Naujienos

Dirbtinis intelektas – sritis, kuri savo piko dar nepasiekė

2020-08-07 17:12:17

„Daugeliui dirbtinis intelektas (DI) asocijuojasi su filmų brukamais protingais, tačiau pavojingais robotais-mašinomis, keliančiais grėsmę žmonių egzistencijai, tačiau oficiali sąvoka gana greitai nuleidžia ant žemės“, – teigia Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Informatikos fakulteto prof. dr. Tomas Krilavičius.

Jis paaiškina, kad DI – tai sistemos, kurios demonstruoja protingą ir sumanų elgesį. Kitaip tariant, tai kompiuterių mokslo šaka, kuri orientuota į mašinų kūrimą, kurios gali imituoti rutininį, kūrybiškumo nereikalaujantį elgesį.

„Dirbtinis intelektas gali padėti išspręsti daug įvairių uždavinių, ypač tokių, kuriuose atliekami panašūs, pasikartojantys veiksmai, reikalaujantys mažai kūrybingumo – pavyzdžiui, balso įrašų transkribavimas, nesklandumų ir gedimų identifikavimas, tikslesnis skalbimo mašinos ar kavos aparato valdymas, prekių poreikio prognozavimas, krovinių pervežimo kaštų prognozavimas, geriausio maršruto parinkimas ir pan. Tokių sprendimų taikymas leidžia žmonėms dirbti labiau kūrybingus darbus, priimti sprendimus, o rutinines veiklas palikti mašinoms, taip išvengiant nuobodulio ir pervargimo sukeltų klaidų“, – konkrečius pavyzdžius vardina mokslininkas.

T. Krilavičius yra ne tik VDU Informatikos fakulteto Taikomosios informatikos katedros vedėjas, bet ir Baltijos pažangių technologijų instituto vyriausiasis mokslininkas, NATO Mokslo ir technologijų organizacijos (angl. STO – Science and Technology Organization) darbo grupės, dirbančios su dirbtiniu intelektu, narys. Jo teigimu, dirbtinio intelekto sistemos gali atlikti užduotis, kurioms reikalingas žmonių protas, todėl tikslesnis terminas būtų „mašininis mokymas“, ar šiuo metu populiarėjantis pavadinimas „gilusis mokymas“.

VDU Informatikos fakultetas yra tarp lyderiaujančių tyrinėjant dirbtinį intelektą

Profesorius pripažįsta, kad dirbtinio intelekto sritis dar nepasiekė savo piko ir joje tirti bei eksperimentuoti tikrai yra ką. Siekiant tobulėjimo DI srityje, VDU Informatikos fakultete veikia Intelektualių sistemų laboratorija, įjungta į Europos dirbtinio intelekto tyrimų laboratorijų konsorciumą CLAIRE (www.claire-ai.org). Joje atliekami įvairūs dirbtinio intelekto moksliniai ir taikomieji tyrimai, projektiniai darbai.

VDU Informatikos fakulteto atstovai doc. dr. Darius Amilevičius ir prof. dr. Tomas Krilavičius dalyvavo Ekonomikos ir inovacijų ministerijos suburtoje ekspertų grupėje, kuri sukūrė Lietuvos dirbtinio intelekto strategiją. Strategijoje atskleista, kad VDU yra vieni iš lyderių tarp Lietuvos mokslo ir studijų institucijų Dirbtinio intelekto tyrimų srityje.

VDU Informatikos fakulteto dekanė doc. dr. Daiva Vitkutė-Adžgauskienė vardija ir kitus fakulteto pasiekimus: „Fakulteto mokslininkai dalyvauja The Human Brain FP7 projekte, Lietuvių kalbos teksto sintaksinės-semantinės analizės informacinės sistemos viešųjų paslaugų vystymo projekte SEMANTIKA 2 ir kituose su DI tyrimais susijusiuose projektuose“, – pasakoja IF dekanė ir priduria, kad DI mokslinių tyrimų ir taikomuosiuose projektuose aktyviai dalyvauja ir fakulteto studentai, kurie įvertinami ir už universiteto ribų. „Už dirbtinio intelekto tematikos darbus Lietuvos Mokslų akademijos aukštųjų mokyklų studentų mokslinių darbų konkurso nugalėtojomis tapo VDU studentės – Monika Briedienė ir Dovilė Kuizinienė. Kiti VDU studentai – Karolis Lašas ir Gabrielė Kasputytė buvo apdovanoti už geriausią stendinį pranešimą tarptautinėje konferencijoje „Duomenų analizės metodai programinėms sistemoms“ (Data Analysis Methods for Software Systems)“, – paskutinius studentų pasiekimus vardija D. Vitkutė-Adžgauskienė.

VDU Informatikos fakultetas taip pat bendradarbiauja su Lietuvos įmonėmis kuriant įvairius sprendimus, naudojančius DI, pavyzdžiui, kartu su „UAB TokenMill“ kuria kalbos technologijų sprendimus, su „Ooniq“ taiko DI savitarpio draudime, ir t.t.

Dar studijų metais daugelis studentų įsidarbina

Dar studijų metais VDU studentai net tik mokosi teorinių dalykų, tačiau ir aktyviai bei sėkmingai įsitraukia į realius tiriamuosius DI darbus bei derina studijas su darbu. D. Vitkutė-Adžgauskienė pasakoja, kad Baltijos pažangių technologijų institutas (BPTI), atliekantis taikomuosius tyrimus dirbtinio intelekto srityje, bendradarbiaujant kartu su verslu, saugumo ir gynybos sistema, jau 10 metų įtraukia VDU Informatikos fakulteto studentus į savo veiklas – nuo praktikos iki įdarbinimo. Už gerus rezultatus atliekant tyrimus aktualius BPTI, VDU Informatikos fakulteto studentams kasmet yra skiriamos stipendijos. Šiemet BPTI stipendija buvo skirta Militai Songailaitei – VDU matematikos ir jos taikymų programos trečiakursei, kuri gretutinėse studijose studijuoja ir Informatikos sistemų programoje.

Visgi, konkreti praktika ir darbas dar studijų metais – ne vienintelis VDU Informatikos fakulteto studijų privalumas. „VDU Informatikos studijos labiau orientuotos į plataus profilio informatikų, kurių labai trūksta, rengimą. Informatikų dabar reikia praktiškai kiekvienai įmonei. Toks informatikas turi suprasti technologijas, jų derinius, valdymo dėsnius. Vien programavimas – siaura specialybė, rinkai reikalingi daug platesnio profilio ekspertai“, – tikina VDU IF dekanė ir papildo, kad DI tematika VDU Informatikos sistemų bakalauro ir Taikomosios informatikos magistro studijų programose egzistuoja jau daugelį metų.

„Studijų metu studentai išmoksta taikyti įvairius DI metodus, tokius kaip dirbtiniai neuroniniai tinklai, metodus skirtus vaizdo, kalbos ar šnekos analizei, FinTech, InsurTech, MarTech, taip pat metodus reikalingus ir naudojamus gynybos ar saugos sektoriuose. Dirbtinio intelekto pritaikymą studentai išmoksta visose Informatikos sistemų programos specializacijose, tačiau norintys į šią sritį įsigilinti, kurti naujus dirbtinio intelekto sprendimus, gali rinktis Dirbtinio intelekto sistemų specializaciją“, – patikslina VDU Informatikos fakulteto Taikomosios informatikos katedros vedėjas prof. dr. T. Krilavičius.

Matematinės žinios būtinos

VDU Matematikos ir statistikos katedros doc. dr. Sigita Urbonienė teigia, kad matematika – vienas iš dalykų, kuris prisideda prie DI sėkmės. „Dirbtinis intelektas yra sritis, kurioje persipina statistiniai, tikimybiniai, informatikos ir kiti metodai, tad norint įsigilinti į mašininio mokymo, bei giliojo mokymo algoritmų pagrindus, sugebėti juos sėkmingai taikyti – gilios matematinės žinios yra būtinos. Todėl nuo 2020 m. Matematikos ir jos taikymo programoje siūloma Dirbtinio intelekto matematikos specializacija“, – pasakoja docentė.

Kad matematinės žinios būtinos, patvirtina ir VDU Informatikos fakulteto „Taikomosios matematikos“ magistrantūros studijų programos pirmakursis Karolis Lašas: „Baigiamajame bakalauro darbe taikiau dirbtinio intelekto metodus į kuriuos gilinausi skaitydamas reikiamą literatūrą, taip pat labai gelbėjo, dar „Matematikos ir jos taikymo” studijų programoje lankytos paskaitos, skirtos dirbtiniam intelektui” – pasakoja studentas. Vaikinas šiuo metu dirba duomenų analitiku ir planuoja šioje sferoje gilinti žinias ir ateityje.

Bakalauro studijų programos „Matematika ir jos taikymas“ trečiakursė Milita Songailaitė pasakoja, jog studijuodama gretutinėje „Informatikos sistemų“ programoje pasirinko dirbtinio intelekto paskaitas, o pastarosios tapo vienu iš didžiausių atradimų universitete. „Kaip ir pats dirbtinio intelekto mokslas, šios paskaitos nebuvo lengvos, tačiau dėstytojas leido patiems susigalvoti projektą skirtą dirbtinio intelekto taikymams ir tai man padėjo žymiai geriau pritaikyti bei gilinti paskaitose įgytas žinias“, – pasakoja VDU studentė bei papildo, jog paskaitos buvo itin kokybiškos, o sudarytos sąlygos leido sužinoti daug daugiau dalykų nei buvo nurodyta dalyko programoje.

M. Songailaitė užsimena, jog po bakalauro studijų mokslus norėtų tęsti ir ateityje, tik dar nėra apsisprendusi dėl konkrečios srities. „Norėčiau specializuotis dirbtinio intelekto, matematinių modeliavimų ar mechanikos inžinerijos srityse. Visos šios sritys reikalauja matematikos ir informacinių technologijų žinių, todėl džiaugiuosi, jog mano pagrindinių bei gretutinių studijų programų pasirinkimai puikiai tinka“, – teigia VDU studentė.

Informatikos fakulteto studentai, įgiję dirbtinio intelekto metodų taikymo žinių, gali sėkmingai dirbti įvairiose srityse – medicinoje, gynyboje ir kitose srityse, kuriose būtinas DI taikymas, kurti naujus sprendimus.

Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Studijos: kitos panašios naujienos
       2020-09-17 10:07:47

Universitetas, kolegija ar programavimo akademija: kur mokytis programavimo?

Nutarus žengti į programavimo pasaulį, teks priimti ne vieną reikšmingą sprendimą. Ko gero, vienas svarbiausių – kokiu būdu ir pro kurias duris į šį šiandien daugelį viliojantį pasaulį geriausia ir efektyviausia įžengti. Arba, kitaip tariant, kur ir kaip mokytis programavimo.
       2020-09-16 09:15:29

IT specialistų aukso amžius: kaip pritraukti geriausius darbuotojus?

Iki 2030 m. IT specialistų trūkumas pasaulyje pasieks 4,3 mln. darbuotojų. Jų kritiškai trūksta ir Lietuvoje. Pastaruosius dvejus metus šis skaičius siekė 3–4 tūkst. specialistų.
       2020-09-01 06:33:39

Prisiminti negalima pamiršti! Kur dėti kablelį?

Dvi savaitės be jokio gyvo kontakto su kitais žmonėmis. Draudimas išeiti pasivaikščioti ar pasėdėti kavinėje. Visas šias saviizoliacijos patirtis tikrai norisi kuo greičiau pamiršti.
       2020-08-13 08:23:25

Neišlaikiusiems matematikos egzamino – VGTU tiesia pagalbos ranką

Rugpjūčio 5 d. buvo paskelbti valstybinio matematikos brandos egzamino rezultatai. Deja, šiais metais skaičiai nedžiugina – egzamino neišlaikė kas trečias abiturientas. Moksleiviai, neišlaikę lietuvių kalbos, matematikos ar užsienio kalbos egzamino, negali pretenduoti į valstybės finansuojamas vietas Lietuvos aukštosiose mokyklose.
Daugiau naujų naujienų
       2020-09-30 11:28:09

Lėja Jakštaitė: lietuvė be pilietybės

„Niekada nemaniau, kad pilietybės netekimas mane taip įskaudins, kad emociškai man bus taip sunku“, – pokalbį pradeda Lietuvoje gimusi, Jungtinėse Amerikos Valstijose užaugusi, tačiau jau penkerius metus savo ateitį Lietuvoje kurianti Lėja Jakštaitė.
       2020-09-30 11:13:23

Sveikatingumo specialistai įvardijo klaidas, kurios silpnina imunitetą

Artėjant šaltajam sezonui dėl nusilpusio imuniteto dažniau patiriame sveikatos problemų. Tačiau specialistai pastebi, kad dėl to neretai kaltinti reikėtų ne vėstantį orą ar padidėjusį virusų kiekį, bet mūsų atsainų požiūrį.
       2020-09-30 11:04:04

Praėjusią parą Lietuvoje – 115 koronaviruso atvejų

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 115 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. 55 iš jų registruoti Kauno, 22 Vilniaus, 19 Šiaulių, po 6 – Telšių ir Klaipėdos, 4 Panevėžio, 2 Alytaus ir 1 Marijampolės apskrityse.
       2020-09-30 09:50:30

Iš mokytojos lūpų: 7 patarimai, kaip nuotoliniu būdu mokytis efektyviai

Pirmasis karantinas mokyklas užklupo netikėtai ir sukėlė nemažai iššūkių. Mokymo procesas strigo, nes tokiems staigiems pokyčiams nebuvo pasiruošę nei mokytojai, nei vaikai.
       2020-09-30 08:31:28

Internetiniai vagišiai darosi vis sumanesni: kaip apsaugoti savo turtą?

Pavogta tapatybė, nuo sąskaitos nuskaičiuoti pinigai ar išviliotos viso gyvenimo santaupos, visa tai – internetinių sukčių darbas. Nors dar visai neseniai jie apgaudavo tik mažiausiai technologijas išmanančius, šiandien sukčiai darosi kaip niekad apsukrūs ir pinigus sugeba išvilioti net ir iš tų, kurie niekada nebūtų to tikėjęsi.
       2020-09-29 10:05:42

Pensijų paveldėjimas: kada, kur ir kaip paveldimos sukauptos lėšos

Dažną gyventoją nuo kaupimo pensijai atbaido baimė, kad sukauptomis lėšomis nepavyks pasinaudoti ir kaupimas nueis veltui. Tokį nerimą įprastai lemia nežinojimas apie kaupiamų lėšų paveldimumą, sako Aistė Paliukaitė, UAB „Luminor investicijų valdymas“ pensijų produkto vadovė.
       2020-09-29 08:58:52

Vaistininkė paneigia mitą, kad gydoma sloga trunka tiek pat, kiek negydoma

Rytai jau vėsūs, bet dieną dar lepina rudeniška šiluma – tokie orai yra ir džiaugsmas, ir tikras galvos skausmas renkantis tinkamą aprangą. Dažnai būtent pagal oro sąlygas nederantys drabužiai ir tampa peršalimo priežastimi.
       2020-09-29 08:48:08

Lietuvoje registruoti 88 nauji koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 88 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 43 iš jų registruoti Šiaulių, 29 Kauno, 15 Vilniaus bei 1 Telšių apskrityse.
       2020-09-28 19:24:35

Koronavirusas jau ir Vilniaus savivaldybėje

Meras Remigijus Šimašius rašo: "Rudenį pasitikome žinojimu, kad antra koronaviruso banga neišvengiama ir neabejotinai turės įtakos tiek Vilniaus gyvenimui, tiek ir savivaldybės darbui.
       2020-09-28 13:14:13

Šalyje patvirtinti 105 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 105 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. Iš jų 44 registruoti Kauno, 29 Šiaulių, 28 Vilniaus, 3 Panevėžio ir 1 Klaipėdos apskrityse.
       2020-09-27 19:03:05

Lietuvoje patvirtinta 90 naujų koronaviruso atvejų

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 90 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. 37 iš jų registruoti Kauno, 19 Vilniaus, 18 Šiaulių, 9 Panevėžio, 5 Telšių ir po 1 – Klaipėdos bei Utenos apskrityse.
       2020-09-26 08:40:07

Lietuvoje registruota 111 naujų koronaviruso atvejų

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 111 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. 61 iš jų registruoti Kauno, 23 Šiaulių, 16 Vilniaus, 5 Telšių, 4 Panevėžio ir po 1 – Klaipėdos bei Tauragės apskrityse.
       2020-09-26 07:38:36

Kryžkalnyje renginyje dalyvavusius žmones NVSC ragina išsitirti dėl koronaviruso

Paaiškėjus, kad Lietuvos partizanų memorialo atidarymo Kryžkalnyje renginio organizatoriai neregistravo dalyvių ir tokio sąrašo epidemiologams nepateikė, NVSC ragina renginio dalyvius kreiptis dėl tyrimo koronavirusinei infekcijai nustatyti į Karštąją koronos liniją telefonu 1808.
       2020-09-26 06:12:45

NVSC: dabar situacija Raseinių rajone priklauso nuo kiekvieno gyventojo

Socialinio gyvenimo apribojimas, darbas ir mokymasis nuotoliniu būdu, lankymasis tik ten, kur tikrai būtina, tinkamas asmeninių apsaugos priemonių dėvėjimas – tokių priemonių dabar turi imtis kiekvienas Raseinių rajono gyventojas, kad būtų išvengta tolesnio infekcijos plitimo.
       2020-09-26 06:06:35

Naujųjų „Apple Watch“ išmaniųjų laikrodžių apžvalga

Naujųjų „Apple Watch“ išmaniųjų laikrodžių apžvalga: nuo deguonies kraujyje matavimo iki rankų plovimo funkcijos. Praėjusią savaitę virtualaus renginio „Time Flies 2020“ metu pristatyti nauji išmanieji laikrodžiai „Apple Watch Series 6“ ir „Apple Watch SE“ – jau ir Lietuvoje.
       2020-09-25 17:48:16

Karantinas padėjo įgyvendinti idėją – sukurti vienos plokštumos langus

Jiezno medinių rėmų langų, vitrinų ir durų gamybos UAB „Doleta“ karantino ir pokarantininį laikotarpį, kai sumažėjo užsakymų, ypač eksporto rinkose, išnaudojo naujiems produktams kurti ir išbandyti gamyboje.
       2020-09-25 09:34:21

Dietistė pataria: kokias daržoves ir vaisius valgyti atėjus rudeniui?

Pasibaigus vasarai, didelė dalis žmonių nostalgiškai žiūri į praėjusį metų sezoną. Jis žavi ne vien saulėtomis dienomis, ilgais vakarais, bet ir šviežių vaisių, daržovių gausa. Ko gero, mažai kas atsispiria pagundai savo kasdienybę pagardinti braškių ar trešnių indeliu.
       2020-09-25 09:29:06

Tyrimas rodo: tėvai vaikams dviračiu leidžia važiuoti be šalmo

Šiemet kaip niekada aktyvus dviračių sezonas gyventojus skatino prisiminti arba iš naujo išmokti važiavimo dvirate transporto priemone taisykles. Tačiau šalyje atlikta tėvų apklausa parodė, kad sezono būta ne tik aktyvaus, bet ir pavojingo.
       2020-09-25 09:26:40

Darbuotojai sveikatos nesitikrina – dirba, kol organizmas pradeda byrėti

Dauguma Lietuvos gyventojų aplaidžiai rūpinasi savo sveikata ir pas gydytojus apsilanko tik prispirti problemų – jau susirgę. Lietuvos higienos instituto duomenimis, pernai iš visų apsilankymų pas šeimos gydytojus tik 13 proc., arba apytiksliai vos vienas iš dešimties buvo skirti profilaktikai.
       2020-09-25 09:23:15

Lietuvoje registruota 114 naujų koronaviruso atvejų

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 114 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. 43 iš jų registruoti Kauno, 37 Vilniaus, 22 Šiaulių, 7 Klaipėdos, 3 Panevėžio ir po 1 – Marijampolės bei Utenos apskrityse.
       2020-09-25 08:08:05

Elektros taupymas: šviesos išjungimas prasidėjus šildymo sezonui nebepadės

Net ir neįprastai šiltomis tapusios žiemos nepakeičia kasmetinės aktualijos – artėjantis visuotinis šildymo sezonas vėl išaugins sezonines namų ūkių išlaidas. Ekspertai perspėja, kad tokių įpročių kaip šviesos ar nenaudojamo prietaiso išjungimas nepakaks siekiant jas apčiuopiamai sumažinti.
       2020-09-24 15:28:52

Daugėjant užsikrėtusiųjų sportinių veiklų metu – specialios NVSC rekomendacijos

Laisvalaikio leidimas sporto klubuose, šokių studijose ar kitose uždarose erdvėse įprastai buvo rekomenduotos veiklos, gerinančios fizinę ir psichosocialinę būseną, tačiau dabar daugėja susijusių užsikrėtimo atvejų.
       2020-09-24 15:20:21

Per artimiausius dešimt metų elektromobilį Lietuvoje planuoja įsigyti kas antras

Lietuviai yra didžiausi elektromobilių entuziastai Baltijos valstybėse, o maždaug pusė (46 proc.) šalies gyventojų per artimiausią dešimtmetį planuoja įsigyti elektra varomą automobilį.
       2020-09-24 15:02:22

Ką būsto apšvietimas sako apie šeimininko charakterį?

Būsto apšvietimas ne tik suteikia funkcionalumo, jaukumo ir grožio interjerui, gerina nuotaiką, darbingumą bei užtikrina kokybišką poilsį – jis kalba ir apie mūsų asmenybes. Apšvietimo dizaineriai pastebi, kad šviesos kiekis bei šviestuvų tipai atspindi ne tik šeimininko interesus, bet ir charakterį.
       2020-09-24 08:50:14

REKORDAS! Praėjusią parą Lietuvoje – 138 koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 138 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 60 iš jų registruota Šiaulių, 37 Kauno, 33 Vilniaus, 5 Panevėžio, 2 Marijampolės ir 1 Utenos apskrityse.
       2020-09-24 07:48:04

Koronavirusas atokvėpio vilčių neteikia

Koronaviruso atvejų Lietuvoje daugėja. Ne visi laikomės rekomendacijų ir elgiamės atsakingai. Gal reomendacijas reiktų keisti nurodymais? Ryšium su viruso plitimu epidemiologė Rolanda Lingienė facebook'e pateikia savo pamastymus ir ateities veiklos planus.
       2020-09-23 18:01:53

Tyrimas: kas pandemijos metu lemia gyventojų sprendimą dėl būsto įsigijimo

Pandemijos kontekste įsigyti nuosavą būstą Lietuvos gyventojus labiausiai paskatintų žemesnės būsto paskolos palūkanos bei pasiūlymas laikinai padengti paskolos įmokas darbo netekimo atveju.
       2020-09-23 17:59:42

„Paysera“ pradeda prekybą auksu

Didžiausia Lietuvos elektroninių pinigų įstaiga „Paysera LT“ pradeda prekybą auksu. Skirtingai nei kitos „fintech“ bendrovės, „Paysera LT“ prekiaus ne biržoje parduodamais šio tauriojo metalo vienetais, o tikrais luitais, plytelėmis ir monetomis.
       2020-09-23 09:37:21

Per pandemiją sujudo etatiniai vagišiai: vogti eina kaip į darbą

Tęstines vagystes vykdantys ilgapirščiai Lietuvoje jaučiasi nebaudžiami – sučiupti jie atsiperka tik piniginėmis baudomis, kurių nemoka, ir vos paleisti dar tą pačią dieną leidžiasi ieškoti naujo grobio.
       2020-09-23 09:26:02

Socialinių tinklų paveikslas keičiasi. Kur ir ką veikia jaunimas?

Kol milijardai žmonių spiečiasi didžiuosiuose socialiniuose tinkluose, jaunimas randa naujų erdvių ir būdų bendrauti privačiai bei išreikšti save. Nuo garsiųjų „TikTok“, „Discord“ ir „Reddit“ iki dar tik augančių „Byte“, „QQ“ ir „Qzone“ – erdvių bendrauti, atsiskleisti ir sužinoti kas dabar „ant bangos“ paaugliams nestinga.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.