Straipsniai

Kokią televizijos anteną pasirinkti lietuviškai antžeminei televizijai DVB-T?

2019-11-20 14:05:01

Ankstesniuose straipsniuose sužinojome kaip montuojamos antenos palydovinei televizijai DVB-S2. Šį kartą aptarsime TV antenas, skirtas lietuviškų televizijos programų priėmimui. Tai antenos televizijai be abonentinio mokesčio.

Važiuodami kaimais ir miestais matome labai įvairias televizijos antenas. Iš kur tokia TV antenų įvairovė? Kaip pasirinkti tinkamą televizijos anteną?

Kokia reikalinga antena: kambarinė ar lauko? Lauko anteną sunkiau įrengti, bet su ja gaunami geresni rezultatai. Kambarinė yra paprastai įrengiama, bet ji tinka tik tuo atveju, kai TV bokštas yra netoli. Trumpiau tariant, jei iš tos vietos, kur ta antena stovi yra tiesioginis matomumas į TV bokštą - tai Jūsų pasirinkimas.

Lauko TV antenos televizoriams yra skirtingos dėl įvairių priežasčių. Skirtingi gamintojai gamina skirtingas televizijos antenas. Kai kuriais atvejais TV antenos gali skirtis, tačiau kokybiniais parametrais būti identiškos arba labai panašios.

Gerokai svarbiau rinktis TV anteną ne pagal konstrukciją, o pagal jos tinkamumą televizijos signalų priėmimui konkrečioje vietovėje. Pirmiausiai turime pagalvoti ar televizijos priėmimo vieta labai nutolusi nuo televizijos bokšto, ar televizijos bokštas yra tiesiogiai matomas.

TV antenų meistrai Jums patartų taip: jei atstumas iki TV bokšto siekia kelias dešimtis kilometrų, nėra tiesioginio matomumo, tai bus reikalinga didelio stiprinimo antena. Jei gyvenate 5 - 15 km atstumu nuo matomo televizijos bokšto, tai Jums pakaks mažesnio stiprinimo antenos. Gali tikti ir kambarinė antena, tačiau visais atvejais geriau rinktis lauko anteną. Paprastai didelio stiprinimo (galingos) antenos būna sudėtingesnės konstrukcijos ir didesnės.

Nereikia pamiršti, kad Lietuvoje yra daug televizijos bokštų, tačiau ne visi metaliniai bokštai skirti televizijai. Atvirkščiai - dauguma bokštų yra skirti mobiliojo ryšio užtikrinimui.

Ar TV antena turi būti su stiprintuvu? Nebūtinai. Jei televizijos bokštas yra netoli ir matomas, tai labai tikėtina, kad signalas bus stiprus ir stiprintuvas nebus reikalingas. Kartais jis netgi nepageidautinas. Vietoje jo kai kuriose TV antenose reikia montuoti simetrizatorių. Stiprintuvo reikia kai signalai yra silpni arba jei iš TV antenos vedžiosime signalus į keletą skirtingų kambarių ar butų.

Kartais nutinka ir taip, kad sunku priimti TV signalus, nors televizijos bokštas matosi visai netoli. Tai taip vadinamos "artimos zonos" bėdos: vietomis signalas stiprus, o vietomis silpnas. Tokiais atvejais pirmiau reikia pasimatuoti signalų stiprumą ir tik po to priimti sprendimą dėl antenos.

Ar TV antena turi būti su 4G filtru? Kai kuriais atvejais filtras antenai nereikalingas. Jei netoli yra mobiliųjų operatorių bokštas - pageidautinas. Jei kryptis link televizijos bokšto ir mobiliųjų operatorių bokšto sutampa - būtinas.

Parduotuvėje teko matyti labai kompaktiškas TV antenas DVB-T priėmimui ir suabejojote ar jos tinkamos? Daugeliu atvejų jos tiks. Tačiau dėl mažo kryptingumo ir didelio stiprintuvo stiprinimo tokios TV antenos kai kuriais atvejais gero ir stabilaus signalų priėmimo neužtikrins.

Teisingai pasirinkus anteną, lietuviška skaitmeninė televizija nemokamai Jūsų namuose bus matoma stabiliai ir kokybiškai.

Pagrindinės priežastys dėl ko antena blogai priima signalus:
1. Blogai orientuota ar netinkamoje vietoje įrengta antena. Sprendimas: keisti antenos pasukimo kryptį, nes kartais gali būti geriau priimamas atspindėtas signalas nei tiesiai iš TV bokšto. Gali tekti pakeisti antenos įrengimo vietą.
2. Per didelis antenos stiprinimas. Sprendimas: pašalinti iš antenos stiprintuvą ar pakeisti anteną kita, kuri neturi viduje stiprintuvo.
3. Prasta antena. Kartais pasitaiko antenų, kuriose yra blogi kontaktai. Kai kurios antenos su stiprintuvais gali generuoti parazitinius signalus, tuo trukdydamos ne tik antenos savininkui žiūrėti TV programas, bet ir kaimynams. Sprendimas: įsigyti gerą anteną.
4. Sugedusi antena. Kai antena anksčiau rodė, o vėliau signalas suprastėjo ar dingo. Priežastys: sniegas ir ledas, blogi kontaktai, anteną nusuko vėjas. Sprendimas: sutvarkyti anteną ar ją pakeisti.

Abejojate kokią TV anteną pasirinkti? Nežinote kaip prijungti TV anteną prie televizorių? Televizijos antenų montavimas, derinimas, pajungimas, TV kanalų paieška Jums yra problema? Paprašykite pagalbos.

Asmenukė? Ar pasikviesti fotografą?
Šis straipsnis peržiūrėtas 49653 kartus. Komentuojame:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:2021-05-23 19:14:41 / admin

Mažoka informacijos tikslesnei rekomendacijai. Reiktų žinoti koordinates kur randatės, kad paskaičiuoti žemės reljefą, miškingumą su tikslu prognozuoti signalo stiprumą priėmimo vietoje. Dar geriau sprendimus dėl antenos priimti vietoje, pamatavus signalų stiprumą. Parašykite detaliau elektroniniu paštu.

Jei pastoviai sugenda antenos stiprintuvas, tai to priežastis gali būti per didelė jo maitinimo įtampa. Patikrinkite maitinimo bloką, kuris paprastai jungiamas prie anteninio kabelio (prie televizoriaus).

2021-05-23 15:33:30 / Janina

Sveiki. Sodyboje Ignalinos raj. vargstame su lauko antena, kuri turi stiprintuvą. Stiprintuvas dažnai sugenda ir reikia jį pasroviai keisti. Net kelis kartus į metus. Ką patartumėt? Gal yra gera antena be stiprintuvo ?
Netoli, už 1,5 - 2 kilometrų yra mobilaus ryšio bokštas.
Ačiū.

2020-06-10 19:23:55 / admin

Matuoti signalo stiprumą ir kokybę. Kartais tokią funkciją turi televizorius ar priedėlis. Tik žinant kas krenta: signalo stiprumas ar kokybė, galima daryti išvadas ir sprendimus.

2020-05-26 19:18:48 / Mindaugas

Rokiskio raj. Vargstu su tv antena. Kartais signalo stiprumas buna geras kartais blogas. Antena kryptine. Ka daryti?

2020-04-01 16:01:35 / Raimis

Kambarine kaišiadoryse noriu pirkt.bet net radija blogai traukia!

Antenos DVB-T: kiti panašūs straipsniai
       2020-09-12 08:09:42

Antžeminės televizijos DVB-T antenų tipai pagal stiprinimą

Tai TV antenos be stiprintuvo ir antenos su stiprintuvais. Bet visos antenos dar pasižymi ir savo signalo stiprinimo savybėmis. Ne visais atvejais parduotuvėje reikia prašyti "stipriausios" antenos.
       2020-09-12 07:54:59

Antžeminės televizijos DVB-T antenų tipai pagal pastatymo vietą

Antžeminės televizijos antenos paprastai skirstomos pagal įrengimo vietą, signalo stiprinimo tipą ir priimamų dažnių diapazoną. Čia apžvelgsime TV antenų klasifikaciją pagal pastatymo vietą.
       2017-01-12 10:07:57

Nemokamas lietuviškų televizijos programų žiūrėjimas

Kai kas nuo senų laikų žino: pasistatai TV anteną ir žiūri. Pereinant prie skaitmeninės antžeminės televizijos DVB-T į eterį buvo prasprūdusi klaidinanti reklama: antenų nebereikės. Deja, reikia. O gal yra alternatyvūs būdai?
Daugiau naujų straipsnių
       2022-01-12 14:21:32

Kuo televizijos antenos geriau nei internetinė televizija IPTV?

Šiame technologijų laikmetyje egzistuoja įvairios televizijos technologijos. Visos jos leidžia televizijos žiūrovams mėgautis įvairiu informaciniu ir pramogų turiniu. Tačiau jos turi ir išskirtinių savybių.
       2021-11-03 06:58:04

Apie teatrą paprastai. Scenos užkulisiai

Teatras mums visada asocijuojasi su aktoriais. Taip, režisierius ir jie čia svarbiausi. Bet šį kartą ne apie juos. Teatras yra gerokai didesnė sąvoka. Tai - organizacija, kuri turi daug funkcijų ir komandos narių.
       2021-10-15 09:50:43

LRT televizijos dažniai

LRT televizijos dažniai. LRT televiziją matyti gali visi antžeminės televizijos DVB-T žiūrovai, priimantys signalą TV antenų pagalba. Čia rasite informaciją apie LRT siuntimo dažnius ir kanalus.
       2021-10-07 09:01:29

Nerodo palydovinė ar antžeminė televizija: ar jau kviesti antenų meistrą?

Dažnai sulaukiu skambučių dėl kylančių televizijos problemų. Deja, ne visada dėl to būna kalta televizijos antena, priedėlis ar jungiamieji kabeliai.
       2021-09-27 16:32:24

Darnus transporto sistemos vystymas Vilniaus savivaldybei neįkandamas?

Pastaruoju metu, pasiremiant skambiomis idėjomis apie automobilių taršos mažinimą, vykdomos gatvių rekonstrukcijos, t. y. Vilniaus gatvių siaurinimas. Tik pamirštama, kad gyventojus reikia ne prievarta ir sukeliamais sunkumais iškrapštyti iš automobilių, bet pirmiau sukurti tinkamas judėjimo alternatyvas.
       2021-06-24 11:43:18

Pirmojo DVB-T siųstuvų tinklo dažniai. Tinklu siunčiamos lietuviškos TV programos

TV žiūrovams pateikiami pirmojo DVB-T siųstuvų tinklo dažniai visuose Lietuvos miestuose. Po paskutinio dažnių keitimo visi dažniai virš 700 MHz atlaisvinti 5G interneto plėtrai. Siunčiamos TV programos: LNK, TV6, BTV, TV3, Info TV, 2 TV, TV1, TV8, Lietuvos rytas TV, Current Time, Delfi TV.
       2021-06-10 14:21:35

Televizijos antenų montavimas. Pagalba televizijos priėmimo, IT klausimais.

Turiu 20 metų patirtį televizijos priėmimo srityje. Dirbu Jums ir kviečiu naudotis mano paslaugomis įrengiant antenas nemokamoms (nėra abonentinio mokesčio) TV programoms. Televizija, radijas, internetas keičia mūsų gyvenimą.
       2021-04-23 09:02:59

Vilniaus, Klaipėdos ir Biržų regionuose bus keičiami televizijos DVB-T dažniai

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) informuoja, kad 2021 m. gegužės–birželio mėn. planuojama keisti skaitmeninės antžeminės televizijos DVB-T dažnius Vilniaus, Klaipėdos ir Biržų regionuose,
       2021-04-19 06:44:14

Pietryčių Lietuvai – Lenkijos televizijos programos

Pietryčių Lietuvoje per eterinės televizijos tinklą retransliuojamas TV kanalas lenkų kalba „TVP Wilno“. Kanalas „TVP Wilno“ retransliuojamas nemokamai, nekoduotu signalu greta 5 nemokamų nekoduotų Lenkijos TV kanalų, kurie šiame regione retransliuojami nuo 2018 metų gegužės.
       2021-04-06 18:00:54

Šiuolaikiniai televizoriai, TV programos eteryje ir TV antenų montavimas

Apsilankę televizorių parduotuvėje nustembame: kokie dideli dabar televizorių ekranai. Ir daugumos televizorių pirkėjų pasirinkimu dažniausiai tampa didelio ekrano televizorius, sugebantis atkurti 4K raiškos ar net 8K raiškos vaizdą.
       2021-03-15 10:17:26

Nemokamos naujienos. Nemokamos televizijos programos

Puslapis internete www.tvnaujienos.lt pasipildo vis didesniu informacijos, naujienų kiekiu. Jas visas galite skaityti nemokamai. O, įsirengę vietinės DVB-T ir palydovinės DVB-S2 televizijos antenas, galite žiūrėti TV programas nemokamai.
       2021-02-12 07:11:19

Pirksime internetu arba: į pagalbą WEB puslapių dailidėms

Po to kai gavau penkis kilogramus pažaliavusių bulvių ir gabalą lašinių vietoje šaltai rūkyto kumpio, pradėjau galvoti apie maisto produktų pristatymo kompanijos pakeitimą, nors gal ir bus kiek brangiau. Na maniau, jei jau šį puslapį suprogramavau, tai elektroninėje parduotuvėje užsiregistruoti sugebėsiu.
       2021-02-08 07:53:49

Palydovinės antenos - suprantamai apie jas

Geriausia televizijos signalo priėmimo įranga yra palydovinės televizijos DVB-S2 antena. Transliaciją ji priima ne iš ant žemės esančio televizijos bokšto, bet iš palydovo. Tai yra didelė konstrukcija, kainuojanti kelis kartus daugiau nei antžeminės televizijos DVB-T lauko antena.
       2020-11-20 14:25:23

Kodėl krečia kompiuteris?

Dažnai kyla klausimas: kodėl, prisilietus prie kompiuterio korpuso, krečia elektros srovė? Toks pat klausimas gali kilti ir apie televizorius ar kitą elektroninę įrangą, kuri turi impulsinius maitinimo šaltinius.
       2020-10-31 07:51:56

Paspirtukai, automobiliai ir pėstieji. Kaip sugyventi?

Kai esi pabuvęs visų paminėtų eismo dalyvių kailyje, pradedi geriau suprasti kur yra probleminės vietos. Šiame straipsnelyje kiek detaliau apžvelgsime eismo problemas iš paspirtuko vairuotojo pusės.
       2020-10-29 17:17:26

Kaip prijungti lemputę su dviem jungikliais?

Tai ne taip jau sudėtinga, bet būtina, kad tarp jungiklių būtų pravestas laidas, bent į vieną jungiklį atvesta įtampa ir bent iš vieno nuvestas laidas į lemputę. Reikalingi du 3 kontaktų perjungiantys jungikliai.
       2020-10-08 10:50:16

IPTV paskutinės vystymosi tendencijos

Interneto greitaveika nestovi vietoje ir jos augimas leidžia vis stipriau jaustis IPTV paslaugų tiekėjams ir jų paslaugų vartotojams. Buvo įprasta, kad televizijos paslaugas savo vartotojams teikia tinklo turėtojas. Dabar auga ir TV tiekėjų skaičius, kurie neturi savo interneto tinklų, tačiau teikia paslaugas visiems interneto vartotojams.
       2020-09-19 10:42:11

Ar Lietuvoje bus dar vienas mobiliojo ryšio operatorius?

Pastaruoju metu kyla diskusijos dėl valstybės ryšio priemonių valdymo efektyvumo, dubliavimo, tolesnio vystymo modelio. Diskutuojama ir apie Lietuvos Respublikos Ryšių reguliavimo tarnybos valdymo modelio pakeitimą.
       2020-09-12 08:09:42

Antžeminės televizijos DVB-T antenų tipai pagal stiprinimą

Tai TV antenos be stiprintuvo ir antenos su stiprintuvais. Bet visos antenos dar pasižymi ir savo signalo stiprinimo savybėmis. Ne visais atvejais parduotuvėje reikia prašyti "stipriausios" antenos.
       2020-09-12 07:54:59

Antžeminės televizijos DVB-T antenų tipai pagal pastatymo vietą

Antžeminės televizijos antenos paprastai skirstomos pagal įrengimo vietą, signalo stiprinimo tipą ir priimamų dažnių diapazoną. Čia apžvelgsime TV antenų klasifikaciją pagal pastatymo vietą.
       2020-09-12 07:03:34

Televizijos programos Rusijoje

Rusija TV programas transliuoja DVB-T2 skaitmeniniu standartu. Pasienio gyventojai gali pasmalsauti ir realiai pamatyti kokios programos yra rodomos. Tačiau, jei Lietuvoje TV programas žiūrite DVB-T televizoriumi ar priedėliu, tai kaimyninės šalies Rusijos TV programų galite ir nematyti.
       2020-08-15 10:05:43

FM radijo stotys visoje Lietuvoje: detali informacija

Visos Lietuvos radijo stotys vienoje lentelėje. Ji Jums padės tais atvejais, kai norite stotį išgirsti ne tik tame mieste, kur ji yra. Kuo didesnė galia, kuo aukščiau yra antena, tuo toliau girdima stotis.
       2020-08-11 08:55:39

Netikėtas vasaros atradimas: botanikos sodas Traupyje

Ši vasara išskirtinė tuo, kad daugelis ją praleidome Lietuvoje. Kai keliaujame, dažnai žinome kur norime nuvykti ir ką pamatyti. Buvome nuvykę į Traupį, Anykščių rajone, kur buvome nustebinti čia esančio botanikos sodo.
       2020-08-06 18:50:31

Palangoje transliuojančių FM radijo stočių dažniai

Lentelėje pateikiami Palangoje veikiančių radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios stotys gali būti girdimos ir gretimose vietovėse.
       2020-07-03 06:52:17

Parduoda tai, ko neturi. Arba verslo subtilybės

Šokiruojanti frazė, bet tai realybė Lietuvos internetinėje prekyboje. Vienoje žinomiausių internetinių parduotuvių, gražiu mažo šoklaus gyvūno vardu, jau antrą kartą iš eilės susiduriu su tokiu atveju. Pirmas kartas - monitorius, antras kartas - elektrinis paspirtukas.
       2020-05-17 08:49:18

Kabinsime televizorių ant sienos. Kokius kabelius atvesti?

Jei bute ar name vyksta remontas, tai pats geriausias laikas rasti atsakymus į kylančius klausimus. Vėliau, kai televizorius jau bus ant sienos, bus sunkiau gražiai tvarkytis su kabeliais.
       2020-04-16 17:00:42

ŽINIŲ RADIJO programos dažniai Lietuvoje

Lentelėje pateikiami Lietuvoje veikiančių ŽINIŲ RADIJO programos radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios ŽINIŲ RADIJO stotys gali būti girdimos didesniu atstumu lyginant su mažesnės galios stotimis.
       2020-04-14 08:14:47

GOLD FM radijo programos dažniai Lietuvoje

Lentelėje pateikiami Lietuvoje veikiančių GOLD FM radijo programos radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios GOLD FM stotys gali būti girdimos didesniu atstumu lyginant su mažesnės galios stotimis.
       2020-04-14 08:14:47

EUROPEAN HIT RADIO programos dažniai Lietuvoje

Lentelėje pateikiami Lietuvoje veikiančių EUROPEAN HIT RADIO programos radijo stočių dažniai FM diapazone. Jei gyvenate toliau nuo minimų miestų, EUROPEAN HIT RADIO priėmimui gali tekti naudoti išorinę anteną. Patikrinkite iš kurio miesto signalas yra stipresnis.
       2020-04-14 08:14:47

Radijo stoties KELYJE programos dažniai Lietuvoje

Lentelėje pateikiami Lietuvoje veikiančių Radijo stoties KELYJE radijo stočių dažniai FM diapazone. Jei gyvenate toliau nuo paminėtų miestų, Radijo stoties KELYJE priėmimui gali tekti naudoti išorinę anteną. Patikrinkite iš kurio miesto signalas yra stipresnis.
    Daugiau ankstesnės informacijos:  1  2
* Straipsniai, esantys šiame puslapyje, gali būti publikuojami kituose puslapiuose nurodant informacijos šaltinį www.tvnaujienos.lt aktyvia interneto nuoroda.