Naujienos

Dirbate sėdimą darbą ar skraidote ilgus skrydžius ir sutino koja?

2023-04-19 13:45:40

Giliųjų venų trombozė ne veltui yra vadinama itin klastinga liga – dėl jos pasekmių žmogų gali ištikti net mirtis. Mokslininkai įvardija vieną iš svarbių rizikos grupių – ilgai sėdintys žmonės.

Būtent pastaraisiais metais šios ligos skaičiai padidėjo be jokių kitų rizikos faktorių, tik kaip negalėjimas daug judėti dėl pasaulyje vyravusios pandemijos. Tai, kad ilgas sėdėjimas gali didinti giliųjų venų trombozės dažnį, buvo pastebėta dar II Pasaulinio karo metu.

Sutrikęs kraujo tekėjimas ilgai sėdintiems

Giliųjų venų trombozės rizikos faktoriai susiję su vadinama Virchovo triada: kai yra tam tikras tekėjimo sutrikimas, venos sienelės pažeidimas ar tiesiog paties kraujo savybės, kai jis linkęs labiau krešėti. Kaip pasakoja medikė, būtent ilgai sėdintys žmonės yra padidintoje rizikoje susidurti su giliųjų venų tromboze.

„Sutrikęs kraujo tekėjimas yra didelė problema tiems, kurie dirba sėdimą darbą ir nededa papildomų pastangų bent šiek tiek daryti pertraukas. Kai sėdime – mūsų blauzdos raumenys nedirba, o jie labai svarbūs veniniam nutekėjimui. Šie raumenys tam tikra prasme susitraukdami masažuoja venas ir išstumia kraują iš žemiausių kūno dalių širdies link. Kai sėdime – toks procesas nevyksta“, – pasakoja Urtė Builytė, medicinos centro „Northway“ kraujagyslių chirurgė.

Anot medikės, sėdimas darbas ir ilgos kelionės yra labai pavojingi. Taip pat, be šių rizikos faktorių, yra svarbūs dar du: jei kraujas yra linkęs labiau krešėti arba žmogus susiduria su venų sienelių pažeidimu, kaip kad patiriamos traumos, svarbūs ir hormonų pokyčiai nėštumo metu.

Rimtos pasekmės laiku nepradėjus gydymo

Kaip pasakoja kraujagyslių chirurgė, giliųjų venų trombozė yra viena dažniausių priežasčių, kodėl pacientai patys kreipiasi arba dėl ko kiti gydytojai nukreipia žmones būtent pas kraujagyslių chirurgus.

„Klasikiniai požymiai yra vienos blauzdos tinimas, skausmas ir jautrumas aplink venų eigą. Atkreipti dėmesį vertėtų ypač tada, jei turėjote ilgų skrydžių, traumų ar sunkesnių ligų, kai žmogus netenka skysčių. Žinoma, yra daug kojų tinimo priežasčių, tačiau viena grėsmingiausių būklių yra giliųjų venų trombozė, kurią būtina gydyti nedelsiant. Todėl pajutus simptomus būtina kreiptis į savo šeimos gydytoją“, – sako specialistė Urtė Builytė.

„Lietuvos draudimo“ duomenimis, praėjusiais metais žmonėms, kurie kreipėsi dėl nusiskundimų, susijusių su tromboze, buvo kompensuota daugiau nei 81 tūkst. eurų sveikatos paslaugų išlaidų.

„Dėl trombozių 2022 metais kreipėsi daugiau nei 300 mūsų bendrovės klientų. Matome, kad dažniausiai dėl trombozės sveikatos draudimu naudojasi 50-60 metų žmonės – 42 proc. Populiarios gydytojų specialistų konsultacijos, taip pat diagnostiniai tyrimai, procedūros bei laboratoriniai tyrimai. Gyventojai daug dažniau nei anksčiau naudojosi ir stacionariniu gydymu, kurio vidutinė kaina siekė net 1,7 tūkst. eurų sumą“, – komentuoja Audrius Zinevičius, „Lietuvos draudimo“ Specializuotos rizikos draudimo grupės vadovas.

Anot specialisto, plaučių bei širdies tromboembolija yra dažna staigių mirčių priežastis, todėl būtina į ligą sureaguoti laiku bei nedelsti gydymo.

Jam pritaria ir kraujagyslių chirurgė. Anot jos, jei dalis krešulio, susidariusio giliojoje venoje, atitrūksta ir nukeliauja į plaučių arterijas, ir taip yra sutrikdoma kraujotaka stambiose plaučių arterijose – gali įvykti ūmus kvėpavimo nepakankamumas bei sustoti širdis.

„Būtent todėl gydymas, jei tokia liga yra įtariama, ypač turint tam tikrų rizikos faktorių, turėtų būti pradėtas nedelsiant. Pati giliųjų venų trombozė, jei lokalizuota tik kojoje, yra gydoma kraują skystinančiais vaistais, kompresine terapija, taip pat žmogus yra aktyvinamas, naudojami ir kiti simptomus palengvinantys vaistai.

Visgi, labai svarbu suprasti, kad kuo anksčiau pradedamas gydymas, tuo daugiau tikimybės, kad trombas bus ištirpdytas sėkmingai bei dar nebus spėjęs pažeisti venos sienelės. Tai labai svarbu, nes jei visgi sienelė yra pažeidžiama – turi įtakos prastesnei tolimesnei gyvenimo kokybei: išsivysto ilgalaikis kojos tinimas, skausmas, pigmentacija blauzdoje, susidaro žaizdos“, – pažymi medicinos centro „Northway“ gydytoja.

Padidėjusi rizika

Medicinos specialistė teigia, kad yra įprasta manyti, jog giliųjų venų trombozė dažniau pasitaiko moterims. Visgi tai nėra visiška tiesa.

„Svarbu paminėti, kad šiai ligai didelės neigiamos įtakos turi moterų vartojami hormoniniai kontraceptikai. Jei statistiškai atmestume tas moteris, kurios vartoja kontraceptikus – vyrų, sergančių šia liga, skaičius būtų didesnis nei moterų. Taigi, norisi atkreipti dėmesį, kad moterys, pradėdamos naudoti hormoninius kontraceptikus, turėtų žinoti apie padidėjusią giliųjų venų trombozės riziką“, – sako gydytoja.

Taip pat ji atkreipia dėmesį į sezoniškumą. Su šia liga žmonės dažniau susiduria žiemą – galbūt tam įtakos turi tai, kad mažiau judama, prisideda įvairios virusinės ligos, gripas. Dar vienas faktorius – nutukimas.

Esminiai patarimai ligos prevencijai

„Dar II Pasaulinio karo metais buvo iškelta idėja apie ilgo sėdėjimo neigiamas pasekmes. Tuomet vienas gydytojas pastebėjo, kad per oro reidus, kai žmonėms reikėjo slėptis ir sėdėti ant paprastų kėdžių, įvykdavo daugiau giliųjų venų trombozių. Perkėlus žmones ant lovų – šios ligos skaičiai sumažėjo.

Būtent per COVID-19 pandemiją mokslininkai prisiminė šią idėją ir vėl pradėjo išskirti atskirą rizikos grupę – tuos, kurie ilgai sėdi. Jei sėdima daugiau nei aštuonias valandas per parą ir nėra daromos pertraukos arba jos daromos rečiau nei kas tris valandas – giliųjų venų trombozės rizika, net nesant kitoms rizikoms, ženkliai padidėja“, – sako gydytoja.

Anot jos, jei žmogus dirba sėdimą darbą – pagrindinis patarimas būtų stengtis bent kas pusvalandį ar valandą atsistoti, pasivaikščioti, nueiti iki vandens aparato ar tualeto. Galima net panaudoti mažą kamuoliuką, jį pasidėti po koja ir žaisti, kad būtų bent šiek tiek įdarbinti blauzdos raumenys.

„Pasivaikščiojimas kas pusvalandį taip pat galioja ir žmonėms, skrendantiems ilgus skrydžius. Be to, rekomenduočiau tiems, kurie skrenda ilgiau nei aštuonias valandas, dėvėti kompresines kojines. Žinoma, gerti daug skysčių taip pat itin svarbu kiekvienam žmogui – kalbant apie šią ligą toks patarimas irgi vertas dėmesio.

Galiausiai – fizinis aktyvumas svarbus antsvorio prevencijai, mūsų imuniteto palaikymui. Daug sergant taip pat padidėja rizika susirgti giliųjų venų tromboze“, – patarimais dalinasi kraujagyslių chirurgė Urtė Builytė.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Sveikata: kitos panašios naujienos
       2023-06-08 16:56:27

Vasarą – basomis? Gydytoja perspėja apie negydomo pėdų grybelio pasekmes

Pėdų grybelis – viena iš labiausiai paplitusių grybelinių infekcijų, kadangi dėl drėgnos ir vėsios pėdos aplinkos, ypač tarpupirščiuose, sukuriama optimali terpė grybeliams daugintis.
       2023-05-19 16:08:18

Hipertenzija: beveik pusė gyventojų nežino turintys kraujospūdžio problemų

Hipertenzija, arba aukštas kraujospūdis, ekspertų laikoma paslėpta sveikatos krize, su kuria susiduria milijonai žmonių visame pasaulyje.
       2023-05-19 08:53:04

Gydytoja apie grožio injekcijas: svarbus ne tik saikas, bet ir atlikimo technika

Besidžiaugiantys jaunatviška ir spindinčia oda, greičiausiai dėkoja arba genetikai, arba gydytojui. Hialurono rūgšties užpildų injekcijos – efektyvus, greitas ir ilgalaikis būdas lyginti raukšles, atkurti įdubusius paakius ir dėl amžiaus ar kitų aplinkybių prarastas veido formas.
       2023-05-12 11:24:28

Patarė, ką daryti, jei vaistinėje nerandate antibiotikų

Trūkstant antibiotikų, gyventojai neretai ieško vaistų per pažįstamus, dalijasi naujomis ar senomis jų pakuotėmis su giminėmis, kaimynais ar draugais. Vaistininkė patarė, kaip iš tikrųjų reikėtų elgtis nerandant sau būtinų vaistų.
       2023-04-17 16:10:00

Liga „išlindo“ netyčia įsipjovus: iš pradžių nebuvo jokio gydymo

Šiandien, balandžio 17-ąją, minima Pasaulinė hemofilijos diena, kurios tikslas visuomenei priminti apie retų ligų grupei priskiriamą ligą, kuri dar visai neseniai buvo laikoma mirtinai pavojinga.
       2023-04-14 20:53:33

Šį tepalą šeimos vaistinėlėje specialistė rekomenduoja turėti kiekvienam

Cinko oksido tepalas ne veltui yra laikomas pirmąja pagalba sudirgusiai odai. Be abejonės, labiausiai jis atpažįstamas patyrusiems tėveliams, kurių stalčiuose visuomet galima rasti ne vieną išnaudotą jo tūbelę.
       2023-04-13 18:00:22

Širdies ir kraujagyslių ligos – vis dar dažniausia mirties priežastis

Jau ne vienerius metus Lietuvoje daugiausiai gyvybių nusineša širdies ir kraujotakos sistemos ligos, įskaitant tokias ūmias būkles, kaip smegenų insultas ar miokardo infarktas.
       2023-04-07 09:00:29

Kaip padėti pogimdyvinę depresiją išgyvenančioms moterims?

Apklausos rodo, kad maždaug penktadalis Lietuvoje gimdančių moterų patiria reikšmingų pogimdyvinės depresijos simptomų, bet nesulaukia joms tuo metu taip reikalingos pagalbos.
       2023-04-04 15:02:15

Erkės jau pabudo: apsisaugoti vien skiepų ir repelentų neužteks

Jei vos per keletą dienų oras įšyla iki 5 laipsnių šilumos, keliaujant į gamtą ar kitas žaliąsias erdves privalome būti ypač budrūs, mat mūsų jau tyko erkės.
       2023-03-23 11:39:33

F kodo baimė: pirmas žingsnis lemtingas

„Egzistuoja toks juokas – diagnozės neturi tas, kuris nebuvo pas psichiatrą. Neva, jei neturi diagnozės, jau ir sveikas“, – sako klinikinis psichologas Antanas Mockus. Anot jo, klaidinga manyti, jog visuomenėje yra arba tik sveiki, arba nesveiki.
       2023-02-03 16:36:20

Apie ŽIV moteris sužinojo tik pastojusi: liga vis dar gąsdina lietuvius

Daugybe klaidingų įsitikinimų apipinta žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) liga, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, 2021 metais Lietuvoje buvo diagnozuota 121 asmeniui. 76,9 proc. naujai užsikrėtusiųjų ŽIV buvo vyrai, 23,1 proc. – moterys.
       2023-02-02 16:00:49

Susitrenkėte galvą? kada pakaks šalto kompreso, o kada skubėti pas specialistus

Tikriausiai daugelis yra nors kartą gyvenime silpniau ar stipriau susitrenkę galvą. Tačiau kartais išties sunku suprasti, kada tai rimta situacija, reikalaujanti gydytojų apžiūros, o kada pakanka šalto kompreso ir poilsio – atsako vaistininkė.
       2023-01-30 11:23:22

Sportuojančių ir pradedančių klaidos – kaip jos atsiliepia sveikatai?

Nauji metai simbolizuoja naują pradžią, kurioje gausu sau duotų pažadų. Pradėti sportuoti ar sugrįžti į sportą – vienas dažniausių pasižadėjimų, tačiau jis taip pat dažnai ir lieka neįgyvendintas.
       2023-01-20 13:33:02

Sniego kasimas: kaip nepasitempti nugaros ir išvengti kitų traumų?

Žiemos darbai lauke lemia, kad vaistinėse pasirodo vis daugiau žmonių su įvairiais nusiskundimais. Dėl netaisyklingo sniego kasimo dažniausiai skundžiamasi nugaros skausmais, sausgyslių, raiščių ir raumenų patempimais.
       2023-01-19 18:28:19

7 patarimai, kaip sustiprinti akių sveikatą

Akys – sudėtingas funkcijas atliekantis žmogaus jutimo organas, suteikiantis daugiausiai informacijos: įvairių šaltinių duomenimis, regėjimas lemia 80–90 proc. visų mūsų žinių apie supančią aplinką.
       2023-01-13 20:26:33

Staigūs svorio pokyčiai gali atsiliepti sveikatai: atskleidė, kaip to išvengti

2020 m. Sveikatos apsaugos ministerijos atlikto gyventojų mitybos tyrimo duomenimis, daugumos suaugusių lietuvių mityba yra nesubalansuota ir netinkama, o antsvorį ir nutukimą šalyje turi virš 50 proc. žmonių.
       2023-01-11 16:41:05

Gydytoja kardiologė: šaltis ir kvėpavimo takų infekcijos – pavojingi širdžiai

Žiemos metu daugiau pacientų sulaukia ne tik traumatologai, bet ir gydytojai kardiologai, kadangi žema oro temperatūra neretai lemia įvairius širdies veiklos sutrikimus.
       2023-01-11 16:17:46

Šią bakteriją nešioja du trečdaliai pasaulio gyventojų: kokią grėsmę ji sukelia?

Helicobacter pylori (H. pylori) – virškinamajame trakte aptinkama bakterija. Ją nešioja maždaug du trečdaliai pasaulio gyventojų. Nors nemažai jų suprastėjusia savijauta nesiskundžia, esant silpnesnei imuninės sistemos būklei, H. Pylori bakterija gali sukelti rimtas sveikatos problemas.
       2023-01-04 20:21:42

Ką svarbu žinoti vartojant paracetamolį?

Atėjus šaltajam sezonui, žmonės pradeda skųstis peršalimu, gripu ar kitomis virusinėmis infekcinėmis ligomis ir jų sukeliamais simptomais. Pajutus ligos simptomus, dažnai vartojamas paracetamolis – vaistas, malšinantis skausmą, uždegimą, karščiavimą.
       2022-12-05 11:31:45

Kaip šaltuoju metų laiku neprarasti geros nuotaikos?

Nuotaikų kaita – viena iš dažniausių priežasčių, dėl kurių vis daugiau žmonių kreipiasi į vaistininkus, ieškodami pagalbos. Ši problema itin paūmėja rudens ir žiemos sandūroje, o plačiau apie tai, kaip kiekvienas gali sau padėti, pasakoja „Camelia“ vaistininkė Monika Žalytė.
       2022-11-29 18:41:33

Šaltasis sezonas – grėsmė sergantiems širdies ligomis: kaip apsisaugoti?

Daugybė žmonių tvirtai įsitikinę, kad širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimai dažniau juntami šiltuoju metų sezonu. Visgi sveikatos priežiūros specialistai tvirtina, jog atėjus šalčiams šių ligų rizika niekur nedingsta.
       2022-11-19 17:33:11

Vaistininkė pataria, kaip apsaugoti rankas ir kojas, pradėjus spausti šalčiui

Pirmasis sniegas kasmet iškrenta netikėtai. Dar ne visi būname pasiruošę tinkamą avalynę ar rūbus, o ką kalbėti apie pirštines. Ypač prasidedant savaitgaliui vaikai gali skubėti laukan pažaisti su sniegu, o suaugusieji rytus pasitikti plikomis rankomis nukasant sniegą nuo automobilių.
       2022-11-10 11:34:17

Kaip atpažinti pogimdyminę depresiją?

Nėštumas – vienas iš svarbiausių etapų moters gyvenime. Nėštumo metu ji susiduria tiek su maloniais jausmais: laime, pakylėjimu, tiek ir su nemaloniais – kyla nerimas, abejonės, baimė.
       2022-11-08 09:33:16

Interviu su pediatre. Ar neskiepijami vaikai taps gripo platintojais šeimose?

Šių metų Australijos Sveikatos apsaugos ministerijos ataskaita apie ką tik žemyne pasibaigusį infekcinės ligos sezoną rodo itin didelį vaikų sergamumą – daugiausiai sirgo 5-19 metų amžiaus asmenų grupė, didelis sergamumas fiksuotas ir jaunesnių nei 5 metų amžiaus vaikų grupėje.
       2022-10-06 19:18:12

Dėl paveldėtos genų mutacijos Dovilė nesiryžo krūtų šalinimo operacijai

”Nė akimirkos nesijaučiau auka, negalvojau, kodėl taip nutiko būtent man. Žinau viena – nuo pat pirmosios atliktos biopsijos daug galvojau, tiksliau, bijojau, kad galiu susirgti. O taip ir atsitiko”, – sako 32-iejų Dovilė, sutikusi dalyvauti Nacionaliniame vėžio institute įvykusio krūties vėžio žinomumo mėnesiui spaliui skirto Pacientų forumo spaudos konferencijoje.
Daugiau naujų naujienų
       2023-06-08 17:07:36

Krūtų implantai netrukdo nei sportuoti, nei žindyti krūtimi?

Svajojate padidinti ar padailinti krūtinę implantais, bet vis nesiryžtate? Gali būti, kad to priežastis – interneto platybėse sklandantys mitai. Tiesa, nebūtinai pagrįsti.
       2023-06-08 16:56:27

Vasarą – basomis? Gydytoja perspėja apie negydomo pėdų grybelio pasekmes

Pėdų grybelis – viena iš labiausiai paplitusių grybelinių infekcijų, kadangi dėl drėgnos ir vėsios pėdos aplinkos, ypač tarpupirščiuose, sukuriama optimali terpė grybeliams daugintis.
       2023-06-08 13:27:08

Savivaldybėse paspirtukams gali būti draudžiama važiuoti šaligatviu

Ketvirtadienį Seimas pritarė Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pakeitimams, kuriais numatomi nauji reikalavimai paspirtukams, tarp kurių galimas draudimas važiuoti šaligatviu.
       2023-06-07 15:44:40

5 klaidos grilinant, kurios gali pakenkti sveikatai

Gegužės 7-oji – Pasaulinė maisto saugos diena. Kasdien per 1,5 mln. žmonių pasaulyje suserga dėl to, kad suvalgo nesaugaus maisto. Šis klausimas tampa itin aktualiu Lietuvoje vasarą, kai šylant orams lengva pamiršti tinkamai pasirūpinti greitai gendančiais produktais.
       2023-06-07 11:28:49

Laivus projektuojanti inžinierė: profesijos pasirinkimą lemia gebėjimai

Nors XXI amžius dažnai vadinamas lygių galimybių amžiumi, tačiau vyrų ir moterų galimybėms vienodėjant, požiūris į profesijas kaip vyriškas arba moteriškas beveik nesikeičia.
       2023-06-06 17:14:18

Prasidėjo sausmedžio uogų sezonas: supermaistas, puikiai tinkantis virtuvėje

Prasidėjo šviežių lietuviškų uogų – ne tik populiariųjų braškių, šilauogių ir aviečių, bet ir lietuviams dar gana neįprastų sausmedžio uogų – sezonas. Didelė dalis tautiečių vis dar nėra ragavę šių uogų ir nė nenumano, kad jos auginamos Lietuvoje.
       2023-06-06 17:05:42

Kaip apsaugoti senjorus nuo sukčių internete: vien pokalbio neužtenka

Vyresni nei 60 m. nuo kibernetinių atakų nukentėję žmonės per metus patyrė 966 mln. dolerių nuostolių, kai tuo tarpu nukentėjusieji iki 20 m. – 71 mln., skelbta 2020 m. JAV Federalinio tyrimų biuro internetinių nusikaltimų ataskaitoje.
       2023-06-05 12:49:37

Vasaros topas – ant žarijų kepti kiaulienos kepsniai: patiks visai šeimai

Kiauliena, kaip ir vištiena, išlieka mėgstamiausios lietuvių mėsos rūšys, o atėjus grilinimo sezonui, gardžius kiaulienos nugarinės kepsnelius pasiruoš ir išsikeps net virtuvės naujokai.
       2023-06-05 12:36:18

Ką daryti atėjus laikui atsinaujinti „Mobile-ID“: patarimas – geriau nedelsti

Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2” savo klientus apie besibaigiančius „Mobile-ID“ sertifikatus informuoja SMS žinute. Taip vartotojai žino, kad netrukus šią paslaugą reiks atnaujinti.
       2023-06-04 10:42:31

Išvykų sezonas atidarytas: išmanūs aksesuarai, be kurių kelionėse neišsiversite

Dabar susikurti komfortišką aplinką gamtoje paprasta – gerą nuotaiką užtikrinti padeda muzika, sklindanti iš kolonėlių, telefonus galima įkrauti su išorinėmis baterijomis, o su nešiojamaisiais modemais internetas veiks net tolimiausiuose kampeliuose.
       2023-05-30 16:06:53

Kelionė su augintiniu – kaip užtikrinti jo saugumą ir komfortą?

Prasidėjus šiltajam sezonui, augintinius turintys žmonės leidžiasi į savaitgalio ar atostogų keliones su keturkojais draugais. Kad ši patirtis būtų maloni ir džiuginanti, tokią kelionę reikia kruopščiai suplanuoti – gyvūnas turi jaustis komfortiškai ir būti saugus.
       2023-05-29 16:48:43

Alpių virtuvės paslaptys: užkandžiai ir kruopščiai saugomas desertas

Nors Alpės labiau įsivaizduojamos kaip žiemos atostogų kurortas, net ir vasarą šis kraštas turi, ką pasiūlyti: žaliuojančius slėnius, atgaivinančius ežerus ir, žinoma, įspūdingas kalnų panoramas.
       2023-05-29 16:42:28

Kodėl nusilpsta santykis su tėvu ir kaip jį atkurti suaugus?

Psichologiniuose tyrimuose vis dažniau pabrėžiama tėvo ir vaiko santykio svarba skirtingoms gyvenimo sritims. Deja, ne visiems pasiseka tą santykį sukurti, užauginti ir išlaikyti vaikui jau suaugus.
       2023-05-29 16:37:47

Ko Lietuvos vaikus gali išmokyti unguriai?

Viena gegužės diena mažiesiems Žaslių miestelio gyventojams buvo itin įsimintina. Vaikai iš vietos pagrindinės mokyklos ir lopšelio-darželio „Žaliasis klevelis“ auklėtiniai gavo progą su Žuvininkystės tarnybos specialistais į Neries upę išleisti tūkstančius europinių ungurių jauniklių.
       2023-05-29 16:29:11

Sugalvojau įsigyti oro kondicionierių: ar nepavėlavau ir ar kas jį sumontuos?

Lietuviški sezonai keičiasi gana greitai: atrodytų, dar vakar buvo šalnos, o jau šiandien saulė kaitina taip, kad namie – tikra pirtis. Specialistai pastebi, kad daugelis apie namų vėsinimą susimąsto tik tada, kai ima kamuoti kaitra, bet tokiu atveju dažnai jau būna per vėlu.
       2023-05-27 12:30:47

Saugią kaimynystę užtikrina ne tik namų spyna: kaip apsisaugoti išmaniai

Dabar saugumą namuose ir kaimynystėje gali padėti užtikrinti išmanios priemonės – specialios aplikacijos gali padėti suburti kaimynų bendruomenę, o namų kameros užtikrina jūsų ramybę net ir tada, kai nesate namuose.
       2023-05-25 16:39:44

Specialistų rekomendacijos: kaip išsirinkti tinkamiausią dviratį?

Artėjant vasarai, keliones automobiliu verta pakeisti į važiavimą dviračiu. Taip galima ne tik pagerinti fizinę formą, bet ir atsipalaiduoti, pasigrožėti gamta.
       2023-05-25 16:37:32

„Nokia“ viceprezidentė M. Mentula: 5G monetizavimo galimybes mato mūsų šalyje

Nors Lietuvoje 5G ryšys, lyginant su kitomis Europos valstybėmis, pradėtas diegti kiek vėliau, šalyje jau matomi pirmieji šios technologijos privalumai. Pradedant nuo lengvesnės individualių vartotojų kasdienybės iki įmonių modernizavimo.
       2023-05-19 16:08:18

Hipertenzija: beveik pusė gyventojų nežino turintys kraujospūdžio problemų

Hipertenzija, arba aukštas kraujospūdis, ekspertų laikoma paslėpta sveikatos krize, su kuria susiduria milijonai žmonių visame pasaulyje.
       2023-05-19 15:53:34

Eurolyga Kaune: galingiausias Wi-Fi ir visą parą budintys „Telia“ inžinieriai

Nuo penktadienio iki sekmadienio Kaune vyksiančiame Eurolygos finalo ketverto turnyre greičiu žavės ne tik žaidėjų atakos, bet ir internetas – „Telia“ viso renginio metu užtikrins 1 Gb/s spartos Wi-Fi ryšį.
       2023-05-19 12:14:09

Darbuotojų įvairovė – kokią naudą tai neša įmonėms?

Integracinė kultūra organizacijoje, kai skirtingos patirtys bei idėjos, kaip ir individualūs darbuotojų gebėjimai, yra priimami ir vertinami, yra raktas į verslo sėkmę,  sako didžiausią automatinių degalinių tinklą šalyje valdančios įmonės „Neste Lietuva“ vadovė Julija Matisonė.
       2023-05-19 12:11:34

Jūsų smegenys yra galingas kompiuteris: kas padeda joms geriau veikti

Žmogaus smegenys informaciją apdoroja daugiau nei 3000 GHz greičiu, kuris prilyginamas galingiausiam kompiuteriui, rodo „Winstono“ medicinos centro duomenys. Smegenims reikalingos nuolatinės žinios – tokiu būdu jos išlieka aktyvios ir greičiau priima sprendimus.
       2023-05-19 11:15:17

Ruošiatės vasarą dirbti iš šiltų kraštų? Galite netekti svarbių duomenų

Atšilus orams ir prasidedant atostogų sezonui, atsiranda vis daugiau pagundų pasiėmus kompiuterį pabėgti iš miesto. Nors darbas ne biure, o namuose, bet kurioje Lietuvos vietoje ar net užsienyje jau seniai tapo įprasta praktika, nuotolinis darbas, kartu su visais privalumais, turi ir nemažai rizikų.
       2023-05-19 10:20:52

Lietuvos oro uostai tapo dar draugiškesni augintiniams: kaip pasiruošti

Kelionė su savo augintiniu – gerokai smagesnė, kai oro uoste pasirūpinta, kad ir nedideliais, tačiau svarbiais jiems skirtais patogumais.
       2023-05-19 08:53:04

Gydytoja apie grožio injekcijas: svarbus ne tik saikas, bet ir atlikimo technika

Besidžiaugiantys jaunatviška ir spindinčia oda, greičiausiai dėkoja arba genetikai, arba gydytojui. Hialurono rūgšties užpildų injekcijos – efektyvus, greitas ir ilgalaikis būdas lyginti raukšles, atkurti įdubusius paakius ir dėl amžiaus ar kitų aplinkybių prarastas veido formas.
       2023-05-18 16:08:10

Išmani apsauga: ekspertas pataria, kaip užtikrinti namų prietaisų saugumą

Statistikos bendrovės „Statista“ atliktas tyrimas rodo, kad išmaniųjų namų populiarumas nuolat auga. Jei šiuo metu pasaulyje tokių namų ūkių yra 360 mln., tai prognozuojama, kad iki 2027-ųjų šis skaičius kone padvigubės ir pasieks 672 mln.
       2023-05-18 11:56:35

Kodėl smidrus naudinga valgyti ne tik sportuojantiems ir gurmanams?

Artėjanti vasara skatina grįžti prie sau duotų naujametinių pažadų daugiau sportuoti ir sveikiau maitintis. Parduotuvių lentynose daržovių asortimentą vis gausiau papildo pirkėjų jau pamėgti smidrai, tačiau ne visi žino, kodėl ir kaip juos valgyti.
       2023-05-17 19:41:10

Kodėl Lietuvoje vis dar keistai žiūrima į apsinuoginusias moteris scenoje?

Toma Vaškevičiūtė: „Kodėl Lietuvoje vis dar keistai žiūrima į apsinuoginusias moteris scenoje?“ „Nebūdama manekenės figūros scenoje įkvepiu daugybę žmonių. Kabaretas moko mane ne tik priimti gyvenimą su visomis jo spalvomis, išlaisvinti savo moteriškumą, bet ir įkvepia tuo dalintis su kitomis Lietuvos moterimis.
       2023-05-17 19:04:02

RRT pirmininkė: dalis mūsų visuomenės tebegyvena skaitmeniniame skurde

Gegužės 17-ąją visame pasaulyje minima Informacinės visuomenės diena. Tačiau dalis Lietuvos visuomenės narių tebegyvena skaitmeniniame skurde: neturi ryšio, įgūdžių, jaučiasi nesaugūs, nepasitiki el. ryšių paslaugomis, sako Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) pirmininkė Jūratė Šovienė.
       2023-05-17 19:01:56

4 technologijos, kurios mūsų kasdienybę pakeis jau artimiausiais metais

Kasmet gegužės 17 d. švenčiama Tarptautinė telekomunikacijų diena yra gera proga susimąstyti, kaip smarkiai pažengė mūsų pasaulis.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.