Straipsniai

Kokią televizijos anteną pasirinkti lietuviškai antžeminei televizijai DVB-T?

2019-11-20 14:05:01

Ankstesniuose straipsniuose sužinojome kaip montuojamos antenos palydovinei televizijai DVB-S2. Šį kartą aptarsime TV antenas, skirtas lietuviškų televizijos programų priėmimui. Tai antenos televizijai be abonentinio mokesčio.

Važiuodami kaimais ir miestais matome labai įvairias televizijos antenas. Iš kur tokia TV antenų įvairovė? Kaip pasirinkti tinkamą televizijos anteną?

Kokia reikalinga antena: kambarinė ar lauko? Lauko anteną sunkiau įrengti, bet su ja gaunami geresni rezultatai. Kambarinė yra paprastai įrengiama, bet ji tinka tik tuo atveju, kai TV bokštas yra netoli. Trumpiau tariant, jei iš tos vietos, kur ta antena stovi yra tiesioginis matomumas į TV bokštą - tai Jūsų pasirinkimas.

Lauko TV antenos televizoriams yra skirtingos dėl įvairių priežasčių. Skirtingi gamintojai gamina skirtingas televizijos antenas. Kai kuriais atvejais TV antenos gali skirtis, tačiau kokybiniais parametrais būti identiškos arba labai panašios.

Gerokai svarbiau rinktis TV anteną ne pagal konstrukciją, o pagal jos tinkamumą televizijos signalų priėmimui konkrečioje vietovėje. Pirmiausiai turime pagalvoti ar televizijos priėmimo vieta labai nutolusi nuo televizijos bokšto, ar televizijos bokštas yra tiesiogiai matomas.

TV antenų meistrai Jums patartų taip: jei atstumas iki TV bokšto siekia kelias dešimtis kilometrų, nėra tiesioginio matomumo, tai bus reikalinga didelio stiprinimo antena. Jei gyvenate 5 - 15 km atstumu nuo matomo televizijos bokšto, tai Jums pakaks mažesnio stiprinimo antenos. Gali tikti ir kambarinė antena, tačiau visais atvejais geriau rinktis lauko anteną. Paprastai didelio stiprinimo (galingos) antenos būna sudėtingesnės konstrukcijos ir didesnės.

Nereikia pamiršti, kad Lietuvoje yra daug televizijos bokštų, tačiau ne visi metaliniai bokštai skirti televizijai. Atvirkščiai - dauguma bokštų yra skirti mobiliojo ryšio užtikrinimui.

Ar TV antena turi būti su stiprintuvu? Nebūtinai. Jei televizijos bokštas yra netoli ir matomas, tai labai tikėtina, kad signalas bus stiprus ir stiprintuvas nebus reikalingas. Kartais jis netgi nepageidautinas. Vietoje jo kai kuriose TV antenose reikia montuoti simetrizatorių. Stiprintuvo reikia kai signalai yra silpni arba jei iš TV antenos vedžiosime signalus i keletą skirtingų kambarių ar butų.

Kartais nutinka ir taip, kad sunku priimti TV signalus, nors televizijos bokštas matosi visai netoli. Tai taip vadinamos "artimos zonos" bėdos: vietomis signalas stiprus, o vietomis silpnas. Tokiais atvejais pirmiau reikia pasimatuoti signalų stiprumą ir tik po to priimti sprendimą dėl antenos.

Ar TV antena turi būti su 4G filtru? Kai kuriais atvejais filtras antenai nereikalingas. Jei netoli yra mobiliųjų operatorių bokštas - pageidautinas. Jei kryptis link televizijos bokšto ir mobiliųjų operatorių bokšto sutampa - būtinas.

Parduotuvėje teko matyti labai kompaktiškas TV antenas DVB-T priėmimui ir suabejojote ar jos tinkamos? Daugeliu atvejų jos tiks. Tačiau dėl mažo kryptingumo ir didelio stiprintuvo stiprinimo tokios TV antenos kai kuriais atvejais gero ir stabilaus signalų priėmimo neužtikrins.

Teisingai pasirinkus anteną, lietuviška skaitmeninė televizija nemokamai Jūsų namuose bus matoma stabiliai ir kokybiškai.

Pagrindinės priežastys dėl ko antena blogai priima signalus:
1. Blogai orientuota ar netinkamoje vietoje įrengta antena. Sprendimas: keisti antenos pasukimo kryptį, nes kartais gali būti geriau priimamas atspindėtas signalas nei tiesiai iš TV bokšto. Gali tekti pakeisti antenos įrengimo vietą.
2. Per didelis antenos stiprinimas. Sprendimas: pašalinti iš antenos stiprintuvą ar pakeisti anteną kita, kuri neturi viduje stiprintuvo.
3. Prasta antena. Kartais pasitaiko antenų, kuriose yra blogi kontaktai. Kai kurios antenos su stiprintuvais gali generuoti parazitinius signalus, tuo trukdydamos ne tik antenos savininkui žiūrėti TV programas, bet ir kaimynams. Sprendimas: įsigyti gerą anteną.
4. Sugedusi antena. Kai antena anksčiau rodė, o vėliau signalas suprastėjo ar dingo. Priežastys: sniegas ir ledas, blogi kontaktai, anteną nusuko vėjas. Sprendimas: sutvarkyti anteną ar ją pakeisti.

Abejojate kokią TV anteną pasirinkti? Nežinote kaip prijungti TV anteną prie televizorių? Televizijos antenų montavimas, derinimas, pajungimas, TV kanalų paieška Jums yra problema? Paprašykite pagalbos.

Straipsnio komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:2020-06-10 19:23:55 / admin

Matuoti signalo stiprumą ir kokybę. Kartais tokią funkciją turi televizorius ar priedėlis. Tik žinant kas krenta: signalo stiprumas ar kokybė, galima daryti išvadas ir sprendimus.

2020-05-26 19:18:48 / Mindaugas

Rokiskio raj. Vargstu su tv antena. Kartais signalo stiprumas buna geras kartais blogas. Antena kryptine. Ka daryti?

2020-04-01 16:01:35 / Raimis

Kambarine kaišiadoryse noriu pirkt.bet net radija blogai traukia!

Daugiau naujų straipsnių
       2020-09-19 10:42:11

Ar Lietuvoje bus dar vienas mobiliojo ryšio operatorius?

Pastaruoju metu kyla diskusijos dėl valstybės ryšio priemonių valdymo efektyvumo, dubliavimo, tolesnio vystymo modelio. Diskutuojama ir apie Lietuvos Respublikos Ryšių reguliavimo tarnybos valdymo modelio pakeitimą.
       2020-09-12 08:09:42

Antžeminės televizijos DVB-T antenų tipai pagal stiprinimą

Tai TV antenos be stiprintuvo ir antenos su stiprintuvais. Bet visos antenos dar pasižymi ir savo signalo stiprinimo savybėmis. Ne visais atvejais parduotuvėje reikia prašyti "stipriausios" antenos.
       2020-09-12 07:54:59

Antžeminės televizijos DVB-T antenų tipai pagal pastatymo vietą

Antžeminės televizijos antenos paprastai skirstomos pagal įrengimo vietą, signalo stiprinimo tipą ir priimamų dažnių diapazoną. Čia apžvelgsime TV antenų klasifikaciją pagal pastatymo vietą.
       2020-09-12 07:03:34

Televizijos programos Rusijoje

Rusija TV programas transliuoja DVB-T2 skaitmeniniu standartu. Pasienio gyventojai gali pasmalsauti ir realiai pamatyti kokios programos yra rodomos. Tačiau, jei Lietuvoje TV programas žiūrite DVB-T televizoriumi ar priedėliu, tai kaimyninės šalies Rusijos TV programų galite ir nematyti.
       2020-09-01 07:44:03

Ar mums sekasi kovoti su virusu SARS-CoV-2? Antra dalis

Prieš pusę metų rašiau tokios temos straipsnį. Nuomonė apie įvykius liko ta pati: Vyriausybės veiksmai pavasarį iš esmės buvo geri, bet tarp mūsų buvo daug avinų.
       2020-08-15 10:05:43

FM radijo stotys visoje Lietuvoje: detali informacija

Visos Lietuvos radijo stotys vienoje lentelėje. Ji Jums padės tais atvejais, kai norite stotį išgirsti ne tik tame mieste, kur ji yra. Kuo didesnė galia, kuo aukščiau yra antena, tuo toliau girdima stotis.
       2020-08-11 08:55:39

Netikėtas vasaros atradimas: botanikos sodas Traupyje

Ši vasara išskirtinė tuo, kad daugelis ją praleidome Lietuvoje. Kai keliaujame, dažnai žinome kur norime nuvykti ir ką pamatyti. Buvome nuvykę į Traupį, Anykščių rajone, kur buvome nustebinti čia esančio botanikos sodo.
       2020-08-06 18:50:31

Palangoje transliuojančių FM radijo stočių dažniai

Lentelėje pateikiami Palangoje veikiančių radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios stotys gali būti girdimos ir gretimose vietovėse.
       2020-07-03 06:52:17

Parduoda tai, ko neturi. Arba verslo subtilybės

Šokiruojanti frazė, bet tai realybė Lietuvos internetinėje prekyboje. Vienoje žinomiausių internetinių parduotuvių, gražiu mažo šoklaus gyvūno vardu, jau antrą kartą iš eilės susiduriu su tokiu atveju. Pirmas kartas - monitorius, antras kartas - elektrinis paspirtukas.
       2020-05-17 08:49:18

Kabinsime televizorių ant sienos. Kokius kabelius atvesti?

Jei bute ar name vyksta remontas, tai pats geriausias laikas rasti atsakymus į kylančius klausimus. Vėliau, kai televizorius jau bus ant sienos, bus sunkiau gražiai tvarkytis su kabeliais.
       2020-04-16 17:00:42

ŽINIŲ RADIJO programos dažniai Lietuvoje

Lentelėje pateikiami Lietuvoje veikiančių ŽINIŲ RADIJO programos radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios ŽINIŲ RADIJO stotys gali būti girdimos didesniu atstumu lyginant su mažesnės galios stotimis.
       2020-04-14 08:14:47

GOLD FM radijo programos dažniai Lietuvoje

Lentelėje pateikiami Lietuvoje veikiančių GOLD FM radijo programos radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios GOLD FM stotys gali būti girdimos didesniu atstumu lyginant su mažesnės galios stotimis.
       2020-04-14 08:14:47

EUROPEAN HIT RADIO programos dažniai Lietuvoje

Lentelėje pateikiami Lietuvoje veikiančių EUROPEAN HIT RADIO programos radijo stočių dažniai FM diapazone. Jei gyvenate toliau nuo minimų miestų, EUROPEAN HIT RADIO priėmimui gali tekti naudoti išorinę anteną. Patikrinkite iš kurio miesto signalas yra stipresnis.
       2020-04-14 08:14:47

Radijo stoties KELYJE programos dažniai Lietuvoje

Lentelėje pateikiami Lietuvoje veikiančių Radijo stoties KELYJE radijo stočių dažniai FM diapazone. Jei gyvenate toliau nuo paminėtų miestų, Radijo stoties KELYJE priėmimui gali tekti naudoti išorinę anteną. Patikrinkite iš kurio miesto signalas yra stipresnis.
       2020-04-14 08:14:47

ROCK FM radijo programos dažniai Lietuvoje

Lentelėje pateikiami Lietuvoje veikiančių ROCK FM programos radijo stočių dažniai FM diapazone. Jei gyvenate toliau nuo minimų miestų, ROCK FM radijo priėmimui gali tekti naudoti išorinę anteną. Patikrinkite iš kurio miesto signalas yra stipresnis.
       2020-04-14 08:14:47

GERAS FM radijo programos dažniai Lietuvoje

Lentelėje pateikiami Lietuvoje veikiančių GERAS FM programos radijo stočių dažniai FM diapazone. Jei gyvenate toliau nuo minimų miestų, GERAS FM radijo priėmimui gali tekti naudoti išorinę anteną. Patikrinkite iš kurio miesto signalas yra stipresnis.
       2020-04-14 08:14:47

EASY FM radijo programos dažniai Lietuvoje

Lentelėje pateikiami Lietuvoje veikiančių EASY FM programos radijo stočių dažniai FM diapazone. Jei gyvenate toliau nuo minimų miestų, EASY FM radijo priėmimui gali tekti naudoti išorinę anteną. Patikrinkite iš kurio miesto signalas yra stipresnis.
       2020-04-13 18:17:00

POWER HIT RADIO radijo programos dažniai Lietuvoje

Lentelėje pateikiami Lietuvoje veikiančių POWER HIT RADIO programos radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios POWER HIT RADIO stotys gali būti girdimos didesniu atstumu lyginant su mažesnės galios stotimis.
       2020-04-13 18:08:19

ZIP FM radijo programos dažniai Lietuvoje

Lentelėje pateikiami Lietuvoje veikiančių ZIP FM radijo programos radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios ZIP FM stotys gali būti girdimos didesniu atstumu lyginant su mažesnės galios stotimis.
       2020-04-13 18:08:19

PŪKAS radijo programos dažniai Lietuvoje

Lentelėje pateikiami Lietuvoje veikiančių PŪKO radijo programos radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios PŪKO stotys gali būti girdimos didesniu atstumu lyginant su mažesnės galios stotimis.
       2020-04-13 18:08:19

PŪKAS 2 radijo programos dažniai Lietuvoje

Lentelėje pateikiami Lietuvoje veikiančių PŪKO 2 radijo programos radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios PŪKO 2 stotys gali būti girdimos didesniu atstumu lyginant su mažesnės galios stotimis.
       2020-04-13 17:50:28

Russkoje radio programos dažniai Lietuvoje

Lentelėje pateikiami Lietuvoje veikiančių Russkoje radio stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios radijo stotys gali būti girdimos didesniu atstumu lyginant su mažesnės galios stotimis.
       2020-04-13 16:21:06

M-1 plius radijo programos dažniai Lietuvoje

Lentelėje pateikiami Lietuvoje veikiančių M-1 plius radijo programos radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios M-1+ stotys gali būti girdimos didesniu atstumu lyginant su mažesnės galios stotimis.
       2020-04-13 16:12:37

M-1 radijo programos dažniai Lietuvoje

Lentelėje pateikiami Lietuvoje veikiančių M-1 radijo programos radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios UAB „M-1“ stotys gali būti girdimos didesniu atstumu lyginant su mažesnės galios stotimis.
       2020-04-13 16:12:37

Radijo programos LIETUS dažniai Lietuvoje

Lentelėje pateikiami Lietuvoje veikiančių radijo programos LIETUS radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurie UAB radijo stoties „ULTRA VIRES” siųstuvų signalai gali būti girdimi didesniu atstumu lyginant su mažesnės galios siųstuvais.
       2020-04-13 16:12:37

Radiocentro radijo programos dažniai Lietuvoje

Lentelėje pateikiami Lietuvoje veikiančių Radiocentro radijo programos radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios UAB „RADIOCENTRAS“ stotys gali būti girdimos didesniu atstumu lyginant su mažesnės galios stotimis.
       2020-04-13 16:12:37

MARIJOS RADIJAS programos dažniai Lietuvoje

Lentelėje pateikiami Lietuvoje veikiančių MARIJOS RADIJO programos radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios MARIJOS RADIJO stotys gali būti girdimos didesniu atstumu lyginant su mažesnės galios stotimis.
       2020-04-13 16:12:37

RELAX FM radijo programos dažniai Lietuvoje

Lentelėje pateikiami Lietuvoje veikiančių RELAX FM radijo programos radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios RELAX FM stotys gali būti girdimos didesniu atstumu lyginant su mažesnės galios stotimis.
       2020-03-25 11:25:41

Ar mums sekasi kovoti su virusu SARS-CoV-2?

Prieš rinkimus mes visi tampame politologais ir visuomenės nuomonės ekspertais. Prieš Eurolygos rungtynes - krepšinio treneriais. O dabar? Žinoma - epidemiologais, žinančiais kaip įveikti virusą SARS-CoV-2 ir išvengti ligos COVID-19.
       2020-02-28 07:51:23

Patarimai elektrikams: kaip, įrengiant namą, išvedžioti TV kabelius

Taip jau pas mus įprasta, kad naujame name ar bute, prieš tinkuojant sienas, elektrikai išvedžioja elektros, interneto ir TV kabelius. Dažniausiai, puikiai žinodami energetikos reikalus, prasčiau tvarkosi su televizijai skirtais kabeliais. Jau vėliau, atvykęs TV meistras, griebiasi už galvos.
    Daugiau ankstesnės informacijos:  1
* Straipsniai, esantys šiame puslapyje, gali būti publikuojami kituose puslapiuose nurodant informacijos šaltinį www.tvnaujienos.lt aktyvia interneto nuoroda.