iliustracija iliustracija iliustracija
iliustracija iliustracija
Naujienos

Kodėl nauji geriausi išmanieji telefonai-flagmanai brangsta?

2017-05-11 10:31:47

Pigiausias šių metų pagrindinių išmaniųjų telefonų gamintojų flagmanas „Huawei P10“ kainuoja 600 €. Kodėl aukščiausios klasės naujausi įrenginiai kiekvienais metais brangsta ir ar tai tikrai bloga tendencija?

Nauji flagmanai – specifinė mobiliųjų įrenginių rūšis, ypač tokioje šalyje kaip Lietuva. Ko gero visi technologijų mylėtojai mėgsta apie juos skaityti, praktiškai kiekvienas nori turėti naujausią flagmaną, tačiau daugumos klientų kišenėse vis dėlto atsiduria mažiau skausmingi piniginei variantai arba flagmanai, bet ne naujausi. Pasak Varle.lt mobiliųjų telefonų specialistų, panašu, kad ši situacija dar greitai nepasikeis, nes premium klasės išmanieji telefonai, t.y. tie, kurie pasižymi didžiausiu galingumu, yra inovatyviausi ir daugiausiai kainuoja, kiekvienais metais dar labiau brangsta.

Pasak Varle.lt mobiliųjų telefonų specialistų, šią tendenciją galima pastebėti lyginant tų pačių serijų išmaniųjų telefonų naujų kartų kainas jų pasirodymo metu. Pavyzdžiui, pasirodymo metu „Huawei P9“ kainavo 600 €, o „Huawei P10“ jau 650 €. Nustatyta „Samsung Galaxy S7“ kaina pasirodymo metu buvo 719 €, o „Samsung Galaxy S8“ – 809 €. Žinoma, jei pažvelgtume į dar ankstesnius metus, skirtumai būtų dar ryškesni. Ką mums reiškia augančios naujų flagmanų kainos?

Išmanusis telefonas privalo turėti patrauklų dizainą

Išmanieji telefonai, ypač tie, kurie priklauso aukščiausiai klasei yra naudotojams kažkas daugiau nei tiesiog eilinis elektroninis įrenginys. Iš esmės galima nesutikti su šiuo teiginiu, tačiau nemažai daliai žmonių telefonas yra neatsiejamas prestižo determinantas bei svarbiausias langas į skaitmeninį pasaulį. Kitais žodžiais tariant, jau seniai į telefoną nebežiūrime tik kaip į ryšio priemonės įrenginį. Dėl šitos priežasties norime iš gamintojų patrauklių ir stilingų išmaniųjų.

Požiūrio į išmaniuosius telefonus pasikeitimą ir jų dizaino reikšmės išaugimą puikiai iliustruoja atsakingo už „Samsung“ telefonų projektavimą Kim Gae-Young žodžiai: „Iki 2013 m. rinka sparčiai plėtėsi, o į išmaniuosius telefonus žmonės visų pirma žiūrėjo kaip į funkcinius produktus. Vėliau jie tapo įrenginiais, kurie lydi žmones kiekviename žingsnyje. Būtent tokie požiūrio į išmaniuosius telefonus pokyčiai lėmė, kad „Samsung“ nustojo savo flagmanų gamyboje naudoti plastiką ir pakeitė jį kokybišku stiklo ir aliuminio deriniu“.

Pasak Varle.lt mobiliųjų telefonų specialistų, šiandien gamintojams norint pavergti milijonų naudotojų širdis nebeužtenka pasiūlyti telefoną, kuris būtų paprasta juoda plyta su ekranu. Aukščiausios kainos segmento telefonas turi pasižymėti savitu charakteriu ir nuo pirmo žvilgsnio komunikuoti premium kokybę. Ir nesvarbu, kad tokie norai lemia, jog gamintojai didina investicjas į įrangos gamybos procesus. Taip pat nepamirškime ir reklamos veiksmų. Be žymių ambasadorių, viliuojančių klipų ir banerių net ir inovatyviausias įrenginys komerciškai nepasiektų didesnės auditorijos nei technologijomis besidominčios grupės. Pripažinkime, kad retas kuris mūsų pasiryžtų išleisti daugiau nei 600 eurų telefonui, apie kurį niekas nežino ir niekas nekalba net jei tai ir būtų tikrai galingas ir techniškai patrauklus įrenginys.

Naujos idėjos daugiau kainuoja

Remiantis „Deloitte“ tyrimo ataskaitos duomenimis, 76% naudotojų pabudus ryte dar pusvalandį žiūri į telefono ekraną, o 68% naudojasi išmaniuoju pusvalandį prieš miegą. „Infotrends“ praneša, kad šiais metais telefonais užfiksuosime kažkur bilijoną nuotraukų. Taigi skaičiai kalba patys už save: išmanieji telefonai yra vieni labiausiai naudojamų ir mums reikalingų elektronikos prietaisų. Išmaniųjų telefonų dėka šiandien klausomės muzikos, perkame įvairias prekes internetu, pradedame mokėti jais fizinėse parduotuvėse, fotografuojame, skaitome knygas ir naujienas ir t.t., taigi šiuose įrenginiuose jau neturėtų būti jokių kompromisų kalbant apie patikimumą ir funkcionalumą.

Mūsų augantys reikalavimai ir lūkesčiai išmaniųjų telefonų atžvilgiu lemia, kad auga gamintojų investicijos ir išlaidos, skirtos tyrimų, produkto vystymo ir gamybos procesams. Dvigubos pažangios kameros, akies rainelės skaitytuvas, saugi greitojo įkrovimo technologija, HDR palaikantis ekranas, programinė įranga išnaudojanti sudėtingus algoritmus – tokių technologijų ir sprendimų sugalvojimas ir įgyvendinimas nemažai kainuoja. Tiesa, dauguma tokių funkcijų anksčiau ar vėliau atsiranda vidutinės kainos segmento įrenginiuose, tačiau iš tikrųjų moka už juos asmenys, kurie perka naujausius flagmanus. Žinoma, visada brangiausi ir naujausi modeliai siūlė daugiausiai, tačiau šiandien naujų patobulinimų originalumas iškeltas į visiškai kitą lygmenį.

Tai lėmė tas faktas, kad flagmanų naujų kartų modeliai pasirodo prekyboje kiekvienais metais, o jų našumas jau neauga tokiu tempu kaip anksčiau. Pavyzdžiui, lyginant su „Galaxy S7“ šių metų „Galaxy S8“ CPU našumas išaugo 10%, o GPU – 21%, taigi ne taip jau ir daug. O dviejų metų senumo „Galaxy S6“ vis dar puikiai susitvarko su visomis jam iškeltomis užduotimis. Pasak Varle.lt mobiliųjų telefonų specialistų, inovacijų išmaniuosiuose telefonuose gamintojams jau reikia ieškoti už procesoriaus ribų, o tokios paieškos žinoma, turi savo kainą ir visai nesvarbu ar dvigubas kameras telefonuose traktuosime kaip įdomią funkciją ar kaip bergždžius gamintojo bandymus pasiūlyti mums naują įrenginį.

Kadangi vidinės konstrukcijos elementai tobulėja ir tampa sudėtingesni, jų kaina taip pat auga. Pavyzdžiui, analitinė kompanija „TrendForce“ prognozuoja, kad mobiliesiems įrenginiams skirtos RAM atmintys šiais metais pabrangs vidutiniškai 10%. Tai irgi prisideda prie didesnės galutinės naujų flagmanų kainos.

Flagmanai formuoja prekės ženklo įvaizdį

Flagmanų kaina tam tikra prasme yra nulemta gamintojo suformuoto įvaizdžio ir komunikuojamos prestižo vertės. Pavyzdžiui, kartais galima pastebėti, kad abu išmanieji telefonai pasižymi praktiškai identiškais techniniais parametrais, tačiau jų kaina skiriasi kokiais gerais 300 eurų. Kodėl? Nes toks išmanusis telefonas dažniausiai būna pozicionuojamas kaip aukštesnės klasės įrenginys, skirtas reikliems naudotojams. Nes tokio telefono kamerą puošia, pavyzdžiui, „Leica“ logotipas arba remia stipri reklamos kampanija.

Kalbant apie prestižą, brangius telefonus stengiasi siūlyti ir „HTC“ kompanija, kuri pastaraisiais metais kažkaip neteko savo prestižinių flagmanų gamintojų statuso. Štai pavyzdžiui, naujasis „HTC U Ultra“ kainuoja daugiau nei 700 eurų. Žinoma, jei ant jo korpuso puikuotųsi „Apple“ prekės ženklas, šis telefonas turėtų didesnę potencialią auditoriją. Iš tikrųjų premium klasės įrenginių pasiūlos strategija kiekvienam gamintojui yra specifinis ir kartais slidus reikalas, kurį formuoja nuolatinė prekės ženklo vertės komunikacija.

Kodėl brangstantys nauji flagmanai nėra bloga tendencija?

„Žinoma, nauji flagmanai brangsta, tačiau ne kiekvienam žmogui reikia naujausio flagmano. Išmaniųjų telefonų rinkos evoliucija lėme, kad atsirado įrenginių tipas, kurį mes Varle.lt viduje įpratome vadinti „super vidutiniokais“. Be abejo, tokie išmanieji kai kurių parametrų požiūriu atsilieka nuo brangiausių naujų flagmanų, tačiau pasižymi tikrai puikia pagaminimo kokybe, geromis kameromis ir siūlo sklandų veikimą. Galima pastebėti, kad išmaniųjų telefonų eros pradžioje, naudojimasis ne flagmanu buvo tikra kančia, o šiandien įrenginys už 300 eurų sugeba praktiškai viską ir yra beveik toks pat galingas kaip ir 600 eurų kainuojantis modelis. Ir naudojimasis telefonu, nepriklausančiam premium klasei, nesukelia tokio didelio diskomforto, kaip tai būdavo, pavyzdžiui, prieš 5 metus.“, – teigia Varle.lt komercijos direktorius Marius Butauskas.

Stipri išmaniųjų telefonų gamintojų konkurencija lemia, kad vis daugiau funkcijų, siejamų su flagmanais, randa savo vietą pigesniuose modeliuose kur kas greičiau nei dar prieš porą metų. Pavyzdžiui, vidutinės klasės išmaniajame „Samsungu Galaxy A5 (2017)“ rasime atsparumą vandeniui ir dulkėms bei visada įjungto ekrano „Always-on-display“ režimą. Pirštų atspaudų skaitytuvas jau tapo standartinė išmaniųjų telefonų funkcija. Taigi, galbūt brangstantys flagmanai nėra bloga tendencija? Juk niekas neliepia jų pirkti, tačiau nauji flagmanai nusako teigiamas technologijų ir stiliaus tendencijas, kurios lemia bendrą mobiliųjų įrenginių rinkos pažangą.

Reklama
Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų el. paštas:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
iliustracija2019-08-16 18:38:48

Atostogų paskui vietinius: kur rudenį pasitinka pietų europiečiai?

Nuo Portugalijos Algarvės iki Graikijos Peloponeso – Pietų Europoje rudenį pasitinka tie, kurie mėgsta šilumą, ramybę, tobulo grožio paplūdimius ir skanų maistą: nuo čili festivalio iki pagal slaptą receptą gaminamų desertų.
iliustracija2019-08-16 18:35:15

Minint 25-ąjį išmaniojo telefono gimtadienį: 10 stebinančių faktų

Lygiai prieš ketvirtį amžiaus, rugpjūčio 16-ąją, prekyboje JAV pasirodė pirmasis telefonas, kuris atitiko išmaniojo apibrėžimą: galėjo ne tik skambinti, bet ir turėjo papildomų funkcijų, leido naudotis internetu ir atsisiųstomis programėlėmis.
iliustracija2019-08-14 16:29:03

Kaip pavėžėjai užtikrina jūsų saugumą: 5 patikimiausi automobiliai

Automobilių pramonė užtikrindama patikimumą ir saugumą pastaraisiais metais žengė didžiulį šuolį. Tuo įsitikinę autoservisų specialistai, kartu perspėjantys, jog reguliari transporto priemonių priežiūra vis dar nėra pakankamai „madinga“.
iliustracija2019-08-14 16:25:34

Ateities miestas – toks, kuriame viską pasiekti užteks 20 minučių

Keletą pastarųjų dešimtmečių Vakaruose vyravęs miesto modelis, kai gyvenamosios, darbo laisvalaikio, komercinės ir kultūrinės zonos buvo atskirtos, o susisiekimą tarp jų geriausiai užtikrino nuosavas automobilis, nyksta.
iliustracija2019-08-14 16:22:23

Pirmasis garso įrašas pasaulyje: kaip garsas veikia ir atrodo šiandien

Prieš 142 metus amerikiečių mokslininkas ir išradėjas Tomas Edisonas sukūrė pirmuosius, tuomet visiškai neįtikėtino ir pasaulį nustebinusio išradimo, prototipus. Fonografu pavadintas prietaisas galėjo ne tik įrašyti garsą, bet ir jį netrukus atkurti.
iliustracija2019-08-14 16:19:55

Ruošiatės atostogoms? Nepamirškite pasirūpinti savo augalais

Vasarą daugybė žmonių išvažiuoja atostogauti, namus neretai palikdami savaitei ar dviem. Vienas didžiausių galvosūkių – ką daryti su augalais, kurie reikalauja nuolatinės priežiūros. Išvažiuojant į ilgesnę kelionę, populiaru juos palikti kaimynų priežiūrai. Tačiau galimybė tam ne visuomet yra, ypač atostogų sezonu.
iliustracija2019-08-13 16:49:16

Lietuvos keliuose apstu „nematomų“ automobilių

Rinkdamiesi automobilį Lietuvos gyventojai pirmiausiai vertina techninius jo parametrus ir kainą, o labiausiai mėgstamos spalvos yra tamsios bei konservatyvios. Tai patvirtina ir „Regitros“ duomenys: net 40 proc. visų 2018 m. šalyje pirmą kartą registruotų lengvųjų automobilių buvo pilkos spalvos.
iliustracija2019-08-13 16:46:51

Išsaugoti regėjimą padeda paprastos taisyklės: ką dažniausiai pamirštame?

Kartais jausti akių skausmą, pastebėti raudonį ar po ilgo įtempto darbo prie kompiuterio vaizdą matyti tarsi per miglą – daugelis turbūt susidūrė su tokiais akių nuovargio simptomais.
iliustracija2019-08-13 16:44:04

Esate kairiarankis? Užteks kankintis – tegul įrenginiai prisitaiko prie jūsų

Žirklės, gitara, užrašinė, liniuotė, čiaupas, skardinių atidarytuvas – kaip manote, ką visa tai turi bendro? Atsakymą jums gali pasufleruoti šiandien minima proga – Tarptautinė kairiarankių diena. Įprastai šie ir daugybė kitų kasdien mūsų naudojamų daiktų būna pritaikyti dešiniarankiams. Ne išimtis ir technologijos.
iliustracija2019-08-13 16:40:40

Elektros rinkoje didmeninė elektros kaina Baltijos šalyse toliau krenta

Elektros energijos kainos Baltijos šalyse mažėja jau antrą savaitę iš eilės. Jas žemyn traukia regione išaugusios elektros energijos gamybos apimtys ir pingančios gamybai naudojamos žaliavos.
iliustracija2019-08-13 16:37:53

Kodų korteles visiškai pakeis saugesni prisijungimo būdai

Nuo rugsėjo 10 d. „Luminor“ klientai prisijungti prie banko internete bei tvirtinti mokėjimus galės naudodamiesi nemokama programėle „Smart-ID“, mobiliuoju parašu, elektroniniu parašu arba kodų generatoriumi. Kodų kortelės nuo tos dienos nebegalios ir klientai negalės su jomis atlikti jokių banko operacijų.
iliustracija2019-08-12 15:55:38

Socialiniuose tinkluose plinta medikų atlikto eksperimento vaizdo įrašas

Socialiniame tinkle “Facebook” jau trečdalis milijono lietuvių peržiūrėjo Krizių tyrimo centro filmuotą eksperimentą, kurio metu viešoje vietoje susmunka žmogus. Praeiviai reaguoja gan vangiai, neatlieka nė vieno šioje situacijoje būtino veiksmo, maža to, net neskambina greitajai medicinos pagalbai.
iliustracija2019-08-12 15:42:26

Pataria teisininkė: ką reikia žinoti prieš pradedant verslą?

Dažniausiai pradedantys verslininkai daugiausiai dėmesio skiria verslo plano kūrimui ir investicijų paieškoms. Tačiau teisės specialistai pataria visų pirma pasirūpinti savo intelektinės nuosavybės apsauga ir tik tada toliau vystyti veiklą.
iliustracija2019-08-12 08:33:40

Atostogos užsienyje su vaikais: kokias rizikas tėvai užmiršta

Vasarą su atžalomis atostogaujančios šeimos užsienyje dažniau nei Lietuvoje patiria rimtus iššūkius dėl vaikų sveikatos ar nelaimingų atsitikimų. Draudikai atkreipia dėmesį, kad užsienyje vaikai šiemet dažniausiai kenčia nuo ausų uždegimų ir ūmių peršalimų, žarnyno virusų, alerginių reakcijų bei traumų.
iliustracija2019-08-12 08:27:58

Atostogos tobulų saulėlydžių saloje: kurortas, kupinas laisvės dvelksmo

Viena iš įdomiausių vietų Europoje, į kurią iš Vilniaus galima nuskristi lėktuvu, yra nedidelė sala Viduržemio jūroje – Ispanijai priklausanti Menorka. Gyvenimo ritmą čia diktuoja vanduo: saloje yra vienas didžiausių natūralių uostų pasaulyje, stūkso įspūdingi dar XIX a. menantys švyturiai, o sostinėje veikia vandens taksi.
iliustracija2019-08-11 18:43:39

NT galvosūkis – būstas su pilna ar daline apdaila?

Jei gyvenime pritrūkote iššūkių, kraustykitės į naujus namus. Daugeliui šis procesas tampa tikru išbandymu – kokį būstą rinktis, kurioje vietoje, kokį biudžetą jam galite skirti ir galiausiai – kaip nauji namai turėtų atrodyti? Jei sklandžiai įveikėte etapus susijusius su būsto tipu, jo kaina ir pageidautina lokacija, vis dar laukia namų įrengimo galvosūkis.
iliustracija2019-08-11 18:36:30

„airBaltic“ pristato specialų lietuvišką lėktuvo dizainą

Dėl augančio oro linijų bendrovės „airBaltic“ paslaugų poreikio Lietuvoje, kompanija sukūrė specialų savo lėktuvo „Airbus A220-300“ dizainą. Šis „airBaltic“ orlaivis nudažytas Lietuvos vėliavos spalvomis ir pavadintas Vilniaus vardu.
iliustracija2019-08-11 14:22:38

Sezonas įsibėgėja: 4 išmanūs patarimai grybautojams

Anksti prasidėjusi vasara ir lietinga rugpjūčio pradžia kelia džiaugsmą grybautojams – šiais metais miškuose bei pievose gausu įspūdingų laimikių. Jei artėjantį savaitgalį ketinate grybauti, technologijų ekspertai pataria su savimi pasiimti ne tik pintinę, bet ir išmanųjį telefoną.
iliustracija2019-08-05 19:08:59

Saulės jėgainė ant stogo – didelė grėsmė kilus gaisrui?

Dar dabar nerimsta aistros dėl pavasarį vykusio gaisro vienoje Norvegijos įmonių, kurios stogas buvo padengtas saulės moduliais. Sudėtingas gaisro gesinimas sukėlė nesibaigiančias diskusijas, ar saulės moduliai galėjo apsunkinti ugniagesių darbą.
iliustracija2019-08-05 19:04:55

Dviračių vairuotojų įpročiai neramina: kas penktas išnyksta tamsoje

Beveik 40 proc. dviratininkų gatvėmis važinėja be privalomų atšvaitų. Kitų matomumą kelyje garantuojančių priemonių – dviračio žibintų ar drabužių su šviesą atspindinčiomis detalėmis – naudojimas dar retesnis.
iliustracija2019-08-05 19:00:01

Aviacijos ekspertai paaiškino, kodėl vėluoja lėktuvai ir kokios keleivių teisės

Nors statistika rodo, kad vėluojančių lėktuvų tenka laukti ne taip ir ilgai, taip tikrai gali neatrodyti tiems, kurie yra patekę tarp tų nelaimingųjų, kurių skrydis buvo atidėtas ir teko šiek tiek palaukti.
iliustracija2019-08-05 18:45:39

Kaip neprarasti svarbios informacijos, kai keičiame išmanųjį telefoną

Naujo išmaniojo telefono įsigijimas sukelia džiaugsmą kiekvienam. Tačiau šią emociją netrukus keičia nerimas prisiminus, kad reikės kažkokiu būdu išsaugoti senajame įrenginyje esančius duomenis.
iliustracija2019-08-05 18:42:01

Pataria pradedantiems verslą: idėjomis reikia dalintis

Dažnai kalbama, kad verslams, kurie nepasiduos skaitmenizacijai, nulemta pralaimėti konkurencinę kovą. Tačiau ekspertai pabrėžia, jog pati savaime ji pranašumo negarantuoja, daug svarbiau – dalintis idėjomis ir tartis su rinkos senbuviais.
iliustracija2019-08-05 18:37:49

Lietuviška mašininio vertimo sistema pralenkė „Google“, „Microsoft“ ir kitus

Lietuviška vertimo sistema, kurią sukūrė „Tilde“ komanda, pasauliniame vertimo mašinų konkurse WMT („World Machine Translation“) buvo pripažinta geriausia lietuvių–anglų bei anglų–lietuvių vertimų kategorijoje.
iliustracija2019-08-05 17:50:19

Neparduoti ir greit gendantys maisto produktai virsta elektra ir šiluma

Augant vartojimui, daugėja sąmoningo vartojimo iniciatyvų ne tik iš pirkėjų, bet ir iš prekybos tinklų. Siekdamas, kad neparduotas maistas neatsidurtų sąvartynuose, vartojimui nebetinkamus produktus prekybos tinklas „Maxima“ perduoda įmonei, kuri juos verčia biomase, o ši virsta biodujomis.
iliustracija2019-08-05 09:06:51

PayPal pataria: ko reikia mažiems ir vidutiniams el. prekybininkams

Rugpjūtis - pokyčių metas smulkaus ir vidutinio dydžio Baltijos šalių verslo sektoriuje. Kol didžioji dalis klientų atostogauja ir mėgaujasi karštomis vasaros dienomis, verslo atstovai užsiima inovacijų diegimu. Augantys elektroninių pardavimų skaičiai skatina verslo atstovus išbandyti naujas erdves.
iliustracija2019-08-05 08:21:42

Neatrastos naujos kartos televizorių funkcijos

Dažniausiai visuomenės nuomonė pasiskirsto į dvi stovyklas – vieni nieko nenori keisti savo kasdienybėje, kiti trokšta sužinoti apie naujausias technologijas, įskaitant mobiliųjų programėlių funkcijas. Tobulėjant naujausioms technologijoms žmonės vis labiau linkę jas tyrinėti ir pritaikyti kasdieniame gyvenime.
iliustracija2019-07-26 15:45:58

Kuo skiriasi OLED ir Q-LED TV?

Dažniausiai informacijos ieškome internete, nes tam nereikia daug laiko ir pastangų. Taip pat elgiamės ir rinkdamiesi tokius elektroninius įrenginius kaip televizorių – reikiamą informaciją apie susijusias technologijas randame internete. Tačiau kartais, neįsigilindami į smulkmenas, galime neteisingai suprasti pateikiamą informaciją.
iliustracija2019-07-26 15:43:01

Uber pristato naują keleivių saugumo funkciją

„Check my ride“ funkcija skirta padėti pakeleiviams nesumaišyti automobilių Augant „Uber“ klientų skaičiui, įsėdimas ne į tą „Uber“ automobilį tampa išties opi problema. Tai ypač aktualu dideliu žmonių kiekiu pasižyminčiose miesto dalyse.
iliustracija2019-07-26 15:39:49

Telefonų ekranų kokybė kaip televizorių

Itin aukštos kokybės vaizdo įrašai šiandien prieinami ne tik televizoriuose ar kino teatruose, bet ir išmaniuosiuose telefonuose. Žiūrėti televizoriams pritaikytą turinį telefone įmanoma dėl tobulėjančių išmaniųjų įrenginių ekranų, kurie jau turi vis labiau populiarėjančią HDR technologiją.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.
Reklama