iliustracija iliustracija
iliustracija iliustracija iliustracija
Naujienos

Kodėl nauji geriausi išmanieji telefonai-flagmanai brangsta?

2017-05-11 10:31:47

Pigiausias šių metų pagrindinių išmaniųjų telefonų gamintojų flagmanas „Huawei P10“ kainuoja 600 €. Kodėl aukščiausios klasės naujausi įrenginiai kiekvienais metais brangsta ir ar tai tikrai bloga tendencija?

Nauji flagmanai – specifinė mobiliųjų įrenginių rūšis, ypač tokioje šalyje kaip Lietuva. Ko gero visi technologijų mylėtojai mėgsta apie juos skaityti, praktiškai kiekvienas nori turėti naujausią flagmaną, tačiau daugumos klientų kišenėse vis dėlto atsiduria mažiau skausmingi piniginei variantai arba flagmanai, bet ne naujausi. Pasak Varle.lt mobiliųjų telefonų specialistų, panašu, kad ši situacija dar greitai nepasikeis, nes premium klasės išmanieji telefonai, t.y. tie, kurie pasižymi didžiausiu galingumu, yra inovatyviausi ir daugiausiai kainuoja, kiekvienais metais dar labiau brangsta.

Pasak Varle.lt mobiliųjų telefonų specialistų, šią tendenciją galima pastebėti lyginant tų pačių serijų išmaniųjų telefonų naujų kartų kainas jų pasirodymo metu. Pavyzdžiui, pasirodymo metu „Huawei P9“ kainavo 600 €, o „Huawei P10“ jau 650 €. Nustatyta „Samsung Galaxy S7“ kaina pasirodymo metu buvo 719 €, o „Samsung Galaxy S8“ – 809 €. Žinoma, jei pažvelgtume į dar ankstesnius metus, skirtumai būtų dar ryškesni. Ką mums reiškia augančios naujų flagmanų kainos?

Išmanusis telefonas privalo turėti patrauklų dizainą

Išmanieji telefonai, ypač tie, kurie priklauso aukščiausiai klasei yra naudotojams kažkas daugiau nei tiesiog eilinis elektroninis įrenginys. Iš esmės galima nesutikti su šiuo teiginiu, tačiau nemažai daliai žmonių telefonas yra neatsiejamas prestižo determinantas bei svarbiausias langas į skaitmeninį pasaulį. Kitais žodžiais tariant, jau seniai į telefoną nebežiūrime tik kaip į ryšio priemonės įrenginį. Dėl šitos priežasties norime iš gamintojų patrauklių ir stilingų išmaniųjų.

Požiūrio į išmaniuosius telefonus pasikeitimą ir jų dizaino reikšmės išaugimą puikiai iliustruoja atsakingo už „Samsung“ telefonų projektavimą Kim Gae-Young žodžiai: „Iki 2013 m. rinka sparčiai plėtėsi, o į išmaniuosius telefonus žmonės visų pirma žiūrėjo kaip į funkcinius produktus. Vėliau jie tapo įrenginiais, kurie lydi žmones kiekviename žingsnyje. Būtent tokie požiūrio į išmaniuosius telefonus pokyčiai lėmė, kad „Samsung“ nustojo savo flagmanų gamyboje naudoti plastiką ir pakeitė jį kokybišku stiklo ir aliuminio deriniu“.

Pasak Varle.lt mobiliųjų telefonų specialistų, šiandien gamintojams norint pavergti milijonų naudotojų širdis nebeužtenka pasiūlyti telefoną, kuris būtų paprasta juoda plyta su ekranu. Aukščiausios kainos segmento telefonas turi pasižymėti savitu charakteriu ir nuo pirmo žvilgsnio komunikuoti premium kokybę. Ir nesvarbu, kad tokie norai lemia, jog gamintojai didina investicjas į įrangos gamybos procesus. Taip pat nepamirškime ir reklamos veiksmų. Be žymių ambasadorių, viliuojančių klipų ir banerių net ir inovatyviausias įrenginys komerciškai nepasiektų didesnės auditorijos nei technologijomis besidominčios grupės. Pripažinkime, kad retas kuris mūsų pasiryžtų išleisti daugiau nei 600 eurų telefonui, apie kurį niekas nežino ir niekas nekalba net jei tai ir būtų tikrai galingas ir techniškai patrauklus įrenginys.

Naujos idėjos daugiau kainuoja

Remiantis „Deloitte“ tyrimo ataskaitos duomenimis, 76% naudotojų pabudus ryte dar pusvalandį žiūri į telefono ekraną, o 68% naudojasi išmaniuoju pusvalandį prieš miegą. „Infotrends“ praneša, kad šiais metais telefonais užfiksuosime kažkur bilijoną nuotraukų. Taigi skaičiai kalba patys už save: išmanieji telefonai yra vieni labiausiai naudojamų ir mums reikalingų elektronikos prietaisų. Išmaniųjų telefonų dėka šiandien klausomės muzikos, perkame įvairias prekes internetu, pradedame mokėti jais fizinėse parduotuvėse, fotografuojame, skaitome knygas ir naujienas ir t.t., taigi šiuose įrenginiuose jau neturėtų būti jokių kompromisų kalbant apie patikimumą ir funkcionalumą.

Mūsų augantys reikalavimai ir lūkesčiai išmaniųjų telefonų atžvilgiu lemia, kad auga gamintojų investicijos ir išlaidos, skirtos tyrimų, produkto vystymo ir gamybos procesams. Dvigubos pažangios kameros, akies rainelės skaitytuvas, saugi greitojo įkrovimo technologija, HDR palaikantis ekranas, programinė įranga išnaudojanti sudėtingus algoritmus – tokių technologijų ir sprendimų sugalvojimas ir įgyvendinimas nemažai kainuoja. Tiesa, dauguma tokių funkcijų anksčiau ar vėliau atsiranda vidutinės kainos segmento įrenginiuose, tačiau iš tikrųjų moka už juos asmenys, kurie perka naujausius flagmanus. Žinoma, visada brangiausi ir naujausi modeliai siūlė daugiausiai, tačiau šiandien naujų patobulinimų originalumas iškeltas į visiškai kitą lygmenį.

Tai lėmė tas faktas, kad flagmanų naujų kartų modeliai pasirodo prekyboje kiekvienais metais, o jų našumas jau neauga tokiu tempu kaip anksčiau. Pavyzdžiui, lyginant su „Galaxy S7“ šių metų „Galaxy S8“ CPU našumas išaugo 10%, o GPU – 21%, taigi ne taip jau ir daug. O dviejų metų senumo „Galaxy S6“ vis dar puikiai susitvarko su visomis jam iškeltomis užduotimis. Pasak Varle.lt mobiliųjų telefonų specialistų, inovacijų išmaniuosiuose telefonuose gamintojams jau reikia ieškoti už procesoriaus ribų, o tokios paieškos žinoma, turi savo kainą ir visai nesvarbu ar dvigubas kameras telefonuose traktuosime kaip įdomią funkciją ar kaip bergždžius gamintojo bandymus pasiūlyti mums naują įrenginį.

Kadangi vidinės konstrukcijos elementai tobulėja ir tampa sudėtingesni, jų kaina taip pat auga. Pavyzdžiui, analitinė kompanija „TrendForce“ prognozuoja, kad mobiliesiems įrenginiams skirtos RAM atmintys šiais metais pabrangs vidutiniškai 10%. Tai irgi prisideda prie didesnės galutinės naujų flagmanų kainos.

Flagmanai formuoja prekės ženklo įvaizdį

Flagmanų kaina tam tikra prasme yra nulemta gamintojo suformuoto įvaizdžio ir komunikuojamos prestižo vertės. Pavyzdžiui, kartais galima pastebėti, kad abu išmanieji telefonai pasižymi praktiškai identiškais techniniais parametrais, tačiau jų kaina skiriasi kokiais gerais 300 eurų. Kodėl? Nes toks išmanusis telefonas dažniausiai būna pozicionuojamas kaip aukštesnės klasės įrenginys, skirtas reikliems naudotojams. Nes tokio telefono kamerą puošia, pavyzdžiui, „Leica“ logotipas arba remia stipri reklamos kampanija.

Kalbant apie prestižą, brangius telefonus stengiasi siūlyti ir „HTC“ kompanija, kuri pastaraisiais metais kažkaip neteko savo prestižinių flagmanų gamintojų statuso. Štai pavyzdžiui, naujasis „HTC U Ultra“ kainuoja daugiau nei 700 eurų. Žinoma, jei ant jo korpuso puikuotųsi „Apple“ prekės ženklas, šis telefonas turėtų didesnę potencialią auditoriją. Iš tikrųjų premium klasės įrenginių pasiūlos strategija kiekvienam gamintojui yra specifinis ir kartais slidus reikalas, kurį formuoja nuolatinė prekės ženklo vertės komunikacija.

Kodėl brangstantys nauji flagmanai nėra bloga tendencija?

„Žinoma, nauji flagmanai brangsta, tačiau ne kiekvienam žmogui reikia naujausio flagmano. Išmaniųjų telefonų rinkos evoliucija lėme, kad atsirado įrenginių tipas, kurį mes Varle.lt viduje įpratome vadinti „super vidutiniokais“. Be abejo, tokie išmanieji kai kurių parametrų požiūriu atsilieka nuo brangiausių naujų flagmanų, tačiau pasižymi tikrai puikia pagaminimo kokybe, geromis kameromis ir siūlo sklandų veikimą. Galima pastebėti, kad išmaniųjų telefonų eros pradžioje, naudojimasis ne flagmanu buvo tikra kančia, o šiandien įrenginys už 300 eurų sugeba praktiškai viską ir yra beveik toks pat galingas kaip ir 600 eurų kainuojantis modelis. Ir naudojimasis telefonu, nepriklausančiam premium klasei, nesukelia tokio didelio diskomforto, kaip tai būdavo, pavyzdžiui, prieš 5 metus.“, – teigia Varle.lt komercijos direktorius Marius Butauskas.

Stipri išmaniųjų telefonų gamintojų konkurencija lemia, kad vis daugiau funkcijų, siejamų su flagmanais, randa savo vietą pigesniuose modeliuose kur kas greičiau nei dar prieš porą metų. Pavyzdžiui, vidutinės klasės išmaniajame „Samsungu Galaxy A5 (2017)“ rasime atsparumą vandeniui ir dulkėms bei visada įjungto ekrano „Always-on-display“ režimą. Pirštų atspaudų skaitytuvas jau tapo standartinė išmaniųjų telefonų funkcija. Taigi, galbūt brangstantys flagmanai nėra bloga tendencija? Juk niekas neliepia jų pirkti, tačiau nauji flagmanai nusako teigiamas technologijų ir stiliaus tendencijas, kurios lemia bendrą mobiliųjų įrenginių rinkos pažangą.

Reklama
Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2019-12-14 08:49:25

Bankai: augantys indėliai, skolinimo tendencijos, nauji rinkos dalyviai

Bankuose laikomų indėlių suma toliau sparčiai augo, jie aktyviai skolino gyventojams, bet įmonėms skolino mažiau. Šiek tiek sumažėjo ir bankų pelnas, daugiausia pajamų jie uždirbo iš skolinimo, rinka pritraukė naujų dalyvių.
       2019-12-14 08:43:32

„Vilties švyturys“ – šimtai į gyvenimą grąžintų žmonių

„Daug kas yra linkęs vengti žmonių, praeityje turėjusių priklausomybių. Tačiau tie, kas su jais susipažįsta, dažniausiai pakeičia savo nuomonę, nes vienas pagrindinių blaivybės išlaikymo sąlygų – visiškas sąžiningumas.
       2019-12-14 08:21:06

Psichologė pataria: kaip siekiant tikslų išvengti perdegimo

Turite ambicingų tikslų ir jautriai reaguojate į nesėkmes? Pabaigę darbus jaučiate jėgų trūkumą ir norite griūti į lovą? Jei tokia savijauta kamuoja visą laiką, gali būti, jog esate pervargę ir vien tik gerai išsimiegoti jau nebeužteks.
       2019-12-13 14:31:12

Daiktų žymėjimas „keliasi“ į elektroninę erdvę

Daiktų žymėjimas policijoje vykdomas jau daugiau nei 15 metų. Kaskart suorganizavus prevencines daiktų žymėjimo priemones, žmonės išties noriai pristato turimus vertingesnius daiktus pažymėti policijoje, taip padidindami tikimybę prarastą daiktą greičiau sugrąžinti teisėtam savininkui.
       2019-12-13 14:22:01

Saugokis paspirtuko, nes ir jis irgi gali smarkiai traumuoti

Šiauliuose paspirtuku važiavęs ir moterį kliudęs bei sužalojęs asmuo iš įvykio vietos paspruko, palikęs sužalotąją gulėti ant žemės. Šiauliuose – tai pirmas paspirtuko sužalotas pėsčiasis.
       2019-12-13 14:09:31

Pagrindinė avarijų priežastis – ne vairavimo klaidos, o vairuotojo elgesys

Techninės klaidos vairuojant, Kelių eismo taisyklių nepaisymas, greičio viršijimas ar vairavimas apsvaigus nuo seno yra įvardijamos kaip pagrindinės keliuose įvykstančių eismo įvykių priežastys.
       2019-12-13 14:05:01

Pristatytos gairės „influencerių“ reklamos žymėjimui

Šiandien nuomonės formuotojams, reklamą socialiniuose tinkluose užsakantiems verslininkams bei kitiems suinteresuotiems asmenims pristatytos Reklamos žymėjimo socialinėje erdvėje gairės, parengtos po beveik metus Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (toliau – Tarnyba) vykdytos Lietuvos nuomonės formuotojų reklamos stebėsenos.
       2019-12-13 14:00:50

Šventinis stalas: kaip jį paruošti be streso?

Kalėdų laukimas – vienas gražiausių laikotarpių metuose. Tačiau šventišką nuotaiką gali aptemdyti perpildyti prekybos centrai, išlaidos dovanoms ir idėjų stygius šventiniams patiekalams. Kaip Kalėdų stalo ruošimo nepaversti nuovargį keliančiu darbu ir jam pasiruošti be streso?
       2019-12-13 13:57:55

Telefone laikote darbo duomenis? Atkreipkite dėmesį į šiuos patarimus

Darbui naudoti asmeninį telefoną yra išties labai patogu. Tačiau, ar esate tikras, kad visa jame kaupiama informacija yra tinkamai apsaugota? Pasaulio kibernetinio saugumo organizacijų lyderės „IronNet Cybersecurity“ atliktas tyrimas atskleidė, kad 80 proc. įmonių per metus patiria bent vieną kibernetinį įsilaužimą.
       2019-12-13 13:55:48

8 iš 10 lietuvių per šventes gauna nereikalingų daiktų

Ar pamenate, kiek nereikalingų daiktų radote po Kalėdų eglute praėjusiais metais? Net 8 iš 10 lietuvių teigia per Kalėdas gaunantys bent vieną nereikalingą daiktą, o 4 iš 10 tokias dovanas kaupia, rodo įspūdžio dovanų platinimo bendrovės „Gera dovana“ atlikta klientų apklausa.
       2019-12-13 13:52:31

2019 metų telefonų apžvalga: ką apie technologijų ateitį praneša šie telefonai

Iki šiol telefonų gamintojai stengėsi kurti tokius telefonus, kurie yra tik šiek tiek geresni už anksčiau pasirodžiusius konkurentų modelius. Tačiau 2019 metais išmaniųjų technologijų rinkoje įvyko nemažai pokyčių, kurie vienaip ar kitaip sudrebino telefonų rinką.
       2019-12-13 13:44:47

Daiktų internetas: 5 pavyzdžiai, atskleidžiantys jo potencialą

Daiktų internetas neabejotinai yra vienas pagrindinių XXI a. atributų. Tarpusavyje sujungti įvairūs įrenginiai ne tik praplečia savo galimybes, bet ir ženkliai keičia kasdienį žmonių gyvenimą.
       2019-12-12 12:16:50

Imuniteto stiprinimas žiemą – ką renkasi lietuviai?

Kiekvieną žiemą, spustelėjus rimtesniam šalčiui, susiduriame su aplinkoje siaučiančiais virusais. Į kovą su ligomis specialistai pataria įtraukti ne tik vaistus, bet ir atitinkamus maisto produktus, kurie sustiprintų imunitetą ir padėtų organizmui išlikti atsparesniam.
       2019-12-12 07:50:59

Ką dovanoti, kai linkime sveikatos?

Didžiųjų švenčių proga linkėti sveikatos – pats nuoširdžiausias būdas pasakyti, kaip žmogus jums rūpi. Tačiau kuo palydėti šiuos žodžius – daugeliui tikras galvosūkis. Pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė“ atstovė Jovita Juodsnukytė sako, kad pirmiausiai svarbu galvoti apie žmogų, o ne apie dovaną.
       2019-12-12 07:44:47

Dušo kabina be kalkių nuosėdų – misija įmanoma

Maudytis duše po tekančiu vandeniu – ne tik higienos procedūra, bet ir nepakartojamas malonumas, ryte suteikiantis žvalumo, vakare nuraminantis prieš miegą. Viskas būtų puiku, jei ne tos kalkių nuosėdos ant dušo sienelių.
       2019-12-11 13:00:28

Aktorius Vytautas Rumšas apie Atgimimo laikotarpį

Mintimis apie gyvenimą prieš 30 metų dalijasi aktorius ir režisierius Vytautas Rumšas. Pokalbis yra Lietuvos nacionalinio dramos teatro organizuojamo interviu ciklo, skirto 80 sezonui, dalis. Teatrologė Daiva Šabasevičienė kalbina teatro žmones, kviesdama tinklalaidėje papasakoti apie gyvenimą, spektaklius, užkulisius ir žiūrovus prieš 30 metų.
       2019-12-11 12:55:51

6 iš 10 lietuvių nėra linkę pratęsti garantijos: įvardijo, kodėl

60% lietuvių, įsigydami buitinę techniką, elektronikos prietaisus, TV, foto ar video techniką nėra linkę pratęsti jų garantijos. Tarp dažniausiai įvardijamų priežasčių – manymas, kad pigiems daiktams tokia garantija nereikalinga (32 proc.).
       2019-12-11 12:44:01

Proporcijos interjere: kaip vizualiai „padidinti“ namus?

Interjero dizainas apima ne tik grožį ir estetiką. Tam, kad kambarys atrodytų gerai, neužtenka jį tiesiog apstatyti moderniais baldais. Vienos svarbiausių taisyklių įrenginėjant namus yra simetrija ir proporcijos. Jos lemia, kaip bus išnaudota erdvė ir kaip žmogus jausis įėjęs į kambarį.
       2019-12-11 12:38:06

Vaizdo kokybės gerinimas – pagrindiniai kriterijai, renkantis televizorių

Technologijos vystosi labai greitai ir per penkis pastaruosius metus televizijos vaizdo ir garso kokybė pastebimai pagerėjo. Vos prieš kelerius metus, perkant televizorių, vienas iš pagrindinių kriterijų buvo ekrano dydis ir televizoriaus storis.
       2019-12-11 12:34:21

Kaip išmokyti vaiką plaukti: trenerių patarimai tėvams

Net ir garsiausi plaukikai ne tokiais gimsta, o jais tampa. O mokėjimas plaukti nebūtinai turi tapti sportiniu gebėjimu, visų pirma tai – vienas iš gyvybiškai svarbiausių įgūdžių ir atgaiva kūnui. Tad tėvų noras, kad vaikas išmoktų plaukti – visuomet sveikintinas.
       2019-12-10 11:08:01

Darbo rinkos tendencijos: 5 patarimai personalo vadovams

66 proc. Europos vadovų teigia, jog darbo rinkoje patiriamas talentų trūkumas. Jis net gi artėja prie krizinio lygmens, kai svarbiems strateginiams tikslams pasiekti trūks tai padaryti galinčios darbo jėgos. Dėl šios priežasties talentų pritraukimas įkaitusioje darbo rinkoje ir tinkamas personalo valdymas tampa ypatingai svarbiu uždaviniu.
       2019-12-10 11:02:24

Kalėdinė muzika: kodėl vienus džiugina, o kitus pykdo?

Dar lapkritį prasidėjęs kalėdinės muzikos bumas šiuo metu yra bene aukščiausiame taške – beveik neįmanoma praeiti pro prekybos centrą neišgirdus vieno garsiausių šios šventės hitų. Kodėl vienus tai erzina, o kiti, nesvarbu, kiek kartų jau girdėję, dainas kaskart noriai niūniuoja drauge?
       2019-12-10 10:39:47

Ar žinote kiek asmeninių duomenų kaupia jūsų programėlės?

Pasauliniais statistikos duomenimis, šiandien kiekvienas vartotojas savo išmaniajame telefone turi vidutiniškai apie 60-90 programėlių. Tačiau, vos 10 iš jų vartotojai naudoja reguliariai. Kaskart parsisiunčiant naują mobiliąją programą, išmaniojo šeimininko prašoma suteikti prieigą prie tam tikrų asmeninių duomenų.
       2019-12-10 07:15:45

Prieššventiniai vairuotojų išbandymai: kaip menkas įlenkimas virsta bauda

Prasidėjus šventiniams apsipirkimams ir renginiams žmonės dažniau nei įprastai automobilius palieka stovėjimo aikštelėse, sausakimšuose kiemuose ar siaurose gatvelėse. Draudikai įspėja, kad prieš šventes šiose vietose padaugėja smulkių avarijų.
       2019-12-06 14:58:11

Viešasis transportas Vilniuje judės greičiau – Ukmergės gatvė tik pradžia

Sostinės Ukmergės gatvės A juosta važiuoti galės viešasis transportas, elektromobiliai, taip pat nuo šios savaitės sugrąžinamas taksi judėjimas. Tyrimas ir rezultatų analizė parodė, kad spalį Ukmergės gatvės dalyje viešojo transporto greitis didėjo iki 30 proc., pažeidėjų sumažėjo beveik dvigubai.
       2019-12-06 11:51:59

Dviguba išmaniojo telefono apsauga: lengva pasidaryti – sunku „nulaužti“

Šiandien telefone telpa visas mūsų gyvenimas. Bet vienoje paskyroje saugomi ir visi mūsų prisijungimo duomenys, nuotraukos ar kita asmeninė informacija, todėl ją būtina tinkamai apsaugoti. Tą padaryti padeda slaptažodžiai, tačiau ši priemonė nėra visiškai patikima.
       2019-12-06 11:47:07

Įsigijote naują išmanųjį? Žingsniai, kuriuos turite atlikti nedelsiant

Ką tik įsigijote išmanųjį ir nekantraujate pradėti juo naudotis? Daugelis į rankas paėmę naują telefoną pirmiausia pradeda nuo smagių dalykų – išsirenka viršelio foną, skambučio melodiją ir skuba siųstis daugiausia naudojamas programėles.
       2019-12-06 07:58:51

Gyvūnų gynėjai sumokėjo už protu nesuvokiamą žiaurumą

Metų pradžioje paaiškėjo, kaip atsirado mitas apie tai, kaip gyviems kailiniams žvėreliams diriamas kailis. Tarptautinė kailio federacija pateikė įrodymus, jog už tai, kad du kinai tai padarytų prieš filmavimo kameras, jiems sumokėjo gyvūnų teisių aktyvistai.
       2019-12-05 18:20:48

Gydytoja perspėjo sergančiuosius: taip elgdamiesi atitolinate pasveikimą

Atvėsus orams ir prasidėjus peršalimų sezonui, dažnam tenka skirstyti prioritetus – likti sveikti namuose ar ir toliau rūpintis darbais sergant? Specialistai įspėja – pasirinkę pastarąjį variantą galime pakenkti ne tik savo, bet ir kolegų sveikatai, bei pataria, kokių priemonių imtis, norint pasveikti greičiau.
       2019-12-05 18:17:18

„Facebook“ imasi teisinių veiksmų prieš apgaulingas reklamas

„Facebook“ Kalifornijoje, JAV, pateikė ieškinį bendrovei „ILikeAd Media International Company Ltd.“ ir dviem fiziniams asmenims dėl reklamos sklaidos ir naudojimosi taisyklių pažeidimų. Skelbiant apgaulingas reklamas daryta žala „Facebook“ paskyroms ir skelbtas apgaulingas turinys, kuriuo buvo reklamuojamos suklastotos prekės ir dietinės piliulės.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.
Reklama