Naujienos

Ką dovanosime šiemet?

2016-12-07 11:57:05

Dronai, išmaniosios apyrankės, virtualieji akiniai – tai tik keli įrenginiai, kurie šiais metais kaip dovana po eglute bus ant bangos. Varle.lt komercijos direktoriaus Mariaus Butausko teigimu, šie įrenginiai neatsirado 2016-aisiais.

foto

Jų populiarumas auga kaip ant mielių, todėl galima drąsiai prognozuoti, kokie santykinai nauji produktų tipai bus šių metų geidžiamiasiomis dovanomis.

1. Dronai

Dronai, dažniausiai – kvadkopterių (su keturiais sraigtais) pavidalo bepilotės skraidyklės. Nors vartotojiškoje rinkoje dažniausiai sutinkami būtent šio tipo dronai, iš tikrųjų gamintojų fantazija yra beribė. Šie įrenginiai būna labai įvairių formų ir dydžių. Mažiausi telpa delne, didžiausi – prilygsta keleiviniams lėktuvams. Kam jie reikalingi? Iš pirmo žvilgsnio, tai tik nuotoliniu būdu valdomi žaislai, tačiau iš tikrųjų dronų taikymo galimybių yra daugybė. Ko gero pagrindinis dalykas, kam galima panaudoti dronus – tai filmavimas. Prie drono pritvirtinta (ar įmontuota jo korpuse) kamera leidžia filmuoti iš aukščio. Kai kurie dronai pasižymi galimybe sekti savo savininkus, todėl galime filmuoti save iš oro važiuodami dviračiu ar slidinėdami. Dronai vis dažniau naudojami profesionaliais tikslais. Juos gamina vis didesnius ir su didesne keliamąja galia. Reikėtų pažymėti tai, kad dronų gamintojai pradėjo nepamiršti ir tų, kurie neturi nieko bendro su fotografija bei filmavimu ir siūlo vis daugiau pradedantiesiems naudotojams skirtų įrenginių. Dažniausiai tai maži žaislai, kurių kaina nesiekia 50 eurų.

2. Riedžiai

Riedis – tai šiuolaikiška, mobili ir manevringa transporto priemonė, kuri tinka tiek suaugusiems, tiek vaikams. Minimalus rekomenduojamas važinėtojo riedžiu amžius – 7 metai, o maksimalus svoris, kurį galėtų atlaikyti, šis, atrodytų, trapus daiktas – net 100 kg.

Kai kuriose šalyse paštininkai ir didelių sandėlių darbuotojai jau aktyviai naudojasi riedžiais. Galima pastebėti, kad mūsų šalyje riedis tampa nauju mados dalyku tarp paauglių ir nors juo naudotis paprasta, įgūdžiams tikrai reikia laiko.

3. Virtualios realybės akiniai

VR akiniai vieni madingiausių pastarojo laiko daiktų. Kai, užsidėję VR akinius, pasukame galvą, atvaizduojamas vaizdas pasikeičia tokiu būdu, kad mes visada liekame virtualaus pasaulio centre.

2014 metais „Google“ kompanija pasiūlė rinkai „Google Cardboard“ akinius, kuriuos sudarė porą lęšių, kartonas, gumytė. Aksesuaras atrodė kaip telefono laikiklis, kurio ekrane atvaizduojamas specialus turinys: žaidimai, filmukai, 360 laipsnių vaizdas. Be to kiekvienai akiai išmanusis telefonas rodė skirtingą gilų vaizdą, todėl leido pajusti tikrą dalyvavimo efektą. „Google Cardboard“ labai išpopuliarėjo ir tapo nebrangių VR aksesuarų – virtualios realybės akinių išmaniems – klasės pirmtakais. Virtualios realybės akinių asortimente galima rasti nemažai variantų. Pigiausi modeliai pasižymi kartoniniais korpusais, į kuriuos reikia dėti išmanųjį. Taip pat galima rasti ir pažangių virtualios realybės akinių variantų su valdikliais ir jutikliniais kilimėliais, palengvinančiais programėlių valdymą. Jeigu dar nebandėte naudotis virtualios realybės akiniais, pagalvokite apie šios pramogos galimybę. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad internetinėse parduotuvėse dabar jau galima rasti nemažai įvairių virtualios realybės akinių už tikrai patrauklią kainą. Renkantis virtualios realybės akinius reikėtų atkreipti dėmesį į tai, ar konkretus modelis yra suderinamas su jūsų išmaniuoju telefonu.

4. 360 laipsnių kameros

Pirmosios 360 laipsnių vaizdo transliacijos „YouTube“ kanale pasirodė 2015 metais. Po pusmečio tokią pat galimybę pasiūlė ir „Facebook“. 360 laipsnių vaizdas – tai toks filmukas, kuriame vaizduojama ne tik pasaulio dalis, kurią vėliau matome „uždarytą“ televizoriaus ar kito įrenginio ekrane. Tai vaizdo įrašas, kuriame nufilmuota viskas, kas yra aplink kamerą – tai, kas yra priekyje, gale, šonuose ir net iš viršaus bei apačios. Tokį dalyką nufilmuoti leidžia 360 laipsnių kameros, kurios filmuoja aplink savo ašį. 360 laipsnių kameros turi milžinišką profesionalaus taikymo potencialą. Visų pirma, šiuos įrenginius įvertins visi, kurie norės paprastai nufilmuoti ir parodyti erdvę iš kiekvienos perspektyvos ir nesvarbu ar tai būtų namai, automobilio vidus, žaidžianti žmonių grupė, koncertas, ar kelionės vaizdai.

5. Projektorius „Šilelis P-1“

Šiais metais į rinką sugrįžo prekės ženklas „Šilelis“. Tik šįkart „Šilelis“ – ne televizorius, o naujos kartos LED projektorius, kuris leis namuose mėgautis tikra namų kino patirtimi. „Šilelis P-1“ projektoriaus dizainas ir dydis leidžia jį patogiai transportuoti, todėl lietuviško prekės ženklo įrenginys yra puikus variantas naudojimui nedidelių patalpų ofisuose ir namuose.

6. Išmaniosios apyrankės

Sėdimas gyvenimo būdas, neteisinga mityba ir neramus miegas – visa tai anksčiau ar vėliau priverčia žmogų susirūpinti savo organizmu. Šiuolaikinis žmogus turi begalę išmanių galimybių, padedančiu būti aktyviam ir sekti ne tik savo fizinį aktyvumą, bet ir miego kokybę. Konkrečiai šiam tikslui buvo sukurtos išmanios apyrankės arba dar kitaip vadinami aktyvumo asistentai. Pirmieji rinkoje atsiradę modeliai kainavo nemažai, tačiau auganti paklausa lėmė, kad šiandien išmaniąją apyrankę galima įsigyti ir už 30€, todėl pastebime, kad šį daiktą žmonės vis dažniau renkasi kaip dovaną ir įdomu tai, kad ne tik sportuojantiems artimiesiems ar draugams, bet ir tėvams, kurie rūpinasi savo sveikata, norėtų skaičiuoti žingsnius ir kalorijas.

7. Nešiojami įkrovikliai (angl. Power bank)

Šie daiktai tikras gelbėjimosi ratas tiems, kuriems dažnai pasitaiko ne laiku išsikrovusių įrenginių baterijų situacijų. Šiais metais pastebėjome ypatingą nešiojamų įkroviklių pardavimų šuolį, kuris laike sutapo su „Pokemon Go“ žaidimo populiarumu. Tačiau, išsikraunanti telefono ar planšetinio kompiuterio baterija – problema, kuri aktuali ne tik aktyviems žaidėjams, todėl nešiojamas įkroviklis – labai praktiškos dovanos variantas visiems aktyviems išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių naudotojams.

8. Dulkių siurbliai-robotai

Ko gero daugumai namų tvarkymas, grindų siurbimas ir plovimas – ne patys maloniausi darbai. Kyla klausimas: ar kišeninių kompiuterių, dirbtinio intelekto ir išmaniųjų įrenginių eroje galima išvengti lakstymo po namus su dulkių siurbliu? Mėgstantys švarą, bet turintys labai mažai laiko ir svajojantys pamiršti apie dulkių siurbimą, tikrai turėtų pasidomėti tuo, ką technologijos turi papasakoti šia tema, t.y. pagalvoti apie dulkių siurblius-robotus. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad šių įrenginių tipas tampa pigesnis ir vis labiau prieinamas.

9. Naujai atrasta sena „Polaroid“ fotografija

Skaitmeninės fotografijos eroje „Polaroid“ populiarumas reikšmingai sumažėjo, tačiau paklausa ir ištikimiausi momentinių nuotraukų gerbėjai niekur nedingo. Skaitmeniniai ir veidrodiniai fotoaparatai turi daug privalumų ir pasižymi mažesniais eksploatavimo kaštais, tačiau galimybė tą pačia akimirką rankose laikyti nuotrauką turi didelį pranašumą, ypač švenčių ir renginių atvejais, kai akimirkos svarba yra ypatinga. Momentiniai fotoaparatai asmenukių amžiuje galima sakyti atgyja naujai. Jie leidžia džiaugtis nors ir nedidelėms ir neaukščiausios kokybės, bet nepakartojamomis nuotraukomis. Tačiau „Polaroid“ – tai ne tik momentiniai fotoaparatai. Šiandien, kai išmaniųjų telefonų kameros pasiekė neįtikėtinai aukštą kokybės lygį, tiek momentinių, tiek veidrodinių fotoaparatų paklausa paprasto naudojimo tikslais pastebimai sumažėjo. Tačiau „Polaroid“ produktai turi savo nišą ir nepaisant to, atranda naujas taikymo sritis ir pasiūlo naujus sprendimus. Mobilios fotografijos kontekste reikėtų paminėti mini spausdintuvą išmaniesiems telefonams „Polaroid ZIP Printer“. Tai mažas įrenginys, kuris leis akimirksniu atspausdinti išmaniuoju telefonu ar planšetiniu kompiuteriu užfiksuotas nuotraukas.

10.Daiktai išmanių namų link: išmaniosios LED lemputės

Ko gero didžiąją dalį dabar kuriamų technologijų lydi išmanumo sąvoka. Ne išimtis čia ir tai kas mus supa, mūsų namai. Jokia naujovė, kad vis aktyviau gamintojai siūlo buitinės technikos sprendimus, kuriuos galima valdyti išmaniai: telefonu įjungti skalbimo mašiną, indaplovę ar orkaitę tada, kai mums to reikia. Praeitą amžių mūsų namai pasikeitė radikanaliai, todėl kyla klausimas, kodėl vis dar taip plačiai naudojamės XIX a. sukurta apšvietimo technologija? Jau ir mūsų rinkoje galime rasti keletą išmaniųjų lempučių, kurias galima valdyti specialių programėlių dėka, variantų, o „Philips“ kompanija sukūrė savo „Hue“ asmeninio bevielio apšvietimo sistemą. Išmaniosios lemputės – tai ne šiaip pramoga su galimybe keisti lemputės spalvas ir šviesos intensyvumą, bet ir taupymas, patogumas ir ekologija.

Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-10-30 11:07:37

Praėjusią parą registruoti 735 koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 735 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 181 iš jų registruotas Kauno, 129 Klaipėdos, 128 Vilniaus, 80 Šiaulių, 78 Telšių apskrityse.
       2020-10-30 09:31:50

Namus nuo vagių apsaugo kameros, užrakintos durys, šunys bei kaimynai

Artėjantį Vėlinių ir Visų Šventųjų savaitgalį šalies gyventojai keliaus aplankyti mirusių artimųjų kapų. Išvykstantys iš namų kelioms dienoms turėtų nepamiršti pasirūpinti buto ar namo saugumu, nes tokie ilgieji savaitgaliai yra pats darbymetis ilgapirščiams.
       2020-10-30 08:58:12

Premjero Sauliaus Skvernelio kritika išrinktiesiems

"Priartėjome prie 1000 užsikrėtusių asmenų per parą. Padėtis yra rimta ir verčia imtis rimtų sprendimų. Tą ir darome. Tie, kurie sako, kad ši Vyriausybė nesiruošė, turėtų žinoti: jeigu būtume nesiruošę, šiandien užsikrėtusius skaičiuotume ne šimtais, o galbūt net dešimtimis tūkstančių.
       2020-10-30 07:34:52

Išmanusis – dovanų: į ką atkreipti dėmesį renkant telefoną jaunuoliui?

Artėjant didžiosioms metų šventėms tėvai savo atžalas neretai nusprendžia palepinti naujais išmaniaisiais telefonais. Bet išsirinkti tinkamiausią gali būti sudėtinga, ypač kai šiandien rinkoje pasirinkimas ir pasiūla tokia didelė – vien šiemet visame pasaulyje parduota daugiau nei 1,5 milijardo išmaniųjų, rodo „Statista“ duomenys.
       2020-10-29 16:01:42

Prezidentas subūrė Sveikatos ekspertų tarybą efektyviam pandemijos valdymui

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį susitiko su sveikatos srities specialistais, kurie Prezidento iniciatyva suformuos COVID-19 pandemijos valdymo ekspertų grupę.
       2020-10-29 15:51:22

Užliejimas, gedimai ir kitos žalos būste – nuomotojo ar nuomininko atsakomybė?

Nuomojantis ar nuomojant būstą, jame įvykę nelaimingi atsitikimai atneša keliskart daugiau rūpesčių. Patirtus nuostolius lydi ginčai – kas atsakingas už įvykį, kam privaloma atlyginti žalą bei kaip užtikrinti, kad panašūs nesutarimai ateityje nepasikartotų?
       2020-10-29 15:41:06

2020 m. kibernetiniai nusikaltėliai prisitaikė prie skaitmenizacijos

Pasaulį apėmus pandemijai prie naujos realybės prisitaikė ne tik visuomenė bei verslai, bet ir kibernetiniai nusikaltėliai. Įmonėms pradėjus dirbti per nuotolį ir pakitus ne tik darbo aplinkai bei priemonėms, bet ir komunikacijai tarp darbuotojų, tai lėmė spartesnį tam tikrų kenkėjiškų programų išplitimą Lietuvoje.
       2020-10-29 10:31:45

REKORDAS po REKORDO! Lietuvoje – 950 koronaviruso atvejų

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 950 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. 350 iš jų registruoti Vilniaus, 152 Kauno, 124 Klaipėdos, 120 Telšių, 97 Šiaulių apskrityse. Dar 35 atvejai registruoti Panevėžio, 32 Tauragės, 28 Marijampolės, 7 Alytaus ir 5 Utenos apskrityse.
       2020-10-29 08:57:41

Orijus Gasanovas: „Pandemija paspartino įmonių kompiuterizaciją“

Pavasarį šalyje paskelbus karantiną, visų gyvenimai tarsi sustojo: retesni susitikimai su draugais, pasikeitusios laisvalaikio veiklos, darbas nuotoliniu būdu.
       2020-10-29 08:48:26

Apie izoliaciją NVSC sąlytį turėjusius informuos trumposiomis SMS žinutėms

Pastarąsias dvi savaites, kuomet fiksuojamas svarus koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejų augimas, kartu auga ir sąlytį turėjusių arba, paprastai tariant – kontaktavusių su užsikrėtusiaisiais, skaičius.
       2020-10-29 08:44:18

6 svarbiausi klausimai, kuriuos turite užduoti savo kardiologui

Vizitas pas kardiologą šiuo visiems įtemptu laikotarpiu drąsiai gali būti prilyginamas laimingam loterijos bilietui. Galiausiai apsilankius gydytojo kabinete, trumpą konsultacijos laiką norisi išnaudoti teisingai. O kokius klausimus reikėtų užduoti, kad vizitas būtų sėkmingas ir efektyvus?
       2020-10-29 08:39:47

4 priežastys, kodėl planšetė yra geriau už nešiojamąjį kompiuterį

Anksčiau neretai kovą tarp šių dviejų įrenginių beveik visuomet laimėdavo nešiojamasis kompiuteris, tačiau pastaraisiais metais planšetės itin patobulėjo. Dabar jos savo našumu ir patogumu jau prilygsta „vyresniesiems broliams“.
       2020-10-28 17:03:42

Verslo atsakomybė – ir apsaugoti darbuotojus, ir tęsti veiklą

Lietuvoje augant susirgimų koronavirusu atvejų skaičiui, atsakingo verslo įmonės į epidemiologinę situaciją reaguoja operatyviai ir, nelaukdamos oficialių nurodymų, pačios imasi iniciatyvos užtikrinti tiek savo darbuotojų, tiek visuomenės saugumą.
       2020-10-28 16:39:50

Simonas Urbonas dalijasi trimis nebrangiais receptais iš kiaušinių

Atrodo, kad iškepti kiaušinienę gali net ir visai kojos į virtuvę nekeliantis žmogus, tačiau trijų vaikų tėtis Simonas Urbonas sako, jog norint patikrinti geriausius pasaulio šefus, reikia jų paprašyti iškepti būtent kiaušinį.
       2020-10-28 14:37:09

„Microsoft“ nuotolinio darbo tyrimas: išlikome produktyvūs, bet inovuoti sunkiau

Praėjusiais metais tik 15 proc. įmonių leido darbuotojams dirbti lanksčiai. Kilusi pandemija situaciją pakeitė ir šiandien nuotolinį darbą propaguoja net 76 proc. tirtų įmonių, o 88 proc. verslo lyderių tikisi ilgalaikių pokyčių šioje srityje, rodo „Microsoft“ tyrimas 15-oje Europos rinkų.
       2020-10-28 14:23:36

Amerikiečius į Kauną atviliojo IT specialistų pasiūla

Prieš 5 metus sudėliota strategija šiandien jau virto realybe: atidarydama biurą Kaune JAV kapitalo įmonė „Bentley Systems“ tuomet skelbė ketinanti per artimiausius kelerius metus nusamdyti apie keturias dešimtis IT specialistų.
       2020-10-28 14:18:08

„RTR Planeta“ retransliavimas gali būti laikinai sustabdytas

2020 m. spalio 28 d. posėdyje Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) nusprendė pradėti procedūrą dėl Lietuvoje rusų kalba retransliuojamos televizijos programos „RTR Planeta“ laisvo priėmimo Lietuvos Respublikos teritorijoje sustabdymo.
       2020-10-28 11:44:45

Laikinai apriboti renginiai ir susibūrimai viešose vietose

Atsižvelgusi į šalyje blogėjančią epidemiologinę situaciją, Vyriausybė trečiadienio posėdyje apsisprendė nuo 2020 m. spalio 30 d. iki lapkričio 13 d. riboti atvirose ir uždarose erdvėse organizuojamus renginius ir susibūrimus viešose vietose.
       2020-10-28 11:20:46

Nuotekose daugėja pavojingų cheminių medžiagų, naudojamų buityje

Gyventojų ir įmonių išleidžiamose nuotekose daugėja sveikatai pavojingų cheminių medžiagų, rodo vandentvarkos bendrovės „Vilniaus vandenys“ tyrimai. Nustatytos pavojingos medžiagos dažnai slypi kasdieniuose buities daiktuose, kaip tualetiniame popieriuje ar vaikų seilinukuose.
       2020-10-28 11:13:35

Vizija: Lietuva – stipri, teisinga, žalia ir inovatyvi gerovės valstybė

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį visuomenei pristatė Gerovės Lietuvos viziją, kuria ketina vadovautis, dirbdamas kartu su būsima Vyriausybe.
       2020-10-28 10:56:36

REKORDAS! Praėjusią parą registruoti 776 koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 776 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 270 iš jų registruota Vilniaus, 173 Kauno, 120 Klaipėdos, 73 Šiaulių, 63 Telšių apskrityse.
       2020-10-28 10:32:09

Vaistininkų teiraujasi preparatų nuo nemigos, šluoja vitaminus imunitetui

Į vaistinę užsukę klientai stebuklingo recepto apsisaugoti nuo COVID-19 jau neieško, tačiau kur kas dažniau ieško pagalbos pandemijos sukeltiems psichologiniams negalavimams gydyti.
       2020-10-28 08:34:10

Automobilio termometras daugiau dėl ramybės, negu vardan tikslumo

Vairavimo sąlygas tiksliau įsivertinti bei pagal jas pasirinkti saugų vairavimo būdą norintys vairuotojai ne visuomet linkę pasitikėti atskiriems miestams ar vietovėms sinoptikų skelbiama apytiksle temperatūra.
       2020-10-28 08:25:29

Patarimai, kaip padidinti įmonės apyvartinį kapitalą

Kaip vadinamas kiekvienam verslui svarbus finansų rodiklis, neretai įvardijamas įmonės „kraujotakos“ sistema? Ko gero, daugeliui verslininkų nebus sudėtinga atsakyti, kad tai – apyvartinis kapitalas. Tačiau kalbai pasisukus apie tai, kaip jį tinkamai valdyti, galima išgirsti nebūtinai teisingų idėjų.
       2020-10-28 08:18:04

Belaidžių ausinių funkcijos: ar tikrai visas žinojote?

Belaidės ausinės – vienas patogiausių aksesuarų, nes leidžia lengvai, be laidų klausytis muzikos ar kalbėtis telefonu. Taip pat tai ir šiuo metu gana populiari stiliaus detalė, nes tokias ausines gali pamatyti pas dažną praeivį gatvėje.
       2020-10-27 22:03:24

Vilniaus meras Remigijus Šimašius kreipiasi į vilniečius

Kreipimesi išdėstomas ir požiūris į koronaviruso pandemijos valdymą mieste. Štai pilnas tekstas: "Jau kuris laikas visoje Lietuvoje smarkiai auga COVID-19 viruso atvejų skaičius. Nuo rytojaus Vilniuje, kaip ir didelėje dalyje kitų Lietuvos savivaldybių, skelbiamas lokalus karantinas.
       2020-10-27 14:48:38

Deividas Norvilas: „Gyvenimo kokybė už miesto yra nepalyginamai aukštesnė“

Dabartinė situacija pasaulyje įnešė pokyčių ne tik į visuomenės, bet ir į asmeninį gyvenimą. Saugodami save ir kitus, atrandame daugiau alternatyvų dirbti nuotoliniu būdu, dar labiau vertiname artimųjų draugiją ir gamtos prieglobstį.
       2020-10-27 14:40:45

Nuo trečiadienio – karantinas ir Kaune: įvedamos naujos priemonės, ribojimai

Atsižvelgiant į kasdien kylančią koronavirusinės infekcijos plitimo kreivę bei prastėjančią epidemiologinę padėtį šalyje, greta kitų didžiųjų miestų nuo spalio 28 dienos karantinas skelbiamas ir Kaune.
       2020-10-27 14:36:15

Santaros klinikos: artėjame prie kritinės ribos

Didėjant koronaviruso infekcija užsikrėtusiųjų ir COVID-19 liga sergančių pacientų skaičiui, VUL Santaros klinikos, kaip paslaugų teikimą Vilniaus regione organizuojanti įstaiga, jau nuo praėjusios savaitės tariasi su vadinamosiomis atraminėmis ligoninėmis dėl ekstremaliai išaugusių pacientų srautų suvaldymo.
       2020-10-27 14:31:42

Kuo skiriasi pirmos ir trečios šalies slapukai – bent kartą pasiskaitykite

Merilendo universiteto duomenimis kibernetinės atakos pasaulyje vyksta kas 39 sekundes. Spalio mėnuo jau aštuntą kartą paskelbtas Europos kibernetinio saugumo mėnesiu. Saugiai naudotis internetu itin svarbu. To galima mokytis bet kokiame amžiuje.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.