Naujienos

Deloitte paskelbė sparčiausiai augančių technologijų įmonių TOP 50

2016-10-21 18:53:21

Deloitte 2016 m. Vidurio Europos technologijų įmonių reitingas „Fast 50“ rodo didėjantį technologijų įmonių augimo tempą.

- Vidurio Europos reitinge „Fast 50“ reitinguojamų technologijų įmonių vidutinis metinis pajamų augimo tempas padidėjo nuo 560 proc. 2015 m. iki 1 057 proc.

foto

- Pastarąjį kartą vidutinis augimo tempas, viršijęs 1 000 proc. ribą, buvo pasiektas 2012 m. (1 026 proc.).

- Reitingą sudaro bendrovės iš vienuolikos šalių, įskaitant 3 bendroves iš Lietuvos.

- 43 bendrovės į reitingą pateko pirmą kartą, įskaitant ir tas bendroves, kurios reitinge užima pirmąją, antrąją ir trečiąją vietas; viena bendrovė reitinge pakilo, o šešios ‒ užėmė žemesnes pozicijas.

- Reitinge dominuoja informacinių technologijų ir skaitmeninių sprendimų paslaugas teikiančios bendrovės (41).

- Po dvi Lietuvos įmones pateko į specialias „Kylančių žvaigždžių" ir „Didžiojo penketo" kategorijas.

Šių metų „Fast 50” įmonių reitingą sudaro bendrovės iš vienuolikos šalių: Lenkijos (17), Čekijos (7), Kroatijos (6), Slovakijos (5), Vengrijos ir Rumunijos (po 4 iš kiekvienos šalies), Lietuvos (3), Bosnijos ir Hercegovinos, Bulgarijos, Serbijos bei Slovėnijos (po 1 iš kiekvienos šalies).

Pajamų augimo tempas sparčiausiai augančių Vidurio Europos technologijų įmonių sektoriuje yra greitesnis nei kada nors anksčiau ─ vidutinis augimo tempas buvo beveik du kartus didesnis nei praėjusiais metais. 2016 m. Deloitte Vidurio Europos įmonių reitingo „Technology Fast 50” sąraše, kuris reitinguoja įmones, pasižyminčias sparčiausiai augančiomis pajamomis 2012-2015 m. laikotarpiu, devynios iš dešimties aukščiausias pozicijas užimančių bendrovių yra reitingo naujokės. Iš visų reitinguojamų įmonių 43 buvo naujos dalyvės rinkoje, tuo pabrėždamos vykstančius dinaminius pokyčius, turinčius įtakos augančioms regiono technologijų bendrovėms.

Visos penkias aukščiausias pozicijas užimančios įmonės pirmą kartą pateko į „Fast 50” reitingą. Pirmąją 2016 m. reitingo poziciją užėmė Lenkijos rinkodaros technologijų ir programinės įrangos bendrovė „Codewise“, demonstravusi stulbinantį 13 052 proc. augimo tempą. Nenuostabu, jog, atsižvelgiant į šį augimo rodiklį, „Codewise“ šiais metais taip pat laimėjo apdovanojimą „Didžiojo penketo“ kategorijoje ─ tai ypatingas pasiekimas bendrovei, kuri vos prieš 12 mėnesių buvo per jauna pagrindinei „Fast 50” kategorijai.

Antroje vietoje atsidūrė Lenkijos programinės įrangos įmonė „CodiLime“, išsiskirdama 5 038 proc. siekusiu augimu pasiektu per trejų metų laikotarpį. Su tokiu rezultatu bet kuriais kitais metais ji būtų dominavusi reitinge. Įdomu tai, kad „CodiLime“ užėmė taip pat antrąją vietą praėjusių metų „Kylančių žvaigždžių“ kategorijoje. Trečioji „Fast 50” reitingo vieta atiteko Čekijos IT paslaugų įmonei „Dataspring“, kurios augimas trejų metu laikotarpiu siekė 3 129 proc. Slovakijos programinės įrangos bendrovė „JUMP“ užėmė ketvirtąją vietą (1 965 proc.), o penktoji vieta atiteko kitai, taip pat programinės įrangos srityje veiklą vykdančiai, bendrovei „NSoft“ (1 760 proc.) ─ tai vienintelė į reitingą patekusi įmonė iš Bosnijos ir Hercegovinos.

Vienintelė bendrovė, išlikusi dešimtuke nuo 2015 m., ─ devintąją vietą užėmusi „High Tech Engineering Center“ iš Serbijos (1 109 proc.), kuri smuktelėjo dvejomis pozicijomis žemyn iš praėjusiais metais užimtos septintosios vietos.

Lietuvos įmonių sėkmė

Į šių metų reitingą pateko trys Lietuvos technologijų įmonės: UAB „Exacaster“ (36 pozicija), UAB „INVENTI“ (44 pozicija) ir UAB „MEDIA INOVACIJOS“ (45 pozicija). UAB „Exacaster“ kuria unikalias dirbtinio intelekto principais paremtas analizes ir prognozavimo platformas, kurios kasdien automatiškai analizuoja daugiau kaip 10 milijonų vartotojų elgsenos duomenis bei yra naudojamos Šiaurės ir Pietų Amerikos, Vakarų Europos rinkose. Tai – aukščiausią vietą užimanti Lietuvos technologijų bendrovė šių metų reitinge, kurios augimas – 407,62 proc.

„Mūsų sėkmės paslaptis ─ tai kantrybė, ilgalaikė perspektyva ir pridėtinės vertės kūrimas klientams. Šiuo metu didžiųjų duomenų analitikos (angl. Big Data Analytics) sritis išgyvena piką. Būdami šiame versle jau penkerius metus, mes galime matyti tolimesnę jo raidą dar ateinantiems penkeriems metams. Analitika yra esminis įmonių finansinės sėkmės faktorius, todėl pasibaigus didžiųjų duomenų pikui, ji vis dar išliks itin paklausi. Mūsų tikslas ─ kur kas efektyvesnė ir veiksmingesnė analitika, nes šiandien šioje srityje yra daug ką tobulinti. Didžiausias iššūkis, su kuriuo susiduriame, ─ nuolatinis mūsų darbuotojų gabumų ir produktyvumo augimo skatinimas. Greitas augimas reiškia, jog kiekvienas darbuotojas privalo sparčiai mokytis, siekiant prisidėti prie vis geresnių įmonės rezultatų“, - teigia Šarūnas Chomentauskas, UAB „Exacaster“ direktorius.

Debesijos sprendimų kūrėja UAB „INVENTI“, praėjusiais metais užėmusi 7 vietą „Kylančių žvaigždžių“ kategorijoje, šiais metais pateko į pagrindinį „Fast 50“ reitingą ir užėmė 44 vietą. Jos augimas siekė 367,17 proc. Vos viena pozicija žemiau reitinge - dar viena Lietuvos įmonė – specializuota internetinės ir grafinės komunikacijos kūrėja UAB „MEDIA INOVACIJOS“, kurios augimas trejų metu laikotarpiu siekė 362,77 proc.

„Malonu pastebėti, kad Lietuvos įmonių skaičius reitinge didėja jau keletą metų iš eilės. Didžioji dalis šių įmonių įspūdingus augimo rodiklius pasiekė pristatydamos produktus ar paslaugas tarptautinėse rinkose. Tai dar vienas įrodymas, kad turime puikių specialistų ir aktyvių verslininkų, kurie geba atrasti inovatyvius sprendimus ir juos konkurencingai pateikti klientams įvairiose pasaulio šalyse. Beje, pagal reitinge dalyvauti panorusių įmonių skaičių, Lietuva buvo viena aktyviausių regione, o tai puiki indikacija, kad ir kitais metais galime tikėtis puikių rezultatų," – komentuoja „Deloitte verslo konsultacijos“ vyresnysis projektų vadovas Marius Stalenis.

Kitos kategorijos

Specialioje „Kylančių žvaigždžių“ kategorijoje „Deloitte“ reitinguoja įmones, kurios yra per jaunos pagrindinei „Fast 50“ kategorijai, tačiau, atsižvelgiant į įspūdingą jų pajamų augimo tempą nuo pat šių įmonių įsteigimo, galima daryti išvadą, jog jos greitai bus įtrauktos į pagrindinę reitingo kategoriją. Aukščiausią poziciją „Kylančių žvaigždžių“ kategorijoje šiais metais užėmė Lietuvos išmaniųjų technologijų įmonė UAB „Deeper“, kurios augimas trejų metų laikotarpiu siekė net 3 631 proc.

„Orientacija į globalias rinkas nuo pat įmonės veiklos pradžios formavo globalius iššūkius. Juos įveikti reikėjo išmanių ir kokybiškų produktų, inovatyvių rinkodaros ir pardavimų sprendimų profesionalų komandoje. Būtent tai leido pasiekti tokius įmonės augimo tempus. Taip pat šiuolaikiška organizacijos kultūra, atvira idėjoms, inovacijoms ir nestandartiniams sprendimams darbo aplinka suteikia galimybes tobulėti ir augti tuo pačiu tempu ir ateityje," – teigia UAB „Deeper“ rinkodaros vadovas Rolandas Sereika.

Antroji vieta „Kylančių žvaigždžių“ kategorijoje atiteko Lenkijos bendrovei „Phenicoptere“ (2 370 proc.), sukūrusiai daugkartinio naudojimo makiažo valiklį, naudojamą tik vandens pagrindu. Trečiąją vietą užėmė technologijų priemones B2B sektoriui tiekianti Vengrijos įmonė „IncQuery Labs“, kurios augimas trejų metu laikotarpiu siekė 1 700 proc. 10 vietoje „Kylančių žvaigždžių“ kategorijoje sutinkame dar vieną Lietuvos įmonę – kompiuterių programinės įrangos kūrėją UAB „INVENIS“, augusią 669,57 proc.

„Didžiojo penketo“ kategorijoje reitinguojamos bendrovės, kurios yra per didelės, kad galėtų vienodomis sąlygomis varžytis dėl pajamų augimo su mažesnėmis „Fast 50“ įmonėmis. Lenkijos bendrovė „Codewise“ pateko ir į „Didžiojo penketo“, ir į „Fast 50“ kategorijas. Stulbinantis 13 052 proc. įmonės augimas trejų metų laikotarpiu ženkliai viršija labai palankiai vertintą Slovakijos programinės įrangos bendrovės „Aliter Technologies“ 484 proc. augimą. Trečioje vietoje atsidūrė Lietuvos elektroninės prekybos bendrovė UAB „Pigu“ (171 proc.), kuri 2015 m. užėmė antrąją vietą „Didžiojo penketo“ kategorijoje. Ketvirtoje vietoje – biomasės deginimo technologijų lyderė Lietuvoje UAB „Enerstena", kurios augimas siekė 126,47 proc.

Šiais metais buvo pristatyta naujoji „Progresyviausios inovacijos“ kategorija. Šis apdovanojimas gali būti skiriamas į reitingą nepatekusiai bendrovei, tačiau pasižyminčiai novatoriškumu, kuriant itin progresyvias naujas technologijas. Pirmąjį apdovanojimą šioje kategorijoje pelnė Lenkijos įmonė „HiProMine“, kuri naudoja vabzdžių tyrinėjimu ir jų pritaikymu ūkinėje veikloje paremtas technologijas tokiose srityse kaip atliekų tvarkymas ir maisto, pašarų bei trąšų gamyba.

Įmonių augimui palanki aplinka

„Jeigu norite įrodymų, jog pastaruosius dvylika mėnesių verslo sąlygos Vidurio Europoje buvo išties palankios, tuomet atkreipkite dėmesį į pastarųjų trejų metų vidutinį pajamų augimą, siekusį net 1 057 proc. Tai yra beveik dvigubai daugiau, lyginant su 560 proc. augimu 2015 m., ─ šie rodikliai rodo, jog susiformavo visiškai nauja dinamiškų naujų įmonių karta, nebijanti kylančių iššūkių ir keičianti nusistovėjusią tvarką. Turiu pabrėžti, jog „Codewise“ išsiskyrė stulbinančiais veiklos rezultatais, nors šios bendrovės augimas galėjo ir šiek tiek iškreipti bendrą visų įmonių augimo vidurkį. Pereiti nuo nugalėtojo pozicijos „Kylančių žvaigždžių“ kategorijoje ankstesniais metais prie lyderio pozicijos „Fast 50“ ir „Didžiojo penketo“ kategorijose šiais metais yra išties didelis pasiekimas. Įmonės progresą seksiu su dideliu susidomėjimu, kaip ir kitų aukščiausiose visų kategorijų pozicijose atsidūrusių bendrovių veiklos rezultatus, įskaitant ir pirmąjį „Progresyviausios inovacijos“ apdovanojimą pelniusį nugalėtoją“, ─ teigia Deloitte Vidurio Europos „Technology Fast 50” programos lyderė Magdalena Burnat-Mikosz.

Sektoriai

2016 m. reitingas apėmė naujus pramonės sektorius, siekiant reitinguojamas įmones suskirstyti į kategorijas „Fast 50“ programoje. Tai yra IT ir skaitmeninių sprendimų (dominuoja reitinge su 41 šio sektoriaus įmone), žiniasklaidos ir telekomunikacijų (6), biotechnologijų, nanotechnologijų ir medicinos technologijų (viena įmonė pateko į reitingą „Kylančių žvaigždžių“ kategorijoje) bei švariųjų technologijų ir energetikos sektoriai (3).

Asmenukė? Ar pasikviesti fotografą?
Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-05-26 10:26:08

Pateiktos atnaujintos bendros rekomendacijos pažeidžiamiausiai gyventojų grupei

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), siekiant suvaldyti koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimą, parengė išsamias bendras rekomendacijas gyventojams dėl prevencinių priemonių, skirdama ypatingą dėmesį pažeidžiamiausiai grupei – sergantiesiems lėtinėmis ligomis ir vyresnio amžiaus žmonėms.
       2020-05-26 09:21:07

Lietuvos startuoliai krizės neišsigando: vos spėja suktis

Pasaulį užklupusi COVID-19 pandemija paralyžiavo nemažą dalį verslų. Tačiau technologinės įmonės, kuriančios inovatyvius produktus, šią situaciją išnaudoja maksimaliai: Lietuvos startuolių kūrėjai teigia vos spėjantys reaguoti į klientų užsakymus.
       2020-05-26 09:15:40

Kaip gyvensime ir dirbsime po karantino

Krizės ir sukrėtimai paprastai atneša ne tik negandas, bet ir spartina pokyčius. Tam, kam paprastai prireikia metų, krizių metu įvyksta vos per vieną naktį. Štai vos per savaitgalį išmokome dirbti ir mokytis namuose.
       2020-05-26 09:11:23

„Barbora“ stiprina pozicijas: dar šiemet taps e. prekybos centru

Iki šiol save pozicionavusi kaip maisto ir kasdienių prekių elektroninė parduotuvė, „Barbora“ žengia į platesnę rinką – didina ne maisto produktų asortimentą. Plėtrą į plataus vartojimo prekių pardavimą įmonė vykdo keliais etapais.
       2020-05-26 08:48:37

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 25 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 4.
       2020-05-25 10:59:01

1 valanda per dieną sportui: kodėl to reikia?

Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijas aktyviai judėti reikėtų bent 30 minučių per dieną. Tačiau norint būti dar sveikesniems – fizinei veiklai kasdien rekomenduojama skirti vieną valandą.
       2020-05-25 10:54:01

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 24 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 12.
       2020-05-23 09:51:17

Vaikų mokymas važiuoti dviračiu – kokias užduotis privalo atlikti tėvai?

Ilgos dienos namuose tapo tikru šiltojo sezono iššūkiu mažiesiems. Jei ramių pasivaikščiojimų lauke neužtenka vaiko fizinio aktyvumo poreikiams išpildyti, specialistai pataria šį šeimos laiką išnaudoti linksmai, naudingai veiklai – mokymuisi važiuoti dviračiu.
       2020-05-23 09:49:15

Šalta sriuba: kuo galite pakeisti šaltibarščius?

Nors kol kas pavasaris pasižymi permainingais orais, visgi vos pasitaikius šiltesnei dienai ant daugelio stalo karaliauja šaltibarščiai. Tačiau atsigaivinti ir pasisotinti galima ne tik jau įprastais bei visų pamėgtais šaltibarščiais, bet ir kitomis šaltomis sriubomis.
       2020-05-23 09:20:46

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 22 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 12.
       2020-05-23 07:57:34

Apsinuodijimas alkoholiu: ką daryti?

Galvos skausmas, pykinimas, svaigulys – tai, kas dažnai užklumpa ryte, jeigu vakarėlio metu buvo nesaikingai vartojamas alkoholis. „Eurovaistinės“ sveikatos priežiūros specialistai atkreipia dėmesį, kad apsinuodijimo alkoholiu galime išvengti saikingai vartodami svaigiuosius gėrimus.
       2020-05-22 17:29:16

Eskedar Maštavičienė: „Kultūra yra išmokstamas, ne įgimtas dalykas“

„Iš prigimties visi žmonės esame vienodi. Skirtingas kultūras, kuriose gyvename, mes perimame iš aplinkos“, – įsitikinusi prieš trylika metų su pabėgėlių programa iš Etiopijos į Lietuvą atvykusi ir čia šeimą sukūrusi Eskedar Maštaviečienė.
       2020-05-22 17:18:39

Pomidorų padažas ir kečupas: kuo skiriasi ir kaip pasigaminti patiems?

Pomidorų padažą ko gero rasime kiekvieno tautiečio virtuvėje. Jį nesudėtingai galima pasigaminti patiems. Žinoma, padažas gali nebūti tokios intensyvios spalvos ir konsistencijos kaip pirktinis, visgi pamėginti verta.
       2020-05-22 16:48:40

Pandemijos banga Baltijos šalyse beveik baigėsi, sunkiausia – kaimyninėse šalyse

Nors šalyje nuosekliai auga žmonių judumas ir dirbančiųjų skaičius, ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse koronaviruso pandemijos banga artėja link pabaigos. Geriausiai šiandien sekasi Estijai ir Lietuvai.
       2020-05-22 09:51:40

„Bitė“ ir „Telecentras“ pasirašė sutartį dėl „Mezon“ pardavimo

AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (toliau – „Telecentras“) ir UAB „Bitė Lietuva“ (toliau – „Bitė“) pasirašė sutartį, pagal kurią „Bitė“ perka „Telecentro“ interneto, duomenų perdavimo ir IPTV verslą, plėtojamą su „Mezon“ prekės ženklu.
       2020-05-22 09:39:22

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 21 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 11.
       2020-05-22 09:02:30

Pokyčių ženklai darbe: kaip į juos reaguoti?

Pandemija, paskelbtas karantinas ir dėl to pasikeitusi ekonominė situacija neišvengiamai paveikė darbo rinką. Kol dalis darbuotojų derina darbą iš namų ir vaikų priežiūrą, kiti turi sukti galvą dėl iškilusios grėsmės jų darbo vietai ir ribotų galimybių keisti karjeros kryptį.
       2020-05-21 08:33:58

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 20 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 16.
       2020-05-20 16:29:12

Ištyrė Santaros klinikų darbuotojų jauseną darbe

Šių metų sausio pradžioje, dar prieš COVID-19 pandemijos protrūkį Lietuvoje, buvo atliktas Santaros klinikų personalo savijautos darbe tyrimas, kurį inicijavo Santaros klinikų gydytojų profesinės sąjunga.
       2020-05-20 15:37:58

Informacija apie COVID-19 epidemiologinę situaciją

VUL Santaros klinikose nuo gegužės 15 dienos padidėjo infekuotų pacientų srautas. Taip pat fiksuojami užsikrėtusiųjų koronavirusu COVID-19 medikų atvejai.
       2020-05-20 13:39:09

Nuo rugsėjo mokinius bus galima ugdyti šeimose

Nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. vaikus bus galima mokyti ir namuose pagal priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo bendrąsias programas. Projektą, kuriame nustatoma vaikų ugdymo šeimoje tvarka ir sąlygos, parengė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.
       2020-05-20 13:34:30

Leistiną kultūros renginių dalyvių skaičių numatoma didinti palaipsniui

Vyriausybė pasitarime pritarė Kultūros renginių dalyvių (žiūrovų) skaičiaus didinimo planui. Sveikatos apsaugos ir Kultūros ministerijoms pavesta atsižvelgti į šio plano nuostatas teikiant Vyriausybei siūlymus dėl karantino režimo reikalavimų švelninimo.
       2020-05-20 10:24:43

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 19 diena

Jau antrą dieną iš eilės naujų ligos atvejų skaičius yra 15. Tai kelia nerimą. Ar nebus taip, kad laisvėjantis gyvenimas vėl privers imtis rimtesnių priemonių COVID-19 ligos plitimo stabdymui.
       2020-05-20 08:55:26

Grįžtantiems į biurus ar darželius – naujos elgesio taisyklės

Lietuvoje pamažu atsilaisvinant karantino apribojimams skirtingoms veikloms, gyventojai grįžta į ankstesnį ritmą. Nuo pirmadienio duris vėl atvėrė vaikų darželiai, o įmonės pradeda planuoti bent dalinį darbuotojų srautų sugrįžimą į biurus.
       2020-05-20 07:57:18

Po karantino į gatves – tik nuplovus langus ir patikrinus padangas

Laisvėjant karantino sąlygoms vis daugiau vairuotojų grįžta į gatves: už vairo sėda ne tik esant būtiniems atvejams, bet ir važiuoja į darbą. Draudikai pataria prieš sėdant už karantino laikotarpiu mažai naudoto automobilio vairo patikrinti tepalų kiekį, žibintų bei padangų būklę.
       2020-05-20 07:09:42

Kaunas inicijuoja Kelių eismo taisyklų papildymą: rezultatai kalba patys už save

Kelių eismo taisyklės netolimoje ateityje galėtų pasipildyti nauju horizontaliojo ženklinimo simboliu – rombo formos ženklu. Kauno savivaldybė kreipėsi į Susisiekimo ministeriją siūlydama jį įteisinti.
       2020-05-20 06:35:13

Seimas po pateikimo pritarė siūlymui įteisinti balsavimą internetu

Seimas svarstys siūlymą įteisinti balsavimą internetu. Tai siūloma Seimo rinkimų įstatymo pataisomis (projektas Nr. XIIIP-4840).
       2020-05-19 18:03:53

Kas sukurs darbo vietas dirbtiniam intelektui?

„Jaunam žmogui gali susidaryti įspūdis, kad ateityje už mus viską darys kompiuteris ir nebereikės specialistų. Tačiau tam, kad kompiuteriams sukurtume darbo vietas, specialistų reikės dar daugiau“.
       2020-05-19 17:56:04

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 18 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 15.
       2020-05-19 08:28:08

Nemokama saulės energija – ir elektromobiliams krauti?

Lietuvoje kasmet taikoma vis daugiau priemonių, skirtų atsinaujinančiai energetikai plėtoti. Specialistai teigia, jog sparčiausiai auga būtent saulės energijos panaudojimas.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.