Naujienos

Ar tikrai įmanoma sutaupyti naudotą automobilį užsienyje perkant savarankiškai?

2023-12-07 20:04:07

Prekyba naudotais automobiliais nėra hobis ar laisvalaikio praleidimo būdas, todėl kiekvienas pardavėjas pirmiausia tikisi ir siekia iš to uždirbti.

Tai puikiai žino ir pirkėjai, kurie supranta, kad į automobilio kainą įtrauktos jo transportavimo ir kitos išlaidos bei pardavėjo uždarbis. Todėl norėdami sutaupyti, tai yra nemokėti į kainą įtraukto uždarbio pardavėjui, dalis vairuotojų nusprendžia automobilį užsienyje įsigyti savarankiškai. Tačiau ar tai tikrai leis sutaupyti?

Tikriausiai daugelis pirkėjų yra pagalvoję apie tai, kad norint sutaupyti perkant naudotą automobilį, reikėtų pamėginti laimę ir savarankiškai pasinerti į paieškas užsienyje. Juk jei profesionalūs pardavėjai taip daro ir uždirba, neturėtų būti sunku ir patiems. Be to, vilioja ne tik galimybė sutaupyti, tačiau ir tai, jog galima patiems pamatyti parduodamą automobilį tokį koks jis yra, o ne blizgantį po grožio procedūrų mūsų šalyje.

Tačiau suprasti, kad ne viskas yra taip paprasta, galima dar neiškėlus kojos iš namų. Pavyzdžiui, nukeliavus į Europoje populiarius automobilių skelbimų portalus „mobile.de“ ar „autoscout24.com“ ir pasižiūrėjus kiek užsienyje kainuoja jus dominantis modelis. Gali būti, kad nustebsite pamatę, jog ne retu atveju Vokietijoje, Belgijoje, Nyderlanduose ar Italijoje parduodamų tvarkingų automobilių kainos ne mažesnės nei Lietuvoje. Todėl kyla natūralus klausimas – kaip uždirba profesionalūs pardavėjai?

„Dalis pardavėjų, kuriems prekyba automobiliais yra verslas ir pragyvenimo šaltinis uždirba iš remonto. Ką tai reiškia? Automobiliai perkami aukcionuose, kuriuose jie parduodami su mechaniniais defektais ar po eismo įvykių, todėl jų kaina būna sąlyginai nedidelė. Kadangi Lietuvoje remontas gerokai pigesnis nei, pavyzdžiui, Vokietijoje, pas mus automobiliai sutvarkomi, o tada parduodami už rinkos kainą ar truputį mažesnę. Tačiau būtent pigesni remonto kaštai ir leidžia uždirbti pardavėjui. Ne paslaptis ir tai, kad vis dažniau automobiliai yra perkami iš Vokietijos, Lietuvoje suremontuojami, o tada gabenami pardavimui atgal į tą pačią Vokietiją“, – pasakoja „BRC Autocentras“ lengvųjų automobilių skyriaus vadovas Zbignev Podskorbis.

Žinoma, kartais vaisių duoda atkaklumas arba automobiliui keliamų reikalavimų kartelės nuleidimas. Pavyzdžiui, užsienyje už patrauklią kainą galima įsigyti automobilius su didele rida arba su labai skurdžia įranga. Tačiau tiek vienu, tiek kitu atvejais, lūkesčiai bus patenkinti tik dėl kainos, bet ne dėl paties automobilio. Be to, dar reikia įvertinti kelionės bei automobilio transportavimo arba parsivarymo į Lietuvą išlaidas. Todėl galiausiai viską susumavus galimai sutaupyta suma nebeatrodo tokia reikšminga, palyginus su tuo kiek šiam procesui sueikvojama laiko ir pastangų.

Arba galima keisti požiūrį ir į visą procesą žiūrėti, kaip į nuotykį ar pramogą pasikviečiant kartu keliauti draugus arba viską planuojant kaip pažintinę kelionę ar net atostogas. Visgi, tiek į viską žiūrint labai rimtai ir turint konkretų tikslą sutaupyti, tiek ir automobilio pirkimą paverčiant pramoga, būtina atkreipti dėmesį į tam tikrus dalykus, kurie gali ne leisti sutaupyti, bet priešingai, patirti daug neplanuotų ir nemalonių išlaidų.

„Kartais automobilius už patrauklią, mažesnę nei rinkos kainą, parduoda fiziniai asmenys. Tačiau iš jų pirkti nerekomenduočiau, nes jie nesuteikia jokių garantijų. Jei planuojate pirkti iš įmonės, stenkitės surasti kuo daugiau atsiliepimų, pasidomėti pačios įmonės istorija ir, kiek leidžia galimybės, patikrinti dominančio automobilio istoriją. Reikia įvertinti bei būtinai išsaugoti skelbime pateiktą informaciją kur nurodomi duomenys apie ridą, avarijas, automobilio kilmę ir pan. Dažnai skelbimo pabaigoje papildomame prieraše nurodoma, kad visa ši informacija yra tik reklaminio pobūdžio, vadinasi, ji nieko nereiškia ir pardavėjas nusikrato atsakomybės dėl defektų ar kitų neatitikimų“, – perspėja Z. Podskorbis.

Nepatyrusių, laimės ieškančių pirkėjų tyko ir sukčiai. Tiek anksčiau, tiek ir iki šiol galima rasti skelbimų su parduodamais praktiškai nepriekaištingais automobiliais už labai mažą kainą. Susisiekus su tariamu pardavėju, jis prašo pervesti avansą ar tam tikrą procentą nuo kainos, tai gali būti vos 100 ar 200 eurų, kaip garantiją, kad automobilis rezervuojamas jums. Net pateikiama papildoma informacija kur ir kada galima atvykti pasiimti pirkinį, nuotoliniu būdu suderinamos galutinės pirkimo detalės. Tačiau jau netrukus toks pardavėjas dingsta kaip į vandenį, o nurodytu adresu apie jokį automobilį niekas nieko nebūna girdėję.

„Tai yra dar viena profesionalių pardavėjų stiprybė – jie žino tam tikras vietas kur ieškoti automobilių, bendrauja su kitais kolegomis, turi kitokių ryšių, kurie padeda sutaupyti laiko ir pinigų, retai susiduria su sukčiais.

Taip pat yra ir kitokių niuansų, kurie susiję su automobilio transportavimu, registravimu ar draudimu. Pavyzdžiui, kai kuriose šalyse pardavus automobilį išduodami laikini numeriai, kurie galioja tik kelias dienas, tai yra kol jis nuvaromas į galutinio tikslo šalį. Su tokiu automobiliu nepaturistausi, tenka skubėti grįžti, o jei pakeliui sugenda ir nepavyksta greitai suremontuoti, reikia ieškoti kuo jį transportuoti, nes tiesiog baigiasi laikinų numerių galiojimo laikas. Galiausiai, bet ne mažiau svarbu, suprasti kokie dokumentai jums reikalingi ir kas juose turi būti nurodyta, kad vėliau nekiltų problemų su registracija Lietuvoje ar kelionės metu“, – pabrėžia „BRC Autocentras“ lengvųjų automobilių skyriaus vadovas.

Automobilio pirkimas užsienyje gali būti įdomi ir nauja patirtis ar tiesiog laisvalaikio praleidimo būdas. Taip pat tai suteikia didesnes galimybes surasti tokį modelį ar modifikaciją, kokios nėra vietinėje rinkoje. Tačiau norintys sutaupyti, gali stipriai nusivilti ar net „nusvilti“, tiek dėl galutinės automobilio kainos, tiek dėl kitų niuansų, kurie gali pakišti koją įgyvendinant pirminį planą. Todėl jei ryžtumėtės tokiam žingsniui ir nuspręstumėte savarankiškai įsigyti naudotą automobilį užsienyje, įvertinkite ne tik savo lūkesčius bei galimą naudą, bet ir rizikas.

TV antenų montavimas ir remontas
Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Transportas: kitos panašios naujienos
       2024-08-27 18:33:18

10 keistų kelių eismo taisyklių, kurias reikėtų žinoti keliaujant į užsienį

Kiekviena šalis turi daugybę vairuotojams skirtų kelių eismo taisyklių, kurios, pirmiausia, turėtų užtikrinti saugumą keliuose bei pagarbą aplinkiniams. Visgi pasaulyje gausu kontroversiškų įstatymų, kurie stebina tiek vietinius vairuotojus, tiek ir svečius iš užsienio.
       2024-05-25 12:37:25

Kaune atidaryta nauja Pietrytinio aplinkkelio atkarpa

Amaliuose šią savaitę atverta pusantro kilometro atkarpa su naujais viadukais ir žiedinėmis sankryžomis. Tai ženkli dalis pirmajame Pietrytinio aplinkkelio darbų etape. Įgyvendinus visą projektą, naujoji trasa taps patogia ir greita jungtimi tarp A1 ir „Via Baltica“ magistralių.
       2024-05-09 21:09:45

Keisis eismo organizavimas po Trakų viaduku

Akcinė bendrovė „Via Lietuva“ informuoja, kad artimiausiu metu, dėl atnaujinamų ir intensyvių Trakų viaduko kapitalinio remonto darbų, šioje atkarpoje keisis eismo organizavimo tvarka. Planuojama, kad kelyje nuo Vilniaus į Trakus esančio viaduko remontas bus baigtas iki šių metų pabaigos.
       2023-04-28 11:58:02

Plieniniai žirgai vėl keliuose: kas pakiša koją motociklininkų saugumui

Lietuvoje prasideda motociklininkų sezonas, didžioji jų dalis į kelius išvažiuoja tik šiltuoju metų laiku, o artimiausiais mėnesiais motociklų vairuotojai bus vieni aktyviausių eismo dalyvių.
       2022-08-04 09:51:18

Kaip atnaujinti savo automobilio salono interjerą?

Nesate pasirengę finansiškai investuoti į naują automobilį iš salono, bet esama transporto priemonė jūsų nebetenkina, nes atsibodo vaizdas, kurį matote? Galbūt tam yra išeitis.
       2021-09-03 06:06:45

Kodėl nevienodai dyla automobilio padangos?

Vėl atėjo laikas keisti padangas, nors nusidėvėjęs tik vienas kraštas? O galbūt pastebėjote, kad tik tam tikros visai neseniai pirktų padangų dalys dėvisi greičiau?
       2021-09-01 18:55:31

4 ženklai, kad automobilio servisą atliekate per retai

Automobiliais reikia rūpintis. Dažnai tiek biudžetinės, tiek premium klasės modeliai reikalauja panašios priežiūros – alyvos, filtrų keitimas, važiuoklės remontas. Didžiausias skirtumas yra dalių ir darbų kaina.
       2021-05-10 20:42:33

Elektriniai paspirtukai: kaip išsirinkti ir saugiai naudotis?

Šiltojo sezono metu elektriniai paspirtukai tampa viena populiariausių judėjimo mieste ar kurortuose priemone. Technologijų ekspertai dalinasi patarimais, į ką atsižvelgti renkantis paspirtuką ir primena svarbiausias saugaus važiavimo taisykles visiems paspirtukų vairuotojams.
       2021-04-30 15:38:47

Iki 5 tūkst. eurų bus didinamos išmokos gyventojams už įsigytą elektromobilį

Siekdama mažinti neigiamą transporto keliamos taršos poveikį klimatui, Aplinkos ministerija numato padidinti Klimato kaitos programos kompensacines išmokas gyventojams už įsigytą elektromobilį.
       2021-03-23 06:55:51

Korėjiečių kalbą studijuojanti pavežėja iš keleivių sulaukia nuostabos ir dovanų

Turi dantų technikės specialybę, studijuoja Azijos kultūros studijas, mokosi korėjiečių kalbos ir dirba „Bolt“ pavežėja. Taip trumpai galima apibūdinti 26-erių kaunietę Akvilę Mačinskaitę, kuri savarankišką darbą vežiojant klientus vadina savo meditacija.
       2021-03-03 13:39:29

Nuo kito trečiadienio „Regitroje“ atnaujinami praktikos egzaminai

Nuo kovo 10 d., trečiadienio, „Regitroje“ atnaujinami visų kategorijų praktikos egzaminai. Toks sprendimas priimtas po šiandien įvykusio Vyriausybės posėdžio.
       2020-11-23 14:08:21

Pirmajam autoservisui Lietuvoje suteiktas skaidraus verslo ženklas

Sunkiojo transporto priemonių remonto bendrovei „Autokurtas“ suteiktas skaidraus verslo ženklas „Baltoji banga“. Atsparumą šešėliui ir nesąžiningoms verslo praktikoms liudijantis įvertinimas pirmą kartą skirtas autoservisų paslaugas teikiančiai bendrovei.
       2020-10-28 08:34:10

Automobilio termometras daugiau dėl ramybės, negu vardan tikslumo

Vairavimo sąlygas tiksliau įsivertinti bei pagal jas pasirinkti saugų vairavimo būdą norintys vairuotojai ne visuomet linkę pasitikėti atskiriems miestams ar vietovėms sinoptikų skelbiama apytiksle temperatūra.
       2020-09-07 10:04:08

Nematomi pilotų sargai – žiniavietės specialistai

Neretai daugelio pažintis su aviacija apsiriboja skrydžiu lėktuvu į kelionę ar darbo reikalais – su oreivyste nesusijusiems žmonėms įprastai sudėtinga įsivaizduoti, kiek daug pasiruošimo ir informacijos reikia, kad kiekvienas jų skrydis vyktų sklandžiai ir saugiai.
       2020-05-28 13:15:22

Onkologiniams ligoniams - transporto bilietai su 80 proc. nuolaida

Seimas priimtomis Transporto įstatymo pataisomis asmenims, sergantiems onkologinėmis ligomis, suteikė galimybę vienkartinį arba terminuotą vardinį važiavimo tolimojo, vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais,
       2020-04-26 18:28:24

Kad kelionė dviračiu ar elektriniu paspirtuku nesibaigtų ligoninėje

Šylant orams ir švelnėjant karantino sąlygoms, gatvėse ir keliuose pastebimai padaugėjo dviračių bei elektrinių paspirtukų. Vis dėlto ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje šių ekologiškų transporto priemonių populiarėjimą lydi rūpestis dėl sparčiai augančio jų naudotojų traumų skaičiaus.
Daugiau naujų naujienų
       2024-10-21 17:21:30

Kas pragraužė skylę: kandis ar kailiavabalis?

Drabužinės kandys ir kailiavabaliai – vabzdžiai, kenkiantys tekstilės gaminiams, kailiams, kilimams, baldams ir net muziejų eksponatams. Nors pamačius skylę vilnoniame megztinyje, kašmyro šalike ar kilime dažniausiai kaltiname kandžių lervas.
       2024-10-21 14:03:20

„TikTok“ privatumo nustatymai, kuriuos turite pasikeisti dabar

Vidutinis „TikTok“ naudotojas programėlėje praleidžia bent 95 minutes per dieną, nepalyginamai daugiau nei bet kuriame kitame soc. tinkle. Siekdama tobulinti savo paslaugas, trumpų vaizdo įrašų platforma taip pat gausiai renka vartotojų asmeninius duomenis.
       2024-10-21 13:56:51

Atliko elektros naudojimo eksperimentą namuose: kiek pavyktų sutaupyti

„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) skaičiuoja, kad buitiniai vartotojai per 2023 metus sunaudojo 28 proc. visos elektros energijos Lietuvoje. Todėl skatinant energetinį efektyvumą šalyje svarbu tampa kalbėti ne tik apie elektros energijos mažinimą įmonėse, bet ir namų ūkiuose.
       2024-10-21 13:51:20

Bendrabutis, buto nuoma ar buto pirkimas – ką rinktis studentui?

Aukštosiose mokyklose Lietuvoje šiuo metu studijuoja daugiau kaip 100 tūkst. studentų ir net 69 proc. jų gyvena savarankiškai. Kasmet studentai susiduria su sudėtingu pasirinkimu: gyventi dažnai nelabai aukštos kokybės, tačiau pigiame bendrabutyje, mokėti daugiau už komfortiško būsto nuomą ar, padedant tėvams, įsigyti nuosavą butą?
       2024-10-18 17:50:21

Seimas įteisino patogesnį būsto paskolų refinansavimą

Seimas priėmė Su nekilnojamuoju turtu susijusio kredito įstatymo pataisas, kuriomis nutarta nuo 2025 m. vasario 1 d. leisti gyventojams paprasčiau, greičiau ir be papildomų išlaidų refinansuoti būsto paskolas.
       2024-10-18 17:39:41

ESO atmeta abejones dėl išmaniųjų skaitiklių: duomenimis manipuliuoti neįmanoma

Lietuvos gyventojams diegiami naujos kartos išmanieji apskaitos prietaisai yra patikimi ir koreguoti jų duomenų neįmanoma, o visose perdavimo sistemos grandyse yra įdiegti aukščiausi saugumo sprendimai.
       2024-10-17 10:30:18

Ar jūsų robotą dulkių siurblį apsėdo demonas? Ne, tai tik programišiai

Robotas dulkių siurblys vejasi katę ir tuo pat metu šūkauja necenzūrinius žodžius. Skamba kaip scenarijus iš mokslinės fantastikos filmo, tačiau tai jau tapo realybe.
       2024-10-16 13:06:23

Tvaresnis dyzelinas: ar Lietuvoje tai taps norma?

Elektromobilių gamintojams Europoje susiduriant su sunkumais pereinant prie šios technologijos, vis daugiau diskutuojama apie neišnaudojamą kitų alternatyvių degalų potencialą.
       2024-10-12 12:17:35

Paaiškėjo tikrieji piratinio turinio naudojimo Lietuvoje mastai

Keturi iš dešimties Lietuvos gyventojų bent kartais vartoja nelegalų turinį, o reguliariai tai daro ketvirtadalis gyventojų. Trečdalis gyventojų piratinį turinį dažniausiai vartoja nelegaliai žiūrėdami filmus, serialus, televizijos laidas, kitus vaizdo įrašus, o apie ketvirtadalis – klausydamiesi muzikos.
       2024-10-11 18:26:10

Darbas nuotoliniu būdu išliks: kaip išvengti ginčų?

Nors nuotolinio darbo galimybė suteikia darbuotojams daugiau lankstumo, tačiau kartu darbdaviui kelia papildomų iššūkių, susijusių su tinkamo darbo organizavimo ir reguliavimo užtikrinimu.
       2024-10-09 17:55:52

Šeimos gydytojai bus skatinami atlikti daugiau tyrimų

Nuo spalio 1 d. plečiamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis papildomai apmokamų pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų spektras, kad šeimos gydytojai galėtų skirti daugiau svarbių tyrimų pacientams.
       2024-10-09 11:08:03

Verta suklusti perkantiems internetu: 900 kenkėjiškų svetainių apsimeta „Amazon“

Prasidėjo kasmetinės „Amazon“ išpardavimų dienos, kai platforma vilioja pirkėjus patraukliais pasiūlymais. Tačiau saugumo ekspertas įspėja – nustatyta daugiau nei 100 skirtingų sukčiavimo atvejų ir beveik 900 naujų kenkėjiškų svetainių, kurios apsimeta „Amazon“.
       2024-10-05 10:02:12

RRT pakeitė savo užmokesčius ir mokėjimo tvarką

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) pakeitė savo, kaip nacionalinio reguliuotojo elektroninių ryšių ir pašto paslaugų srityse, teikiamų paslaugų ir atliekamų darbų užmokesčių dydžius bei jų mokėjimo tvarką.
       2024-10-03 16:23:37

NVSC priminimas apie legioneliozės profilaktiką

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai tiek nuosavų, tiek daugiabučių namų gyventojus, kurie patys savarankiškai ruošia karštą vandenį, ragina atkreipti dėmesį į legioneliozės profilaktines priemones, kurios svarbios visais metų laikais.
       2024-09-29 13:01:22

Kai šviesolaidis tampa ginklu: Ukrainos padangėje – nematyto tipo dronai

Daugelio mūsų namams internetą tiekiantis šviesolaidis pastaruoju metu netikėtai prigijo dronų pramonėje. „Forbes“ žiniomis, Vokietijos bendrovė „HIGHCAT“ Ukrainoje jau kurį laiką testuoja nematytas bepilotes skraidykles, kurios valdomos per optinį kabelį ir yra atsparios signalo blokavimui.
       2024-09-29 11:36:58

8 miego valandos ir kiti mitai: viskas daug paprasčiau

Miegas yra gero kasdienio gyvenimo pagrindas, nes tik gerai pailsėję galime būti produktyvūs, energingi ir sveiki, sako miego mokslininkė. Panašu, kad vis geriau tai suprantame ir patys.
       2024-09-28 10:17:14

Mokslininkės įžvalgos, kaip alkoholis veikia smegenis?

„Stebėkite save ir savo artimą – pradėjus išgėrinėti, siekiant numalšinti fizinius ar psichinius simptomus, formuojasi alkoholio priklausomybė“, – įspėja neuropsichologijos mokslų daktarė, Vilniaus universiteto Psichologijos instituto docentė Ramunė Dirvanskienė.
       2024-09-27 13:18:05

Kaip studentams užsitikrinti ne tik papildomas pajamas, bet ir kitas naudas

Neseniai prasidėjęs naujas studijų semestras – nauja galimybė gauti papildomų pajamų ne tik pragyvenimui, bet ir pramogoms. Ekspertai aiškinasi, kokios galimybės užsidirbti papildomai ir įgyti reikiamos praktikos studijų metu?
       2024-09-21 12:03:24

Jei mokykloje sunku susikaupti, gali būti kalti nesuvalgyti pusryčiai

Rugsėjis vaikams ir paaugliams skelbia ne tik naujų mokslo metų pradžią, bet ir žaidimų lauke, maudynių, išvykų į gamtą pabaigą. Sugrįžę į klases visi dalijasi ne tik atostogų įspūdžiais, bet ir įvairiausiais virusais.
       2024-09-20 17:33:57

Keturių dienų darbo savaitė Lietuvoje: galimybės ir iššūkiai

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) informuoja, kad Lietuvoje jau dabar egzistuoja galimybės įgyvendinti trumpesnę darbo savaitę, nekeičiant Darbo kodekso. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį tiek į galimybes, tiek į potencialius iššūkius.
       2024-09-13 17:00:08

Investuoti siūlo nuomonės formuotojas ar sukčius: kaip atpažinti?

Socialiniai tinklai leidžia pasiekti turinį iš viso pasaulio ir atveria galimybes informacijos įvairovei. Nuomonės formuotojai taip pat ieško, kokią nišą juose galėtų užimti.
       2024-09-11 19:37:50

Trečiasis „Lidl Plus“ gimtadienis pirkėjus lepins nuolaidomis

Išskirtinių pasiūlymų ir nuolaidų programėlės „Lidl Plus“ trečiasis gimtadienis tęsiasi! Pirkėjų pamėgta mobilioji programėlė „Lidl Plus“ jau tapo įprasta kiekvieno apsipirkimo dalimi.
       2024-09-10 22:22:14

Miegokite ramiai: ką daryti, kad išmanusis nežadintų naktį?

Negalite užmigti, „scrollinate“ telefoną, o dėl to – dar labiau nesimiega? Tai – tarsi užburtas ratas, vedantis tiesiai į nemigą. Šiuolaikiniai išmanieji telefonai ir laikrodžiai turi įrankius, reikalingus sukurti tinkamą nuotaiką poilsiui ir stebėti, kiek gilus yra jūsų miegas.
       2024-09-07 13:54:59

ESO: rugpjūtį augo gaminančių vartotojų sugeneruotas elektros energijos kiekis

Rugpjūčio mėnesį „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) prie tinklo prijungė 2136 gaminančius vartotojus, kurie įsirengė saulės elektrines tame pačiame ar gretimame sklype – ant pastato stogo.
       2024-09-06 18:51:49

Bulvės ir mėsa ruošiasi šeštadieniui: „Lidl“ kviečia į cepelinų fiestą!

Nors ruduo jau prasidėjo, vasariška kaitra neskuba trauktis. Vis dėlto, daugelis jau pasiilgo rudeniškos vėsos ir šio sezono mėgstamiausių patiekalų. Tad savaitgalis – puiki proga jaukiai ir gardžiai jais pasidžiaugti artimųjų apsuptyje.
       2024-09-06 18:29:22

Išsiruošusiems į grybų paieškas: ką svarbu atminti pasiklydus miške?

Ruduo į miškus kviečia savo gausiomis gėrybėmis. Grybų, uogų rinkimas – vienas iš didžiausių auksinėmis spalvomis pasidabinusio metų laiko džiaugsmų. Tiesa, išsileidus į grybų ar uogų paieškas, naudinga atminti – miške reikia elgtis atsakingai, o pasiklydus – nepamiršti kelių svarbių dalykų.
       2024-09-06 18:13:56

Kodėl įmonei turi rūpėti jūsų darbo ir poilsio balansas?

Smalsūs, nuolat besimokantys ir augti siekiantys darbuotojai – kiekvienos organizacijos siekiamybė. Tačiau kuriant aplinką, kurioje kiekvienas stengtųsi tobulėti, neretai rizikuojama perlenkti lazdą ir sukurti atmosferą, skatinančią rezultatų siekti atsisakant dalies laisvalaikio ir asmeninio gyvenimo.
       2024-09-06 17:46:30

Europos Centrinis Bankas mažina palūkanas, bet įmonės Lietuvoje reaguoti neskuba

Europos Centrinis Bankas (ECB) dar birželio mėnesį sumažino palūkanų normas 0,25 proc. Infliacijos tempai pastaruoju metu gerokai sumažėję, tad ECB nutarė, kad vėl galima pradėti aktyviau skatinti ekonomiką.
       2024-09-06 17:42:22

Lietuvos ir Lenkijos verslo misija stiprina bendradarbiavimą gynybos sektoriuje

Daugiau nei 40 Lietuvos gynybos sektoriaus įmonių ir organizacijų dalyvavo Lenkijos ir Lietuvos gynybos sektoriaus verslo misijoje Varšuvoje. Trijų dienų verslo misijos metu lietuviai buvo supažindinti su Lenkijos gynybos ekosistema, dalyvavo MSPO parodoje ir Lenkijos-Lietuvos verslo forume.
       2024-09-02 21:26:04

Turtingas skoniu ir už gerą kainą: rudeniškas troškinys su dešrelėmis

Nors prasidėjus rudeniui vis dar kvepia vasara, namų atsargos pilnėja rudeniškomis sodo ir daržo gėrybėmis. Dažniau į pietų ar vakarienių meniu atgula ir sotesni patiekalai, kuriems įkvėpimo semiamasi ir iš Alpių regiono virtuvės, rašoma „Lidl“ pranešime žiniasklaidai.
    Daugiau ankstesnių naujienų:  1  2  3  4  5  6  7
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.