuolatinei transliacijai.

2005 metais skaitmeninės antžeminės televizijos vystymas Lietuvoje įgavo dar didesnį pagreitį. 2005 m. rugpjūčio 31 d. AB Lietuvos radijo ir televizijos centrui (LRTC) ir TEO LT, AB išduoti leidimai naudoti radijo dažnius šiuo metu veikiančiuose keturiuose nacionalinės aprėpties skaitmeninės antžeminės televizijos tinkluose. Primieji šių tinklų siųstuvai pradėjo veikti Vilniuje 2006 m. liepos 1 d., kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose – iki 2007 m. pabaigos.

2011 m. rugpjūčio 22 d. VšĮ Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai (LRT) išduotas leidimas naudoti radijo dažnius naujame nacionalinės aprėpties skaitmeninės antžeminės televizijos tinkle. Vadovaujantis Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo 5 straipsnio pakeitimo įstatymu, per šį tinklą turi būti transliuojamos tik LRT parengtos radijo ir televizijos programos ir šį tinklą draudžiama naudoti kitai ūkinei komercinei veiklai ar retransliuoti kitas radijo ir televizijos programas. LRT parengtų programų signalų perdavimo paslaugas šiuo tinklu teikia LRTC. Leidimai naudoti šio tinklo skaitmeninės antžeminės televizijos radijo ryšio stotis įsigaliojo 2016 m. gegužės 16 d.

Šiuo metu Lietuvoje veikia 142 skaitmeninės antžeminės televizijos stotys.

2012 m. spalio 3 d. AB Lietuvos radijo ir televizijos centrui ir TEO LT, AB buvo išduoti leidimai, suteikiantys teisę naudoti radijo dažnius dar dviejuose naujuose nacionalinės aprėpties skaitmeninės antžeminės televizijos tinkluose. Dėl mažos transliacijų perdavimo skaitmeninės antžeminės televizijos tinklais paslaugų paklausos šie tinklai nėra įsteigti.

2012 m. spalio 29 d. 3:00 val. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu analoginė antžeminė televizija buvo išjungta.

Didelės raiškos arba raiškiosios televizijos (HD) programas TEO LT, AB Lietuvoje retransliavo 2009–2015 m. Vilniuje ir 2010–2015 m. Kaune. UAB „Pūkas“ tapo pirmasis Lietuvoje televizijos programų transliuotojas, raiškiuoju formatu eteriu reguliariai transliuojantis (nuo 2013 m. gegužės 9 d.) nekoduotą lietuvišką televizijos programą („Pūkas-TV“). LRT skaitmeninės antžeminės televizijos tinklu nuo 2016 m. gegužės mėn. raiškiuoju formatu visoje Lietuvoje transliuojama „LRT TELEVIZIJA“ televizijos programa.

Palydovinių antenų ir imtuvų montavimas
Šis straipsnis peržiūrėtas 32322 kartus. Komentuojame:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:2018-12-04 11:36:54 / admin

Kambarinė tinka ne visada. Jei TV bokštas toliau, gali tekti įsirengti lauko anteną. Galiu ją įrengti. Kontaktus rasite spausdami puslapio viršuje: KONTAKTAI.

2018-12-02 18:24:16 / Marius

SVEIKI, ESU ĮSIGIJĘS SKAITMENINĘ KAMBARINĘ ANTENĄ. BŪMANT VIENAM BUTE RODĖ VISKĄ KAIP PRIKLAUSO, NET PERKĖLUS TĄ PATĮ TV IR ANTENĄ Į KT. BUTĄ, NET AUTOMATINĖJ PAIEŠKOJ NERANDA NIEKO. KĄ GALIT PATART?

2018-03-22 19:56:37 / admin

Per mažai informacijos atsakymui pateikti.

Kokią naudojate anteną? Ar atlikote kanalų paiešką? Ar televizorius surado LRT kanalus ir nerodo? O gal nepavyksta surasti kanalų?

2018-03-04 18:21:37 / Daiva

Sveiki, niekaip nepasijungia LRT kanalas, negalima matyti panoramos, kaip galima pajungti?

2017-06-22 10:42:59 / Siaulia

Pabandyk pajudent. Jei nutrūks - bus aišku.

2017-06-22 07:15:25 / Klaipėds

Vakar ryte nerodė o jau vakare kai gryžom po darbu viskas ok antenos ir nejudinom, kas galėtu būti? Dėkui

2017-06-21 15:12:43 / admin

Realiausia - antenos bėdos. Gal neliko gero kabelio prijungimo kontakto antenoje? Patikrinkite, pabandykite pakeisti antenos vietą, aukštį, orientaciją...

Jei pas kaimynus problemos panašios, tai galima būtų įtarti siuntimo problemas ar atsiradusį trikdžių šaltinį.

2017-06-21 07:19:39 / Klaipėda

Kodėl vieną dieną televizijs rodo idealiai o kitą (dabar 06-21 7val) nerodo nieko antena be stiprintuvo signalas sokineja visuose kanaluose? Dėkui

2017-06-14 15:49:03 / admin

Realu, kad yra problemų su antena. Antena turbūt su stiprintuvu? Galima bėda, kad dėl stipraus signalo antenos stiprintuvas pradeda nesusitvarkyti ir kraipyti signalą.

Galbūt verta pagalvoti apie lauko anteną.

2017-05-04 15:47:08 / arunas

sveiki,

Atsiradus HD formatui, LRT kanalas pradejo trukinet. tutim kambarine skaitmenine antzemine antena. kiti lietuviski kanalai puikiausiai rodo, o kai jungiam LRT - trukineja. kas kaltas? nors televizorius naujas.

2017-02-08 08:44:50 / admin

realiausia priežastis: antena nepriima LRT tinklo signalo. Bandykite keisti antenos aukštį, vietą. Kartais padeda ir antenos orientacijos pakeitimas. Retesnis atvejis: priedėlio jautrumo praradimas.

Parametrų atstatymas čia nepadės. Greičiau atvirkščiai - jei antena yra su stiprintuvu ir jis buvo maitinamas iš priedėlio (kai kurie priedėliai turi tokią funkciją), tai po parametrų atstatymo maitinimas išjungiamas.

2017-02-08 08:43:12 / Brigita

Aš gyvenu Kaune ir naudojuosi antena ir priedėliu. Jau pusę metų man “negaudo” LTV kanalo nei automatiškai, nei, kai suvedu dažnį ranka… Parametrų atstatymą atlikau tikrai ne vieną kartą.
Kame problema gal žinote?

2016-12-08 20:17:25 / TVfanas

Bendri pastebėjimai: yra vietų, kur LRT signalas gerokai stipresnis už kitų LT programų stiprumą ir tai sukelia problemą priimant visas programas su stiprintuvais. Nieko iki šiol nepadaryta dėl signalo - kai kurie imtuvai ir toliau gerai priima tik LNK, TV3 ir kt.

2016-10-11 10:02:38 / admin

Pirmiausia, nuo kontaktų: ar gerai prijungta. Gal atsirado LTE? Pareguliuokite antenos kryptį.

2016-10-07 14:26:56 / vitas

Na va, nerodo netik LTV HD, bet ir kiti kanalai pusiau kvadratukais ir tai Vilniuje Šnipiskese.Iki spalio men buvo gerai.Nuo ko pardėti?

2016-09-22 22:26:42 / Antanas S.

Turėjau bėdą - iš Vilniaus Elektrėnuose strigo 762 MHz dažnis. Antena ant devynaukščio, be stiprintuvo. Nupirkau LTE filtrą - bėdos nebeliko. Jei stringa vaizdas dar nereiškia, kad antena bloga, bandykite dėti LTE filtrus, žymiai pagerėjo visų kanalų signalo stiprumo lygis.

2016-09-01 17:04:10 / admin

Realiausia priežastis - anteninis stiprintuvas. Pakeiskite esamą stiprintuvą į kitą stiprintuvą, kurio nekraipomo signalo išėjimo galia didesnė ar į kiek mažesnio stiprinimo stiprintuvą.

2016-08-31 11:15:24 / Andrius

Atsiradus LRT tinklui pradėjo trūkinėti kitos lietuviškos programos. Ką siūlote daryti?

2016-08-09 08:59:22 / tomwee

Ačiū, informacija ir pagalba padėjo išspręsti mano problemą. Dabar mano imtuvas rodo.

2016-07-27 12:28:24 / Marius

Paslaugą įdiegė ir prižiūri: Telecentras.

AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) įdiegė naują, nacionalinio transliuotojo LRT poreikiams pritaikytą, antžeminės skaitmeninės televizijos tinklą.

Šiame tinkle greta standartine raiška rodomų LRT televizijos programų, bus matomos programos ir aukštos raiškos formatu (HD – angl. High Definition). Nuo birželio 3 dienos veikiantis naujasis tinklas apima 97,3 proc. Lietuvos teritorijos ir pasiekia 99,2 proc. Lietuvos gyventojų.

Pasak susisiekimo ministro Rimanto Sinkevičiaus, Vyriausybės nutarimas, įpareigojantis Telecentrą sukurti atskirą antžeminės skaitmeninės televizijos tinklą bei teikti nacionalinės televizijos ir radijo programų siuntimo paslaugas LRT, buvo parengtas atsižvelgiant į Informacinės visuomenės plėtros programos tikslus bei įgyvendinant Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo nuostatas. „Labai svarbu, kad nacionalinis transliuotojas galėtų vykdyti savo misiją – teikti Lietuvos žmonėms tikslią, objektyvią ir kokybišką informaciją – visomis sąlygomis. Todėl džiaugiamės, kad nuo šiol LRT televizijos programos visiems Lietuvos gyventojams yra transliuojamos nacionalinio saugumo reikalavimus atitinkančiu atskiru televizijos tinklu ir gyventojai be jokio papildomo mokesčio gali matyti aukštos kokybės nekoduotas TV programas“, – pažymi ministras.

Telecentro generalinis direktorius Remigijus Šeris teigia: „Mūsų bendrovės tikslas yra sklandus naujojo tinklo veikimo užtikrinimas nuo pat pirmos dienos, todėl didelį dėmesį skiriame darbų ir įrangos kokybei. Tinklo siųstuvai yra įsigyti iš gerai žinomos bei puikiai telekomunikacijų srities profesionalų vertinamos JAV kompanijos „GatesAir”. Pirmose keturiose vietovėse – Vilniuje, Druskininkuose, Alytuje ir Juragiuose – siųstuvai buvo pastatyti dalyvaujant gamintojų atstovams. Kituose miestuose, įvertinus Telecentro specialistų kompetenciją ir darbų kokybę, tinklo diegimo darbai buvo vykdomi savarankiškai. Naujasis tinklas iki š. m. birželio 3 dienos buvo ištestuotas, stebimi jo technologiniai ir kokybiniai parametrai, bandomos nuotolinio valdymo sistemos, atliekami priėmimo zonų matavimai ir kiti darbai. Džiugu, kad glaudžiai bendradarbiaujant LRT ir Telecentro darbuotojams, labai greitai – tik per 9 mėn. nuo sutarties pasirašymo, buvo įdiegtas naujas antžeminės skaitmeninės televizijos tinklas ir LRT žiūrovai jau gali mėgautis aukštos raiškos vaizdo programomis“, – teigia R. Šeris.

Įdiegus naują antžeminės skaitmeninės televizijos tinklą, Lietuvos gyventojai nacionalinio transliuotojo nekoduotas programas „LRT Televizija“ ir „LRT Kultūra“ mato standartinės raiškos formatu, o „LRT Televizija HD“ – aukštos raiškos formatu.

http://www.telecentras.lt/2016/06/03/telecentras-idiege-nauja-antzemines-skaitmenines-televizijos-tinkla-nacionaliniam-transliuotojui-lrt/

2016-07-26 20:21:14 / Tomas

Vilniuje irgi su HDTV prasidėjo periodinės vaizdo problmos. negali sakyti kad ištisai, bet kai užeina tokie signalo silpnumai lyg iš nieko. Nors prieš HDTV tokių bėdų su LRT kanalais nebuvo.
Su originalo kalba problemų nepastebėjau. Bet titrų mano smart TV nesugeba normaliai rodyti - vien kažkokie taškiukai su brūkšniukais. Tad po viso to labai abejoju, ar patys LRT atsakingi stebi tiekiamą paslaugą? Nes jei stebetų, tada matytų akivaizdžias problemas ir jas spręstų. O dabar matomai pasitenkina kabeline :)

2016-07-25 08:31:37 / tadas

:)

2016-07-24 08:20:34 / Gintas

Taip, ir man pasikeitė ir susitvarkė kai praėjusią savaitę parašiau laiškelį pamatavęs BER. Jis stipriai šokinėjo.

2016-07-18 13:45:10 / tadas

LRT kažką pakeitė> Mano senas DVB-T imtuvas pradėjo rodyti. Anykščiai.

2016-07-11 20:17:16 / romka

Laba diena, Radviliskio rajone stringa Lrt hd, lrt ir lrt kultura, vaizdas pastoviai pastringa kvadratais, signalo stiprumas nuo 62 iki 70 (bandytos ivairios antenos), kokybe kinta. Visi kiti kanalai kaip ir buvo ideliai rodantys taip ir liko. Kokios cia problemos? Realiai situacija pabloginta nei pagerinta :(

2016-07-02 17:53:00 / admin

Kaip naršymą internete keičia atsiradusi problema. www.tvnaujienos.lt lankomumas LRT kanalų išjungimo metu.

2016-06-30 08:13:52 / admin

Marytei: pabandykite pirmiau antenos pagalba gauti geresnį rezultatą. Kad ir nusukant ją kiek į šoną nuo reikiamos krypties. Taip patikrinsite antenos stiprintuvą, jei jis ten yra. Ir, jei pavyks gauti stabilų vaizdą, žinosite, kad imtuvas gali dirbti su LRT srautu.

Pakeitę antenos kryptį, jei viliatės pagauti signalus iš kito regiono (stoties), atlikite kanalų paiešką iš naujo.

Jonui: taip, toks feritinis žiedas su apvijomis iš anteninio stiprintuvo ir yra simetrizatorius. Jei draugaujate su lituokliu, tai galite jį panaudoti.

Daliklis slopina apie 3 db. Jei signalo yra pakankamai, tai čia nieko tokio. Tačiau daliklių didesnė bėda yra, kad , priklausomai nuo tipo, arba trumpina antenos maitinimą į korpusą arba praleidžia į visus galus. Šias bėdas reikės įvertinti ir su jomis tvarkytis naudojantiems stiprintuvą.

Vienas iš būdų: naudoti specialius daliklius, kurie maitinimą praleidžia tik ten kur reikia.

2016-06-30 01:02:13 / everyman

Patvirtinu Jono žodžius. Viskas susitvarkė. Dieną patikrinau LRT SD bitreitą - daugiau kaip 6 Mbps. Vadinasi, priedėlis TVStar T910 susidoroja su naujuoju duomenų srautu.

2016-06-30 00:21:32 / Jonas

Marytei - Galite iš tikrųjų anteną pareguliuoti, gali padėti ir jūsų atveju. Panašu į per silpną LRT tinklo signalą. Tik reiktų žinoti, kuris TV siųstuvas yra arčiausiai jūsų televizoriaus buvimo vietos - į tą siųstuvą ir reikėtų anteną nukreipti.

2016-06-30 00:17:29 / Jonas

Atrodo, nieko nebeteks su antena daryti - nuo šiandien LRT HD ir Kultūra vėl rodo per TV, nereikėjo nei stiprintuvo atjungti. Ko gero, TV technikai gal bus TV siųstuvo galią šiek tiek padidinę, o tas ir padėjo, matyt.

2016-06-29 23:10:31 / Marytė

Matau čia yra protingų vyrukų. Brangieji, paaiškinkit Jūs man, neprusai, kaip ten susitvarkyt su tais kanalais.
Tiks man ir tas SD formatas, alia kad labai prastai rodo. Vaizdas pastoviai stringa, išsilieja kvadračiukais.
O gal tiesiog reikia antenukę pareguliuoti?
Ačiū, gerieji žmonės!

2016-06-29 20:47:43 / Jonas

Tik iš kur gauti tą simetrizatorių (transformatorių)? Gal nuo senos decimetrinės "šukų" tipo antenos paimti ar nuo groteliės antenos stiprintuvo plokštelės atlituoti (lyg ir buvo ten feritinis žiedas su 2 apvijomis)? Na, o tos grotelinės antenos vibratoriai (prieš groteles) nėra laidininku sujungti su pagrindinės dalies metalu - jų kvadratiniai plastiko galiukai tik įkišti į skylutes. Antena, matyt, kiniška. Be to, abu mano TV naudojasi ta pačia antena, jungiami per 2 kanalų skirstiklį prie antenos laido. Įdomu, ar šis daiktas nekels irgi signalo slopinimo?

2016-06-29 12:28:17 / everyman

Taigi problema - antena arba (ir) priedėlis. Mano antena taip pat grotelinė, su stiprintuvu (ANPREL), priedėlis TVStar T910. Gal kas nors, turintis šį priedėlį, galėtų jį išbandyti ir pasidalinti rezultatais? Būtų gerai žinoti tiesą, prieš jį metant į šiukšliadėžę.

2016-06-29 08:43:21 / admin

Tik, Jonai, tai taip vadinamai grotelinei antenai vietoje stiprintuvo bus reikalingas simetrizatorius (transformatorius).

O šios antenos poliarizacija taip pat horizontali - vibratoriai prieš groteles - horizontalūs. Viskas su poliarizacija čia gerai.

2016-06-29 08:09:14 / Antanas

Jonai, padarykite tą patį, ką ir aš. Išimkite iš savo grandies stiprintuvą. Pas mane taip pat PHILIPS 32PFL6606H/12 (jis praktiškai toks pats kaip jūsų ir tų pačių metų). Man viską gadindavo stiprintuvas.

2016-06-29 07:53:02 / Antanas

Tikrai taip, patvirtinu, problema buvo stiprintuve. Visiškai pašalinus jį, t.y. prijungus laidą iš antenos tiesiai į TV, visus kanalus, įskaitant ir LRT HD, rodo puikiai. Stiprintuvas savo darbo atlikdavo, sustiprindavo signalą, bet visiškai jį sugadindavo :)
Dabar TV rodo signalo stiprumas: 58%, signalo kokybė: 100%!

2016-06-28 23:04:46 / Jonas

Sveiki,

Dar iki 06 27 d. rodė labai gerai ir senus LRT kanalus, ir tuos naujus LRT HD ir LRT Kultūra kanalus. Kai tik atėjo 06 27 d., pasikeitė dažniai, tai naujųjų kanalų neberodo, ten kur seni, matyti tik reklama, siūlanti iš naujo atlikti TV kanalų paiešką. Ta paieška dėka mano LCD TV PHILIPS (mod. 32PFL5405H/12, apie 2011 m gamybos) gali pati automatiškai (jei ši funkcija įjungta iš meniu) atnaujinti kanalų sąrašą - neseniai, prieš Jonines, taip ir buvo - TV ekrane trumpai buvo rodomas pranešimas "Kanalų sąrašas atnaujintas". Nuo tada ir rodė LRT HD kanalą, labai gera kokybe, garsas stipresnis buvo nei senųjų LRT kanalų. Ar tik nereiks ir man kažką su TV antena daryt, yra nuo meno namų arčiausi 2 siųstuvai - Šiauliai (už ~50 km) bei Joniškis (už ~26 - 30 km)[jei tiesiai matuosime]? Antena (vertikali "grotelinė", ne horizontalios "šukos") su stiprintuvu, kabo pastogėje, namas ant kalnelio, nežemas. TV priedėlis yra integruotas TV, bet turime ir seną analoginį PHILIPS TV (be HDMI) su priedėliu TV STAR T910-USB-PVR (jis turi tik SCART+RGB jungtį), šiuo nebandžiau LRT HD kanalo žiūrėti, o LCD TV palaiko HDTV standartą, turi 2 HDMI 1.2 jungtis + 1 HDMI 1.3 jungtį.
O gal jūs, gerb. TV inžinieriai, netyčia ėmėte naudoti transliacijai naująjį DVB-T 2 standartą? Tuo atveju tektų visiems DVB-T žiūrovams įsigyti naujo standarto TV priedėlius (seni čia nebetiks), o ar Lietuvoje kas nors jais prekiauja, nežinau.

2016-06-28 20:55:03 / Bronius

Tikrai taip - matavau kompiuteriu, bet pikuose gavau virš 6 mbps. Beje diskusijų pradžioje ši informacija jau buvo. Problematika akivaizdi: didesni srautai/programai ir pasikeitusios priėmimo sąlygos.

Čia galime keistis informacija apie tai kokia įranga susitvarko su LRT signalo dekodavimu, o kokia prašosi kelialapio į šiukšliadėžę.

2016-06-28 20:31:57 / everyman

Sveiki,

Televizorius senas, priedėlis TVStar T910, taigi matomi tik SD kanalai. Naujieji LRT kanalai rodomi taip, kad susidaro įspūdis, jog priedėlis nesusidoroja su vaizdo dekodavimu - vaizdas trūkinėja ir byra kvadratėliais.
Garsas girdisi gerai.
Padarius įrašą TS formatu darytinos tokios išvados:
1. Duomenų srautas padidėjo daugiau kaip 2 kartus (Overall bit rate: naujas 5877 Kbps, senas 2827 Kbps).
2. Pridėtas papildomas garso takelis.

Taigi LRT nepasako visos tiesos:
pasikeitė ne tik dažniai, bet ir siunčiami duomenys, todėl (spėju) priedėlis nebesugeba apdoroti didesnio duomenų kiekio. Būtų gerai, jeigu šią versiją kas nors
galėtų patvirtinti arba argumentuotai paneigti.

2016-06-28 14:40:15 / admin

Negalima atmesti ir stiprintuvo problemų. Kai signalų daugiau, greičiau pasiekiama iškraipymų/ribojimo riba. Galima problema: mažesnė maitinimo įtampa stiprintuvui nei numatyta. Taip nutinka kai antenos maitinimas įjungiamas iš imtuvo ar naudojamas kitas maitinimo blokas.

Gal verta pabandyti kaip veikia antena be stiprintuvo.

Tik tai nereiškia, kad užtenka išjungti maitinimą. Reikia fiziškai išimti stiprintuvą iš grandinės arba bandyti su kita antena.

2016-06-28 13:36:48 / admin

Dar vienas būdas patikrinti ar signalo neriboja antenos stiprintuvas: taip bus, jei pasukus anteną į šoną priėmimas pagerėja. Taip pat nutinka pakreipiant anteną: šiaip ji turi būti horizontali, bet ją galima versti link vertikalumo.

Tai darant galima žiūrėti ir į signalo stiprumą ir kokybę: signalo stiprumas krenta o kokybė auga. Jei taip - ko gero riboja stiprintuvas.

Tokiu atveju, Antanai, bandykite anteną be stiprintuvo. Logoperiodinei antenai simetrizatoriaus nereikia, todėl pabandymas yra paprastesnis lyginant su banginio kanalo antena.

2016-06-28 13:23:47 / Antanas

Šiuo metu tokia situacija: naudojamės skaitmenine antžemine televizija. Televizorius Full HD 1080p su integruotu DVB-T imtuvu, prie televizoriaus prijungta logoperiodinė antena su stiprintuvu. Visi kanalai (LNK, BTV, InfoTV ir t.t.) rodo gerai, LRT (kur dabar tik pranešimas) senuoju dažniu irgi rodo kuo puikiausiai. Naujais dažniais LRT HD, LRT kultūra HD ir LRT SD rodo nekokybiškai, trūkinėja viskas žaliai kvadratais, garsas irgi trūkinėja. Antenos reguliavimas nepadeda.
Kai televizoriuje pasižiūrim signalo kokybę, tai su LRT HD kanalu rodo stiprumas: 95%, kokybė: 2%; su kitais kanalais rodo stiprumas: 95%, kokybė: 60-80%.
Ką patartumėt?
Ačiū.

2016-06-28 13:10:26 / admin

Gali būti ir aktyvinės antenos problema: ribojimas stiprintuve.

Kai kalbame apie ribojimą, tai turime mintyje stiprintuvo darbo režimą. Ribojimas atsiras dėl gana stipraus bent vieno signalo. Nebūtinai problema pasireikš tam pačiam stipriausiam. Iškraipomi bus visi signalai ir gali būti sunkiau priimamas silpnesnis.

2016-06-28 13:06:21 / Mindaugas

Signalo stiprumas 100 %
Signalo kokybė 20 %
Visi kiti paketai eina iš to pačio retransliatoriaus
santykiu 100 prie 100 (Viešintos), o
tik 32 kanalas (LRT HD, LRT, LRT Kultura) 562 MHz. grybauja.
p.s. imtuvas ne prie ko, nes bandyta ne ant vieno priedelio ir televizoriaus.

2016-06-28 12:23:28 / admin

Ne visur ta pati antena, toje pačioje vietoje priima kitus dažnius. Jei perrenkant kanalus vėl surado tik senuosius, tai tikriausiai teks spręsti antenos klausimą.

2016-06-28 10:32:54 / Monika

perrenku kanalus vis tiek neranda tai ka siūlot daryti žnonėms kurie nemoka net kanalų perrinkti

2016-06-28 09:24:58 / admin

Su senu televizoriumi ir gerai veikiančiu priedėliu LRT matysite, tačiau ne HD (aukšta raiška), o SD (standartine raiška).

Dabar dėl priėmimo: kaip minėta anksčiau, gali būti silpno signalo arba paties imtuvo problema. Kadangi minėjote, kad trūkinėja garsas, tai atrodo, kad tai silpno signalo problema, nes kai imtuvas nesugeba dekoduoti vaizdo, tai garsas paprastai girdimas stabiliai.

Patarimas: dirbti su antena.

Visiems čia skaitantiems ar rašantiems: pasidalinkite savo patirtimi nurodydami priedėlio ar TV gamintoją ir modelį. Taip padėsime vieni kitiems.

2016-06-27 23:33:13 / Povilas

Turiu sena televizoriu ir priedeli, anksciau rodydavo lrt gerai, dabar atlikus automatine kanalu paieska per sena lrt kanala rodo lentele kaip reikia atlikti automatine kanalu paieska, o per hd kanara nera vaizdo ir garsas labai trukineja. Ar as galesiu kazkaip ziureti lrt su senu televizoriumi ir priedeliu?

2016-06-26 20:36:51 / admin

Kai kartais rodo, o kartais nerodo, tai reiškia per silpną signalą (retais atvejais iškraipytą stiprintuvo) iš antenos. Kartais gali padėti antenos paderinimas (vieta, kryptis ar aukštis), o kai kuriais atvejais teks keisti anteną ar naudoti stiprintuvą.

Deja būna ir kita priežastis, kai kurie anksčiau gerai rodę imtuvai nesugeba dekoduoti didelės greitaveikos LRT signalo, nors signalo lygis yra geras. Tokiu atveju reikia naujo priedėlio. Nebent LRT susipras ir padarys signalą analogišką iki tol buvusiam.

Kai kurie imtuvai ar televizoriai rodo signalo lygį ir kokybę. Jei tokia galimybė yra - palyginkite vieno ir kito dažnio signalus. Iš rezultatų galėsite padaryti išvadas: jei signalo lygis ir kokybė geri - imtuvas nesugeba dekoduoti. Kitu atveju - turbūt signalo priėmimo problemos.

Tarp jų yra tekę susidurti su situacija kai vartotojas atstato gamyklinius nustatymus ir iš naujo ieško kanalų kai prieš tai buvo įjungtas antenos maitinimas. Paprastai atstatant gamyklinius nustatymus antenos maitinimas yra išjungiamas ir antena tinkamai nebeveikia.

2016-06-24 22:48:48 / Audrius

Sveiki, siandien pabandziau paieskoti naujo kanalo, pajungiau automatini kanalu derinima skaitmeninei televeizijai, rado 47 kanalus, is ju 12 nemokamu ir likusius mokamus, deja, bet visu kanalu nebegaliu ziuret, nerodo. Suteikiama iformacija apie kanala, bet nera nei vaizdo nei garso, siandien ryte viskas veike dabar nebe, kame problema?? Viskas per ta nora ziuret LRT..

2016-06-24 13:19:48 / admin

Realiausia priežastis - per silpnas LRT tinklo signalas. Pabandykite pareguliuoti anteną.

2016-06-22 13:01:57 / Lorentas

Man iš pradžių gerai rodė, kitą dieną trūkinėja, dingsta signalas išvis sekundei ir taip kas 5 sekundės... Kiti kanalai rodo gerai, senuoju dažniu taip pat, o naujuoju visi LRT kanalai trūkinėja :(

2016-06-13 12:17:32 / jonas

KAON KTF-S660HD imtuvas kartais užtrunka iki 10 sek. kol pradeda rodyti LRT TELEVIZIJA ir LRT KULTURA standartinės raiškos programas. Su LRT TELEVIZIJA HD gerokai greičiau. (:

2016-06-10 23:10:05 / As Raimondas

Žiūriu futbolą Prancūzija - Rumunija per LRT HD. Futbolo garsas tik iš stadiono, o kur komentaras?

2016-06-07 20:59:49 / tadas

Ačiū, antenos reguliavimas padėjo. Dar pastebėjau, kad naujų LRT kanalų garsas tylesnis.

2016-06-07 13:31:12 / admin

Tadui: galbūt signalo stiprumas toje vietoje yra kiek silpnesnis, bet taip gali būti dėl kito siuntimo dažnio. Taip būna, kad mieste vietomis vienas signalas stipresnis už kitą, o truputį kitoje vietoje gali būti atvirkščiai. Blogai, jei daugumoje vietų būtų silpnesnis signalas. Patarimas: ieškokite antenai kiek kitos vietos, aukščio arba keiskite kita antena.

Dėl garso: vienintelis patarimas - atidžiai paskaityti TV instrukciją ir galbūt rasite kaip išsaugoti nustatymus.

2016-06-07 11:09:02 / tadas

Suderinau, vakar rodė, o šiandien trūkinėja. A gali būti, kad signalas silpnesnis?

2016-06-07 08:39:35 / Problema su garsu

Blogas sprendimas su garsu. Mano televizorius, įjungus LRT HD kanalą persijungia į garso takelį QAA. I taip kiekvieną kartą. Išsaugojimui nepasiduoda, o kiekvieną kartą perjunginėti garsą iš angliško į lietuvišką - nelogiška.

2016-06-06 20:40:57 / admin

Taip, gauta kai kurių žiūrovų informacija ir bandymai priimti programas su Technisat DVB_T imtuvu deja nesėkmingi. Matyt tai lemia kitokie LRT HD ir kitų šio tinklo programų siunčiamo signalo parametrai.

Kol kas LRT komentarų šiais klausimais ar detalių siuntimo parametrų neskelbė, bet matyt Jūsų imtuvas taip pat nesugeba priimti didesnio duomenų srauto ar dekoduoti kai kurių naujuoju LRT HD tinklu siunčiamų MPEG4 H.264 AVC komandų.

Stebimas srautas kelis kartus didesnis už iki šiol įprastą, siekiantis 6 Mbps ir daugiau veikiant statistiniam multipleksavimui vienai SD programai. LRT turi daug resursų ir tai leidžia dirbti dideliais duomenų srautais, nors kokybė prie tokių greitaveikų pastebimai jau neaugs. Gal geriau būtų dubliuoti tas pačias programas su valandos uždelsimu...

Natūralu, kad kai kurie imtuvai su tokiu dideliu srautu nesusitvarkys. O gal laikas pasikeisti imtuvą, netinkantį LRT tinklui, nauju?

2016-06-05 16:47:53 / Laurynas

Atlikau kanalų paiešką dviem imtuvais dviejuose kambariuose. Viename viskas OK, bet kitame nors kokybė 100 proc, garsas yra ir kokybiškas, bet vaizdas byra kvadratėliais. Kuo skiriasi naujasis LRT tinklo signalas?

Televizija: kiti panašūs straipsniai
       2023-06-20 10:33:09

Lietuviai taupo ir prisimena seną būdą, kuris leidžia televiziją žiūrėti nemokamai

Vasarą atostogaujame skirtingose vietose. Tačiau ne visi žino, kad net ir atokiose vietovėse per vietinę televizijos anteną galima žiūrėti iki 26 TV kanalų ir už tai visiškai nemokėti. Nemokama ir palydovinės televizijos paslauga.
       2022-01-12 14:21:32

Kuo televizijos antenos geriau nei internetinė televizija IPTV?

Šiame technologijų laikmetyje egzistuoja įvairios televizijos technologijos. Visos jos leidžia televizijos žiūrovams mėgautis įvairiu informaciniu ir pramogų turiniu. Tačiau jos turi ir išskirtinių savybių.
       2021-10-15 09:50:43

LRT televizijos dažniai

LRT televizijos dažniai. LRT televiziją matyti gali visi antžeminės televizijos DVB-T žiūrovai, priimantys signalą TV antenų pagalba. Čia rasite informaciją apie LRT siuntimo dažnius ir kanalus.
       2021-10-07 09:01:29

Nerodo palydovinė ar antžeminė televizija: ar jau kviesti antenų meistrą?

Dažnai sulaukiu skambučių dėl kylančių televizijos problemų. Deja, ne visada dėl to būna kalta televizijos antena, priedėlis ar jungiamieji kabeliai.
Daugiau naujų straipsnių
       2024-05-29 10:45:24

Informacija apie garantijos suteikimą

Mano pateiktai ir sumontuotai įrangai bei montavimo darbams taikoma 2 metų garantija. Tačiau, neseniai įvykęs nesusipratimas su klientu (beje pirmas per eilę dešimtmečių darbo šioje srityje), paskatino detaliau aprašyti garantijos suteikimo aspektus.
       2024-01-06 22:47:02

Kokią televiziją pasirinkti: antžeminę ir / ar palydovinę?

Stabilus vaizdas TV ekrane, didelis televizijos programų pasirinkimas, HD ar UHD raiška dideliame ekrane. Visa tai gali sutekti Jums šiuolaikinis televizorius. Paprastai jis turi integruotus antžeminės ir palydovinės televizijos imtuvus.
       2023-12-26 13:20:44

TV antenos: apie televizijos antenas detaliai

TV antenos užtikrina nemokamą eterinę antžeminę ar palydovinę televiziją, kurių dėka galite nemokamai matyti daug nacionalinių ir užsienio TV programų.
       2023-10-27 10:57:25

Temperatūros palaikymas bute: komfortas leidžia mums taupyti

Kai atsikraustėme į butą, kuris turi autonominę šilumos apskaitos sistemą, susidūrėme su problemomis. Buvo sunku išlaikyti norimą stabilią temperatūrą bute.
       2023-06-20 10:55:49

OCTAGON SX888 4K IPTV priedėlio IP adreso keitimas

Kai pervežame OCTAGON SX888 4K IPTV priedėlį iš vienos vietos į kitą vietą, gali tekti pakeisti priedėlio IP adreso nustatymus. Ypač tai aktualu, jei priedėlis naudojamas su statiniu IP adresu.
       2023-06-20 10:33:09

Lietuviai taupo ir prisimena seną būdą, kuris leidžia televiziją žiūrėti nemokamai

Vasarą atostogaujame skirtingose vietose. Tačiau ne visi žino, kad net ir atokiose vietovėse per vietinę televizijos anteną galima žiūrėti iki 26 TV kanalų ir už tai visiškai nemokėti. Nemokama ir palydovinės televizijos paslauga.
       2023-04-27 13:51:39

Gaudome palydovines televizijos programas DVB-S2 kemperyje

Misija nėra labai paprasta, bet, kiek pasitreniravus, tampa įmanoma. Reikia tik žinoti pagrindinius principus. Juos ir aprašysiu šioje publikacijoje.
       2023-02-26 16:08:43

LED lempa į šviestuvą vietoje senos liuminiscencinės lempos

Periodiškai net tarp technikų kyla ginčai kaip perdaryti liuminiscencinių lempų šviestuvą, kad jis tiktų LED lempoms. Atsakymas labai paprastas: nieko perdarinėti nereikia.
       2023-01-09 13:49:19

Kaip neapgalvoti procesai trukdo sklandžiam darbui ir kenkia reputacijai

Straipsnis paremtas tikra istorija, kai sugalvojome įsigyti naują skalbimo mašiną. Senoji 2022 m. gruodžio viduryje sugedo, o kaip tyčia dar kažkoks virusas prisikabino - remontuoti sveikatos nėra, todėl buvo nuspręsta skubiai įsigyti naują. Pasirinkome vieną geresnių gamintojų, todėl krovinio svoris buvo apie 90 kg.
       2022-08-23 16:03:32

Imtuvai T2-MI TV srautui iš palydovų priimti

Kai kurie SAT palydovai siunčia TV signalus, kurie skirti antžeminės televizijos tinklų siųstuvų moduliatoriams. Tačiau ne visi palydoviniai imtuvai DVB-S2 tinka tokių srautų priėmimui.
       2022-08-22 14:08:29

Išplėsta TVP kuriamų TV programų retransliavimo Lietuvoje aprėptis

7 Pietryčių Lietuvos tinkle transliuojamų kanalų aprėptis nuo 2022 m. liepos buvo išplėsta, įjungus ST2 (LRTC2) tinklą. Daugiau negu trigubai išplėsta TV programų „TVP Wilno“, „TVP Polonia“, „TVP Info“, „TVP Historia 2“, „TVP World“ ir „Belsat TV“ retransliavimo per nemokamos eterinės televizijos tinklus aprėptis.
       2022-01-12 14:21:32

Kuo televizijos antenos geriau nei internetinė televizija IPTV?

Šiame technologijų laikmetyje egzistuoja įvairios televizijos technologijos. Visos jos leidžia televizijos žiūrovams mėgautis įvairiu informaciniu ir pramogų turiniu. Tačiau jos turi ir išskirtinių savybių.
       2021-11-03 06:58:04

Apie teatrą paprastai. Scenos užkulisiai

Teatras mums visada asocijuojasi su aktoriais. Taip, režisierius ir jie čia svarbiausi. Bet šį kartą ne apie juos. Teatras yra gerokai didesnė sąvoka. Tai - organizacija, kuri turi daug funkcijų ir komandos narių.
       2021-10-15 09:50:43

LRT televizijos dažniai

LRT televizijos dažniai. LRT televiziją matyti gali visi antžeminės televizijos DVB-T žiūrovai, priimantys signalą TV antenų pagalba. Čia rasite informaciją apie LRT siuntimo dažnius ir kanalus.
       2021-10-07 09:01:29

Nerodo palydovinė ar antžeminė televizija: ar jau kviesti antenų meistrą?

Dažnai sulaukiu skambučių dėl kylančių televizijos problemų. Deja, ne visada dėl to būna kalta televizijos antena, priedėlis ar jungiamieji kabeliai.
       2021-09-27 16:32:24

Darnus transporto sistemos vystymas Vilniaus savivaldybei neįkandamas?

Pastaruoju metu, pasiremiant skambiomis idėjomis apie automobilių taršos mažinimą, vykdomos gatvių rekonstrukcijos, t. y. Vilniaus gatvių siaurinimas. Tik pamirštama, kad gyventojus reikia ne prievarta ir sukeliamais sunkumais iškrapštyti iš automobilių, bet pirmiau sukurti tinkamas judėjimo alternatyvas.
       2021-06-24 11:43:18

Pirmojo DVB-T siųstuvų tinklo dažniai. Tinklu siunčiamos lietuviškos TV programos

TV žiūrovams pateikiami pirmojo DVB-T siųstuvų tinklo dažniai visuose Lietuvos miestuose. Po paskutinio dažnių keitimo visi dažniai virš 700 MHz atlaisvinti 5G interneto plėtrai. Siunčiamos TV programos: LNK, TV6, BTV, TV3, Info TV, 2 TV, TV1, TV8, Lietuvos rytas TV, Current Time, Delfi TV.
       2021-06-10 14:21:35

Televizijos antenų montavimas. Pagalba televizijos priėmimo, IT klausimais.

Turiu 20 metų patirtį televizijos priėmimo srityje. Dirbu Jums ir kviečiu naudotis mano paslaugomis įrengiant antenas nemokamoms (nėra abonentinio mokesčio) TV programoms. Televizija, radijas, internetas keičia mūsų gyvenimą.
       2021-04-23 09:02:59

Vilniaus, Klaipėdos ir Biržų regionuose bus keičiami televizijos DVB-T dažniai

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) informuoja, kad 2021 m. gegužės–birželio mėn. planuojama keisti skaitmeninės antžeminės televizijos DVB-T dažnius Vilniaus, Klaipėdos ir Biržų regionuose,
       2021-04-19 06:44:14

Pietryčių Lietuvai – Lenkijos televizijos programos

Pietryčių Lietuvoje per eterinės televizijos tinklą retransliuojamas TV kanalas lenkų kalba „TVP Wilno“. Kanalas „TVP Wilno“ retransliuojamas nemokamai, nekoduotu signalu greta 5 nemokamų nekoduotų Lenkijos TV kanalų, kurie šiame regione retransliuojami nuo 2018 metų gegužės.
       2021-04-06 18:00:54

Šiuolaikiniai televizoriai, TV programos eteryje ir TV antenų montavimas

Apsilankę televizorių parduotuvėje nustembame: kokie dideli dabar televizorių ekranai. Ir daugumos televizorių pirkėjų pasirinkimu dažniausiai tampa didelio ekrano televizorius, sugebantis atkurti 4K raiškos ar net 8K raiškos vaizdą.
       2021-03-15 10:17:26

Nemokamos naujienos. Nemokamos televizijos programos

Puslapis internete www.tvnaujienos.lt pasipildo vis didesniu informacijos, naujienų kiekiu. Jas visas galite skaityti nemokamai. O, įsirengę vietinės DVB-T ir palydovinės DVB-S2 televizijos antenas, galite žiūrėti TV programas nemokamai.
       2021-02-12 07:11:19

Pirksime internetu arba: į pagalbą WEB puslapių dailidėms

Po to kai gavau penkis kilogramus pažaliavusių bulvių ir gabalą lašinių vietoje šaltai rūkyto kumpio, pradėjau galvoti apie maisto produktų pristatymo kompanijos pakeitimą, nors gal ir bus kiek brangiau. Na maniau, jei jau šį puslapį suprogramavau, tai elektroninėje parduotuvėje užsiregistruoti sugebėsiu.
       2021-02-08 07:53:49

Palydovinės antenos - suprantamai apie jas

Geriausia televizijos signalo priėmimo įranga yra palydovinės televizijos DVB-S2 antena. Transliaciją ji priima ne iš ant žemės esančio televizijos bokšto, bet iš palydovo. Tai yra didelė konstrukcija, kainuojanti kelis kartus daugiau nei antžeminės televizijos DVB-T lauko antena.
       2020-11-20 14:25:23

Kodėl krečia kompiuteris?

Dažnai kyla klausimas: kodėl, prisilietus prie kompiuterio korpuso, krečia elektros srovė? Toks pat klausimas gali kilti ir apie televizorius ar kitą elektroninę įrangą, kuri turi impulsinius maitinimo šaltinius.
       2020-10-31 07:51:56

Paspirtukai, automobiliai ir pėstieji. Kaip sugyventi?

Kai esi pabuvęs visų paminėtų eismo dalyvių kailyje, pradedi geriau suprasti kur yra probleminės vietos. Šiame straipsnelyje kiek detaliau apžvelgsime eismo problemas iš paspirtuko vairuotojo pusės.
       2020-10-29 17:17:26

Kaip prijungti lemputę su dviem jungikliais?

Tai ne taip jau sudėtinga, bet būtina, kad tarp jungiklių būtų pravestas laidas, bent į vieną jungiklį atvesta įtampa ir bent iš vieno nuvestas laidas į lemputę. Reikalingi du 3 kontaktų perjungiantys jungikliai.
       2020-10-08 10:50:16

IPTV paskutinės vystymosi tendencijos

Interneto greitaveika nestovi vietoje ir jos augimas leidžia vis stipriau jaustis IPTV paslaugų tiekėjams ir jų paslaugų vartotojams. Buvo įprasta, kad televizijos paslaugas savo vartotojams teikia tinklo turėtojas. Dabar auga ir TV tiekėjų skaičius, kurie neturi savo interneto tinklų, tačiau teikia paslaugas visiems interneto vartotojams.
       2020-09-19 10:42:11

Ar Lietuvoje bus dar vienas mobiliojo ryšio operatorius?

Pastaruoju metu kyla diskusijos dėl valstybės ryšio priemonių valdymo efektyvumo, dubliavimo, tolesnio vystymo modelio. Diskutuojama ir apie Lietuvos Respublikos Ryšių reguliavimo tarnybos valdymo modelio pakeitimą.
       2020-09-12 08:09:42

Antžeminės televizijos DVB-T antenų tipai pagal stiprinimą

Tai TV antenos be stiprintuvo ir antenos su stiprintuvais. Bet visos antenos dar pasižymi ir savo signalo stiprinimo savybėmis. Ne visais atvejais parduotuvėje reikia prašyti "stipriausios" antenos.
    Daugiau ankstesnės informacijos:  1  2
* Straipsniai, esantys šiame puslapyje, gali būti publikuojami kituose puslapiuose nurodant informacijos šaltinį www.tvnaujienos.lt aktyvia interneto nuoroda.