Naujienos

„Coderetreat“ – virtuvė inovatyvių idėjų receptų realizavimui

2016-10-27 18:45:03

115-oje miestų visame pasaulyje priešpaskutinį spalio šeštadienį vyko programavimo entuziastų pamėgtos „Coderetreat“ dienos renginiai. Kaune šiai tarptautinei iniciatyvai, skatinančiai inovatyvų idėjų generavimą, skirtas renginys buvo organizuojamas jau trečią kartą.

foto

Antrus metus iš eilės startuolių inkubatorius KTU „Startup Space“ buvo ta erdvė, kurioje rinkosi ir visą dieną kodus testavo, patirtimi dalinosi, programavimo įgūdžius lavino tiek jau įgudę, tiek pradedantieji programuotojai.

Renginyje taip pat dalyvavo nemažai Kauno technologijos universiteto (KTU) studentų bei absolventų, kuriems Universitete veikiantis startuolių inkubatorius yra vieta, suteikianti neribotas galimybes nuolat tobulėti, rasti naujų sprendimų iškylančioms kliūtims įveikti.

KTU „Startup Space“ vadovo Donato Smailio teigimu, tai yra virtuvė inovatyvių idėjų receptų realizavimui: „Mūsų bendruomenėje kuriamos palankiausios sąlygos inovacijoms augti. Siekiame tapti pačiu patikimiausiu akademiniu startuolių inkubatoriumi Lietuvoje.“

Galimybė ištrūkti iš komforto zonos

Renginio vedėjai – fasilitatotriai – pagrindiniai asmenys, padėję sustyguoti ir sudėlioti visus procesus į savo vietas. Programinės įrangos architektūros guru Vaidas Pilkauskas, Dainius Mežanskas ir Dominykas Blyžė visą dieną nenuilstamai dalinosi patirtimi su renginio dalyviais, mažino jų žinių spragas naudingais patarimais.

Pasak V. Pilkausko, „Coderetreat“ renginys yra puiki proga jaunimui ištrūkti iš savo komforto zonos ir padirbėti aplinkoje be griežtų reikalavimų ir įtampos, atliekant kasdieninius programavimo darbus: „Tai – treniruotė, kurios metu išbandome dalykus, kuriems neturime laiko dirbdami prie kasdienių projektų.“

Programavimo specialisto, jau trečius metus prisidedančio prie šios iniciatyvos, nuomone, po dalyvavimo „Coderetreat“ renginyje, į darbą grįžtama su nauja patirtimi, tuo pačiu praplečiant savo mąstymą ir pasaulėžiūrą. V. Pilkausko pastebėjimu, kiekvienais metais renginys tampa vis kitoks – nagrinėjamos temos sudėtingėja, tačiau pirmąkart dalyvaujantys jaunuoliai žinias iš senbuvių perima greitai.

Dalyviai kasmet vis stipresni

Spalio 22 d. vykusio renginio organizatorius Adomas Greičius neslėpė entuziazmo, sulaukus puikių atsiliepimų: „Trečius metus iš eilės galime džiaugtis vis geresniais „Coderetraet“ renginio rezultatais. Pirmiausia dėl to, kad kasmet susirenka vis stipresni programuotojai, tačiau ir jaunesni dalyviai yra labai imlūs naujai informacijai. Neretai būtent pradedantieji padeda įžvelgti naujų galimybių kodo kūrimo procese, nes jie dar nėra suvaržyti kasdieninio programavimo darbų reikalavimų.“

A. Greičiaus teigimu, bendradarbiavimas su KTU yra ne atsitiktinis: „Kur geriau galima įvertinti turimas galimybes, jei ne atviroje akademinėje aplinkoje, kur žingeidumas ir noras sukurti kažką naujo tiesiog tvyro ore?“.

Savo ruožtu, KTU „Startup Space“ vadovas D. Smailys pabrėžia, jog Universitetas yra pati tinkamiausia erdvė energingiems ir motyvuotiems jauniems žmonėms susirinkti į bendraminčių būrį ir kartu kurti, plėtoti inovatyvias idėjas bei ateities sprendimus.

Programavimo profesionalai – vienoje vietoje

Renginio fasilitatorius, KTU absolventas ir pagrindinės renginio rėmėjos – programinę įrangą skaitmeninei reklamai kuriančios kompanijos „Adform“ – programinės įrangos architektas Dainius Mežanskas, turintis septyniolikos metų programavimo patirtį, džiaugiasi kiekviena galimybe pagilinti turimas žinias, pasidalinti patirtimi su kolegomis.

Specialistas pabrėžia renginio formato privalumus: „Tai, kad dalyviai dirba poromis bei 45 minučių sesijomis, tarp kurių vyksta intensyvūs gaunamų rezultatų aptarimai, leidžia įvairių technologinių sričių ir įvairios patirties turinčius profesionalus efektyviai dalintis žiniomis, darbo metodais, naujais įrankiais, programavimo kalbų žiniomis.“

Jo nuomone, tokiu būdu dalyviai gali sukurti tokius programų kodus, kurie būtų lengviau suprantami, paprastesni, trumpesni ir efektyvesni, darbo procesas – greitesnis, kodai – lengviau skaitomi ir lengviau pritaikomi.

Dėmesys – kodų testavimui

„Coderetreat“ renginio metu daug dėmesio buvo skiriama kodų testavimo procesams. Tinkamai pritaikius šiuos procesus, pastebėti įvairius trikdžius, programos trūkumus ar nesklandumus, dėl kurių programos veikimo procesas gali tapti lėtesnis, per daug sudėtingas ir „gremėzdiškas“, galima gerokai anksčiau, t.y. prieš paleidžiant pačią programą. Parengus tinkamą testo kodą, aptikti įvairias klaidas pavyksta greičiau, todėl mažėja rankinio testavimo poreikis, didėja pasitikėjimas produktu.

Programinės įrangos architekto D. Blyžės nuomone, tokio pobūdžio renginiai padeda specialistams neužsidaryti „dėžutėje“, o priešingai – skatina ieškoti įvairių galimybių ir sprendimo būdų problemoms spręsti.

„Coderetreat“ renginys dar kartą įrodė, kad mokslas ir verslas gali efektyviai bendradarbiauti, siekiant bendrų nekomercinių tikslų. „KTU „Startup Space“ ir kompanija „Adform“ suvienijo jėgas, prisidedant prie renginio organizavimo ir sudarant galimybes savo bendruomenių nariams neformalioje aplinkoje kurti bei siekti programavimo aukštumų“, – pridūrė viena renginio organizatorių Giedrė Kojalienė.

Pritardamas, V. Pilkauskas sakė, jog tokios iniciatyvos, kaip „Coderetreat“ yra labai svarbios programuotojų bendruomenei, nes ugdo kuriančias ir savarankiškai mąstančias asmenybes: „Iš komandų vykdytojų tampame sprendimų siūlytojais.“

Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-05-25 10:59:01

1 valanda per dieną sportui: kodėl to reikia?

Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijas aktyviai judėti reikėtų bent 30 minučių per dieną. Tačiau norint būti dar sveikesniems – fizinei veiklai kasdien rekomenduojama skirti vieną valandą.
       2020-05-25 10:54:01

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 24 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 12.
       2020-05-23 09:51:17

Vaikų mokymas važiuoti dviračiu – kokias užduotis privalo atlikti tėvai?

Ilgos dienos namuose tapo tikru šiltojo sezono iššūkiu mažiesiems. Jei ramių pasivaikščiojimų lauke neužtenka vaiko fizinio aktyvumo poreikiams išpildyti, specialistai pataria šį šeimos laiką išnaudoti linksmai, naudingai veiklai – mokymuisi važiuoti dviračiu.
       2020-05-23 09:49:15

Šalta sriuba: kuo galite pakeisti šaltibarščius?

Nors kol kas pavasaris pasižymi permainingais orais, visgi vos pasitaikius šiltesnei dienai ant daugelio stalo karaliauja šaltibarščiai. Tačiau atsigaivinti ir pasisotinti galima ne tik jau įprastais bei visų pamėgtais šaltibarščiais, bet ir kitomis šaltomis sriubomis.
       2020-05-23 09:20:46

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 22 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 12.
       2020-05-23 07:57:34

Apsinuodijimas alkoholiu: ką daryti?

Galvos skausmas, pykinimas, svaigulys – tai, kas dažnai užklumpa ryte, jeigu vakarėlio metu buvo nesaikingai vartojamas alkoholis. „Eurovaistinės“ sveikatos priežiūros specialistai atkreipia dėmesį, kad apsinuodijimo alkoholiu galime išvengti saikingai vartodami svaigiuosius gėrimus.
       2020-05-22 17:29:16

Eskedar Maštavičienė: „Kultūra yra išmokstamas, ne įgimtas dalykas“

„Iš prigimties visi žmonės esame vienodi. Skirtingas kultūras, kuriose gyvename, mes perimame iš aplinkos“, – įsitikinusi prieš trylika metų su pabėgėlių programa iš Etiopijos į Lietuvą atvykusi ir čia šeimą sukūrusi Eskedar Maštaviečienė.
       2020-05-22 17:18:39

Pomidorų padažas ir kečupas: kuo skiriasi ir kaip pasigaminti patiems?

Pomidorų padažą ko gero rasime kiekvieno tautiečio virtuvėje. Jį nesudėtingai galima pasigaminti patiems. Žinoma, padažas gali nebūti tokios intensyvios spalvos ir konsistencijos kaip pirktinis, visgi pamėginti verta.
       2020-05-22 16:48:40

Pandemijos banga Baltijos šalyse beveik baigėsi, sunkiausia – kaimyninėse šalyse

Nors šalyje nuosekliai auga žmonių judumas ir dirbančiųjų skaičius, ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse koronaviruso pandemijos banga artėja link pabaigos. Geriausiai šiandien sekasi Estijai ir Lietuvai.
       2020-05-22 09:51:40

„Bitė“ ir „Telecentras“ pasirašė sutartį dėl „Mezon“ pardavimo

AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (toliau – „Telecentras“) ir UAB „Bitė Lietuva“ (toliau – „Bitė“) pasirašė sutartį, pagal kurią „Bitė“ perka „Telecentro“ interneto, duomenų perdavimo ir IPTV verslą, plėtojamą su „Mezon“ prekės ženklu.
       2020-05-22 09:39:22

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 21 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 11.
       2020-05-22 09:02:30

Pokyčių ženklai darbe: kaip į juos reaguoti?

Pandemija, paskelbtas karantinas ir dėl to pasikeitusi ekonominė situacija neišvengiamai paveikė darbo rinką. Kol dalis darbuotojų derina darbą iš namų ir vaikų priežiūrą, kiti turi sukti galvą dėl iškilusios grėsmės jų darbo vietai ir ribotų galimybių keisti karjeros kryptį.
       2020-05-21 08:33:58

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 20 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 16.
       2020-05-20 16:29:12

Ištyrė Santaros klinikų darbuotojų jauseną darbe

Šių metų sausio pradžioje, dar prieš COVID-19 pandemijos protrūkį Lietuvoje, buvo atliktas Santaros klinikų personalo savijautos darbe tyrimas, kurį inicijavo Santaros klinikų gydytojų profesinės sąjunga.
       2020-05-20 15:37:58

Informacija apie COVID-19 epidemiologinę situaciją

VUL Santaros klinikose nuo gegužės 15 dienos padidėjo infekuotų pacientų srautas. Taip pat fiksuojami užsikrėtusiųjų koronavirusu COVID-19 medikų atvejai.
       2020-05-20 13:39:09

Nuo rugsėjo mokinius bus galima ugdyti šeimose

Nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. vaikus bus galima mokyti ir namuose pagal priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo bendrąsias programas. Projektą, kuriame nustatoma vaikų ugdymo šeimoje tvarka ir sąlygos, parengė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.
       2020-05-20 13:34:30

Leistiną kultūros renginių dalyvių skaičių numatoma didinti palaipsniui

Vyriausybė pasitarime pritarė Kultūros renginių dalyvių (žiūrovų) skaičiaus didinimo planui. Sveikatos apsaugos ir Kultūros ministerijoms pavesta atsižvelgti į šio plano nuostatas teikiant Vyriausybei siūlymus dėl karantino režimo reikalavimų švelninimo.
       2020-05-20 10:24:43

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 19 diena

Jau antrą dieną iš eilės naujų ligos atvejų skaičius yra 15. Tai kelia nerimą. Ar nebus taip, kad laisvėjantis gyvenimas vėl privers imtis rimtesnių priemonių COVID-19 ligos plitimo stabdymui.
       2020-05-20 08:55:26

Grįžtantiems į biurus ar darželius – naujos elgesio taisyklės

Lietuvoje pamažu atsilaisvinant karantino apribojimams skirtingoms veikloms, gyventojai grįžta į ankstesnį ritmą. Nuo pirmadienio duris vėl atvėrė vaikų darželiai, o įmonės pradeda planuoti bent dalinį darbuotojų srautų sugrįžimą į biurus.
       2020-05-20 07:57:18

Po karantino į gatves – tik nuplovus langus ir patikrinus padangas

Laisvėjant karantino sąlygoms vis daugiau vairuotojų grįžta į gatves: už vairo sėda ne tik esant būtiniems atvejams, bet ir važiuoja į darbą. Draudikai pataria prieš sėdant už karantino laikotarpiu mažai naudoto automobilio vairo patikrinti tepalų kiekį, žibintų bei padangų būklę.
       2020-05-20 07:09:42

Kaunas inicijuoja Kelių eismo taisyklų papildymą: rezultatai kalba patys už save

Kelių eismo taisyklės netolimoje ateityje galėtų pasipildyti nauju horizontaliojo ženklinimo simboliu – rombo formos ženklu. Kauno savivaldybė kreipėsi į Susisiekimo ministeriją siūlydama jį įteisinti.
       2020-05-20 06:35:13

Seimas po pateikimo pritarė siūlymui įteisinti balsavimą internetu

Seimas svarstys siūlymą įteisinti balsavimą internetu. Tai siūloma Seimo rinkimų įstatymo pataisomis (projektas Nr. XIIIP-4840).
       2020-05-19 18:03:53

Kas sukurs darbo vietas dirbtiniam intelektui?

„Jaunam žmogui gali susidaryti įspūdis, kad ateityje už mus viską darys kompiuteris ir nebereikės specialistų. Tačiau tam, kad kompiuteriams sukurtume darbo vietas, specialistų reikės dar daugiau“.
       2020-05-19 17:56:04

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 18 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 15.
       2020-05-19 08:28:08

Nemokama saulės energija – ir elektromobiliams krauti?

Lietuvoje kasmet taikoma vis daugiau priemonių, skirtų atsinaujinančiai energetikai plėtoti. Specialistai teigia, jog sparčiausiai auga būtent saulės energijos panaudojimas.
       2020-05-18 17:55:39

Lietuvos koronaviruso valdymo statistika Europos šalių kontekste

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, Lietuvos rodikliai Europos šalių kontekste atskleidžia tinkamą koronaviruso (COVID-19) infekcijos valdymą mūsų šalyje.
       2020-05-18 11:39:56

Apie pieno perdirbėjų uždarbį ir pieno supirkimo kainas

Pieno perdirbimo įmonių finansiniai rodikliai 2019 metais. Informacija parengta pagal Nasdaq Baltijos biržos duomenis.
       2020-05-18 11:21:23

Gyventojai patys rinksis savo elektros energijos tiekėją

Įsigaliojus gegužės 7 d. Seimo priimtoms Elektros energetikos įstatymo pataisoms, Lietuva prisijungia prie daugumos Europos Sąjungos šalių, kurių vartotojai gali patys pasirinkti jiems tinkamiausią elektros energijos tiekėją.
       2020-05-18 07:33:22

3 klasikiniai itališki desertai, kuriuos pagaminti paprasčiau nei tiramisu

Pažintis su itališkais desertais daugeliui, ko gero, apsiriboja tik tiramisu. Tačiau šalis, garsėjanti lazdyno ir pistacijų riešutais, sūriu ir šokoladu, konditerius įkvėpė sukurti ne vieną klasika tapusį desertą.
       2020-05-17 13:30:27

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 16 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 7.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.