Naujienos

7 šokiruojančios televizorių gamintojų paslaptys

2015-11-24 17:20:14

Ar kada nors susimąstėte, kodėl prieš kokius 20 metų pagaminta techninė įranga tarnaudavo ilgiau? Štai pavyzdžiui, televizoriai, kuriuos pirko mūsų tėvai ar seneliai, neturėjo jokių smart technologijų ir milžiniškų ekranų, galbūt net ir spalvoto vaizdo, bet tarnavo išties ilgai, jei ne visą gyvenimą. O dabar?

Televizoriai turi aibę išreklamuotų savybių, funkcijų ir galimybių, bet trumpą garantiją. Kodėl? Ar Tikrai visi tie superiniai parametrai išties svarbūs ar tėra gudrus rinkodarinis triukas? Mūsų Varlė.lt buitinės technikos specialistai pasiryžo kai ką paaiškinti. Štai 7 paslaptys, kurias slepia televizorių gamintojai.

1. 3D televizijos technologija mirė. Kodėl?

Nes 3D lemia akių ir galvos skausmą. Nors nemažai priklauso nuo konkretaus televizoriaus bei pridėtų akinių ir žinoma, pačių naudotojų, tokia problema iš tikrųjų egzistuoja. Įrangos ir 3D turinio gamintojai žino, jog trimačiai efektai gali būti varginantys ilgiau juos žiūrint, todėl stengiasi 3D efektus naudoti tik kaip papildymą, tam tikrų efektų išryškinimą ir neverčia žiūrėti pvz. tris valandas trunkančio filmo, kuriame nuolat generuojami 3D efektai.

3D akiniai kainuoja brangiai. Televizorių gamintojai įprastai prideda 1 – 2 poras 3D akinių. Atskirai pirkti galima, bet tai kainuoja, ir kaip tokiam priedui – ne taip jau ir mažai (nuo 10 €).

Paprasčiausiai tai buvo niekada nereikalinga technologija. Norite tikėkite, norite ne, bet pirmojo komercinio 3D filmo premjera buvo įvykusi 1920 metais ir patyrė fiasko. Nuo to laiko Holivudas stengėsi 3D prikelti kas kelis dešimtmečius: 1950-aisiais, tada 1970-aisiais ir abu sykius nesėkmingai. Kodėl? Nes 3D paprasčiausiai nieko ypatingai reikalingo nepridėdavo. Taip, visiems mums patinka nauji dalykai, tačiau labai dažnai jų įsigijimas visai nereiškia, kad reguliariai jais naudosimės. Būtent tai ir atsitiko 3D televizorių funkcijai, kuri beje, kaip rodo istorija, ne tokia jau ir inovatyvi.

Nes dauguma žmonių, kurie įsigijo 3D televizorių nesinaudoja 3D funkcijos galimybėmis. Priežastis? Labai paprasta: žmonės nenori žiūrėti televizorių užsidėję tuos nepatogius ir kvailai atrodančius akinius.

2. Vaizdo atnaujinimo dažniai – gamintojų spekuliacijų laukas

Kiekvienas atskiras televizoriaus gamintojas sudarė savo vaizdo atnaujinimo dažnius nurodančius numerius ir tokiu būdu pateikia ne visai tikrovę atspindintį televizoriaus atnaujimo dažnio parametrą. „Samsung“ atveju tai yra aiškaus judesio dažnis Clear Motion Rate (CMR), „Sony“ – atnaujinimo dažnis MotionFlow, „LG“ skleistinės dažnis TruMotion arba Motion Clarity Index, „Vizio“ – SPS, „Toshiba“ – ClearScan, „Panasonic“ – Backlight Scan. Žemiau pateiktoje lentelėje pateikti realūs atnaujinimo dažnių indeksai atitinkantys skirtingų gamintojų pateikiamus parametrus.

3. Akinamai didelis televizoriaus kontrastingumas – dar viena gudrybė

Televizorių gamintojai tikrai mėgsta žaisti su skaičiais. 5000 000:1 kontrastingumas gali skambėti išties įspūdingai, bet realybė tokia, kad kiekvienas gamintojas jį matuoja skirtingai. „Mega Dynamic Contrast“ – dar vienas rinkodarinis fokusas. Tipinės statinio ANSI kontrastingumo vertės tai jokie 5 000 000:1, tik 600-900:1 pigių televizorių ir 1000-2000:1 vidutinės klasės televizorių atvejais. Didesnis nei 2500:1 kontrastingumas laikomas jau labai geru, o 4000:1 ir daugiau – puikiu.

4. LED televizoriai turi geresnę vaizdo kokybę?

Melas. Pirmiausiai todėl, kad iš tikrųjų nėra tokio tipo kaip LED televizorius. Kiekvienas LED televizorius – tai standartiškas LCD įrenginys, kuriame naudojama LED technologija, o ne fluorescencinės lempos. LCD televizoriai turi savo privalumų, kaip pavyzdžiui, mažesnės energijos sąnaudos, tačiau kalbant būtent apie vaizdo kokybę, plazminiai televizoriai juos lenkia būtent dėl geresnio kontrastingumo, žiūrėjimo kampų.

5. Mažai žinomas milžiniškas televizorių gamintojas

Kas iškyla prieš akis išgirdus turkiškas televizorių gamintojas? Tikriausiai ne tas pats, kai girdite „Toshiba“ ar „Philips“? Rinkdamiesi televizorių atkreipiate dėmesį į jo gamybos kilmę? Manote, kad pavyzdžiui, koks nors „Philips“ pranešesnis šiuo požiūriu nei „Sharp“? Ką gi, galbūt teks nusivilti, bet tiesa tokia, kad didžioji dalis televizorių, tokių garsių prekių ženklų kaip „Toshiba“, „Philips“, „Sharp“, „Hitachi“, „Haier“, „Orion“, „Telefunken“ gaminami po vienu stogu turkiškoje gamykloje „Vestel“. Tai ir yra pagrindinė priežastis, kodėl „Vestel“ yra taip menkai žinomas – paprasčiausiai didžioji dalis šio gamintojo televizorių parduodama užklijuojant kitų prekės ženklų, be abejonės skambesnių, logotipus. Todėl nenustebkite, jei pamatysite identiškų parametrų televizorius, kurie skirsis tik dviem dalykais – prekės ženklo logotipu ir kaina. Beje, „Vestel“ net 7 metus gamino ir „Šilelis“ televizorius.

6. Praktiškai nėra turinio skirto 4K galimybių išnaudojimui

Dievinate naujoves ir rinkdamiesi naują televizorių norite, kad jis turėtų visas naujausias funkcijas, nes kitu atveju, kam jis jums? Vilioja 4K televizoriai? 4K raiška: visi jos nori, bet nežino kodėl. Bet bėda kita. 4K televizoriai kainuoja nesveikai daug, o mėgautis 4K turiniu galimybės kol kas gana ribotos. Didžiausiame pasaulyje internetinės prekybos taške „Amazon“ 4K formato filmų skaičius siekia vos 234, kai bendras visų filmų skaičius artimas milijonui: 979 982 (pastaba: 2015-11-19 duomenys). Taigi bandymas šią 4K dalį bendroje „Amazon“ filmų pasiūloje atvaizduoti grafiku atrodo taip (grafikas žemiau).

Nors 4K televizorių kainos krenta gana greitai bei prognozuojama, kad per 2 metus jie kainuos perpus mažiau, 4K turinio atsiradimas kol kas juda vėžlio tempu.

7. Problematiškasis „SMART TV“

Gamintojai sako SMART, jei tik televizorius turi prieigą prie interneto. Aišku, tai labai šauni funkcija, bet realybėje ne viskas taip paprasta. Išmanieji televizoriai dažnai turi painias sąsajas. Pavyzdžiui, televizoriaus pajungimas per LAN jungtį yra pakankamai sudėtingas dėl kabelio atvedimo, o jungiant per WiFi – ne visada pakanka signalo stiprumo. Dar opesnė problema yra ta, kad dažnas „Smart TV“ (ypač senesni ar pigiausi modeliai) turi nepakankamai galingą procesorių, kuris paprasčiausiai per lėtas tam, kad naudojimasis išmaniosiomis funkcijoms būtų malonus, o ne erzinantis. „Smart TV“ funkcija turi didelį potencialą, bet naudotojų lūkesčiai labai aukšti. Vartotojo sąsajos sutvarkymas, valdymo balsu funkcijos patobulinimas, veikimo sklandumas – tai tik kelios spragos, kurias užpildyti turėtų televizorių gamintojai. Dar viena nepatogumą kelianti „smulkmena“: dažnai SMART televizoriai parduodami be „SMART“ pultelių ir klaviatūrų. O toks pultelis ar klaviatūra kainuoja nuo 70 €.

O gal ir jūs žinote kokių paslapčių?

TV antenų montavimas ir remontas
Ši naujiena peržiūrėta 4471 kartą. Komentuojame:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2025-06-24 19:16:19

Sezonui ruošiasi ir sukčiai: 5 dažniausiai pasitaikantys turistų spąstai

Vasaros metu daugiau keliaujame, tačiau atostogų sezonui ruošiasi ne tik poilsiautojai, bet ir sukčiai. Į ką verta atkreipti dėmesį, kad kelionės neapkartintų finansiniai nuostoliai, pasakoja „Luminor“ banko Sukčiavimo rizikos valdymo skyriaus vadovas Linas Sadeckas.
       2025-06-20 09:52:52

Įsigijus naują būstą, atkreipkite dėmesį ir į sprendimus susijusius su elektra

Planuojant įsigyti nuosavą būstą, visuomet atidžiai įvertinama jo vieta: atstumas iki darbo, vaikų darželių ar mokyklų, pati rajono infrastruktūra. Vis dėlto ne mažiau svarbu ir daugybė praktinių dalykų.
       2025-06-13 13:41:27

Nafta brangsta: Izraelio – Irano konflikto kainą mokės visas pasaulis

Izraelis, surengė keliasdešimt oro smūgių ataką prieš Iraną, kuri gali įstumti Artimuosius Rytus į naują karą. Plataus masto atakos taikiniais tapo Irano branduolinė programa, kariniai objektai, buvo nužudyti keli aukščiausio rango vado pareigas ėję Irano karininkai.
       2025-06-07 10:08:51

Prieš protestą – aiški protesto organizatorių pozicija dėl NT mokesčio

Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjunga, reaguodama į Premjero Gintauto Palucko pasisakymus dėl pirmojo būsto neapmokestinimo, šį žingsnį vertina kaip sveikintiną reakciją į visuomenės lūkesčius.
       2025-06-06 10:36:55

Telefonuose – visas gyvenimas: kaip juos apsaugoti keliaujant užsienyje?

Prasidėjusi vasara žymi atostogų kelionių pradžią, kuomet nemaža gyventojų dalis planuoja vykti ilsėtis ar pramogauti į užsienio šalis. Keliautojai vis dažniau daugelį kelionės dokumentų bei kitų svarbių asmeninių duomenų saugo savo išmaniuosiuose telefonuose ar kituose įrenginiuose.
       2025-06-04 16:28:14

Lietuvos pajūryje nebeliko 3G ryšio

Vasaros sezoną pradedančiame Lietuvos pajūryje galutinai išjungta senoji 3G ryšio technologija. Daugiau kaip 20 metų šalyje naudota technologija nuo birželio 3 dienos nebeveikia visoje Klaipėdos apskrityje – Klaipėdos mieste ir rajone, Palangoje, Neringoje, Kretingos, Skuodo ir Šilutės rajonų savivaldybėse.
       2025-05-30 13:32:42

Telefonas – jūsų vaiko saugumo įrankis: ar naudojate šias funkcijas?

Pirmasis telefonas – svarbus žingsnis vaiko gyvenime, tačiau sunkus sprendimas tėvams: kaip užtikrinti, kad įrenginys būtų ne tik patrauklus, bet ir iš tiesų naudingas?
       2025-05-23 12:31:31

Miegas ir nutukimas: glaudus ryšys, apie kurį verta žinoti

Vis daugiau tyrimų rodo, kad miegas ir kūno svoris – glaudžiai susiję. Miego trukmė ir kokybė turi reikšmingą poveikį vaikų sveikatai, ypač nutukimo rizikai. Nutukimas yra būklė, kuri turi įtakos daugeliui organizmo sistemų: širdies ir kraujagyslių bei nervų sistemai, sąnariams ir raumenims.
       2025-05-21 19:32:34

Ryto kava – malonumas ar stresas širdžiai?

Daugeliui mūsų rytas be kavos – ne rytas. Tačiau ar kofeinas visada saugus širdžiai? Kada jis gali būti naudingas, o kada – žalingas? Specialistai pabrėžia: viskas priklauso nuo to, kiek kavos geriame, kaip ją ruošiame ir kaip mūsų organizmas į ją reaguoja.
       2025-05-21 19:26:07

3000 eurų už kompiuterį – ir vis tiek lėtas? IT ekspertas paaiškina klaidas

Ar gali jūsų 3000 eurų vertės garsaus prekės ženklo kompiuteris dirbti lėčiau nei kolegos įrenginys, kainavęs 800 eurų? Deja, bet gali. Ir dėl to kalta ne technologinė įranga, o mūsų blogi įpročiai.
       2025-05-17 12:34:20

Išmanusis televizorius ar televizorius su dirbtiniu intelektu

Televizorių technologijos nuolat tobulėja ir namų pramogos tampa vis labiau personalizuotos. Jau nesame tik pasyvūs žiūrovai – naujosios technologijos siūlo individualizuotą turinį, pritaiko vaizdo ir garso kokybę, leidžia bendrauti pasitelkiant išmaniuosius asistentus.
       2025-05-17 12:26:49

Netrukus Lietuvoje bus visiškai išjungtas 3G ryšys

„Bitė“ birželį pradės senosios 3G ryšio technologijos išjungimą. Iki šių metų pabaigos Lietuvoje bus visiškai išjungtas šis senosios technologijos ryšys. Beveik 20 metų naudotą mobiliojo ryšio technologiją keičia naujesnės kartos 4G ir 5G ryšys.
       2025-05-10 16:24:20

Dirbtinis intelektas kyla – o kur mūsų inžinierių karta?

Skaitmenizacija, automatizacija, robotika ir dirbtinis intelektas iš esmės keičia pramonės veidą, o kartu – ir inžinieriaus vaidmenį joje. Jei anksčiau pramonės įmonei pakakdavo šaltkalvio mechaniko ir elektriko, tai dabartiniai reikalavimai inžinieriui – kur kas didesni.
       2025-05-09 11:04:58

Moderni, šiuolaikinė gamyba neįmanoma be inžinerijos

Skaitmenizacija, automatizacija, robotika ir dirbtinis intelektas iš esmės keičia pramonės veidą, o kartu – ir inžinieriaus vaidmenį joje. Jei anksčiau pramonės įmonei pakakdavo šaltkalvio mechaniko ir elektriko, tai dabartiniai reikalavimai inžinieriui – kur kas didesni.
       2025-05-07 18:39:16

Atskleidė, koks darbas būtų Z kartos košmaras

Privalomas darbas biure nuo 8 iki 17 val., viršvalandžiai, rutininės užduotys, nuolatinė kontrolė ir neaiški darbo prasmė. Šias sąlygas siūlantys darbdaviai gali neabejoti – didžioji dalis Z kartos atstovų nuo tokio darbo bėgs neatsisukdami.
       2025-04-30 15:18:43

Paauglį užklupo aistra: kaip degti, bet nesudegti?

Brendimui įsibėgėjus paauglio gyvenime aistra užgriežia pirmuoju smuiku. Čia kyla dilema – laisvai mėgautis tuo, kas duota gamtos, ar lėtinti greitį, kad staigus gyvenimo posūkis neišmestų į šalikelę?
       2025-04-25 18:45:47

Ką apie pinigus byloja liaudies išmintis ir ką sako ekspertai?

Apie pinigus egzistuoja daugybė patarlių ir posakių, kurie yra įsitvirtinę giliai mūsų sąmonėje. Turbūt kiekvienas yra girdėjęs posakius „laikas – pinigai“, „šykštus moka du kartus“ ir daugelį kitų.
       2025-04-25 18:38:09

Besaikės saulės vonios – kelias į melanomą: deginimąsi reikėtų pamiršti

Nors melanoma tarp vyrų yra trečias pagal paplitimą vėžys, o tarp moterų – antras, į saulės spindulius neretai numojame ranka. Dažnas ne tik neskuba teptis apsauginėmis priemonėmis, bet ir ilgiausiai deginasi, tepasi įdegį stiprinančiais aliejais.
       2025-04-25 18:33:42

Įspėjo naudojančius „Skype“ – turite mažai laiko pereiti prie kitos programėlės

Gegužės 5 d. viena pirmųjų vaizdo skambučių ir susirašinėjimo programėlių – „Skype“ bus išjungta visiems laikams. „Microsoft“ oficialiai nutraukia programos veikimą ir ragina žmones pereiti prie kitų nemokamų sprendimų.
       2025-04-23 12:13:43

Lošimų reklamai – stop ženklas: kas pasikeis ir kodėl tai svarbu?

Praeitų metų pabaigoje Seimas žengė ryžtingą žingsnį – pritarė reikšmingiems Azartinių lošimų įstatymo pakeitimams, kurie jau nuo 2025 m. liepos 1 d. iš esmės pakeis lošimų reklamos taisykles Lietuvoje.
       2025-04-18 15:02:51

Ar darbdavys turi teisę naudoti darbuotojo atvaizdą reklamuojant paslaugas?

Šių dienų socialinių tinklų tendencijos - verslininkai vis dažniau į parduodamų prekių ir paslaugų reklamas įtraukia savo darbuotojus. Šios tendencijos šalutinis efektas – nutraukus darbo sutartį, darbuotojai įprastai nenori, kad jis pats ir jo atvaizdas būtų siejamas su konkrečia įmone ir jos produktais.
       2025-04-18 14:55:19

Būsto kainos ir vėl gali kilti: ką daryti laukiantiems dar mažesnių palūkanų?

Europos Centrinis Bankas šiais metais jau ne kartą mažino bazinę palūkanų normą, o naujausių žinių dėl pokyčių turėtume sulaukti jau balandžio 17 dieną. Planuojančius būsto paskolą tai skatina viltis, kad ši data reikš dar vieną palūkanų normos sumažėjimą.
       2025-04-18 14:44:54

Kodėl kartojame tėvų klaidas, nors pažadame sau būti kitokie?

Ar pagaunate save sakant ar darant tai, ką sakydavo ar darydavo jūsų tėvai – nors sau kartojote, kad elgsitės kitaip? Pavyzdžiui, kitaip bendrausite su partneriu (-e) ir auginsite vaikus, niekada jų nekontroliuosite, visada mylėsite?
       2025-04-18 14:32:28

Odai, širdžiai ir energijai palankiausi vaisiai: kuriuos rinktis ir kodėl?

Daliai žmonių vaisiai ir uogos – ne tik gaivus užkandis ar desertas, bet ir svarbi kasdienio maisto dalis: nuo rytinių glotnučių, spalvingų salotų ar ingredientų pagrindiniuose patiekaluose.
       2025-04-18 14:26:04

Atostogos svetur: dažna klaida, dėl kurios permokate atsiskaitydami kortele

Atėjus pavasariui vis dažniau planuojame išvykas svetur. „Luminor“ banko kasdienės bankininkystės vadovė Aušrinė Mincienė primena – keliaujant į ne euro zonos šalis atsiskaitymo banko kortele metu verta pasirinkti vietinę valiutą.
       2025-04-18 14:21:38

Apie perdegimo prevenciją: poilsis turi būti tikras, o ne apsimestinis

Ar jums pažįstama situacija, kai prabudę ryte jaučiatės nepailsėję, atostogaudami vis dirsčiojate į mobilųjį telefoną, o jaukiausių metų švenčių šurmulys virsta nerimu?
       2025-04-16 11:26:03

Kraustotės į naują būstą? Kokių su elektra susijusių klausimų reikėtų nepamiršti

Naujo būsto pirkimas – jaudinanti ir džiugi patirtis, tačiau už jos slypi ir daugybė praktinių klausimų, į kuriuos reikia atsakyti, kad gyvenimas būtų kuo patogesnis. Vienas tokių – elektros tiekimas ir energijos valdymo sprendimai.
       2025-04-16 11:23:16

Ar žinote, kur kreiptis nemokamos pagalbos susirgus per šventes?

Šeimos medicinos įstaigos jose prirašytiems gyventojams turi užtikrinti, kad šeimos gydytojo komandos paslaugas jie galėtų gauti 12 valandų per dieną, 5 darbo dienas per savaitę.
       2025-04-12 10:10:31

Auksiniai antrankiai. Ar ne per daug aukojame dėl pinigų?

Šiandien profesinėje aplinkoje vis dažniau girdima metafora „auksiniai antrankiai“. Kai kurie darbdaviai, dažniausiai startuoliai, stengiasi paskatinti nuomonę, kad darbuotojai, norintys pakeisti darbo vietą ar netgi karjeros kryptį, rizikuoja prarasti per daug, ir todėl šie geriau renkasi likti.
       2025-04-09 15:51:33

Vogti kaip į darbą: kaip vagystės iš parduotuvių maitina šešėlinę rinką

Vagystės iš parduotuvių – ne pavieniai nusikaltimai, o įsitvirtinęs, organizuotas ir paplitęs reiškinys. Pavogtos prekės atsiduria šešėlinėje rinkoje – dėl to nuostolių patiria ne tik verslas, bet ir valstybė: mažėja biudžeto pajamos, o teisėsaugos pareigūnai priversti skirti daug laiko pasikartojantiems iškvietimams ir protokolų pildymui.
    Daugiau ankstesnių naujienų:  1  2  3  4  5  6  7  8  9
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.