Naujienos

Kada 5G sulauksime Lietuvoje: triukšmo daug, pritaikomumas – negreitai

2020-07-13 15:06:46

Nors apie 5G pastaruoju metu ir kalbama nemažai, sklando ir nemažai nepagrįstų sąmokslo teorijų, kurias skuba paneigti net valstybių vadovai, vis tik praktinio naujos technologijos diegimo dar reikės palaukti.

Nuotraukos šaltinis: Photocamera.click

„Gal jau ir turime automobilį, bet kelio vis dar nėra – technologijos nors ir pasiekiamos, bet praktiškai 5G – neįmanomas, nes jam reikalingi dažniai naudojami aplinkinių valstybių karinių objektų“, – teigia Gintas Butėnas, „Bitė Lietuva“ technologijų vadovas.

Didesnio technologinio proveržio tikimasi nebent kitąmet, nors greičiau už eilinį vartotoją 5G galimybes išnaudoti gali verslas.

Europa bando sekti JAV ir Pietų Korėjos pavyzdžiu

Kad 5G efekto daugelio Europos valstybių, tarp jų ir Lietuvos, gyventojai iki šiol nepastebėjo nėra keista, nes visoje Europoje skaičiuojama vos keli tūkstančiai bazinių 5G ryšio stočių, kai, pavyzdžiui, vien Pietų Korėjoje, kuri šioje srityje yra pasaulinė lyderė, jų stovi apie 100 tūkstančių.

Europoje ryšio plėtrą stabdo faktas, jog operatoriams tenka derinti 5G pritaikymą skirtingose valstybėse ir derintis prie kiekvienoje jų taikomos tvarkos. Lietuvoje papildomą iššūkį kelia ir tai, kad naujai technologijai reikalingas radijo dažnių juostas iki šiol naudoja Rusija ir Baltarusija. 5G tinklams diegti reikalingi radijo dažniai (3,5 GHz) Lietuvoje aukcionu bus parduodami tik šių metų pabaigoje.

„Lietuva kalbant apie tinklus visuomet buvo viena pasaulinių lyderių ir tikėtina, jog šią poziciją vertinant 5G integraciją išlaikysime. Vis tik gana mažas gyventojų tankis bei sąlyginai mažas sunkiosios pramonės įmonių skaičius leidžia spėti, kad tam prireiks dar bent keleto metų. Egzistuojančią dažnio problemą tikimasi aukciono dėka išspręsti 2020-ųjų pabaigoje ir 2021-aisiais jau suteikti pirmiesiems vartotojams galimybes prisijungti prie 5G tinklo. Nepaisant to, dėl reikalingų prietaisų stygiaus prireiks laiko, kol juo ims naudotis daugiau nei keli procentai žmonių“, – teigia G. Butėnas.

Europa kol kas atsilieka ir nuo JAV, mat su panašiomis dažnių problemomis susiduria daugelio Europos šalių operatoriai. JAV egzistuoja viena institucija, reguliuojanti reikalingus dažnius per visas valstijas – Europoje tokios nėra, nors Europos Sąjunga deda vis didesnes pastangas padėti šalims rasti sprendimus, nes technologiškai mūsų žemyną gerokai lenkia Azijos šalys ir JAV.

Šiandien koją kiša dažnis, rytoj – prietaisų stygius

Ekspertas aiškina, kad kol kas šalyse, kuriose 5G pritaikytas komerciniam naudojimui, didžiausią pokytį jis atneša kasdieniams vartotojams, kuriems svarbi aukštesnė ryšio sparta ir greitesnis prietaisų kontaktas su ryšio stotimis. Tuo tarpu techninių revoliucijų, žadėtų su 5G ryšio atsiradimu, kol kas dar tenka palaukti.

„5G pritaikomumas priklauso nuo to, kiek vartotojų iš tiesų turi įrenginius juo naudotis. Techninės galimybės 5G veikimui jau egzistuoja, bet net jei paslauga taptų prieinama šiandien, ja galėtų pasinaudoti nedaugelis. 2010-aisiais į Lietuvą atėjo 4G ryšys, tačiau po trejų metų jį naudoti vis dar galėjo mažiau kaip 10 proc. visų telefonų ir tik šiam ryšiui sukūrus galimybę atlikti garsinį skambutį vartotojai ėmė norėti 4G. Visgi net ir šiandien tik apie 65 proc. telefonų jį palaiko. Todėl kai 5G bus imtas taikyti Lietuvoje, standartinis vartotojas pernakt jo paslaugomis naudotis nepradės, nes gali paprasčiausiai neturėti tam reikiamo įrenginio“, – sako „Bitė Lietuva“ technologijų vadovas.

Tiesa, rinka vietoje nestovi – savo 5G modelius jau anonsavo tokie gamintojai kaip „Samsung“, „Huawei“, „OnePlus“, taip pat manoma, kad šią technologiją palaikys ir šių metų rugsėjį išleidžiamas „iPhone“. Kita vertus, vartotojų noras ir galimybės įsigyti šiuos modelius vis dar gana ribotos.

Dažniausiai apie 5G ryšį naujienos pasirodo kalbant apie fantastiškus išradimus, kuriuos jis padės paversti kasdienybe, pavyzdžiui, save vairuojančius automobilius. „Bitė Lietuva“ ekspertas perspėja, kad šiuo atveju, kaip ir dažniausiai, fantazija gerokai prasilenkia su praktiniais sprendimais.

„Norint pamatyti tikrą technologinio proveržio mąstą, turime išvysti jį pilnai pritaikytą. Lietuvoje paruošus tinklus 5G ryšiui vis vien prireiks bent keleto metų aktyvaus gyventojų skatinimo ir aiškios komunikacijos, ką jiems duos 5G ryšį palaikantis telefonas, kol dauguma gyventojų ims šia galimybe naudotis. Kita vertus, tik 2022-2023 m. turėtų būti išleista nauja 5G ryšio programinė versija – jai išėjus galima tikėtis platformų ir įrenginių, kurie 5G panaudos kažkam revoliucingo. Tad kritinės klientų masės ir esminių pokyčių reiktų tikėtis tik 2024-2025 metais“, – sako G. Butėnas.

Galimybės: nuo mažesnių spūsčių iki sveikatos

Viena sričių, kur tikimasi, jog 5G technologijos Lietuvoje gali sukelti lūžį – žemės ūkis. Šioje svarbioje ūkio šakoje vis dažniau pasitelkiami dronai, kurie gali atlikti tiek stebėjimo, tiek, pavyzdžiui, įvairių chemikalų, trąšų purškimo funkcijas. Greitesnis ryšys leistų Lietuvoje pritaikyti dronų sistemas, kurios beveik be jokio žmogaus įsikišimo stebėtų laukus ir iškart perduotų informaciją į debesyje esantį procesorių, kuriame informacija apdorojama ir pateikiama dronui atgal. Taip įmanoma tiksliau nustatyti kuriai laukų daliai kokios priežiūros reikia ir taip sutaupyti žemdirbių laiko bei pinigų, o gyventojams suteikti sveikesnį produktą. Šiandien cheminėmis medžiagomis purškiami ir tie augalai, kuriems tas visai nėra būtina.

„Akivaizdu, jog vartotojai vis labiau įpranta prie debesijos sprendimų ir vis noriau patiki savo duomenis debesyje esančioms duomenų bazėms. 5G ryšys bene labiausiai pasijaus su tuo susijusiose srityse: mažesnis užvėlinimo laikas signalui keliaujant iš įrenginio iki ryšio stoties ir atgal leis vis daugiau procesoriaus atsakomybės perkelti nuo įrenginio prie debesies. Taip turimas telefonas ar planšetė naudingi bus vien tik kaip ekranai ir, pavyzdžiui, žaidimus mėgstantiems vartotojams svarbesniu taps geras ryšys, o ne galingas kompiuteris. Šiandien tas pats vyksta su televizija – ją gali žiūrėti savo telefone tiesiog turėdamas interneto ryšį“, – teigia G. Butėnas.

Kita sričių, kurioje 5G integracijos tikimasi greičiau – sveikatos apsauga.

„5G geba greitai perduoti itin didelius duomenų kiekius, todėl leis tikrinti ir stebėti žmogaus biometrinę informaciją. Tuomet debesyje įvairūs savijautos parametrai nuo fizinio aktyvumo iki širdies ritmo išanalizuojami ir pastebėjus sutrikimą žmogus bet kurioje pasaulio vietoje perspėjamas, kad, pavyzdžiui, turėtų apsilankyti pas gydytoją“, – pasakoja G. Butėnas.

Nors su save vairuojančiais automobiliais 5G ryšys nėra neatskiriamai susijęs, judėjimą eisme jis gali pakeisti gana radikaliai, nes leis automobilių sistemoms greičiau reaguoti į aplinkoje esančius automobilius, žmones ir įvairias kliūtis. Kritinei masei automobilių mieste turint prisijungimą prie greito ryšio galima realiu laiku netgi nuspėti dar tik susidarančias spūstis, o atsidūrus pavojingose situacijose padėti vairuotojui jų išvengti.

„Kaip ir su telefonais, taip ir su automobiliais rimti pokyčiai įvyks tik tuomet, kai patys žmonės ims plačiau naudoti 5G technologiją palaikančius prietaisus. Todėl ir tikėtina, jog greičiau technologiją Lietuvoje ir pasaulyje pirmiausia įsisavins verslas ar žemės ūkio pramonė, kurie noriau investuoja į šiuolaikines technologijas“, – sako „Bitė Lietuva“ atstovas.

Pagalba priimant vietines TV programas
Ši naujiena peržiūrėta 3876 kartus. Komentuojame:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Technologijos: kitos panašios naujienos
       2024-08-22 22:20:04

Lietuvos laukus jau pjauna autonominiai kombainai: kodėl?

Nors žemės ūkis paprastai siejamas su tradicijų laikymusi, modernios technologijos į jį skverbiasi kai kada net greičiau, nei į kitas mūsų gyvenimo sritis. Kol keliuose dar tik laukiame savavaldžių automobilių, laukuose vis dažniau zuja automatizuotai vairuojama technika, kurios tikslumas šiandien jau matuojamas centimetrų tikslumu.
       2023-12-18 19:27:50

Technologijų tendencijos: kokie metai laukia IT sektoriaus 2024-iais

IT įmonės „Devbridge“ (priklausančios „Cognizant“ kompanijai) technologijų direktorius Rimantas Benetis teigia, kad kitais metais dirbtinis intelektas vis labiau integruosis į kasdienybę, o kibernetinis saugumas įgaus dar didesnę svarbą. 
       2023-04-14 18:03:10

Kaip dirbtinis intelektas gali pakeisti mums svarbiausią sritį – mediciną?

Šiuo metu nėra karštesnės technologijos už dirbtinį intelektą (DI). Ir viena iš sričių, kurioje žmonės labiausiai tikisi perspektyvų, yra medicina.
       2022-02-24 17:51:52

Lauko apšvietimo nauda ir kaip jį pasirinkti?

Ne paslaptis, jog apšvietimas namuose yra labai svarbus elementas, galintis sukurti norimą atmosferą bei įnešti tam tikrą nuotaiką į patalpą. Tačiau ar žinojote, jog jis gali itin pasitarnauti ne tik namų viduje, bet ir jų išorėje?
       2022-01-19 13:46:01

Kaip atrodys internetas: holografinis ir trinantis ribas su realybe

Internetas pastaraisiais metais tapo tokiu įprastu dalyku, jog kasdienėje kalboje šį žodį pradėjome vartoti itin retai. Jį pakeitė pavadinimai programėlių ir aplikacijų, be kurių šiandien vargiai galėtume nudirbti bet kokį darbą ar netgi paskaityti knygą ir užvesti automobilį.
       2020-12-29 08:18:11

Dirbtinio intelekto tendencijos: ko tikėtis 2021?

2020 metais, pandemijos akivaizdoje, dirbtinis intelektas pasiūlė sprendimų sudėtingiausiems iššūkiams ir atsidūrė dėmesio centre. Šiandien DI technologijos yra naudojamos kuriant vakciną nuo COVID-19, sprendžiant su vakcina susijusius logistinius iššūkius, matuojant žmonių nuotaikas, dezinfekuojant patalpas be žmogaus dalyvavimo.
Daugiau naujų naujienų
       2025-03-14 18:13:45

Jūsų duomenys jau interneto sukčių rankose: kaip jie gali būti panaudoti?

Asmens duomenų vagystės tampa vis dažnesnės, tačiau ar susimąstėte, kas vyksta po to? Tai ne tik skaičiai nugulę duomenų bazėje – pavogta informacija parduodama juodojoje rinkoje, o jos pasekmės gali persekioti metus.
       2025-03-14 17:47:10

Gyventojai už saulės elektrines sulaukia APVA paramos: išmokėti 1,3 mln. eurų

Dalis gyventojų, įsirengusių nuosavas saulės elektrines (ar padidinusių jų galią) bei nuo vasario 25 d. pateikusių prašymus Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) savo banko sąskaitose jau sulaukė valstybės paramos.
       2025-03-12 12:59:59

Ką daryti, kai šuo tampa namų karaliumi ir kelia elgesio problemas

„Šuns sužmoginimas – viena didžiausių ir dažniausiai pasitaikančių klaidų, kurias daro augintinių šeimininkai,“ – teigia Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro profesijos mokytojas ir Baltijos kinologijos centro antros kartos instruktorius Martynas Gustaitis.
       2025-03-07 20:09:54

Kokybiško moters gyvenimo formulė: kaip išlikti sveikai ir energingai kasdien?

Šiais laikais, kai gyvenimo tempas spartėja, o darbų sąrašas niekada nesibaigia, ypač svarbu rasti laiko sau. Nuolatiniai rūpesčiai ir įtampa gali išvarginti, neleisti mėgautis gyvenimu, atimti jėgas naujiems iššūkiams.
       2025-03-07 20:06:36

Amsterdame meilę radęs lietuvis atskleidė, kuo jį žavi Nyderlandų sostinė

Į Amsterdamą Aivaras Vaitiekūnas atsikraustė gavęs darbo pasiūlymą finansų įmonėje. Tačiau Nyderlandų sostinėje lietuvis pasiliko ilgam, nes pamilo olandę. Dabar pora tiesiog mėgaujasi aktyviu gyvenimu ir nuolatiniais atradimais, kurių Amsterdame apstu.
       2025-03-07 20:03:07

Paskutinieji be interneto, pirmieji – soc. tinkluose: „Xennials“ karta

Jei kada nors aiškinote savo tėvams, kaip prisijungti prie „Zoom“, arba stebėjote, kaip jūsų paauglys stebisi laidiniu telefonu, tikriausiai įsitikinote milžiniškais šių kartų skirtumais.
       2025-03-05 10:27:58

Ar elektromobiliai ir hibridai dėvisi greičiau nei tradiciniai automobiliai?

Lietuvoje daugėjant elektromobilių ir hibridų, diskusijos apie jų patvarumą ir eksploatacinius kaštus tampa vis karštesnės. Ar šie automobiliai išties nusidėvi greičiau nei tradiciniai vidaus degimo varikliais varomi automobiliai?
       2025-02-26 12:05:26

Vasaris – meilės mėnuo: ko dažniausiai klausia vaistinėje?

Lytinė sveikata išlieka tema, apie kurią daugelis vis dar nedrįsta kalbėti atvirai, tačiau klausimų kyla nuolat. Viena iš vietų, kur žmonės ieško atsakymų ir patarimų, yra vaistinės. Meilės mėnesiu vadinamą vasarį su lytine sveikata susijusių klausimų skaičius išauga.
       2025-02-26 11:55:02

Bulvių vieta – šaldytuve? Kaip derliumi namuose mėgautis ilgiau

Šviežios daržovės ir vaisiai – ne tik skanūs, bet ir tikra vitaminų bomba, mūsų organizmui suteikianti daugybę naudingų elementų. „Lidl“ parduotuvių lentynose jau puikuojasi pirmasis šio pavasario derlius – traškios salotos, sultingi pomidorai bei kvapnūs vaisiai.
       2025-02-26 11:48:39

Ką daryti, jei jūsų artimas žmogus dingo?

Dingusio žmogaus paieška yra viena iš sudėtingiausių ir emociškai sunkiausių situacijų, su kuriomis gali susidurti bet kuris žmogus. Nerimas, baimė ir bejėgiškumo jausmas gali apimti nuo pirmųjų akimirkų, kai supranti, kad artimasis dingo be ženklų.
       2025-02-21 11:27:08

„Nevadovystės“ era: kodėl Z karta atsisako būti vadovais?

Z kartos nenoras siekti „vadovo antpečių“ darbo rinkoje kuria dar nematytą „nevadovystės“ (angl. unbossing) fenomeną. Personalo atrankos bendrovė „Robert Walters“ nustatė, kad net 52 proc. jaunųjų specialistų nepageidauja tapti vidurinės grandies vadovais ir prioritetą teikia ramesniam asmeniniam gyvenimui.
       2025-02-19 16:14:26

Kaip gauti APVA paramą saulės elektrinėm 2025 m.? Viskas, ką reikia žinoti!

Saulės elektrinės įsirengimas vis dar yra vienas patraukliausių būdų tapti nepriklausomu elektros gamintoju. APVA (Aplinkos projektų valdymo agentūra) parama kasmet leidžia gyventojams sumažinti pradines investicijas, tačiau ar tikrai visi gali ja pasinaudoti?
       2025-02-17 19:05:00

Pabrangę degalai lėmė infliacijos šuolį: teks nusiteikti tolesniam kainų augimui

Nuo metų pradžios padidėję akcizai ir dėl to pabrangę degalai sausį lėmė daugelio pagrindinių vartojimo prekių ir paslaugų kainų augimą. Ekonomistai mano, kad infliacija nemaloniai nustebins dar ne kartą.
       2025-02-17 18:56:45

Sukūrėte pasitelkę dirbtinį intelektą. Kam priklauso autorių teisės?

Dirbtinio intelekto (DI) įrankiai jau daugeliui tapo neatsiejama kiekvienos dienos dalimi. Vieni prašo pagalbos sprendžiant darbines užduotis, kiti – buitinius klausimus. Tačiau DI jau įsitvirtino ir meninės kūrybos srityse: vizualiniame mene, muzikoje, literatūroje ir net scenografijoje.
       2025-02-14 19:39:48

Elektros biržoje: vasario 15 dieną rekomenduojama mažinti vartojimą

Gyventojai ir verslo įmonės, pasirinkę nefiksuotos elektros kainos planus, rytoj, vasario 15 dieną, ryte nuo 8 iki 9 val. ir vakare nuo 19 iki 20 val. turėtų atsisakyti nebūtino elektros vartojimo dėl reikšmingai išaugsiančios jos kainos „Nord Pool“ biržoje.
       2025-02-14 11:03:08

Vis daugiau lietuvių elektrą gaminasi patys: kas lėmė saulės elektrinių šuolį?

Saulės energiją naudojančių vartotojų skaičius Lietuvoje sparčiai auga – praeitų metų pabaigoje jis perkopė 124 tūkst. O tai yra 40 proc. daugiau nei 2023 metais, rodo „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) duomenys.
       2025-02-14 10:58:53

Gurmaniški nuotykiai: 10 patiekalų, kuriuos turite paragauti keliaujant

Naujus kraštus smagu pažinti ne tik lankant istorinius ir kultūrinius objektus, grožintis užburiančiais gamtovaizdžiais, bet ir ragaujant vietinės virtuvės patiekalų, tokių kaip graikiškas suvlakis (orig. souvlaki), sicilietiški arančinai (orig. arancini), portugališki pyragėliai su kremu (orig. pastel de Nata) ar turkiškas lukumas (orig. luqma).
       2025-02-14 10:53:38

Nematomas pavojus duše: būtina laikytis kelių taisyklių

Lietuvoje kiekvienais metais fiksuojama legioneliozės atvejų, pernai 8 iš jų baigėsi mirtimis. Dėl šios priežasties gyventojams svarbu neužmiršti laikytis kelių paprastų taisyklių, kurios padės apsisaugoti.
       2025-02-14 10:45:21

Sukčių meilės pinklės: kaip nelikti su tuščia sąskaita ir sudaužyta širdimi?

Nors praėjusiais metais internetą sudrebinusi istorija, kai prancūzė sukčiui, apsimetusiam Bradu Pittu, pervedė solidžią sumą pinigų, daug kam galėjo sukelti šypseną, vis dėl to amžiną meilę žadantys apgavikai aktyvūs ir Lietuvoje.
       2025-02-12 17:40:43

Šiose šalyse geriau būti atsargiems – kur traumos kainuoja brangiausiai

Kasmet mažėjant sniego kritulių kiekiui, žiemos sporto entuziastai vis dažniau renkasi slidinėjimo pramogas užsienio kalnų kurortuose. Tiesa, dėl įgūdžių stokos, netinkamo trasų pasirinkimo ar oro sąlygų ignoravimo tokias atostogas neretai aptemdo patiriamos traumos.
       2025-02-11 09:10:31

Brangstantys degalai ir elektromobilių pasiūla keičia vairavimo įpročius

Lietuvoje elektromobilių era įsibėgėja. Dar prieš kelerius metus elektrifikuotas transportas buvo laikomas prabangos preke, tačiau šiandien jis tampa vis labiau prieinamas įvairioms vartotojų grupėms.
       2025-02-11 09:05:11

Dirbtinis intelektas inžinerijoje: palengvina darbą, ar kelia naujų iššūkių?

Dirbtinis intelektas (DI) vis sparčiau keičia daugelį sričių, tarp jų – ir inžineriją bei jos darbo specifiką. Ši technologija leidžia palengvinti kai kuriuos procesus ir sutaupyti laiko, tačiau kartu kyla klausimų apie naudą, trūkumus ir ką tai reiškia inžinieriams kurių rinkoje trūksta.
       2025-02-11 09:00:53

Meilės evoliucija: kaip keičiasi mūsų požiūris į Valentino dieną?

Gėlės ir saldainiai – tai tik viena Valentino dienos pusė, tačiau šiuolaikinė visuomenė vis dažniau žvelgia į meilę kitaip. Daugiau dėmesio skiriama laikui kartu ir dėmesio rodymui.
       2025-02-07 13:46:29

Profesorė – apie 4 dienų darbo savaitės modelį: „Tai – tik laiko klausimas“

Siūlymams pereiti į 4 dienų darbo savaitės modelį skambant vis dažniau ir garsiau, girdime ir daug prieštaravimų. Vienas argumentas – „visada taip buvo“, kitas – „verslui bus per sunku“.
       2025-02-07 11:55:48

Gedimus šalinantis ir ryšio planus siūlantis DI: 2025 m. tendencijos

Įsivaizduokite, kad jūsų namų internetas pats persijungia į stabilesnį kanalą prieš svarbų skambutį, o operatoriaus klientų aptarnavimo robotas išsprendžia paslaugų sutrikimus, net nespėjus apie juos pranešti.
       2025-02-07 09:24:44

Vaistai nuo peršalimo: ką būtina žinoti, kad nepakenktumėte sveikatai?

Peršalimo simptomus lengvinančių vaistų pasirinkimas vaistinėse itin platus, tačiau Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) specialistai pabrėžia, kad nereceptinius vaistus netinkamai vartojant galima ne tik nepasiekti laukiamo efekto, bet ir pakenkti sveikatai.
       2025-02-07 09:16:56

Ekspertas: lietuviai vis dar bijo biržos elektros planų, nors dažnai permoka

Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) duomenys rodo, kad per 200 tūkst. vartotojų Lietuvoje už elektros energijos kilovatvalandę moka daugiau kaip 0,29 euro.
       2025-02-07 09:10:37

Internete perkame daugiau: kaip neužkibti ant sukčių kabliuko?

Eurostato duomenimis, 2024 m. 72 proc. 16–75 m. Europos Sąjungos gyventojų apsipirko internetu, nors dar 2019 m. šis rodiklis siekė 60 proc. Labiausiai internetu apsiperka Airijos (95 proc.), Nyderlandų (94 proc.) ir Danijos (90 proc.) gyventojai, o Lietuvoje e. komercija pernai naudojosi 51 proc. gyventojų.
       2025-02-05 14:52:35

Statybos žiemą – misija įmanoma: ekspertas pataria, kaip išvengti nuostolių

Lietuvos klimatas pasižymi šaltomis žiemomis, kurios dažniausiai bent trims mėnesiams sustabdo statybų darbus. Tačiau šie metai parodė, kad situacija keičiasi, o tuo pačiu, ir požiūris į statybas šaltuoju sezonu.
       2025-02-05 09:21:37

Verslas ir 5G: kodėl pažangus ryšys būtinas technologinėms inovacijoms?

Europoje investicijos į skaitmeninę infrastruktūrą sudaro mažiau nei pusę JAV skiriamų lėšų. Tai Europos šalyse labai apsunkina išmaniųjų technologijų vystymąsi, kurioms reikalingas greitasis 5G ryšys.
    Daugiau ankstesnių naujienų:  1  2  3  4  5  6  7  8  9
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.