Naujienos

Specialistų rekomendacijos: kaip išsirinkti tinkamiausią dviratį?

2023-05-25 16:39:44

Artėjant vasarai, keliones automobiliu verta pakeisti į važiavimą dviračiu. Taip galima ne tik pagerinti fizinę formą, bet ir atsipalaiduoti, pasigrožėti gamta.

Prekybos tinklo „Senukai“ atstovai sako, kad atšilus orams tiek fizinėse, tiek elektroninėje parduotuvėje išauga susidomėjimas ne tik elektriniais paspirtukais ar riedžiais. Stebimas ir dviračių bei jų priedų paklausos augimas.

Dviračių pasirinkimas yra platus, todėl išsirinkti lūkesčius atitinkantį modelį gali būti sunku. Ekspertai dalijasi patarimais, į ką atkreipti dėmesį renkantis.

#1. Pagalvokite, kur važinėsite

Renkantis dviratį reikia atkreipti dėmesį į tai, kur su juo planuojate važiuoti. Marius Bernatonis, „Dviračių akademijos“ vadovas, buvęs profesionalus plento dviratininkas sako, kad atsakius į šį klausimą, išsirinkti dviratį bus paprasta.

„Dviračių yra įvairių, jie skiriasi savo galimybėmis, tad rekomenduočiau jį rinktis atsižvelgus į savo norus ir važiavimo dangą. Nuo to priklausys ir reikalingas padangos plotis, dviračio svoris, amortizatoriai“, – sako M. Bernatonis.

Jis pabrėžia, kad kuo padanga plonesnė, tuo dviratis lengviau ir greičiau važiuoja. Panašiai ir su svoriu – kuo dviratis lengvesnis, tuo jis geriau manevruoja. O be amortizatoriaus neįsivaizduojamas dviračio stabilumas ir kontrolė.

Jei planuojate važinėtis kalnuotomis, nelygiomis ir bekelės vietomis, rinkitės kalnų arba Gravel tipo dviratį. Šie dviračiai dažniausiai būna sustiprintu rėmu, miniklio velenas yra aukščiau nuo žemės nei kitų tipų dviračiuose, todėl tai padidina dviračio pravažumą.

Plento dviratį renkasi greičio mėgėjai. Toks dviratis turi didelius ratus, jų padangos yra siauros ir neturi protektoriaus – šios ratų savybės leidžia pasiekti didelį greitį.

Jei planuojate dviračiu važiuoti į darbą, parką ar su šeima važinėsite dviračių takais – rinkitės hibridinį arba Gravel tipo modelį. Šie dviračiai yra universalūs, todėl tinka važiuoti tiek bekele, tiek miesto keliais.

#2. Pasirinkite tinkamą dydį

Dviračio dydis lemia važiavimo komfortą, jei pasirinksite netinkamo dydžio dviratį, jausitės nepatogiai, padidės susižeidimų rizika, gali atsirasti kaklo, nugaros bei pėdų skausmai.

Todėl rinkdamiesi dviratį, atsižvelkite į rėmo dydį, balnelį, pedalų padėtį ir vairo aukštį – visi jie turi būti reguliuojami, kad galėtumėte pritaikyti pagal savo ūgį ir svorį.

„Dviratis yra individualus pirkinys – juo nebus patogu naudotis skirtingų ūgių žmonėms, nes jie jaus diskomfortą. Tačiau jei šeimos narių ūgis skiriasi vos 2–3 cm., vienu dviračiu naudotis gali visi asmenys“, – pabrėžia M. Bernatonis.

„Senukų“ specialistai atkreipia dėmesį į vaikiško dviračio pasirinkimą – jie matuojami kitaip nei suaugusiųjų. Vaikų dviračiai skirstomi pagal amžiaus grupes ir ratų dydžius, o nuo 12 m. dviratį reikėtų rinktis pagal vaiko ūgį.

#3. Įvertinkite stabdžių sistemą

Itin svarbu atkreipti dėmesį ir į stabdžių sistemos tipą.

Diskiniai stabdžiai dažniausiai naudojami kalnų bei sportiniuose dviračiuose, kai reikalinga didesnė stabdymo kontrolė ir efektyvus veikimas.

V-tipo stabdžiai reaguoja šiek tiek lėčiau, nes stabdo dviračio ratlankį. Ši stabdžių sistema dažniausiai naudojama miesto dviračiuose ir yra tinkama lengviems pasivažinėjimams.

Kojiniai stabdžiai dažniausiai naudojami vaikiškuose dviračiuose. Jų veikimo principas – minti pedalus atgal, jei norima sulėtinti greitį.

#4. Atkreipkite dėmesį į pavaras

Dviračio pavarų sistemos paskirtis – padėti maksimaliai išnaudoti raumenų jėgą. Kai renkatės pavarą, iš tikrųjų renkatės tik pastangų lygį, kurio reikia pedalų mynimui.

Šiuolaikiniai dviračiai dažniausiai turi 18–27 pavarų. Tačiau daugiau bėgių turintis dviratis nebūtinai suteiks greitesnį ar patogesnį važiavimą. Viskas priklauso nuo kelio dangos.

Jei ketinate dviračiu važiuoti įkalnėmis ir nelygiu reljefu, reikėtų rinktis kuo daugiau pavarų turintį dviratį. Jei važiuosite lygiu paviršiumi ar šaligatviais – pakaks ir mažesnio skaičiaus pavarų. Bet kuriuo atveju, greitis didžiąja dalimi priklauso ne nuo pavarų, o nuo įdedamų fizinių pastangų.

#5. Išsirinkite priedus

Kai nuspręsite, koks dviratis jums tinka, beliks išsirinkti jo priedus. Važiuojant dviračiu, svarbiausiu prioritetu turėtų būti saugumas. Norėdami sumažinti nelaimingų įvykių riziką, pasirūpinkite šalmu, žibintais ir šviesą atspindinčiais elementais.

Taip pat svarbu pasirūpinti komfortu. Jei dažnai važinėjate dviračiu, apsvarstykite galimybę įsigyti puodelio ir telefono laikiklį, rankenų ar sėdynės užvalkalus, balnelio krepšį, neslystančias ir neleidžiančias prakaituoti pirštines, atkreipia dėmesį „Senukų“ ekspertai.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2023-06-08 17:07:36

Krūtų implantai netrukdo nei sportuoti, nei žindyti krūtimi?

Svajojate padidinti ar padailinti krūtinę implantais, bet vis nesiryžtate? Gali būti, kad to priežastis – interneto platybėse sklandantys mitai. Tiesa, nebūtinai pagrįsti.
       2023-06-08 16:56:27

Vasarą – basomis? Gydytoja perspėja apie negydomo pėdų grybelio pasekmes

Pėdų grybelis – viena iš labiausiai paplitusių grybelinių infekcijų, kadangi dėl drėgnos ir vėsios pėdos aplinkos, ypač tarpupirščiuose, sukuriama optimali terpė grybeliams daugintis.
       2023-06-08 13:27:08

Savivaldybėse paspirtukams gali būti draudžiama važiuoti šaligatviu

Ketvirtadienį Seimas pritarė Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pakeitimams, kuriais numatomi nauji reikalavimai paspirtukams, tarp kurių galimas draudimas važiuoti šaligatviu.
       2023-06-07 15:44:40

5 klaidos grilinant, kurios gali pakenkti sveikatai

Gegužės 7-oji – Pasaulinė maisto saugos diena. Kasdien per 1,5 mln. žmonių pasaulyje suserga dėl to, kad suvalgo nesaugaus maisto. Šis klausimas tampa itin aktualiu Lietuvoje vasarą, kai šylant orams lengva pamiršti tinkamai pasirūpinti greitai gendančiais produktais.
       2023-06-07 11:28:49

Laivus projektuojanti inžinierė: profesijos pasirinkimą lemia gebėjimai

Nors XXI amžius dažnai vadinamas lygių galimybių amžiumi, tačiau vyrų ir moterų galimybėms vienodėjant, požiūris į profesijas kaip vyriškas arba moteriškas beveik nesikeičia.
       2023-06-06 17:14:18

Prasidėjo sausmedžio uogų sezonas: supermaistas, puikiai tinkantis virtuvėje

Prasidėjo šviežių lietuviškų uogų – ne tik populiariųjų braškių, šilauogių ir aviečių, bet ir lietuviams dar gana neįprastų sausmedžio uogų – sezonas. Didelė dalis tautiečių vis dar nėra ragavę šių uogų ir nė nenumano, kad jos auginamos Lietuvoje.
       2023-06-06 17:05:42

Kaip apsaugoti senjorus nuo sukčių internete: vien pokalbio neužtenka

Vyresni nei 60 m. nuo kibernetinių atakų nukentėję žmonės per metus patyrė 966 mln. dolerių nuostolių, kai tuo tarpu nukentėjusieji iki 20 m. – 71 mln., skelbta 2020 m. JAV Federalinio tyrimų biuro internetinių nusikaltimų ataskaitoje.
       2023-06-05 12:49:37

Vasaros topas – ant žarijų kepti kiaulienos kepsniai: patiks visai šeimai

Kiauliena, kaip ir vištiena, išlieka mėgstamiausios lietuvių mėsos rūšys, o atėjus grilinimo sezonui, gardžius kiaulienos nugarinės kepsnelius pasiruoš ir išsikeps net virtuvės naujokai.
       2023-06-05 12:36:18

Ką daryti atėjus laikui atsinaujinti „Mobile-ID“: patarimas – geriau nedelsti

Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2” savo klientus apie besibaigiančius „Mobile-ID“ sertifikatus informuoja SMS žinute. Taip vartotojai žino, kad netrukus šią paslaugą reiks atnaujinti.
       2023-06-04 10:42:31

Išvykų sezonas atidarytas: išmanūs aksesuarai, be kurių kelionėse neišsiversite

Dabar susikurti komfortišką aplinką gamtoje paprasta – gerą nuotaiką užtikrinti padeda muzika, sklindanti iš kolonėlių, telefonus galima įkrauti su išorinėmis baterijomis, o su nešiojamaisiais modemais internetas veiks net tolimiausiuose kampeliuose.
       2023-05-30 16:06:53

Kelionė su augintiniu – kaip užtikrinti jo saugumą ir komfortą?

Prasidėjus šiltajam sezonui, augintinius turintys žmonės leidžiasi į savaitgalio ar atostogų keliones su keturkojais draugais. Kad ši patirtis būtų maloni ir džiuginanti, tokią kelionę reikia kruopščiai suplanuoti – gyvūnas turi jaustis komfortiškai ir būti saugus.
       2023-05-29 16:48:43

Alpių virtuvės paslaptys: užkandžiai ir kruopščiai saugomas desertas

Nors Alpės labiau įsivaizduojamos kaip žiemos atostogų kurortas, net ir vasarą šis kraštas turi, ką pasiūlyti: žaliuojančius slėnius, atgaivinančius ežerus ir, žinoma, įspūdingas kalnų panoramas.
       2023-05-29 16:42:28

Kodėl nusilpsta santykis su tėvu ir kaip jį atkurti suaugus?

Psichologiniuose tyrimuose vis dažniau pabrėžiama tėvo ir vaiko santykio svarba skirtingoms gyvenimo sritims. Deja, ne visiems pasiseka tą santykį sukurti, užauginti ir išlaikyti vaikui jau suaugus.
       2023-05-29 16:37:47

Ko Lietuvos vaikus gali išmokyti unguriai?

Viena gegužės diena mažiesiems Žaslių miestelio gyventojams buvo itin įsimintina. Vaikai iš vietos pagrindinės mokyklos ir lopšelio-darželio „Žaliasis klevelis“ auklėtiniai gavo progą su Žuvininkystės tarnybos specialistais į Neries upę išleisti tūkstančius europinių ungurių jauniklių.
       2023-05-29 16:29:11

Sugalvojau įsigyti oro kondicionierių: ar nepavėlavau ir ar kas jį sumontuos?

Lietuviški sezonai keičiasi gana greitai: atrodytų, dar vakar buvo šalnos, o jau šiandien saulė kaitina taip, kad namie – tikra pirtis. Specialistai pastebi, kad daugelis apie namų vėsinimą susimąsto tik tada, kai ima kamuoti kaitra, bet tokiu atveju dažnai jau būna per vėlu.
       2023-05-27 12:30:47

Saugią kaimynystę užtikrina ne tik namų spyna: kaip apsisaugoti išmaniai

Dabar saugumą namuose ir kaimynystėje gali padėti užtikrinti išmanios priemonės – specialios aplikacijos gali padėti suburti kaimynų bendruomenę, o namų kameros užtikrina jūsų ramybę net ir tada, kai nesate namuose.
       2023-05-25 16:37:32

„Nokia“ viceprezidentė M. Mentula: 5G monetizavimo galimybes mato mūsų šalyje

Nors Lietuvoje 5G ryšys, lyginant su kitomis Europos valstybėmis, pradėtas diegti kiek vėliau, šalyje jau matomi pirmieji šios technologijos privalumai. Pradedant nuo lengvesnės individualių vartotojų kasdienybės iki įmonių modernizavimo.
       2023-05-19 16:08:18

Hipertenzija: beveik pusė gyventojų nežino turintys kraujospūdžio problemų

Hipertenzija, arba aukštas kraujospūdis, ekspertų laikoma paslėpta sveikatos krize, su kuria susiduria milijonai žmonių visame pasaulyje.
       2023-05-19 15:53:34

Eurolyga Kaune: galingiausias Wi-Fi ir visą parą budintys „Telia“ inžinieriai

Nuo penktadienio iki sekmadienio Kaune vyksiančiame Eurolygos finalo ketverto turnyre greičiu žavės ne tik žaidėjų atakos, bet ir internetas – „Telia“ viso renginio metu užtikrins 1 Gb/s spartos Wi-Fi ryšį.
       2023-05-19 12:14:09

Darbuotojų įvairovė – kokią naudą tai neša įmonėms?

Integracinė kultūra organizacijoje, kai skirtingos patirtys bei idėjos, kaip ir individualūs darbuotojų gebėjimai, yra priimami ir vertinami, yra raktas į verslo sėkmę,  sako didžiausią automatinių degalinių tinklą šalyje valdančios įmonės „Neste Lietuva“ vadovė Julija Matisonė.
       2023-05-19 12:11:34

Jūsų smegenys yra galingas kompiuteris: kas padeda joms geriau veikti

Žmogaus smegenys informaciją apdoroja daugiau nei 3000 GHz greičiu, kuris prilyginamas galingiausiam kompiuteriui, rodo „Winstono“ medicinos centro duomenys. Smegenims reikalingos nuolatinės žinios – tokiu būdu jos išlieka aktyvios ir greičiau priima sprendimus.
       2023-05-19 11:15:17

Ruošiatės vasarą dirbti iš šiltų kraštų? Galite netekti svarbių duomenų

Atšilus orams ir prasidedant atostogų sezonui, atsiranda vis daugiau pagundų pasiėmus kompiuterį pabėgti iš miesto. Nors darbas ne biure, o namuose, bet kurioje Lietuvos vietoje ar net užsienyje jau seniai tapo įprasta praktika, nuotolinis darbas, kartu su visais privalumais, turi ir nemažai rizikų.
       2023-05-19 10:20:52

Lietuvos oro uostai tapo dar draugiškesni augintiniams: kaip pasiruošti

Kelionė su savo augintiniu – gerokai smagesnė, kai oro uoste pasirūpinta, kad ir nedideliais, tačiau svarbiais jiems skirtais patogumais.
       2023-05-19 08:53:04

Gydytoja apie grožio injekcijas: svarbus ne tik saikas, bet ir atlikimo technika

Besidžiaugiantys jaunatviška ir spindinčia oda, greičiausiai dėkoja arba genetikai, arba gydytojui. Hialurono rūgšties užpildų injekcijos – efektyvus, greitas ir ilgalaikis būdas lyginti raukšles, atkurti įdubusius paakius ir dėl amžiaus ar kitų aplinkybių prarastas veido formas.
       2023-05-18 16:08:10

Išmani apsauga: ekspertas pataria, kaip užtikrinti namų prietaisų saugumą

Statistikos bendrovės „Statista“ atliktas tyrimas rodo, kad išmaniųjų namų populiarumas nuolat auga. Jei šiuo metu pasaulyje tokių namų ūkių yra 360 mln., tai prognozuojama, kad iki 2027-ųjų šis skaičius kone padvigubės ir pasieks 672 mln.
       2023-05-18 11:56:35

Kodėl smidrus naudinga valgyti ne tik sportuojantiems ir gurmanams?

Artėjanti vasara skatina grįžti prie sau duotų naujametinių pažadų daugiau sportuoti ir sveikiau maitintis. Parduotuvių lentynose daržovių asortimentą vis gausiau papildo pirkėjų jau pamėgti smidrai, tačiau ne visi žino, kodėl ir kaip juos valgyti.
       2023-05-17 19:41:10

Kodėl Lietuvoje vis dar keistai žiūrima į apsinuoginusias moteris scenoje?

Toma Vaškevičiūtė: „Kodėl Lietuvoje vis dar keistai žiūrima į apsinuoginusias moteris scenoje?“ „Nebūdama manekenės figūros scenoje įkvepiu daugybę žmonių. Kabaretas moko mane ne tik priimti gyvenimą su visomis jo spalvomis, išlaisvinti savo moteriškumą, bet ir įkvepia tuo dalintis su kitomis Lietuvos moterimis.
       2023-05-17 19:04:02

RRT pirmininkė: dalis mūsų visuomenės tebegyvena skaitmeniniame skurde

Gegužės 17-ąją visame pasaulyje minima Informacinės visuomenės diena. Tačiau dalis Lietuvos visuomenės narių tebegyvena skaitmeniniame skurde: neturi ryšio, įgūdžių, jaučiasi nesaugūs, nepasitiki el. ryšių paslaugomis, sako Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) pirmininkė Jūratė Šovienė.
       2023-05-17 19:01:56

4 technologijos, kurios mūsų kasdienybę pakeis jau artimiausiais metais

Kasmet gegužės 17 d. švenčiama Tarptautinė telekomunikacijų diena yra gera proga susimąstyti, kaip smarkiai pažengė mūsų pasaulis.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.