Straipsniai

TV antenos: apie televizijos antenas detaliai

2023-12-26 13:20:44

TV antenos užtikrina nemokamą eterinę antžeminę ar palydovinę televiziją, kurių dėka galite nemokamai matyti daug nacionalinių ir užsienio TV programų.

Televizijos antenos yra esminis komponentas, leidžiantis žiūrovams nemokamai priimti televizijos signalus. Išsamiai aptarsime televizijos antenų tipus, jų veikimo principus, privalumus ir trūkumus, bei svarbiausius faktus, kuriuos reikėtų žinoti renkantis tinkamą anteną.

Lietuvoje 95 proc. namų ūkių turi televizorių. Didėjant infliacijai ir augant kainoms, natūralu, jog noras žiūrėti nemokamą televiziją tampa vis patrauklesnis.

Televizijos antenos efektyvumas gali labai skirtis priklausomai nuo geografinės vietos, kurioje gyvenate. Kai kuriose vietose signalai gali būti silpnesni arba nepasiekiami.

Tam jog Jūsų namus pasiektų nemokama televizija tereikia TV antenų. Apskritai, TV antenos gali skirtis savo stiprinimu, paskirtimi (lauko arba kambarinė antena, antžeminei arba palydovinei TV), sudėtingumu. Tačiau nemokamą televiziją užtikrina visų tipų antenos, tik reikia pasirinkti tinkamiausią Jūsų atvejui.

Lietuvoje TV naudojamas UHF dažnių diapazonas yra nuo 474 MHz iki 700 MHz.

Kambarinė TV antena

Kambarinės TV antenos yra specialiai suprojektuotos gyventojams, gyvenantiems miesto butuose ar namuose, kur antenų įrengimas yra ribotas. Jos dažnai būna mažos, bet gali būti efektyvios priklausomai nuo vietos ir aplinkos sąlygų.

Kambarinių TV antenų pasirinkimas yra tikrai nemažas, todėl rasti tinkamą kambarinę anteną nesukels labai didelių sunkumų. Didesni sunkumai atsiranda, jei kambarinė TV antena yra pasirenkama, nors reikėjo lauko TV antenos. Svarbu paminėti, kad palydovinei televizijai kambarinių antenų nebūna.

Eterinė televizija yra transliuojama radijo bangomis, todėl yra svarbu išsirinkti tinkamą TV anteną. Pagrindinis principas – kambarinė TV antena veiks, jeigu matote TV bokštą per langą.

Yra du pagrindiniai kambarinių antenų tipai – pasyvioji ir aktyvioji.

Aktyvioji kambarinė TV antena. Šio tipo kambarinės antenos yra geros, nes jos iš dalies pagerina gaunamą TV signalą. Tačiau tai priklauso ne tik nuo antenos konstrukcijos, bet ir elektroninio stiprintuvo. Aktyvių TV antenų stiprintuvai dažniausiai yra montuojami jų korpusuose.

Pasyvioji kambarinė TV antena. Šio tipo kambarinės antenos yra puikus sprendimas, jei gyvenate netoli TV bokšto. Jos priima TV signalą be jokių trikdžių. Taip pat joms nereikia elektros tinklo, todėl pakanka jį sujungti su televizoriaus antenos lizdu.

TV lauko antena

Nemokamai skaitmeninei eterinei televizijai yra naudojamos TV lauko antenos, kurios priima decimetrines (UHF) bangas, nes TV signalas antžeminei televizijai gauti yra siunčiamas radijo bangomis. TV lauko antenos yra dažniausiai naudojamos tokiose vietose, kurios yra toliau nuo TV bokštų, pavyzdžiui, 10 – 60 kilometrų atstumu.

Lauko antenų gali būti įvairių ir dažniausiai jos jau yra su įmontuotais stiprintuvais, kurie gali sustiprinti gaunamo signalo lygį, stabilumą ir kokybę. Tačiau labai daug priklauso ne tik nuo pačios lauko TV antenos, bet ir nuo jos montavimo darbų. Štai keletas pagrindinių aspektų į ką reikėtų atkreipti dėmesį montuojant TV lauko anteną:

- Lauko antenos įrengimo aukštis. Antenos aukštis yra svarbus faktorius norint užtikrinti signalo skaidrumą ir lygį. Ekspertai rekomenduoja ją kelti kuo aukščiau, nes didėjant aukščiui stiprėja ir signalas. Jei aukštis yra netinkamas, signalo kelyje gali pasitaikyti trikdžiai, tokie kaip medžiai, kalvos ar pastatai.

- Lauko antenos kryptis. Kaip ir aukštis, šis faktorius yra labai svarbus, tai turi įtakos signalo kokybei. Antena turėtų būti nukreipta į TV bokštą, kad signalas būtų kuo stipresnis. Atkreipkite dėmesį į artimiausius TV bokštus netoli Jūsų gyvenamos vietos, pavyzdžiui, jei gyvenate netoli Anykščių, artimiausias TV bokštas būtų Viešintose.

Nepamirškite, jog lauko anteną būtina tinkamai pritvirtinti ir užfiksuoti, jog jos nesugadintų gamtinės stichijos. Pavyzdžiui, netinkamai pritvirtintą TV lauko anteną gali išklibinti stiprus vėjas, lietus, dėl to jos padėtis gali pasikeisti, t.y. antena gali būti nusukta nuo pradinės krypties, nulinkti, taip sumažindama signalo stiprumą. Jei mėgaujatės eterine televizija per lauko anteną, patartina bent kartą per metus ją patikrinti – kryptį ir sutvirtinimų būklę.

Didelio stiprinimo TV antena

Didelio stiprinimo TV antenos dažniausiai yra rekomenduojamos tiems gyventojams, kurių gyvenamoji vieta yra toliau nei 60 km nuo artimiausio TV bokšto. Todėl norint gauti stabilų skaitmeninės antžeminės televizijos signalo priėmimą būtina naudoti didelio stiprinimo TV anteną. Didelio stiprinimo TV antenos dažniausiai būna su integruotais anteniniais stiprintuvais.

Pasyvios TV antenos gali užtikrinti TV signalo priėmimą iki 30 km, todėl norint mėgautis eterine televizija, kurios ryšys būtų stabilus tiek vasarą, tiek žiemą, reikėtų naudoti didesnio stiprinimo TV antenas. Taip pat nepamirškite, jei signalo kelyje yra tam tikrų kliūčių, kaip kalvos, medžiai, kiti pastatai, reikėtų anteną kelti kuo aukščiau naudojant stiebą.

Jei nerimaujate jog Jūsų lauko antena bus paveikta oro sąlygų, jaudintis nereikėtų, nes dabartinės TV antenos yra gaminamos iš plieno arba aliuminio. Šios medžiagos gali iškęsti temperatūros skirtumus nuo -50 iki +50 laipsnių. Todėl išoriniai veiksniai, tokie kaip sniegas ar lietus, jų nepaveiks.

Atkreipkite dėmesį į tai, jog didelio stiprinimo TV antena skiriasi ne tik signalo stiprumu, signalo perdavimo kokybe, bet ir kaina bei dydžiu. Tokios TV antenos yra didelės, būtent dėl to jos gali užtikrinti geresnį signalo priėmimą. Taip pat skiriasi kaina – dėl sudėtingumo kaina yra aukštesnė.

TV antenos stiprintuvas

Eterinė televizija yra transliuojama radijo bangomis, todėl reikia užtikrinti, jog gaunamas signalas yra geriausios kokybės. Tačiau didesnis antenos stiprinimas ne visada yra geriau. Papildomas antenos stiprintuvas ne visada yra reikalingas, nes daugelis šiandien parduodamų tiek lauko, tiek kambarinių TV antenų jau yra su įmontuotais stiprintuvais.

Paprastai TV antenų stiprintuvai yra skirstomi į dvi kategorijas – pirminiai stiprintuvai ir paskirstymo stiprintuvai. Abu šie stiprintuvai atlieka vieną ir tą pačią funkciją – padidina Jūsų TV antenos gaunamo signalo stiprumą ir sumažina triukšmą. O pagrindinis skirtumas yra susijęs su jų numatomu naudojimu.

- Pirminiai stiprintuvai. Jie yra montuojami arti TV antenos jog signalas be jokių trikdžių įveiktų ilgą kabelio kelią ir sustiprintų bendrą gaunamą signalą. Paprastai tokie stiprintuvai yra montuojami prie lauko TV antenų, todėl yra atsparūs įvairioms oro sąlygoms.

- Skirstymo stiprintuvai. Jie yra montuojami viduje, norint sustiprinti signalą ir jį siųsti į kelis Jūsų namuose esančius televizorius.

Šiuo metu nemokama televizija mėgaujasi apie 450 000 namų ūkių Lietuvoje.

Kaip teisingai prijungti TV anteną?

TV antenos pajungimas nėra labai sudėtingas procesas. Apskritai, užtenka tik minimalių žinių apie elektrotechniką. Prijungti TV anteną paprasčiau, jei gyvenate netoli TV bokšto – programas matysite prijungę ir paprastą kambarinę anteną.

Jei Jūs jau naudojatės eterine televizija, bet pastebėjote jog TV signalas yra prastai priimamas, tai gali būti dėl tokių dažniausiai pasitaikančių problemų:

- Netinkamai parinkta TV antena. Viena dažniausiai pasitaikančių problemų dėl kurios gali strigti ryšio perdavimas.

– netinkamas antenos pasirinkimas. Tokiu atveju, jei matote, jog Jūsų turima kambarinė TV antena veikia netinkamai, ją reikėtų keisti į lauko anteną. Paprasčiausias patarimas kaip pasirinkti tinkamą anteną – jei matote TV bokštą per langą, galite rinktis kambarinę anteną, jei nematote - rinkitės lauko TV anteną, kuri užtikrintų geresnę signalo priėmimo kokybę.

- Netinkama lauko antenos kryptis.

- Signalo kokybė. Signalo kokybė labai priklauso nuo to ar tinkamai yra parinkta ir įrengta TV antena. Kiti atvejai gali būti tokie, jog vietą, kurioje Jūs esate, pasiekia silpnas signalas, todėl signalą reikia stiprinti. Tai geriausiai atlieka signalo stiprintuvai, kurie būna montuojami prie TV antenų. Dažnai pasitaiko ir tokių atvejų, kai signalo stiprinimas yra perteklinis. Tokiu atveju reikėtų signalo stiprinimą mažinti.

- Nekokybiškai atlikti montavimo darbai. Ne paslaptis, norint turėti gerai veikiančią televiziją, darbas ir medžiagos turi būti kokybiškos.

- Trikdžiai TV signalui iš stiprių artimo dažnio signalų šaltinių. Pav., iš 4G, 5G ryšio tinklų.

- Nepakankama signalo atsarga nenumatytiems atvejams. Blogos oro sąlygos, tokios kaip stiprus vėjas, lietus ar sniegas, gali ženkliai sumažinti signalus, pasiekiančius Jūsų televizijos anteną.

Geriausias būdas išsiaiškinti pastarąsias problemas yra matavimų atlikimas. Tai atlikti daugumai TV žiūrovų gali būti sudėtinga. Pagalba čia.

Palydovinei antenai galioja kiti principai. Ji turi būti montuojama lauke ir neturi būti jokių kliūčių tarp antenos ir palydovo, iš kurio signalai bus priimami. Antena turi būti labai tiksliai suderinta. Derinant palydovinę anteną galima naudotis tokiu ieškikliu. Bet tai atlikti daugumai TV žiūrovų gali būti sudėtinga. Pagalba čia.

Televizijos antenos yra patikimas būdas gauti aukštos kokybės televizijos signalus. Nors jos turi tam tikrų trūkumų ir apribojimų, daugeliui žmonių jos suteikia puikią galimybę žiūrėti mėgstamus kanalus be papildomų mokesčių.

Kalta antena. O išsijunginėja televizorius

Taip nutinka labai retai. Bet kartais televizorius gali ne tik nerodyti TV programų, bet ir išsijunginėti. Taip nutinka kai kuriems televizoriams su įjungtu antenos maitinimu, kai antena netvarkinga (trumpina). Sprendimas: televizoriuje išjungti antenos maitinimą. Ir patikrinus, kad vis tiek nerodo - tvarkyti TV anteną.

Pagalba priimant vietines TV programas
Šis straipsnis peržiūrėtas 11098 kartus. Komentuojame:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų straipsnių
       2024-01-06 22:47:02

Kokią televiziją pasirinkti: antžeminę ir / ar palydovinę?

Stabilus vaizdas TV ekrane, didelis televizijos programų pasirinkimas, HD ar UHD raiška dideliame ekrane. Visa tai gali sutekti Jums šiuolaikinis televizorius. Paprastai jis turi integruotus antžeminės ir palydovinės televizijos imtuvus.
       2023-06-20 10:55:49

OCTAGON SX888 4K IPTV priedėlio IP adreso keitimas

Kai pervežame OCTAGON SX888 4K IPTV priedėlį iš vienos vietos į kitą vietą, gali tekti pakeisti priedėlio IP adreso nustatymus. Ypač tai aktualu, jei priedėlis naudojamas su statiniu IP adresu.
       2023-06-20 10:33:09

Lietuviai taupo ir prisimena seną būdą, kuris leidžia televiziją žiūrėti nemokamai

Vasarą atostogaujame skirtingose vietose. Tačiau ne visi žino, kad net ir atokiose vietovėse per vietinę televizijos anteną galima žiūrėti iki 26 TV kanalų ir už tai visiškai nemokėti. Nemokama ir palydovinės televizijos paslauga.
       2023-04-27 13:51:39

Gaudome palydovines televizijos programas DVB-S2 kemperyje

Misija nėra labai paprasta, bet, kiek pasitreniravus, tampa įmanoma. Reikia tik žinoti pagrindinius principus. Juos ir aprašysiu šioje publikacijoje.
       2023-02-26 16:08:43

LED lempa į šviestuvą vietoje senos liuminiscencinės lempos

Periodiškai net tarp technikų kyla ginčai kaip perdaryti liuminiscencinių lempų šviestuvą, kad jis tiktų LED lempoms. Atsakymas labai paprastas: nieko perdarinėti nereikia.
       2023-01-09 13:49:19

Kaip neapgalvoti procesai trukdo sklandžiam darbui ir kenkia reputacijai

Straipsnis paremtas tikra istorija, kai sugalvojome įsigyti naują skalbimo mašiną. Senoji 2022 m. gruodžio viduryje sugedo, o kaip tyčia dar kažkoks virusas prisikabino - remontuoti sveikatos nėra, todėl buvo nuspręsta skubiai įsigyti naują. Pasirinkome vieną geresnių gamintojų, todėl krovinio svoris buvo apie 90 kg.
       2022-10-27 10:57:25

Temperatūros palaikymas bute: komfortas leidžia mums taupyti

Kai atsikraustėme į butą, kuris turi autonominę šilumos apskaitos sistemą, susidūrėme su problemomis. Buvo sunku išlaikyti norimą stabilią temperatūrą bute.
       2022-08-23 16:03:32

Imtuvai T2-MI TV srautui iš palydovų priimti

Kai kurie SAT palydovai siunčia TV signalus, kurie skirti antžeminės televizijos tinklų siųstuvų moduliatoriams. Tačiau ne visi palydoviniai imtuvai DVB-S2 tinka tokių srautų priėmimui.
       2022-08-22 14:08:29

Išplėsta TVP kuriamų TV programų retransliavimo Lietuvoje aprėptis

7 Pietryčių Lietuvos tinkle transliuojamų kanalų aprėptis nuo 2022 m. liepos buvo išplėsta, įjungus ST2 (LRTC2) tinklą. Daugiau negu trigubai išplėsta TV programų „TVP Wilno“, „TVP Polonia“, „TVP Info“, „TVP Historia 2“, „TVP World“ ir „Belsat TV“ retransliavimo per nemokamos eterinės televizijos tinklus aprėptis.
       2022-05-29 10:45:24

Informacija apie garantijos suteikimą

Mano pateiktai ir sumontuotai įrangai bei montavimo darbams taikoma 2 metų garantija. Tačiau, neseniai įvykęs nesusipratimas su klientu (beje pirmas per eilę dešimtmečių darbo šioje srityje), paskatino detaliau aprašyti garantijos suteikimo aspektus.
       2022-01-12 14:21:32

Kuo televizijos antenos geriau nei internetinė televizija IPTV?

Šiame technologijų laikmetyje egzistuoja įvairios televizijos technologijos. Visos jos leidžia televizijos žiūrovams mėgautis įvairiu informaciniu ir pramogų turiniu. Tačiau jos turi ir išskirtinių savybių.
       2021-11-03 06:58:04

Apie teatrą paprastai. Scenos užkulisiai

Teatras mums visada asocijuojasi su aktoriais. Taip, režisierius ir jie čia svarbiausi. Bet šį kartą ne apie juos. Teatras yra gerokai didesnė sąvoka. Tai - organizacija, kuri turi daug funkcijų ir komandos narių.
       2021-10-15 09:50:43

LRT televizijos dažniai

LRT televizijos dažniai. LRT televiziją matyti gali visi antžeminės televizijos DVB-T žiūrovai, priimantys signalą TV antenų pagalba. Čia rasite informaciją apie LRT siuntimo dažnius ir kanalus.
       2021-10-07 09:01:29

Nerodo palydovinė ar antžeminė televizija: ar jau kviesti antenų meistrą?

Dažnai sulaukiu skambučių dėl kylančių televizijos problemų. Deja, ne visada dėl to būna kalta televizijos antena, priedėlis ar jungiamieji kabeliai.
       2021-09-27 16:32:24

Darnus transporto sistemos vystymas Vilniaus savivaldybei neįkandamas?

Pastaruoju metu, pasiremiant skambiomis idėjomis apie automobilių taršos mažinimą, vykdomos gatvių rekonstrukcijos, t. y. Vilniaus gatvių siaurinimas. Tik pamirštama, kad gyventojus reikia ne prievarta ir sukeliamais sunkumais iškrapštyti iš automobilių, bet pirmiau sukurti tinkamas judėjimo alternatyvas.
       2021-06-24 11:43:18

Pirmojo DVB-T siųstuvų tinklo dažniai. Tinklu siunčiamos lietuviškos TV programos

TV žiūrovams pateikiami pirmojo DVB-T siųstuvų tinklo dažniai visuose Lietuvos miestuose. Po paskutinio dažnių keitimo visi dažniai virš 700 MHz atlaisvinti 5G interneto plėtrai. Siunčiamos TV programos: LNK, TV6, BTV, TV3, Info TV, 2 TV, TV1, TV8, Lietuvos rytas TV, Current Time, Delfi TV.
       2021-06-10 14:21:35

Televizijos antenų montavimas. Pagalba televizijos priėmimo, IT klausimais.

Turiu 20 metų patirtį televizijos priėmimo srityje. Dirbu Jums ir kviečiu naudotis mano paslaugomis įrengiant antenas nemokamoms (nėra abonentinio mokesčio) TV programoms. Televizija, radijas, internetas keičia mūsų gyvenimą.
       2021-04-23 09:02:59

Vilniaus, Klaipėdos ir Biržų regionuose bus keičiami televizijos DVB-T dažniai

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) informuoja, kad 2021 m. gegužės–birželio mėn. planuojama keisti skaitmeninės antžeminės televizijos DVB-T dažnius Vilniaus, Klaipėdos ir Biržų regionuose,
       2021-04-19 06:44:14

Pietryčių Lietuvai – Lenkijos televizijos programos

Pietryčių Lietuvoje per eterinės televizijos tinklą retransliuojamas TV kanalas lenkų kalba „TVP Wilno“. Kanalas „TVP Wilno“ retransliuojamas nemokamai, nekoduotu signalu greta 5 nemokamų nekoduotų Lenkijos TV kanalų, kurie šiame regione retransliuojami nuo 2018 metų gegužės.
       2021-04-06 18:00:54

Šiuolaikiniai televizoriai, TV programos eteryje ir TV antenų montavimas

Apsilankę televizorių parduotuvėje nustembame: kokie dideli dabar televizorių ekranai. Ir daugumos televizorių pirkėjų pasirinkimu dažniausiai tampa didelio ekrano televizorius, sugebantis atkurti 4K raiškos ar net 8K raiškos vaizdą.
       2021-03-15 10:17:26

Nemokamos naujienos. Nemokamos televizijos programos

Puslapis internete www.tvnaujienos.lt pasipildo vis didesniu informacijos, naujienų kiekiu. Jas visas galite skaityti nemokamai. O, įsirengę vietinės DVB-T ir palydovinės DVB-S2 televizijos antenas, galite žiūrėti TV programas nemokamai.
       2021-02-12 07:11:19

Pirksime internetu arba: į pagalbą WEB puslapių dailidėms

Po to kai gavau penkis kilogramus pažaliavusių bulvių ir gabalą lašinių vietoje šaltai rūkyto kumpio, pradėjau galvoti apie maisto produktų pristatymo kompanijos pakeitimą, nors gal ir bus kiek brangiau. Na maniau, jei jau šį puslapį suprogramavau, tai elektroninėje parduotuvėje užsiregistruoti sugebėsiu.
       2021-02-08 07:53:49

Palydovinės antenos - suprantamai apie jas

Geriausia televizijos signalo priėmimo įranga yra palydovinės televizijos DVB-S2 antena. Transliaciją ji priima ne iš ant žemės esančio televizijos bokšto, bet iš palydovo. Tai yra didelė konstrukcija, kainuojanti kelis kartus daugiau nei antžeminės televizijos DVB-T lauko antena.
       2020-11-20 14:25:23

Kodėl krečia kompiuteris?

Dažnai kyla klausimas: kodėl, prisilietus prie kompiuterio korpuso, krečia elektros srovė? Toks pat klausimas gali kilti ir apie televizorius ar kitą elektroninę įrangą, kuri turi impulsinius maitinimo šaltinius.
       2020-10-31 07:51:56

Paspirtukai, automobiliai ir pėstieji. Kaip sugyventi?

Kai esi pabuvęs visų paminėtų eismo dalyvių kailyje, pradedi geriau suprasti kur yra probleminės vietos. Šiame straipsnelyje kiek detaliau apžvelgsime eismo problemas iš paspirtuko vairuotojo pusės.
       2020-10-08 10:50:16

IPTV paskutinės vystymosi tendencijos

Interneto greitaveika nestovi vietoje ir jos augimas leidžia vis stipriau jaustis IPTV paslaugų tiekėjams ir jų paslaugų vartotojams. Buvo įprasta, kad televizijos paslaugas savo vartotojams teikia tinklo turėtojas. Dabar auga ir TV tiekėjų skaičius, kurie neturi savo interneto tinklų, tačiau teikia paslaugas visiems interneto vartotojams.
       2020-09-19 10:42:11

Ar Lietuvoje bus dar vienas mobiliojo ryšio operatorius?

Pastaruoju metu kyla diskusijos dėl valstybės ryšio priemonių valdymo efektyvumo, dubliavimo, tolesnio vystymo modelio. Diskutuojama ir apie Lietuvos Respublikos Ryšių reguliavimo tarnybos valdymo modelio pakeitimą.
       2020-09-12 08:09:42

Antžeminės televizijos DVB-T antenų tipai pagal stiprinimą

Tai TV antenos be stiprintuvo ir antenos su stiprintuvais. Bet visos antenos dar pasižymi ir savo signalo stiprinimo savybėmis. Ne visais atvejais parduotuvėje reikia prašyti "stipriausios" antenos.
       2020-09-12 07:54:59

Antžeminės televizijos DVB-T antenų tipai pagal pastatymo vietą

Antžeminės televizijos antenos paprastai skirstomos pagal įrengimo vietą, signalo stiprinimo tipą ir priimamų dažnių diapazoną. Čia apžvelgsime TV antenų klasifikaciją pagal pastatymo vietą.
    Daugiau ankstesnės informacijos:  1  2
* Straipsniai, esantys šiame puslapyje, gali būti publikuojami kituose puslapiuose nurodant informacijos šaltinį www.tvnaujienos.lt aktyvia interneto nuoroda.