Naujienos

Kodėl verslai internete žlunga: 5 klaidos, kurių svarbu išvengti

2023-10-26 13:31:41

Remiantis „Marketing Signals“ atlikto tyrimo duomenimis, net 9 iš 10 internetinių parduotuvių užsidaro per pirmuosius keturis gyvavimo mėnesius. Akivaizdu, kad norint pasiekti sėkmę internete, vien geros idėjos nepakanka, tačiau daug daugiau šansų turėsite, vengdami daugelio daromų klaidų.

„Įmonės, kurios nevykdo veiklos internete, daug praranda. Verslui būtina žengti į internetą, ypač dabar, kai taip paprasta sukurti svetainę, be jokių interneto dizaino ar programavimo žinių. Tačiau svetainės sukūrimas yra tik pirmas žingsnis į sėkmę“, – sako Giedrius Zakaitis, „Hostinger“ produkto vadovas.

„Hostinger“ ekspertai išanalizavo internetinių verslų klaidas ir išskyrė penkias dažniausiai pasitaikančias nesėkmės priežastis:

1. Pasitikėjimo savimi stoka. Vargu, ar pavyks užkariauti internetą iš anksto nusistačius, kad tai per sudėtinga užduotis, kuriai trūksta žinių ar gebėjimų. Toks požiūris dažnai remiasi ne kuo kitu, o klaidingais įsitikinimais. Gali atrodyti, kad susikurti svetainę yra sudėtinga, tačiau internetinių svetainių kūrimo įrankiai su dirbtiniu intelektu (DI) padeda tai atlikti be jokių programavimo žinių.

„Daugybė žmonių nustemba sužinoję, kad be reikalo atidėliojo šią idėją. Pasitikėjimas savimi ir greitai atliekami veiksmai suteikia pranašumą prieš konkurentus bei leidžia išsiveržti į priekį“, – sako Giedrius Zakaitis.

2. Prastas svetainės dizainas. Nesuderintos spalvos, per daug teksto, netvarkingai išdėlioti mygtukai, išsilieję paveikslėliai ir kiti prasto dizaino elementai gali atbaidyti klientus. Tačiau yra būdų, kaip svetainę padaryti patrauklią, be brangių profesionalaus dizainerio paslaugų.

Vienas iš sprendimų – patikėti šį darbą dirbtiniam intelektui. Pavyzdžiui, „Hostinger Website Builder“ svetainių kūrimo įrankis su DI gali akimirksniu sukurti unikalią svetainę. Nuo dizaino, išdėstymo, spalvų paletės, iki atitinkamo turinio su nuotraukomis. Prireikus, vos keliais paspaudimais užklausą galima patikslinti ir DI sukurs svetainę iš naujo. Jei nė vienas iš DI siūlomų variantų netinka, galima rinktis iš 150 dizainerių kurtų šablonų.

„Siekiant, kad jūsų verslas būtų atpažįstamas, labai svarbu turėti prekės ženklą atitinkančią svetainę su tinkamai parinktomis spalvomis, logotipais ir susijusiomis nuotraukomis“, – aiškina G. Zakaitis.

3. Sudėtinga struktūra. Kiekviena svetainė neapsieina be atitinkamų puslapių ir patogaus išdėstymo. Priešingu atveju, neradę ko ieškojo, lankytojai paprasčiausiai paliks svetainę.

Pasak Giedriaus Zakaičio: „2 iš 3 mūsų svetainių kūrimo įrankio klientų šią užduotį patiki dirbtiniam intelektui. Atsižvelgdamas į kuriamos svetainės pobūdį, DI pasiūlo dažniausiai naudojamas skiltis, tačiau klientas pats sprendžia, kas svarbu lankytojams ir ką reikėtų pridėti ar išimti. Kiekviena svetainė yra unikali, visiškai funkcionali ir gali būti pritaikyta pagal asmeninius poreikius.“

4. Netinkama rinkodara. Kad svetainė taptų pelną nešančiu verslu, jai reikalingi lankytojai. Paieškos sistemoms pritaikytas (SEO) turinys gali būti geriausias būdas nedidelėmis pastangomis pritraukti tikslinę auditoriją į jūsų svetainę. Skaitmeninė rinkodara kainuoja nemažai, tačiau tai būtina investicija tikslui pasiekti.

Pasirinkus svetainių kūrimo įrankį su integruotu dirbtiniu intelektu, kur kas lengviau ir greičiau kurti SEO turinį bei palaikyti svetainę nuolat atnaujintą. Lankytojų srautų ir jų elgsenos stebėsenai rekomenduojama naudoti tokius įrankius, kaip „Google Analytics“, „Google AdSense“ arba „Facebook Pixel“.

5. Prasta svetainių priegloba (angl. „hosting“). Svetainės greitis daro įtaką lankytojų srautui, konversijų rodikliams ir net pozicijoms paieškos sistemose. 40 proc. lankytojų palieka svetainę, jei ji neatsidaro per tris sekundes. Svetainę gali sulėtinti ne tik jos elementų dydis ir sudėtingumas, bet ir prieglobos kokybė bei serverio lokacija. Turinio pristatymo tinklas (CDN) ir spartinančioji atmintinė gali gerokai padidinti svetainės našumą ir sumažinti serverio apkrovą.

Kitas svarbus komponentas – saugumas. SSL sertifikatai, 99,9 proc. veikimo laiko garantija ir atsarginės kopijos – tai tik keletas savybių, į kurias verta atsižvelgti renkantis prieglobos paslaugų teikėją.

„Greitis, saugumas ir plėtros galimybės – tai veiksniai, į kuriuos turi atsižvelgti kiekvienas, rinkdamasis prieglobos paslaugų teikėją. Verslui augant ir plečiantis, priegloba turi prisitaikyti prie jūsų poreikių, kad galėtumėte susitelkti į tai, kas svarbiausia – verslo augimą“, – tikina „Hostinger“ produkto vadovas.

Internetas verslams atveria didžiules galimybes. Tai ypač svarbu mažmeninei prekybai. Nebūtina lygintis su didžiaisiais prekių ženklais, kartais pakanka rasti nišą ir joje įsitvirtinti.

Sukurti sėkmingą internetinę svetainę nėra taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Rinkodaros priemonės gali padėti pritraukti lankytojų, tačiau ne mažiau svarbu užtikrinti ir tai, kad jų neatbaidytų svetainės dizainas ar painus meniu. Pasirinkus patogų ir patikimą prieglobos paslaugų sprendimą, galima lengviau sukurti svetainę, ją auginti ir užtikrinti saugumą.

Pagalba tvarkant Jūsų TV antenų ūkį
Ši naujiena peržiūrėta 5965 kartus. Komentuojame:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2024-07-12 08:45:45

Telecentras: paslaugų LRT kaina per ateinantį dešimtmetį augs mažiau

Nors Telecentro dalis LRT sąnaudose tesudaro tik 5-6 proc. visų LRT sąnaudų, nacionalinis transliuotojas toliau reiškia nepagrįstas pretenzijas mokėti už suteiktas paslaugas 2015 metų kainomis ir spaudžia politikus, kad būtų priimti LRT vienašališkai naudingi politiniai sprendimai.
       2024-07-12 08:30:22

Saulės elektrinę apgadino kruša ar vėtra – ką daryti?

Lietuvai toliau žengiant Europos žaliojo kurso kryptimi vis daugiau gyventojų ryžtasi įsirengti saulės elektrines. Energetikos ministerijos duomenimis, vien pernai elektrą gaminančių vartotojų skaičius Lietuvoje išaugo daugiau nei du kartus – nuo maždaug 42 tūkst. iki 89 tūkst.
       2024-07-07 23:45:16

Vaisiai ir uogos padės labiau už kremus ir papildus – jais praturtinkite mitybą

Pradėkime kiekvieną vasaros dieną ryškiai: geltonos, raudonos, oranžinės spalvos vaisiai ar uogos ne tik kelia nuotaiką, bet ir teikia begalę naudų mūsų organizmui.
       2024-07-07 23:31:29

Kad atostogos neapkarstų: 5 apgavystės keliaujant

Įsibėgėjant vasarai vis daugiau keliaujame, tačiau atsipalaiduodami turėtume nepamiršti ir saugumo – šiuo sezonu pagausėja turistus siekiančių apgauti sukčių. Kaip elgtis, kad atostogų poilsis neapkarstų, pasakoja Linas Sadeckas, „Luminor“ banko Sukčiavimo rizikos valdymo skyriaus vadovas.
       2024-07-07 23:21:39

RRT: mitai ir faktai apie 5G ryšį

Vykstant 5G tinklo plėtrai, daliai visuomenės vis dar kyla klausimų dėl šio ryšio saugumo. Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) ekspertai primena – 5G yra visų plačiai naudojamo 3G ir 4G ryšio tąsa. Kitaip tariant, ryšys yra pagrįstas tais pačiais radijo bangų sklidimo principais.
       2024-07-07 22:19:43

Skonių kovos – aršesnės nei futbolo: Vokietijos ar Ispanijos virtuvė laimėtų?

Šiandien prasideda UEFA EURO 2024 ketvirtfinalio etapas, kuriame susikaus Ispanija su čempionato šeimininkais vokiečiais. Šios šalys garsios ne tik savo ilgametėmis futbolo tradicijomis bei žvaigždėmis, bet ir nacionalinėmis virtuvėmis.
       2024-07-04 20:56:51

Ieškoti voveraičių į mišką: auksinė ne tik šių grybų spalva, bet ir nauda

Įsibėgėjus auksaspalvių voveraičių sezonui pasigirsta gurmanų kalbos, kad jos – tikras virtuvėje gimstančių šedevrų objektas. Ši tendencija pastebima ne tik Lietuvoje, kur neretai šie grybai vadinami nacionaliniu sezono delikatesu, bet ir visame pasaulyje.
       2024-07-03 21:38:28

LRT toliau skleidžia nekorektišką informaciją apie Telecentrą

Nors Vilniaus apygardos teismas atmetė LRT ieškinį dėl AB Lietuvos radijo ir televizijos centro (Telecentro) teikiamų paslaugų kainodaros, ši viešoji įstaiga nenustoja viešai skleisti teisiškai bei ekonomiškai nepagrįstų teiginių, tuo darydama žalą Telecentro reputacijai.
       2024-07-02 11:32:26

Apsaugokite save ir savo turtą: ar naudotis išmaniuoju telefonu žaibuojant?

Gausios vasariškos liūtys neretai atneša įspūdingą, bet pavojingą žaibų spektaklį. Nors daugeliui tikriausiai žinoma, kad žaibuojant lauke būti nepatartina, kelių dalykų rekomenduojama nedaryti ir būnant namuose.
       2024-07-01 18:19:52

Lietuvą užklupę karščiai augina elektros kainas: kaip elgtis vartotojams

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybai prognozuojant, kad termometrų stulpeliai dalyje šalies pasieks 34 laipsnių žymą, įspėjama, kad karščio banga gali lemti didelius elektros kainos šuolius „Nord Pool“ biržoje.
       2024-07-01 18:16:47

Vestuvių sezonui įsibėgėjant: ką daryti, jei būti svečiu – per brangu?

Įsibėgėjus vasarai prasideda intensyviausias švenčių laikotarpis – mokyklų, universitetų išleistuvės, kvietimai į vestuves, krikštynas ar kitas šventes pasiekia daugelį iš mūsų.
       2024-06-26 15:44:41

Televizorius – išmanių namų valdymo centras: taupykite energiją

Ar žinojote, kad per televizorių galite išjungti ar įjungti skalbyklę ar indaplovę? Anot „Samsung Electronics Baltics“ produktų eksperto Tomo Alešiūno, išmanių įrenginių valdymas toli gražu ne viskas, ką šiais laikais gali pasiūlyti išmanūs televizoriai.
       2024-06-25 18:14:43

Seimas denonsavo teisinės pagalbos sutartį su Rusija

Seimas nusprendė denonsuoti 1992 m. liepos 21 d. Vilniuje pasirašytą Lietuvos ir Rusijos sutartį dėl teisinės pagalbos ir teisinių santykių civilinėse, šeimos ir baudžiamosiose bylose, ratifikuotą Aukščiausiosios Tarybos nutarimu.
       2024-06-21 17:22:44

Pasikrauk jonų Virsmo salėje

Birželio 23 dieną švenčiamos Rasos arba kupolinės nuo seno žinomos kaip vasaros saulėgrįžos šventė — ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties metas. Tikima, kad šventės metu būtina pasikrauti energijos, dėl to atliekami ritualai, kurie užtikrina augalų augimą bei klestėjimą, sveikatą ir laimę.
       2024-06-21 11:18:47

Telecentro teikiamų paslaugų LRT kaina yra skaidri ir objektyviai pagrįsta

Komentuodamas pastarojo meto LRT viešus pareiškimus dėl neva neskaidrios ir nepagrįstos paslaugų kainodaros Telecentro vadovas Remigijus Šeris teigia:
       2024-06-19 18:25:41

LRT vadovė: dėl finansavimo keitimo su mumis visiškai nebuvo pasitarta

LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė kritikuoja, kad, priimant sprendimus, kurie paveiktų LRT finansavimą, LRT neišklausomas. M. Garbačiauskaitė-Budrienė taip pat atkreipė dėmesį į Lietuvos radijo ir televizijos centro (LRTC) galimą piktnaudžiavimą.
       2024-06-19 16:36:16

Duomenų nutekėjimas: saugumo ekspertai pataria, kaip apsaugoti savo duomenis

Lietuvoje pranešama apie naujus jautrių gyventojų duomenų nutekėjimo atvejus. Nesaugi gali būti tiek žmonių finansinė, tiek kita asmeninė informacija.
       2024-06-19 13:31:26

Saulės elektrinės negana: ekspertas atskleidė, kaip sutaupyti daugiau

Nors saulės elektrines įsirengę gyventojai džiaugiasi sumažėjusiomis sąskaitomis už elektros energiją, ekspertai pastebi, kad sutaupyti galima dar daugiau, kai šie įrenginiai veikia kartu su energijos kaupikliais.
       2024-06-19 13:24:41

Sužinokite populiariausio vasaros vaisiaus naudas: padės ne tik nuo kaitros

Dėl didžiausio derliaus vasaros mėnesiais arbūzai dažnai siejami su iškylomis gamtoje bei gardžiais, vasariškais desertais, kurie maloniai atgaivina karštą dieną.
       2024-06-19 13:17:53

Vasaros audros: kas gali pridaryti didžiausių nuostolių

Vasarą įsivyraujantys karšti orai neatsiejami nuo audrų – ekspertai pastebi, jog ekstremalių gamtos reiškinių pasitaiko vis dažniau, o jų padaroma žala gali atnešti ir šimtatūkstantinių nuostolių.
       2024-06-19 13:15:02

Pienas ir jo produktai – svarbus, bet ne vienintelis kalcio šaltinis vaikams

Įkalbėti vaiką išgerti stiklinę pieno kartais gali tapti neįmanoma misija. Tėvams neramu, kad tokiu atveju vaiko organizmas negauna pakankamai kalcio? Juk pienas ir jo produktai – pagrindinis kalcio šaltinis, o šis elementas labai svarbus toli gražu ne vien sveikiems dantims bei kaulams.
       2024-06-19 13:04:45

Meilužis, sukčius ar verslo partneris? Kaip apsaugoti investicijas į verslą?

Viešojoje erdvėje pastaruoju metu netyla skandalas, kurio centre – žymus sporto treneris. Jis, moterų tvirtinimu, apgavo ne vieną iš jų bei prisidengdamas romantiniais pažadais ir santykiais išviliojo ženklias, skirtingo dydžio sumas.
       2024-06-18 20:32:26

LRT žada skųsti teismo sprendimą dėl atmesto ieškinio Telecentrui

Valstybės valdomas Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) neturi grąžinti 326,7 tūkst. eurų Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai (LRT), kuriuos šis traktavo kaip permoką už 2021 metais suteiktas signalų perdavimo paslaugas, nusprendė teismas. LRT sprendimą žada skųsti.
       2024-06-17 19:59:42

LRT: keičiamas finansavimo modelis neturi kenkti transliuotojo misijai

Seime kilus iniciatyvai Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos LRT finansavimą sieti su šalies bendrojo vidaus produkto (BVP) augimu, pats visuomeninis transliuotas įspėja, kad reikia įvertinti, ar naujas modelis nekenks jo misijai karo grėsmės akivaizdoje.
       2024-06-15 12:45:09

Erkės paplitusios visur: kaip apsisaugoti?

Vasarą vis daugiau laiko praleidžiame gryname ore – miestų parkuose, soduose ar sodybose, o mėgstančius grybauti į miškus jau vilioja grybai. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai primena, kad gamtoje turime išlikti itin atidūs, nes joje mūsų laukia pavojingas ligas platinantys nariuotakojai – erkės.
       2024-06-15 12:38:33

Norite susidraugauti su kaimynais? Ekspertai pataria, nuo ko pradėti

Saugūs namai yra vienas iš pamatinių mūsų poreikių, o naujausias tyrimas apie gyvenimą namuose atskleidė, kad savo būsto saugumą daugelis sieja ne tik su fizine apsauga (patikimais užraktais ar spynomis), bet ir su tarpasmeniniais santykiais.
       2024-06-12 11:33:10

Norite gauti APVA paramą? – ESO atsako į svarbiausius klausimus

Kiekvieną mėnesį prie skirstomojo tinklo vidutiniškai prijungiama apie 2400 saulės elektrinių, kurios Lietuvoje dažniausiai montuojamos ant privačių namų stogų, rodo „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) duomenys.
       2024-06-12 11:13:41

Svajojate padirbėti iš pajūrio? Įmanoma, bet yra papildomų sąlygų

Darbostogos užsienyje ar tik nuotolinis darbas iš namų – per koronaviruso pandemiją įsitvirtinę modeliai niekur nedingo, nors tuo ne visada džiaugiasi darbdaviai.
       2024-06-12 10:53:22

Sukčių pasiūlymas tinkluose: už kiek pirktumėte pamestą svetimą bagažą?

„Pamestas bagažas tik už 2,95 Eur“ – skelbia iš pažiūros oficialus vieno didžiausių Lietuvos oro uostų „Facebook“ puslapis. Skelbime siūloma įsigyti „pamestą“ ir niekam nebereikalingą bagažą, kuriame gali būti vertingų daiktų.
       2024-06-12 10:48:58

Gudriausi sukčių metodai stebina: įkliūva net atsargiausi

Finansinių nusikaltėlių atakų aktyvumui nemažėjant, jų metodai tampa vis išradingesni ir sunkiai atpažįstami net patiems kritiškiausiems. Pasak „Citadele“ banko Baltijos šalių lėšų valdymo ir prekybos finansavimo tarnybos vadovo Romo Čereškos, vasarą gyventojai dar labiau atsipalaiduoja.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.