iliustracija iliustracija iliustracija
iliustracija iliustracija
Naujienos

Išmanieji telefonai: ko laukti 2016 metais?

2015-11-11 18:45:07

Stevas Jobsas sakė, kad „Dažnai žmonės nežino, ko jie nori, kol jiems to neparodai“. Ir ne jis vienas taip mąstė. Skundėtės telefonais-plytomis? Išmanieji telefonai tapo dar didesni. Išmaniuosius laikrodžius ir kitus dėvimus įrenginius vadinote nereikalingais žaisliukais?

foto

Bet dabar jų skaičius rinkoje auga geometrinės progresijos greičiu. Manote, jog lankstūs mobilieji įrenginiai nereikalingi? Ką gi, panašu, jog ir čia gamintojai turi, ką atsakyti. Kokių naujienų tikimasi kitąmet šioje rinkoje, komentuoja ir savo įžvalgomis apie šios rinkos tendencijas dalijasi Varlė.lt mobiliųjų įrenginių ekspertai.

„Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad išmanieji telefonai jau pasiekė savo apogėjų. Juk šiuolaikiniai įrenginiai yra aprūpinti visomis pažangiomis bei reikalingomis patogiam naudojimui funkcijomis, tokiomis, apie kurias dar mes prieš dešimt ar net ir penkis metus galėjome tik pasvajoti. Tačiau, žvelgiant į elektroninių technologijų vystymosi tempą ir vis labiau ryškėjančią konkurenciją tarp mobiliųjų įrenginių gamintojų, galima spėti, jog tai dar ne viskas, – teigia Varlė.lt direktorius ir mobiliųjų įrenginių ekspertas Igoris Tkačenko.

Didelė ekrano skiriamoji geba, neįtikėtinas vaizdo tikslumas ir ryškumas, naujos kartos didelės spartos tinklai, ultraspartieji procesoriai, nepaprastai greito įkrovimo funkcija – tai, kas dar visai neseniai atrodė tarsi dalykai iš mokslinės fantastikos srities, jau laukia naudotojų arba pasitiks visai netrukus 2016-ųjų naujienose. Siūlome pažvelgti į vienus laukiamiausius ateinančių metų išmaniuosius telefonus.

Naujojo „iPhone“ planose – siekis išstumti profesionalius fotoaparatus?

Žinoma, „Apple“ kompanijos produkcija ko gero visada yra viena labiausiai laukiamų. Tikimasi, jog „iPhone 7“ bus dar plonesnis, aptakesnis ir patogesnis. Telefono dizainą kūrėjai tikėtina šiek tiek pakeis, tačiau epinės klasikos vargu ar atsisakys. Užsienio analitikų manymu, labiausiai tikėtina, jog ekrano įstrižainės nepasikeis – 4.7 colių įprasta versija ir 5.5 colių „Plus“ modelyje. Nuotraukų ir vaizdo įrašų mėgėjams patiks patobulinta kadrų fiksavimo technologija, kuri taps galimybe dėka to, jog „Apple“ įsigijo Izraelio kompaniją „Linximaging“.

Šios kompanijos vystymos technologijos leis išmaniesiems telefonams kurti turinį, kuris kokybės požiūriu nenusileidžia profesionaliems veidrodiniams fotoaparatams. Taip pat planuojama, jog 2016 metais pasirodysiančio „iPhone 7“ pagrindinė kamera turės net 21 megapikselį, o priekinė – 5. Tai leidžia formuoti prielaidą, jog tokiu būdu „Apple“ daro reikšmingą žingsnį kelyje, kur grėmėzdiškus fotoaparatus išstums į kišenę telpantys įrenginiai. „Apple“ žengs tikrai rimtą žingsnį patobulindama savo gaminamų įrenginių kamerų parametrus, tačiau bent pagal megapikselių skaičių, ši kompanija tiesiog pasivys kitus gamintojus, kurių gaminių 21 megapikselį turinti kamera seniai nėra naujiena – štai pavyzdžiui, „Sony“ dar 2013 metų pabaigoje išleido telefoną su 20.7 megapikselių kamera. Kitas svarbus dalykas kalbant apie kameras yra tas, kad kinų gamintojai tuos 5 megapikselius priekinėje kameroje naudoja jau seniai, bet ilgą laiką Europos rinka neturejo mobiliųjų telefonų tinkamų „normalioms“ asmenukėms. Šiemet tiek „Samsung“, tiek „Sony“ atsibudo ir jau nuo gegužės mėnesio siūlo flagmanus su 5 megapikselių priekine kamera. Štai pavyzdžiui, „Huawei“ savo 2014 metų pradžios flagmane („P7“), siūlo netgi 8 megapikselių priekinę kamerą (ir 2015 metų modelyje, beje, aktualūs vis dar tie patys 8 megapikseliai).

Manoma, jog 2016-ųjų „iPhone“ turės infraraudonųjų spindulių jutiklį, kuris išmanųjį telefoną galės paversti „Apple TV“ nuotolinio valdymo pulteliu bei žymiai pagerins „iPhone“ sinchronizaciją su kitais kompanijos įrenginais. Puiki naujiena spartaus mobilaus interneto gerbėjams: pasak užsienio ekspertų, naujajame „iPhone“ įrenginyje bus panaudoti visiems tinklų tipams tinkantys LTE lustai.

„LG“ ir toliau eksperimentuoja su konstrukcijomis

Viena labiausiai komentuojamų naujienų išmaniųjų telefonų rinkoje – atnaujinta „LG“ lenktos konstrukcijos telefono versija. Į masinę gamybą įrenginys pirmą kartą buvo paleistas 2014 metais. Tada „LG“ produktas sukėlė tikrą furorą. Nestandartiškas, išlenktas telefono dizainas idealiai suderintas su aukštu funkcionalumu ir būtent tai lemia, jog „LG G Flex 3“ išties unikalus savo segmente.

Atnaujinta telefono versija „LG G Flex 3“ turės tą patį 6 colių įstrižainės ekraną, tačiau spėjama, jog jis bus ne tik išlenktas, bet ir sulankstomas. Reikėtų pažymėti, jog sulankstomo ekrano idėja visai nepriklauso „LG“ kompanijai ir „G Flex 3“ tikrai netaps pirmuoju absoliučiai lanksčiu išmaniuoju, tačiau ši ypatybė vis vien žadina smalsumą. Tikėtina, jog naujas įrenginys turės patogesnę ir ergonomiškesnę formą.

Galinė korpuso dalis bus padengta specialia medžiaga, pajėgia užtraukti smulkius įbrėžimus. Kai kurie užsienio ekspertai sugestijuoja, jog „LG“ gali išleisti naują pilnai lankstų telefoną sulankstomos konstrukcijos pavidalu, tačiau labiausiai tikėtina yra tai, kad gamintojas kol kas atsisakys šios idėjos ir maksimaliai patobulins jau visiems žinomą konceptą. Spėjama, jog „LG“ kompanija į naują telefonų liniją planuoja integruoti ne tik pirštų atspaudų skaitytuvą, bet ir akies tinklainės skenerį.

Varlė.lt specialisto Sauliaus Vyšniausko teigimu, „LG Flex“ modelis Lietuvoje nėra populiarus. Kiek neįprasta konstrukcija tikrai nėra tai, kas skatina eiti iš proto dėl šio telefono. Ne paslaptis, jog lietuviai mieliau renkasi flagmanus, o ne eksperimentinius modelius, tačiau štai pavyzdžiui, dviem ekranais ir dviguba priekine kamera apginkluotas „LG V10“, tikėtina, mūsų šalyje bus daug populiaresnis, nors tai tikrai ne pirmasis toks dviekranis „šedevras“ telefonų istorijoje.

Kas sukasi „Samsung“ galvoje?

„Samsung Galaxy S7“ – viena karščiausiai 2016 metų laukiamų naujienų. Šįkart „Samsung“ kompanija tikrai nustebins savo gerbėjus ne tik įrenginio dizainu, bet ir funkcionalumais. „Galaxy S7“ įrenginiui jau dabar prognozuojama didžiulė sėkmė, o kai kurie užsienio mobiliųjų įrenginių rinkos ekspertai kalba apie tai, jog šis telefonas pagal pardavimus gali tapti lyderiu ir nurungti visus „Samsung“ išmaniuosius telefonus. Tai ką gi mums ruošia šis gamintojas?

Pirmiausia, korpusas čia bus pilnai metalinis. Tai prisidės prie ilgesnio įrenginio tarnavimo laiko, apsaugos nuo netyčinių kritimų ir vizualiai dar labiau priartins išmanųjį prie verslo segmento. Trumpai tariant, pažvelgus į įrenginį, nekils jokių klausimų dėl jo aukštos klasės.

Yra gandų, jog „Samsung Display“ užsakė 8 milijonus lanksčiųjų ekranų savo „Galaxy“ flagmanui. „Galaxy S7“ ekranas bus padidintas, „Snapdragon Qualcomm 810“ procesorius taps greitesnis ir spartesnis, o 5 GB operatyviosios atminties užtikrins optimalų reikliausių programėlių veikimą. „Galaxy S7“ charakteristikų ir ypatybių sąraše puikuojasi rekordiniai kameros parametrai – 30 megapikselių galinė ir 10 megapikselių priekinė. 3D filmavimo režimas, vaizdo stabilizavimas ir fiksuojamų kadrų kokybės patobulinimas padės kurti idealų vaizdo turinį. Ekranas turės 3840 х 2200 pikselių raiška – ko gero absoliutus išskirtinumas šių įrenginių rinkoje!

„Samsung“ į „Galaxy S7“ dės savo gamybos lustus. „Samsung“ žada tapti trečiuoju prekės ženklu (po „Qualcomm“ ir „Apple“), kuris projektuos savo sprendimus procesoriaus branduolių srityje. Taip kompanija pagerins savo pozicijas SoC (angl. System-on-a-chip) segmente. Kompanija jau turi didelę patirtį projektuojant įvairias lustų formas. Iki šiol „Samsung“ „Exynos“ lustuose naudojo ARM CPU branduolius. Naujajame procesoriuje tai turėtų pasikeisti. Kompanija „Exynos“ lustui ketina pasiūlyti savo gamybos GPU. Kas iš to? Mažesni gamybos kaštai, geriau optimizuoti lustai, konkurencinis pranašumas rinkoje.

Yra žinių, jog „Samsung“ ketina pasiūlyti tris naujojo flagmano variantus, kurie skirsis savo procesoriais ir bus prieinami skirtingose rinkose. „Galaxy S7“ su „Qualcomm Snapdragon 820“ turėtų būti skirtas JAV ir Kinijai, versija su „Exynos 8890“ – Europos, Pietų Korėjos ir Japonijos rinkoms, o „Galaxy S7“ su „Exynos 7422“ turėtų atsidurti Indijoje.

O ką rezga „Sony“?

Revoliucijos ar kokių nors reikšmingų techninės savo įrenginių specifikacijos atradimų „Sony“ kompanija neplanuoja. Būsimieji „Sony Xperia Z5+“ ir „Sony Xperia Z6“ turės geresnį aparatinį „įdarą“, kuris lems ilgesnį veikimo laiką ir efektyvesnį našumą. Greičiausiai bus panaudotas tas pats kaip ir ankstesniuose modeliuose „SnapDragon“ procesorius. Procesorius turės 8 branduolius, kurių kiekvienas – su ne mažesniu nei 2,0 – 2,5 GHz taktiniu dažniu. Ekranas turės ne mažesnę nei 1920 x 1080 pikselių raišką ir pasižymės patogesne TFT technologija.

Laukiama, jog „Sony Xperia Z6“ įrenginyje bus pasiūlyta didesnė kamerų raiška – net 30 megapikselių galinės ir 8 – priekinės kameros atveju. Panašu, jog „Sony“ neketina drastiškai keisti „Xperia“ serijos ekranų dydžio, nors spėjama, kad 2016-ųjų modeliai gali turėti tiek tradicinį 5,2 colių, tiek 5,5 ir net 6 colių įstrižainę. Akivaizdu, jog japonų gamintojas ruošia kelias versijas: parametrų ir kainos derinio aukso viduriuko vardo vertą „Sony Xperia Z6 Compact“ ir premium klasės modelį.

Kokios bendros tendencijos?

2016-ųjų išmanieji telefonai žada būti ne tik pažangesni, bet ir pigesni. To priežastis – sparčiai tobulėjančių technologijų prieinamumo plitimas bei startuolių projektų nuopelnai. Be to, vis daugiau Kinijos gamintojų žada plėsti rinkas ir nišos savo produktams ieškoti pasauliniu mastu. Tai puikiai iliustruoja tokie dar visai neseniai mums visai negirdėti ir greitai išpopuliarėję žaidėjai kaip „Xiaomi“ ar „Meizu“. Jų populiarumo paslaptis? Pažangių funkcijų ir puikių techninių specifikacijų rinkinys už žemą kainą. Prognozuojama, jog tokia arši konkurencija neleis didiesiems žaidėjams žiūrėti į tai užmerktomis akimis.

2016-ieji išties sulankstomų išmaniųjų metai. Jau minėjome apie „LG“ planus ir toliau vystyti lanksčios konstrukcijos įrenginius. Kiti gamintojai taip pat žengia šiuo keliu – „Samsung“ lankstųjį ekraną ketina pasiūlyti vienoje „Galaxy S7“ modelio versijoje. Taip pat yra žinių, jog ruošiamas ir lankstus „SM-G929F“ modelis, savo specifikacijomis primenantis „Galaxy S6 edge+“ įrenginį, tad viso 2016 metais laukiama dviejų lanksčiųjų „Samsung“ telefonų. Kodėl iškeliamas lanksčiųjų išmaniųjų telefonų ekranų konceptas? Telefonai tampa didesni ir 6 colių dydžio mobilaus įrenginio turėjimas neturi trukdyti portabilumui, o ekranas, kurį galima sulenkti ar susukti šiuo atveju atrodo kaip sprendimas.

2016-aisiais išmanųjį telefoną įkrausime per 30 sekundžių. Šiais metais Izraelio kompanija „StoreDot“ sukūrė bateriją, kurį pajėgi įkrauti elektromobilį per kelias minutes, o išmanųjį telefoną – vos per kelias sekundes. Tiesa, jau sukurtas baterijos prototipas per didelis tam, kad būtų tinkamas naudoti šiuolaikiniuose telefonuose, tačiau 2016 m. „StoreDot“ žadėjo tą ištaisyti. Ateinančiais metais bus sukurta plona baterija, kuri leis išmanųjį telefoną įkrauti vos per 30 sekundžių.

2016-aisiais „Android“ flagmanai turės savo „3D Touch“. Kaip žinia, naujasis „iPhone 6s“ pasižymi „3D Touch“ technologija, kurios dėka išmanusis reaguoja į ekrano paspaudimo stiprumą. Operacinės sistemos vartotojo sąsaja ir daugelis programėlių jau yra pritaikyti šioms naujoms galimybėms. Kažką panašaus sutiksime toli gražu ne kiekviename „Android“ išmaniajame, o panaši technologija siūloma „Huawei Mate S“ verčia linkėti daugiau. Tačiau viskas laikina. Štai pavyzdžiui, „Synaptics“ kompanija prognozuoja, jog dauguma flagmanų 2016 metais galės atpažinti paspaudimo stiprumą. Savo prognozes „Synaptics“ kompanija patvirtina konkrečiu veiksmu – išleisdama jutiklinio ekrano valdiklį „ClearPad 3700“, kurio dėka „Android“ išmaniųjų ekranai galės veikti taip pat kaip „iPhone 6s“. Turbūt sunku įsivaizduoti, kad „Samsung“ ir kiti gamintojai nepanorės pasinaudoti šia galimybe. Juk stambūs rinkos žaidėjai neleidžia sau gaminti įrenginius, kurie kažkuo nusileidžia konkurentams. Žinoma, turbūt įdomiausias čia klausimas susijęs su tuo, ar „Google“ pasiūlys ekrano paspaudimo stiprumo palaikymą kitoje „Android“ versijoje. Galima daryti prielaidą, kad jei išmaniųjų telefonų gamintojai savo įrenginių sąsajas pritaikys naujoms jutiklinio ekrano galimybėms, bus gerai, tačiau visiškai kitos galimybės atsivers tada, kai skaitmeninių programėlių kūrėjai pradės aktyviai išnaudoti šią technologiją.

Reklama
Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-01-18 11:14:36

Autonominis avarinis stabdymas: revoliucinė, bet ne visada veikianti sistema

2022 metais visi nauji Europos Sąjungoje parduodami automobiliai privalės stabdyti patys, t. y. turėti autonominio avarinio stabdymo (angl. Autonomous Emergency Braking, AEB) sistemas.
       2020-01-18 11:05:38

Apsipirkimas mobiliuoju telefonu: ko galime pasimokyti iš jauniausių?

Pasaulinės elektroninės prekybos statistikos duomenys rodo, jog 2020-ieji bus tie metai, kai perkant internetu mobilieji įrenginiai nukonkuruos kompiuterius. Populiarėjantis apsipirkimo būdas yra daug patogesnis dėl galimybės įsigyti norimų prekių bet kur ir bet kada.
       2020-01-17 17:00:16

Programavime įgyvendinti sumanymą iš pirmo karto sunkiai pavyksta

Informacinės technologijos (IT) mūsų gyvenime jau apsigyveno seniai ir trauktis nežada. Su informatika susijusių specialybių populiarumas vis dar auga, nors galima išgirsti nuomonių, kad šioje srityje specialistų turime daug, bet šią sferą profesionaliai išmanančių – trūksta.
       2020-01-17 16:55:58

Slaptos „Google Chrome“ funkcijos: kaip iš naršyklės gauti dar daugiau?

Šiandien interneto naršyklė „Google Chrome“ vis dar yra populiariausia pasaulyje. Dėl jos funkcionalumo, greičio ir patogumo, naršykle naudojamasi įvairiose platformose nuo asmeninių kompiuterių iki „Android“, „iPhone“ ar „iPad“ įrenginių.
       2020-01-17 16:47:24

Pieno kaina išaugo – stambieji ūkiai gauna europinį vidurkį

Lietuvos pieno perdirbimo įmonės 2019 metų gruodį už natūralų pieną stambiesiems šalies pieno ūkiams mokėjo europinį vidurkį siekiančią supirkimo kainą – 338,5 eurus už toną, arba 0,8 proc. daugiau nei lapkritį.
       2020-01-17 16:44:38

Saugūs internete: virtualaus gyvenimo taisyklės jaunuoliui

Šiandien jaunuoliai yra aktyvūs technologijų vartotojai, tad niekur nepalikti skaitmeninių pėdsakų internete beveik neįmanoma. Dėl to, itin svarbu rūpintis savo skaitmenine tapatybe, virtualioje erdvėje elgtis atsakingai ir apgalvotai, taip, kaip realiame gyvenime.
       2020-01-17 16:40:53

Mokslininkas apie žiemą dygstančius grybus: šis reiškinys mums siunčia žinią

Viešojoje erdvėje šią žiemą netrūksta gyventojų keliamų nuotraukų, kuriose – miške rasti grybai. „Tai ne prasimanymas, o šių metų žiemos realybė.
       2020-01-17 16:37:26

Laikas, kai moterų akys nustoja blizgėti: kaip sau padėti?

Keičiantis amžiui, keičiasi ir moteriškų hormonų pusiausvyra, o tai turi įtakos ir savijautai. „Eurovaistinės“ sveikatos specialistai sako pastebintys, kad moterims, kurios nežino, kaip tinkamai pasirūpinti savimi, tai gali trukdyti netgi paprasčiausiai kasdienei veiklai.
       2020-01-17 08:11:18

Dakaro organizatoriai „Agrorodeo“ komandai įteikė medalius už pagalbą varžovui

Dakaro ralio organizatoriai Vaidotui Žalai ir Sauliui Jurgelėnui už pagalbą prancūzų R. Chabot ir G. Pillot ekipažui įteikė „Epic story“ atminimo medalius, kurie yra dalijami istorijų, labiausiai atspindinčių Dakaro ralio dvasią dalyviams.
       2020-01-16 12:15:31

Banko kortelės kodą bandė išgauti mirtinais smūgiais

Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras Arvydas Gramba, surašęs kaltinamąjį aktą, teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje trys visaginiečiai kaltinami nužudymu. Jiems taip pat pareikšti kaltinimai dėl neteisėto disponavimo nužudytojo mokėjimo kortele bei jos neteisėto panaudojimo.
       2020-01-16 12:08:03

ES suteikė Estijos pavėžėjimo paslaugų platformai „Bolt“ 50 mln. Eur kreditą

EIB suteikia įmonės „Bolt“ plėtrai bei tyrimams ir naujiems produktams kurti 50 mln. Eur vertės kvazikapitalo kreditą. „Bolt“ investuos šios paskolos lėšas į savo teikiamų pavėžėjimo paslaugų saugos, patikimumo ir tvarumo didinimą.
       2020-01-16 11:45:34

Gyvenimas „nuo algos iki algos“: ką vertėtų daryti kitaip?

Nauji metai dažnam yra naujų darbų bei tikslų įgyvendinimo pradžia – prisižadama išmokti ką nors naujo, pradėti sveikiau gyventi ar galiausiai – nuosekliau ir atsakingiau planuoti finansus, kad paskutinės dienos iki atlyginimo nebūtų kupinos nerimo.
       2020-01-16 09:01:48

Kaip pamačius nuolaidas nepamesti galvos?

Sausį drąsiai galime vadinti atsinaujinimo mėnesiu. Jo laukiame ne tik dėl to, kad pradedame vykdyti Naujųjų metų išvakarėse sau duotus pažadus, tačiau šį mėnesį prasideda ir taip laukti išpardavimai. Didžioji dalis moterų skuba nusipirkti seniai nusižiūrėtą suknelę, batelius ar rankinę, kuriai vis pagailėdavo pinigų.
       2020-01-16 08:53:54

„Microsoft“ galimybė studentams: kviečia kurti dirbtinio intelekto sprendimus

Technologijų kompanija „Microsoft“ Lietuvoje ieško inovatyvių studentų ir kviečia juos dalyvauti konkurse „AI Guardians“. Jo tikslas – rasti geriausias, dirbtiniu intelektu paremtų sprendimų idėjas, kurios padėtų tobulinti aukštąjį mokslą.
       2020-01-16 08:45:29

Pretenduojate į paramą elektrinei įrengti? Nepadarykite šių klaidų

2020-ieji startavo gera žinia gyventojams, norintiems būti energetiškai nepriklausomiems ir kartu prisidėti prie aplinkos tausojimo. Iki pat sausio pabaigos dal galima pretenduoti į Europos Sąjungos (ES) paramą, skirtą saulės elektrinėms individualiuose namuose įsirengti ir nutolusioms saulės elektrinėms įsigyti.
       2020-01-16 08:41:52

Žmogus imasi nemirtingumo projektų

Atsarginiai organai, genų inžinerija, kamieninės ląstelės – tai kelios medicinos sritys, į kurias šiuo metu nukreipti milžiniški finansiniai, moksliniai ir technologiniai resursai. Geriausiu gydytojo pagalbininku tampa informacinės technologijos, dirbtinis intelektas, vis aštriau iškyla ir nauji etiniai klausimai, į kuriuos atsakymų dar nėra.
       2020-01-16 08:25:29

Pernai dvigubai daugiau užsienio startuolių verslo plėtrai pasirinko Lietuvą

Nors konkurencija tarp Lietuvos ir kitų šalių startuolių ekosistemų sparčiai stiprėja, inovatyvūs verslai iš ne Europos Sąjungos šalių palankiai vertina Lietuvos startuolių ekosistemą.
       2020-01-16 08:03:39

„DiscoverEU“: 2020 m. dar 20 000 jaunuolių galės geriau pažinti Europą

Per ketvirtąjį iniciatyvos DiscoverEU etapą, kuris baigėsi 2019 m. lapkričio 28 d., sulaukta maždaug 75 000 paraiškų iš visos Europos, apie 20 000 aštuoniolikmečių bus įteikti kelionės bilietai.
       2020-01-16 07:51:56

Dėl galimai pagrobtos mergaitės Vilniuje, prie TV bokšto

Visą naktį intensyviai vykdyta galimai pagrobtos mergaitės paieška kol kas nedavė užčiuopiamų rezultatų. Tyrimo metu iškelta daug versijų, visos jos nuodugniai tikrinamos.
       2020-01-16 07:48:14

4 dažniausiai pasitaikančios akių ligos ir kaip jų išvengti

Greitas gyvenimo ritmas, dažnas stresas darbe ir, žinoma, naujosios technologijos, be kurių mes sunkiai įsivaizduojame savo dieną, dažnai paskatina įvairių ligų vystymąsi vis jaunesniame amžiuje.
       2020-01-15 17:55:09

Sustabdytas 10-asis Dakaro ralio greičio ruožas

Dakaro ralio organizatoriai dėl saugumo anksčiau laiko sustabdė 10-ąjį greičio ruožą. Automobilių įskaitoje šiandien greičiausias buvo Carlosas Sainzas su „MINI“ bagiu, „Agrorodeo“ ekipa dėl Sauliaus Jurgelėno rankos skausmų prilėtino tempą.
       2020-01-15 14:23:53

Šįkart viskas kitaip: ką rodo ekonomikos temperatūros indeksas?

Šalies ekonomikai nuosekliai augant, nuolat kylant vidutiniam darbo užmokesčiui ir klestint nekilnojamo turto rinkai, kyla klausimų, ar toks augimas yra tvarus. Galbūt tikrieji ekonomikos iššūkiai čia pat, tik jie dar neryškūs ir dėl to nekelia nerimo?
       2020-01-15 14:18:47

Atnaujintos taksi ir „pavėžėjų“ veiklos taisyklės: ką būtina žinoti?

Susisiekimo ministerija primena, kad nuo šių metų sausio 1 d. įsigaliojo Kelių transporto kodekso pakeitimai, susiję su keleivių vežimu už atlygį lengvaisiais automobiliais pagal užsakymą („pavėžėjimo“ veikla) ir lengvaisiais automobiliais taksi.
       2020-01-15 14:16:19

Į Lietuvą atgabenti pirmieji dujų jungties su Lenkija vamzdžiai

Dujų perdavimo sistemos operatoriui „Amber Grid“ pradėjus dujotiekių jungties su Lenkija statybą, priimti pirmieji į Lietuvą atgabenti vamzdžiai. Kryptingai siekiama, kad dujos jais pradėtų tekėti projekte numatytu laiku – 2021-ųjų pabaigoje.
       2020-01-15 14:12:20

Sužinokite, kodėl Lietuvos žmonėms patinka pasivaikščiojimai su šunimis?

Lietuvoje gerokai pasikeitė požiūris į šunis: jie laikomi nebe sargais, o šeimos nariais, mokomi paklusnumo ir socializuojami, kad tinkamai elgtųsi viešose vietose. Paradoksalu, bet augintiniai nepadeda Lietuvos žmonėms užmegzti naujų pažinčių ar tvirtesnių ryšių su kaimynais bei kitais šunų augintojais.
       2020-01-15 14:09:55

Buitinės įrangos pokštai: kaip prižiūrėti, kad gedimai nekainuotų visų santaupų?

Visiems kartais „atsitinka gyvenimas“ ir nei iš šio, nei iš to sugenda skalbyklė ar šaldytuvas. Dažniausiai tai atsitinka pačiu netinkamiausiu metu, nes tenka išleisti nemažai pinigų buitinės įrangos taisymui ar naujos įsigijimui, o tokių išlaidų paprastai neplanuojame.
       2020-01-15 14:06:54

Pomidorai – aukso obuoliai, kuriuos atrado actekai

Pomidorai – viena populiariausių daržovių visame pasaulyje, panašiai kaip ir bulvė, mus pasiekė tik XVI amžiuje iš Pietų Amerikos. Didžiojoje Britanijoje ilgai laikyta nuodingu dekoratyviniu augalu, šiuo metu ji varžosi su kitomis daržovėmis savo sveikatai naudingomis savybėmis ir net vadinama supermaistu.
       2020-01-15 14:03:59

Miego sutrikimai ir jų keliami pavojai – kaip to išvengti?

Vos atsigulę visi norime užmigti žaibiškai, miegoti nepertraukiamai, o ryte prabusti žvalūs ir energingi. Visgi, ne kiekvienas iš mūsų gali pasigirti kokybišku nakties miegu. Mokslinių tyrimų duomenys rodo, kad miego sutrikimai neigiamai veikia net 35 – 40 proc. pasaulio gyventojų.
       2020-01-14 07:23:34

6 netikėčiausios dirbtinio intelekto naujienos

Kasmet vykstanti didžiausia pasaulyje technologijų paroda „CES“ – tarsi naujas žvilgsnis į ateitį. Inovacijas tobulinančios bendrovės pristato vis pažangesnius išradimus ir rodo, kaip gyvensime ateityje.
       2020-01-14 07:19:14

Planuojate pirkti pirmąjį būstą? Nepadarykite šių klaidų

Naujųjų metų pradžia – pokyčių metas. Vieni keičia plaukų spalvą, kiti garderobą, o kai kurie gyvenamąją vietą. Keičiant namus kyla nemažai klausimų, o ypač, jei ruošiamasi įsigyti pirmąjį būstą. Namas ar butas, miesto centre, miegamajame rajone, o gal šalia miesto?
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.
Reklama