Naujienos

Skaitmeninių naujienų iniciatyvos inovacijų fondas kviečia teikti paraiškas

2017-03-10 16:17:23

Praėjusiais metais Skaitmeninių naujienų iniciatyvos inovacijų fondas (angl. Digital News Initiative Innovation Fund), iš 150 mln. eurų, skirtų paremti Europos naujienų industrijos inovacijomis pagrįstus projektus, skyrė 51 tūkst. eurų 252-iems ambicingiems skaitmeninės žiniasklaidos projektams 27-iose šalyse.

Nuo šiandien fondas kviečia dalyvauti trečiajame fondo etape.

„Nuo pat pradžių fondo tikslas buvo naujienų industrijoje dirbančioms organizacijoms suteikti ne tik erdvę, bet ir biudžetą eksperimentams, bandymams bei inovatyvių sprendimų įgyvendinimams. Kodėl mes tuo užsiimame? Todėl, kad mūsų patirtis dirbant „Google“ leido suprasti, jog visos drąsiausios idėjos prasideda nuo mažų žingsnių. Šio fondo tikslas – įdiegti naują mąstymą su neribotomis galimybėmis eksperimentuoti, bandyti ir kurti, – sako Ludovicas Blecheris, Skaitmeninių naujienų iniciatyvos inovacijų fondo vadovas.

– Per pirmuosius du etapus sulaukėme itin kokybiškų ir aukšto lygio paraiškų. Didžiuojamės galėdami prisidėti prie unikalių projektų įgyvendinimo ir suteikti finansavimą šimtams ambicingų projektų.“

Pasak vadovo, šiemet fondas laukia inovatyvių skaitmeninės žiniasklaidos projektų, orientuotų į naujų verslo modelių vystymą ar net siekį pakeisti vartotojų požiūrį į skaitmeninę žiniasklaidą bei jų vartojimo įpročius. „Paskutiniame etape norime paskatinti skirtingų projektų bendradarbiavimą, apimant tiek skirtingas industrijas, tiek įvairius regionus. Žinoma, norėtume, kad ši tendencija taptų gražia tradicija, todėl šio etapo tikslas yra paskatinti dalyvius ištirti ir atrasti naujas sritis – tokia plėtra, be abejonės, gali atnešti teigiamą finansinę naudą įmonėms“, – įsitikinęs L. Blecheris.

Skaitmeninių naujienų iniciatyva, kurios pradžia – „Google“ ir kelių Europos naujienų organizacijų partnerystė, laikui bėgant išsivystė į ekosistemą, kurioje daugiau nei 180 žmonių dirba išvien siekdami paremti aukštos kokybės žurnalistiką per technologijas ir inovacijas, įskaitant atvirojo kodo programą „Accelerated Mobile Pages Project“ ir leidėjams skirtą „YouTube Player“, naudojamą visoje Europoje. Fondo iniciatyva yra atvira visoms organizacijoms, susijusioms su Europos skaitmeninės žiniasklaidos industrija, nepriklausomai nuo dydžio ar gyvavimo trukmės.

Apie Skaitmeninių naujienų iniciatyvos inovacijų fondą:

Projektai

Fondas laukia inovatyvių skaitmeninės žiniasklaidos projektų, orientuotų į naujų verslo modelių vystymą ar net siekį pakeisti vartotojų požiūrį į skaitmeninę žiniasklaidą bei jų vartojimo įpročius. Projektai gali būti bandomieji, tačiau privalo turėti aiškiai užsibrėžtus tikslus ir reikšmingą skaitmeninį komponentą. Pabrėžiama, kad nėra jokio reikalavimo naudoti „Google“ produktus. Sėkmingi projektai – inovatyvūs, turintys teigiamą poveikį originalios skaitmeninės žiniasklaidos gamybai bei orientuoti į ilgalaikį tvarumą naujienų versle.

Tinkamumo kriterijus

Fondas laukia paraiškų iš leidėjų, startuolių ir kitų su skaitmenine žiniasklaida susijusių pavienių asmenų ar organizacijų iš Europos Sąjungos (ES) ar Europos Laisvosios Prekybos Asociacijos (ELPA) valstybių narių. Taip pat laukiami jungtiniai projektai.

Finansavimas

Galimos trys finansavimo kategorijos:

Prototipo projektai: atviri organizacijoms ir pavieniams asmenims, kurie atitinka tinkamumo kriterijų ir reikalauja iki 50 tūkst. eurų finansavimo. Šie projektai turėtų būti pirminėje stadijoje, idėjos – kūrimo procese, o pris 100 proc. visos sumos.
Vidutiniai projektai: atviri organizacijoms, kurios atitinka tinkamumo kriterijų ir reikalauja iki 300 tūkst. eurų finansavimo. Fondas priims prašymus finansavimui iki 70 proc. galutinės projekto sumos.
Dideli projektai: atviri organizacijoms, kurios atitinka tinkamumo kriterijų ir reikalauja daugiau nei 300 tūkst. eurų finansavimo. Finansavimas galimas iki 1 mln. eurų.

Išimtis: 1 mln. eurų finansavimo riba gali būti netaikoma dideliems jungtiniams projektams (tarptautiniai, skirtingų sektorių ar tuo atveju, jeigu įsitraukę keletas skirtingų organizacijų), taip pat projektams, kurie neša išskirtinę naudą naujienų verslui.

Kaip pateikti paraišką?

Apsilankykite Skaitmeninių naujienų iniciatyvos interneto svetainėje, kurioje rasite daugiau informacijos apie tinkamumo kriterijus, nuostatas ir sąlygas, paraiškos formą. Paraiškos turi būti pildomos anglų kalba, pateikimo terminas pirmajam finansavimo etapui – 2017 m. balandžio 20 d.

Valdymas

Fondas užtikrina skaidrų paraiškų teikimo bei jų atrinkimo procesą. Konfidencialumas yra labai svarbus; pareiškėjai neturėtų teikti itin konfidencialios informacijos.

Projekto komanda atsakinga už pradinį paraiškų atrinkimo etapą. Projekto komandą sudaro „Google“ darbuotojai, naujienų ir skaitmeninių sprendimų industrijos profesionalai, kurie įvertins pareiškėjų tinkamumo kriterijus, inovatyvumą bei poveikį. Komanda pateiks prototipo bei vidutinių projektų rekomendacijas fondo tarybai, kuri toliau vertins projektus pagal fondo atrankos procesą. Balsavimo būdu taryba taip pat atrinks geriausius didelio finansavimo projektus.

Tarybos nariai:

Joao Palmeiro, Portugalijos leidėjų asociacijos prezidentas, Skaitmeninių naujienų iniciatyvos inovacijų fondo pirmininkas
- Alexander Asseily, „State“ įkūrėjas ir vadovas, „Jawbone“ įkūrėjas
- Miriam Meckel, „WirtschaftsWoche“ vyr. redaktorius
- Arianna Ciccone, Perudžos tarptautinio žiniasklaidos festivalio įkūrėja ir vadovė
- Bartosz Hojka, „Agora S.A.“ vadovas
- Veit Dengler, „Neue Zürcher Zeitung“ vadovas
- Rosalia Lloret, Europos interneto leidėjų asociacijos instituvinių ryšių vadovė
- Bruno Patino, Žurnalistikos mokyklos „Sciences-Po“ dekanas
- Murdoch MacLennan, „Telegraph Media Group“ vadovas
- Bart Brouwers, Groningeno universiteto žurnalistikos profesorius
- Madhav Chinnappa, „Google“ priklausančios „News and Publichers“ strateginių reikalų direktorius
- Torsten Schuppe, „Google“ rinkodaros vadovas Europai, Artimiesiems Rytams ir Afrikai (EMEA)
- Ronan Harris, „Google“ viceprezidentas

Daugiau informacijos apie praėjusių metų projektus ieškokite digitalnewsinitiative.com. Paraiškas galima teikti ateinančias šešias savaites, iki balandžio 20 d.

Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-09-22 16:21:16

Lietuvos eksporto prognozės: tikimasi, kad kitąmet sugrįšime į 2019 m. lygį

Prasidėjusi pandemija, griežtas ir ilgai užsitęsęs karantinas jau dabar pakeitė mūsų šalies bei viso pasaulio eksporto tendencijas, tačiau prognozuojama, kad poveikis bus dar didesnis nei tikėtasi – neigiamų pasekmių mastą lems tai, ar kils antroji viruso banga, ar ne.
       2020-09-22 09:28:02

Per vakar parą Lietuvoje patvirtinti 45 koronavirusinės infekcijos atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras praneša, kad per praėjusią parą Lietuvoje buvo patvirtinti 45 nauji COVID-19 infekcijos atvejai. Atvejai buvo patvirtinti 5 apskrityse: Kauno apskrityje patvirtinta 20 atvejų, Vilniaus – 13 atvejų, Šiaulių – 9, Klaipėdos – 2 atvejai ir 1 Alytaus apskrityje.
       2020-09-22 08:55:32

Kaip išvengti nugaros skausmų dirbant su kompiuteriu?

Nugaros skausmai yra viena iš dažniausių nedarbingumo priežasčių. Amerikos chiropraktikų asociacijos duomenimis, pusė darbingo amžiaus amerikiečių teigia patiriantys nugaros skausmus.
       2020-09-22 08:53:07

Psichologė pataria: kaip išvengti vaikų keliamų scenų apsipirkinėjant?

Krentantis ant žemės ir garsiai rėkiantis vaikas parduotuvėje – dažna tėvų baimė. Tačiau didelės vaikų užgaidos gali ne tik iššaukti nemalonias situacijas viešumoje, bet ir išbalansuoti santykius šeimoje.
       2020-09-22 08:50:37

Ką reikia žinoti prieš sėdant prie pakaitinio automobilio vairo?

Daugelis savo kasdienybės nebeįsivaizduoja be automobilio, todėl net ir kelių dienų pertrauka be asmeninės transporto priemonės tampa rimtu iššūkiu. Pastebima, kad pastaruoju metu šalies vairuotojai vis dažniau renkasi pakaitinio automobilio paslaugą, kurią siūlo jų draudimų bendrovės.
       2020-09-21 11:46:36

Tyrimas: 1 iš 5 lietuvių slaptažodį nulaužti užtruktų iki 10 sekundžių

Metai iš metų atliekami saugumo internete tyrimai rodo tą pačią bėdą – žmonės savo paskyroms apsaugoti naudoja apmaudžiai silpnus slaptažodžius, be to juos keičia – retai. Ši problema ypač paaštrėjo pandemijos metu, mat darbas iš namų padidino duomenų apsaugos ir privatumo grėsmes.
       2020-09-21 11:38:36

Noras eiti į mokyklą išblėso. Kaip reaguoti tėvams?

Pirmųjų dienų entuziazmas einant į mokyklą daliai vaikų po truputį slopsta. „Eurovaistinės“ vaistininkai sako sulaukiantys tėvų klausimų, kaip padėti vaikams turėti daugiau energijos ir noro mokytis. Pastebima, kad daugėja sloguojančių, kosinčių vaikų.
       2020-09-21 10:49:17

Šiandieninis COVID-19 valdymo komiteto posėdis ir sprendimai

Saulius Skvernelis šiandien po COVID-19 valdymo komiteto posėdžio informuoja: "Radviliškyje pratrūkęs COVID-19 židinys yra pamokanti istorija, kad viskas prasideda nuo neatsargaus elgesio. Tereikia labai nedaug: kažkas iškišo nosį per kaukę, kažkas nenusiplovė rankų – ir turime problemą.
       2020-09-21 10:44:22

Per praėjusią parą koronavirusas patvirtintas 70-čiai žmonių

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 70 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. 31 iš jų registruotas Vilniaus, 18 Šiaulių, 7 Kauno, 7 Telšių, 5 Panevėžio apskrityse. Dar po 1 atvejį vakarykštę parą patvirtinta Klaipėdos ir Marijampolės apskrityse.
       2020-09-20 11:39:52

Lietuvoje – 80 naujų koronaviruso atvejų

NVSC informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 80 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. 31 iš jų registruotas Šiaulių, 15 Vilniaus, 14 Kauno, 7 Panevėžio apskrityse. Tuo metu, Klaipėdos apskrityje registruoti 6 COVID-19 atvejai, Telšių – 4, dar po 1 – Tauragės, Alytaus ir Marijampolės apskrityse.
       2020-09-19 15:15:13

Kasiulevičius apie COVID-19: vienintelis būdas – mažinti socialinį aktyvumą

Lietuvoje nustačius kol kas didžiausią naujų per dieną nustatytų koronaviruso atvejų skaičių, Vilniaus universiteto profesorius sako, kad viruso plitimą sumažintų tik mažesnis žmonių socialinis aktyvumas.
       2020-09-19 11:18:26

REKORDAS! Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 99 koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 99 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 49 iš jų registruoti Šiaulių, 31 Vilniaus, 12 Kauno, 5 Panevėžio ir po 1 – Klaipėdos bei Marijampolės apskrityse.
       2020-09-18 16:05:55

Mažai judantiems biurų darbuotojams trumpėja raumenys ir formuojasi kupra

Sporto treneriai pastebi, kad vis daugiau žmonių skundžiasi nugaros skausmais, kurių priežastis dažnu atveju yra paprasčiausias judėjimo trūkumas. Biurų darbuotojų, kurie turi galimybę sportuoti darbe, ne tik fizinė sveikata, bet ir efektyvumas ir produktyvumas yra didesnis.
       2020-09-18 16:03:18

Lietuvos nacionaliniam dramos teatrui vadovaus Martynas Budraitis

Konkursą eiti Lietuvos nacionalinio dramos teatro generalinio direktoriaus pareigas laimėjo Martynas Budraitis, dabartinis šio teatro vadovas.
       2020-09-18 09:53:26

Praėjusią parą – 61 koronaviruso atvejis

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtintas 61 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejis. 22 iš jų registruoti Vilniaus, 13 Kauno, 11 Šiaulių, 8 Telšių, 4 Panevėžio, 2 Klaipėdos bei 1 Marijampolės apskrityse.
       2020-09-18 09:25:54

Dar nebuvote grybauti? Spėsite: štai kokie grybai augs iki pat šalnų

Pirmosios rudens savaitės grybautojams buvo išties dosnios, bet jei dar nespėjote prisirinkti miško gėrybių, laiko tikrai yra – anot profesionalaus grybautojo Vytenio Daugudžio, grybų sezonas tęsiasi iki pat sniego.
       2020-09-18 09:23:41

Ar išmaniems sprendimams atkeliaujant į automobilius vairuosime saugiau?

Šią savaitę vykstanti Europos judumo savaitė ir rugsėjį į miestus sugrįžtančios spūstys, kviečia atkreipti dėmesį į transporto iššūkius. Šiemet, nepaisant pandemijos, jau pirmosiomis rudens savaitėmis vien Vilniuje automobilių srautai lyginant su rugpjūčio rodikliais išaugo beveik dešimtadaliu, viešojo transporto – apie 20 proc.
       2020-09-17 10:12:20

Siūloma įtvirtinti asmeninio asistento paslaugą neįgaliesiems

Seimas pradėjo svarstyti socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio pristatytas Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIIP-5015), kuriomis siūloma įtvirtinti asmeninės pagalbos poreikį kaip vieną iš specialiųjų poreikių rūšių ir plėsti asmeninio asistento paslaugą.
       2020-09-17 10:07:47

Universitetas, kolegija ar programavimo akademija: kur mokytis programavimo?

Nutarus žengti į programavimo pasaulį, teks priimti ne vieną reikšmingą sprendimą. Ko gero, vienas svarbiausių – kokiu būdu ir pro kurias duris į šį šiandien daugelį viliojantį pasaulį geriausia ir efektyviausia įžengti. Arba, kitaip tariant, kur ir kaip mokytis programavimo.
       2020-09-17 09:13:08

Kaip išmaniosios technologijos gali padėti maitintis sveikiau?

Vėstantys orai ir artėjantis ligų sezonas priverčia dažniau susimąstyti apie savo sveikatą, o norint būti žvaliems ir energingiems, itin svarbu pilnavertė, subalansuota mityba. Įvairūs išmanūs įrenginiai suteikia vis daugiau galimybių patogiau, lengviau formuoti sveikos gyvensenos įpročius.
       2020-09-17 09:03:03

Lietuva ir informacinių ryšių technologijų reguliavimo sritis pasaulyje

Lietuva ir vėl pasaulyje įvertinta kaip viena iš geriausiai atitinkančių reguliavimo kriterijus informacinių ryšių technologijų (IRT) srityje. Tarptautinės Telekomunikacijų Sąjungos (ITU) paskelbtoje „ICT Regulatory Tracker 2019” ataskaitoje Lietuva už 2019 metus surinko 96,5 balus iš 100 galimų ir užėmė trečiąją vietą.
       2020-09-17 08:58:22

Rekordinis COVID-19 atvejų skaičius: per parą Lietuvoje – net 62

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 62 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 22 iš jų registruoti Vilniaus, 17 Kauno, 15 Šiaulių, po 3 – Panevėžio ir Klaipėdos apskrityse. Tuo metu, po 1 atvejį vakarykštę parą registruota Marijampolės bei Alytaus apskrityse.
       2020-09-16 09:41:50

Muilo nuperkame daugiau, tačiau ar rankas plauname taisyklingai?

Per pirmąjį šių metų pusmetį, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, rankų muilo pardavimai pagal apyvartą Lietuvoje išaugo 21 proc., o odos dezinfekavimo priemonių – 132 proc., rodo tarptautinės rinkos tyrimų bendrovės „Nielsen Baltics“ duomenys.
       2020-09-16 09:39:46

Lietuviškos bulvės: ar išties jau visi patiekalai išragauti?

Dažnam mūsų Italija yra skaniausių makaronų ir picų šalis, o į Prancūziją vyksta ištikimi jūros gėrybių gerbėjai, žinantys, kad būtent šioje šalyje ras aukščiausią kokybę. Tuo metu Lietuvos nacionalinė virtuvė neatskiriama nuo patiekalų su bulvėmis.
       2020-09-16 09:15:29

IT specialistų aukso amžius: kaip pritraukti geriausius darbuotojus?

Iki 2030 m. IT specialistų trūkumas pasaulyje pasieks 4,3 mln. darbuotojų. Jų kritiškai trūksta ir Lietuvoje. Pastaruosius dvejus metus šis skaičius siekė 3–4 tūkst. specialistų.
       2020-09-16 09:07:51

Praėjusią parą koronavirusas patvirtintas 45-iems žmonėms

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 45 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 21 iš jų registruotas Vilniaus, 7 Šiaulių, 5 Kauno, 4 Panevėžio apskrityse. Dar po 3 atvejus patvirtinta Tauragės ir Klaipėdos bei 2 Telšių apskričių gyventojams.
       2020-09-16 06:29:15

Kaip išsirinkti žuvų taukus ir ką būtina žinoti prieš juos vartojant?

Visi nuo seno žino žuvų taukų naudą kiekvieno sveikatai. Šis maisto papildas ypač aktualus šiuolaikiniam žmogui, kuriam ne visuomet pavyksta pasirūpinti visaverte mityba.
       2020-09-15 10:15:21

Lietuvoje registruota 11 naujų koronaviruso atvejų

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 11 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. 6 iš jų registruoti Kauno, 3 Vilniaus ir po 1 – Klaipėdos bei Telšių apskrityse.
       2020-09-15 06:59:56

Tyrimas: 1 iš 8 merginų Lietuvoje patiria moteriškos higienos priemonių stygių

Net labiausiai išsivysčiusiose valstybėse ir didžiuosiuose pasaulio miestuose menstruacijų tema vis dar išlieka tabu. Jaunos merginos ne tik nedrįsta šia tema kalbėti, bet ir neturi mensturacijų metu naudojamų higienos priemonių.
       2020-09-15 06:48:40

SM: atvykstantiems į Lietuvą privaloma elektroninė registracija

Susisiekimo ministerija informuoja, kad nuo šio antradienio, rugsėjo 15 d., visi keleiviai, atvykstantys į Lietuvą reguliariais, specialiais ar užsakomaisiais reisais oro, jūrų ar sausumos transportu, turi elektroniniu būdu pateikti savo asmens duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC).
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.