Naujienos

Skaitmeninių naujienų iniciatyvos inovacijų fondas kviečia teikti paraiškas

2017-03-10 16:17:23

Praėjusiais metais Skaitmeninių naujienų iniciatyvos inovacijų fondas (angl. Digital News Initiative Innovation Fund), iš 150 mln. eurų, skirtų paremti Europos naujienų industrijos inovacijomis pagrįstus projektus, skyrė 51 tūkst. eurų 252-iems ambicingiems skaitmeninės žiniasklaidos projektams 27-iose šalyse.

Nuo šiandien fondas kviečia dalyvauti trečiajame fondo etape.

„Nuo pat pradžių fondo tikslas buvo naujienų industrijoje dirbančioms organizacijoms suteikti ne tik erdvę, bet ir biudžetą eksperimentams, bandymams bei inovatyvių sprendimų įgyvendinimams. Kodėl mes tuo užsiimame? Todėl, kad mūsų patirtis dirbant „Google“ leido suprasti, jog visos drąsiausios idėjos prasideda nuo mažų žingsnių. Šio fondo tikslas – įdiegti naują mąstymą su neribotomis galimybėmis eksperimentuoti, bandyti ir kurti, – sako Ludovicas Blecheris, Skaitmeninių naujienų iniciatyvos inovacijų fondo vadovas.

– Per pirmuosius du etapus sulaukėme itin kokybiškų ir aukšto lygio paraiškų. Didžiuojamės galėdami prisidėti prie unikalių projektų įgyvendinimo ir suteikti finansavimą šimtams ambicingų projektų.“

Pasak vadovo, šiemet fondas laukia inovatyvių skaitmeninės žiniasklaidos projektų, orientuotų į naujų verslo modelių vystymą ar net siekį pakeisti vartotojų požiūrį į skaitmeninę žiniasklaidą bei jų vartojimo įpročius. „Paskutiniame etape norime paskatinti skirtingų projektų bendradarbiavimą, apimant tiek skirtingas industrijas, tiek įvairius regionus. Žinoma, norėtume, kad ši tendencija taptų gražia tradicija, todėl šio etapo tikslas yra paskatinti dalyvius ištirti ir atrasti naujas sritis – tokia plėtra, be abejonės, gali atnešti teigiamą finansinę naudą įmonėms“, – įsitikinęs L. Blecheris.

Skaitmeninių naujienų iniciatyva, kurios pradžia – „Google“ ir kelių Europos naujienų organizacijų partnerystė, laikui bėgant išsivystė į ekosistemą, kurioje daugiau nei 180 žmonių dirba išvien siekdami paremti aukštos kokybės žurnalistiką per technologijas ir inovacijas, įskaitant atvirojo kodo programą „Accelerated Mobile Pages Project“ ir leidėjams skirtą „YouTube Player“, naudojamą visoje Europoje. Fondo iniciatyva yra atvira visoms organizacijoms, susijusioms su Europos skaitmeninės žiniasklaidos industrija, nepriklausomai nuo dydžio ar gyvavimo trukmės.

Apie Skaitmeninių naujienų iniciatyvos inovacijų fondą:

Projektai

Fondas laukia inovatyvių skaitmeninės žiniasklaidos projektų, orientuotų į naujų verslo modelių vystymą ar net siekį pakeisti vartotojų požiūrį į skaitmeninę žiniasklaidą bei jų vartojimo įpročius. Projektai gali būti bandomieji, tačiau privalo turėti aiškiai užsibrėžtus tikslus ir reikšmingą skaitmeninį komponentą. Pabrėžiama, kad nėra jokio reikalavimo naudoti „Google“ produktus. Sėkmingi projektai – inovatyvūs, turintys teigiamą poveikį originalios skaitmeninės žiniasklaidos gamybai bei orientuoti į ilgalaikį tvarumą naujienų versle.

Tinkamumo kriterijus

Fondas laukia paraiškų iš leidėjų, startuolių ir kitų su skaitmenine žiniasklaida susijusių pavienių asmenų ar organizacijų iš Europos Sąjungos (ES) ar Europos Laisvosios Prekybos Asociacijos (ELPA) valstybių narių. Taip pat laukiami jungtiniai projektai.

Finansavimas

Galimos trys finansavimo kategorijos:

Prototipo projektai: atviri organizacijoms ir pavieniams asmenims, kurie atitinka tinkamumo kriterijų ir reikalauja iki 50 tūkst. eurų finansavimo. Šie projektai turėtų būti pirminėje stadijoje, idėjos – kūrimo procese, o pris 100 proc. visos sumos.
Vidutiniai projektai: atviri organizacijoms, kurios atitinka tinkamumo kriterijų ir reikalauja iki 300 tūkst. eurų finansavimo. Fondas priims prašymus finansavimui iki 70 proc. galutinės projekto sumos.
Dideli projektai: atviri organizacijoms, kurios atitinka tinkamumo kriterijų ir reikalauja daugiau nei 300 tūkst. eurų finansavimo. Finansavimas galimas iki 1 mln. eurų.

Išimtis: 1 mln. eurų finansavimo riba gali būti netaikoma dideliems jungtiniams projektams (tarptautiniai, skirtingų sektorių ar tuo atveju, jeigu įsitraukę keletas skirtingų organizacijų), taip pat projektams, kurie neša išskirtinę naudą naujienų verslui.

Kaip pateikti paraišką?

Apsilankykite Skaitmeninių naujienų iniciatyvos interneto svetainėje, kurioje rasite daugiau informacijos apie tinkamumo kriterijus, nuostatas ir sąlygas, paraiškos formą. Paraiškos turi būti pildomos anglų kalba, pateikimo terminas pirmajam finansavimo etapui – 2017 m. balandžio 20 d.

Valdymas

Fondas užtikrina skaidrų paraiškų teikimo bei jų atrinkimo procesą. Konfidencialumas yra labai svarbus; pareiškėjai neturėtų teikti itin konfidencialios informacijos.

Projekto komanda atsakinga už pradinį paraiškų atrinkimo etapą. Projekto komandą sudaro „Google“ darbuotojai, naujienų ir skaitmeninių sprendimų industrijos profesionalai, kurie įvertins pareiškėjų tinkamumo kriterijus, inovatyvumą bei poveikį. Komanda pateiks prototipo bei vidutinių projektų rekomendacijas fondo tarybai, kuri toliau vertins projektus pagal fondo atrankos procesą. Balsavimo būdu taryba taip pat atrinks geriausius didelio finansavimo projektus.

Tarybos nariai:

Joao Palmeiro, Portugalijos leidėjų asociacijos prezidentas, Skaitmeninių naujienų iniciatyvos inovacijų fondo pirmininkas
- Alexander Asseily, „State“ įkūrėjas ir vadovas, „Jawbone“ įkūrėjas
- Miriam Meckel, „WirtschaftsWoche“ vyr. redaktorius
- Arianna Ciccone, Perudžos tarptautinio žiniasklaidos festivalio įkūrėja ir vadovė
- Bartosz Hojka, „Agora S.A.“ vadovas
- Veit Dengler, „Neue Zürcher Zeitung“ vadovas
- Rosalia Lloret, Europos interneto leidėjų asociacijos instituvinių ryšių vadovė
- Bruno Patino, Žurnalistikos mokyklos „Sciences-Po“ dekanas
- Murdoch MacLennan, „Telegraph Media Group“ vadovas
- Bart Brouwers, Groningeno universiteto žurnalistikos profesorius
- Madhav Chinnappa, „Google“ priklausančios „News and Publichers“ strateginių reikalų direktorius
- Torsten Schuppe, „Google“ rinkodaros vadovas Europai, Artimiesiems Rytams ir Afrikai (EMEA)
- Ronan Harris, „Google“ viceprezidentas

Daugiau informacijos apie praėjusių metų projektus ieškokite digitalnewsinitiative.com. Paraiškas galima teikti ateinančias šešias savaites, iki balandžio 20 d.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2022-05-18 16:22:44

Svarbiausių atsiskaitymų metas studentams: kodėl geriau nesukčiauti?

Apie artėjančią vasaros pradžią praneša ne tik pražystanti gamta, bet ir studentų grupelės, besibūriuojančios šalia viešųjų bibliotekų ir kavinių. Šiuo metu studentai rašo savo kursinius ar baigiamuosius rašto darbus, kurie dažnam jų sukelia nemalonius jausmus, kelia stresą.
       2022-05-18 16:14:18

Darbas iš namų: kaip padaryti, kad ir vilkas būtų sotus, ir avis sveika

Nors pastaraisiais metais pandemijos pastūmėtas verslas į darbo laiko organizavimą ėmė žiūrėti gerokai lanksčiau, vienos nuomonės kur, kaip ir kada geriausia dirbti, nėra.
       2022-05-18 16:11:00

Žolės smulkinimas nerekomenduojamas nuolatinei pievų priežiūrai

Aplinkos ministerija kviečia susipažinti su rekomendacijomis, kurios apibendrina neigiamą žolės smulkinimo poveikį pievų buveinėms. Pagal šias rekomendacijas, biologinei įvairovei palankiausi pievų tvarkymo būdai yra šienavimas ir ganymas.
       2022-05-18 16:05:58

Kur kas įdomesni, nei galima pamanyti: 5 faktai apie bananus

Patogus užkandis, greita pagalba nuo alkio, įvairių desertų ar kepinių ingredientas – bananai, be kurių daugelis neįsivaizduoja savo pirkinių krepšelio. Mėgstami dėl skonio ir naudingų savybių, bananai seniai tapę neatsiejama raciono dalimi – ir visgi apie bananus dar yra ką atrasti.
       2022-05-18 15:57:15

Paspirtukininko etiketas: 3 auksinės taisyklės, šį sezoną virs įpročiais

Šylant orams Lietuvos miestuose prasideda elektrinių paspirtukų sezono įkarštis. Kasmet šios ekologiškos transporto priemonės tampa vis populiaresnės, todėl didėja ne tik kelionių, bet ir parkavimo vietų poreikis.
       2022-05-18 09:31:31

Naudingi patarimai, padėsiantys vaikams susidomėti maistu

Maistas – didžiulė gyvenimo dalis, todėl domėtis skirtingais produktais, sveika mityba ir valgymo kultūra svarbu pradėti nuo vaikystės: leisti vaikams patiems suktis virtuvėje, vežtis juos kartu apsipirkinėti.
       2022-05-18 09:25:11

Prezidentas paskyrė naują Ryšių reguliavimo tarnybos tarybą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį savo dekretu paskyrė naują Ryšių reguliavimo tarnybos tarybą, kuri pareigas pradės eiti gegužės 18 dieną.
       2022-05-18 09:20:43

Hipertenzija – liga, varginanti vis jaunesnio amžiaus žmones

Aukštas kraujospūdis – vienas dažniausių Lietuvos gyventojus varginančių sveikatos sutrikimų. Gegužės 17-ąją, minint Pasaulinę hipertenzijos dieną, siekiama atkreipti ne tik ja sergančių, bet ir sveikų žmonių dėmesį – laikantis kelių paprastų kasdienių taisyklių, šios ligos galima išvengti.
       2022-05-18 09:15:48

Mano artimasis ruošiasi operacijai – kaip jam padėti?

Operacija yra iššūkis organizmui, todėl jam reikia tinkamai pasiruošti. Dažnai šiuo sudėtingu laikotarpiu pacientą lydi jo artimieji, kurie rūpinasi jo sveikata. Chirurgas dalijasi patarimais, kaip padėti šeimos nariams pasiruošti laukiančiai operacijai ir kuo sparčiau atsigauti po jos.
       2022-05-18 09:12:48

Barzdą irgi reikia prižiūrėti: ką pravartu žinoti kiekvienam barzdočiui?

Skaitmeninėje erdvėje gausų moteriškas ir vyriškas grožio priemones lyginti bandančių nuotraukų: ji grožio priemonių turi daugiau nei galėtų suskaičiuoti, jam kasdien pakanka tik muilo ir vandens.
       2022-05-18 09:08:02

Seimas NPD padidino iki 540 eurų

Seimas priėmė Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimus, kuriais nuspręsta neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) padidinti 80 eurų – iki 540 eurų gyventojams, uždirbantiems iki 1 vidutinio darbo užmokesčio (VDU).
       2022-05-18 09:03:26

Diagnostiniai testai – tai ne žaidimai, o svarbi profilaktikos priemonė

Šiomis dienomis vaistinėje galima rasti testų, skirtų pačioms įvairiausioms reikmėms: nuo ŽIV ar storosios žarnos vėžio diagnostikos iki narkotikų ar gastritą sukeliančių bakterijų nustatymo.
       2022-05-14 16:01:45

Mėsos technologo rekomendacijos patyrusiems kepėjams ir grilio naujokams

Šylant orams sparčiai įsibėgėja ir maisto gamybos ant grilio sezonas. Anot prekybos tinklo „Rimi“ mėsos technologo Vido Nadzeikos, įprasta, kad ant kepsninės ar laužo atsiduria šašlykai, kiaulienos šonkauliukai, dešrelės ar vištienos kepsneliai, tačiau grilinti galima ir daug įdomesnius produktus.
       2022-05-14 08:42:47

VERT: vartotojo mokėtina prijungimo įmoka ESO turėtų būti perskaičiuota

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) kilusio ginčo aplinkybes, priėmė sprendimą tenkinti vartotojo reikalavimą įpareigoti bendrovę iš naujo apskaičiuoti prijungimo prie elektros tinklų įmoką.
       2022-05-14 08:27:49

Artėja Pasaulinė hipertenzijos diena: kodėl vis dar mažai dėmesio prevencijai?

Kitą savaitę, gegužės 17-ąją, minima Pasaulinė hipertenzijos diena, kuria siekiama atkreipti dėmesį į kraujotakos sistemos ligas. Lietuvos sergamumo širdies ir kraujagyslių ligomis bei mirštamumo nuo jų rodikliai beveik triskart didesni už Europos Sąjungos vidurkį, skelbia Lietuvos širdies asociacija.
       2022-05-14 08:15:32

Maistinga, greita ir gardu: receptai su špinatais, patiksiantys išrankiausiems

Sklidini įvairiausių vitaminų, mineralų bei kitų vertingųjų medžiagų – špinatai tokie maistingi, kad juos sunku kuo nors pakeisti gaminant mėgstamus pavasarinius valgius. Be to, špinatai puikiai tinka ne tik salotoms: iš jų kepami blynai, gaminami įvairiausi padažai, lazanijos, pyragai.
       2022-05-13 20:52:09

8 priežastys, dėl kurių įsimylėsite ypatingą Graikijos pusiasalį

Dažnai keliautojai atostogoms rinkdamiesi Graikiją susitelkia į jos salas arba sostinę Atėnus. Tačiau kelionių ekspertai išskiria tikrą Graikijos perlą – Peloponeso pusiasalį, kurį turistai iš viso pasaulio įsimyli dėl įvairiausių priežasčių.
       2022-05-13 19:28:30

Pokalbiai apie karą: psichologas aiškina, kodėl svarbu nubrėžti ribas?

Pokalbiai apie karą netyla – nuolat dalijamės naujienomis, pasakojame, kaip jaučiamės ar išsakome savo nuomonę, tačiau kai kuriems žmonėms nepertraukiamas tokios informacijos srautas gali sukelti emocinės sveikatos sunkumų.
       2022-05-13 18:52:27

Žvėriena – išskirtinės biologinės vertės, tvariai gaunamas maistas

Mėgta ir vertinta Lietuvos didikų, per sovietmetį praradusi populiarumą ir pasitikėjimą, žvėriena vėl grįžta ant lietuvių stalo. Laukinių žvėrių mėsa gerai įsisavinama, tinkama dietinei mitybai, biologiškai vertinga, medžiojant pagal griežtus reikalavimus – gaunama tvariai.
       2022-05-13 18:43:16

Romantiški užkandžiai lietuviškos meilės dienos iškylai

Gegužės 13 - ąją, kai žaliuojantis pavasaris pasipuošia įvairiaspalviais kvapniais žiedais, minima baltų meilės deivės Mildos diena. Skanūs užkandžiai gamtoje ir laikas skirtas mylimajam – tai puikus būdas paminėti lietuvišką meilės dieną, o romantiškai mylimųjų iškylai gamtoje pravers keli nesudėtingi receptai.
       2022-05-13 18:38:32

Svarbu ukrainiečiams – teisė vairuoti ir automobilio registracija Lietuvoje

Advokatų profesinės bendrijos AVOCAD teisininkės Viktoriios Vynohradovos patarimai ukrainiečiams Lietuvoje – apie teisę vairuoti ir kada reikia registruoti automobilį Lietuvoje (ukrainiečių kalba).
       2022-05-13 18:36:12

Romas Kalanta suprato, kad jo pasiaukojimas šauks, kvies ir ragins

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį dalyvavo diskusijoje „Romas Kalanta: pilietinio pasipriešinimo fenomenas“, skirtoje 50-osioms Romo Kalantos mirties metinėms paminėti.
       2022-05-13 15:18:02

Atėjo laikas naikinti pavojingą invazinį augalą - Sosnovskio barštį

Nors pavasaris šiemet vėlyvas, savivaldybės jau pradėjo suplanuotus Sosnovskio barščio naikinimo darbus. Šį invazinį augalą purkšti herbicidais, šienauti arba iškasti yra numačiusios 16 savivaldybių.
       2022-05-13 15:11:39

TV tendencijos Lietuvoje: „Eurovizija“ muša rekordus

Didžiausią išmaniosios televizijos platformą Lietuvoje valdančios bendrovės „Telia“ statistika rodo, kad Lietuvos žiūrovų favoritais lieka „Eurovizija“, krepšinis ir Dakaras.
       2022-05-13 11:42:01

Ruošiatės draugų susibūrimui? Išmėginkite šiuos tris greitų užkandžių receptus

Planuojantiems šeimos susibūrimą savaitgalį ar „Eurovizijos“ finalo žiūrėjimą su draugais, tikru galvos skausmu gali tapti vaišės, kuriomis reikės nudžiuginti svečius.
       2022-05-13 11:35:54

3 pasaulio turtingieji, kurių karjera susiklostė tik sulaukus 40 metų

· Kai kurių milijonierių karjera susiklostė tik sulaukus 40 arba net daugiau metų. · Harlandas Sandersas įkūrė „KFC“ („Kentukio keptos vištienos“) bendrovę būdamas 62 metų. · 45 metų Henris Fordas tapo turtingu pristatęs automobilį „Model T“. · Rėjaus Kroko karjera susiklostė būnant 52 m. ir tapus „McDonald‘s“ franšizės agentu.
       2022-05-13 11:32:11

Kokio technologinio proveržio tikėtis ateityje ir kas laukia pasirinkusių IT?

„Programavimo sritį ar IT profesiją šiandien turi rinktis tie, kurie nori kūrybiško ir dinamiško darbo“, – įsitikinęs JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge“ Technologijų direktorius Rimantas Benetis.
       2022-05-13 09:47:11

Šildymo sistemos siurblio keitimas – efektyvus būdas sutaupyti

Kylant kainoms ir didėjant nerimui dėl ekonominės padėties ir infliacijos, kaip niekad aktualu mažinti vartojimo kaštus ir ieškoti tvarių sprendimų. Nemažą dalį išlaidų sudaro šildymo bei vėdinimo kaštai.
       2022-05-13 09:41:07

Atgaivinantys burbuliukai: kokteilių receptai lietuvių meilės dienai paminėti

Lietuvių įsimylėjėliai gali džiaugtis, kadangi meilės garbei mūsų šalyje yra švenčiama ne viena, bet dvi šventės. Vasario mėnesį minime aistringąją Valentino dieną, o šiandien, gegužės 13 d. švenčiame lietuvių meilės deivės Mildos šventę.
       2022-05-13 08:46:17

Sukčiai įžūlėja: pernai išviliojo dvigubai daugiau pinigų

Praėjusiais metais sukčiai iš gyventojų elektroninėmis priemonės, Lietuvos bankų asociacijos duomenimis, išviliojo 10,2 mln. eurų - tai dvigubai daugiau nei 2020-aisiais.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.