Naujienos

Ką privalu žinoti lėktuvo bilietus perkantiems internetu?

2016-10-28 13:28:49

Ir kelionių organizatoriai, ir aviabilietų pardavėjai pastebi nuolat stiprėjantį savarankiškų keliautojų segmentą. Didele dalimi tai – jaunimas, kuriam poilsis pietų kurortuose pagal programą „Viskas įskaičiuota“ – dar lyg ir per anksti, o štai pažintinės ar savaitgalio kelionės į populiariausius Europos miestus – kaip tik tai, ko reikia.

foto

Pataupyti linkę jauni žmonės dažniausiai lėktuvų bilietus perkasi savarankiškai, internetu, o toks būdas, kuomet skrydžių rezervacinės sistemos vos kelių mygtukų paspaudimu sukombinuoja ir pateikia optimalius skrydžio pasiūlymus, atrodo greitas ir patogus. Tačiau tik tol, kol dėl patirties trūkumo ar paprasčiausio neapsižiūrėjimo nepridaroma klaidų, dėl kurių vėliau kyla keisčiausių nesusipratimų.

Kaip sėkmingai įsigyti lėktuvo bilietus internetu ir išvengti klaidų, kurios dar gali ir papildomai patuštinti pinginę, praktiškais patarimais dalijasi pigių skrydžių sistemos „Skrendu.lt“ atstovė Rasa Levickaitė.

1 patarimas. Rinkitės „turtingą“ ir patikimą paieškos sistemą

Jei iš tikrųjų norite sutaupyti laiko ir rasti optimaliausius skrydžius į pasirinktą miestą ar šalį, rinkitės tik tokias lėktuvų bilietais prekiaujančias svetaines, kurių rezervacinės sistemos gali pateikti kuo daugiau skrydžių variantų iš kuo daugiau įvairiausių pasaulio avialinijų. Tokiu būdu visi pasiūlymai bus pateikti vienoje vietoje ir nereikės naršyti keliose skirtingose aviakompanijų svetainėse tam, kad išsiaiškintumėte, kurioje iš jų siūlomi pagal kelionės datą, kainą, patogumą ir kitus kriterijus jums tinkamiausi lėktuvo bilietai.

„Idealu, jei jūsų pasirinktoje svetainėje pagal pateiktą užklausą galite matyti sistemos sugeneruotus kelionės variantus iš bent kelių šimtų avialinijų pasiūlymų. Tarp jų turėtų patekti reguliarieji skrydžiai, pigių oro linijų pasiūlymai ir jungtiniai, t. y. sudaryti iš reguliariųjų ir pigiųjų, – sakė R. Levickaitė. – O, pavyzdžiui, ieškodami skrydžio į konkretų miestą vien „Ryanair“ ar „Wizz Air“ svetainėse matysite tik šių oro linijų bendrovių pasiūlymus“.

Kitas ne mažiau svarbus dalykas perkant lėktuvo bilietus internetu – įsitikinti, kad pasirinkta svetainė yra originali, t. y. priklauso būtent konkrečiai skrydžių bendrovei, o ne bilietų perpardavinėtojams. „Pasitaiko, kad kai kurios mažiau žinomos lėktuvų bilietus pardavinėjančios svetainės naudoja garsių pasaulinių avialinijų logotipus, spalvas ir kitus dizaino elementus, taip norėdamos sudaryti įspūdį, jog patekote į tiesioginį, t. y. originalųjį, puslapį. Tokiose svetainėse dažnai ir bilietų kainos pateikiamos kaip originaliose, tačiau perėjus prie paskutinių etapų – mokėjimo, kaina staiga pasikeičia, atsiranda įvairiausių mokesčių. Tokia komercinė veikla neatitinka Civilinės aviacijos administracijos reikalavimų, o galutinis vartotojas akivaizdžiai klaidinamas ir galiausiai sumoka daugiau lyginant su suma, kurią būtų išleidęs originalioje svetainėje. Netapti tokių tiesiog perpardavinėtojų aukomis padėti gali tik atidumas ir žinojimas apskritai, kad Lietuvoje yra ir tokio tipo „verslo“ atstovų“, – aiškino R. Levickaitė.

2 patarimas. Reikalingą informaciją gaukite čia ir dabar

Natūralu, jog perkantiems lėktuvo bilietus rečiau, o gal net pirmą kartą, kyla įvairiausių klausimų. Tokiose situacijose dažnai puolama pirkti bilietus intuityviai, tačiau nebūtinai teisingai. Arba mėginama palengvinti padėtį rūpimų atsakymų ieškant skrydžių bendrovės svetainės dažnai užduodamų klausimų (DUK) skiltyje.

„Vis dėlto anaiptol ne į kiekvieną klausimą galima rasti atsakymą DUK skiltyje, be to, ekstra atveju informacijos reikia čia ir dabar, todėl, pavyzdžiui, „Skrendu.lt“ svetainėje tokius klientus nuo neapdairių sprendimų arba paspaudimų gelbsti vadinamoji „Live chat“ funkcija, leidžianti susisiekti su kelionės konsultantu realiuoju laiku ir gauti atsakymą į rūpimą klausimą operatyviai“, – pasakojo R. Levickaitė.

3 patarimas. 45 min. tarp skrydžių – rizikinga riba

Viena dažniausių klaidų tarp savarankiškai perkančių lėktuvo bilietus – neadekvatus laiko parinkimas skrydžiams su persėdimais. Tai ypač aktualu vykstant į tolimas šalis, mat dažniausiai skrydžiai į, pavyzdžiui, Australiją, Indiją, JAV ar kitas tolimas valstybes būna netiesioginiai ir tenka bent kartą ar du perlipti iš vieno lėktuvo į kitą.

Pasak R. Levickaitės, kur kas mažiau streso patirsite, jei tarp skrydžių pasiliksite bent jau keletą valandų arba tiek, kiek rekomenduoja pati skrydžio bendrovė. „Rinktis pernelyg saugų laiko tarpą ir pusę dienos praleisti oro uoste – taip pat menkas malonumas, vis dėlto kai, pavyzdžiui, įlipti į kitą lėktuvą pasiliekamos vos 45 minutės, jau atsiranda rizika. Mat jei oro uoste bus grūstis ar netinkamos oro sąlygos leistis lėktuvui, net ir 10–15 minučių, kurias pilotas tiesiog suks virš oro uosto, gali būti lemiamos suspėti laiku į kitą lėktuvą arba ne“, – pasakojo R. Levickaitė.

4 patarimas. Ar visos varnelės vietoje?

Išsirinkote bilietą už patrauklią kainą, o galutiniame apmokėjimo etape pradinė suma smarkiai didesnė? R. Levickaitė pastebi, kad perkantiems lėktuvo bilietus savarankiškai, o ypač – pirmus kartus, dažnai pro akis pralysta papildomų paslaugų laukeliai, kurie paprastai žymimi varnelėmis.

„Tokios paslaugos kaip registruotas bagažas, draudimas, pervežimas iš oro uosto į viešbutį, specialiojo inventoriaus (sporto įrangos ar muzikos instrumentų) gabenimas, automobilio parkavimas oro uoste ir pan. nėra privalomos, todėl jei šių paslaugų nereikia, tiesiog nieko ir nežymėkite. Vis dėlto prieš mokėdami už bilietą būtinai patikrinkite, ar sistema nepasirūpino jumis automatiškai, t. y. ar tų varnelių niekas nesudėliojo už jus, tarsi draudimas ar mokamas registruotas bagažas būtų savaime suprantamas dalykas, – šypsojosi R. Levickaitė. – Jei tokios varnelės atsirado ten, kur nepageidaujate, tiesiog atidžiai pereikite per papildomas paslaugas ir varneles nuimkite“.

R. Levickaitė taip pat atkreipia dėmesį, jog yra tokių bilietų pardavėjų, kurie paskutiniame užsakymo žingsnyje priskaičiuoja neadekvačius papildomus mokesčius už banko pavedimą ar kt. „Tai jokiu būdu neturėtų būti“, – pabrėžė „Skrendu.lt“ atstovė.

5 patarimas. Duomenis veskite lyg per padidinimo stiklą

Bene daugiausia atidos reikalaujantis žingsnis perkant bilietą internete – atsiskaitymas, mat privalu suvesti tikslius el. pašto, asmens tapatybės ir mokėjimo kortelės duomenis.

„Jei pirkdami bilietą klaidingai įvedėte asmens duomenis, pavyzdžiui, vardą ar pavardę, tačiau dar negavote įlaipinimo bilieto, nedelsdami susisiekite su skrydžių bendrove. Nes jei klaidą pastebėsite jau gavę įlaipinimo bilietą, duomenys bus keičiami tik už oro linijų bendrovės nustatytą mokestį, – aiškino R. Levickaitė atstovė. – O jei įvelsite klaidų nurodydami el. pašto adresą, jūsų nepasieks pirkimą patvirtinantis laiškas ir kita su skrydžiu susijusi informacija.“

Nesklandumų pasitaiko ir vedant mokėjimo kortelės duomenis – dažnai jie painiojami su kitais arba sunkiai randami ant kortelės. Pasak „Skrendu.lt“ atstovės, šis procesas bus lengvesnis, jei atidžiai seksite šiuos žingsnelius: pasirinksite šalį, kurioje išduota kortelė, nurodysite jos tipą (dažniausiai būna parašytas ant kortelės), suvesite 16 skaitmenų kortelės kodą (paprastai tai ilgiausias kodas, esantis ant kortelės), kortelės galiojimo pabaigos datą, 3 skaitmenų CVV (kredito / debeto) arba CID („American Express“) kodą ir kortelės savininko kreipinį bei vardą ir pavardę.

„Minėtasis CVV kodas – dažniausiai nugarinėje kortelės pusėje esančiame parašo laukelyje kita technika įspausti trys paskutiniai skaitmenys, yra papildoma mokėjimo kortelių apsaugos priemonė, leidžianti patvirtinti jos savininką. Todėl neįvedus šio kodo, mokėjimas nebus priimtas“, – kalbėjo R. Levickaitė.

Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-05-26 10:26:08

Pateiktos atnaujintos bendros rekomendacijos pažeidžiamiausiai gyventojų grupei

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), siekiant suvaldyti koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimą, parengė išsamias bendras rekomendacijas gyventojams dėl prevencinių priemonių, skirdama ypatingą dėmesį pažeidžiamiausiai grupei – sergantiesiems lėtinėmis ligomis ir vyresnio amžiaus žmonėms.
       2020-05-26 09:21:07

Lietuvos startuoliai krizės neišsigando: vos spėja suktis

Pasaulį užklupusi COVID-19 pandemija paralyžiavo nemažą dalį verslų. Tačiau technologinės įmonės, kuriančios inovatyvius produktus, šią situaciją išnaudoja maksimaliai: Lietuvos startuolių kūrėjai teigia vos spėjantys reaguoti į klientų užsakymus.
       2020-05-26 09:15:40

Kaip gyvensime ir dirbsime po karantino

Krizės ir sukrėtimai paprastai atneša ne tik negandas, bet ir spartina pokyčius. Tam, kam paprastai prireikia metų, krizių metu įvyksta vos per vieną naktį. Štai vos per savaitgalį išmokome dirbti ir mokytis namuose.
       2020-05-26 09:11:23

„Barbora“ stiprina pozicijas: dar šiemet taps e. prekybos centru

Iki šiol save pozicionavusi kaip maisto ir kasdienių prekių elektroninė parduotuvė, „Barbora“ žengia į platesnę rinką – didina ne maisto produktų asortimentą. Plėtrą į plataus vartojimo prekių pardavimą įmonė vykdo keliais etapais.
       2020-05-26 08:48:37

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 25 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 4.
       2020-05-25 10:59:01

1 valanda per dieną sportui: kodėl to reikia?

Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijas aktyviai judėti reikėtų bent 30 minučių per dieną. Tačiau norint būti dar sveikesniems – fizinei veiklai kasdien rekomenduojama skirti vieną valandą.
       2020-05-25 10:54:01

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 24 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 12.
       2020-05-23 09:51:17

Vaikų mokymas važiuoti dviračiu – kokias užduotis privalo atlikti tėvai?

Ilgos dienos namuose tapo tikru šiltojo sezono iššūkiu mažiesiems. Jei ramių pasivaikščiojimų lauke neužtenka vaiko fizinio aktyvumo poreikiams išpildyti, specialistai pataria šį šeimos laiką išnaudoti linksmai, naudingai veiklai – mokymuisi važiuoti dviračiu.
       2020-05-23 09:49:15

Šalta sriuba: kuo galite pakeisti šaltibarščius?

Nors kol kas pavasaris pasižymi permainingais orais, visgi vos pasitaikius šiltesnei dienai ant daugelio stalo karaliauja šaltibarščiai. Tačiau atsigaivinti ir pasisotinti galima ne tik jau įprastais bei visų pamėgtais šaltibarščiais, bet ir kitomis šaltomis sriubomis.
       2020-05-23 09:20:46

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 22 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 12.
       2020-05-23 07:57:34

Apsinuodijimas alkoholiu: ką daryti?

Galvos skausmas, pykinimas, svaigulys – tai, kas dažnai užklumpa ryte, jeigu vakarėlio metu buvo nesaikingai vartojamas alkoholis. „Eurovaistinės“ sveikatos priežiūros specialistai atkreipia dėmesį, kad apsinuodijimo alkoholiu galime išvengti saikingai vartodami svaigiuosius gėrimus.
       2020-05-22 17:29:16

Eskedar Maštavičienė: „Kultūra yra išmokstamas, ne įgimtas dalykas“

„Iš prigimties visi žmonės esame vienodi. Skirtingas kultūras, kuriose gyvename, mes perimame iš aplinkos“, – įsitikinusi prieš trylika metų su pabėgėlių programa iš Etiopijos į Lietuvą atvykusi ir čia šeimą sukūrusi Eskedar Maštaviečienė.
       2020-05-22 17:18:39

Pomidorų padažas ir kečupas: kuo skiriasi ir kaip pasigaminti patiems?

Pomidorų padažą ko gero rasime kiekvieno tautiečio virtuvėje. Jį nesudėtingai galima pasigaminti patiems. Žinoma, padažas gali nebūti tokios intensyvios spalvos ir konsistencijos kaip pirktinis, visgi pamėginti verta.
       2020-05-22 16:48:40

Pandemijos banga Baltijos šalyse beveik baigėsi, sunkiausia – kaimyninėse šalyse

Nors šalyje nuosekliai auga žmonių judumas ir dirbančiųjų skaičius, ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse koronaviruso pandemijos banga artėja link pabaigos. Geriausiai šiandien sekasi Estijai ir Lietuvai.
       2020-05-22 09:51:40

„Bitė“ ir „Telecentras“ pasirašė sutartį dėl „Mezon“ pardavimo

AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (toliau – „Telecentras“) ir UAB „Bitė Lietuva“ (toliau – „Bitė“) pasirašė sutartį, pagal kurią „Bitė“ perka „Telecentro“ interneto, duomenų perdavimo ir IPTV verslą, plėtojamą su „Mezon“ prekės ženklu.
       2020-05-22 09:39:22

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 21 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 11.
       2020-05-22 09:02:30

Pokyčių ženklai darbe: kaip į juos reaguoti?

Pandemija, paskelbtas karantinas ir dėl to pasikeitusi ekonominė situacija neišvengiamai paveikė darbo rinką. Kol dalis darbuotojų derina darbą iš namų ir vaikų priežiūrą, kiti turi sukti galvą dėl iškilusios grėsmės jų darbo vietai ir ribotų galimybių keisti karjeros kryptį.
       2020-05-21 08:33:58

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 20 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 16.
       2020-05-20 16:29:12

Ištyrė Santaros klinikų darbuotojų jauseną darbe

Šių metų sausio pradžioje, dar prieš COVID-19 pandemijos protrūkį Lietuvoje, buvo atliktas Santaros klinikų personalo savijautos darbe tyrimas, kurį inicijavo Santaros klinikų gydytojų profesinės sąjunga.
       2020-05-20 15:37:58

Informacija apie COVID-19 epidemiologinę situaciją

VUL Santaros klinikose nuo gegužės 15 dienos padidėjo infekuotų pacientų srautas. Taip pat fiksuojami užsikrėtusiųjų koronavirusu COVID-19 medikų atvejai.
       2020-05-20 13:39:09

Nuo rugsėjo mokinius bus galima ugdyti šeimose

Nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. vaikus bus galima mokyti ir namuose pagal priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo bendrąsias programas. Projektą, kuriame nustatoma vaikų ugdymo šeimoje tvarka ir sąlygos, parengė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.
       2020-05-20 13:34:30

Leistiną kultūros renginių dalyvių skaičių numatoma didinti palaipsniui

Vyriausybė pasitarime pritarė Kultūros renginių dalyvių (žiūrovų) skaičiaus didinimo planui. Sveikatos apsaugos ir Kultūros ministerijoms pavesta atsižvelgti į šio plano nuostatas teikiant Vyriausybei siūlymus dėl karantino režimo reikalavimų švelninimo.
       2020-05-20 10:24:43

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 19 diena

Jau antrą dieną iš eilės naujų ligos atvejų skaičius yra 15. Tai kelia nerimą. Ar nebus taip, kad laisvėjantis gyvenimas vėl privers imtis rimtesnių priemonių COVID-19 ligos plitimo stabdymui.
       2020-05-20 08:55:26

Grįžtantiems į biurus ar darželius – naujos elgesio taisyklės

Lietuvoje pamažu atsilaisvinant karantino apribojimams skirtingoms veikloms, gyventojai grįžta į ankstesnį ritmą. Nuo pirmadienio duris vėl atvėrė vaikų darželiai, o įmonės pradeda planuoti bent dalinį darbuotojų srautų sugrįžimą į biurus.
       2020-05-20 07:57:18

Po karantino į gatves – tik nuplovus langus ir patikrinus padangas

Laisvėjant karantino sąlygoms vis daugiau vairuotojų grįžta į gatves: už vairo sėda ne tik esant būtiniems atvejams, bet ir važiuoja į darbą. Draudikai pataria prieš sėdant už karantino laikotarpiu mažai naudoto automobilio vairo patikrinti tepalų kiekį, žibintų bei padangų būklę.
       2020-05-20 07:09:42

Kaunas inicijuoja Kelių eismo taisyklų papildymą: rezultatai kalba patys už save

Kelių eismo taisyklės netolimoje ateityje galėtų pasipildyti nauju horizontaliojo ženklinimo simboliu – rombo formos ženklu. Kauno savivaldybė kreipėsi į Susisiekimo ministeriją siūlydama jį įteisinti.
       2020-05-20 06:35:13

Seimas po pateikimo pritarė siūlymui įteisinti balsavimą internetu

Seimas svarstys siūlymą įteisinti balsavimą internetu. Tai siūloma Seimo rinkimų įstatymo pataisomis (projektas Nr. XIIIP-4840).
       2020-05-19 18:03:53

Kas sukurs darbo vietas dirbtiniam intelektui?

„Jaunam žmogui gali susidaryti įspūdis, kad ateityje už mus viską darys kompiuteris ir nebereikės specialistų. Tačiau tam, kad kompiuteriams sukurtume darbo vietas, specialistų reikės dar daugiau“.
       2020-05-19 17:56:04

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 18 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 15.
       2020-05-19 08:28:08

Nemokama saulės energija – ir elektromobiliams krauti?

Lietuvoje kasmet taikoma vis daugiau priemonių, skirtų atsinaujinančiai energetikai plėtoti. Specialistai teigia, jog sparčiausiai auga būtent saulės energijos panaudojimas.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.