Naujienos

Kodėl verslai internete žlunga: 5 klaidos, kurių svarbu išvengti

2023-10-26 13:31:41

Remiantis „Marketing Signals“ atlikto tyrimo duomenimis, net 9 iš 10 internetinių parduotuvių užsidaro per pirmuosius keturis gyvavimo mėnesius. Akivaizdu, kad norint pasiekti sėkmę internete, vien geros idėjos nepakanka, tačiau daug daugiau šansų turėsite, vengdami daugelio daromų klaidų.

„Įmonės, kurios nevykdo veiklos internete, daug praranda. Verslui būtina žengti į internetą, ypač dabar, kai taip paprasta sukurti svetainę, be jokių interneto dizaino ar programavimo žinių. Tačiau svetainės sukūrimas yra tik pirmas žingsnis į sėkmę“, – sako Giedrius Zakaitis, „Hostinger“ produkto vadovas.

„Hostinger“ ekspertai išanalizavo internetinių verslų klaidas ir išskyrė penkias dažniausiai pasitaikančias nesėkmės priežastis:

1. Pasitikėjimo savimi stoka. Vargu, ar pavyks užkariauti internetą iš anksto nusistačius, kad tai per sudėtinga užduotis, kuriai trūksta žinių ar gebėjimų. Toks požiūris dažnai remiasi ne kuo kitu, o klaidingais įsitikinimais. Gali atrodyti, kad susikurti svetainę yra sudėtinga, tačiau internetinių svetainių kūrimo įrankiai su dirbtiniu intelektu (DI) padeda tai atlikti be jokių programavimo žinių.

„Daugybė žmonių nustemba sužinoję, kad be reikalo atidėliojo šią idėją. Pasitikėjimas savimi ir greitai atliekami veiksmai suteikia pranašumą prieš konkurentus bei leidžia išsiveržti į priekį“, – sako Giedrius Zakaitis.

2. Prastas svetainės dizainas. Nesuderintos spalvos, per daug teksto, netvarkingai išdėlioti mygtukai, išsilieję paveikslėliai ir kiti prasto dizaino elementai gali atbaidyti klientus. Tačiau yra būdų, kaip svetainę padaryti patrauklią, be brangių profesionalaus dizainerio paslaugų.

Vienas iš sprendimų – patikėti šį darbą dirbtiniam intelektui. Pavyzdžiui, „Hostinger Website Builder“ svetainių kūrimo įrankis su DI gali akimirksniu sukurti unikalią svetainę. Nuo dizaino, išdėstymo, spalvų paletės, iki atitinkamo turinio su nuotraukomis. Prireikus, vos keliais paspaudimais užklausą galima patikslinti ir DI sukurs svetainę iš naujo. Jei nė vienas iš DI siūlomų variantų netinka, galima rinktis iš 150 dizainerių kurtų šablonų.

„Siekiant, kad jūsų verslas būtų atpažįstamas, labai svarbu turėti prekės ženklą atitinkančią svetainę su tinkamai parinktomis spalvomis, logotipais ir susijusiomis nuotraukomis“, – aiškina G. Zakaitis.

3. Sudėtinga struktūra. Kiekviena svetainė neapsieina be atitinkamų puslapių ir patogaus išdėstymo. Priešingu atveju, neradę ko ieškojo, lankytojai paprasčiausiai paliks svetainę.

Pasak Giedriaus Zakaičio: „2 iš 3 mūsų svetainių kūrimo įrankio klientų šią užduotį patiki dirbtiniam intelektui. Atsižvelgdamas į kuriamos svetainės pobūdį, DI pasiūlo dažniausiai naudojamas skiltis, tačiau klientas pats sprendžia, kas svarbu lankytojams ir ką reikėtų pridėti ar išimti. Kiekviena svetainė yra unikali, visiškai funkcionali ir gali būti pritaikyta pagal asmeninius poreikius.“

4. Netinkama rinkodara. Kad svetainė taptų pelną nešančiu verslu, jai reikalingi lankytojai. Paieškos sistemoms pritaikytas (SEO) turinys gali būti geriausias būdas nedidelėmis pastangomis pritraukti tikslinę auditoriją į jūsų svetainę. Skaitmeninė rinkodara kainuoja nemažai, tačiau tai būtina investicija tikslui pasiekti.

Pasirinkus svetainių kūrimo įrankį su integruotu dirbtiniu intelektu, kur kas lengviau ir greičiau kurti SEO turinį bei palaikyti svetainę nuolat atnaujintą. Lankytojų srautų ir jų elgsenos stebėsenai rekomenduojama naudoti tokius įrankius, kaip „Google Analytics“, „Google AdSense“ arba „Facebook Pixel“.

5. Prasta svetainių priegloba (angl. „hosting“). Svetainės greitis daro įtaką lankytojų srautui, konversijų rodikliams ir net pozicijoms paieškos sistemose. 40 proc. lankytojų palieka svetainę, jei ji neatsidaro per tris sekundes. Svetainę gali sulėtinti ne tik jos elementų dydis ir sudėtingumas, bet ir prieglobos kokybė bei serverio lokacija. Turinio pristatymo tinklas (CDN) ir spartinančioji atmintinė gali gerokai padidinti svetainės našumą ir sumažinti serverio apkrovą.

Kitas svarbus komponentas – saugumas. SSL sertifikatai, 99,9 proc. veikimo laiko garantija ir atsarginės kopijos – tai tik keletas savybių, į kurias verta atsižvelgti renkantis prieglobos paslaugų teikėją.

„Greitis, saugumas ir plėtros galimybės – tai veiksniai, į kuriuos turi atsižvelgti kiekvienas, rinkdamasis prieglobos paslaugų teikėją. Verslui augant ir plečiantis, priegloba turi prisitaikyti prie jūsų poreikių, kad galėtumėte susitelkti į tai, kas svarbiausia – verslo augimą“, – tikina „Hostinger“ produkto vadovas.

Internetas verslams atveria didžiules galimybes. Tai ypač svarbu mažmeninei prekybai. Nebūtina lygintis su didžiaisiais prekių ženklais, kartais pakanka rasti nišą ir joje įsitvirtinti.

Sukurti sėkmingą internetinę svetainę nėra taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Rinkodaros priemonės gali padėti pritraukti lankytojų, tačiau ne mažiau svarbu užtikrinti ir tai, kad jų neatbaidytų svetainės dizainas ar painus meniu. Pasirinkus patogų ir patikimą prieglobos paslaugų sprendimą, galima lengviau sukurti svetainę, ją auginti ir užtikrinti saugumą.

Ši naujiena peržiūrėta 5765 kartus. Komentuojame:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2023-12-11 21:08:45

Ketvirtoji pramonės revoliucija: kova dėl kvalifikuotos darbo jėgos

Dažnai girdimas naratyvas, jog prasidėjusi ketvirtoji pramonės revoliucija, kitaip dar vadinama Pramone 4.0, sumažins gamybos darbuotojų poreikį iki minimumo. Tačiau bent šiandien realybė yra kitokia.
       2023-12-11 15:36:02

„ChatGPT“ jau turi rimtą konkurentą: sugebės pranokti ir atsakymais, ir saugumu?

Šių metų lapkritį bene populiariausio dirbtinio intelekto (DI) įrankio „ChatGPT“ naudotojų skaičius pasiekė 180 milijonų žmonių, o vien per spalį jame buvo apsilankyta daugiau kaip 1,7 milijardo kartų.
       2023-12-08 19:21:36

Ką apie dizainų ir idėjų apsaugą turėtų žinoti smulkiojo verslo atstovai

Neretai mugėse matome rankų darbo gaminius, kurie tarsi primena žinomų gaminių dizainus: panašios formos odos gaminiai, panašūs rūbų modeliai ar detalės. Natūraliai kyla klausimas, ar juos kuriant nepasinaudota kažkieno kito intelektine nuosavybe?
       2023-12-08 17:47:11

Sukčių apgaulės – Holivudo aktoriai, astronautai neturi pinigų grįžti į Žemę

Sukčiaus gyvenimas liūdnas – jame nėra nei švenčių, nei laisvadienių. Netgi atvirkščiai – kol ruošiamės Kalėdoms, piktavaliai kibte kimba į darbus, bandydami pavogti ir mūsų šventinę nuotaiką, ir pinigus.
       2023-12-08 17:37:30

Nesigėdyti prostatos vėžio

„Didžioji dalis profilaktinių patikrų prasideda nuo kokio nors neskausmingo testo. Profilaktinės patikros dėl prostatos vėžio atveju tai yra paprastas kraujo paėmimas iš venos“, – sako Nacionalinio vėžio instituto Onkourologijos skyriaus gydytojas urologas (onkologas) doc. dr. Aušvydas Patašius.
       2023-12-08 17:26:47

D. Nausėdienė Suvalkų lietuvių mokyklos atidaryme: Lietuva ten, kur yra lietuvių

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė penktadienį Lenkijoje dalyvavo Suvalkų lietuvių pagrindinės mokyklos atidarymo ceremonijoje.
       2023-12-08 08:55:48

Išmani kalėdinė dovana vaikui: kaip išsirinkti ir į ką atkreipti dėmesį?

Prasidėjus šventinių dovanų pirkimo maratonui dalis tėvų svarsto galimybę Kalėdų proga padovanoti savo vaikams išmanųjį įrenginį. Akivaizdu, kad išmanusis telefonas vaikams gali suteikti ne tik nuolatinį ryšį su tėvais, bet ir papildomų mokymosi galimybių, daugiau laisvės pramogoms.
       2023-12-07 20:04:07

Ar tikrai įmanoma sutaupyti naudotą automobilį užsienyje perkant savarankiškai?

Prekyba naudotais automobiliais nėra hobis ar laisvalaikio praleidimo būdas, todėl kiekvienas pardavėjas pirmiausia tikisi ir siekia iš to uždirbti.
       2023-12-07 19:36:48

Vilniuje bus įrengtas butas, kurio interjerą sukūrė dirbtinis intelektas

Vilniuje bus įrengtas pirmasis butas Baltijos šalyse, kurio interjerą sukūrė dirbtinis intelektas. Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ Vilniuje įrengs pirmąjį butą Baltijos šalyse, kurio interjeras sukurtas pasitelkiant dirbtinį intelektą (DI).
       2023-12-07 15:06:42

Atsisveikinimas su darbuotoju: neieškokite pigesnių būdų

Dinamiškoje darbo rinkoje išvengti darbuotojų atleidimų sudėtinga. Neretai atsisveikinimas su darbuotoju perauga į darbo ginčą, o šis vėliau nukeliauja ir į teismą.
       2023-12-06 16:41:12

Skaitmenizuota logistika: kuria ateities krovinių pervežimo standartus

Ne vieną dešimtmetį logistikos sektoriuje veikiančios bendrovės ieško tinkamų būdų optimizuoti veiklos procesus tam, kad galėtų išspręsti pagrindines efektyvumo, saugumo ir bendros veiklos tvarumo problemas.
       2023-12-06 08:19:40

„iPhone“ žinutės netrukus atrodys kitaip: pokyčius paskatino konkurentai

Ar kada nors pastebėjote, kad vienos į jūsų „iPhone“ ateinančios žinutės yra mėlynos spalvos, o kitos – žalios? Taip yra todėl, kad mėlynai žymimos iš kitų „iPhone“ ateinančios „iMessage“ žinutės, o žalia spalva pažymėtos iš „Android“ įrenginių ateinančios įprastos SMS ar MMS žinutės, kurios neturi papildomų funkcionalumų.
       2023-12-05 20:08:13

Ir žiemai prasidėjus galima šildytis taupiau: 10 praktinių patarimų

Žiemai įgaunant pagreitį ir temperatūrai nukritus žemiau nulio, pastatams šildyti reikia didesnio šilumos kiekio, o tai reiškia ir didesnes šildymo sąskaitas. Vis tik nereikėtų nuleisti rankų – dar galite atlikti keletą nesudėtingų, tačiau efektyviai taupyti šilumą padedančių veiksmų.
       2023-12-05 14:51:51

Tyrimas: kokį NT kainų likimą prognozuoja gyventojai?

Nors nekilnojamo turto (NT) rinka atrodo aprimusi, dauguma šalies gyventojų mano, kad butai brangs –atskleidė NT plėtros bendrovės „Omberg group“ užsakymu atliktas tyrimas. Ar tokios gyventojų prognozės NT rinkai sparčiai kintančioje ekonominėje aplinkoje gali išsipildyti?
       2023-12-05 14:36:07

Kiek elektros sunaudoja kalėdinės girliandos: suma gali siekti kelis šimtus

Artėjant Kalėdoms, norisi namus papuošti elektrinėmis girliandomis ir dekoracijomis, tačiau dažną stabdo dvejonės, kaip tokios puošmenos gali išauginti sąskaitas už elektrą.
       2023-12-05 14:27:28

Ko nepamiršti vykstant slidinėti – 4 svarbiausi patarimai keliaujantiems

Netrukus startuosiantis slidinėjimo sezonas primena, kad jau visai greitai šalies oro uostus užplūs lagaminais su slidėmis ir kita šio žiemos sporto įranga nešini keliautojai.
       2023-12-04 18:00:28

VU ekspertai iš palydovinių duomenų atskleidė atakų Gazoje mastą

Palydovinėms technologijoms radikaliai keičiant karinių veiksmų ir konfliktų regionų stebėseną, atvirųjų duomenų amžiuje anksčiau ribota informacija šiuo metu yra nesunkiai pasiekiama, o beveik realiu laiku prieinami aukštos ir vidutinės raiškos palydoviniai vaizdai naudojami ne tik žvalgybos tikslais, bet ir kovojant su plačiai paplitusia dezinformacija.
       2023-12-04 17:49:20

5G ryšio plėtra viršijo lūkesčius: abonentai jau skaičiuojami milijardais

Pasaulinės 5G plėtros šiemet nesugebėjo sulėtinti nei ekonominiai iššūkiai, nei geopolitiniai neramumai. Neseniai paskelbto „Ericsson Mobility Report“ tyrimo duomenimis, 2023 m. penktos kartos tinklas visoje planetoje pasipildė daugiau, nei 600 milijonų, naujų abonentų bei viršijo net optimistiškiausias analitikų prognozes.
       2023-12-04 09:48:27

Baltijos šalių BVP ateinančiais metais vėl turėtų augti

Ateities tendencijų rodikliai atskleidžia kontrastingas Baltijos regiono ekonomikos prognozes. Lietuvoje ekonominis aktyvumas pradėjo didėti daugiausia dėl stiprėjančio optimizmo gamybos sektoriuje.
       2023-12-01 19:10:00

Lietuviai rudenį keliavo kitaip: prioritetas egzotinėms kryptims

Rudenį lietuviai keliavo mažiau, nei vasarą, o labiausiai aktyvumu išsiskyrė spalio 30 d. – lapkričio 5 d. laikotarpis, kai šalyje vyko moksleivių atostogos.
       2023-12-01 16:05:21

Dirbtinis intelektas mokykloje: kam su juo kovoti, jei galime išnaudoti?

Mūsų pasaulis yra ankstyvojoje technologinės revoliucijos stadijoje. Prognozuojama, kad dirbtinis intelektas (DI), kurį įgalina tokie didžiuliai generatyvinės kalbos modeliai kaip „ChatGPT“, pakeis beveik visas visuomenės gyvenimo sritis.
       2023-12-01 09:12:13

Varnikuose atidaryta išskirtinė mineralinio vandens biuvetė

Lapkričio 30 dieną Varnikų kaime, netoli pažintinio tako, atidaryta mineralinio vandens biuvetė su Trakų Dievo Motinos koplytėle. Jos statybos projektui buvo pritarta š. m. rugpjūčio 23 dieną vykusio Trakų rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu.
       2023-12-01 08:47:19

Darbo ir laisvalaikio balanso nebuvimas – žala darbuotojo sveikatai, ekonomikai

Jei darbas kelia dažną nuovargį, o atliekant kasdienes užduotis nuolat kankina abejonės, gali būti, kad jus kankina perdegimas. Brangiai jis kainuoja ne tik emociškai, bet ir finansiškai.
       2023-11-30 20:41:39

Kodėl JAV ekonomika neauga taip greitai kaip anksčiau?

Remiantis naujausiais rodikliais, panašu, kad euro zonos verslo nuotaikos stabilizavosi, o vangumas JAV būsto rinkoje ir kiti veiksniai slopina JAV ekonomikos augimą.
       2023-11-30 20:35:01

5 esminės taisyklės, kaip skalbti drabužius ir užtikrinti skalbyklės efektyvumą

Skalbimas – tai namų ruošos darbas, kurį atliekame kiekvieną savaitę. Tačiau atliekant šią, iš esmės paprastą užduotį, rekomenduojama laikytis tam tikrų taisyklių.
       2023-11-30 12:06:31

Ar pasauliui pavyks iki 2030-ųjų galutinai įveikti ŽIV ir AIDS epidemiją?

Kada tapsime karta be AIDS? Šį klausimą, gruodžio 1-ąją minėdami Pasaulinę AIDS dieną, užduoda tiek ŽIV infekuotieji, tiek šioje srityje dirbantys specialistai. Deja, pasak jų, Lietuvai iki šio tikslo dar reikia gerokai pasitempti.
       2023-11-30 11:58:40

Ką verta žinoti, siekiant karjeros naujoje komandoje?

Pradėti karjerą po studijų baigimo arba pereiti į naują komandą gali būti nedrąsu, ypač kai jautiesi visiškai „žalias“. Tačiau už viso to slypi daugybė galimybių augti ir tobulėti.
       2023-11-28 16:42:27

Sužavėkite aplinkinius: šventinio stalo dekoro ir serviravimo tendencijos

Iki Kalėdų liko mažiau nei mėnuo, todėl neišvengiamai pradedame galvoti apie dovanas artimiesiems, Kalėdų eglutės puošybą, jaukias dekoracijas.
       2023-11-28 16:40:14

Slidinėjimo profesionalas pataria, kaip pasiruošti žiemos atostogoms kalnuose

Per pastarąjį dešimtmetį susidomėjimas žiemos sportu Lietuvoje smarkiai išaugo. Šią tendenciją patvirtina ir kelionių organizatoriai.
       2023-11-28 16:37:04

Kas yra „VoLTE“ ir „VoWiFi“ technologijos bei kokį iššūkį jos sprendžia?

Per pastaruosius kelis dešimtmečius telekomunikacijų pasaulyje įvyko net keletas revoliucinių pokyčių, o vieni svarbiausių yra susiję su balso technologijomis.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.