Naujienos

Darbdavių signalas jaunimui: išbandykite save ir be diplomo

2017-01-24 14:00:10

Kasmet Lietuvos mokyklas baigia tūkstančiai abiturientų. Dalis jų iškart ima minti universitetų slenksčius, kiti gyvenimo tikslų ir prasmės ieško darbe ar kelionėse. Lietuvos darbdaviai kviečia jaunimą net ir neturint diplomo nebijoti išbandyti savo jėgas bankininkystėje, viešbučių ar mažmeninės prekybos sektoriuje.

Dalis Vakarų kapitalo įmonių neslepia: vadovų karjera jose gali prasidėti nuo žemiausio laiptelio.

Lietuvoje daugėja įmonių, kurios į savo gretas priima vis daugiau jaunų žmonių. Dalis jų dirbti pradeda vos palikę mokyklos suolą ir savo tikrąjį pašaukimą randa tik paragavę nekvalifikuotų darbuotojų duonos.

Bilietas į karjerą – energija

Viešbučių tinklo „Radisson Blu“ personalo vadovė Ilona Orintienė sako, kad tinkle Lietuvoje apie 20 proc. visų darbuotojų yra jauni žmonės iki 30 metų. „Radisson Blu viešbučiuose darbą randa net gimnazijų moksleiviai: viskas ko reikia, tai noras dirbti, smalsumas ir troškimas bendrauti su žmonėmis.

„Mūsų verslo sritis – viešbučiai, žmonių aptarnavimas – tinkama vieta jauniems žmonėms. Mokyklas baigę jaunuoliai, paprastai, moka užsienio kalbas, tai mums – svarbu, o visų kitų darbo subtilybių mes išmokome“, – sako I. Orintienė.

Pasak jos, ieškodami darbuotojų labiausiai dėmesį kreipia į tai, kiek žmogus turi energijos ir entuziazmo dirbti, noro bendrauti su klientais.

„Galima norėti bendrauti su žmonėmis, bet neturėti energijos, o jos mūsų darbe labai reikia, todėl į tai kreipiame nemažai dėmesio. Reikia vidinio noro, degančių akių. Priimdami į darbą žiūrime, kaip jauni žmonės elgiasi, bendrauja, kiek dėmesio skiria mažoms, bet svarbioms aprangos, elgesio detalėms“, – pasakoja „Radisson Blu“ personalo vadovė.

„Radisson Blu“ tinklas vienija 450 viešbučių visame pasaulyje, jo darbuotojams sudaromos galimybės dirbti kitame mieste, šalyje.

Pasak jos, sunkiausia jų darbe yra ne apmokyti jaunus žmones, bet juos rasti. Tradiciniais būdais prisivilioti jaunų žmonių dirbti viešbutyje darosi sunku, todėl „Radisson Blu“ atstovai šiais metais jų dairysis ir „Litexpo“ parodoje „Studijos 2017“.

Jaunimo svajonės – tarp banko ir parduotuvės

„Swedbank“ Karjeros centro vadovė Agnė Jonaitytė-Karalienė sako, kad į jų duris beldžiasi gana daug jaunų žmonių.

„Priimame praktikantus ir stažuotojus, norime jauniems žmonėms suteikti galimybę išmėginti savo jėgas didelėje įmonėje. Kviečiame stažuotis jaunuolius, neturinčius patirties, vėliau dalis jų lieka dirbti“, – sako A. Jonaitytė-Karalienė.

„Swedbanke“ dirba apie 25 proc. jaunų žmonių. Banko atliktas darbdavio įvaizdžio tyrimas parodė, kad jauni žmonės nori dirbti šiame banke, laiko jį puikia vieta siekti karjeros.

Pasak „Swedbank“ Karjeros centro vadovės, priimdami dirbti jaunus žmonės personalo atrankos specialistai vertina, ar žmogus yra komunikabilus ir savarankiškas, taip pat norima, kad jaunuoliai būtų lankstūs, atkaklūs ir gebėtų dirbti dideliame kolektyve.

DNB banke įsidarbina maždaug kas trečias praktikos atlikti atėjęs studentas. Banko personalo vadovė Elvina Nagelytė-Boboriko sako, kad ateina daug studentų, dalis jų, kolegijų, kiti – universitetų auklėtiniai.

„Jauni žmonės nori pas mus atlikti praktiką, dalis jų – lieka. Jaunų, studijuojančių žmonių mūsų banke yra apie 10 proc.“, – pasakoja DNB banko personalo vadovė.

Prekybos tinklas „Lidl“ vos įsikūręs mūsų šalyje sulaukė būrio norinčiųjų dirbti. Pasak „Lidl Lietuvos“ korporatyvinių reikalų ir komunikacijos projektų vadovės Valerijos Lebedevos, siekiama pritraukti talentingus ir motyvuotus darbuotojus.

„Sulaukiame didelio jaunų žmonių susidomėjimo. Įvairi ir dinamiška „Lidl“ veiklos specifika lemia, kad prie mūsų kolektyvo gali prisijungti įvairios kvalifikacijos motyvuoti asmenys: patyrę prekybos profesionalai, profesinį kelią pradedantys absolventai, aukštos kvalifikacijos įvairių prekybos sričių specialistai ar pagrindinį išsilavinimą įgiję žmonės“, – vardija V. Lebedeva.

Anot jos, „Lidl“ Lietuvoje nesunkiai rado darbuotojų. Bendrovės vardas ir vakarietiška verslo kultūra skatino jaunus ir vyresnius žmonės ieškoti darbo šioje įmonėje.

„Norint siekti karjeros „Lidl„ galima pradėti ir nuo darbo parduotuvėje. Šis, beje, įtrauktas ir į daugelio būsimųjų vadovų įvadinių mokymų programą“, – atskleidžia V. Lebedeva.

Diplomas nebūtinas, bet kvalifikacija – reikalinga

Lietuvos darbo biržos duomenimis 2017 m. sausio 1 d. darbo ieškančių jaunuolių iki 29 m. mūsų šalyje buvo daugiau nei 24 tūkst. Šiandien jaunimas sudaro apie 16 proc. visų bedarbių, daugiau nei pusė jų – turintys vidurinį išsilavinimą.

Jauniems žmonėms, kurie neturi išsilavinimo ir profesinės kvalifikacijos, įsidarbinti yra gerokai sunkiau, o ir įsidarbinus išsilaikyti darbo rinkoje nelengva. Daugiau kaip pusė – visų darbo pasiūlymų 2016 m. buvo skirti kvalifikuotiems ir tik 20 proc. – nekvalifikuotiems bedarbiams.

Darbo rinkoje šiuo metu itin reikalingi pardavimo specialistai, gydytojai, paštininkai, slaugytojai ir ikimokyklinio ugdymo mokytojai. Pasak specialistų, nebūtina baigti universitetą , kad turėtum darbą. Geri savo srities žinovai gali neturėti aukštojo mokslo diplomo, bet profesinė kvalifikacija būtina, jei norisi gauti geresnį darbo pasiūlymą.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-01-19 11:17:47

Intensyvaus šildymo sezono metu padidėja oro užterštumas kietosiomis dalelėmis

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje ir Jonavoje sausio 17 d. vidutinė 24 val. kietųjų dalelių koncentracija aplinkos ore viršijo ribinę vertę.
       2021-01-19 10:59:30

„LTG Infra“ pradeda radijo ryšio sistemos modernizaciją

Lietuvos geležinkelių tinklą valdanti bendrovė „LTG Infra" pasirašė beveik 16 mln. eurų vertės sutartį dėl radijo ryšio sistemos modernizacijos ir priežiūros. Ši GSM-R standarto sistema yra naudojama traukinių eismo valdymui Lietuvoje.
       2021-01-19 10:35:15

„Falcon 9“ į orbitą iškels dar vieną „NanoAvionics“ palydovą

Sausio 22 dieną iš Floridos valstijoje Kanaveralo iškyšulyje esančio kosmodromo turėtų pakilti Elono Musko bendrovės „SpaceX“ raketa-nešėja „Falcon 9“, kuria savo kosminę kelionę pradės dar vienas Lietuvos mažųjų palydovų kūrėjos „NanoAvionics“ palydovas.
       2021-01-19 10:32:00

Praėjusią savaitę elektra Lietuvoje brango 12 proc., dėl šalčių išaugo paklausa

Praėjusią savaitę Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse elektros didmeninė kaina kilo 12 proc. Brangiausiai elektra kainavo Lietuvoje – 59,96 Eur/MWh.
       2021-01-19 10:27:55

Mitybos specialistė pataria, kaip per karantiną susidaryti valgymo režimą

Moksliniame žurnale „Nutrients“ paviešintos klinikinės studijos, atliktos po pirmosios karantino bangos, rodo, jog kilus pandemijai vidutiniškai žmonių kūno masė padidėjo 2-6 kg.
       2021-01-19 09:46:32

Praėjusią parą Lietuvoje registruota 717 naujų koronaviruso atvejų

Atlikus 7057 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruota 717 naujų koronaviruso atvejų. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 11,6% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 7362
       2021-01-19 08:55:25

Augintinių kailio priežiūra žiemą: ką turėtų žinoti kiekvienas šeimininkas?

Keturkojus nuo šalčio apsaugantis storesnis kailis ne vienam šeimininkui tampa galvos skausmu, o pačiam gyvūnui, kartais, ir ligų priežastimi.
       2021-01-19 07:58:08

Ekspertų patarimai apie vištų dedeklių auginimą ir priežiūrą

Turint ūkį ir nedidelį ūkinį pastatą, galima savo poreikiams auginti vištas dedekles. Šių paukščių priežiūra nėra sudėtinga, vis dėlto reikia šiek tiek žinių, kad būtų užtikrinta, jog vištos augtų sveikos ir dėtų kokybiškus kiaušinius.
       2021-01-19 07:55:30

Duomenų apžvalga: karantino priemonės veikia labai efektyviai

Praeitą savaitę (2021 m. sausio 11–17 d.) gerėjo dauguma pandemijos rodiklių – paros atvejų skaičius, teigiamų tyrimų dalis, į mobiliuosius punktus besikreipiančių simptominių asmenų skaičius, ligoninių užimtumas ir mirčių nuo COVID-19 skaičius.
       2021-01-19 07:51:50

Pastatų išbandymai sniegu: kada namų stogai gali nebeatlaikyti

Ant stogų storėjantys sniego patalai ne tik džiugina akį, bet ir verčia sunerimti dėl gyventojų bei jų turto saugumo. Draudikai ragina žmones nepalikti sniego dangos ant statinių, idant rytoj prasidėjus atodrėkiui ji nepažeistų stogo ar net pastato konstrukcijų.
       2021-01-18 15:17:15

Turintiems bepiločius orlaivius (dronus)

Transporto kompetencijų agentūra praneša, kad nuo 2020 m. gruodžio 31 d. įsigaliojo nauji reikalavimai dronų turėtojams. Visi skrydžiai skirstomi į tris kategorijas – atvirąją, specialiąją ir sertifikuotąją.
       2021-01-18 14:28:25

Lietuvą pasiekė penktoji skiepų nuo COVID-19 siunta – 14040 vakcinos dozių

Pirmadienį į Lietuvą lėktuvu iš Vokietijos buvo pristatyta penktoji dviejų farmacijos kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ sukurtos vakcinos nuo koronaviruso (COVID-19) siunta su 14040 vakcinos dozėmis.
       2021-01-18 14:14:50

Kaip technologijos gali padėti pasirūpinti emocine higiena

Psichologų išskaičiuota pati liūdniausia diena metuose – trečiasis sausio mėnesio pirmadienis, kitaip dar vadinamas „Mėlynuoju pirmadieniu“ (angl. „Blue Monday“). Ši diena – priminimas, kad savo emocine higiena reikėtų rūpintis reguliariai.
       2021-01-18 14:10:02

Penki dalykai, kurių elektromobilių vairuotojai privalo nepamiršti žiemą

Nukritus termometro stulpeliui ir kelius užklojus sniego sluoksniui, kiekvieno automobilio priežiūra reikalauja papildomų pastangų. O jeigu tas automobilis turi ne vidaus degimo variklį, o yra varomas elektra, klausimų kaip jį prižiūrėti žiemą kyla dar daugiau.
       2021-01-18 09:42:32

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 476 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 3583 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 476 nauji koronaviruso atvejai. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 11,9% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 7548
       2021-01-18 08:08:20

Vėjo elektrinės ir žemdirbystė: ką reikia žinoti ūkininkams?

Kalbant apie elektros energijos gamybą iš atsinaujinančių šaltinių, dažniausiai akcentuojamos tokios globalios naudos, kaip švari vietinė elektra, pagaminta neeikvojant žemės išteklių, nedidelis CO2 pėdsakas, pozityvi įtaka klimato kaitai.
       2021-01-18 07:41:40

Vilniaus Stoties rajono konversija perbraižys būsto paklausos žemėlapį

Nekilnojamojo turto (NT) ekspertai prognozuoja, kad po planuojamos Vilniaus Stoties rajono konversijos pakils Stoties, Naujininkų ir Naujamiesčio mikrorajonuose esančio būsto vertė – pokyčiai NT rinkoje turėtų išryškėti po 5-7 metų.
       2021-01-18 07:11:18

L. Slušnys: vaikas per pamokas žaidžia kompiuterinius žaidimus, neužsipulkite jo

Vaikų ir paauglių psichiatras Linas Slušnys prisipažįsta matantis daugiau nuotolinio ugdymo minusų nei pliusų, ir neabejoja, kad pasibaigus pandemijai vaikai patys norės sugrįžti į mokyklas ir įprastą mokymosi būdą.
       2021-01-18 07:03:51

Kosmetologė pataria, kokia turėtų būti veido odos priežiūra šaltuoju sezonu

„Šaltojo sezono metu daugelis skundžiasi veido odos išsausėjimu – dehidratacija, sudirgimu, paraudimu, dilgčiojimu, pleiskanojimu ir pan. Todėl pagrindinė užduotis žiemą – apsaugoti odą nuo šių nemalonių problemų ir kitų neigiamų išorės faktorių“, - teigia kosmetologė ir Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro profesijos mokytoja Urtė Šveiterienė.
       2021-01-18 06:56:51

Sportas šaltame ore: kada organizmui kyla pavojus

Karantino laikotarpiu dauguma žmonių sportuoja ir mankštinasi gryname ore. Specialistai pataria, kokių saugumo priemonių būtina imtis, kad atšalus orams sportas gamtoje nepakenktų kūnui.
       2021-01-17 09:32:52

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 836 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 5428 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 836 nauji koronaviruso atvejai. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 12,1% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 7845
       2021-01-16 09:32:52

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 1122 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 9540 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 1122 nauji koronaviruso atvejai. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 12,6% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 8500
       2021-01-16 08:48:54

NVSC primena – izoliacijos taisyklių laikytis būtina

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras primena, kad dėl sąlyčio su COVID-19 užsikrėtusiuoju izoliuoti asmenys privalo laikytis izoliavimo taisyklių, su kuriomis jie supažindinami izoliavimo metu. Tai būtina, kad būtų užkirstas kelias infekcijos plitimui visuomenėje.
       2021-01-15 13:08:12

Žiemiškos sąlygos kelia pavojus darbo vietose

Žemą oro temperatūrą ypač aktualu įvertinti dirbantiesiems lauko sąlygomis. Elektros linijų tiesimo, krovimo, kelių, inžinerinių komunikacijų tiesimo ir remonto, miško kirtimo, teritorijų, gatvių, kiemų valymo, statybos ir kiti darbai, atliekami lauke, nesustoja ir žiemą.
       2021-01-15 10:59:13

Skaitmeninės technologijos drebina tradicinio žemės ūkio pamatus

Prof. Astrida Miceikienė, Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos kanclerė Vienas autoritetingiausių pasaulio verslo leidinių „Forbes“ 2017 m. išplatino informaciją apie tai, kad mūsų planetoje visiškai be tiesioginio fizinio žmogaus darbo sėkmingai užaugintas ir nuimtas pirmasis derlius.
       2021-01-15 09:32:52

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 1149 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 9842 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 1149 nauji koronaviruso atvejai. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 12,9% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 9020
       2021-01-15 08:24:06

Išmaniųjų įrenginių kovos: ar planšetė gali atstoti kompiuterį?

Ribos tarp skirtingų išmaniųjų įrenginių kasmet vis labiau nyksta. Planšetės įgyja vis daugiau funkcijų, galios ir universalumo. Todėl dažnam iškyla klausimas, ar galima apsieiti be stacionaraus ar nešiojamo kompiuterio?
       2021-01-15 08:00:56

Kodėl koronavirusas pavojingesnis nėščiosioms ir gimdyvėms?

„Gimdymo metu labiausiai bijojau, kad per medikų dėvimus apsauginius kostiumus, kaukes, skydelius ir kas keturias valandas besikeičiančias pamainas neišgirsiu, ką man sako gydytojai ir nepadarysiu visko taip, kaip reikėtų“
       2021-01-15 07:54:11

Rizika užsikrėsti COVID-19 liga išlieka ir būnant lauke

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atkreipia dėmesį, kad nesilaikant saugaus atstumo, nedėvint tinkamos apsauginės veido kaukės, užsikrėsti koronavirusu (COVID-19 liga) galima ir būnant lauke, atvirose erdvėse.
       2021-01-15 07:54:11

Jaučiančius COVID-19 simptomus epidemiologai ragina registruotis tyrimui

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai (NVSC), jiems talkinantys savanoriai, atliekantys epidemiologinę diagnostiką, pastebi, kad žmonės neretai, nepaisant jaučiamų koronavirusinei infekcijai (COVID-19) būdingų simptomų, delsia registruotis tyrimui.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.