Naujienos

Nuotolinis darbas, karjeros galimybės, didelis uždarbis: ar tai yra suderinama?

2023-10-25 11:03:13

Vis daugiau įmonių vadovų pasisako prieš darbą nuotoliu. To priežastys – labai įvairios, tačiau darbo įpročiai pasaulyje paskutiniu metu gerokai pasikeitė.

Pastebima, kad daugėja jaunų darbuotojų, kurie ieško galimybių kilti karjeros laiptais dirbant nuotoliu ir kai kurios įmonės tai vis dar aktyviai siūlo bei neplanuoja to keisti.

Skelbimų apie nuotolines darbo pozicijas – daug, tačiau ne visiems

Ko gero, paprasčiausias būdas siekiant suprasti, ar Lietuvoje yra karjeros galimybių dirbti nuotoliu – patikrinti skelbimus. Užsakomųjų paslaugų bendrovės „Baltic Assist“ direktoriaus Andžej Rynkevič teigimu, norint rasti darbą nuotoliu, reikia daugiau dėmesio skirti „LinkedIn“: „Daugelis tradicinių lietuviškų darbo platformų vis dar neleidžia filtruoti skelbimų pagal tai, iš kur bus dirbama, o „LinkedIn“ tokią funkciją turi. Be to, šį soc. tinklą dažniau renkasi ir įvairios IT kompanijos bei startuoliai, kurie labiau linkę dirbti nuotoliniu būdu.“

Galima matyti, kad specialistams be patirties ar su patirtimi iki 2 metų nuotolines pozicijas įvairiose srityse šiuo metu siūlo fintech startuolis „Revolut“, technologijų bendrovė „Littelfuse“, fintech įmonė „Quadcode“, „Zen“, „Eneba“, „Baltic Assist“ ir kelios kitos bendrovės.

Tiesa, daug daugiau įmonių siūlo nuotolines pozicijas patyrusiems specialistams. Tai paaiškinti paprasta – verslai daug rečiau linkę nepatyrusiems specialistams suteikti visišką laisvę, be to, apmokyti tokius darbuotojus nuotoliniu būdu gali būti sunkiau, nors su šiuolaikiniais įrankiais – tikrai įmanoma.

Nuotoliniai darbuotojai gali uždirbti tiek pat ar net daugiau

Gera žinia įmonėms, kad apmokymams pasibaigus, nuotoliniai darbuotojai sukuria mažiau išlaidų: jie nenaudoja elektros, vandens ir įrangos ofise. Paprastai jiems nereikia finansuoti maitinimo ar investuoti į įvairiausias ofiso pramogas. Sutaupo ir patys darbuotojai, kuriems nereikia išlaidauti transportui ar daugybei rūbų spintoje.

Kai kurie galvoja, kad nuotoliniu būdu dirbantys asmenys uždirba mažiau, tačiau duomenys rodo, kad atlyginimas nuo to beveik nepriklauso. Štai „Baltic Assist“ nuotoliu dirbantys jauni specialistai gauna maždaug nuo 1000 eurų į rankas. Tačiau tai – jauni ir nepatyrę specialistai, o daugiau patirties turintys darbuotojai, nepriklausomai nuo savo darbo vietos, gali gauti net ir daugiau kaip 5 tūkst. Eur bei visas tas pačias naudas, kurias gauna ir dirbantys ofise.

O štai „Eneba“ savo nuotoliniam viešųjų ryšių specialistui siūlo iki 5 tūkst. Eur prieš mokesčius, „Revolut“ savo „Android“ programuotojams žada mokėti iki 6400 Eur, „Flo Health“ produkto rinkodaros specialistai uždirba 4 tūkst. Eur ir t. t. Negana to, daugelis šių bendrovių taip pat siūlo įvairias papildomas kompensacijas, premijas bei privalumus, kokius paprastai turi ir džiaugiasi dirbantys biuruose.

„Ringover“ duomenys, surinkti iš daugiau kaip 35 tūkst. darbo skelbimų, rodo, kad JAV dirbantys nuotoliniai darbuotojai uždirba net 9,76 proc. daugiau nei dirbantys biuruose. Teigiama, kad taip yra dėl darbdavio sutaupomų kaštų patalpoms ir kitoms darbuotojų, dirbančių vietoje, reikmėms. Tad dėl tokios darbo politikos dažnai laimi ir darbdaviai, ir darbuotojai.

Šiais laikais karjera gali atrodyti visiškai kitaip

Tiek Lietuvoje, tiek užsienyje jau turime specialistų, kurie ne nuotoliniu būdu netgi niekada nėra dirbę. Tai jau tapo ganėtinai įprastu karjeros keliu, kuris skiriasi tik tuo, kad dirbama ne iš skirtingų biurų, bet iš namų ar įvairių viešųjų erdvių.

Tačiau siekiant karjeros ir norint dirbti nuotoliniu būdu, taip pat labai svarbu sukurti stiprų profesinį tinklą. Tik šiuo atveju renginiai, kuriuose dalyvaujama, dažniau būna virtualūs, o vietoje įprasto bendravimo, dažniau naudojami socialiniai tinklai, tokie kaip „LinkedIn“, o kai kuriais atvejais net ir „TikTok“. „Be to, dirbant nuotoliu, nėra prabangos laukti, kol galimybės ateis pačios. Nustatykite sritis, kuriose galite prisidėti, siūlykite naujus projektus ir, jei įmanoma, imkitės vadovaujamo vaidmens“, – priduria A. Rynkevič.

Jis taip pat pastebi, kad daugybė nuotoliu dirbusių specialistų Lietuvoje sėkmingai pasinaudojo nuotolinio darbo galimybėmis ir pradėjo savo laisvai samdomų darbuotojų karjerą ar net verslą, kas daug kam yra siekiamybė dėl atsiveriančios perspektyvos visiškai kontroliuoti savo darbą ir laiką.

Kaip ir daugelyje pasaulio šalių, Lietuvoje taip pat galima gauti dideles pajamas ir kopti karjeros laiptais net ir dirbant nuotoliniu būdu. Nuotolinio darbo revoliucija atvėrė įdomių galimybių jauniems specialistams, siekiantiems tiek finansinės sėkmės, tiek darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyros – belieka tokiomis galimybėmis pasinaudoti.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2023-12-11 21:08:45

Ketvirtoji pramonės revoliucija: kova dėl kvalifikuotos darbo jėgos

Dažnai girdimas naratyvas, jog prasidėjusi ketvirtoji pramonės revoliucija, kitaip dar vadinama Pramone 4.0, sumažins gamybos darbuotojų poreikį iki minimumo. Tačiau bent šiandien realybė yra kitokia.
       2023-12-11 15:36:02

„ChatGPT“ jau turi rimtą konkurentą: sugebės pranokti ir atsakymais, ir saugumu?

Šių metų lapkritį bene populiariausio dirbtinio intelekto (DI) įrankio „ChatGPT“ naudotojų skaičius pasiekė 180 milijonų žmonių, o vien per spalį jame buvo apsilankyta daugiau kaip 1,7 milijardo kartų.
       2023-12-08 19:21:36

Ką apie dizainų ir idėjų apsaugą turėtų žinoti smulkiojo verslo atstovai

Neretai mugėse matome rankų darbo gaminius, kurie tarsi primena žinomų gaminių dizainus: panašios formos odos gaminiai, panašūs rūbų modeliai ar detalės. Natūraliai kyla klausimas, ar juos kuriant nepasinaudota kažkieno kito intelektine nuosavybe?
       2023-12-08 17:47:11

Sukčių apgaulės – Holivudo aktoriai, astronautai neturi pinigų grįžti į Žemę

Sukčiaus gyvenimas liūdnas – jame nėra nei švenčių, nei laisvadienių. Netgi atvirkščiai – kol ruošiamės Kalėdoms, piktavaliai kibte kimba į darbus, bandydami pavogti ir mūsų šventinę nuotaiką, ir pinigus.
       2023-12-08 17:37:30

Nesigėdyti prostatos vėžio

„Didžioji dalis profilaktinių patikrų prasideda nuo kokio nors neskausmingo testo. Profilaktinės patikros dėl prostatos vėžio atveju tai yra paprastas kraujo paėmimas iš venos“, – sako Nacionalinio vėžio instituto Onkourologijos skyriaus gydytojas urologas (onkologas) doc. dr. Aušvydas Patašius.
       2023-12-08 17:26:47

D. Nausėdienė Suvalkų lietuvių mokyklos atidaryme: Lietuva ten, kur yra lietuvių

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė penktadienį Lenkijoje dalyvavo Suvalkų lietuvių pagrindinės mokyklos atidarymo ceremonijoje.
       2023-12-08 08:55:48

Išmani kalėdinė dovana vaikui: kaip išsirinkti ir į ką atkreipti dėmesį?

Prasidėjus šventinių dovanų pirkimo maratonui dalis tėvų svarsto galimybę Kalėdų proga padovanoti savo vaikams išmanųjį įrenginį. Akivaizdu, kad išmanusis telefonas vaikams gali suteikti ne tik nuolatinį ryšį su tėvais, bet ir papildomų mokymosi galimybių, daugiau laisvės pramogoms.
       2023-12-07 20:04:07

Ar tikrai įmanoma sutaupyti naudotą automobilį užsienyje perkant savarankiškai?

Prekyba naudotais automobiliais nėra hobis ar laisvalaikio praleidimo būdas, todėl kiekvienas pardavėjas pirmiausia tikisi ir siekia iš to uždirbti.
       2023-12-07 19:36:48

Vilniuje bus įrengtas butas, kurio interjerą sukūrė dirbtinis intelektas

Vilniuje bus įrengtas pirmasis butas Baltijos šalyse, kurio interjerą sukūrė dirbtinis intelektas. Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ Vilniuje įrengs pirmąjį butą Baltijos šalyse, kurio interjeras sukurtas pasitelkiant dirbtinį intelektą (DI).
       2023-12-07 15:06:42

Atsisveikinimas su darbuotoju: neieškokite pigesnių būdų

Dinamiškoje darbo rinkoje išvengti darbuotojų atleidimų sudėtinga. Neretai atsisveikinimas su darbuotoju perauga į darbo ginčą, o šis vėliau nukeliauja ir į teismą.
       2023-12-06 16:41:12

Skaitmenizuota logistika: kuria ateities krovinių pervežimo standartus

Ne vieną dešimtmetį logistikos sektoriuje veikiančios bendrovės ieško tinkamų būdų optimizuoti veiklos procesus tam, kad galėtų išspręsti pagrindines efektyvumo, saugumo ir bendros veiklos tvarumo problemas.
       2023-12-06 08:19:40

„iPhone“ žinutės netrukus atrodys kitaip: pokyčius paskatino konkurentai

Ar kada nors pastebėjote, kad vienos į jūsų „iPhone“ ateinančios žinutės yra mėlynos spalvos, o kitos – žalios? Taip yra todėl, kad mėlynai žymimos iš kitų „iPhone“ ateinančios „iMessage“ žinutės, o žalia spalva pažymėtos iš „Android“ įrenginių ateinančios įprastos SMS ar MMS žinutės, kurios neturi papildomų funkcionalumų.
       2023-12-05 20:08:13

Ir žiemai prasidėjus galima šildytis taupiau: 10 praktinių patarimų

Žiemai įgaunant pagreitį ir temperatūrai nukritus žemiau nulio, pastatams šildyti reikia didesnio šilumos kiekio, o tai reiškia ir didesnes šildymo sąskaitas. Vis tik nereikėtų nuleisti rankų – dar galite atlikti keletą nesudėtingų, tačiau efektyviai taupyti šilumą padedančių veiksmų.
       2023-12-05 14:51:51

Tyrimas: kokį NT kainų likimą prognozuoja gyventojai?

Nors nekilnojamo turto (NT) rinka atrodo aprimusi, dauguma šalies gyventojų mano, kad butai brangs –atskleidė NT plėtros bendrovės „Omberg group“ užsakymu atliktas tyrimas. Ar tokios gyventojų prognozės NT rinkai sparčiai kintančioje ekonominėje aplinkoje gali išsipildyti?
       2023-12-05 14:36:07

Kiek elektros sunaudoja kalėdinės girliandos: suma gali siekti kelis šimtus

Artėjant Kalėdoms, norisi namus papuošti elektrinėmis girliandomis ir dekoracijomis, tačiau dažną stabdo dvejonės, kaip tokios puošmenos gali išauginti sąskaitas už elektrą.
       2023-12-05 14:27:28

Ko nepamiršti vykstant slidinėti – 4 svarbiausi patarimai keliaujantiems

Netrukus startuosiantis slidinėjimo sezonas primena, kad jau visai greitai šalies oro uostus užplūs lagaminais su slidėmis ir kita šio žiemos sporto įranga nešini keliautojai.
       2023-12-04 18:00:28

VU ekspertai iš palydovinių duomenų atskleidė atakų Gazoje mastą

Palydovinėms technologijoms radikaliai keičiant karinių veiksmų ir konfliktų regionų stebėseną, atvirųjų duomenų amžiuje anksčiau ribota informacija šiuo metu yra nesunkiai pasiekiama, o beveik realiu laiku prieinami aukštos ir vidutinės raiškos palydoviniai vaizdai naudojami ne tik žvalgybos tikslais, bet ir kovojant su plačiai paplitusia dezinformacija.
       2023-12-04 17:49:20

5G ryšio plėtra viršijo lūkesčius: abonentai jau skaičiuojami milijardais

Pasaulinės 5G plėtros šiemet nesugebėjo sulėtinti nei ekonominiai iššūkiai, nei geopolitiniai neramumai. Neseniai paskelbto „Ericsson Mobility Report“ tyrimo duomenimis, 2023 m. penktos kartos tinklas visoje planetoje pasipildė daugiau, nei 600 milijonų, naujų abonentų bei viršijo net optimistiškiausias analitikų prognozes.
       2023-12-04 09:48:27

Baltijos šalių BVP ateinančiais metais vėl turėtų augti

Ateities tendencijų rodikliai atskleidžia kontrastingas Baltijos regiono ekonomikos prognozes. Lietuvoje ekonominis aktyvumas pradėjo didėti daugiausia dėl stiprėjančio optimizmo gamybos sektoriuje.
       2023-12-01 19:10:00

Lietuviai rudenį keliavo kitaip: prioritetas egzotinėms kryptims

Rudenį lietuviai keliavo mažiau, nei vasarą, o labiausiai aktyvumu išsiskyrė spalio 30 d. – lapkričio 5 d. laikotarpis, kai šalyje vyko moksleivių atostogos.
       2023-12-01 16:05:21

Dirbtinis intelektas mokykloje: kam su juo kovoti, jei galime išnaudoti?

Mūsų pasaulis yra ankstyvojoje technologinės revoliucijos stadijoje. Prognozuojama, kad dirbtinis intelektas (DI), kurį įgalina tokie didžiuliai generatyvinės kalbos modeliai kaip „ChatGPT“, pakeis beveik visas visuomenės gyvenimo sritis.
       2023-12-01 09:12:13

Varnikuose atidaryta išskirtinė mineralinio vandens biuvetė

Lapkričio 30 dieną Varnikų kaime, netoli pažintinio tako, atidaryta mineralinio vandens biuvetė su Trakų Dievo Motinos koplytėle. Jos statybos projektui buvo pritarta š. m. rugpjūčio 23 dieną vykusio Trakų rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu.
       2023-12-01 08:47:19

Darbo ir laisvalaikio balanso nebuvimas – žala darbuotojo sveikatai, ekonomikai

Jei darbas kelia dažną nuovargį, o atliekant kasdienes užduotis nuolat kankina abejonės, gali būti, kad jus kankina perdegimas. Brangiai jis kainuoja ne tik emociškai, bet ir finansiškai.
       2023-11-30 20:41:39

Kodėl JAV ekonomika neauga taip greitai kaip anksčiau?

Remiantis naujausiais rodikliais, panašu, kad euro zonos verslo nuotaikos stabilizavosi, o vangumas JAV būsto rinkoje ir kiti veiksniai slopina JAV ekonomikos augimą.
       2023-11-30 20:35:01

5 esminės taisyklės, kaip skalbti drabužius ir užtikrinti skalbyklės efektyvumą

Skalbimas – tai namų ruošos darbas, kurį atliekame kiekvieną savaitę. Tačiau atliekant šią, iš esmės paprastą užduotį, rekomenduojama laikytis tam tikrų taisyklių.
       2023-11-30 12:06:31

Ar pasauliui pavyks iki 2030-ųjų galutinai įveikti ŽIV ir AIDS epidemiją?

Kada tapsime karta be AIDS? Šį klausimą, gruodžio 1-ąją minėdami Pasaulinę AIDS dieną, užduoda tiek ŽIV infekuotieji, tiek šioje srityje dirbantys specialistai. Deja, pasak jų, Lietuvai iki šio tikslo dar reikia gerokai pasitempti.
       2023-11-30 11:58:40

Ką verta žinoti, siekiant karjeros naujoje komandoje?

Pradėti karjerą po studijų baigimo arba pereiti į naują komandą gali būti nedrąsu, ypač kai jautiesi visiškai „žalias“. Tačiau už viso to slypi daugybė galimybių augti ir tobulėti.
       2023-11-28 16:42:27

Sužavėkite aplinkinius: šventinio stalo dekoro ir serviravimo tendencijos

Iki Kalėdų liko mažiau nei mėnuo, todėl neišvengiamai pradedame galvoti apie dovanas artimiesiems, Kalėdų eglutės puošybą, jaukias dekoracijas.
       2023-11-28 16:40:14

Slidinėjimo profesionalas pataria, kaip pasiruošti žiemos atostogoms kalnuose

Per pastarąjį dešimtmetį susidomėjimas žiemos sportu Lietuvoje smarkiai išaugo. Šią tendenciją patvirtina ir kelionių organizatoriai.
       2023-11-28 16:37:04

Kas yra „VoLTE“ ir „VoWiFi“ technologijos bei kokį iššūkį jos sprendžia?

Per pastaruosius kelis dešimtmečius telekomunikacijų pasaulyje įvyko net keletas revoliucinių pokyčių, o vieni svarbiausių yra susiję su balso technologijomis.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.