Naujienos

Perkame pirmąjį išmanųjį telefoną vaikui: 4 aspektai

2023-08-09 10:14:35

Pasiruošimo mokyklai sezonas šiemet daugeliui vaikų neapsieis ne tik be kuprinės, sąsiuvinių bei pieštukų, bet ir be pirmojo išmaniojo. Tačiau tėvų galvose neabejotinai knibžda dvejonės, kokį telefoną pasirinkti, ką įvertinti prieš perkant ir ar apskritai toks daiktas jų vaikui yra reikalingas.

Ekspertai ragina šio įrenginio nepirkti spontaniškai ir pateikia keturis svarbiausius aspektus, į kuriuos vertėtų atsižvelgti prieš mažajam atveriant vartus į mobilųjį ryšį.

„Priežasčių, kodėl vaikui reikėtų išmaniojo, ilgai galvoti nereikia. Jis padeda tėvams rūpintis savo atžalos saugumu, stebint jo buvimo vietą, prireikus leidžia susisiekti ir praverčia mokymosi procese. Vis dėlto svarbu suprasti, kad vaiko poreikiai smarkiai skiriasi nuo suaugusiojo, todėl renkantis pirmąjį telefoną reikia įvertinti jaunuolio amžių, svarbiausius įsigijimo motyvus ir visa tai protingai subalansuoti su turimu biudžetu. Šis išmanusis vaiko gyvenime greičiausiai nebus paskutinis, todėl nėra prasmės su juo persistengti“, – teigia „Telia“ telefonų kategorijos vadovė Rimantė Marcišauskienė.

Ar tikrai reikia telefono?

Atsakant į klausimą, nuo kokio amžiaus vaikui galima patikėti nuosavą išmanųjį, daugelio specialistų nuomonės išsiskiria. Vieni jį ragina nupirkti sulaukus 10 m., kiti skatina palaukti bent jau iki 13–14 m. Visgi nemaža dalis tėvų dėl būtinybės koordinuoti pasiėmimą iš mokyklos ar keliones į būrelius apie šį įrenginį susimąsto ir kur kas ankstesniame amžiuje. Bet daugeliu atvejų šiuos poreikius gali patenkinti ir paprastesnis įrenginys.

„Vaikiškas išmanusis laikrodis pradinukui yra lyg aukso viduriukas tarp kur kas brangiau kainuojančio išmaniojo telefono, kurį mažasis galėtų pamesti ar sudaužyti, ar kokio nors GPS sekiklio, kuris suteiktų galimybę stebėti vaiko buvimo vietą, bet reikalui esant neleistų su juo pasikalbėti. Pavyzdžiui, šios vasaros „Telia“ pardavimų hitas „Gudrutis Super-G Active Pro“ dėl įmontuotos priekinės kameros leidžia skambinti ne tik balso skambučiais, bet ir vaizdu, kartu tėvų išmaniajame realiu laiku suteikdamas galimybę stebėti, kur yra vaikas. Su tokio tipo prietaisu patenkinami pagrindiniai tėvų poreikiai, o pakankamos brandos išmaniojo telefono turėjimui dar nepasiekęs mažametis apsaugomas nuo įvairių rizikų ir pagundų“, – alternatyvą pateikia R. Marcišauskienė.

Atskirkite poreikius nuo norų

Vaikai yra labai socialios būtybės, todėl pageidavimą turėti išmanųjį neretai gali nulemti ne realus poreikis, o noras pritapti prie bendraamžių. Matydamas kuriuos nors klasės draugus išmaniuosiuose žaidžiančius įtraukiančius žaidimus, mažasis natūraliai norės to paties, tačiau tai ne visada turėtų būti pagrindas šio įrenginio įsigijimui.

Vienas „New York Times“ asmeninių finansų tvarkymo rubrikos autorių Ronas Lieberis pataria vaikui nuo mažų dienų aiškinti, kad pirkinius įsigyjame tada, kai jie yra būtini. Jei mažasis turi nuosavą kompiuterį, planšetę ar retkarčiais gali pasinaudoti tėvų išmaniuoju, lygiavimasis į kitus vaikus ar žaidimai neturėtų būti brangaus telefono įsigijimo motyvas. Šis prietaisas turėtų būti perkamas tik tada, kai jis reikalingas ryšio palaikymui, mokymuisi ar būreliams, ir tik toks, kad patenkintų jų poreikius. Išmaniojo galimybių nepakankant pramogoms, tai vaikui gali veikti kaip paskata mokytis taupyti ar galingesnio modelio nusipelnyti geresniais mokymosi rezultatais.

Pernelyg neišlaidaukite, bet ir nepirkite paties pigiausio

Pasak „Telia“ atstovės, kad ir kaip pasitikėtume savo vaiku, pirmasis jo išmanusis niekada neturėtų būti brangus. Mažamečiai paprastai neturi daiktų saugojimo įgūdžių, todėl linkę telefonus pamesti ar sugadinti. Be to, jie vargiai gebės įvertinti pažangiausias kamerų galimybes ir išskirtines produktyvumo funkcijas, kurias įprastai siūlo aukščiausios klasės modeliai. Kita vertus, tėvams nepatartina žvalgytis ir žemiausioje išmaniųjų lentynoje, nes šiais laikas vaiko telefonas, esant poreikiui, turėtų leisti sklandžiai atlikti namų darbus skaitmeninėje erdvėje, dalyvauti vaizdo skambučiuose ir naudotis įvairiomis programėlėmis.

„Užuot savo atžalai pirkus brangesnį telefoną ilgiems metams į priekį, geriausia taikytis į vidurinę klasę, apsisaugant nuo itin skaudžiai per piniginę kertančių remonto išlaidų ir kitų nemalonių netikėtumų. Tarp idealiai vaikams tinkančių modelių galima paminėti galingais lustais ir itin ištverminga baterija pasižyminčius „Xiaomi Redmi 12 Pro 5G“ ir „Xiaomi Poco X5 5G“ bei IP67 atsparumu vandeniui ir itin ryškiais ekranais aprūpintus „Samsung Galaxy A34 5G“ bei „Galaxy A54 5G“. Visi čia išvardinti modeliai taip pat palaiko 5G ryšį, užtikrinantį įrenginio ilgaamžiškumą ir geresnes komunikacijos galimybes“, – detalizuoja išmaniųjų telefonų ekspertė.

R. Marcišauskienė taip pat atkreipia dėmesį, kad jeigu vaikas išreiškia norą turėti būtent „Iphone“ telefoną, galima rinktis ir atnaujintus telefonus, kurie išlaiko kainos ir kokybės santykį.

Pagalvokite ir apie mobilųjį ryšį

Perkant pirmąjį išmanųjį, nereikėtų pamiršti ir mobiliojo ryšio paslaugų. Tam, kad vaikas galėtų susisiekti su artimaisiais, būtinas bent jau minimalus pokalbių ir SMS žinučių planas, o norint stebėti vaiko buvimo vietą ar su juo bendrauti susirašinėjimo programėlėmis – ir pakankamas mobiliojo interneto duomenų kiekis.

Optimaliausia jaunuolio mobiliojo ryšio kelionę pradėti nuo išankstinio mokėjimo SIM kortelės, kuri apsaugo nuo neplanuotų išlaidų, bet garantuoja kokybišką ryšį. Vaikui augant, išmokus atsakingai naudotis telefonu ir nepiktnaudžiauti papildomai užsakomomis paslaugomis, jo numerį galima nesunkiai perkelti į reguliarųjį abonentą, kuris palengvins atsiskaitymą už mobiliojo ryšio paslaugas ir suteiks platesnes galimybes.

TV antenų montavimas ir remontas
Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2024-07-12 08:45:45

Telecentras: paslaugų LRT kaina per ateinantį dešimtmetį augs mažiau

Nors Telecentro dalis LRT sąnaudose tesudaro tik 5-6 proc. visų LRT sąnaudų, nacionalinis transliuotojas toliau reiškia nepagrįstas pretenzijas mokėti už suteiktas paslaugas 2015 metų kainomis ir spaudžia politikus, kad būtų priimti LRT vienašališkai naudingi politiniai sprendimai.
       2024-07-12 08:30:22

Saulės elektrinę apgadino kruša ar vėtra – ką daryti?

Lietuvai toliau žengiant Europos žaliojo kurso kryptimi vis daugiau gyventojų ryžtasi įsirengti saulės elektrines. Energetikos ministerijos duomenimis, vien pernai elektrą gaminančių vartotojų skaičius Lietuvoje išaugo daugiau nei du kartus – nuo maždaug 42 tūkst. iki 89 tūkst.
       2024-07-07 23:45:16

Vaisiai ir uogos padės labiau už kremus ir papildus – jais praturtinkite mitybą

Pradėkime kiekvieną vasaros dieną ryškiai: geltonos, raudonos, oranžinės spalvos vaisiai ar uogos ne tik kelia nuotaiką, bet ir teikia begalę naudų mūsų organizmui.
       2024-07-07 23:31:29

Kad atostogos neapkarstų: 5 apgavystės keliaujant

Įsibėgėjant vasarai vis daugiau keliaujame, tačiau atsipalaiduodami turėtume nepamiršti ir saugumo – šiuo sezonu pagausėja turistus siekiančių apgauti sukčių. Kaip elgtis, kad atostogų poilsis neapkarstų, pasakoja Linas Sadeckas, „Luminor“ banko Sukčiavimo rizikos valdymo skyriaus vadovas.
       2024-07-07 23:21:39

RRT: mitai ir faktai apie 5G ryšį

Vykstant 5G tinklo plėtrai, daliai visuomenės vis dar kyla klausimų dėl šio ryšio saugumo. Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) ekspertai primena – 5G yra visų plačiai naudojamo 3G ir 4G ryšio tąsa. Kitaip tariant, ryšys yra pagrįstas tais pačiais radijo bangų sklidimo principais.
       2024-07-07 22:19:43

Skonių kovos – aršesnės nei futbolo: Vokietijos ar Ispanijos virtuvė laimėtų?

Šiandien prasideda UEFA EURO 2024 ketvirtfinalio etapas, kuriame susikaus Ispanija su čempionato šeimininkais vokiečiais. Šios šalys garsios ne tik savo ilgametėmis futbolo tradicijomis bei žvaigždėmis, bet ir nacionalinėmis virtuvėmis.
       2024-07-04 20:56:51

Ieškoti voveraičių į mišką: auksinė ne tik šių grybų spalva, bet ir nauda

Įsibėgėjus auksaspalvių voveraičių sezonui pasigirsta gurmanų kalbos, kad jos – tikras virtuvėje gimstančių šedevrų objektas. Ši tendencija pastebima ne tik Lietuvoje, kur neretai šie grybai vadinami nacionaliniu sezono delikatesu, bet ir visame pasaulyje.
       2024-07-03 21:38:28

LRT toliau skleidžia nekorektišką informaciją apie Telecentrą

Nors Vilniaus apygardos teismas atmetė LRT ieškinį dėl AB Lietuvos radijo ir televizijos centro (Telecentro) teikiamų paslaugų kainodaros, ši viešoji įstaiga nenustoja viešai skleisti teisiškai bei ekonomiškai nepagrįstų teiginių, tuo darydama žalą Telecentro reputacijai.
       2024-07-02 11:32:26

Apsaugokite save ir savo turtą: ar naudotis išmaniuoju telefonu žaibuojant?

Gausios vasariškos liūtys neretai atneša įspūdingą, bet pavojingą žaibų spektaklį. Nors daugeliui tikriausiai žinoma, kad žaibuojant lauke būti nepatartina, kelių dalykų rekomenduojama nedaryti ir būnant namuose.
       2024-07-01 18:19:52

Lietuvą užklupę karščiai augina elektros kainas: kaip elgtis vartotojams

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybai prognozuojant, kad termometrų stulpeliai dalyje šalies pasieks 34 laipsnių žymą, įspėjama, kad karščio banga gali lemti didelius elektros kainos šuolius „Nord Pool“ biržoje.
       2024-07-01 18:16:47

Vestuvių sezonui įsibėgėjant: ką daryti, jei būti svečiu – per brangu?

Įsibėgėjus vasarai prasideda intensyviausias švenčių laikotarpis – mokyklų, universitetų išleistuvės, kvietimai į vestuves, krikštynas ar kitas šventes pasiekia daugelį iš mūsų.
       2024-06-26 15:44:41

Televizorius – išmanių namų valdymo centras: taupykite energiją

Ar žinojote, kad per televizorių galite išjungti ar įjungti skalbyklę ar indaplovę? Anot „Samsung Electronics Baltics“ produktų eksperto Tomo Alešiūno, išmanių įrenginių valdymas toli gražu ne viskas, ką šiais laikais gali pasiūlyti išmanūs televizoriai.
       2024-06-25 18:14:43

Seimas denonsavo teisinės pagalbos sutartį su Rusija

Seimas nusprendė denonsuoti 1992 m. liepos 21 d. Vilniuje pasirašytą Lietuvos ir Rusijos sutartį dėl teisinės pagalbos ir teisinių santykių civilinėse, šeimos ir baudžiamosiose bylose, ratifikuotą Aukščiausiosios Tarybos nutarimu.
       2024-06-21 17:22:44

Pasikrauk jonų Virsmo salėje

Birželio 23 dieną švenčiamos Rasos arba kupolinės nuo seno žinomos kaip vasaros saulėgrįžos šventė — ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties metas. Tikima, kad šventės metu būtina pasikrauti energijos, dėl to atliekami ritualai, kurie užtikrina augalų augimą bei klestėjimą, sveikatą ir laimę.
       2024-06-21 11:18:47

Telecentro teikiamų paslaugų LRT kaina yra skaidri ir objektyviai pagrįsta

Komentuodamas pastarojo meto LRT viešus pareiškimus dėl neva neskaidrios ir nepagrįstos paslaugų kainodaros Telecentro vadovas Remigijus Šeris teigia:
       2024-06-19 18:25:41

LRT vadovė: dėl finansavimo keitimo su mumis visiškai nebuvo pasitarta

LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė kritikuoja, kad, priimant sprendimus, kurie paveiktų LRT finansavimą, LRT neišklausomas. M. Garbačiauskaitė-Budrienė taip pat atkreipė dėmesį į Lietuvos radijo ir televizijos centro (LRTC) galimą piktnaudžiavimą.
       2024-06-19 16:36:16

Duomenų nutekėjimas: saugumo ekspertai pataria, kaip apsaugoti savo duomenis

Lietuvoje pranešama apie naujus jautrių gyventojų duomenų nutekėjimo atvejus. Nesaugi gali būti tiek žmonių finansinė, tiek kita asmeninė informacija.
       2024-06-19 13:31:26

Saulės elektrinės negana: ekspertas atskleidė, kaip sutaupyti daugiau

Nors saulės elektrines įsirengę gyventojai džiaugiasi sumažėjusiomis sąskaitomis už elektros energiją, ekspertai pastebi, kad sutaupyti galima dar daugiau, kai šie įrenginiai veikia kartu su energijos kaupikliais.
       2024-06-19 13:24:41

Sužinokite populiariausio vasaros vaisiaus naudas: padės ne tik nuo kaitros

Dėl didžiausio derliaus vasaros mėnesiais arbūzai dažnai siejami su iškylomis gamtoje bei gardžiais, vasariškais desertais, kurie maloniai atgaivina karštą dieną.
       2024-06-19 13:17:53

Vasaros audros: kas gali pridaryti didžiausių nuostolių

Vasarą įsivyraujantys karšti orai neatsiejami nuo audrų – ekspertai pastebi, jog ekstremalių gamtos reiškinių pasitaiko vis dažniau, o jų padaroma žala gali atnešti ir šimtatūkstantinių nuostolių.
       2024-06-19 13:15:02

Pienas ir jo produktai – svarbus, bet ne vienintelis kalcio šaltinis vaikams

Įkalbėti vaiką išgerti stiklinę pieno kartais gali tapti neįmanoma misija. Tėvams neramu, kad tokiu atveju vaiko organizmas negauna pakankamai kalcio? Juk pienas ir jo produktai – pagrindinis kalcio šaltinis, o šis elementas labai svarbus toli gražu ne vien sveikiems dantims bei kaulams.
       2024-06-19 13:04:45

Meilužis, sukčius ar verslo partneris? Kaip apsaugoti investicijas į verslą?

Viešojoje erdvėje pastaruoju metu netyla skandalas, kurio centre – žymus sporto treneris. Jis, moterų tvirtinimu, apgavo ne vieną iš jų bei prisidengdamas romantiniais pažadais ir santykiais išviliojo ženklias, skirtingo dydžio sumas.
       2024-06-18 20:32:26

LRT žada skųsti teismo sprendimą dėl atmesto ieškinio Telecentrui

Valstybės valdomas Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) neturi grąžinti 326,7 tūkst. eurų Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai (LRT), kuriuos šis traktavo kaip permoką už 2021 metais suteiktas signalų perdavimo paslaugas, nusprendė teismas. LRT sprendimą žada skųsti.
       2024-06-17 19:59:42

LRT: keičiamas finansavimo modelis neturi kenkti transliuotojo misijai

Seime kilus iniciatyvai Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos LRT finansavimą sieti su šalies bendrojo vidaus produkto (BVP) augimu, pats visuomeninis transliuotas įspėja, kad reikia įvertinti, ar naujas modelis nekenks jo misijai karo grėsmės akivaizdoje.
       2024-06-15 12:45:09

Erkės paplitusios visur: kaip apsisaugoti?

Vasarą vis daugiau laiko praleidžiame gryname ore – miestų parkuose, soduose ar sodybose, o mėgstančius grybauti į miškus jau vilioja grybai. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai primena, kad gamtoje turime išlikti itin atidūs, nes joje mūsų laukia pavojingas ligas platinantys nariuotakojai – erkės.
       2024-06-15 12:38:33

Norite susidraugauti su kaimynais? Ekspertai pataria, nuo ko pradėti

Saugūs namai yra vienas iš pamatinių mūsų poreikių, o naujausias tyrimas apie gyvenimą namuose atskleidė, kad savo būsto saugumą daugelis sieja ne tik su fizine apsauga (patikimais užraktais ar spynomis), bet ir su tarpasmeniniais santykiais.
       2024-06-12 11:33:10

Norite gauti APVA paramą? – ESO atsako į svarbiausius klausimus

Kiekvieną mėnesį prie skirstomojo tinklo vidutiniškai prijungiama apie 2400 saulės elektrinių, kurios Lietuvoje dažniausiai montuojamos ant privačių namų stogų, rodo „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) duomenys.
       2024-06-12 11:13:41

Svajojate padirbėti iš pajūrio? Įmanoma, bet yra papildomų sąlygų

Darbostogos užsienyje ar tik nuotolinis darbas iš namų – per koronaviruso pandemiją įsitvirtinę modeliai niekur nedingo, nors tuo ne visada džiaugiasi darbdaviai.
       2024-06-12 10:53:22

Sukčių pasiūlymas tinkluose: už kiek pirktumėte pamestą svetimą bagažą?

„Pamestas bagažas tik už 2,95 Eur“ – skelbia iš pažiūros oficialus vieno didžiausių Lietuvos oro uostų „Facebook“ puslapis. Skelbime siūloma įsigyti „pamestą“ ir niekam nebereikalingą bagažą, kuriame gali būti vertingų daiktų.
       2024-06-12 10:48:58

Gudriausi sukčių metodai stebina: įkliūva net atsargiausi

Finansinių nusikaltėlių atakų aktyvumui nemažėjant, jų metodai tampa vis išradingesni ir sunkiai atpažįstami net patiems kritiškiausiems. Pasak „Citadele“ banko Baltijos šalių lėšų valdymo ir prekybos finansavimo tarnybos vadovo Romo Čereškos, vasarą gyventojai dar labiau atsipalaiduoja.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.