Straipsniai

Ar mums sekasi kovoti su virusu SARS-CoV-2? Ketvirta dalis

2021-10-07 08:17:59

Jau beveik metai praėjo (2020 Lapkričio 19 d.) kai rašiau tokios temos straipsnį. Naujosios Vyriausybės startas nuteikė gana optimistiškai. COVID-19 susirgimų skaičius buvo sumažintas.

O dabar? Viskas paleista savieigai, kaip tai buvo Sauliaus Skvernelio vadovaujamoje Vyriausybėje, prieš rinkimus. Tikra fiesta - kas ką nori, tas tą daro. Sergamumas COVID-19 labai didelis, leidžiantis mums vėl "lyderiauti" Europoje. Medicinos paslaugos sergantiems kitomis ligomis tampa vėl beveik nepasiekiamos! Jau nekalbant apie tai, kad pav. Vokietijoje pacientų su COVID-19 išgyvenamumo statistika kelis kartus geresnė. Kodėl? Gal ne gydytojai čia kalčiausi, o politikai, kurie organizuoja jų veiklą?

O labiausiai pas mus liūdina sergamumo augimo tempai. Jei ir toliau nieko esminio nebus daroma, tai bus sumušti visi praėjusių metų sergamumo COVID-19 rekordai.

Kaip mes vėl iki to nusiritome? Ne tik virusų atmainos čia kaltos. Atsirado skiepai ir to pasekmė: iš kažkur atsiradusi Vyriausybės nuomonė kad paskiepytiems galima leisti viską. Populizmas laimėjo šį raundą. Net kaukes buvo leista nusiimti, nors epidemiologai įspėjo: paskiepytieji gali sirgti, platinti virusą.

Ingridos Šimonytės vadovaujama Vyriausybė per mažai vasaros metu skyrė dėmesio skiepijimo programos viešinimui ir aiškinimui. To rezultate - iki šiol likusi didelė visuomenės dalis nepaskiepyta.

Kita didelė klaida - skiepų paso taikymas. Nesakau, kad jo nereikia. Bėda, kad kai kuriais atvejais jis duoda daugiau žalos nei naudos. Pavyzdžiui - skiepų negavusių asmenų suvarymas į mažas ir prastai ventiliuojamas parduotuves.

O kokie kiti veiksmai siekiant užkirsti kelią viruso plitimui? Čia ir yra didžiausia bėda - jų visai nėra. Net nuotoliniam darbui nurodymai nėra duoti. Tik rekomendacijos, kurios, kaip pastebi dauguma puslapio www.tvnaujienos.lt skaitytojų, Lietuvoje negalioja.

O kur kiti nurodymai: maksimalaus susirenkančių asmenų vienoje vietoje nustatymas, transporto organizavimas, maitinimo ir prekybos organizavimo klausimai ir daugelis kitų, kurie tikrai dar nestabdytų verslo, gamybos, ekonomikos.

O gal vertėtų paskaičiuoti, kiek yra sergančių pasiskiepijusių, kiek jų patenka į ligonines, kiek jų miršta. Tokios statistikos lyg ir pakanka, kad būtų imamasi daugiau realių veiksmų siekiant apsaugoti tą visuomenės dalį, kuri jau padarė viską, kad apsaugotų save ir kitus. Jie nusipelnė, kad jais būtų rūpinamasi.

Tuo tarpu citata iš šios dienos pranešimo: "Medikai skambina pavojaus varpais: lovų COVID-19 pacientams drastiškai mažėja. Vilniuje nebeliko lovų net intensyvios terapijos skyriuose." Ar ne laikas Vyriausybei priimti skubius sprendimus?

Na o ką daryti su neskiepytais? Tęsti skiepijimo kampaniją, bet ne taip tiesmukai. Dalis neskiepytų dar labiau supyksta, kai už šį veiksmą siūlomi pinigai. Turi būti kompleksas priemonių: saldainiai ir rimbai. Neskiepytiems turėtų būti užtikrinamas orus išgyvenimas, bet kelionės, pramogos ir malonumai dar labiau apriboti. Jie turėtų gyventi karantino režimu.

Juk su ribojimais vėl susidurs visa visuomenė. O kuo greičiau Vyriausybė susizgribs ir imsis realių veiksmų, tuo su mažesniais nuostoliais sulauksime pavasario. Sergamumo užauginimas prieš žiemą lems ilgesnį grįžimo laiką ir bereikalingus gyvybių praradimus. Juolab, kad su kiekviena diena ilgėja laikas nuo skiepijimo momento ir mažėja imunitetas daugumai gyventojų. Keista, juk turi būti planas ką darysim, jei situacija krypsta į gerąją ar į blogąją pusę. Nors iki šiol daryti žingsniai, kuriuos po kurio laiko reikia atšaukti, rodo, kad apgalvoto plano nėra.

Dabartinė situacija, kai organizuojamas tik skiepijimas, bet nieko daugiau nedaroma, jau sudaro įspūdį, kad net ankstesnės Vyriausybės neveiklumą ši Vyriausybė jau gerokai viršijo savo neveiklumu. O tokio aplaidumo kaina - kasdien prarandamos gyvybės.

Šis straipsnis peržiūrėtas 6301 kartą. Komentuojame:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:2022-01-13 13:58:00 / nijolė

Didžiausia problema: pastovus lipimas ant grėblio - klaidinanti informacija. Tada visuomenė nebetiki ir nebepasitiki valdžia. O kai pasitikėjimo nelieka, tai ir rekomendacijos nebevykdomos.

2021-10-18 16:26:58 / Miglė

Nieko nedarymas turi būti baudžiamas. Atitinkamas pareigas turintys asmenys turėtų dirbti jiems pavestą darbą.

2021-10-09 18:22:43 / Martynas S.

Nieko nedarymas - taip pat yra politika. Netgi su savais privalumais...

Daugiau naujų straipsnių
       2022-01-12 14:21:32

Kuo televizijos antenos geriau nei internetinė televizija IPTV?

Šiame technologijų laikmetyje egzistuoja įvairios televizijos technologijos. Visos jos leidžia televizijos žiūrovams mėgautis įvairiu informaciniu ir pramogų turiniu. Tačiau jos turi ir išskirtinių savybių.
       2021-11-03 06:58:04

Apie teatrą paprastai. Scenos užkulisiai

Teatras mums visada asocijuojasi su aktoriais. Taip, režisierius ir jie čia svarbiausi. Bet šį kartą ne apie juos. Teatras yra gerokai didesnė sąvoka. Tai - organizacija, kuri turi daug funkcijų ir komandos narių.
       2021-10-15 09:50:43

LRT televizijos dažniai

LRT televizijos dažniai. LRT televiziją matyti gali visi antžeminės televizijos DVB-T žiūrovai, priimantys signalą TV antenų pagalba. Čia rasite informaciją apie LRT siuntimo dažnius ir kanalus.
       2021-10-07 09:01:29

Nerodo palydovinė ar antžeminė televizija: ar jau kviesti antenų meistrą?

Dažnai sulaukiu skambučių dėl kylančių televizijos problemų. Deja, ne visada dėl to būna kalta televizijos antena, priedėlis ar jungiamieji kabeliai.
       2021-09-27 16:32:24

Darnus transporto sistemos vystymas Vilniaus savivaldybei neįkandamas?

Pastaruoju metu, pasiremiant skambiomis idėjomis apie automobilių taršos mažinimą, vykdomos gatvių rekonstrukcijos, t. y. Vilniaus gatvių siaurinimas. Tik pamirštama, kad gyventojus reikia ne prievarta ir sukeliamais sunkumais iškrapštyti iš automobilių, bet pirmiau sukurti tinkamas judėjimo alternatyvas.
       2021-06-24 11:43:18

Pirmojo DVB-T siųstuvų tinklo dažniai. Tinklu siunčiamos lietuviškos TV programos

TV žiūrovams pateikiami pirmojo DVB-T siųstuvų tinklo dažniai visuose Lietuvos miestuose. Po paskutinio dažnių keitimo visi dažniai virš 700 MHz atlaisvinti 5G interneto plėtrai. Siunčiamos TV programos: LNK, TV6, BTV, TV3, Info TV, 2 TV, TV1, TV8, Lietuvos rytas TV, Current Time, Delfi TV.
       2021-06-10 14:21:35

Televizijos antenų montavimas. Pagalba televizijos priėmimo, IT klausimais.

Turiu 20 metų patirtį televizijos priėmimo srityje. Dirbu Jums ir kviečiu naudotis mano paslaugomis įrengiant antenas nemokamoms (nėra abonentinio mokesčio) TV programoms. Televizija, radijas, internetas keičia mūsų gyvenimą.
       2021-04-23 09:02:59

Vilniaus, Klaipėdos ir Biržų regionuose bus keičiami televizijos DVB-T dažniai

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) informuoja, kad 2021 m. gegužės–birželio mėn. planuojama keisti skaitmeninės antžeminės televizijos DVB-T dažnius Vilniaus, Klaipėdos ir Biržų regionuose,
       2021-04-19 06:44:14

Pietryčių Lietuvai – Lenkijos televizijos programos

Pietryčių Lietuvoje per eterinės televizijos tinklą retransliuojamas TV kanalas lenkų kalba „TVP Wilno“. Kanalas „TVP Wilno“ retransliuojamas nemokamai, nekoduotu signalu greta 5 nemokamų nekoduotų Lenkijos TV kanalų, kurie šiame regione retransliuojami nuo 2018 metų gegužės.
       2021-04-06 18:00:54

Šiuolaikiniai televizoriai, TV programos eteryje ir TV antenų montavimas

Apsilankę televizorių parduotuvėje nustembame: kokie dideli dabar televizorių ekranai. Ir daugumos televizorių pirkėjų pasirinkimu dažniausiai tampa didelio ekrano televizorius, sugebantis atkurti 4K raiškos ar net 8K raiškos vaizdą.
       2021-03-15 10:17:26

Nemokamos naujienos. Nemokamos televizijos programos

Puslapis internete www.tvnaujienos.lt pasipildo vis didesniu informacijos, naujienų kiekiu. Jas visas galite skaityti nemokamai. O, įsirengę vietinės DVB-T ir palydovinės DVB-S2 televizijos antenas, galite žiūrėti TV programas nemokamai.
       2021-02-12 07:11:19

Pirksime internetu arba: į pagalbą WEB puslapių dailidėms

Po to kai gavau penkis kilogramus pažaliavusių bulvių ir gabalą lašinių vietoje šaltai rūkyto kumpio, pradėjau galvoti apie maisto produktų pristatymo kompanijos pakeitimą, nors gal ir bus kiek brangiau. Na maniau, jei jau šį puslapį suprogramavau, tai elektroninėje parduotuvėje užsiregistruoti sugebėsiu.
       2021-02-08 07:53:49

Palydovinės antenos - suprantamai apie jas

Geriausia televizijos signalo priėmimo įranga yra palydovinės televizijos DVB-S2 antena. Transliaciją ji priima ne iš ant žemės esančio televizijos bokšto, bet iš palydovo. Tai yra didelė konstrukcija, kainuojanti kelis kartus daugiau nei antžeminės televizijos DVB-T lauko antena.
       2020-11-20 14:25:23

Kodėl krečia kompiuteris?

Dažnai kyla klausimas: kodėl, prisilietus prie kompiuterio korpuso, krečia elektros srovė? Toks pat klausimas gali kilti ir apie televizorius ar kitą elektroninę įrangą, kuri turi impulsinius maitinimo šaltinius.
       2020-10-31 07:51:56

Paspirtukai, automobiliai ir pėstieji. Kaip sugyventi?

Kai esi pabuvęs visų paminėtų eismo dalyvių kailyje, pradedi geriau suprasti kur yra probleminės vietos. Šiame straipsnelyje kiek detaliau apžvelgsime eismo problemas iš paspirtuko vairuotojo pusės.
       2020-10-29 17:17:26

Kaip prijungti lemputę su dviem jungikliais?

Tai ne taip jau sudėtinga, bet būtina, kad tarp jungiklių būtų pravestas laidas, bent į vieną jungiklį atvesta įtampa ir bent iš vieno nuvestas laidas į lemputę. Reikalingi du 3 kontaktų perjungiantys jungikliai.
       2020-10-08 10:50:16

IPTV paskutinės vystymosi tendencijos

Interneto greitaveika nestovi vietoje ir jos augimas leidžia vis stipriau jaustis IPTV paslaugų tiekėjams ir jų paslaugų vartotojams. Buvo įprasta, kad televizijos paslaugas savo vartotojams teikia tinklo turėtojas. Dabar auga ir TV tiekėjų skaičius, kurie neturi savo interneto tinklų, tačiau teikia paslaugas visiems interneto vartotojams.
       2020-09-19 10:42:11

Ar Lietuvoje bus dar vienas mobiliojo ryšio operatorius?

Pastaruoju metu kyla diskusijos dėl valstybės ryšio priemonių valdymo efektyvumo, dubliavimo, tolesnio vystymo modelio. Diskutuojama ir apie Lietuvos Respublikos Ryšių reguliavimo tarnybos valdymo modelio pakeitimą.
       2020-09-12 08:09:42

Antžeminės televizijos DVB-T antenų tipai pagal stiprinimą

Tai TV antenos be stiprintuvo ir antenos su stiprintuvais. Bet visos antenos dar pasižymi ir savo signalo stiprinimo savybėmis. Ne visais atvejais parduotuvėje reikia prašyti "stipriausios" antenos.
       2020-09-12 07:54:59

Antžeminės televizijos DVB-T antenų tipai pagal pastatymo vietą

Antžeminės televizijos antenos paprastai skirstomos pagal įrengimo vietą, signalo stiprinimo tipą ir priimamų dažnių diapazoną. Čia apžvelgsime TV antenų klasifikaciją pagal pastatymo vietą.
       2020-09-12 07:03:34

Televizijos programos Rusijoje

Rusija TV programas transliuoja DVB-T2 skaitmeniniu standartu. Pasienio gyventojai gali pasmalsauti ir realiai pamatyti kokios programos yra rodomos. Tačiau, jei Lietuvoje TV programas žiūrite DVB-T televizoriumi ar priedėliu, tai kaimyninės šalies Rusijos TV programų galite ir nematyti.
       2020-08-15 10:05:43

FM radijo stotys visoje Lietuvoje: detali informacija

Visos Lietuvos radijo stotys vienoje lentelėje. Ji Jums padės tais atvejais, kai norite stotį išgirsti ne tik tame mieste, kur ji yra. Kuo didesnė galia, kuo aukščiau yra antena, tuo toliau girdima stotis.
       2020-08-11 08:55:39

Netikėtas vasaros atradimas: botanikos sodas Traupyje

Ši vasara išskirtinė tuo, kad daugelis ją praleidome Lietuvoje. Kai keliaujame, dažnai žinome kur norime nuvykti ir ką pamatyti. Buvome nuvykę į Traupį, Anykščių rajone, kur buvome nustebinti čia esančio botanikos sodo.
       2020-08-06 18:50:31

Palangoje transliuojančių FM radijo stočių dažniai

Lentelėje pateikiami Palangoje veikiančių radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios stotys gali būti girdimos ir gretimose vietovėse.
       2020-07-03 06:52:17

Parduoda tai, ko neturi. Arba verslo subtilybės

Šokiruojanti frazė, bet tai realybė Lietuvos internetinėje prekyboje. Vienoje žinomiausių internetinių parduotuvių, gražiu mažo šoklaus gyvūno vardu, jau antrą kartą iš eilės susiduriu su tokiu atveju. Pirmas kartas - monitorius, antras kartas - elektrinis paspirtukas.
       2020-05-17 08:49:18

Kabinsime televizorių ant sienos. Kokius kabelius atvesti?

Jei bute ar name vyksta remontas, tai pats geriausias laikas rasti atsakymus į kylančius klausimus. Vėliau, kai televizorius jau bus ant sienos, bus sunkiau gražiai tvarkytis su kabeliais.
       2020-04-16 17:00:42

ŽINIŲ RADIJO programos dažniai Lietuvoje

Lentelėje pateikiami Lietuvoje veikiančių ŽINIŲ RADIJO programos radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios ŽINIŲ RADIJO stotys gali būti girdimos didesniu atstumu lyginant su mažesnės galios stotimis.
       2020-04-14 08:14:47

GOLD FM radijo programos dažniai Lietuvoje

Lentelėje pateikiami Lietuvoje veikiančių GOLD FM radijo programos radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios GOLD FM stotys gali būti girdimos didesniu atstumu lyginant su mažesnės galios stotimis.
       2020-04-14 08:14:47

EUROPEAN HIT RADIO programos dažniai Lietuvoje

Lentelėje pateikiami Lietuvoje veikiančių EUROPEAN HIT RADIO programos radijo stočių dažniai FM diapazone. Jei gyvenate toliau nuo minimų miestų, EUROPEAN HIT RADIO priėmimui gali tekti naudoti išorinę anteną. Patikrinkite iš kurio miesto signalas yra stipresnis.
       2020-04-14 08:14:47

Radijo stoties KELYJE programos dažniai Lietuvoje

Lentelėje pateikiami Lietuvoje veikiančių Radijo stoties KELYJE radijo stočių dažniai FM diapazone. Jei gyvenate toliau nuo paminėtų miestų, Radijo stoties KELYJE priėmimui gali tekti naudoti išorinę anteną. Patikrinkite iš kurio miesto signalas yra stipresnis.
    Daugiau ankstesnės informacijos:  1  2
* Straipsniai, esantys šiame puslapyje, gali būti publikuojami kituose puslapiuose nurodant informacijos šaltinį www.tvnaujienos.lt aktyvia interneto nuoroda.