Naujienos

5 svarbiausi dokumentai, norintiems parduoti automobilį greičiau ir brangiau

2024-04-17 14:56:33

Parduodant automobilį svarbu turėti visus su jo eksploatavimu susijusius dokumentus. Tai sumažins abejones dėl pardavėjo sąžiningumo bei transporto priemonės būklės.

Tačiau didelė dalis vairuotojų linkę nekaupti remonto sąskaitų, pamesti registracijos liudijimą ar praleisti draudimo poliso galiojimo pabaigą.

„Tvarkingai kaupiami automobilio dokumentai padės greičiau ir lengviau jį parduoti. Šių dienų pirkėjai vertina skaidrumą bei yra atsargūs, todėl kuo daugiau informacijos apie automobilį pateiks pardavėjas, tuo greičiau įvyks sandoris“, – sako vairuotojams skirtos programėlės „carOne“ verslo operacijų direktorė Gabija Gertienė.

Straipsnyje aptariami 5 dokumentai, kurie ne tik padės parduoti automobilį greičiau, bet ir gali padėti derantis dėl kainos.

Registracijos liudijimas

Registracijos liudijimas – pagrindinis automobilio dokumentas, be kurio negalėsite jo parduoti. Praradus šį dokumentą, svarbu iškart kreiptis į „Regitrą“, kad senasis registracijos liudijimas būtų paskelbtas negaliojančiu ir juo nepasinaudotų nesąžiningi asmenys. Užsakius naują registracijos liudijimą, „Regitra“ jį išsiunčia paštu, todėl nereikia niekur vykti.

Perdažius automobilį kita spalva ar pakeitus savo asmens duomenis, reikia per 15 dienų kreiptis į artimiausią „Regitros“ padalinį ir atnaujinti informaciją. Priešingu atveju, gali susiklostyti situacija, kai parduodamas vienos spalvos automobilis, o registracijos liudijime įrašyta visai kita spalva.

Draudimo polisas

Prieš sukertant rankomis su pardavėju derėtų aptarti draudimo klausimą – šią informaciją taip pat galima įtraukti į pirkimo-pardavimo sutartį.

Parduodant automobilį su galiojančiu privalomuoju draudimu, ankstesnis savininkas gali pasirinkti draudimą perrašyti naujajam savininkui. Tokiu atveju, jam reikės informuoti draudimo bendrovę apie sutarties nutraukimą, o naujasis savininkas turės 15 dienų persirašyti sutartį savo vardu.

Tiesa, ankstesnis savininkas savo ruožtu gali pasirinkti draudimo sutartį nutraukti. Tokiu atveju, automobilis negalės dalyvauti eisme kol nebus apdraustas iš naujo.

„Nutraukus draudimo sutartį, nepanaudota draudimo įmoka grąžinama į automobilį draudusio asmens sąskaitą. Jei draudimo sutartis po automobilio pardavimo galios dar daug mėnesių, verta pasvarstyti apie jos nutraukimą ir pinigų susigrąžinimą. Kitu atveju, rekomenduojama sutartį tiesiog perleisti naujajam savininkui“, – sako „carOne“ atstovė G. Gertienė.

Techninės apžiūros liudijimas

Automobilio techninės apžiūros liudijimas įrodo, jog transporto priemonė tinkama eksploatuoti. Automobilį galima parduoti ir su negaliojančia technine apžiūra, tačiau važinėti tokiu automobiliu yra draudžiama. Tokiu atveju, naujasis savininkas gali užpildyti prašymą internetu ir gauti vienkartinį leidimą nuvykti į techninę apžiūrą. Automobilis be techninės apžiūros visuomet kainuos mažiau, tačiau nemažai vairuotojų tokius automobilius perka dalims ir jų net nežada eksploatuoti.

Dažnai pasitaiko, jog automobilio pirkėjas vėluoja įregistruoti automobilį savo vardu ir atlikti techninę apžiūrą, o ankstesniam savininkui viena po kitos paštu pradeda keliauti baudos. Siekiant išvengti nemalonių netikėtumų, reikėtų nepamesti su automobilio pardavimu susijusių dokumentų, kad prireikus būtų galima įrodyti savo nekaltumą.

Nors parduodant automobilį techninės apžiūros lapas ir nėra privalomas dokumentas, tačiau jame esanti informacija apie defektus ar pakartotinai atliktą apžiūrą gali sudominti pirkėją.

Automobilio remonto sąskaitos

Naudotą automobilį perkantys vairuotojai būtinai pasidomės, kokie remonto darbai buvo atlikti praeityje, kad galėtų įvertinti transporto priemonės priežiūros kaštus. Jei pirkėjas matys, kad automobilis remontuotas autorizuotame servise, tai pridės papildomo pasitikėjimo pardavėju.

Pirkėjas gali pasiteirauti, kada keistas automobilio variklio paskirstymo diržas arba grandinė ir kiti brangūs transporto priemonės komponentai, todėl išsaugotos remonto sąskaitos bei apmokėjimo dokumentai leis viską tvarkingai pateikti besidominčiam vairuotojui ir pakelti automobilio vertę.

Pasak G. Gertienės, šią informaciją pagrindžiančius dokumentus išsaugo retas, todėl pirkėjai neretai priversti patikėti pardavėjo pateikta informacija.

Automobilio istoriją patvirtinantys dokumentai

Automobilio istorinės nuotraukos gali pasufleruoti pirkėjui apie praeities apgadinimų rimtumą ir padėti priimti sprendimą. Net ir smulkius defektus draudimo bendrovės gali įvertinti tūkstančiais eurų, todėl visuomet verta pirkėjui parodyti, kas buvo apgadinta, ir paaiškinti, kaip buvo sutvarkyti pažeidimai.

Parduodant automobilį, rekomenduojama pirkėjams pateikti ir automobilio istorijos ataskaitą. Taip visi besidomintys automobiliu supras, jog pardavėjas nebando jų apgauti ir tikimybė greitai parduoti automobilį bus didesnė.

Visi dokumentai – vienoje vietoje

Sparčiai tobulėjant technologijoms nebūtina kaupti fizinių automobilio dokumentų – galima laikyti jų elektronines kopijas virtualioje erdvėje.

Pavyzdžiui, dokumentus galima saugiai archyvuoti neseniai rinkoje pasirodžiusioje, visiems vairuotojų poreikiams skirtoje programėlėje „carOne“. Ši dokumentų laikymo funkcija parduodant automobilį itin naudinga, nes visą svarbiausią automobilio informaciją galima greitai ir patogiai parodyti pirkėjui.

Užsiregistravę ir patvirtinę savo tapatybę, programėlėje vairuotojai ras automatiškai pridėtas vairuotojo pažymėjimo ir turimų automobilių techninės apžiūros galiojimo datas. Aplikacijoje yra ir daugiau naudingų funkcijų: nuo automobilio parkavimo, pagalbos kelyje iškvietimo, draudimo užsakymo iki elektromobilių įkrovimo.

Palydovinių antenų ir imtuvų montavimas
Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2024-05-17 14:42:59

Kaip apsiauti vairuojant: geriau basomis nei su šlepetėmis

Eismo nelaimės dažnai įvyksta dėl prastų oro sąlygų, prie vairo sėdinčio asmens neatidumo ar transporto priemonės techninio gedimo, tačiau eismo įvykio priežastimi gali tapti ir netinkamai pasirinkta vairuotojo avalynė.
       2024-05-17 14:38:16

Atostogauti į užsienį automobiliu – kokius namų darbus svarbu atlikti?

Vis daugiau lietuvių planuodami atostogas Lietuvos pajūriu neapsiriboja ir nusprendžia ryžtis kelionei automobiliu po Europą. Šiandien net ir keli tūkstančiai kilometrų norintiems pasiekti žavingus Italijos miestelius ar šiltus Viduržemio jūros krantus nebeatrodo kliūtimi.
       2024-05-15 16:33:29

Valdas Adamkus išpildė seną troškimą: rekordus prisiminė Kauno stadione

Nuo mažų dienų Žaliakalnyje šalia Ąžuolyno gyvenęs ir jaunystę aktyviam sportui dedikavęs Prezidentas Valdas Adamkus aplankė atstatytą Dariaus ir Girėno stadioną bei renovuotą Sporto halę.
       2024-05-15 12:53:19

Naujas socialinis tinklas: imituoja jūsų draugus, renkami netikri „like“

Kai įprastuose socialiniuose tinkluose dalijatės savo įrašais – nuotraukomis ar mintimis – žinote, kad juos matys ir vertins visi drauguose esantys žmonės. Tačiau neseniai pasirodžiusi ir populiarėjanti platforma „Palmsy“ siūlo įrašais dalintis su... savimi.
       2024-05-11 14:47:28

JK ministrė įsipareigoja palaikyti antžeminę televiziją iki 2034 metų

Kalboje per Skaitmeninės televizijos grupės aukščiausiojo lygio susitikimą Londone Julia Lopez sakė, kad buvo aišku, kad IPTV ateityje turės didelę dalį to, kaip mes priimsime televiziją, nes maždaug 99 % kitais metais parduodamų televizorių bus prijungti prie interneto.
       2024-05-10 18:12:32

Nepavyko su egzaminais – galimybė studijuoti išlieka

Mykolo Romerio universitetas (MRU) suteikia galimybę abiturientams, kuriems pritrūko konkursinio balo, patekti į savo svajonių studijų programą, neprarandant metų, siekti savo tikslų universitetinėse studijose.
       2024-05-10 17:43:43

Vištienos kepsneliai „Eurovizijos“ vakarui: pirštus apsilaižys visa kompanija

Šeštadienį lauksite svečių „Eurovizijos“ vakarui ir nežinote, ką greitai, skaniai bei pigiai paruošti? Pamarinavę vištienos šlauneles su citrinos žievele, aromatingais kepsneliais mėgausitės vos po pusvalandžio.
       2024-05-10 11:51:56

Kartų kaitos problema – žmonės vengia darbo gamybinėse įmonėse

Aprangos ir tekstilės pramonė Lietuvoje turi gilias tradicijas ir užimą svarbią vietą šalies ūkio struktūroje. Mūsų šalyje veikia ne viena istorinė tekstilės įmonė, savo pavyzdžiu įrodanti šios pramonės šakos gyvybingumą. Viena jų – AB „Liteksas“, netrukus švęsianti įmonės gyvavimo šimtmetį.
       2024-05-10 11:35:56

Baigtas Kruonio HAE 1-ojo hidroagregato kapitalinis remontas

Didžiausius elektros energijos gamybos pajėgumus Lietuvoje vystanti ir valdanti „Ignitis gamyba“ sėkmingai užbaigė Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės (KHAE) 1-ojo hidroagregato kapitalinį remontą.
       2024-05-10 11:30:28

Biotechnologijos – vienas iš pasaulio ekonomikos augimo variklių

„Šiandien biotechnologijos yra vienas iš Europos ir pasaulio ekonomikos augimo variklių: 2023 metais pasaulinės biotechnologijų rinkos dydis siekė net 1,55 trilijonų JAV dolerių. Jų pritaikymas itin platus – nuo naujų, sveikų maisto produktų, ligų gydymo metodų iki genų inžinerijos ir aplinkos apsaugos.
       2024-05-10 11:24:26

„Eurovizijos“ populiarumas Lietuvoje: transliacijoms prireikė visų pajėgumų

„Eurovizijos“ žiūrimumas Lietuvoje ir toliau muša rekordus. Jau rytoj daugelis stebės konkurso finalą, o antradienį nuskambėjęs pirmasis pusfinalis prie ekranų tradiciškai subūrė didžiulį žiūrovų skaičių ir maksimaliai išnaudojo internetinei transliacijai skirtus vietinius pajėgumus.
       2024-05-10 10:16:50

Santuokų - Skyrybų statistika per pastaruosius 5-10 metų

Vis mažiau porų įteisina savo santykius vedybomis: - 2023 metais buvo 11 proc. mažiau santuokų palyginus su 2022 m. - Per paskutinius 9 metus santuokų, tenkančių 1000 gyventojų, sumažėjo 35 proc.
       2024-05-10 10:10:18

Šeimos gydytoja papasakojo, kokių klaidų nedaryti, norint sėkmingai mesti svorį

Sparčiai šylant, orams nemaža dalis žmonių pradeda intensyviai ruoštis vasaros sezonui ir daugiau dėmesio skiria savo kūno linijoms. Tiesa, net pradėjus aktyviau sportuoti ir riboti tam tikrų maisto produktų kiekį, ne visada gali pavykti atsikratyti nereikalingais kilogramais.
       2024-05-10 10:01:28

Būsimas sutuoktinis turi būsto paskolą, ar aš automatiškai tapsiu bendraskoliu?

Vidutinis asmenų, sudarančių santuoką, amžius, anot Valstybės duomenų agentūros duomenų, pamažu didėja, tad neretai vienas iš būsimų jaunavedžių jau būna žengęs pirmuosius savarankiško gyvenimo žingsnius ir įsigijęs nekilnojamąjį turtą su būsto paskola.
       2024-05-09 21:09:45

Keisis eismo organizavimas po Trakų viaduku

Akcinė bendrovė „Via Lietuva“ informuoja, kad artimiausiu metu, dėl atnaujinamų ir intensyvių Trakų viaduko kapitalinio remonto darbų, šioje atkarpoje keisis eismo organizavimo tvarka. Planuojama, kad kelyje nuo Vilniaus į Trakus esančio viaduko remontas bus baigtas iki šių metų pabaigos.
       2024-05-09 20:57:53

Kai rolės apsikeičia – 50-mečio vadovo darbo paieškos patirtis

„Aš irgi vengdavau samdyti vyresnius žmones, paprastai – dėl per didelės jų kvalifikacijos. Dabar pats esu tokioje jų situacijoje“, – sako penktą dešimtį peržengęs Saulius, beveik tris dešimtmečius vadovavęs vienai prekybos sektoriaus įmonei.
       2024-05-09 20:51:46

Lytinis švietimas pagal estus: tūkstančiai įsimylėjėlių bučiuosis gatvėje

Jau gegužės 18 dieną tūkstančiai besibučiuojančių žmonių užplūs Europos kultūros sostinės Tartu (Estija) gatves. Šia pikantiška iniciatyva estai siekia atkreipti dėmesį į lytinio švietimo svarbą regione.
       2024-05-08 11:33:17

Genetinė liga gali paklaidinti net gydytojus

Tikslią ligos diagnozę vilnietė Diana išgirdo maždaug prieš ketverius metus. Genetinis tyrimas patvirtino neurologų įtarimus dėl spinalinės raumenų atrofijos (SRA). Reta genetinė nervų ir raumenų liga leido paaiškinti, kodėl ilgus metus moteris jautėsi silpnesnė negu bendraamžiai, turėjo mažiau energijos ir greitai pavargdavo.
       2024-05-08 11:17:06

Someljė: lietuviai atranda neakoholinius vynus, bet nežino, kaip juos derinti

„Daugelis svarsto, kokios salotos labiausiai tinka prie vištienos kepsnio, bet mažai kas ieško gėrimo, kuris padėtų sukurti naujus vakarienės skonius. Mat, gėrimai papildo maistą ir padeda jam atsiskleisti kitaip nei esam įpratę.
       2024-05-08 11:12:44

Artėja vasaros sezonas: ką reikia žinoti apie vaikų ir paauglių darbą?

Artėjant vasaros atostogoms, jaunuoliai aktyviai ima ieškoti sezoninių darbų, t. y. laikinų įdarbinimo vietų, norėdami ne tik užsidirbti, bet ir išbandyti save naujoje srityje. Tai naudinga ir darbdaviams: toks darbo rinkos naujokas padeda užpildyti trumpalaikes sezonines darbo vietas.
       2024-05-08 11:06:40

Naujausias sukčių įrankis – „FraudGPT“: kaip apsisaugoti

Tobulėjant technologijoms nuo pažangos neatsilieka ir sukčiai bei jų apgavysčių įrankiai. Viena naujausių šiandieninių grėsmių – dirbtinio intelekto programa „FraudGPT“. Sužinokite, kaip veikia ši priemonė ir kaip apsaugoti savo pinigus nuo ją naudojančių asmenų.
       2024-05-08 10:58:58

Elektros tinklų sujungimas pripažintas ypatingos valstybinės svarbos projektu

Seimas po svarstymo pritarė nutarimo projektui, kuriuo numatoma Šiaurės vakarų ir rytų elektros perdavimo tinklų sujungimo projektą pripažinti ypatingos valstybinės svarbos projektu.
       2024-05-08 10:48:14

Ar įmonių vadovai gali miegoti ramiai naudodami dirbtinį intelektą?

Dirbtiniam intelektui (DI) tobulėjant atsiranda ne tik galimybių inovacijoms, bet ir rizikų. Skirtingos Lietuvos institucijos stebi DI vystymąsi ir vertina, kaip jis gali keisti taisyklių taikymą. Vienos tokių – Konkurencijos institucijos.
       2024-05-08 10:45:48

5 įrenginiai, kuriuos įsigiję pasiruošite vasaros karščiams

Nors iki kalendorinės vasaros dar lieka nepilnas mėnuo, bet pasimėgauti vasariškais karščiais šiemet jau turėjome ne vieną galimybę. Kartu su ateinančiais karščiais svarbu pasirūpinti, kad namai taip pat būtų tinkamai tam paruošti ir vėliau nereiktų karštligiškai ieškoti sprendimų kaip atsivėsinti ir už juos permokėti.
       2024-05-08 10:40:47

RRT: atsirado daugiau galimybių naujoms radijo stotims

Nuo šių metų gegužės 1 dienos atsirado daugiau galimybių kurtis naujoms radijo stotims įvairiose Lietuvos vietovėse, o transliuotojams plėsti veikiančius analoginio antžeminio radijo tinklus, skelbia Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT).
       2024-05-08 10:34:35

Reikia pavaduoti kolegas? Turi būti mokamas padidintas darbo užmokestis

Artėjant vasarai, jūsų prašo pavaduoti kolegas? Darbo kodekso 144 straipsnio 7 dalyje nurodyta, jog kai padidinamas darbuotojo darbo mastas, mokamas padidintas, palyginti su normaliomis darbo sąlygomis, darbo užmokestis.
       2024-05-08 10:29:29

Gilios techninės žinios – inovatyvumo katalizatorius ar stabdis?

Akademinės bendruomenės, verslas ir valstybinės institucijos vis dažniau apjungia pajėgas ieškodami galimybių kartu plėtoti naujoves pažangių skaitmeninių technologijų srityje.
       2024-05-03 18:11:01

Lietuvos nacionalinį dramos teatrą elektros energija aprūpins saulės elektrinė

Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) vis dažniau kelia tvaraus teatro klausimus ir peržiūri savo veiklas, siekdamas tvarių ir ekologiškų sprendimų. 2024 m. pavasarį teatrui perduota dalis nutolusios saulės energijos elektrinės, kuri jau pradėjo veikti.
       2024-05-03 17:53:47

Dirbantiems nuotoliniu būdu iš užsienio – aiškesnė socialinio draudimo tvarka

COVID-19 pandemijos metu visame pasaulyje, taip pat ir Europos Sąjungoje, reikšmingai padaugėjo žmonių, dirbančių nuotoliniu būdu ir gyvenančių kitoje valstybėje narėje, nei yra įprastinė darbo vieta. Net ir pasibaigus pandemijai, nuotolinis darbas išlieka populiarus.
       2024-05-03 17:32:15

„Independence“ išvyko į apžiūrą sausajame doke

Šių metų gruodžio mėnesį AB „KN Energies” (KN) taps SGD terminalo laivo-saugyklos „Independence“ savininke. Prieš perimant laivą KN nuosavybėn, buvo suplanuota jo apžiūra ir remontas sausajame doke, į kurį „Independence“ ir išvyko.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.