Naujienos

Lietuviai įgudo taupyti: išlaidas mažina medžiodami nuolaidas

2017-11-24 19:21:23

Nors įprastai lietuviai save apibūdina kaip kuklius ir taupius žmones, prekybos centruose kas mėnesį palieka svarią dalį savo pajamų. Specialistai sako, kad plačiau atverti pinigines lietuvius labiausiai skatina prekybininkų reguliariai siūlomos nuolaidos.

Tačiau taip pat sutaria, kad tinkamai planuojant pirkinius ir išlaidas, milžiniški išpardavimai smarkiai padeda sutaupyti.

Asmeninių finansų ekspertės Marijos Bunkaitės teigimu, nagrinėjant lietuvių pirkimo įpročius pastebima amžina kova tarp vis tobulėjančių pardavėjų, siekiančių išnaudoti galimą klientų neracionalumą, ir pirkėjų, vis bandančių priimti racionalius sprendimus.

Tuo tarpu PC „Europa“ vadovė Rasa Vileikytė pastebi, kad išpardavimai – puikus būdas smarkiai sumažinti savo išlaidas ir apsirūpinti būtiniausiomis prekėmis. Vadovei antrina ir parduotuvių tinklo „Douglas“ atstovė Jūratė Kurilienė, pabrėžianti, kad didieji išpardavimai – išeitis stengiantis sutaupyti šventiniu laikotarpiu.

Išskyrė pirkėjų tipus

Asmeninių finansų ekspertė M. Bunikaitė išskiria 5 finansinius žmonių tipus: tai smarkiai taupyti linkę kaupikai, sau nieko negailintys išlaidūnai, investuoti linkę verslininkai, finansų neišmanantys, todėl pinigų prisibijantys vengėjai ir „vienuoliai“, nuo pinigų atsiriboti besistengiantys dėl moralinių paskatų. Dažniausiai vienam žmogui būdingi du finansiniai tipai.

„Verslininkai ir kaupikai labai gerai pasveria kiekvieną pirkinį, juos sunku įtikinti vartoti daugiau, todėl pardavėjams palankesni išlaidūnai ir vengėjai, kurie sprendimus dažnai priima impulsyviai ir grindžia emocijomis. Nuolaidos ir išpardavimai tik dar labiau sužadina jų norą pirkti“, – sako M. Bunkaitė.

Tačiau tai nereiškia, kad noras pirkti yra blogai. Pasak ekspertės, išpardavimai gali tapti ir puikią sąlyga siekiant taupyti: „Tereikia planuoti iš anksto ir nepasiduoti masinei psichozei. Pavyzdžiui, jei kaupikui reikia džinsų, jis iš anksto sužinos rinkos kainas, tada lauks išpardavimo ir rezultate priims pagrįstą sprendimą.“

Kainas mažina daugiau nei perpus

Kad lietuviai išties laukia išpardavimų ir moka jais tinkamai pasinaudoti, pastebi ir prekybos centro „Europa“ vadovė Rasa Vileikytė. Dukart per metus prekybos centre vyksta masiniai išpardavimai „Black Friday“, kurių metu parduotuvės pasiūlo nuolaidas 20 proc., 25 proc. ar net iki 50 proc. Tokį išpardavimui prekybos centras pradėjo jau šiandien.

„Ši masinio išpardavimo tradicija atsirado prieš 7 metus, po krizės, kai norėjosi pirkėjams pasiūlyti geras nuolaidas anksčiau nei prasideda sezono išpardavimai. „Black Friday“ išpardavimas rengiamas įsibėgėjus naujų kolekcijų sezonams, keičiant ar papildant prekių asortimentą“, – sako R. Vileikytė.

Pasak vadovės, toks masinis išpardavimas – pirkėjams aiškiai suprantama akcija, todėl įprastai jų į prekybos centrą užsuka bent dvigubai daugiau, o sutaupyti pirkėjams pavyksta dešimtis, kartais net šimtus eurų.

Parduotuvės „Douglas“ prekybos centre „Europa“ vadovės Jūratės Kurilienės teigimu, taupyti ypač aktualu tampa šventiniu laikotarpiu, kuris jau prasidėjo. „Mūsų parduotuvė jau pasiruošusi masiniam išpardavimui ir savaitgalį pirkėjams daugiausia siūlys įsigyti tokių prekių, kurias drąsiai galima dėti po kalėdine egle. Klientas čia visapusiškai išlošia, nes vienu ypu gali ne tik pasinaudoti didžiulėmis nuolaidomis, bet ir pasirūpinti dovanomis artimiesiems, draugams. Didelį dėmesį skirsime lojalumo kortelių turėtojams – jie galės susigrąžinti net 15 proc. išleistų pinigų“, – sako J. Kurilienė.

Perka pagal sezoną

J. Kurilienė neabejoja, kad galimybe sutaupyti per masinį išpardavimą pasinaudos aibė pirkėjų – tikisi net keturgubo antplūdžio, todėl jau pasiruošė: pasirūpino papildomu personalu, plačiu ir gausiu prekių asortimentu, nusiteikė morališkai.

„Tokių išpardavimų metu žmonės perka pastebimai daugiau nei įprasta, be to, dėl nuolaidų dažnai leidžia įsigyti sau tai, ko įprastai nepirktų, nes per brangu. Šįmet per „Black Friday“ siūlysime daugybę nukainotų kūno priežiūrai skirtų produktų rinkinių, skirtingų aromatų kvepalų, kosmetikos“, – vardina vadovė.

Tuo tarpu R. Vileikytės teigimu, per išpardavimus aktualiausios pirkėjams prekės priklauso nuo sezono. „Dažniausiai tai – drabužiai, avalynė, grožio prekės. Paskutinį lapkričio savaitgalį per išpardavimą žmonės ima rūpintis ir kalėdinėmis dovanomis, todėl gausiai perka ir interjerui reikalingas prekes. Per tokias akcijas mūsų centro nuomininkų apyvartos, lyginant su įprastomis dienomis, išauga 5-12 kartų“, – sako R. Vileikytė.

Pasak PC „Europa“ vadovės, masinių išpardavimų metu visos prekybos centre esančios parduotuvės, kavinės ir restoranai susitelkia vienam tikslui – sudaryti palankesnes sąlygas pirkėjams. Todėl „Black Friday“ sutaupyti norintiems pirkėjams tampa didele švente: vyksta loterijos, groja didžėjai, netrūksta vaišių, nemokamą kelionę į prekybos centrą pasinaudojus kodu BLACKFRIDAY17 siūlo pavėžėjimo paslaugą teikianti kompanija „Uber“, nemokamai statyti nuosavus automobilius neribotam laikui leidžiama ir PC stovėjimo aikštelėje.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-05-07 16:30:46

SM apgailestauja dėl neišsamiai išdiskutuoto skaitmeninio radijo projekto

Susisiekimo ministerija atsiprašo dėl visuomenėje ažiotažą sukėlusio skaitmeninio radijo projekto, pasiūlius jį įtraukti į Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą (toliau – RRF).
       2021-05-07 13:30:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1244

Atlikus 26729 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1244. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-06 13:49:15

Belaidžių ausinių priežiūra: ką daryti, kad tarnautų ilgai ir laimingai?

Ne kartą kalbėta apie tai, kad išmanieji telefonai mums gali tarnauti geriau bei ilgiau, jeigu jiems padėsime ir patys. Pavyzdžiui, nepaliksime krauti per naktį, naudosime nuo smūgių apsaugančius dėkliukus arba saugosime nuo išorinių veiksnių – karščio, šalčio ar smėlio.
       2021-05-06 13:46:46

Klaidos, kurias daro įsigijusieji vejos robotus: toks elgesys – kelias į gedimus

Robotizacija iš vidaus patalpų keliasi į lauką. It ant mielių Lietuvoje auga robotų vejapjovių populiarumas. Šių išmanių vejos priežiūros pagalbininkų gamintoja „Husqvarna“ atskleidžia, kad 2020 m. robotų vejapjovių pardavimai šoktelėjo 77 proc., palyginti su ankstesniais metais.
       2021-05-06 13:43:32

Greitai išsikraunantis telefonas – kaip to išvengti?

Išmanieji telefonai šiandien tampa vis galingesni ir naudotojams suteikia daugiau galimybių. Tačiau šie technologiniai pasiekimai ir inovacijos netenka prasmės, jei telefonas nespėja vytis šiandienio gyvenimo ritmo ir nuolat išsikrauna – dažniausiai pačiu netinkamiausiu metu.
       2021-05-06 13:39:13

Pensinio amžiaus kartelė pasaulyje: riba svyruoja nuo 49 iki 70 metų

Senstanti visuomenė ir ilgėjanti žmonių gyvenimo trukmė visame pasaulyje skatina diskusijas apie valstybių socialinės apsaugos sistemų stabilumą. Dalis šalių – tarp jų ir Lietuva – jau imasi atitinkamų priemonių bei ilgina pensinį piliečių amžių.
       2021-05-06 13:30:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1340

Atlikus 24629 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1340. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-05 18:15:30

Išmanūs namai: ką renkasi lietuviai?

Įrenginėdami būstą lietuviai vis dažniau renkasi inovatyvius namų sprendimus. Išmanūs namai turi daugybę galimybių, kurios ne tik palengvina kasdienį gyvenimą, bet ir leidžia sutaupyti.
       2021-05-05 17:56:00

Lemtingas laikas iki trejų metų: ką žinoti turi tėvai?

Pasiekimai moksluose ir darbe, kasdieniai įpročiai, santykiai ir sveikata, kaip žmogui seksis įvairiose srityse, yra nulemiama per pirmąsias 1000 jo gyvenimo dienų, sako mokslininkai.
       2021-05-05 17:49:20

Kokia IT sistema padėtų atlaikyti masinės vakcinacijos apkrovas Lietuvoje?

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys praėjusią savaitę pabrėžė, kad Lietuvoje masinė vakcinacija gali būti vykdoma tik etapais, mat suteikus galimybę vienu metu registruotis visiems norintiems – apkrovos neatlaikytų jokia informacinė sistema.
       2021-05-05 15:49:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1304

Atlikus 25132 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1304. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-04 17:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1055

Atlikus 9109 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1055. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-03 16:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 714

Atlikus 9109 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 714. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-02 21:36:03

K. Glavecko vizija Lietuvai: ryški šviesa niūrioje tikrovėje

Ryški šviesa, laisvo oro gūsis ir vilties spindulys – tokios buvo profesoriaus Kęstučio Glavecko paskaitos mūsų kartai. Tikrovė, kurioje mes visi dusome, nuo jo žodžių prarasdavo savo niūriuosius kerus.
       2021-05-02 20:50:27

Lietuvos ir Lenkijos Prezidentai – vieningai apie regioninį bendradarbiavimą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana Nausėdiene pradėjo vizitą Lenkijos sostinėje Varšuvoje, kur pirmadienį dalyvaus iškilmingoje Gegužės 3-iosios Konstitucijos 230-ųjų metinių minėjimo ceremonijoje.
       2021-05-02 16:52:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 951

Atlikus 16934 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 951. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-01 20:10:06

Premjerė: per 17 narystės ES metų daug pasiekėme ir išmokome

Sveikindama piliečius Lietuvos narystės Europos Sąjungos (ES) 17-ųjų metinių proga, Premjerė Ingrida Šimonytė pabrėžė narystės svarbą Lietuvos vystymuisi ir stiprėjimui.
       2021-05-01 12:52:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1415

Atlikus 17053 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1415. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-30 15:38:47

Iki 5 tūkst. eurų bus didinamos išmokos gyventojams už įsigytą elektromobilį

Siekdama mažinti neigiamą transporto keliamos taršos poveikį klimatui, Aplinkos ministerija numato padidinti Klimato kaitos programos kompensacines išmokas gyventojams už įsigytą elektromobilį.
       2021-04-30 15:36:16

Kaip dirbtinis intelektas gali išgelbėti sveikatos apsaugos ateitį?

Pandemijai atskleidus sveikatos apsaugos sistemos pažeidžiamumą, Europos inovacijų ir technologijų bendruomenė „EIT Health“ skatina Europos sveikatos priežiūros paslaugų teikėjus naudotis dirbtinio intelekto ir technologijų teikiamomis galimybėmis.
       2021-04-30 12:32:42

Laikas pasirūpinti lauko terasa: kaip ją papuošti?

Atėjus šiltajam sezonui laukiame, kada galėsime kuo daugiau laiko praleisti lauke, gryname ore besidžiaugdami saulės spinduliais ir šiluma. Natūralu, kad tokiu metu didelis dėmesys skiriamas terasoms, kur gera leisti kiekvieną laisvą akimirką.
       2021-04-30 10:21:56

Vestuvės per pandemiją: ar įmanoma susikurti išskirtinę šventę?

Panašu, kad ir šiais metais vestuvės vyks su tam tikrais pandemijos padiktuotais apribojimais. Nors tai jaukia įsimylėjėlių planus, sukurti gražiausią gyvenimo šventę padeda ir išmaniosios technologijos.
       2021-04-30 10:19:37

6 sėkmingų žmonių įpročiai, kurie padeda taupyti ir nesukti galvos dėl pinigų

Dar mokykloje esame išmokyti skaičiuoti ir įveikti sudėtingas formules. Tačiau su tikrais gyvenimiškais finansais susiduriame, kai tenka žengti koją į suaugusiųjų pasaulį ir pradėti valdyti savus pinigus.
       2021-04-30 10:09:55

Vegetariškos alternatyvos: daržovės ant grilio įtiks išrankiausiam skoniui

Pavasarį įsibėgėjant kepsninių sezonui, grilio tradicijos tampa vis universalesnės ir ant grotelių dažnai atsiduria ne tik mėsa ar dešrelės, bet ir daržovės. Kepsninėje ruoštos daržovės gali tapti ir gardžiu garnyru, ir puikiu pagrindiniu patiekalu.
       2021-04-30 10:05:19

Kaip susigrąžinti dingusį šunį: į pagalbą ateis mobilioji programėlė

Jungtinėse Valstijose šiuo metu kuriama ir jau vartotojų testuojama mobilioji programėlė gali išvaduoti keturkojų augintinių šeimininkus nuo vieno didelio rūpesčio – „NOSEiD“ aplikacija padės dingusiems šunims rasti savo namus.
       2021-04-30 10:03:00

Į kosmosą pakilo antras lietuvių „NanoAvionics“ JAV bendrovei sukurtas palydovas

Ankstų ketvirtadienio rytą Lietuvos laiku iš Prancūzijos Gvianos mieste Kourou esančio kosmodromo pakilo Europos kosmoso bendrovės „Arianespace“ raketa „Vega“, kurioje – dar vienas Lietuvos mažųjų palydovų kūrėjos „NanoAvionics“ pagamintas palydovas.
       2021-04-30 09:57:04

Mirė Seimo narys Kęstutis Glaveckas

Balandžio 30 d. mirė ilgametis Seimo narys, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, ekonomistas Kęstutis Glaveckas. K. Glaveckas gimė 1949 m. balandžio 30 d. Vilniuje medicinos darbuotojo Vlado Glavecko (1926–2002) ir buhalterės Veronikos Laurinavičiūtės Glaveckienės (1927–2010) šeimoje.
       2021-04-30 09:54:31

Penkeri „Lidl“ metai Lietuvoje: 5 permainos, kurias lėmė prekybos tinklo startas

Lietuvoje prieš penkerius metus veiklą pradėjęs „Lidl“ į šalį įnešė naujų tarptautinių vėjų ir šviežių idėjų. Tai lėmė ne tik sėkmingą prekybos tinklo įsitvirtinimą, bet ir aukštesnę kartelę daugybėje mažmeninės prekybos sričių.
       2021-04-30 09:52:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1351

Atlikus 18724 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1351. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-30 09:30:04

Rengiantis nėštumui: ne tik gerti vitaminus ir atsisakyti žalingų įpročių

Ruoštis motinystei pastojus – įprasta, tačiau ar reikia specialaus pasirengimo dar prieš pastojant? Sveikatos specialistų teigimu, nuo pat pradžios prisižiūrint sveikatą, mažesnė tikimybė, kad nėštumo metu vargins skausmai ar kamuos stresas ir ligos, o laukimo periodas bus šviesesnis.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.