Naujienos

Išmanieji telefonai: ko laukti 2016 metais?

2015-11-11 18:45:07

Stevas Jobsas sakė, kad „Dažnai žmonės nežino, ko jie nori, kol jiems to neparodai“. Ir ne jis vienas taip mąstė. Skundėtės telefonais-plytomis? Išmanieji telefonai tapo dar didesni. Išmaniuosius laikrodžius ir kitus dėvimus įrenginius vadinote nereikalingais žaisliukais?

foto

Bet dabar jų skaičius rinkoje auga geometrinės progresijos greičiu. Manote, jog lankstūs mobilieji įrenginiai nereikalingi? Ką gi, panašu, jog ir čia gamintojai turi, ką atsakyti. Kokių naujienų tikimasi kitąmet šioje rinkoje, komentuoja ir savo įžvalgomis apie šios rinkos tendencijas dalijasi Varlė.lt mobiliųjų įrenginių ekspertai.

„Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad išmanieji telefonai jau pasiekė savo apogėjų. Juk šiuolaikiniai įrenginiai yra aprūpinti visomis pažangiomis bei reikalingomis patogiam naudojimui funkcijomis, tokiomis, apie kurias dar mes prieš dešimt ar net ir penkis metus galėjome tik pasvajoti. Tačiau, žvelgiant į elektroninių technologijų vystymosi tempą ir vis labiau ryškėjančią konkurenciją tarp mobiliųjų įrenginių gamintojų, galima spėti, jog tai dar ne viskas, – teigia Varlė.lt direktorius ir mobiliųjų įrenginių ekspertas Igoris Tkačenko.

Didelė ekrano skiriamoji geba, neįtikėtinas vaizdo tikslumas ir ryškumas, naujos kartos didelės spartos tinklai, ultraspartieji procesoriai, nepaprastai greito įkrovimo funkcija – tai, kas dar visai neseniai atrodė tarsi dalykai iš mokslinės fantastikos srities, jau laukia naudotojų arba pasitiks visai netrukus 2016-ųjų naujienose. Siūlome pažvelgti į vienus laukiamiausius ateinančių metų išmaniuosius telefonus.

Naujojo „iPhone“ planose – siekis išstumti profesionalius fotoaparatus?

Žinoma, „Apple“ kompanijos produkcija ko gero visada yra viena labiausiai laukiamų. Tikimasi, jog „iPhone 7“ bus dar plonesnis, aptakesnis ir patogesnis. Telefono dizainą kūrėjai tikėtina šiek tiek pakeis, tačiau epinės klasikos vargu ar atsisakys. Užsienio analitikų manymu, labiausiai tikėtina, jog ekrano įstrižainės nepasikeis – 4.7 colių įprasta versija ir 5.5 colių „Plus“ modelyje. Nuotraukų ir vaizdo įrašų mėgėjams patiks patobulinta kadrų fiksavimo technologija, kuri taps galimybe dėka to, jog „Apple“ įsigijo Izraelio kompaniją „Linximaging“.

Šios kompanijos vystymos technologijos leis išmaniesiems telefonams kurti turinį, kuris kokybės požiūriu nenusileidžia profesionaliems veidrodiniams fotoaparatams. Taip pat planuojama, jog 2016 metais pasirodysiančio „iPhone 7“ pagrindinė kamera turės net 21 megapikselį, o priekinė – 5. Tai leidžia formuoti prielaidą, jog tokiu būdu „Apple“ daro reikšmingą žingsnį kelyje, kur grėmėzdiškus fotoaparatus išstums į kišenę telpantys įrenginiai. „Apple“ žengs tikrai rimtą žingsnį patobulindama savo gaminamų įrenginių kamerų parametrus, tačiau bent pagal megapikselių skaičių, ši kompanija tiesiog pasivys kitus gamintojus, kurių gaminių 21 megapikselį turinti kamera seniai nėra naujiena – štai pavyzdžiui, „Sony“ dar 2013 metų pabaigoje išleido telefoną su 20.7 megapikselių kamera. Kitas svarbus dalykas kalbant apie kameras yra tas, kad kinų gamintojai tuos 5 megapikselius priekinėje kameroje naudoja jau seniai, bet ilgą laiką Europos rinka neturejo mobiliųjų telefonų tinkamų „normalioms“ asmenukėms. Šiemet tiek „Samsung“, tiek „Sony“ atsibudo ir jau nuo gegužės mėnesio siūlo flagmanus su 5 megapikselių priekine kamera. Štai pavyzdžiui, „Huawei“ savo 2014 metų pradžios flagmane („P7“), siūlo netgi 8 megapikselių priekinę kamerą (ir 2015 metų modelyje, beje, aktualūs vis dar tie patys 8 megapikseliai).

Manoma, jog 2016-ųjų „iPhone“ turės infraraudonųjų spindulių jutiklį, kuris išmanųjį telefoną galės paversti „Apple TV“ nuotolinio valdymo pulteliu bei žymiai pagerins „iPhone“ sinchronizaciją su kitais kompanijos įrenginais. Puiki naujiena spartaus mobilaus interneto gerbėjams: pasak užsienio ekspertų, naujajame „iPhone“ įrenginyje bus panaudoti visiems tinklų tipams tinkantys LTE lustai.

„LG“ ir toliau eksperimentuoja su konstrukcijomis

Viena labiausiai komentuojamų naujienų išmaniųjų telefonų rinkoje – atnaujinta „LG“ lenktos konstrukcijos telefono versija. Į masinę gamybą įrenginys pirmą kartą buvo paleistas 2014 metais. Tada „LG“ produktas sukėlė tikrą furorą. Nestandartiškas, išlenktas telefono dizainas idealiai suderintas su aukštu funkcionalumu ir būtent tai lemia, jog „LG G Flex 3“ išties unikalus savo segmente.

Atnaujinta telefono versija „LG G Flex 3“ turės tą patį 6 colių įstrižainės ekraną, tačiau spėjama, jog jis bus ne tik išlenktas, bet ir sulankstomas. Reikėtų pažymėti, jog sulankstomo ekrano idėja visai nepriklauso „LG“ kompanijai ir „G Flex 3“ tikrai netaps pirmuoju absoliučiai lanksčiu išmaniuoju, tačiau ši ypatybė vis vien žadina smalsumą. Tikėtina, jog naujas įrenginys turės patogesnę ir ergonomiškesnę formą.

Galinė korpuso dalis bus padengta specialia medžiaga, pajėgia užtraukti smulkius įbrėžimus. Kai kurie užsienio ekspertai sugestijuoja, jog „LG“ gali išleisti naują pilnai lankstų telefoną sulankstomos konstrukcijos pavidalu, tačiau labiausiai tikėtina yra tai, kad gamintojas kol kas atsisakys šios idėjos ir maksimaliai patobulins jau visiems žinomą konceptą. Spėjama, jog „LG“ kompanija į naują telefonų liniją planuoja integruoti ne tik pirštų atspaudų skaitytuvą, bet ir akies tinklainės skenerį.

Varlė.lt specialisto Sauliaus Vyšniausko teigimu, „LG Flex“ modelis Lietuvoje nėra populiarus. Kiek neįprasta konstrukcija tikrai nėra tai, kas skatina eiti iš proto dėl šio telefono. Ne paslaptis, jog lietuviai mieliau renkasi flagmanus, o ne eksperimentinius modelius, tačiau štai pavyzdžiui, dviem ekranais ir dviguba priekine kamera apginkluotas „LG V10“, tikėtina, mūsų šalyje bus daug populiaresnis, nors tai tikrai ne pirmasis toks dviekranis „šedevras“ telefonų istorijoje.

Kas sukasi „Samsung“ galvoje?

„Samsung Galaxy S7“ – viena karščiausiai 2016 metų laukiamų naujienų. Šįkart „Samsung“ kompanija tikrai nustebins savo gerbėjus ne tik įrenginio dizainu, bet ir funkcionalumais. „Galaxy S7“ įrenginiui jau dabar prognozuojama didžiulė sėkmė, o kai kurie užsienio mobiliųjų įrenginių rinkos ekspertai kalba apie tai, jog šis telefonas pagal pardavimus gali tapti lyderiu ir nurungti visus „Samsung“ išmaniuosius telefonus. Tai ką gi mums ruošia šis gamintojas?

Pirmiausia, korpusas čia bus pilnai metalinis. Tai prisidės prie ilgesnio įrenginio tarnavimo laiko, apsaugos nuo netyčinių kritimų ir vizualiai dar labiau priartins išmanųjį prie verslo segmento. Trumpai tariant, pažvelgus į įrenginį, nekils jokių klausimų dėl jo aukštos klasės.

Yra gandų, jog „Samsung Display“ užsakė 8 milijonus lanksčiųjų ekranų savo „Galaxy“ flagmanui. „Galaxy S7“ ekranas bus padidintas, „Snapdragon Qualcomm 810“ procesorius taps greitesnis ir spartesnis, o 5 GB operatyviosios atminties užtikrins optimalų reikliausių programėlių veikimą. „Galaxy S7“ charakteristikų ir ypatybių sąraše puikuojasi rekordiniai kameros parametrai – 30 megapikselių galinė ir 10 megapikselių priekinė. 3D filmavimo režimas, vaizdo stabilizavimas ir fiksuojamų kadrų kokybės patobulinimas padės kurti idealų vaizdo turinį. Ekranas turės 3840 х 2200 pikselių raiška – ko gero absoliutus išskirtinumas šių įrenginių rinkoje!

„Samsung“ į „Galaxy S7“ dės savo gamybos lustus. „Samsung“ žada tapti trečiuoju prekės ženklu (po „Qualcomm“ ir „Apple“), kuris projektuos savo sprendimus procesoriaus branduolių srityje. Taip kompanija pagerins savo pozicijas SoC (angl. System-on-a-chip) segmente. Kompanija jau turi didelę patirtį projektuojant įvairias lustų formas. Iki šiol „Samsung“ „Exynos“ lustuose naudojo ARM CPU branduolius. Naujajame procesoriuje tai turėtų pasikeisti. Kompanija „Exynos“ lustui ketina pasiūlyti savo gamybos GPU. Kas iš to? Mažesni gamybos kaštai, geriau optimizuoti lustai, konkurencinis pranašumas rinkoje.

Yra žinių, jog „Samsung“ ketina pasiūlyti tris naujojo flagmano variantus, kurie skirsis savo procesoriais ir bus prieinami skirtingose rinkose. „Galaxy S7“ su „Qualcomm Snapdragon 820“ turėtų būti skirtas JAV ir Kinijai, versija su „Exynos 8890“ – Europos, Pietų Korėjos ir Japonijos rinkoms, o „Galaxy S7“ su „Exynos 7422“ turėtų atsidurti Indijoje.

O ką rezga „Sony“?

Revoliucijos ar kokių nors reikšmingų techninės savo įrenginių specifikacijos atradimų „Sony“ kompanija neplanuoja. Būsimieji „Sony Xperia Z5+“ ir „Sony Xperia Z6“ turės geresnį aparatinį „įdarą“, kuris lems ilgesnį veikimo laiką ir efektyvesnį našumą. Greičiausiai bus panaudotas tas pats kaip ir ankstesniuose modeliuose „SnapDragon“ procesorius. Procesorius turės 8 branduolius, kurių kiekvienas – su ne mažesniu nei 2,0 – 2,5 GHz taktiniu dažniu. Ekranas turės ne mažesnę nei 1920 x 1080 pikselių raišką ir pasižymės patogesne TFT technologija.

Laukiama, jog „Sony Xperia Z6“ įrenginyje bus pasiūlyta didesnė kamerų raiška – net 30 megapikselių galinės ir 8 – priekinės kameros atveju. Panašu, jog „Sony“ neketina drastiškai keisti „Xperia“ serijos ekranų dydžio, nors spėjama, kad 2016-ųjų modeliai gali turėti tiek tradicinį 5,2 colių, tiek 5,5 ir net 6 colių įstrižainę. Akivaizdu, jog japonų gamintojas ruošia kelias versijas: parametrų ir kainos derinio aukso viduriuko vardo vertą „Sony Xperia Z6 Compact“ ir premium klasės modelį.

Kokios bendros tendencijos?

2016-ųjų išmanieji telefonai žada būti ne tik pažangesni, bet ir pigesni. To priežastis – sparčiai tobulėjančių technologijų prieinamumo plitimas bei startuolių projektų nuopelnai. Be to, vis daugiau Kinijos gamintojų žada plėsti rinkas ir nišos savo produktams ieškoti pasauliniu mastu. Tai puikiai iliustruoja tokie dar visai neseniai mums visai negirdėti ir greitai išpopuliarėję žaidėjai kaip „Xiaomi“ ar „Meizu“. Jų populiarumo paslaptis? Pažangių funkcijų ir puikių techninių specifikacijų rinkinys už žemą kainą. Prognozuojama, jog tokia arši konkurencija neleis didiesiems žaidėjams žiūrėti į tai užmerktomis akimis.

2016-ieji išties sulankstomų išmaniųjų metai. Jau minėjome apie „LG“ planus ir toliau vystyti lanksčios konstrukcijos įrenginius. Kiti gamintojai taip pat žengia šiuo keliu – „Samsung“ lankstųjį ekraną ketina pasiūlyti vienoje „Galaxy S7“ modelio versijoje. Taip pat yra žinių, jog ruošiamas ir lankstus „SM-G929F“ modelis, savo specifikacijomis primenantis „Galaxy S6 edge+“ įrenginį, tad viso 2016 metais laukiama dviejų lanksčiųjų „Samsung“ telefonų. Kodėl iškeliamas lanksčiųjų išmaniųjų telefonų ekranų konceptas? Telefonai tampa didesni ir 6 colių dydžio mobilaus įrenginio turėjimas neturi trukdyti portabilumui, o ekranas, kurį galima sulenkti ar susukti šiuo atveju atrodo kaip sprendimas.

2016-aisiais išmanųjį telefoną įkrausime per 30 sekundžių. Šiais metais Izraelio kompanija „StoreDot“ sukūrė bateriją, kurį pajėgi įkrauti elektromobilį per kelias minutes, o išmanųjį telefoną – vos per kelias sekundes. Tiesa, jau sukurtas baterijos prototipas per didelis tam, kad būtų tinkamas naudoti šiuolaikiniuose telefonuose, tačiau 2016 m. „StoreDot“ žadėjo tą ištaisyti. Ateinančiais metais bus sukurta plona baterija, kuri leis išmanųjį telefoną įkrauti vos per 30 sekundžių.

2016-aisiais „Android“ flagmanai turės savo „3D Touch“. Kaip žinia, naujasis „iPhone 6s“ pasižymi „3D Touch“ technologija, kurios dėka išmanusis reaguoja į ekrano paspaudimo stiprumą. Operacinės sistemos vartotojo sąsaja ir daugelis programėlių jau yra pritaikyti šioms naujoms galimybėms. Kažką panašaus sutiksime toli gražu ne kiekviename „Android“ išmaniajame, o panaši technologija siūloma „Huawei Mate S“ verčia linkėti daugiau. Tačiau viskas laikina. Štai pavyzdžiui, „Synaptics“ kompanija prognozuoja, jog dauguma flagmanų 2016 metais galės atpažinti paspaudimo stiprumą. Savo prognozes „Synaptics“ kompanija patvirtina konkrečiu veiksmu – išleisdama jutiklinio ekrano valdiklį „ClearPad 3700“, kurio dėka „Android“ išmaniųjų ekranai galės veikti taip pat kaip „iPhone 6s“. Turbūt sunku įsivaizduoti, kad „Samsung“ ir kiti gamintojai nepanorės pasinaudoti šia galimybe. Juk stambūs rinkos žaidėjai neleidžia sau gaminti įrenginius, kurie kažkuo nusileidžia konkurentams. Žinoma, turbūt įdomiausias čia klausimas susijęs su tuo, ar „Google“ pasiūlys ekrano paspaudimo stiprumo palaikymą kitoje „Android“ versijoje. Galima daryti prielaidą, kad jei išmaniųjų telefonų gamintojai savo įrenginių sąsajas pritaikys naujoms jutiklinio ekrano galimybėms, bus gerai, tačiau visiškai kitos galimybės atsivers tada, kai skaitmeninių programėlių kūrėjai pradės aktyviai išnaudoti šią technologiją.

Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-05-29 10:59:04

Lietuvos mokykloms – nemokamas nuotolinio mokymosi įrankių paketas

Siekiant užtikrinti nenutrūkstamą mokymosi procesą karantino metu, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su „Microsoft Lietuva“ ir „Squalio Lietuva“ dar balandžio mėnesio pabaigoje daugiau nei 1000 Lietuvos mokyklų suteikė prieigą prie „Microsoft 365 A3“ programinės įrangos paketo.
       2020-05-29 10:51:58

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 28 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 6.
       2020-05-29 09:55:41

Šią vasarą atostogautojus priims Vilnius: sostinė pavirs skirtingomis šalimis

Vilnius vasaros savaitgaliais šalies gyventojus kvies atostogauti keliaujant aplink pasaulį. Sostinės bendruomenės, ekskursijų ir renginių organizatoriai, restoranai, viešbučiai ir menininkai susivienijo, kad į užsienį išvykti negalintiems lietuviams egzotiškas patirtis sukurtų gimtinėje.
       2020-05-29 09:51:55

7 pagalbos sau būdai, kaip be streso pasiruošti egzaminams

Pagalvojus apie sesiją, atsiskaitymus ir egzaminus, studentus gali apimti mintys apie įmanomą ar įsivaizduojamą nesėkmę – „nepavyks pasiruošti atsiskaitymui, neišlaikysiu egzamino, atsiskaitymo metu sutriks internetas“ ir pan.
       2020-05-29 09:40:28

Netikėta karantino pasekmė – socialinius tinklus užkariauja medikai

Koronaviruso pandemijos metu krito beveik visų socialinių tinklų žvaigždžių aktyvumas. Ir nors tokiose platformose kaip „Facebook“ didžiausias lankytojų srautas kilo iki 15 proc., turinio, ypač remiamo, skaičius sumažėjo.
       2020-05-28 13:29:11

Kodėl vyrams reikia minkšto dantų šepetėlio ir kiti 10 faktų

Burnos higiena – kasdienis kiekvieno iš mūsų rūpestis, kuris neturėtų apsiriboti tik dantų valymu ryte ir vakare. „Eurovaistinės“ sveikatos priežiūros specialistai sako, kad rūpindamiesi savo šypsena dažnai vadovaujamės mitais ir neskiriame tam pakankamai dėmesio.
       2020-05-28 13:24:54

Seimas svarstys pagalbos priemones vyresniems darbuotojams

Seimas pradėjo svarstyti socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio pristatytas Užimtumo, Nedarbo socialinio draudimo įstatymų ir Darbo kodekso pataisas (projektai Nr. XIIIP-4901, Nr. XIIIP-4903, Nr. XIIIP-4904), kuriomis siūloma paskata darbdaviams, kurie išlaikys 60 m. ir vyresnius darbuotojus.
       2020-05-28 13:18:29

Seimas svarstys pataisas dėl ligos išmokų karantino metu

Seimas pradėjo svarstyti socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio pristatytas Ligos ir motinystės socialinio draudimo pataisas (projektas Nr. Nr. XIIIP-4902), kuriomis siūloma, kad dar tęsiantis ekstremaliai situacijai ir karantinui būtų aiškiai nustatoma ligos išmokų mokėjimo pabaiga.
       2020-05-28 13:15:22

Onkologiniams ligoniams - transporto bilietai su 80 proc. nuolaida

Seimas priimtomis Transporto įstatymo pataisomis asmenims, sergantiems onkologinėmis ligomis, suteikė galimybę vienkartinį arba terminuotą vardinį važiavimo tolimojo, vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais,
       2020-05-28 13:02:48

Raudonos spalvos vaisiai: kuo naudingi ir ką iš jų pagaminti?

Daugiau daržovių ir vaisių: argi ne tokius pažadus sau davėme šį pavasarį? O štai raudonos spalvos vaisiai – puikus antioksidantas. „Maximos“ maisto gamybos ekspertė Brigita Baratinskaitė dalijasi, kad tikra vitaminu bomba galima vadinti braškes, o taip pat kaip jas panaudoti gaminant sveikas ir skanias salotas.
       2020-05-28 12:41:56

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 27 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 9.
       2020-05-28 07:53:45

Kol vaistai ir vakcina nuo koronaviruso neatrasti, rūpinkitės imunine sistema

Sveikatos priežiūros specialistų teigimu, šiuo metu, kol dar neturime nei vaistų, nei vakcinos nuo koronaviruso, ypatingai svarbu kuo labiau sumažinti riziką užsikrėsti kvėpavimo takų virusais ir palaikyti imuninę sistemą.
       2020-05-28 07:48:50

Specialisto patarimai: poreikis keltis į internetą pamatuojamas objektyviai

COVID-19 pandemija smarkiai suvaržė daugybės Lietuvos verslininkų veiklą ir privertė juos ieškoti naujų sprendimų. Elektroninės komercijos specialistas Aurimas Junčis sako, kad verslo iškėlimo į internetą poreikis yra objektyviai pamatuojamas ir tam nebūtina sulaukti tokios situacijos, į kurią dabar pasinėręs visas pasaulis.
       2020-05-27 17:06:07

Karantino sąlygos darosi švelnesnės

Vyriausybė, atsižvelgusi į epidemiologinę situaciją šalyje, šiandien posėdyje priėmė sprendimą pratęsti karantino režimą iki birželio 16 dienos 24 val., tačiau sušvelninti karantino sąlygas.
       2020-05-27 10:39:28

Prasidėjo sodo darbų sezonas: 3 pavojai, tykantys neatsargių sodininkų

Švelnėjant karantino sąlygoms ir artėjant vasarai, vis daugiau žmonių vyksta į sodus ar sodybas, kur jų laukia sezoniniai darbai. Išsiilgus gryno oro ir aktyvios veiklos nė nekyla mintis, kad sodininkystės ar daržininkystės darbai gali baigtis ir nemalonumais.
       2020-05-27 10:33:37

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 26 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 8.
       2020-05-27 07:20:08

7 priežastys, kodėl svoris nekrenta

Pradėjai laikytis dietos, bet rezultatai netenkina? Pradėjai daugiau sportuoti, bet svoris vis vien nekrenta? Jei ir Tu susiduri su šiomis problemomis – galbūt šiame straipsnyje rasi atsakymą, kodėl negali atsikratyti papildomais kilogramais.
       2020-05-26 10:26:08

Pateiktos atnaujintos bendros rekomendacijos pažeidžiamiausiai gyventojų grupei

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), siekiant suvaldyti koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimą, parengė išsamias bendras rekomendacijas gyventojams dėl prevencinių priemonių, skirdama ypatingą dėmesį pažeidžiamiausiai grupei – sergantiesiems lėtinėmis ligomis ir vyresnio amžiaus žmonėms.
       2020-05-26 09:21:07

Lietuvos startuoliai krizės neišsigando: vos spėja suktis

Pasaulį užklupusi COVID-19 pandemija paralyžiavo nemažą dalį verslų. Tačiau technologinės įmonės, kuriančios inovatyvius produktus, šią situaciją išnaudoja maksimaliai: Lietuvos startuolių kūrėjai teigia vos spėjantys reaguoti į klientų užsakymus.
       2020-05-26 09:15:40

Kaip gyvensime ir dirbsime po karantino

Krizės ir sukrėtimai paprastai atneša ne tik negandas, bet ir spartina pokyčius. Tam, kam paprastai prireikia metų, krizių metu įvyksta vos per vieną naktį. Štai vos per savaitgalį išmokome dirbti ir mokytis namuose.
       2020-05-26 09:11:23

„Barbora“ stiprina pozicijas: dar šiemet taps e. prekybos centru

Iki šiol save pozicionavusi kaip maisto ir kasdienių prekių elektroninė parduotuvė, „Barbora“ žengia į platesnę rinką – didina ne maisto produktų asortimentą. Plėtrą į plataus vartojimo prekių pardavimą įmonė vykdo keliais etapais.
       2020-05-26 08:48:37

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 25 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 4.
       2020-05-25 10:59:01

1 valanda per dieną sportui: kodėl to reikia?

Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijas aktyviai judėti reikėtų bent 30 minučių per dieną. Tačiau norint būti dar sveikesniems – fizinei veiklai kasdien rekomenduojama skirti vieną valandą.
       2020-05-25 10:54:01

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 24 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 12.
       2020-05-23 09:51:17

Vaikų mokymas važiuoti dviračiu – kokias užduotis privalo atlikti tėvai?

Ilgos dienos namuose tapo tikru šiltojo sezono iššūkiu mažiesiems. Jei ramių pasivaikščiojimų lauke neužtenka vaiko fizinio aktyvumo poreikiams išpildyti, specialistai pataria šį šeimos laiką išnaudoti linksmai, naudingai veiklai – mokymuisi važiuoti dviračiu.
       2020-05-23 09:49:15

Šalta sriuba: kuo galite pakeisti šaltibarščius?

Nors kol kas pavasaris pasižymi permainingais orais, visgi vos pasitaikius šiltesnei dienai ant daugelio stalo karaliauja šaltibarščiai. Tačiau atsigaivinti ir pasisotinti galima ne tik jau įprastais bei visų pamėgtais šaltibarščiais, bet ir kitomis šaltomis sriubomis.
       2020-05-23 09:20:46

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 22 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 12.
       2020-05-23 07:57:34

Apsinuodijimas alkoholiu: ką daryti?

Galvos skausmas, pykinimas, svaigulys – tai, kas dažnai užklumpa ryte, jeigu vakarėlio metu buvo nesaikingai vartojamas alkoholis. „Eurovaistinės“ sveikatos priežiūros specialistai atkreipia dėmesį, kad apsinuodijimo alkoholiu galime išvengti saikingai vartodami svaigiuosius gėrimus.
       2020-05-22 17:29:16

Eskedar Maštavičienė: „Kultūra yra išmokstamas, ne įgimtas dalykas“

„Iš prigimties visi žmonės esame vienodi. Skirtingas kultūras, kuriose gyvename, mes perimame iš aplinkos“, – įsitikinusi prieš trylika metų su pabėgėlių programa iš Etiopijos į Lietuvą atvykusi ir čia šeimą sukūrusi Eskedar Maštaviečienė.
       2020-05-22 17:18:39

Pomidorų padažas ir kečupas: kuo skiriasi ir kaip pasigaminti patiems?

Pomidorų padažą ko gero rasime kiekvieno tautiečio virtuvėje. Jį nesudėtingai galima pasigaminti patiems. Žinoma, padažas gali nebūti tokios intensyvios spalvos ir konsistencijos kaip pirktinis, visgi pamėginti verta.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.