Straipsniai

Ar mums sekasi kovoti su virusu SARS-CoV-2? Trečia dalis

2020-11-19 07:28:52

Prieš 3 mėnesius (2020 Rugsėjo 1 d.) rašiau tokios temos straipsnį. Negalėjau tuo metu net pagalvoti, kad Vyriausybė iki šio laiko taip ir nesiims jokių esminių priemonių pandemijos valdymui.

Ir į klausimą ar mums sekasi kovoti su virusu SARS-CoV-2 atsakymo nėra. Sekasi ar nesiseka galima būtų atsakyti jei ką nors darytume. Bet kai nieko nedarome, tai ir įvertinti negalima.

Pagal sergamumą COVID-19 patekome tarp Europos ir pasaulio lyderių. Taip jau nutiko... nieko nedarant.

Dar pavasarį skaičiavome, kad pas mus yra nemažai avinų, kurie nesilaiko nurodymų. Bet pažiūrėkime kas atsitiko rudenį. Apklausoje kas antras pilietis pareiškė, kad kaukę nešioja tik dėl to, kad jo nenubaustų. Štai kiek pas mus buvo užsislėpusių avinų!

Ir iš tikro, nesant jokios kontrolės, pastarieji parodė tikrąjį veidą. Visur pilna asmenų be kaukių. Dar daugiau tokių, kurie kaukes dėvi netinkamai. Ir nesakykime, kad per tą laiką neišmoko teisingai dėvėti. Tai daroma piktybiškai.

O kur mūsų Vyriausybė? Jau nuo Rugsėjo 1 d. laukiame jos veiksmų. Deja, kaip nėra, taip nėra. Saulius Skvernelis ir Aurelijus Veryga vakar net nesiteikė sudalyvauti problemos aptarime Prezidentūroje. Gaila, kad situacija tokia. Ir avinais jau nepavadinsi. Tai kažkas daugiau - gal tai tyčinis nusikalstamas neveikimas?

Ką dabar galima padaryti? Stabdyti gerokai daugiau gyvenimo, ekonomikos sektorių, nei to būtų reikėję Rugsėjo 1 d. Reikia minimizuoti žmonių tarpusavio kontaktus. Ten kur susitinkame, ten ir apsikeičiame turimais virusais.

Normalūs piliečiai vykdytų nurodymus. O ką daryti su avinais? Atsakymas tik vienas. Juos gali versti žmonėmis tik ženkli bauda ir jos neišvengiamumas. Policija turi atlikti savo darbą. Mes nebeturime laiko edukacijai, visuomenės švietimui. Tą reikėjo daryti vasarą. Deja, Vyriausybė progą praleido - šių veiksmų nedarė.

Kokios perspektyvos? Prastos, nes virusas labai plačiai išplito visuomenėje. Vyriausybė visai nepasirūpino NVSC pajėgumų didinimu. Atsekti kontaktus sunku. Mūsų laukia ilgas ir sunkus laikotarpis iki sugrįžimo į normalų gyvenimą.

Du viltingi šviesos spindulėliai yra. Vienas - artimiausiu metu darbą pradės nauja Vyriausybė, vadovaujama Ingridos Šimonytės. Daug vilčių į ją - tikimės, kad į pandemiją bus žiūrima ne taip lengvabūdiškai kaip iki šiol. Antras - skiepai. Jų iki vasaros nebus prigaminta visiems paskiepyti, bet jie turėtų po truputį gerinti situaciją. Na ir pavasarį grįžtanti saulutė vėl padės kovoti su virusais.

Šis straipsnis peržiūrėtas 12801 kartą. Komentuojame:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:2020-12-12 10:08:09 / Vilius

Straipsnio papildymas: Avinas = Kovidiotas. Jis yra platesnė sąvoka nei idiotas. Bet jei esi idiotu visose gyvenimo srityse, tai tikrai pateksi ir tarp kovidiotų.

Kai kurie kovidiotais tampa dėl to, kad yra svarbūs tik patys sau. Aplinkinių sveikata ir gyvybė - dzin.

Kiti kovidiotais yra dėl savo verslo interesų. Kaip nekviesi klientų, jei tai yra tavo extra uždarbis.

O dar viena avinų/kovidiotų klasė - supratingieji. Jie supranta, kad kontaktai yra blogai. Bet negi atsisakysi naujo burgerkingo "Akropolyje".

Ir taip susidaro įspūdis, kad internete (o juo labiau Facebook'e) Avinų/Kovidiotų yra apie 80%. Viltis yra, kad dalis normalių visuomenės narių internete laiko negaišta.

Oi bus daug triukšmo, kai pirmadienį visi kovidiotai pradės rėkti: Kodėl ribojamos mūsų teisės platinti virusą? Kodėl niekas iš anksto neįspėjo? Kodėl "Akropoliai" nebeveikia?

Bet prieš keletą dienų paskelbus apie būsimas priemones, visi kovidiotai pultų strimgalviais ten, kur bus numatyti draudimai. Užuojauta Vyriausybei - reikia parinkti momentą, kad laiko tam nebeliktų. Su kovidiotais kitaip negalima. Kovidiotas - ne gyvenimo būdas, o diagnozė. Matyt, ilgam...

2020-12-11 09:02:16 / Mindaugas Stankunas

Vos tik pabaigiau klausyti studentų pristatymus ir tuoj pat turėjau trumpą interviu radijo laidoje. Buvau paklaustas kaip vertinu situaciją ir ką reikia daryti. Aš nuo pat COVID-19 pandemijos pradžios sakiau, kad tvariausias ir sėkmingiausias sprendimas yra sąmoningumo didinimas. Tik tai duos geriausius ir ilgalaikius rezultatus. Tuo nuoširdžiai tikiu ir dabar. Tačiau šiuo metu aš vis dažniau pasisakau už „kietesnes“ priemones. Nes dabartinę situaciją prilyginčiau gaisrui. O kai kyla gaisras, tai mes puolame gesinti ugnį, o ne pradedame mokinti ar aiškinti, kad negalima žaisti su degtukais. Mums tą edukacinį darbą reikėjo daryti pavasarį, vasarą ar ankstyvą rudenį. Ar tai buvo daroma, nedaroma, gerai/blogai daroma aptarsime vėliau. Šiuo metu reikia gesinti gaisrą. Kol dar yra ką gesinti...

COVID-19: kiti panašūs straipsniai
       2021-10-07 08:17:59

Ar mums sekasi kovoti su virusu SARS-CoV-2? Ketvirta dalis

Jau beveik metai praėjo (2020 Lapkričio 19 d.) kai rašiau tokios temos straipsnį. Naujosios Vyriausybės startas nuteikė gana optimistiškai. COVID-19 susirgimų skaičius buvo sumažintas.
       2020-09-01 07:44:03

Ar mums sekasi kovoti su virusu SARS-CoV-2? Antra dalis

Prieš pusę metų rašiau tokios temos straipsnį. Nuomonė apie įvykius liko ta pati: Vyriausybės veiksmai pavasarį iš esmės buvo geri, bet tarp mūsų buvo daug avinų.
       2020-03-25 11:25:41

Ar mums sekasi kovoti su virusu SARS-CoV-2? Pirma dalis

Prieš rinkimus mes visi tampame politologais ir visuomenės nuomonės ekspertais. Prieš Eurolygos rungtynes - krepšinio treneriais. O dabar? Žinoma - epidemiologais, žinančiais kaip įveikti virusą SARS-CoV-2 ir išvengti ligos COVID-19.
Daugiau naujų straipsnių
       2022-01-12 14:21:32

Kuo televizijos antenos geriau nei internetinė televizija IPTV?

Šiame technologijų laikmetyje egzistuoja įvairios televizijos technologijos. Visos jos leidžia televizijos žiūrovams mėgautis įvairiu informaciniu ir pramogų turiniu. Tačiau jos turi ir išskirtinių savybių.
       2021-11-03 06:58:04

Apie teatrą paprastai. Scenos užkulisiai

Teatras mums visada asocijuojasi su aktoriais. Taip, režisierius ir jie čia svarbiausi. Bet šį kartą ne apie juos. Teatras yra gerokai didesnė sąvoka. Tai - organizacija, kuri turi daug funkcijų ir komandos narių.
       2021-10-15 09:50:43

LRT televizijos dažniai

LRT televizijos dažniai. LRT televiziją matyti gali visi antžeminės televizijos DVB-T žiūrovai, priimantys signalą TV antenų pagalba. Čia rasite informaciją apie LRT siuntimo dažnius ir kanalus.
       2021-10-07 09:01:29

Nerodo palydovinė ar antžeminė televizija: ar jau kviesti antenų meistrą?

Dažnai sulaukiu skambučių dėl kylančių televizijos problemų. Deja, ne visada dėl to būna kalta televizijos antena, priedėlis ar jungiamieji kabeliai.
       2021-10-07 08:17:59

Ar mums sekasi kovoti su virusu SARS-CoV-2? Ketvirta dalis

Jau beveik metai praėjo (2020 Lapkričio 19 d.) kai rašiau tokios temos straipsnį. Naujosios Vyriausybės startas nuteikė gana optimistiškai. COVID-19 susirgimų skaičius buvo sumažintas.
       2021-09-27 16:32:24

Darnus transporto sistemos vystymas Vilniaus savivaldybei neįkandamas?

Pastaruoju metu, pasiremiant skambiomis idėjomis apie automobilių taršos mažinimą, vykdomos gatvių rekonstrukcijos, t. y. Vilniaus gatvių siaurinimas. Tik pamirštama, kad gyventojus reikia ne prievarta ir sukeliamais sunkumais iškrapštyti iš automobilių, bet pirmiau sukurti tinkamas judėjimo alternatyvas.
       2021-06-24 11:43:18

Pirmojo DVB-T siųstuvų tinklo dažniai. Tinklu siunčiamos lietuviškos TV programos

TV žiūrovams pateikiami pirmojo DVB-T siųstuvų tinklo dažniai visuose Lietuvos miestuose. Po paskutinio dažnių keitimo visi dažniai virš 700 MHz atlaisvinti 5G interneto plėtrai. Siunčiamos TV programos: LNK, TV6, BTV, TV3, Info TV, 2 TV, TV1, TV8, Lietuvos rytas TV, Current Time, Delfi TV.
       2021-06-10 14:21:35

Televizijos antenų montavimas. Pagalba televizijos priėmimo, IT klausimais.

Turiu 20 metų patirtį televizijos priėmimo srityje. Dirbu Jums ir kviečiu naudotis mano paslaugomis įrengiant antenas nemokamoms (nėra abonentinio mokesčio) TV programoms. Televizija, radijas, internetas keičia mūsų gyvenimą.
       2021-04-23 09:02:59

Vilniaus, Klaipėdos ir Biržų regionuose bus keičiami televizijos DVB-T dažniai

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) informuoja, kad 2021 m. gegužės–birželio mėn. planuojama keisti skaitmeninės antžeminės televizijos DVB-T dažnius Vilniaus, Klaipėdos ir Biržų regionuose,
       2021-04-19 06:44:14

Pietryčių Lietuvai – Lenkijos televizijos programos

Pietryčių Lietuvoje per eterinės televizijos tinklą retransliuojamas TV kanalas lenkų kalba „TVP Wilno“. Kanalas „TVP Wilno“ retransliuojamas nemokamai, nekoduotu signalu greta 5 nemokamų nekoduotų Lenkijos TV kanalų, kurie šiame regione retransliuojami nuo 2018 metų gegužės.
       2021-04-06 18:00:54

Šiuolaikiniai televizoriai, TV programos eteryje ir TV antenų montavimas

Apsilankę televizorių parduotuvėje nustembame: kokie dideli dabar televizorių ekranai. Ir daugumos televizorių pirkėjų pasirinkimu dažniausiai tampa didelio ekrano televizorius, sugebantis atkurti 4K raiškos ar net 8K raiškos vaizdą.
       2021-03-15 10:17:26

Nemokamos naujienos. Nemokamos televizijos programos

Puslapis internete www.tvnaujienos.lt pasipildo vis didesniu informacijos, naujienų kiekiu. Jas visas galite skaityti nemokamai. O, įsirengę vietinės DVB-T ir palydovinės DVB-S2 televizijos antenas, galite žiūrėti TV programas nemokamai.
       2021-02-12 07:11:19

Pirksime internetu arba: į pagalbą WEB puslapių dailidėms

Po to kai gavau penkis kilogramus pažaliavusių bulvių ir gabalą lašinių vietoje šaltai rūkyto kumpio, pradėjau galvoti apie maisto produktų pristatymo kompanijos pakeitimą, nors gal ir bus kiek brangiau. Na maniau, jei jau šį puslapį suprogramavau, tai elektroninėje parduotuvėje užsiregistruoti sugebėsiu.
       2021-02-08 07:53:49

Palydovinės antenos - suprantamai apie jas

Geriausia televizijos signalo priėmimo įranga yra palydovinės televizijos DVB-S2 antena. Transliaciją ji priima ne iš ant žemės esančio televizijos bokšto, bet iš palydovo. Tai yra didelė konstrukcija, kainuojanti kelis kartus daugiau nei antžeminės televizijos DVB-T lauko antena.
       2020-11-20 14:25:23

Kodėl krečia kompiuteris?

Dažnai kyla klausimas: kodėl, prisilietus prie kompiuterio korpuso, krečia elektros srovė? Toks pat klausimas gali kilti ir apie televizorius ar kitą elektroninę įrangą, kuri turi impulsinius maitinimo šaltinius.
       2020-10-31 07:51:56

Paspirtukai, automobiliai ir pėstieji. Kaip sugyventi?

Kai esi pabuvęs visų paminėtų eismo dalyvių kailyje, pradedi geriau suprasti kur yra probleminės vietos. Šiame straipsnelyje kiek detaliau apžvelgsime eismo problemas iš paspirtuko vairuotojo pusės.
       2020-10-29 17:17:26

Kaip prijungti lemputę su dviem jungikliais?

Tai ne taip jau sudėtinga, bet būtina, kad tarp jungiklių būtų pravestas laidas, bent į vieną jungiklį atvesta įtampa ir bent iš vieno nuvestas laidas į lemputę. Reikalingi du 3 kontaktų perjungiantys jungikliai.
       2020-10-08 10:50:16

IPTV paskutinės vystymosi tendencijos

Interneto greitaveika nestovi vietoje ir jos augimas leidžia vis stipriau jaustis IPTV paslaugų tiekėjams ir jų paslaugų vartotojams. Buvo įprasta, kad televizijos paslaugas savo vartotojams teikia tinklo turėtojas. Dabar auga ir TV tiekėjų skaičius, kurie neturi savo interneto tinklų, tačiau teikia paslaugas visiems interneto vartotojams.
       2020-09-19 10:42:11

Ar Lietuvoje bus dar vienas mobiliojo ryšio operatorius?

Pastaruoju metu kyla diskusijos dėl valstybės ryšio priemonių valdymo efektyvumo, dubliavimo, tolesnio vystymo modelio. Diskutuojama ir apie Lietuvos Respublikos Ryšių reguliavimo tarnybos valdymo modelio pakeitimą.
       2020-09-12 08:09:42

Antžeminės televizijos DVB-T antenų tipai pagal stiprinimą

Tai TV antenos be stiprintuvo ir antenos su stiprintuvais. Bet visos antenos dar pasižymi ir savo signalo stiprinimo savybėmis. Ne visais atvejais parduotuvėje reikia prašyti "stipriausios" antenos.
       2020-09-12 07:54:59

Antžeminės televizijos DVB-T antenų tipai pagal pastatymo vietą

Antžeminės televizijos antenos paprastai skirstomos pagal įrengimo vietą, signalo stiprinimo tipą ir priimamų dažnių diapazoną. Čia apžvelgsime TV antenų klasifikaciją pagal pastatymo vietą.
       2020-09-12 07:03:34

Televizijos programos Rusijoje

Rusija TV programas transliuoja DVB-T2 skaitmeniniu standartu. Pasienio gyventojai gali pasmalsauti ir realiai pamatyti kokios programos yra rodomos. Tačiau, jei Lietuvoje TV programas žiūrite DVB-T televizoriumi ar priedėliu, tai kaimyninės šalies Rusijos TV programų galite ir nematyti.
       2020-09-01 07:44:03

Ar mums sekasi kovoti su virusu SARS-CoV-2? Antra dalis

Prieš pusę metų rašiau tokios temos straipsnį. Nuomonė apie įvykius liko ta pati: Vyriausybės veiksmai pavasarį iš esmės buvo geri, bet tarp mūsų buvo daug avinų.
       2020-08-15 10:05:43

FM radijo stotys visoje Lietuvoje: detali informacija

Visos Lietuvos radijo stotys vienoje lentelėje. Ji Jums padės tais atvejais, kai norite stotį išgirsti ne tik tame mieste, kur ji yra. Kuo didesnė galia, kuo aukščiau yra antena, tuo toliau girdima stotis.
       2020-08-11 08:55:39

Netikėtas vasaros atradimas: botanikos sodas Traupyje

Ši vasara išskirtinė tuo, kad daugelis ją praleidome Lietuvoje. Kai keliaujame, dažnai žinome kur norime nuvykti ir ką pamatyti. Buvome nuvykę į Traupį, Anykščių rajone, kur buvome nustebinti čia esančio botanikos sodo.
       2020-08-06 18:50:31

Palangoje transliuojančių FM radijo stočių dažniai

Lentelėje pateikiami Palangoje veikiančių radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios stotys gali būti girdimos ir gretimose vietovėse.
       2020-07-03 06:52:17

Parduoda tai, ko neturi. Arba verslo subtilybės

Šokiruojanti frazė, bet tai realybė Lietuvos internetinėje prekyboje. Vienoje žinomiausių internetinių parduotuvių, gražiu mažo šoklaus gyvūno vardu, jau antrą kartą iš eilės susiduriu su tokiu atveju. Pirmas kartas - monitorius, antras kartas - elektrinis paspirtukas.
       2020-05-17 08:49:18

Kabinsime televizorių ant sienos. Kokius kabelius atvesti?

Jei bute ar name vyksta remontas, tai pats geriausias laikas rasti atsakymus į kylančius klausimus. Vėliau, kai televizorius jau bus ant sienos, bus sunkiau gražiai tvarkytis su kabeliais.
       2020-04-16 17:00:42

ŽINIŲ RADIJO programos dažniai Lietuvoje

Lentelėje pateikiami Lietuvoje veikiančių ŽINIŲ RADIJO programos radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios ŽINIŲ RADIJO stotys gali būti girdimos didesniu atstumu lyginant su mažesnės galios stotimis.
    Daugiau ankstesnės informacijos:  1  2
* Straipsniai, esantys šiame puslapyje, gali būti publikuojami kituose puslapiuose nurodant informacijos šaltinį www.tvnaujienos.lt aktyvia interneto nuoroda.