Naujienos

Nėra blogo oro: specialistė pataria, be ko negalima išeiti į lauką su kūdikiu

2023-11-14 17:00:46

Rudens darganos ir artėjančios žiemos nuojautos norom nenorom kviečia daugiau laiko praleisti namie. Tačiau kūdikius ir mažus vaikus auginantys tėvai susiduria su dilema: likti namie ar kartu su atžalomis pabūti gryname ore?

Akušerė ir trijų vaikų mama Ieva Girdvainienė pataria nebijoti prastų orų, o pasivaikščiojimams lauke iš anksto pasiruošti, rašoma „Lidl“ pranešime žiniasklaidai.

„Šaltasis metų laikas mažų vaikų tėvams diktuoja nepatogias gyvenimo taisykles, nes turime apgalvoti, ir kur eisime pasivaikščioti, ir kur bei kaip galėsime savo vaikui pakeisti sauskelnes. Žinoma, jei lauke planuojame praleisti apie 2–3 valandas, geriausia būtų sauskelnes pakeisti prieš išeinant iš namų ir jau grįžus. Tačiau jei ketiname ilgesnį laiką nebūti namie, išėjimui reikia tinkamai pasiruošti – tai ypač aktualu šaltuoju metų laiku“, – teigia I. Girdvainienė.

Einame pasivaikščioti: kas turi atsirasti mamos krepšyje?

Ko gero, bet kuris iš tėvų atsakytų, kad svarbiausias pasivaikščiojimų atributas – sauskelnės. Jos, pasak specialistės, turi atitikti kelias svarbias sąlygas.

„Sauskelnės turi būti patogios, taip pat pajėgios ilgai išlaikyti skysčius. Jos turi būti orui pralaidžios, kad nenukentėtų kūdikio odelė. Jei nevaikštantiems kūdikiams puikiai tinka lipdukais užsegamos sauskelnės, jau savo kojomis besinaudojantiems vaikučiams reikėtų sauskelnių–kelnaičių, kurios būtų patogiai užmaunamos. Apskritai, reikėtų į krepšį įsidėti daugiau sauskelnių, o ne tik 1–2, nes jos turi tendenciją baigtis anksčiau, nei prireikia“, – sako akušerė.

Susiruošus pasivaikščioti, į mamos rankinę verta įsidėti ir kitas kūdikio priežiūrai reikalingas priemones: drėgnas servetėles, vienkartinius arba daugkartinio panaudojimo patiesalus. Jei vaiko odai reikalinga ypatinga priežiūra, patartina įsidėti ir cinko oksido tepalo – juo, pasak I. Girdvainienės, reikia patepti tas nuvalytos odelės vietas, kurios gali būti pažeistos.

„Taip pat vertėtų pagalvoti ir apie lengvus, sveikus užkandžius, kurie praverčia turint vyresnio amžiaus, jau vaikštančius kūdikius. Jei reikia pakeisti sauskelnes ir susitarti su vaiku, aš, pati būdama mama, kartais į rankas įduodu kokį skanumyną: jau paruoštą kelioninę vaisių, daržovių tyrelę ar kitą užkandį. Vis dėlto, svarbiausia priemonė – sauskelnės, ir jų į pasivaikščiojimą pasiimti daugiau. Kartais naujagimiai pasivaikščiojimo metu gali pasituštinti kelis kartus, tai pora sauskelnių išgaruos itin greitai“, – dėmesį atkreipia specialistė.

Pasivaikščiojimų maršrutuose – ir vietos sauskelnėms pasikeisti

Pati tris vaikus auginanti akušerė būsimiems tėvams pataria iš anksto apgalvoti savo pasivaikščiojimų maršrutus ir susidaryti jų žemėlapį: nusimatyti judėjimo maršrutą, vietas, kur būtų galima saugiai ir patogiai pakeisti sauskelnes.

„Tikrai rekomenduočiau iš anksto pasivaikščioti po savo miestą, apylinkes susigalvotu maršrutu ir pasitikrinti, kur yra mamai ir vaikui skirti kambariai. Man pačiai yra tekę pervystyti savo mažylį laikant už pažastų, be jokio vystymo stalo, kai reikia ir nuvalyti, ir sutvarkyti viską“, – prisimena pašnekovė.

Specialistė teigia, kad Lietuvoje pirmauja prekybos centrai, kuriuose įrengti patogūs mamos ir vaiko kambariai, arba tualetuose yra vystymo stalai. Jų taip pat galima rasti dalyje maitinimo įstaigų, ir netgi Seimo rūmuose.

Tuo metu užsienyje, anot akušerės, situacija – dar geresnė: mamos ir vaiko kambarių ne tik įrengta daugiau, bet ir dalyje jų galima rasti padėtų skirtingų dydžių sauskelnių. Specialistė įvardija, kad tokia „greitoji pagalba“ mamoms suteikiama Vokietijoje, Prancūzijoje ir kitose užsienio šalyse.

„Tikrai norėtųsi, kad tiek kavinėse, tiek ir kitose vietose būtų mamos ir vaiko kambariai ar bent jau vystymo stalai. Mamoms ir taip netrūksta iššūkių išėjus pasivaikščioti su vaikais, nes ir mažylių nuotaikos ne visada būna giedros, ir ne visada paprasta pasirūpinti vaiku, o dar kur krūva kitų reikalų: nulėkti į parduotuvę apsipirkti ir pan. Kuo patogesnę erdvę sukursime mamoms, tuo bus ir joms ramiau, ir vaikams geriau“, – tikina I. Girdvainienė.

Tačiau akušerė pataria tėvams ir namuose turėti vietą, kur būtų galima patogiai, be streso keisti sauskelnes, nes tai – kiekvienų tėvų kasdienybė. Specialistė pabrėžia, kad sauskelnių keitimas turi būti ramus, atliekamas neskubiai. Priešingu atveju gali nukentėti nugara, o tai iššauks ir blogą nuotaiką tiek tėvams, tiek ir vaikui.

Pačių naujausių „Lupilu Premium“ sauskelnių ir kitų aukštos kokybės „Lupilu“ prekių galite įsigyti bet kurioje „Lidl“ parduotuvėje, įsikūrusioje viename iš 26 šalies miestų: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Telšiuose, Kretingoje, Mažeikiuose, Tauragėje, Jonavoje, Panevėžyje, Ukmergėje, Utenoje, Plungėje, Palangoje, Elektrėnuose, Visagine, Šilutėje, Radviliškyje, Vilkaviškyje, Druskininkuose, Rokiškyje, Kaišiadoryse ir Nemenčinėje.

Pagalba tvarkant Jūsų TV antenų ūkį
Ši naujiena peržiūrėta 3519 kartų. Komentuojame:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2024-07-12 08:45:45

Telecentras: paslaugų LRT kaina per ateinantį dešimtmetį augs mažiau

Nors Telecentro dalis LRT sąnaudose tesudaro tik 5-6 proc. visų LRT sąnaudų, nacionalinis transliuotojas toliau reiškia nepagrįstas pretenzijas mokėti už suteiktas paslaugas 2015 metų kainomis ir spaudžia politikus, kad būtų priimti LRT vienašališkai naudingi politiniai sprendimai.
       2024-07-12 08:30:22

Saulės elektrinę apgadino kruša ar vėtra – ką daryti?

Lietuvai toliau žengiant Europos žaliojo kurso kryptimi vis daugiau gyventojų ryžtasi įsirengti saulės elektrines. Energetikos ministerijos duomenimis, vien pernai elektrą gaminančių vartotojų skaičius Lietuvoje išaugo daugiau nei du kartus – nuo maždaug 42 tūkst. iki 89 tūkst.
       2024-07-07 23:45:16

Vaisiai ir uogos padės labiau už kremus ir papildus – jais praturtinkite mitybą

Pradėkime kiekvieną vasaros dieną ryškiai: geltonos, raudonos, oranžinės spalvos vaisiai ar uogos ne tik kelia nuotaiką, bet ir teikia begalę naudų mūsų organizmui.
       2024-07-07 23:31:29

Kad atostogos neapkarstų: 5 apgavystės keliaujant

Įsibėgėjant vasarai vis daugiau keliaujame, tačiau atsipalaiduodami turėtume nepamiršti ir saugumo – šiuo sezonu pagausėja turistus siekiančių apgauti sukčių. Kaip elgtis, kad atostogų poilsis neapkarstų, pasakoja Linas Sadeckas, „Luminor“ banko Sukčiavimo rizikos valdymo skyriaus vadovas.
       2024-07-07 23:21:39

RRT: mitai ir faktai apie 5G ryšį

Vykstant 5G tinklo plėtrai, daliai visuomenės vis dar kyla klausimų dėl šio ryšio saugumo. Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) ekspertai primena – 5G yra visų plačiai naudojamo 3G ir 4G ryšio tąsa. Kitaip tariant, ryšys yra pagrįstas tais pačiais radijo bangų sklidimo principais.
       2024-07-07 22:19:43

Skonių kovos – aršesnės nei futbolo: Vokietijos ar Ispanijos virtuvė laimėtų?

Šiandien prasideda UEFA EURO 2024 ketvirtfinalio etapas, kuriame susikaus Ispanija su čempionato šeimininkais vokiečiais. Šios šalys garsios ne tik savo ilgametėmis futbolo tradicijomis bei žvaigždėmis, bet ir nacionalinėmis virtuvėmis.
       2024-07-04 20:56:51

Ieškoti voveraičių į mišką: auksinė ne tik šių grybų spalva, bet ir nauda

Įsibėgėjus auksaspalvių voveraičių sezonui pasigirsta gurmanų kalbos, kad jos – tikras virtuvėje gimstančių šedevrų objektas. Ši tendencija pastebima ne tik Lietuvoje, kur neretai šie grybai vadinami nacionaliniu sezono delikatesu, bet ir visame pasaulyje.
       2024-07-03 21:38:28

LRT toliau skleidžia nekorektišką informaciją apie Telecentrą

Nors Vilniaus apygardos teismas atmetė LRT ieškinį dėl AB Lietuvos radijo ir televizijos centro (Telecentro) teikiamų paslaugų kainodaros, ši viešoji įstaiga nenustoja viešai skleisti teisiškai bei ekonomiškai nepagrįstų teiginių, tuo darydama žalą Telecentro reputacijai.
       2024-07-02 11:32:26

Apsaugokite save ir savo turtą: ar naudotis išmaniuoju telefonu žaibuojant?

Gausios vasariškos liūtys neretai atneša įspūdingą, bet pavojingą žaibų spektaklį. Nors daugeliui tikriausiai žinoma, kad žaibuojant lauke būti nepatartina, kelių dalykų rekomenduojama nedaryti ir būnant namuose.
       2024-07-01 18:19:52

Lietuvą užklupę karščiai augina elektros kainas: kaip elgtis vartotojams

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybai prognozuojant, kad termometrų stulpeliai dalyje šalies pasieks 34 laipsnių žymą, įspėjama, kad karščio banga gali lemti didelius elektros kainos šuolius „Nord Pool“ biržoje.
       2024-07-01 18:16:47

Vestuvių sezonui įsibėgėjant: ką daryti, jei būti svečiu – per brangu?

Įsibėgėjus vasarai prasideda intensyviausias švenčių laikotarpis – mokyklų, universitetų išleistuvės, kvietimai į vestuves, krikštynas ar kitas šventes pasiekia daugelį iš mūsų.
       2024-06-26 15:44:41

Televizorius – išmanių namų valdymo centras: taupykite energiją

Ar žinojote, kad per televizorių galite išjungti ar įjungti skalbyklę ar indaplovę? Anot „Samsung Electronics Baltics“ produktų eksperto Tomo Alešiūno, išmanių įrenginių valdymas toli gražu ne viskas, ką šiais laikais gali pasiūlyti išmanūs televizoriai.
       2024-06-25 18:14:43

Seimas denonsavo teisinės pagalbos sutartį su Rusija

Seimas nusprendė denonsuoti 1992 m. liepos 21 d. Vilniuje pasirašytą Lietuvos ir Rusijos sutartį dėl teisinės pagalbos ir teisinių santykių civilinėse, šeimos ir baudžiamosiose bylose, ratifikuotą Aukščiausiosios Tarybos nutarimu.
       2024-06-21 17:22:44

Pasikrauk jonų Virsmo salėje

Birželio 23 dieną švenčiamos Rasos arba kupolinės nuo seno žinomos kaip vasaros saulėgrįžos šventė — ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties metas. Tikima, kad šventės metu būtina pasikrauti energijos, dėl to atliekami ritualai, kurie užtikrina augalų augimą bei klestėjimą, sveikatą ir laimę.
       2024-06-21 11:18:47

Telecentro teikiamų paslaugų LRT kaina yra skaidri ir objektyviai pagrįsta

Komentuodamas pastarojo meto LRT viešus pareiškimus dėl neva neskaidrios ir nepagrįstos paslaugų kainodaros Telecentro vadovas Remigijus Šeris teigia:
       2024-06-19 18:25:41

LRT vadovė: dėl finansavimo keitimo su mumis visiškai nebuvo pasitarta

LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė kritikuoja, kad, priimant sprendimus, kurie paveiktų LRT finansavimą, LRT neišklausomas. M. Garbačiauskaitė-Budrienė taip pat atkreipė dėmesį į Lietuvos radijo ir televizijos centro (LRTC) galimą piktnaudžiavimą.
       2024-06-19 16:36:16

Duomenų nutekėjimas: saugumo ekspertai pataria, kaip apsaugoti savo duomenis

Lietuvoje pranešama apie naujus jautrių gyventojų duomenų nutekėjimo atvejus. Nesaugi gali būti tiek žmonių finansinė, tiek kita asmeninė informacija.
       2024-06-19 13:31:26

Saulės elektrinės negana: ekspertas atskleidė, kaip sutaupyti daugiau

Nors saulės elektrines įsirengę gyventojai džiaugiasi sumažėjusiomis sąskaitomis už elektros energiją, ekspertai pastebi, kad sutaupyti galima dar daugiau, kai šie įrenginiai veikia kartu su energijos kaupikliais.
       2024-06-19 13:24:41

Sužinokite populiariausio vasaros vaisiaus naudas: padės ne tik nuo kaitros

Dėl didžiausio derliaus vasaros mėnesiais arbūzai dažnai siejami su iškylomis gamtoje bei gardžiais, vasariškais desertais, kurie maloniai atgaivina karštą dieną.
       2024-06-19 13:17:53

Vasaros audros: kas gali pridaryti didžiausių nuostolių

Vasarą įsivyraujantys karšti orai neatsiejami nuo audrų – ekspertai pastebi, jog ekstremalių gamtos reiškinių pasitaiko vis dažniau, o jų padaroma žala gali atnešti ir šimtatūkstantinių nuostolių.
       2024-06-19 13:15:02

Pienas ir jo produktai – svarbus, bet ne vienintelis kalcio šaltinis vaikams

Įkalbėti vaiką išgerti stiklinę pieno kartais gali tapti neįmanoma misija. Tėvams neramu, kad tokiu atveju vaiko organizmas negauna pakankamai kalcio? Juk pienas ir jo produktai – pagrindinis kalcio šaltinis, o šis elementas labai svarbus toli gražu ne vien sveikiems dantims bei kaulams.
       2024-06-19 13:04:45

Meilužis, sukčius ar verslo partneris? Kaip apsaugoti investicijas į verslą?

Viešojoje erdvėje pastaruoju metu netyla skandalas, kurio centre – žymus sporto treneris. Jis, moterų tvirtinimu, apgavo ne vieną iš jų bei prisidengdamas romantiniais pažadais ir santykiais išviliojo ženklias, skirtingo dydžio sumas.
       2024-06-18 20:32:26

LRT žada skųsti teismo sprendimą dėl atmesto ieškinio Telecentrui

Valstybės valdomas Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) neturi grąžinti 326,7 tūkst. eurų Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai (LRT), kuriuos šis traktavo kaip permoką už 2021 metais suteiktas signalų perdavimo paslaugas, nusprendė teismas. LRT sprendimą žada skųsti.
       2024-06-17 19:59:42

LRT: keičiamas finansavimo modelis neturi kenkti transliuotojo misijai

Seime kilus iniciatyvai Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos LRT finansavimą sieti su šalies bendrojo vidaus produkto (BVP) augimu, pats visuomeninis transliuotas įspėja, kad reikia įvertinti, ar naujas modelis nekenks jo misijai karo grėsmės akivaizdoje.
       2024-06-15 12:45:09

Erkės paplitusios visur: kaip apsisaugoti?

Vasarą vis daugiau laiko praleidžiame gryname ore – miestų parkuose, soduose ar sodybose, o mėgstančius grybauti į miškus jau vilioja grybai. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai primena, kad gamtoje turime išlikti itin atidūs, nes joje mūsų laukia pavojingas ligas platinantys nariuotakojai – erkės.
       2024-06-15 12:38:33

Norite susidraugauti su kaimynais? Ekspertai pataria, nuo ko pradėti

Saugūs namai yra vienas iš pamatinių mūsų poreikių, o naujausias tyrimas apie gyvenimą namuose atskleidė, kad savo būsto saugumą daugelis sieja ne tik su fizine apsauga (patikimais užraktais ar spynomis), bet ir su tarpasmeniniais santykiais.
       2024-06-12 11:33:10

Norite gauti APVA paramą? – ESO atsako į svarbiausius klausimus

Kiekvieną mėnesį prie skirstomojo tinklo vidutiniškai prijungiama apie 2400 saulės elektrinių, kurios Lietuvoje dažniausiai montuojamos ant privačių namų stogų, rodo „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) duomenys.
       2024-06-12 11:13:41

Svajojate padirbėti iš pajūrio? Įmanoma, bet yra papildomų sąlygų

Darbostogos užsienyje ar tik nuotolinis darbas iš namų – per koronaviruso pandemiją įsitvirtinę modeliai niekur nedingo, nors tuo ne visada džiaugiasi darbdaviai.
       2024-06-12 10:53:22

Sukčių pasiūlymas tinkluose: už kiek pirktumėte pamestą svetimą bagažą?

„Pamestas bagažas tik už 2,95 Eur“ – skelbia iš pažiūros oficialus vieno didžiausių Lietuvos oro uostų „Facebook“ puslapis. Skelbime siūloma įsigyti „pamestą“ ir niekam nebereikalingą bagažą, kuriame gali būti vertingų daiktų.
       2024-06-12 10:48:58

Gudriausi sukčių metodai stebina: įkliūva net atsargiausi

Finansinių nusikaltėlių atakų aktyvumui nemažėjant, jų metodai tampa vis išradingesni ir sunkiai atpažįstami net patiems kritiškiausiems. Pasak „Citadele“ banko Baltijos šalių lėšų valdymo ir prekybos finansavimo tarnybos vadovo Romo Čereškos, vasarą gyventojai dar labiau atsipalaiduoja.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.