iliustracija iliustracija iliustracija
iliustracija iliustracija
Naujienos

Skaitmeninių naujienų iniciatyvos inovacijų fondas kviečia teikti paraiškas

2017-03-10 16:17:23

Praėjusiais metais Skaitmeninių naujienų iniciatyvos inovacijų fondas (angl. Digital News Initiative Innovation Fund), iš 150 mln. eurų, skirtų paremti Europos naujienų industrijos inovacijomis pagrįstus projektus, skyrė 51 tūkst. eurų 252-iems ambicingiems skaitmeninės žiniasklaidos projektams 27-iose šalyse.

Nuo šiandien fondas kviečia dalyvauti trečiajame fondo etape.

„Nuo pat pradžių fondo tikslas buvo naujienų industrijoje dirbančioms organizacijoms suteikti ne tik erdvę, bet ir biudžetą eksperimentams, bandymams bei inovatyvių sprendimų įgyvendinimams. Kodėl mes tuo užsiimame? Todėl, kad mūsų patirtis dirbant „Google“ leido suprasti, jog visos drąsiausios idėjos prasideda nuo mažų žingsnių. Šio fondo tikslas – įdiegti naują mąstymą su neribotomis galimybėmis eksperimentuoti, bandyti ir kurti, – sako Ludovicas Blecheris, Skaitmeninių naujienų iniciatyvos inovacijų fondo vadovas.

– Per pirmuosius du etapus sulaukėme itin kokybiškų ir aukšto lygio paraiškų. Didžiuojamės galėdami prisidėti prie unikalių projektų įgyvendinimo ir suteikti finansavimą šimtams ambicingų projektų.“

Pasak vadovo, šiemet fondas laukia inovatyvių skaitmeninės žiniasklaidos projektų, orientuotų į naujų verslo modelių vystymą ar net siekį pakeisti vartotojų požiūrį į skaitmeninę žiniasklaidą bei jų vartojimo įpročius. „Paskutiniame etape norime paskatinti skirtingų projektų bendradarbiavimą, apimant tiek skirtingas industrijas, tiek įvairius regionus. Žinoma, norėtume, kad ši tendencija taptų gražia tradicija, todėl šio etapo tikslas yra paskatinti dalyvius ištirti ir atrasti naujas sritis – tokia plėtra, be abejonės, gali atnešti teigiamą finansinę naudą įmonėms“, – įsitikinęs L. Blecheris.

Skaitmeninių naujienų iniciatyva, kurios pradžia – „Google“ ir kelių Europos naujienų organizacijų partnerystė, laikui bėgant išsivystė į ekosistemą, kurioje daugiau nei 180 žmonių dirba išvien siekdami paremti aukštos kokybės žurnalistiką per technologijas ir inovacijas, įskaitant atvirojo kodo programą „Accelerated Mobile Pages Project“ ir leidėjams skirtą „YouTube Player“, naudojamą visoje Europoje. Fondo iniciatyva yra atvira visoms organizacijoms, susijusioms su Europos skaitmeninės žiniasklaidos industrija, nepriklausomai nuo dydžio ar gyvavimo trukmės.

Apie Skaitmeninių naujienų iniciatyvos inovacijų fondą:

Projektai

Fondas laukia inovatyvių skaitmeninės žiniasklaidos projektų, orientuotų į naujų verslo modelių vystymą ar net siekį pakeisti vartotojų požiūrį į skaitmeninę žiniasklaidą bei jų vartojimo įpročius. Projektai gali būti bandomieji, tačiau privalo turėti aiškiai užsibrėžtus tikslus ir reikšmingą skaitmeninį komponentą. Pabrėžiama, kad nėra jokio reikalavimo naudoti „Google“ produktus. Sėkmingi projektai – inovatyvūs, turintys teigiamą poveikį originalios skaitmeninės žiniasklaidos gamybai bei orientuoti į ilgalaikį tvarumą naujienų versle.

Tinkamumo kriterijus

Fondas laukia paraiškų iš leidėjų, startuolių ir kitų su skaitmenine žiniasklaida susijusių pavienių asmenų ar organizacijų iš Europos Sąjungos (ES) ar Europos Laisvosios Prekybos Asociacijos (ELPA) valstybių narių. Taip pat laukiami jungtiniai projektai.

Finansavimas

Galimos trys finansavimo kategorijos:

Prototipo projektai: atviri organizacijoms ir pavieniams asmenims, kurie atitinka tinkamumo kriterijų ir reikalauja iki 50 tūkst. eurų finansavimo. Šie projektai turėtų būti pirminėje stadijoje, idėjos – kūrimo procese, o pris 100 proc. visos sumos.
Vidutiniai projektai: atviri organizacijoms, kurios atitinka tinkamumo kriterijų ir reikalauja iki 300 tūkst. eurų finansavimo. Fondas priims prašymus finansavimui iki 70 proc. galutinės projekto sumos.
Dideli projektai: atviri organizacijoms, kurios atitinka tinkamumo kriterijų ir reikalauja daugiau nei 300 tūkst. eurų finansavimo. Finansavimas galimas iki 1 mln. eurų.

Išimtis: 1 mln. eurų finansavimo riba gali būti netaikoma dideliems jungtiniams projektams (tarptautiniai, skirtingų sektorių ar tuo atveju, jeigu įsitraukę keletas skirtingų organizacijų), taip pat projektams, kurie neša išskirtinę naudą naujienų verslui.

Kaip pateikti paraišką?

Apsilankykite Skaitmeninių naujienų iniciatyvos interneto svetainėje, kurioje rasite daugiau informacijos apie tinkamumo kriterijus, nuostatas ir sąlygas, paraiškos formą. Paraiškos turi būti pildomos anglų kalba, pateikimo terminas pirmajam finansavimo etapui – 2017 m. balandžio 20 d.

Valdymas

Fondas užtikrina skaidrų paraiškų teikimo bei jų atrinkimo procesą. Konfidencialumas yra labai svarbus; pareiškėjai neturėtų teikti itin konfidencialios informacijos.

Projekto komanda atsakinga už pradinį paraiškų atrinkimo etapą. Projekto komandą sudaro „Google“ darbuotojai, naujienų ir skaitmeninių sprendimų industrijos profesionalai, kurie įvertins pareiškėjų tinkamumo kriterijus, inovatyvumą bei poveikį. Komanda pateiks prototipo bei vidutinių projektų rekomendacijas fondo tarybai, kuri toliau vertins projektus pagal fondo atrankos procesą. Balsavimo būdu taryba taip pat atrinks geriausius didelio finansavimo projektus.

Tarybos nariai:

Joao Palmeiro, Portugalijos leidėjų asociacijos prezidentas, Skaitmeninių naujienų iniciatyvos inovacijų fondo pirmininkas
- Alexander Asseily, „State“ įkūrėjas ir vadovas, „Jawbone“ įkūrėjas
- Miriam Meckel, „WirtschaftsWoche“ vyr. redaktorius
- Arianna Ciccone, Perudžos tarptautinio žiniasklaidos festivalio įkūrėja ir vadovė
- Bartosz Hojka, „Agora S.A.“ vadovas
- Veit Dengler, „Neue Zürcher Zeitung“ vadovas
- Rosalia Lloret, Europos interneto leidėjų asociacijos instituvinių ryšių vadovė
- Bruno Patino, Žurnalistikos mokyklos „Sciences-Po“ dekanas
- Murdoch MacLennan, „Telegraph Media Group“ vadovas
- Bart Brouwers, Groningeno universiteto žurnalistikos profesorius
- Madhav Chinnappa, „Google“ priklausančios „News and Publichers“ strateginių reikalų direktorius
- Torsten Schuppe, „Google“ rinkodaros vadovas Europai, Artimiesiems Rytams ir Afrikai (EMEA)
- Ronan Harris, „Google“ viceprezidentas

Daugiau informacijos apie praėjusių metų projektus ieškokite digitalnewsinitiative.com. Paraiškas galima teikti ateinančias šešias savaites, iki balandžio 20 d.

Reklama
Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-01-27 13:11:33

Specialistai akcentuoja keliautojų sąmoningumo didinimą

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai ėmėsi laikinųjų papildomų atsargos priemonių koronaviruso grėsmei suvaldyti ir jau tris dienas iš eilės visuose trijuose Lietuvos oro uostuose konsultuoja Kinijoje keliavusius asmenis.
       2020-01-25 09:03:38

Kainų ir atlyginimų lenktynėse ryški pastarųjų persvara, bet atotrūkis mažėja

Vartotojai šiemet galės įpirkti daugiau prekių ir paslaugų, kadangi prognozuojama, jog atlyginimų augimo tempas beveik triskart viršys infliaciją. Vis dėlto, lėtėjant ekonomikos apsukoms, gyventojų perkamoji galia taip pat didės lėčiau.
       2020-01-25 07:43:09

Lietuvos oro uostuose – laikinosios priemonės koronaviruso rizikai suvaldyti

Pasaulyje netylant kalboms apie koronaviruso grėsmę Kinijoje Lietuva imasi laikinųjų papildomų atsargos priemonių. Nuo šeštadienio visuose trijuose Lietuvos oro uostuose budi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai.
       2020-01-24 22:47:33

Efektyvios aplinkosaugos pagrindas – neišvengiama atsakomybė už taršą

Laikydamas aplinkos apsaugą ir jos išsaugojimą ateities kartoms vienu iš valstybės prioritetų, Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda siekia efektyvios valstybinės kontrolės sistemos.
       2020-01-24 09:53:51

Draudikai atkreipia dėmesį: ką reikia žinoti mokant vairuoti šeimos narį?

Kelias iki vairuotojo pažymėjimo gavimo – ilgas ir vingiuotas, todėl neretai norėdami tvirčiau jaustis per praktikos egzaminą, vairavimo įgūdžių lavinimą patikime ne instruktoriams, o artimiesiems.
       2020-01-24 08:20:36

Praėjusiais metais lietuviai labiausiai pirko vyną – kodėl?

Valstybinei mokesčių inspekcijai paskelbus praėjusių metų alkoholio produktų realizavimo duomenis, akivaizdžiai matyti, kad galutinėje lentelėje karaliauja vynas. Jo pardavimai per 2019 m. išaugo net 18 proc.
       2020-01-24 08:16:37

Gali tekti susiveržti diržus: taupyti šiemet bus sunkiau

Pabrangusi elektra, degalų kainų šuolis ir iš paskos didėsiančios kitų prekių bei paslaugų kainos šiais metais sumažins Lietuvos gyventojų galimybes susitaupyti lėšų ilgesniam periodui. Juolab kad jau dabar šeimų biudžetą labiausiai tuština būtiniausios pragyvenimo išlaidos – šildymas, maistas ir paskolų grąžinimas.
       2020-01-23 17:34:28

Po „Brexit“ siuntas siųsti į Jungtinę Karalystę metus galėsime taip pat

Trečiadienį Jungtinės Karalystės Lordų Rūmams pritarus „Brexit“ sutarties įstatymo projektui ir, jeigu karalienė Elizabeth II jį patvirtins, iki šio mėnesio pabaigos ši šalis gali išstoti iš Europos Sąjungos.
       2020-01-23 17:30:14

Liudas Mažylis apie metų planus: „Bus intrigų“

Profesorius Liudas Mažylis jau daugiau nei pusmetį dirba Europos Parlamente (EP), kur jam pavyksta sėkmingai sujungti visas profesines patirtis: čia gelbsti ir chemiko, ir Europos Sąjungos politikos bei Europos integracijos dėstytojo žinios.
       2020-01-23 17:27:11

Lietuva ruošiasi 5G ryšio plėtrai

Aiški 5G ryšio plėtros vizija ir koordinuoti veiksmai padės Lietuvai siekti lyderystės 5G ryšio technologijoje tarp kitų Europos Sąjungos valstybių. Lietuva, įdiegusi šią naujos kartos technologiją, gali tikėtis pokyčių visuose svarbiausiuose sektoriuose.
       2020-01-23 13:39:22

Paskaičiuota, kiek įmonėms kainuoja netinkamo IT specialisto įdarbinimas

Verslo sėkmė priklauso nuo darbuotojų ir jų turimų kompetencijų. Tačiau rasti tinkamą specialistą, ypač IT srityje, šiandien tampa tikru iššūkiu daugelyje pasaulio šalių.
       2020-01-23 13:35:01

Mitas, kad saulės energijai reikia elektrinės ant stogo

„Galimybė vartoti žaliąją energiją gyvenant daugiabutyje iš tiesų unikali, ypač įvertinus tai, jog galima net neturėti elektrinės ant stogo ar šalia daugiabučio“, – pasakoja vilnietė Renata Sagatauskė.
       2020-01-23 13:30:57

Ilgai lauktos slidinėjimo atostogos: kaip jomis džiaugtis be traumų?

Iki pat kovo mėnesio tęsiantis slidinėjimo sezonui, šio sporto mėgėjai traukia į populiarius kalnų kurortus užsienyje, o draudikai skaičiuoja išaugantį traumų skaičių. Nepalankiai susiklosčius aplinkybėms, nusileidimas nuo kalno gali baigtis ne malonių įspūdžių aptarimu su draugais.
       2020-01-22 07:52:07

Nuotolinė ateities buitis: namams skirtos inovacijos, kurių norės daugelis

Praūžus metų laukiamiausiai „CES 2020“ technologijų parodai, žiniasklaida mirga nuo dar nematytų inovacijų ir neįtikėtiną pažangą rodančių prietaisų. Technologijų gamintojai pasistengė ir savo vartotojams pristatė daugybę buitį palengvinsiančių įrenginių.
       2020-01-22 07:35:31

Ligonių kasos pataria: kaip pasirinkti gydymo įstaigą?

Nors laisvai pasirinkti gydymo įstaigą, kurioje norima gauti pirminės asmens sveikatos priežiūros bei šeimos gydytojo paslaugas, privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti Lietuvos gyventojai gali jau gerą dešimtmetį, dėl tokio sprendimo žmonėms vis dar kyla vienokių ar kitokių klausimų.
       2020-01-22 07:29:31

Atlyginimas be lubų: kodėl gerai, kai darbuotojai uždirba daugiau nei vadovai

Didesnis atlygis turi labai menką ryšį su pasitenkinimu savo darbu, rodo per pastaruosius 120 metų atliktų tyrimų apžvalga. Kaip pastebi „Bitės“ pardavimo vadovas Giedrius Skliutas, situacija pasikeičia į priešingą pusę, kai bendrovėje įvedama atlygio be lubų sistema.
       2020-01-22 07:24:39

Saugantiems automobilius nuo vagių – veiksmingi patarimai

Automobilių detalių vagysčių Lietuvoje nuosekliai mažėja, tačiau vagių padaroma žala auga. Draudikai skaičiuoja, kad taip yra dėl didėjančio modernesnių automobilių, kuriuose montuojama daugiau įvairios įrangos – neretai, ganėtinai brangios arba turinčios aukštą vertę antrinėje rinkoje, skaičiaus.
       2020-01-22 07:20:54

Per 2019 metus – 1000 pranešimų RRT apie neteisėtą ar žalingą turinį internete

Per 2019 m. Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) interneto karštąja linija „Švarus internetas“ gavo 998 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete. Interneto vartotojai siuntė pranešimus apie internete aptiktą informaciją.
       2020-01-22 07:15:32

5 priežastys, kurios įtikins valgyti daugiau avokadų

Nors greitas gyvenimo tempas apsunkina galimybę į savo racioną įtraukti maistingų produktų, prekybos tinklo „Iki“ ekspertai išskiria svarbiausias avokadų savybes, kurios įtikins rinktis šį vaisių net labiausiai neturinčius laiko sveikai mitybai.
       2020-01-22 07:05:17

Lietuva turi ambiciją tapti žaliosios ekonomikos ir skaitmenizacijos lydere

Viešėdamas Pasaulio ekonomikos forume Davoso mieste, Šveicarijoje, Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda dalyvavo Europos lyderiams organizuotuose pietuose, kuriuose pasakė sveikinimo kalbą tema „Ekonominio augimo skatinimas Vidurio ir Rytų Europoje“.
       2020-01-18 11:14:36

Autonominis avarinis stabdymas: revoliucinė, bet ne visada veikianti sistema

2022 metais visi nauji Europos Sąjungoje parduodami automobiliai privalės stabdyti patys, t. y. turėti autonominio avarinio stabdymo (angl. Autonomous Emergency Braking, AEB) sistemas.
       2020-01-18 11:05:38

Apsipirkimas mobiliuoju telefonu: ko galime pasimokyti iš jauniausių?

Pasaulinės elektroninės prekybos statistikos duomenys rodo, jog 2020-ieji bus tie metai, kai perkant internetu mobilieji įrenginiai nukonkuruos kompiuterius. Populiarėjantis apsipirkimo būdas yra daug patogesnis dėl galimybės įsigyti norimų prekių bet kur ir bet kada.
       2020-01-17 17:00:16

Programavime įgyvendinti sumanymą iš pirmo karto sunkiai pavyksta

Informacinės technologijos (IT) mūsų gyvenime jau apsigyveno seniai ir trauktis nežada. Su informatika susijusių specialybių populiarumas vis dar auga, nors galima išgirsti nuomonių, kad šioje srityje specialistų turime daug, bet šią sferą profesionaliai išmanančių – trūksta.
       2020-01-17 16:55:58

Slaptos „Google Chrome“ funkcijos: kaip iš naršyklės gauti dar daugiau?

Šiandien interneto naršyklė „Google Chrome“ vis dar yra populiariausia pasaulyje. Dėl jos funkcionalumo, greičio ir patogumo, naršykle naudojamasi įvairiose platformose nuo asmeninių kompiuterių iki „Android“, „iPhone“ ar „iPad“ įrenginių.
       2020-01-17 16:47:24

Pieno kaina išaugo – stambieji ūkiai gauna europinį vidurkį

Lietuvos pieno perdirbimo įmonės 2019 metų gruodį už natūralų pieną stambiesiems šalies pieno ūkiams mokėjo europinį vidurkį siekiančią supirkimo kainą – 338,5 eurus už toną, arba 0,8 proc. daugiau nei lapkritį.
       2020-01-17 16:44:38

Saugūs internete: virtualaus gyvenimo taisyklės jaunuoliui

Šiandien jaunuoliai yra aktyvūs technologijų vartotojai, tad niekur nepalikti skaitmeninių pėdsakų internete beveik neįmanoma. Dėl to, itin svarbu rūpintis savo skaitmenine tapatybe, virtualioje erdvėje elgtis atsakingai ir apgalvotai, taip, kaip realiame gyvenime.
       2020-01-17 16:40:53

Mokslininkas apie žiemą dygstančius grybus: šis reiškinys mums siunčia žinią

Viešojoje erdvėje šią žiemą netrūksta gyventojų keliamų nuotraukų, kuriose – miške rasti grybai. „Tai ne prasimanymas, o šių metų žiemos realybė.
       2020-01-17 16:37:26

Laikas, kai moterų akys nustoja blizgėti: kaip sau padėti?

Keičiantis amžiui, keičiasi ir moteriškų hormonų pusiausvyra, o tai turi įtakos ir savijautai. „Eurovaistinės“ sveikatos specialistai sako pastebintys, kad moterims, kurios nežino, kaip tinkamai pasirūpinti savimi, tai gali trukdyti netgi paprasčiausiai kasdienei veiklai.
       2020-01-17 08:11:18

Dakaro organizatoriai „Agrorodeo“ komandai įteikė medalius už pagalbą varžovui

Dakaro ralio organizatoriai Vaidotui Žalai ir Sauliui Jurgelėnui už pagalbą prancūzų R. Chabot ir G. Pillot ekipažui įteikė „Epic story“ atminimo medalius, kurie yra dalijami istorijų, labiausiai atspindinčių Dakaro ralio dvasią dalyviams.
       2020-01-16 12:15:31

Banko kortelės kodą bandė išgauti mirtinais smūgiais

Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras Arvydas Gramba, surašęs kaltinamąjį aktą, teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje trys visaginiečiai kaltinami nužudymu. Jiems taip pat pareikšti kaltinimai dėl neteisėto disponavimo nužudytojo mokėjimo kortele bei jos neteisėto panaudojimo.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.
Reklama