Naujienos

Mechanikos inžinieriai šiandien: projektuoja ir kėdes, ir robotus

2015-07-15 12:03:30

Mobilūs robotai, vėjo tunelis, irklavimo judesiu varomo dviračio, motorizuoto ledo grąžto, vandeniliu varomo automobilio įrenginio projektai – tai KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto Mechanikos inžinerijos magistrantūros studijų programos absolventų sukurtos inovacijos.

foto

Universiteto parengtus aukštos kvalifikacijos specialistus, pasižyminčius kūrybiniu mąstymu, inovatyvumu, gebančius projektuoti ir valdyti naujausias informacines technologijas vertina ne tik Lietuvos, bet ir užsienio įmonės.

Tai, jog mechanikos inžinerijos specialistų poreikis darbo rinkoje auga, patvirtina „Schmitz Cargobull Baltic“, „Metalistas LT“, „Norac“, „Klar Glass Lietuva“, „AQ Wiring Systems“, „SiWood“ ir kitų įmonių poreikiai.

Gaminiai buičiai ir pramonei

Pasak Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (KTU PTVF) Mechanikos inžinerijos studijų programos dėstytojo doc. dr. Dainiaus Vaičiulio, mechanikos inžinieriaus darbas yra visa, kad mus supa – kėdė, stalas, automobilis, tiltas.

Šiandien realizuoti kūrybines mintis ir palengvinti darbą inžinieriams leidžia ištobulintos kompiuterinės programos, įgalinusios suprojektuoti daugumą objektų – nuo buityje naudojamų kasdienių daiktų iki sudėtingiausių robotų, naudojamų pramonėje.

Mechanikos inžinieriaus darbas neapsiriboja viena sritimi, dažniausiai jam tenka dirbti ir tarpdisciplininiuose projektuose, kur reikia ir kitos srities žinių, pavyzdžiui, chemijos, statybos, medicinos.

Pasitelkus informacines technologijas ir Universiteto paruoštų specialistų žinias, įmonės gali surasti optimaliausius sprendimus pirminiuose gamybos etapuose, taip sumažinant galimų klaidų skaičių vėlesniuose gamybos procesuose, o tai leidžia gamintojams įgyti konkurencinį pranašumą.

Platus darbo pasirinkimas

Baigusieji KTU PTVF Mechanikos inžinerijos magistrantūros studijų programą save realizuoja įvairiose srityse: vadyboje, ekonomikoje, versle. Absolventai dirba technologais, projektuotojais, konstruktoriais, įmonių vadovais ar pradeda savo verslą.

Specialistai geba apskaičiuoti gaminio ekonomiškumą, pasirinkti medžiagas ir įrankius jo gamybai, optimizuoti ir valdyti visus gamybos procesus, sukurti naujus gaminius ar patobulinti jau esamus rinkoje. Mechanikos inžinierius įmonėje gali būti atsakingas už įrenginių priežiūrą ar naujų įrenginių kūrimą ir diegimą, visą gamybos technologiją.

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas yra ilgametis „Schmitz Cargobull Baltic“ partneris. Šioje įmonėje inžinieriais, konstruktoriais, gamybininkais ir vadovais dirba virš 30 KTU Panevėžio fakulteto absolventų. Įmonės atstovų vertinimu, tai aukštos kvalifikacijos, imlūs naujovėms, atsakingi specialistai. Kolegos Vokietijoje šiuos darbuotojus laiko lygiaverčiai partneriais.

Studentai pagamino vėjo tunelį

KTU Panevėžio fakulteto studentai, bendradarbiaudami su kitų disciplinų studentais, kuria mobilius robotus, taip išmokdami ir naujų programavimo kalbų. Baigiamiesiems magistro darbams jie kuria piešiančius, atkartojančius vaizdą iš nuotraukos, laisvai judančius erdvėje ir valdomus per atstumą net iš kitos šalies, šokančius pagal muziką robotus. Taip pat buvo pagamintas robotas–judanti platforma, įgalinanti ant jos sėdinčiam žmogui mėgautis naujais potyriais stebint koncertą, filmą ar šokių pasirodymą.

Be robotų buvo suprojektuotas ir pagamintas vėjo tunelis, sukurti irklavimo judesiu varomo dviračio, motorizuoto ledo grąžto, vandeniliu varomo automobilio įrenginio projektai, patobulintos keturračio motociklo galimybės ir kiti.

Kuriamiems projektams realizuoti KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto studentai naudojasi sparčios prototipų gamybos (angl. Rapid Prototyping) galimybėmis. Ši technologija leidžia sukurti įvairius gaminius nenaudojant jokių pjovimo įrankių, gaminys yra „užauginamas“. Pavyzdžiui, suprojektavus mobilaus roboto ranką kompiuterine programa, ji atspausdinama 3D spausdintuvo pagalba.

Į studijų procesą įtrauktas verslas

Darbdaviai nuolat pabrėžia, kad svarbiausia absolventui yra siekis tobulėti, o reikalingus įgūdžius jaunas specialistas gaus darbovietėje. Be žinių ir gebėjimo įsisavinti naują informaciją absolventui nemažiau svarbus kūrybinis mąstymas. Specialistai pastebi, kad be kūrybiškumo inžinieriaus darbas tampa ribotas.

Savo verslą įkūręs įmonės „Mertonas“ direktorius ir KTU PTVF absolventas Marius Aleksandravičius nevengia patirtimi pasidalinti su esamais studentais.

„Studijos man suteikė žinių, kurios leido pradėti nuosavą verslą ir sukurti naujų darbo vietų. Džiugu, kad absolventai visada laukiami Universitete su naujomis idėjomis, kurias galima perduoti naujajai studentų kartai“, – sakė M. Aleksandravičius.

KTU PTVF Mechanikos inžinerijos studijų programos absolventai taip pat sėkmingai dirba mašinų gamybos įmonėse, transporto, lengvosios pramonės, maisto pramonės, chemijos pramonės, medienos perdirbimo, įrangos projektavimo firmose bei kitų sričių kompanijose.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-04-20 17:04:12

Pradedamas paskutinis sudėtingas dujų jungties su Lenkija statybų etapas

Atlikus tris ketvirtadalius Lietuvą ir Lenkiją sujungsiančio dujotiekio tiesimo darbų, pradedamas baigiamasis jungties statybų etapas – dujų apskaitos ir slėgio reguliavimo stoties statyba.
       2021-04-20 15:42:53

Sriubos – puikus būdas praturtinti pavasarinį racioną: kaip paruošti?

Sriuba yra idealus pasirinkimas ieškantiems sveiko, lengvo ir skanaus maisto. Visgi sriubų ant pietų ar vakarienės stalo neretai atsisakoma dėl laiko joms pagaminti stokos.
       2021-04-20 14:12:59

Planuojate įsigyti naują miegamojo lovą? Štai, klausimai sau apie jau turimą

Toks pirkinys kaip miegamojo lova, tarnaus tikrai ne vienerius metus ir net ne penkerius, tačiau vis tiek netruks ateiti diena, kai nuspręsite ją pakeisti nauja.
       2021-04-20 12:57:06

Pavasarinis organizmo valymas: kokie produktai atgaivins kūną

Artėjant šiltajam sezonui, norisi padailinti kūno linijas ir atsikratyti per žiemą apėmusio sąstingio. Vienas iš būdų tai padaryti – organizmo valymas.
       2021-04-20 12:42:11

Vaistininkų komplimentai žmonėms, dar miške apsižiūrintiems, ar neturi erkių

Šiltesnėmis pavasario dienomis daugiau žmonių mėgaujasi laisvu laiku gamtoje. „Eurovaistinės“ specialistai vienareikšmiškai sutinka – laikas lauke tikrai naudingas mūsų sveikatai, tačiau svarbu prisiminti, pasitikrinti, ar namo iš gamtos neparsinešame erkių.
       2021-04-20 12:39:13

Pandemija ir gerovės valstybė: vieni kaupia pinigus, kiti – skursta

Ženkliai sumažėjo kas trečio Lietuvos gyventojo pajamos, beveik tiek pat sako gyvenantys prasčiau nei per pirmąjį karantiną – rodo nevyriausybinių organizacijų užsakymu atlikta apklausa.
       2021-04-20 12:32:20

Seimas supaprastino sutikimo skiepytis tvarką

Seimas pritarė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIVP-267(2), kuriomis apibrėžiam sutikimo skiepytis nuo užkrečiamosios, pandemiją sukėlusios ligos,
       2021-04-20 12:29:00

Dezinfekciniai skysčiai gali sutrikdyti sveikatą: kokių medžiagų vengti

Paviršiams dezinfekuoti skirtas skystis neturėtų būti naudojamas ant rankų, taip pat svarbu atidžiai perskaityti informaciją dezinfekcinio skysčio etiketėje, pataria chemikas.
       2021-04-20 12:16:13

Ministerija: valstybės valdomos įmonės neturi konkuruoti su privačiu verslu

Ekonomikos ir inovacijų ministerija Vyriausybei pateikė atnaujintą Valstybės valdomų įmonių (VVĮ) pertvarkos ir valdymo centralizavimo priemonių planą. Vyriausybė rytoj dar neketina jo svarstyti.
       2021-04-20 12:10:16

Iš ko susideda elektros kaina?

Nuosekliai atsisakant monopolinių elektros energijos tiekimo sąlygų ir kainų reguliavimo, kiekvienas Lietuvos gyventojas gali rinktis jam tinkamą elektros tiekėją. Iki 2023 m. vykstantis pokytis naudingas kiekvienam elektros vartotojui, nes būtent jis sprendžia iš ko ir už kokią kainą pirkti elektrą savo namams.
       2021-04-20 12:01:37

Jau galima įsigyti ekonomišką iš tinklo kraunamą hibridinį „Tiguan eHybrid“

„Tiguan“ – populiariausią „Volkswagen“ Europoje ir geriausiai parduodamą visureigį Baltijos šalyse – jau galima įsigyti ir su iš elektros tinklo kraunama hibridine pavara, kuri apjungia galingą elektros motorą bei 1,4 l TSI variklį.
       2021-04-20 11:43:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1138

Atlikus 19133 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1138. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-19 13:31:46

Ar paprastas skyrybų procesas iš tikrųjų didina skyrybų skaičių Lietuvoje?

Pagal statistiką, Lietuvoje išsiskiria beveik kas antra pora. Dažnai svarstoma, kad prie šios statistikos gali prisidėti skyrybas vykdančių kontorų žadamos greitos ir paprastos skyrybos arba net skyrybos internetu.
       2021-04-19 13:28:43

6 superproduktai, kurie pavasarį turi atsidurti kasdieniame valgiaraštyje

Pavasarį sveikesnės mitybos tendencijos dar labiau pastebimos. Prieš šiltąjį sezoną žmonės nori padailinti kūno linijas ir kartu jaustis žvalūs bei energingi.
       2021-04-19 10:20:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 594

Atlikus 8249 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 594. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-19 09:41:55

Anapilin iškeliavo garsus mikrochirurgas Kęstutis Vitkus

Šįryt Lietuva neteko garsaus šalies rekonstrukcinės ir plastinės mikrochirurgijos gydytojo, plastinės chirurgijos pradininko Lietuvoje prof. Kęstučio Vitkaus. Profesorius mirė eidamas 69-uosius metus.
       2021-04-19 09:34:43

Vilniuje – 9 nauji viešojo transporto maršrutai, 20 ekologiškų autobusų

Iki 2023 m. sostinės viešojo transporto parką papildys dar mažiausiai 22 nauji dujiniai arba elektriniai autobusai, kurie kursuos ir keleivius veš devyniais maršrutais periferinėse miesto teritorijose.
       2021-04-19 09:14:34

Žymios merginos dalinasi patarimais, kaip pasidaryti natūralų makiažą

Natūralus makiažas jau keletą metų iš eilės išlieka viena pagrindinių grožio tendencijų, o karantino metu, kuomet bendraujama tik technologijų pagalba, toks makiažas yra itin aktualus.
       2021-04-19 08:03:09

Įsirengiant saulės ar vėjo jėgainę būtina atkreipti dėmesį į prijungimo sąlygas

Nuolatos augant gyventojų ir verslo susidomėjimui įsirengti atsinaujinančių energijos šaltinių – saulės ar vėjo – jėgainę, bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) klientus ragina atkreipti dėmesį į svarbiausias elektrinių prijungimo sąlygas.
       2021-04-19 08:00:24

Ko dar galima laukti iš COVID-19?

Prof. Juozas Augutis, Vytauto Didžiojo universiteto rektorius. Naujų atvejų prognozės Lietuvoje rodo, kad didinant vakcinavimo tempus atokvėpio nuo didelio naujų atvejų skaičiaus galime tikėtis birželio mėnesį.
       2021-04-18 09:44:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 733

Atlikus 13909 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 733. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-17 17:00:47

5 nauji įgūdžiai, kurie gali papildyti jūsų CV

Laiką namuose išnaudokite tikslingai. Pavyzdžiui, išmokite naujų įgūdžių ir įtraukite juos į savo gyvenimo aprašymą. Tam prireiks tik išmaniojo telefono arba kompiuterio, interneto ir šiek tiek motyvacijos.
       2021-04-17 09:44:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1276

Atlikus 19040 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1276. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-17 07:29:40

Nelaimingi atsitikimai darbe: ką svarbu žinoti darbdaviui ir darbuotojui

Nepriklausomai nuo Valstybinės darbo inspekcijos informacinio ir konsultacinio darbo rezultatų, parengtų rekomendacijų, inspekcinės veiklos, vis dar pasitaiko, kad žmonės žūsta statybose.
       2021-04-16 17:48:01

Nuolatinis karantino palydovas – akių sausumas

Karantino metu daugelis iš mūsų buvo priversti dirbti ir mokytis iš namų, gyvą bendravimą išmainyti į pokalbius vaizdo skambučiais.
       2021-04-16 14:30:17

Nuo 2021 m. gegužės 1 d. įvedama nauja transporto priemonių savininkų sistema

Vyriausybei siekiant mažinti šešėlį automobilių versle ir apsaugoti automobilių pirkėjų interesus, nuo 2021 m. gegužės 1 d. pradės veikti nauja apskaitos sistema – bus fiksuojami visų transporto priemonių savininkai,
       2021-04-16 14:09:00

M. Skuodis: „Lietuvos paštas“ situaciją dėl siuntų skirstymo stabilizavo

Susisiekimo ministras konstatuoja, kad „Lietuvos paštas“ (LP) padėtį, skirstant išaugusį siuntų srautą, stabilizavo, tačiau visų suinteresuotų pusių lūkesčiai dar nėra patenkinti.
       2021-04-16 13:55:09

Benedikto kiaušinių diena: sugriaukime mitus dėl sunkumų ruošiant šį patiekalą

Balandžio 16-ąją minima Benedikto kiaušinių diena yra ypatinga šventė maisto gurmanams iš viso pasaulio. Šią dieną žmonės raginami išbandyti seniai daugumos pamėgtus priešpiečius, kuriems dažnai pagailima laiko.
       2021-04-16 13:45:35

Top 5 energetikos sektoriaus tendencijos: nuo virtualių elektrinių iki dronų

Apie vandenilį, kaip galimą ateities kurą, jau yra girdėję daugelis iš mūsų. Tačiau ateities energetika neįsivaizduojama ne tik be jo, bet ir be dronų, virtualių elektrinių ar masinio energijos kaupiklių naudojimo.
       2021-04-16 09:44:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1117

Atlikus 18687 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1117. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.