Naujienos

Vilniaus mokiniams įrengta pirmoji modernių technologijų klasė

2017-03-29 10:27:26

Vilniaus Antakalnio progimnazijoje pradeda veikti pirmoji sostinėje „Šiuolaikinės mokymosi aplinkos" (ŠMA) bandomoji klasė. Joje nuolat veiks spartus belaidis internetas, o efektyviai ir įdomiai mokytis padės išmanieji įrankiai.

Ekspertai pabrėžia, kad šiuolaikinės technologijos iš esmės keičia mokymosi aplinką ir mokinių motyvaciją, o šis modelis gali būti vienu iš pavyzdžių, sufleruojančių, kaip mokyklų klasės atrodys ateityje.

Naujojoje eksperimentinėje klasėje veikia naujausi technologiniai sprendimai: interaktyvi lenta, planšetiniai kompiuteriai, į kuriuos instaliuota speciali programinė įranga, ir biuro programų paketas. Šioje klasėje mokiniai naudosis elektroninėmis pratybomis, integruotomis su mokyklos e. dienynu. Visa tai apjungia spartus ir saugus belaidis internetas.

„Šią klasę sukūrėme kaip modelį Lietuvos mokykloms, norinčioms įtraukti šiuolaikines technologijas į vaikų ugdymą. Kaune, Klaipėdoje, Šilutėje, Šiaulių rajone ir net Vašingtono lietuvių mokykloje įrengtos klasės parodė, kad technologijos tikrai gerina vaikų rezultatus ir jų motyvaciją", - sako Jonas Sadauskas, „Telia" viešojo sektoriaus padalinio vadovas.

„E. mokyklos" ugdymo turinio grupės vadovė Jūratė Mikulevičiūtė sako, kad visa aplinka kurta taip, kad suteiktų kuo daugiau galimybių efektyviam mokytojo ir mokinių darbui, siekiant užsibrėžtų mokymo(si) tikslų.

„Švietimo ekspertai sutaria, kad modernus mokymasis turi atliepti šiuolaikinės visuomenės poreikius. Šių dienų reikalavimus labai aiškiai dėlioja pati darbo rinka. Darbdaviams reikia darbuotojų, pasižyminčių kritiniu mąstymu, kūrybiškumu, gebėjimu spręsti problemas kompleksiškai ir, žinoma, turinčių informacinių komunikacinių technologijų raštingumo gebėjimų. Visų šių savybių ugdymas ir turėtų būti svarbiausias švietimo sistemos uždavinys", - teigia ji.

Specialistė pabrėžia, kad apgalvotas ir tikslingas technologijų naudojimas, parinkus ugdymo tikslus įgyvendinantį skaitmeninį turinį, įrangą, aiškias darbo ir siekiamo rezultato taisykles, suteikia mokymo procesui daugiau privalumų. Pavyzdžiui, padeda mokinius įtraukti į mokymosi procesą, juos motyvuoti, atskleisti individualius jų gebėjimus ir pasiekti geresnių rezultatų.

„Naujausi tyrimai pabrėžia individualizuoto ugdymo svarbą. Viena iš priežasčių, dėl kurių mokinių pasiekimai prastėja, mažėja jų susidomėjimas mokslu, yra ta, kad vaikas gauna per sunkias arba per lengvas užduotis. Vaikai yra skirtingi ir kiekvienas turi dirbti pagal savo žinių ir gebėjimų lygį. Tai nėra paprasta, nes mokytojui vien paruošti tokią mokomąją medžiagą arba ją adaptuoti užtrunka. Tokioje situacijoje labai gelbėja būtent įvairios elektroninės mokymosi priemonės, kuriose pateikiamos užduotys skirtingų pasiekimų lygių mokiniams", - teigia J. Mikulevičiūtė.

Būtinybę į ugdymo procesą integruoti šiuolaikines technologijas pripažįsta ir Antakalnio progimnazijos direktorius Tomas Jankūnas. Anot jo kūrybiškas, žaismingas technologijų panaudojimas ne tik ugdo bendrąsias jaunuolių kompetencijas bei gebėjimus, bet ir skatina smalsumą, moko pasitelkti technologijas sprendžiant šių dienų iššūkius.

„Vaikai įvairias technologijas kasdien naudoja savo aplinkoje, o mokykloje jos pritaikomas retai arba išvis nenaudojamos. Pamokos dažnai vyksta tuo pačiu būdu kaip ir prieš 20 metų, nes mokytojams yra iššūkis kiekvieną pamoką Z kartos vaikams paversti savotišku stebuklu, kuriame netrūktų interaktyvumo, kiekvienas mokinys darytų pažangą, būtų įvertintas ir t.t. Manau, mums jau seniai laikas keistis, nes toks ugdymas paprasčiausiai neatitinka šiuolaikinio mokymosi konteksto", - sako pedagogas.

Vilniaus miesto mero patarėjas Albertas Lakštauskas įsitikinęs, kad šiandien investuodami į modernias mokymosi priemones, kurios integruotos su kitu ugdymo turiniu, turėsime įdomesnes pamokas.

„Išmaniųjų technologijų pasitelkimas ugdymo procese padeda mokytojams lengviau atrasti bendrą kalbą su mokiniais, sudominti juos, aktyviau įtraukti į veiklą pamokoje. Antakalnio progimnazijoje pradėjusi veikti išmaniųjų technologijų klasė - geras pavyzdys, kai mokiniams sudaromos naujos galimybės naudoti kompiuterius skirtingų dalykų pamokose. Svarbu, kad tam tinkamai pasiruoštų mokytojai, ir panašios praktikos būtų diegiamos kitose Vilniaus mokyklose ", - teigia jis.

Iš viso Lietuvoje šiuo metu veikia jau 16 ŠMA klasių: Kaune - 11, Šilutėje - 3, Klaipėdos mieste ir Šiaulių r. - po vieną. Taip pat viena ŠMA klasė įdiegta lietuvių mokykloje Vašingtone. Mokinių atsiliepimai ir mokslo rezultatai nuteikia optimistiškai. Pavyzdžiui, Kauno Milikonių pagrindinėje mokykloje, kurioje ŠMA bandomoji klasė buvo įdiegta 2015-2016 m., 47 proc. padidėjo mokinių motyvacija mokytis, 7 proc. išaugo pažangumas. Kitoje Kauno mokykloje, KTU Vaižganto progimnazijoje, 83 proc. pradinukų ir 43 proc. 5-6 klasės mokinių išsakė nuomonę, kad pamokos tokioje klasėje yra įdomesnės.

ŠMA klasė - tai bendras „TAMO", „Telia", „Microsoft", „HP" ir „BMK" projektas.

Ši naujiena peržiūrėta 4487 kartus. Komentuojame:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2023-03-31 12:05:30

Kai ilgai ruoštas rašto darbas netikėtai dingsta: kaip išsaugoti kelias kopijas

Netikėtai prarastas rašto darbas gali sukelti labai daug streso visiems šiuo metu mokslus baigiantiems studentams. Svarbiausią savo metų ar netgi ketverių darbą galite prarasti nuspaudę neteisingas mygtukų kombinacijas, nepersikėlę į saugią vietą arba netyčia ištrynę.
       2023-03-30 17:21:30

Per trejus metus elektromobilių padaugėjo 5 kartus

Vis daugiau lietuvių persėda į elektromobilius. Pagal VĮ „Regitra“ duomenis, per pastaruosius trejus metus įkraunamų hibridinių automobilių ir elektromobilių Lietuvoje padaugėjo beveik 5 kartus.
       2023-03-29 14:58:36

Kodėl Lietuvoje galime matyti ir girdėti kitose šalyse transliuojamas laidas?

Gyvendami Lietuvoje, ypač pasienio regionuose, dažnai galime matyti kaimyninių šalių transliuojamas televizijos programas ir klausytis radijo laidų.
       2023-03-29 14:54:57

Pigios elektros laikai baigėsi, ko reikia saulės energetikos proveržiui

Saulės energetika Lietuvoje didina tempus. Pernai fiksuota rekordinė saulės energetikos plėtra – Aplinkos bendros galios elektrines.
       2023-03-29 13:04:30

Dirbtinio intelekto asistentės „Siri“ galimybės, apie kurias gal dar nežinote

Esamiems „Apple“ įrenginių naudotojams nereikia ilgos įžangos apie tai, kas yra „Siri“ ir pasakoti apie šios išmanios asistentės privalumus ar trūkumus. Tačiau net ir ilgamečiai vartotojai neišnaudoja visų galimybių, o kai kurios komandos nustebina „iPhone“ ar kitų „iOS“ įrenginių gerbėjus.
       2023-03-28 13:20:23

Televizorių gamintojai žengia į ryškumo karus ir vaizdus be laidų

Šių dienų televizoriai, rodos, pasiekė lygį, kai tobulėti nebėra kur. Beveik visi jie ploni it skustuvas ir mūsų akis jau kurį laiką glosto 4K ar dar didesnės raiškos vaizdai.
       2023-03-28 12:53:43

Kauno marių regioninio parko atstovas: kai kurie vaikai nėra buvę miške

Gamtos mokyklos labai populiarios Norvegijoje, Švedijoje ir Suomijoje. Net mažiausi Norvegijos vaikai itin daug laiko praleidžia gamtoje, nepriklausomai nuo oro sąlygų.
       2023-03-28 12:21:18

Sausas ar šlapias maistas: patarimai, kaip išsirinkti tinkamą augintinių pašarą

Lentynose išvydus pašaro augintiniams asortimentą, gali kilti nemažai klausimų – sausas ėdalas, konservai, šlapias maistas maišeliuose? O gal viskas kartu?
       2023-03-28 09:03:24

Kaip nesudėtingai ir nebrangiai paruošti skirtingų rūšių mėsą

Artėjant ryškiausiai pavasario šventei, lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ inicijuota apklausa atskleidė, kad beveik pusė gyventojų patiekalus savo velykiniam stalui ketina gamintis patys, o kas antras planuoja paruošti bent dalį vaišių.
       2023-03-26 21:09:29

Meniu „Auksiniais scenos kryžiais“ pagerbti geriausi 2022 metų scenos menininkai

Kovo 26 d. įteiktos Kultūros ministerijos Profesionaliojo scenos meno premijos ir atminimo ženklai – „Auksiniai scenos kryžiai“, „Boriso Dauguviečio auskaras“ bei Padėkos premija.
       2023-03-24 10:19:57

RRT argumentai „už“ ir „prieš“ išankstinio mokėjimo kortelių registraciją

Seime ruošiamasi svarstyti įstatymo pataisą, numatančią, kad Lietuvoje nebeliktų „anoniminių“ SIM kortelių. Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) išnagrinėjo tokį sprendimą ir pateikė savo įžvalgas dėl galimų pasekmių.
       2023-03-23 11:44:51

Šviesolaidis ir 5G ryšys: konkurentai ar kaip kirvis su kotu?

Nors šviesolaidinis internetas Lietuvoje skaičiuoja jau trečią dešimtmetį, o komercinis 5G įjungtas tik pernai, tačiau naujos kartos mobilusis ryšys techninėmis savybėmis meta iššūkį stiklo skaiduloms.
       2023-03-23 11:39:33

F kodo baimė: pirmas žingsnis lemtingas

„Egzistuoja toks juokas – diagnozės neturi tas, kuris nebuvo pas psichiatrą. Neva, jei neturi diagnozės, jau ir sveikas“, – sako klinikinis psichologas Antanas Mockus. Anot jo, klaidinga manyti, jog visuomenėje yra arba tik sveiki, arba nesveiki.
       2023-03-23 11:35:25

Elektroniniam parašui reikės naujo pavyzdžio asmens tapatybės kortelės

Asmens dokumentų išrašymo centras prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – ADIC) praneša, kad kvalifikuotam elektroniniam parašui sukurti bus reikalingos naujo pavyzdžio asmens tapatybės kortelės.
       2023-03-22 11:20:00

Daržininkystė pradedantiesiems: kaip užsiauginti derlių patiems?

Šviežio derliaus gėrybės ne vieną įkvepia įsirengti savo nuosavą daržą. O ir įsibėgėjantis pavasaris praneša apie artėjančius sodininkystės darbus. Be to, savų produktų auginimas gali tapti ne tik mėgstama laisvalaikio veikla, bet ir dovanoti sveikesnių – ekologiškų daržovių.
       2023-03-22 11:17:00

Nemiga dar ne nuosprendis: ką apie jūsų miegą gali pasakyti išmanieji įrenginiai

Apie tai, kaip ramiai ir kiek ilgai miegate, nebūtinai turite spręsti patys – apie savo poilsio kokybę galite sužinoti ir iš išmanaus laikrodžio arba specialių įrenginių. Šie įrenginiai kiekvieną naktį analizuoja jūsų miego įpročius.
       2023-03-22 10:10:39

Erkių sezonas jau prasidėjo – kaip tinkamai apsaugoti savo keturkojus?

Atėjus pavasariui skubame mėgautis bundančia gamta. Deja, ilgėjant pasivaikščiojimams su augintiniais, ne vienam jo šeimininkui galvos skausmu tampa gamtoje tūnantys parazitai ir jų platinamos ligos.
       2023-03-21 12:58:24

Ekspertai: ką butų gyventojams reikia žinoti apie nutolusias saulės elektrines

Brangstant elektrai, vis daugiau žmonių svarsto apie nuosavos saulės elektrinės įsirengimą. Ir nors ilgą laiką manyta, kad investuoti į saulės energiją gali tik namų savininkai, tačiau ši galimybė prieinama ir daugiabučių gyventojams.
       2023-03-21 12:39:42

Kaip teisingai laistyti orchidėjas namuose jums gali pasakyti programėlės

Galite nebesukti galvos dėl to, kokiu būdu laistyti orchidėjas, tinkamai prižiūrėti kaktusus ar tręšti daržovių ūkį savo sode – visa galite sužinoti ir iš išmaniųjų aplikacijų.
       2023-03-21 12:39:42

Tyrimas atskleidė – 1 iš 4 naudotų automobilių į Lietuvą įvežamas iš Vokietijos

Daugybė automobilių pradeda savo gyvenimą vienoje šalyje, kol galiausiai kažkuriuo metu atsiduria kitoje. Tai ypač tinka kalbant apie Vakarų Europos transporto priemones, kurios sudaro didelę dalį naudotų automobilių rinkos Rytų Europoje.
       2023-03-20 15:05:50

Laimės dienos proga: pataria, kaip išlikti laimingam technologijų pasaulyje

Internetas ir socialiniai tinklai labai greitai tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi. Dabar ieškodami ramybės skubame slėpti mobiliuosius ir bėgti nuo socialinių tinklų, tačiau, psichologo teigimu, toks nusiteikimas tik apriboja mūsų laimę.
       2023-03-20 15:03:09

„Bolt“ paspirtukų sezonas: nauji miestai ir mažiau tolerancijos nusižengimams

Į Lietuvos miestų gatves šią savaitę sugrįžta žalieji el. paspirtukai – susisiekimo paslaugų platforma „Bolt“ pradeda penktąjį sezoną mūsų šalyje.
       2023-03-19 08:02:04

Saulės moduliai: kuo juos nuplauti pavasarį?

Po tamsios ir niūrios žiemos saulės modulių savininkai ruošiasi pradėti „gaudyti“ pavasario saulę. Tačiau kartu su prasidedančiu intensyviu saulės gamybos sezonu patariama nepersistengti valant, plaunant ar kitaip bandant nušveisti saulės modulius.
       2023-03-16 14:40:26

Kur dingsta jūsų internetas: kurios aplikacijos „suvalgo“ daugiausiai duomenų?

Jeigu nusprendėte atsisiųsti kelių valandų trukmės filmą naudodami mobiliuosius duomenis, jums prireiks apie 6 GB. Maždaug tiek pat duomenų sunaudotumėte naršydami internete visą savaitę arba kiekvieną dieną kalbėdami vaizdo skambučiais.
       2023-03-15 14:38:41

Kibernetinės grėsmės: ko išmokome per metus?

Ukrainoje jau daugiau nei metus tęsiantis Rusijos invazijai, karas paraleliai vyksta ir virtualioje erdvėje. Apie šį, kibernetinį, karą girdime mažiau nei apie karinius veiksmus ant žemės.
       2023-03-15 14:14:21

RRT sprendimas leis pagerinti televizijos transliavimo kokybę regionuose

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) leido padidinti devynių skaitmeninės antžeminės televizijos stočių siųstuvų galias. Toks sprendimas susijęs su geresne televizijos transliavimo kokybe.
       2023-03-15 14:07:27

Gaminantiems vartotojams: kompensavimo tvarka už elektrinių sukauptą perteklių

Pernai daugiau nei 10 tūkst. „Ignitis“ klientų, įsigijusių elektrines saulės parkuose ar įsirengusių jas ant stogo, pagamino daugiau elektros energijos nei reikia jų individualiems poreikiams. Už sukauptą energijos perteklių, gyventojai gali gauti kompensaciją.
       2023-03-15 14:02:19

Elektros rinkoje – kova dėl vartotojų: vis daugiau gyventojų keičia tiekėją

Antrą mėnesį mažinamos elektros kainos nepriklausomų elektros tiekėjų klientų skaičius kreipia skirtingomis kryptimis – vieni sulaukia daugiau naujų klientų, kiti skaičiuoja praradimus.
       2023-03-15 13:58:16

„Bolt“ reikalaus iš užsieniečių vairuotojų bazinių anglų kalbos žinių

Susisiekimo paslaugų platforma „Bolt” kovo mėnesį pradeda iniciatyvą, skirtą sustiprinti pavežėjimo paslaugas teikiančių asmenų bendravimo įgūdžius. Užsienio šalyje išduotą vairuotojo pažymėjimą registracijai pateikiantys vairuotojai nuo šiol privalo turėti ir bazinių anglų kalbos žinių sertifikatą.
       2023-03-15 13:58:16

„iPhone“ ir „iPad“ netrukus atsiras nauja saugumo funkcija: kaip ji apsaugos?

„Apple“ skelbia apie visiškai naują saugumo funkciją (angl. „Advanced Data Protection“), kuri jau netrukus atsiras jūsų išmaniajame „iPhone“ ir „iPad“. Ši funkcija papildomai apsaugos telefono duomenis taip, kad jų niekaip negalės pasiekti įsilaužėlis ar netgi valstybinės institucijos darbuotojas.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.