Naujienos

Verslo ir ekonomikos studijoms vien tik vadovėlių neužtenka

2015-07-21 21:54:34

„Vadovėlinės tiesos realiame gyvenime dažnai neveikia. „Bloomberg“ yra realaus laiko platforma, kurioje susijungia žinios, informacija, idėjos, profesionalų tinklas, ir tai suteikia galimybę atvesti realų gyvenimą į universiteto auditoriją“, – sako Edita Gimžauskienė.

foto

Jos vadovaujamame KTU Ekonomikos ir verslo fakultete neseniai duris atvėrė pirmoji Baltijos šalyse finansų ir rinkų laboratorija „Bloomberg Financial Markets Lab“.

„Bloomberg“ yra pasaulyje pirmaujanti finansinės informacijos tiekėja. Specialistų teigimu, jos atėjimas į Kauno technologijos universitetą (KTU) reiškia lūžį finansų ir ekonomikos studijose Lietuvoje.

Apie finansų ir rinkų laboratorijos „Bloomberg Financial Markets Lab“ teikiamas naujas galimybes įvairių mokslo sričių studentams ir tyrėjams pasakoja KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto (EVF) dekanė prof. Edita Gimžauskienė ir Finansų katedros vedėjas prof. Rytis Krušinskas.

– Kodėl studentams reikia tokio rimto finansininkų įrankio kaip „Bloomberg“ terminalas? Ar nebeužtenka vadovėlių?

E. Gimžauskienė: Verslo ir ekonomikos studijos negali vykti vien iš vadovėlių, nes vadovėlinės tiesos realiame gyvenime dažnai neveikia. „Bloomberg“ yra realaus laiko platforma, kurioje susijungia žinios, informacija, idėjos, profesionalų tinklas ir tai suteikia galimybę atvesti realų gyvenimą į universiteto auditoriją.

Būtent tokiu tikslu finansų ir rinkų laboratorija „Bloomberg Financial Markets Lab“ ir yra įsteigta KTU Ekonomikos ir verslo fakultete: kad tikros problemos ir situacijos patektų į auditorijas, į studentų studijų procesą.

Taigi, pirmasis aspektas, kodėl ši finansų ir rinkų laboratorija buvo įsteigta, – KTU EVF misijos ugdyti ekonominį ir finansinį raštingumą bei verslumą įgyvendinimas. Tai reiškia, kad visi KTU studentai mažiausiai viename studijuojamame dalyke naudosis šia laboratorija ir jos teikiamomis galimybėmis. Mūsų tikslas yra užtikrinti, kad visų KTU fakultetų absolventai suprastų, kas yra finansai, kaip veikia ekonomika ir gebėtų skaityti „Verslo žinias“ ne kaip romaną.

Antrasis – mūsų fakulteto studentai, tačiau ne tik studijuojantys finansus. „Bloomberg“ reikalinga ir ekonomikos, ir daugybės kitų verslo disciplinų studentams. Norime ugdyti studentų kompetenciją naudotis šia duomenų baze.

Trečiasis lygmuo – tyrėjai ir tyrimai, tai yra mūsų pačių – dėstytojų – kvalifikacijos kėlimas ir atliekamų tyrimų kokybės kėlimas.

– Kokius konkrečius uždavinius ir užduotis studentai ir dėstytojai atliks laboratorijoje?

R. Krušinskas: Paimkime konkrečią paskaitą, pavyzdžiui – apie valstybės skolą. Prisijungę prie „Bloomberg“ terminalo duomenų bazės, studentai iš karto gaus visą reikiamą informaciją – skolos dydis, palūkanos, laikotarpiai, galimos rizikos – ir analitinius instrumentus darbui su ta informacija.

„Bloomberg“ terminalas yra instrumentas, leidžiantis susieti teorines žinias su realaus pasaulio informacija online režimu. Galime pasidžiaugti, kad studentai galės ne tik gauti teorines žinias, bet iš karto jas išbandyti šiandieniniame finansų ir ekonomikos lauke.

– Ar sunku yra išmokti naudotis „Bloomberg“ platforma?

R. Krušinskas: Stažavausi Budapešto Korvinus universitete, kuris „Bloomberg“ terminalą turi jau pusantrų metų. Bandėme išsiaiškinti visus iškilusius procesinius trukdžius ir tokiu būdu išvengti galimų savo klaidų. Ten pamačiau, kad studentai yra daug imlesni naujoms technologijoms, nei mums atrodo.

Be to, pati „Bloomberg“ sistema turi labai gerą pagalbos infrastruktūrą, kurioje patalpinta daugybė instrukcijų, jos yra ir video formate: kur, ką, kaip spausti, kaip elgtis norint įtraukti vienus ar kitus duomenis ir panašiai.

Taigi viskas priklauso nuo to, kiek pats studentas yra imlus naujoms žinioms ir kaip greitai jis nori įsisavinti naujus gebėjimus. Korvinus universitete netgi atsirado sistemą gerai išmanantys studentai, kurie patys pasisiūlė neatlygintinai apmokyti kitas studentų grupes. Taigi nemanau, kad ir KTU bus daug problemų – mūsų studentai yra imlūs ir smalsūs, o bendruomenė stipri, juolab, kad darbas su duomenų bazėmis, internetinėmis platformomis niekam nebėra naujiena.

– KTU šiais metais bus pradedami rengti didžiųjų verslo duomenų analizės specialistai. Pasirinkusieji šią studijų programą taip pat naudosis „Bloomberg“ terminalu, ar ji nėra taip glaudžiai susijusi su finansais?

E. Gimžauskienė: Ir taip, ir ne. „Bloomberg“ yra vienas iš duomenų šaltinių, kurie bus naudojami studijuojant didžiųjų verslo duomenų analitiką. Tačiau pati studijų programa yra išskirtinė tuo, kad kilo iš labai aiškios problemos: įvairiose vietose ir sistemose yra nuolatos kuriamas milžiniškas kiekis duomenų ir jų panaudojimas efektyviems ir greitiems verslo sprendimams yra iš tiesų didelis iššūkis.

Negalima sakyti, kad mokydami studentus naudosimės tik „Bloomberg“ terminalu, nes pati programa, būdama tarpkryptinė, fokusuojasi tiek į matematiką, tiek į informatiką, tiek į verslo studijas. Taigi, nors bus skiriama daug dėmesio duomenų analizei, naudosimės ir kitomis priemonėmis, ne tik „Bloomberg“ laboratorija.

– Ko trūksta šiandieninėms finansų studijoms ir ar daug yra norinčių rinktis šią, atrodytų, nelengvą sritį? Juk neretai sakoma, kad bankininko profesija yra nedėkinga – daug streso, atsakomybės.

R. Krušinskas: Visų pirma, reikėtų suprasti, kad finansai savaime nereiškia bankininko profesijos. Finansai yra gana plati sritis, apimanti įmonių, viešojo sektoriaus, valstybės finansus.

Ko trūksta finansų studijoms? Labiausiai trūksta užsidegusių studentų, bet tikiu, kad jie ateis. Turime siekį nuolatos gerinti studijų kokybę ir tai darome. Pasakyti, kad kažko trūksta, būtų galbūt ne visiškai teisinga. Mes turime sau išsikėlę aukštus tikslus, norime dirbti su naujausia informacija, suteikti studentams geriausias žinias. Ir ne tik vietiniame, lokaliame lygmenyje, bet ir tarptautiniame – dažnai kviečiame užsienio ekspertus, profesorius dalintis savo patirtimi.

Žvelgiant į skaičius, pagal pastarųjų trejų metų tendencijas Kaune, mūsų finansų programos sulaukia didžiausio skaičiaus studentų – per šį laikotarpį parengėme 90 finansų specialistų, o tai yra labai geras rodiklis.

– Tačiau ar Lietuvai reikia tiek daug finansų specialistų?

R. Krušinskas: Mes į tai žvelgiame truputį kitaip. Vėlgi, norėčiau akcentuoti, kad tai nėra tik bankų darbuotojai. Kuriam verslui nereikia gerai išmanančio tiek ekonomikos, tiek finansų sritį specialisto? Mes matome, kad šiandien daugelyje įstaigų ir organizacijų gerų ekonomistų ir gerų vadybininkų, plačiąja prasme, labai trūksta.

– Kokie specialistai rengiami KTU Ekonomikos ir verslo fakultete ir kuo jie patrauklūs darbo rinkai?

E. Gimžauskienė: Fakultetas turi tokią dvejopą strategiją ir mūsų programų portfelyje yra dvejopo tipo programos. Pirmosios – verslo funkcinės programos: tai yra jau minėti finansai, apskaita, ekonomika, esančios arčiausiai mūsų aptartos „Bloomberg“ laboratorijos. Tačiau mes taip pat turime ir rinkodaros/marketingo programą, industrinių technologijų vadybą, verslo administravimą.

Fakultetas kombinuoja ir modeliuoja dviejų tipų studijas. Tai yra plačiosios, skirtos labai aiškioms funkcijoms, su labai aiškiai numatyta vieta organizacijoje ir profesine karjera. Ir yra lanksčiosios studijos – leidžiame studentams patiems susikonstruoti savo kompetencijų portfelį. Jie turi galimybę pasirinkti pačias įvairiausias gretutines studijas.

Į finansus įstojęs studentas gali rinktis rinkodaros studijas, o rinkodarą studijuojantis – žmonių išteklių vadybą. Tai yra lankstus studijų modelis ir mūsų fakultetas jį yra įveiklinęs ko gero labiausiai universitete. Tačiau galimybės neapsiriboja vien ekonomikos ir verslo studijomis – įstoję į apskaitą gali rinktis studijuoti informatiką, mokydamiesi matematiką, gali rinktis ekonomiką. Šį mūsų siūlomą itin lankstų studijų modelį apibrėžia labai paprastas šūkis: „Susikonstruok profesiją sau pats!“.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-04-20 17:04:12

Pradedamas paskutinis sudėtingas dujų jungties su Lenkija statybų etapas

Atlikus tris ketvirtadalius Lietuvą ir Lenkiją sujungsiančio dujotiekio tiesimo darbų, pradedamas baigiamasis jungties statybų etapas – dujų apskaitos ir slėgio reguliavimo stoties statyba.
       2021-04-20 15:42:53

Sriubos – puikus būdas praturtinti pavasarinį racioną: kaip paruošti?

Sriuba yra idealus pasirinkimas ieškantiems sveiko, lengvo ir skanaus maisto. Visgi sriubų ant pietų ar vakarienės stalo neretai atsisakoma dėl laiko joms pagaminti stokos.
       2021-04-20 14:12:59

Planuojate įsigyti naują miegamojo lovą? Štai, klausimai sau apie jau turimą

Toks pirkinys kaip miegamojo lova, tarnaus tikrai ne vienerius metus ir net ne penkerius, tačiau vis tiek netruks ateiti diena, kai nuspręsite ją pakeisti nauja.
       2021-04-20 12:57:06

Pavasarinis organizmo valymas: kokie produktai atgaivins kūną

Artėjant šiltajam sezonui, norisi padailinti kūno linijas ir atsikratyti per žiemą apėmusio sąstingio. Vienas iš būdų tai padaryti – organizmo valymas.
       2021-04-20 12:42:11

Vaistininkų komplimentai žmonėms, dar miške apsižiūrintiems, ar neturi erkių

Šiltesnėmis pavasario dienomis daugiau žmonių mėgaujasi laisvu laiku gamtoje. „Eurovaistinės“ specialistai vienareikšmiškai sutinka – laikas lauke tikrai naudingas mūsų sveikatai, tačiau svarbu prisiminti, pasitikrinti, ar namo iš gamtos neparsinešame erkių.
       2021-04-20 12:39:13

Pandemija ir gerovės valstybė: vieni kaupia pinigus, kiti – skursta

Ženkliai sumažėjo kas trečio Lietuvos gyventojo pajamos, beveik tiek pat sako gyvenantys prasčiau nei per pirmąjį karantiną – rodo nevyriausybinių organizacijų užsakymu atlikta apklausa.
       2021-04-20 12:32:20

Seimas supaprastino sutikimo skiepytis tvarką

Seimas pritarė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIVP-267(2), kuriomis apibrėžiam sutikimo skiepytis nuo užkrečiamosios, pandemiją sukėlusios ligos,
       2021-04-20 12:29:00

Dezinfekciniai skysčiai gali sutrikdyti sveikatą: kokių medžiagų vengti

Paviršiams dezinfekuoti skirtas skystis neturėtų būti naudojamas ant rankų, taip pat svarbu atidžiai perskaityti informaciją dezinfekcinio skysčio etiketėje, pataria chemikas.
       2021-04-20 12:16:13

Ministerija: valstybės valdomos įmonės neturi konkuruoti su privačiu verslu

Ekonomikos ir inovacijų ministerija Vyriausybei pateikė atnaujintą Valstybės valdomų įmonių (VVĮ) pertvarkos ir valdymo centralizavimo priemonių planą. Vyriausybė rytoj dar neketina jo svarstyti.
       2021-04-20 12:10:16

Iš ko susideda elektros kaina?

Nuosekliai atsisakant monopolinių elektros energijos tiekimo sąlygų ir kainų reguliavimo, kiekvienas Lietuvos gyventojas gali rinktis jam tinkamą elektros tiekėją. Iki 2023 m. vykstantis pokytis naudingas kiekvienam elektros vartotojui, nes būtent jis sprendžia iš ko ir už kokią kainą pirkti elektrą savo namams.
       2021-04-20 12:01:37

Jau galima įsigyti ekonomišką iš tinklo kraunamą hibridinį „Tiguan eHybrid“

„Tiguan“ – populiariausią „Volkswagen“ Europoje ir geriausiai parduodamą visureigį Baltijos šalyse – jau galima įsigyti ir su iš elektros tinklo kraunama hibridine pavara, kuri apjungia galingą elektros motorą bei 1,4 l TSI variklį.
       2021-04-20 11:43:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1138

Atlikus 19133 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1138. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-19 13:31:46

Ar paprastas skyrybų procesas iš tikrųjų didina skyrybų skaičių Lietuvoje?

Pagal statistiką, Lietuvoje išsiskiria beveik kas antra pora. Dažnai svarstoma, kad prie šios statistikos gali prisidėti skyrybas vykdančių kontorų žadamos greitos ir paprastos skyrybos arba net skyrybos internetu.
       2021-04-19 13:28:43

6 superproduktai, kurie pavasarį turi atsidurti kasdieniame valgiaraštyje

Pavasarį sveikesnės mitybos tendencijos dar labiau pastebimos. Prieš šiltąjį sezoną žmonės nori padailinti kūno linijas ir kartu jaustis žvalūs bei energingi.
       2021-04-19 10:20:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 594

Atlikus 8249 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 594. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-19 09:41:55

Anapilin iškeliavo garsus mikrochirurgas Kęstutis Vitkus

Šįryt Lietuva neteko garsaus šalies rekonstrukcinės ir plastinės mikrochirurgijos gydytojo, plastinės chirurgijos pradininko Lietuvoje prof. Kęstučio Vitkaus. Profesorius mirė eidamas 69-uosius metus.
       2021-04-19 09:34:43

Vilniuje – 9 nauji viešojo transporto maršrutai, 20 ekologiškų autobusų

Iki 2023 m. sostinės viešojo transporto parką papildys dar mažiausiai 22 nauji dujiniai arba elektriniai autobusai, kurie kursuos ir keleivius veš devyniais maršrutais periferinėse miesto teritorijose.
       2021-04-19 09:14:34

Žymios merginos dalinasi patarimais, kaip pasidaryti natūralų makiažą

Natūralus makiažas jau keletą metų iš eilės išlieka viena pagrindinių grožio tendencijų, o karantino metu, kuomet bendraujama tik technologijų pagalba, toks makiažas yra itin aktualus.
       2021-04-19 08:03:09

Įsirengiant saulės ar vėjo jėgainę būtina atkreipti dėmesį į prijungimo sąlygas

Nuolatos augant gyventojų ir verslo susidomėjimui įsirengti atsinaujinančių energijos šaltinių – saulės ar vėjo – jėgainę, bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) klientus ragina atkreipti dėmesį į svarbiausias elektrinių prijungimo sąlygas.
       2021-04-19 08:00:24

Ko dar galima laukti iš COVID-19?

Prof. Juozas Augutis, Vytauto Didžiojo universiteto rektorius. Naujų atvejų prognozės Lietuvoje rodo, kad didinant vakcinavimo tempus atokvėpio nuo didelio naujų atvejų skaičiaus galime tikėtis birželio mėnesį.
       2021-04-18 09:44:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 733

Atlikus 13909 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 733. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-17 17:00:47

5 nauji įgūdžiai, kurie gali papildyti jūsų CV

Laiką namuose išnaudokite tikslingai. Pavyzdžiui, išmokite naujų įgūdžių ir įtraukite juos į savo gyvenimo aprašymą. Tam prireiks tik išmaniojo telefono arba kompiuterio, interneto ir šiek tiek motyvacijos.
       2021-04-17 09:44:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1276

Atlikus 19040 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1276. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-17 07:29:40

Nelaimingi atsitikimai darbe: ką svarbu žinoti darbdaviui ir darbuotojui

Nepriklausomai nuo Valstybinės darbo inspekcijos informacinio ir konsultacinio darbo rezultatų, parengtų rekomendacijų, inspekcinės veiklos, vis dar pasitaiko, kad žmonės žūsta statybose.
       2021-04-16 17:48:01

Nuolatinis karantino palydovas – akių sausumas

Karantino metu daugelis iš mūsų buvo priversti dirbti ir mokytis iš namų, gyvą bendravimą išmainyti į pokalbius vaizdo skambučiais.
       2021-04-16 14:30:17

Nuo 2021 m. gegužės 1 d. įvedama nauja transporto priemonių savininkų sistema

Vyriausybei siekiant mažinti šešėlį automobilių versle ir apsaugoti automobilių pirkėjų interesus, nuo 2021 m. gegužės 1 d. pradės veikti nauja apskaitos sistema – bus fiksuojami visų transporto priemonių savininkai,
       2021-04-16 14:09:00

M. Skuodis: „Lietuvos paštas“ situaciją dėl siuntų skirstymo stabilizavo

Susisiekimo ministras konstatuoja, kad „Lietuvos paštas“ (LP) padėtį, skirstant išaugusį siuntų srautą, stabilizavo, tačiau visų suinteresuotų pusių lūkesčiai dar nėra patenkinti.
       2021-04-16 13:55:09

Benedikto kiaušinių diena: sugriaukime mitus dėl sunkumų ruošiant šį patiekalą

Balandžio 16-ąją minima Benedikto kiaušinių diena yra ypatinga šventė maisto gurmanams iš viso pasaulio. Šią dieną žmonės raginami išbandyti seniai daugumos pamėgtus priešpiečius, kuriems dažnai pagailima laiko.
       2021-04-16 13:45:35

Top 5 energetikos sektoriaus tendencijos: nuo virtualių elektrinių iki dronų

Apie vandenilį, kaip galimą ateities kurą, jau yra girdėję daugelis iš mūsų. Tačiau ateities energetika neįsivaizduojama ne tik be jo, bet ir be dronų, virtualių elektrinių ar masinio energijos kaupiklių naudojimo.
       2021-04-16 09:44:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1117

Atlikus 18687 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1117. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.