Naujienos

Ruošiatės vasarą dirbti iš šiltų kraštų? Galite netekti svarbių duomenų

2023-05-19 11:15:17

Atšilus orams ir prasidedant atostogų sezonui, atsiranda vis daugiau pagundų pasiėmus kompiuterį pabėgti iš miesto. Nors darbas ne biure, o namuose, bet kurioje Lietuvos vietoje ar net užsienyje jau seniai tapo įprasta praktika, nuotolinis darbas, kartu su visais privalumais, turi ir nemažai rizikų.

Ypač – jei tinkamai nepasirūpinama saugia darbo aplinka.

„Dirbdami nuotoliniu būdu darbuotojai labiau atsipalaiduoja ir pamiršta pagrindines „internetinės higienos“ taisykles. Toks atsipalaidavimas įmonei gali brangiai kainuoti, todėl labai svarbu, kad tiek darbdaviai, tiek darbuotojai imtųsi būtinų žingsnių siekiant užtikrinti rizikų valdymą“, – teigia „Telia Global Services Lithuania“ paslaugų tiekimo specialistas Tomas Niparavičius.

Kad darbas nuotoliniu būdu būtų saugus, įmonės IT specialistai turėtų užtikrinti tam tikrus kibernetinio saugumo reikalavimus bei priminti darbuotojams, kokios yra pagrindinės tokio darbo taisyklės ir rekomendacijos.

Užtikrinkite komunikacijų ir informacijos šifravimą

Dirbant nuotoliniu būdu pasitaiko atvejų, kai privaloma užtikrinti konfidencialumą. Todėl nuotoliniu būdu dirbantiems darbuotojams turėtų būti suteikiama prieiga tik prie tos informacijos, kuri yra būtina jų tiesioginėms funkcijoms vykdyti, o ne prie visos įmonės duomenų ir informacinių sistemų.

Visi prisijungimai prie įmonės informacinių išteklių turėtų būti saugūs. Darbuotojai prie serverių, duomenų bazių ir kitų informacinių sistemų privalo jungtis tik iš žinomų įrenginių, naudodami VPN (virtualų privatų tinklą), o elektroninio pašto prieiga turi būti pasiekiama tik iš žinomų IP adresų, autentifikuojantis keliais būdais, pavyzdžiui, pirminė prieiga su išduotu sertifikatu, o kitame etape – prisijungimo vardas ir unikalus slaptažodis.

„Informacija nuotoliniam darbui naudojamuose įrenginiuose taip pat turi būti šifruojama, rekomenduojama – kietojo disko lygmenyje. Tai užtikrins informacijos saugumą, jei įrenginys paklius į svetimas rankas“, – primena specialistas.

Naudokite kelių faktorių autentifikavimą, saugius slaptažodžius

Nuotoliniam darbui dažniausiai yra naudojama speciali platforma, kurią kibernetinio saugumo specialistai vadina „darbo stotimi“. Prieiga prie jos turi būti apribota naudojant unikalius prisijungimo duomenis, rekomenduojama naudoti kelių faktorių autentifikavimą.

„Slaptažodžiai yra atskira tema. Vis dar girdime, kad tokie slaptažodžiai, kaip 12345 ar asmens vardas yra vieni populiariausių pasaulyje, nors skaitmeninis raštingumas jau tikrai nemažai pažengęs. Reikėtų juos pamiršti ir naudoti generatorius, o pačius slaptažodžius saugoti slaptažodžių tvarkyklėje (angl. password manager). Taip jums nereikės prisiminti visų slaptažodžių ir jie bus saugūs“, – pabrėžė T. Niparavičius.

Ribokite programėlių bei interneto naudojimą

Kai nuotoliniam darbui naudojami įmonės įrenginiai, juose galima apriboti prisijungimą prie tam tikrų programėlių, taip pat galima riboti interneto naudojimą pasitelkiant į pagalbą turinio filtrą arba proxy serverį.

„Nuotolinio darbo saugumu turėtų rūpintis ne tik darbdaviai, bet ir tokį darbo būdą pasirinkę darbuotojai. Saugumą įmanoma užtikrinti tik bendromis pastangomis, todėl pasirinkus dirbti nuotoliu, labai svarbus ir darbuotojų indėlis bei jų pastangos“, – teigė T. Niparavičius.

Venkite viešųjų Wi-Fi tinklų, patikrinkite naudojamą belaidį tinklą

Nemokami ir neapsaugoti viešieji Wi-FI tinklai gali tapti programišių taikiniu, todėl jų reikėtų vengti, o jei nėra kitos galimybės – naudoti jį tik įsidiegus VPN programą. Patikrinkite, ar yra aktyvuotas belaidžio tinklo šifravimas, taip pat ar pakeistas pradinis tinklo pavadinimas (SSID), jeigu ne – pasikeiskite.

Įsitikinkite, ar prie jūsų belaidžio tinklo nėra prijungtų nesaugių įrenginių, tokių kaip IP kameros, televizoriai. Jeigu nesate įsitikinę, kad toks įrenginys atitinka Europos Sąjungos šalyse keliamus saugumo reikalavimus – atjunkite jį nuo naudojamo tinklo.

Pasirūpinkite saugumu

Prie įmonės informacinių išteklių junkitės naudodamiesi tik legalią operacinę sistemą ir kitą programinę įrangą. Išdiekite P2P programinę įrangą, leidžiančią atsiųsti failus ar vykdyti vaizdinio turinio transliacijas, tokias kaip „Torrent“, „Ace Stream“, „Soda player“ ar kiti.

Naudokite legalią antivirusinę programinę įrangą, rekomenduojama su papildomu funkcionalumu – ugniasiene, elektroninio pašto apsauga ir kitais panašiais įrankiais. Reguliariai prižiūrėkite ir periodiškai atlikite kompiuterio skenavimą dėl kenkėjiškų programų sekimo.

Darbo kompiuterį naudokite darbui

Nesilankykite su darbu nesusijusiose interneto svetainėse, atidžiai vertinkite nuorodas elektroniniuose laiškuose. Nuolat tikrinkite siunčiamos informacijos patikimumą, nepriiminėkite skubotų sprendimų.

„Dar vienas, regis, savaime suprantamas, bet dažnai ignoruojamas aspektas – darbinio kompiuterio naudojimas šeimos reikmėms. Neleiskite savo darbo kompiuteriu naudotis artimiesiems. Net ir to nenorėdami, jie gali padaryti nepataisomos žalos, kai kartu su perkeliamu failu į jūsų kompiuterį bus perkeltas ir virusas. Gerokai padidinti įsilaužimo riziką gali lemti vos keli apsilankymai neaiškiose svetainėse,“ – pataria ekspertas.

Pagalba priimant vietines TV programas
Ši naujiena peržiūrėta 4157 kartus. Komentuojame:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Kompiuterija: kitos panašios naujienos
       2023-10-05 16:30:32

„Aš nesu robotas“ – atsakė, kodėl DI robotams įveikti testą tampa vis lengviau

Tikriausiai pažįstama situacija, kai kuriant paskyrą elektroninėje parduotuvėje jūsų paprašoma įrodyti, kad nesate robotas. Pavyzdžiui, pažymėti visas nuotraukas su šviesoforais, perėjomis ar dviračiais.
       2023-08-16 11:07:18

Kibernetinis saugumas (ne)apsimoka? Kaip įmonėms sutaupyti ir apsisaugoti

Priešingai įprastai nuomonei, kad kibernetiniai nusikaltėliai pirmiausia taikosi į dideles korporacijas, iš tiesų vienodą riziką patiria tiek didelės įmonės, tiek smulkusis verslas.
       2023-06-26 16:36:55

Nepatikėkite savo duomenų tik vienam įrenginiui: kaip saugoti duomenų kopijas

Galbūt jau pažįstama situacija, kai dėl gedimų ar virusų kompiuteryje staiga pradingsta ilgai ruoštas rašto darbas ar nebepasiekiamas tampa visas sukauptas nuotraukų archyvas telefone.
       2023-02-07 13:49:22

Jus jau apgaudinėja ir dirbtinis intelektas: 5 patarimai, kaip apsisaugoti

El. laiškai apie paveldėtą Afrikos princo turtą ar neva avariją sukėlusį anūką jau seniai yra tapę sukčiavimo klasika. Tačiau pastaruoju metu internete atsiranda naujos kartos apgavystės, kurioms nusikaltėliai pasitelkia netgi dirbtinį intelektą (DI).
       2023-02-07 11:03:49

Kibernetinio saugumo ekspertas ragina būti atidiems atsiskaitant internete

Vasario 7 dieną jau 20 kartą minima „Saugesnio interneto diena“, kuria siekiama atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinant saugesnį naudojimąsi internetu.
       2023-01-30 12:56:55

Nauja paieškos svetainė yra tarsi „Google“ ir „ChatGPT“ mišinys

Paieškos varikliai leidžia informaciją internete rasti itin greitai, tačiau vartotojų pamėgti įrankiai turi įvairių trūkumų. Ieškant atsakymo „Google“ paieškoje, reikia nardyti tarp daugybės nuorodų, o „ChatGPT“ atsakymai ne visada būna faktiškai teisingi.
       2023-01-09 16:56:06

Kompiuteriniai žaidimai: tendencijos ir naujausi technologiniai sprendimai?

Per paskutinius tris metus vaizdo žaidimų auditorija išaugo net 26 procentais. Nors paskutinių metų vaizdo žaidimų populiarumą daugiausiai augino pandemija, ši kategorija nežada sustoti ir ateityje, žaidimų kategorijai prognozuojamas prieaugis apie 10 proc. per metus.
       2022-11-15 12:57:20

Nuotolinis darbas: nulinio pasitikėjimo reikalas

Daugelis įmonių ir darbuotojų prioritetą šiandien teikia hibridiniam darbo modeliui, kai dalį laiko dirbama iš biuro, o dalį iš namų ar kitos vietos. Tačiau tai suteikia ne tik daugiau lankstumo, bet ir lemia naujus saugumo iššūkius.
       2022-11-15 11:41:32

Nepaspaustas „Save“ mygtukas gali kainuoti daug darbo valandų

Kaip susigrąžinti dingusį failą? Tikriausiai ne vienas nenorėtume atsidurti situacijoje, kai netikėtai sugedus ar išsijungus kompiuteriui, dingsta pradėtas rengti ar jau užbaigtas failas.
       2022-11-14 15:47:28

Išjungti ar palikti? Kaip elgtis su kompiuteriu pasibaigus darbo dienai

Pasaulyje yra dviejų tipų žmonės: tie, kurie kiekvieną vakarą išjungia kompiuterį, ir tie, kurie tiesiog jį uždaro. Nors yra įvairiausių nuomonių apie tai, kurį iš šių būdų geriau rinktis, vienareikšmiško sprendimo nėra.
       2022-11-11 10:16:53

Nedvejodami atidarote visus failus? Ekspertas pataria, ką būtina patikrinti

Parsisiuntę ir įdiegę failą į savo kompiuterį nedvejodami paspaudžiate, nes jis turi jums pažįstamą piktogramą bei pavadinimą? Saugumo ekspertas perspėja, kad internetiniai sukčiai naudojasi šia galimybe ir taip gali platinti kenkėjiškas programas.
       2022-11-08 09:28:59

IT saugumas dar ne prioritetas: susirūpinti paskatina tik kitų klaidos

Lietuvos verslus susirūpinti savo IT saugumu neretai skatina žiniasklaidoje pasirodžiusi informacija apie būsimus patikrinimus ar jau įvykdytus įsilaužimus į kitas įmones, valstybės institucijas.
       2022-10-25 15:16:42

Spaudžiate „Priimti“ net nesudvejoję? Ar galime aklai pasitikėti slapukais

Tikriausiai visi naršydami internete esame susidūrę su iššokančiais pranešimais, kurie skelbia, kad svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies).
       2022-10-11 14:52:04

Kaip išsirinkti monitorių kompiuteriui?

Jeigu nusprendėte keisti seną kompiuterio monitorių nauju, jau veikiausiai suprantate, jog pasirinkimą turėsite nemažą. Iš teigiamos pusės, didelė pasiūla leis rasti jums puikiai tinkantį variantą.
       2022-09-19 12:05:31

Kaip išsirinkti stacionarų kompiuterį?

Keičiantis šiuolaikinėms technologijoms ir atsirandant galimybei dirbti bei gyventi bet kuriame pasaulio krašte, žmonės itin pamėgo mobilumą. Tad nieko keisto, jog stacionarūs kompiuteriai nebesudaro didžiosios dalies perkamų naujų kompiuterių.
       2022-08-24 10:04:38

Kibernetinės atakos prieš verslą: ar debesija gali tapti priešnuodžiu?

Naujienos apie pavogtus ir nutekintus vartotojų duomenis, paskirstytųjų paslaugų trikdymo (DDoS) atakas bei kitus programišių išpuolius veja viena kitą, o kiek dar įsilaužimų nepasiekia viešumos, galima tik spėlioti.
       2022-08-10 10:56:23

Atgal į mokyklą: kaip išsirinkti kompiuterį mokinio ir studento poreikiams?

Nešiojamasis kompiuteris jau seniai tapo neatsiejama dažno moksleivio ir studento akademinio gyvenimo dalis. Tačiau jaunuoliai kompiuterius naudoja ne tik mokslams – įrenginių aktyviai ieškoma kūrybiniam darbui bei laisvalaikiui.
       2022-08-05 14:55:35

Ekspertas pataria: kaip atpažinti, kad jūsų kompiuteris užkrėstas?

Kompiuteriuose kaupiame ne tik svarbią informaciją, bet ir asmeninius duomenis, kuriems gali kilti grėsmė, susidūrus su virusu. Merilendo universiteto duomenimis, kas 39 sekundes internete įvykdoma nauja kibernetinė ataka.
       2022-04-14 14:36:14

Atsarginės duomenų kopijos: kokių taisyklių reikėtų laikytis?

Sugedus kompiuterio kietajam diskui ar praradus įrenginį galite netekti svarbių duomenų ir vertingų failų. Ekspertų teigimu, kurti atsargines kopijas ir taip pasirūpinti savo duomenų saugumu turėtų tapti reguliariu įmonių bei kiekvieno vartotojo įpročiu.
       2022-03-29 11:29:54

IT saugumo specialisto patarimai, kurie padės apsaugoti paskyras nuo įsilaužimo

Asmeninės informacijos pavogimas, įsilaužimas į įmonių paskyras, bandymas prisijungti prie kito asmens duomenų – tokie ir panašūs atvejai vyksta kasdien, o mes esame jų epicentre.
       2022-03-24 19:36:33

5 IT eksperto patarimai: kaip apsisaugoti nuo kibernetinių nusikaltėlių atakų

Dėl šiuo metu vykstančio karo išaugę informacijos srautai bei pakitę interneto vartotojų įpročiai, padidino ir nusikaltimų elektroninėje erdvėje tikimybę.
       2022-03-07 12:19:22

Padidėjusi kibernetinių incidentų rizika: ką daryti gyventojams?

Skirtingais duomenimis, Lietuvoje daugėja įsilaužimų į socialinių tinklų ir kitas paskyras, taip pat fišingo (ang. phishing) atvejų, kuomet siunčiant apgaulingus elektroninius laiškus gyventojams siekiama pasisavinti asmeninę informaciją.
       2022-02-19 10:01:20

Ekspertai pataria į ką atkreipti dėmesį renkantis žaidimų monitorių

Ar esate profesionalus žaidėjas, ar jūsų vaizdo žaidimų stalas yra tiesiog atsipalaidavimas po ilgos dienos – vaizdo žaidimams tinkamas ekranas yra būtinybė. LG Electronics ekspertai atskleidžia, į ką atkreipti dėmesį renkantis naują monitorių.
       2022-02-18 11:42:12

Ar atlaikytumėte kibernetinę ataką? Atsakyti padės simuliacija

Pandemijos ir ribojimų metai atnešė ne tik galimybes atlikti daugelį procesų nuotoliniu būdu, bet ir supratimą, kaip svarbu užtikrinti savo informacijos saugumą. Duomenų pagrobimas iš įmonės sistemos ar jų sunaikinimas gali baigtis finansiniais nuostoliais, teisiniais procesais ir sužlugdyta reputacija.
       2022-02-11 11:57:53

Ar mokame apsaugoti savo asmeninius duomenis?

Kiekvieną sekundę milijonai žmonių naršo internete darbo, asmeniniais, pramogų ar kitais tikslais. Tačiau retas iš jų susimąsto, kiek asmeninės informacijos, naršydamas ar apsipirkinėdamas internete, atskleidžia kitiems.
Daugiau naujų naujienų
       2024-07-25 21:26:28

Telecentras: RRT įtraukimas leis grįžti prie produktyvaus darbo

AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) pritaria Seimo Ekonomikos komiteto narių siūlymui įstatymu įpareigoti RRT tikrinti LRT teikiamų TV programų siuntimo paslaugų kainų pagrįstumą.
       2024-07-25 21:04:22

Vaistų nuo skausmo poveikis: kuri veiklioji medžiaga ypač pavojinga kepenims

Daugiau nei trečdalis Lietuvos gyventojų vaistus nuo skausmo vartoja bent kartą per mėnesį ar dažniau, tačiau juos neramina šalutinis poveikis kepenims ir širdies bei kraujagyslių veiklai, rodo „Havas Group“ užsakymu atliktas tyrimas.
       2024-07-22 12:20:28

Tyrimas: 1 iš 4 lietuvių nevyksta atostogų – mano, kad negali sau to leisti?

Vasarai ritantis į antrą pusę, dalis šeimų jau būna spėjusios paatostogauti, dalis – dar tik ieško, kur įdomiai praleisti laiką. Visgi neseniai atliktas tyrimas parodė, kad daugiau nei 25 proc. šeimų išvis nevyksta atostogų.
       2024-07-12 08:45:45

Telecentras: paslaugų LRT kaina per ateinantį dešimtmetį augs mažiau

Nors Telecentro dalis LRT sąnaudose tesudaro tik 5-6 proc. visų LRT sąnaudų, nacionalinis transliuotojas toliau reiškia nepagrįstas pretenzijas mokėti už suteiktas paslaugas 2015 metų kainomis ir spaudžia politikus, kad būtų priimti LRT vienašališkai naudingi politiniai sprendimai.
       2024-07-12 08:30:22

Saulės elektrinę apgadino kruša ar vėtra – ką daryti?

Lietuvai toliau žengiant Europos žaliojo kurso kryptimi vis daugiau gyventojų ryžtasi įsirengti saulės elektrines. Energetikos ministerijos duomenimis, vien pernai elektrą gaminančių vartotojų skaičius Lietuvoje išaugo daugiau nei du kartus – nuo maždaug 42 tūkst. iki 89 tūkst.
       2024-07-07 23:45:16

Vaisiai ir uogos padės labiau už kremus ir papildus – jais praturtinkite mitybą

Pradėkime kiekvieną vasaros dieną ryškiai: geltonos, raudonos, oranžinės spalvos vaisiai ar uogos ne tik kelia nuotaiką, bet ir teikia begalę naudų mūsų organizmui.
       2024-07-07 23:31:29

Kad atostogos neapkarstų: 5 apgavystės keliaujant

Įsibėgėjant vasarai vis daugiau keliaujame, tačiau atsipalaiduodami turėtume nepamiršti ir saugumo – šiuo sezonu pagausėja turistus siekiančių apgauti sukčių. Kaip elgtis, kad atostogų poilsis neapkarstų, pasakoja Linas Sadeckas, „Luminor“ banko Sukčiavimo rizikos valdymo skyriaus vadovas.
       2024-07-07 23:21:39

RRT: mitai ir faktai apie 5G ryšį

Vykstant 5G tinklo plėtrai, daliai visuomenės vis dar kyla klausimų dėl šio ryšio saugumo. Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) ekspertai primena – 5G yra visų plačiai naudojamo 3G ir 4G ryšio tąsa. Kitaip tariant, ryšys yra pagrįstas tais pačiais radijo bangų sklidimo principais.
       2024-07-07 22:19:43

Skonių kovos – aršesnės nei futbolo: Vokietijos ar Ispanijos virtuvė laimėtų?

Šiandien prasideda UEFA EURO 2024 ketvirtfinalio etapas, kuriame susikaus Ispanija su čempionato šeimininkais vokiečiais. Šios šalys garsios ne tik savo ilgametėmis futbolo tradicijomis bei žvaigždėmis, bet ir nacionalinėmis virtuvėmis.
       2024-07-04 20:56:51

Ieškoti voveraičių į mišką: auksinė ne tik šių grybų spalva, bet ir nauda

Įsibėgėjus auksaspalvių voveraičių sezonui pasigirsta gurmanų kalbos, kad jos – tikras virtuvėje gimstančių šedevrų objektas. Ši tendencija pastebima ne tik Lietuvoje, kur neretai šie grybai vadinami nacionaliniu sezono delikatesu, bet ir visame pasaulyje.
       2024-07-03 21:38:28

LRT toliau skleidžia nekorektišką informaciją apie Telecentrą

Nors Vilniaus apygardos teismas atmetė LRT ieškinį dėl AB Lietuvos radijo ir televizijos centro (Telecentro) teikiamų paslaugų kainodaros, ši viešoji įstaiga nenustoja viešai skleisti teisiškai bei ekonomiškai nepagrįstų teiginių, tuo darydama žalą Telecentro reputacijai.
       2024-07-02 11:32:26

Apsaugokite save ir savo turtą: ar naudotis išmaniuoju telefonu žaibuojant?

Gausios vasariškos liūtys neretai atneša įspūdingą, bet pavojingą žaibų spektaklį. Nors daugeliui tikriausiai žinoma, kad žaibuojant lauke būti nepatartina, kelių dalykų rekomenduojama nedaryti ir būnant namuose.
       2024-07-01 18:19:52

Lietuvą užklupę karščiai augina elektros kainas: kaip elgtis vartotojams

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybai prognozuojant, kad termometrų stulpeliai dalyje šalies pasieks 34 laipsnių žymą, įspėjama, kad karščio banga gali lemti didelius elektros kainos šuolius „Nord Pool“ biržoje.
       2024-07-01 18:16:47

Vestuvių sezonui įsibėgėjant: ką daryti, jei būti svečiu – per brangu?

Įsibėgėjus vasarai prasideda intensyviausias švenčių laikotarpis – mokyklų, universitetų išleistuvės, kvietimai į vestuves, krikštynas ar kitas šventes pasiekia daugelį iš mūsų.
       2024-06-26 15:44:41

Televizorius – išmanių namų valdymo centras: taupykite energiją

Ar žinojote, kad per televizorių galite išjungti ar įjungti skalbyklę ar indaplovę? Anot „Samsung Electronics Baltics“ produktų eksperto Tomo Alešiūno, išmanių įrenginių valdymas toli gražu ne viskas, ką šiais laikais gali pasiūlyti išmanūs televizoriai.
       2024-06-25 18:14:43

Seimas denonsavo teisinės pagalbos sutartį su Rusija

Seimas nusprendė denonsuoti 1992 m. liepos 21 d. Vilniuje pasirašytą Lietuvos ir Rusijos sutartį dėl teisinės pagalbos ir teisinių santykių civilinėse, šeimos ir baudžiamosiose bylose, ratifikuotą Aukščiausiosios Tarybos nutarimu.
       2024-06-21 17:22:44

Pasikrauk jonų Virsmo salėje

Birželio 23 dieną švenčiamos Rasos arba kupolinės nuo seno žinomos kaip vasaros saulėgrįžos šventė — ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties metas. Tikima, kad šventės metu būtina pasikrauti energijos, dėl to atliekami ritualai, kurie užtikrina augalų augimą bei klestėjimą, sveikatą ir laimę.
       2024-06-21 11:18:47

Telecentro teikiamų paslaugų LRT kaina yra skaidri ir objektyviai pagrįsta

Komentuodamas pastarojo meto LRT viešus pareiškimus dėl neva neskaidrios ir nepagrįstos paslaugų kainodaros Telecentro vadovas Remigijus Šeris teigia:
       2024-06-19 18:25:41

LRT vadovė: dėl finansavimo keitimo su mumis visiškai nebuvo pasitarta

LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė kritikuoja, kad, priimant sprendimus, kurie paveiktų LRT finansavimą, LRT neišklausomas. M. Garbačiauskaitė-Budrienė taip pat atkreipė dėmesį į Lietuvos radijo ir televizijos centro (LRTC) galimą piktnaudžiavimą.
       2024-06-19 16:36:16

Duomenų nutekėjimas: saugumo ekspertai pataria, kaip apsaugoti savo duomenis

Lietuvoje pranešama apie naujus jautrių gyventojų duomenų nutekėjimo atvejus. Nesaugi gali būti tiek žmonių finansinė, tiek kita asmeninė informacija.
       2024-06-19 13:31:26

Saulės elektrinės negana: ekspertas atskleidė, kaip sutaupyti daugiau

Nors saulės elektrines įsirengę gyventojai džiaugiasi sumažėjusiomis sąskaitomis už elektros energiją, ekspertai pastebi, kad sutaupyti galima dar daugiau, kai šie įrenginiai veikia kartu su energijos kaupikliais.
       2024-06-19 13:24:41

Sužinokite populiariausio vasaros vaisiaus naudas: padės ne tik nuo kaitros

Dėl didžiausio derliaus vasaros mėnesiais arbūzai dažnai siejami su iškylomis gamtoje bei gardžiais, vasariškais desertais, kurie maloniai atgaivina karštą dieną.
       2024-06-19 13:17:53

Vasaros audros: kas gali pridaryti didžiausių nuostolių

Vasarą įsivyraujantys karšti orai neatsiejami nuo audrų – ekspertai pastebi, jog ekstremalių gamtos reiškinių pasitaiko vis dažniau, o jų padaroma žala gali atnešti ir šimtatūkstantinių nuostolių.
       2024-06-19 13:15:02

Pienas ir jo produktai – svarbus, bet ne vienintelis kalcio šaltinis vaikams

Įkalbėti vaiką išgerti stiklinę pieno kartais gali tapti neįmanoma misija. Tėvams neramu, kad tokiu atveju vaiko organizmas negauna pakankamai kalcio? Juk pienas ir jo produktai – pagrindinis kalcio šaltinis, o šis elementas labai svarbus toli gražu ne vien sveikiems dantims bei kaulams.
       2024-06-19 13:04:45

Meilužis, sukčius ar verslo partneris? Kaip apsaugoti investicijas į verslą?

Viešojoje erdvėje pastaruoju metu netyla skandalas, kurio centre – žymus sporto treneris. Jis, moterų tvirtinimu, apgavo ne vieną iš jų bei prisidengdamas romantiniais pažadais ir santykiais išviliojo ženklias, skirtingo dydžio sumas.
       2024-06-18 20:32:26

LRT žada skųsti teismo sprendimą dėl atmesto ieškinio Telecentrui

Valstybės valdomas Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) neturi grąžinti 326,7 tūkst. eurų Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai (LRT), kuriuos šis traktavo kaip permoką už 2021 metais suteiktas signalų perdavimo paslaugas, nusprendė teismas. LRT sprendimą žada skųsti.
       2024-06-17 19:59:42

LRT: keičiamas finansavimo modelis neturi kenkti transliuotojo misijai

Seime kilus iniciatyvai Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos LRT finansavimą sieti su šalies bendrojo vidaus produkto (BVP) augimu, pats visuomeninis transliuotas įspėja, kad reikia įvertinti, ar naujas modelis nekenks jo misijai karo grėsmės akivaizdoje.
       2024-06-15 12:45:09

Erkės paplitusios visur: kaip apsisaugoti?

Vasarą vis daugiau laiko praleidžiame gryname ore – miestų parkuose, soduose ar sodybose, o mėgstančius grybauti į miškus jau vilioja grybai. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai primena, kad gamtoje turime išlikti itin atidūs, nes joje mūsų laukia pavojingas ligas platinantys nariuotakojai – erkės.
       2024-06-15 12:38:33

Norite susidraugauti su kaimynais? Ekspertai pataria, nuo ko pradėti

Saugūs namai yra vienas iš pamatinių mūsų poreikių, o naujausias tyrimas apie gyvenimą namuose atskleidė, kad savo būsto saugumą daugelis sieja ne tik su fizine apsauga (patikimais užraktais ar spynomis), bet ir su tarpasmeniniais santykiais.
       2024-06-12 11:33:10

Norite gauti APVA paramą? – ESO atsako į svarbiausius klausimus

Kiekvieną mėnesį prie skirstomojo tinklo vidutiniškai prijungiama apie 2400 saulės elektrinių, kurios Lietuvoje dažniausiai montuojamos ant privačių namų stogų, rodo „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) duomenys.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.