Naujienos

Kodėl planšetinis kompiuteris senjorui yra puiki dovanos idėja

2015-12-18 17:16:52

Kraujospūdžio matuoklį turi, šildyklę turi, laikrodį turi, mikrobangų krosnelę turi, patogų telefoną turi, vitaminus turi, šiltų šalikų, kojinių turi... Norite senjorui padovanoti iš tikrųjų naudingą daiktą, bet jau pavargote sukti galvą?

foto

Reikia, kad tai būtų puikus pagalbininkas kasdienybėje, gerai būtų, kad turėtų naudos sveikatai ir apskritai kažkas tokio, ko Jūsų senjoras dar nėra turėjęs, bet jam praverstų? Ar esate pagalvoję apie planšetinio kompiuterio variantą?

Planšetinis kompiuteris? Senjorui? Taip!

Dažniausiai kai pagalvojame apie vyresnio amžiaus žmones, mums tikrai prieš akis neiškyla pažangiausi naujausių technologijų įrenginiai. Bet mūsų Varlė.lt specialistai pasiryžo paneigti šį stereotipą ir teigia, kad planšetinis kompiuteris senjorui gali būti puiki dovanos idėja.

Kam senjorui planšetinis? Kam jį panaudos?

1. Skaitymas. Planšetiniai kompiuteriai leidžia parsisiųsti knygas, kurių priešingai nei popierinių šrifto dydį galima padidinti iki tokio, koks bus patogus senjorui. Taip pat planšetiniuose kompiuteriuose yra ryškumo, kontrasto nustatymai bei žiūrėjimo preferencijų pasirinkimas žiūrėjimui dienos ar nakties metu. Tokios galimybės sukuria žymiai patogesnę skaitymo patirtį senjorams.

2. Muzika. Nemažai tyrimų rodo, jog senjorams su kognityviniais sutrikimais, sergantiems Alzheimerio liga ar kenčiantiems nuo demencijos, muzika turi neįtikėtinai gydomąjį poveikį. Į planšetinį kompiuterį senjorai gali greitai ir patogiai atsisiųsti mėgstamus takelius, kurie praskaidrins jų kasdienybę.

3. Nuotraukos. Kas nemėgsta nuotraukų? Senjorams įprastai labai patinka iš naujo išgyventi laimingas akimirkas žvelgiant į užfiksuotus kadrus bei mėgautis jų vaikų ir vaikaičių kūryba. Atsiųsti jas į planšetinį kompiuterį taip pat nėra sudėtingas reikalas.

4. Smegenų mankšta. Smegenis būtina mankštinti. Žaidimai ir įvairūs galvosūkiai, kuriuos taip pat nesunku įdiegti į planšetinį kompiuterį, taip pat gali būti patrauklus laisvalaikio leidimas senjorams.

5. Tikros mankštos. Įvairios programėlės, aktyvumo asistentai, vaizdo įrašų medžiaga gali paskatinti senjorus sportuoti.

6. Vietoj vaistų – kompiuteriniai žaidimai. Ar galite įsivaizduoti, kad vieną gražią dieną netolimoje ateityje gydytojai išrašys jūsų senjorui receptą, kuriame bus ne tik vaistų, bet ir rekomenduojamų žaidimų sąrašas? Kompiuteriniai žaidimai yra labai kontroversiškas dalykas ir ko gero dažniau yra diskutuojama apie jų neigiamą poveikį: greitai įsivystančią nuo jų priklausomybę, agresyvumo suaktyvėjimą, žalą regai ir pan. Tačiau, kaip ir kiekviena lazda turi du galus, taip ir su žaidimais. Yra moksliškai įrodytas ir atliktų eksperimentų patvirtintas jų teigiamas poveikis bei atskirtai ištirta nauda senjorų sveikatai ir savijautai. Štai tik vienas atliktų tyrimų šioje srityje pavyzdys. 2013 metais Kalifornijos universiteto profesorius Adam Gazzaley atlikto tyrimo su žaidimu „Neuroracer“ rezultatai parodė, kad vyresnio amžiaus žmonės, kurie žaidė daugiaveiksmiškumą vystančius kompiuterinius žaidimus, įveikdavo 20-mečius, kurie prieš tai neturėjo ryšio su žaidimu. Gazzaley įspėjo, kog rezultatai jokiu būdu neremia kompiuterinių žaidimų ar smegenų treneravimui skirtų programų, tačiau parodo, kad žaidimas kaip smegenų treneravimo būdas gali prisidėti prie ilgesnio senjorų smegenų aktyvumo.

4 priežastys, kodėl planšetinis kompiuteris yra puikus įrenginys senjorui

1. Lengva išmokti. Tai vienas didžiausių intuityvia sąsaja pasižyminčių technologijų privalumas. Jas lengva perprasti ir išmokti, todėl senjorai gali savarankiškai išmokti parsisiųsti įvairias programėles ir išmokti jomis naudotis.

2. Portabilus ir lengvas. Žymiai lengviau sąveikauti su planšetiniu nei su tradiciniu stacionariu kompiuteriu. Taip pat šiuos įrenginius paprasta visur pasiimti kartu, pavyzdžiui į polikliniką.

3. Mažiau reikiamų žinių ir įgūdžių. Ar atsimenate, kiek visko reikėjo išmokti, kai pirmą kartą prisilietėte prie stacionaraus kompiuterio? Paspaudimas dešiniu pelės klavišu, paspaudimas kairės klavišu, dvigubas paspaudimas, pelės žymeklio valdymas, paieška, spartieji klavišai ir pan. Su planšetiniu kompiuteriu viskas žymiai paprasčiau: pirštų judesiai atstoja didžiąją dalį visų šių veiksmų.

4. Paprastas sistemos atnaujinimas.Programinės įrangos atnaujinimas – vienas iš didžiausių iššūkių, kuris planšetiniuose kompiuteriuose tapo žymiai paprastesnis.Kokį planšetinį kompiuterį senjorui išsirinkti?

Renkantis planšetinį kompiuterį senjorui reikėtų atsižvelgti į visai kitus kriterijus nei ieškant įrenginio jaunam žmogui ar vaikui. Vyresnio amžiaus žmonės įprastai turi visai kitus poreikius ir prioritetus. Varlė.lt mobiliųjų įrenginių specialistai renkantis planšetinį kompiuterį senjorui rekomenduoja atkreipti dėmesį į tokius dalykus:

Ekranas

Lengvai įskaitomas ekranas – vienas svarbiausių idealaus planšetinio kompiuterio senjorui parametrų. Aiškus ekranas lemia didesnį naudojimosi įrenginiu patogumą. Ekrano dydis neturėtų būti mažesnis nei 8 coliai.

Jungiamumas

Planšetinis kompiuteris turėtų pasižymėti galimybe prisijungti prie interneto. Ar tai bus 3G, ar LTE modulis, priklauso tik nuo naudotojo ir to, kur jis planuoja naudotis savo įrenginiu. Tačiau reikėtų prisiminti, kad kartais senjorai (ypač, jei gyvena vieni) neturi namie nuolatinės prieigos prie interneto.

Procesorius

Žinoma, jis neturi būti naujausias ir sparčiausias. Naršymui internete, filmų žiūrėjimui ar bendravimui su šeima užteks vidutinės klasės įrenginių.

Operacinė sistema

Mąstant apie aukštesnės kainos įrenginį, puikus variantas yra „Apple“ gaminiai. Didelis juose įdiegtos „iOS“ operacinės sistemos privalumas yra labai geras pritaikymas naudojimusi lietimo dėka bei milžiniška programėlių įvairovė. Populiariausia sistema, ypač atsižvelgiant į žemesnę kainą, yra „Android“. Renkantis planšetinį kompiuterį senjorui visai verta pagalvoti apie variantą su „Windows“ operacine sistema. Jei būsimas planšetinio savininkas prieš tai naudojosi kompiuteriu su šia sistema, jam bus lengviau perprasti įrenginio sąsają su „Microsoft“ programine įranga nei „Apple“ ar „Google“.

Internetinė kamera

Vyresnio amžiaus žmonės gali norėti planšetiniu kompiuteriu naudotis komunikacijos su kitais šeimos nariais tikslais. Jei senjoras pasitelkdamas planšetinį naudosis „Skype“ ar kitomis vaizdo pokalbių programomis, reikėtų paieškoti modelio su gera priekine kamera.

Korpusas

Solidus ir pagamintas iš kokybiškų medžiagų korpusas prailgins įrenginio tarnavimo laiką, tačiau senjorui skirtas planšetinis tikėtina, nesusidurs su itin ekstremaliomis sąlygomis.

Planšetinio kompiuterio senjorui pasirinkimas nėra lengvas procesas. Šių įrenginių gamintojai nesiūlo specialių produktų linijų šiai amžiaus grupei. Varlė.lt pataria konkretų modelį senjorui rinktis iš esamos rinkoje planšetinių kompiuterių pasiūlos atsižvelgiant į būsimo įrenginio savininko poreikius ir pageidavimus. Vidutinių parametrų įrenginys, pavyzdžiui, „Samsung T555“ ar „Huawei T10“ – puikiai tiks šios amžiaus grupės atstovams ir tiems, kuriems nereikia galingų parametrų. Mūsų Varlė.lt specialistai pasirengę padėti ne tik išsirinkti optimaliausią variantą, bet ir pagelbėti diegiant būtiniausias skaitmenines programėles.

Ši naujiena peržiūrėta 3018 kartų. Komentuojame:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2024-04-19 12:27:56

Kodėl Azijoje šviežius agurkus ne pjausto, o traiško – tokių salotų nevalgėte

Šviežių lietuviškų, šiltnamiuose užaugintų agurkų sezonas įsibėgėja, tad geros jų kainos vilioja vis dažniau gamintis salotas. Gaivios, traškios salotos tinka prie įvairių patiekalų, tačiau paruoštos kiek įdomiau gali tapti ir pagrindine stalo žvaigžde ar sveikais priešpiečiais.
       2024-04-19 12:19:30

Ekspertai: norite statyti moderniai? Atsigręžkite į natūralumą ir tradicijas

Mes tikimės, kad statybų technologijos nuolat tobulės ir taps futuristiškesnės, tačiau klimato kaita verčia suabejoti, ar aklas progresas yra geriausias pasirinkimas.
       2024-04-18 22:33:13

Kokybiška vištiena vertinama visame pasaulyje, kokia jos perspektyva Lietuvoje?

Šiuolaikinė visuomenė vis labiau rūpinasi savo sveikata, geresne savijauta vartodama maistingesnę, natūralesnę ir sveikatai palankesnę produkciją. Vištiena – ne išimtis, o pagaminta iš be antibiotikų užaugintų paukščių yra būtent ta mėsa, kuri vis dažniau aptinkama kiekvieno pirkėjo krepšelyje.
       2024-04-18 20:56:05

Reikalavimo važinėti vasarinėmis padangomis nėra – kodėl būtina tai daryti?

Kaip ir kasmet, nuo balandžio 1 d. automobiliai šalies keliuose gali būti eksploatuojami su vasarinėmis padangomis. Visgi dažnam vairuotojui kyla klausimas, kodėl apskritai verta tai daryti, nes žieminių padangų, jei jos nėra dygliuotos, naudojimas vasaros metu neuždraustas.
       2024-04-18 14:29:51

Erkės perduoda daugiau nei 20 ligų, o Laimo liga gali sukelti 70 simptomų

Atėjus šiltajam sezonui, daugelis pirmiausia skubės į gamtą. Visgi svarbu prisiminti, kad erkių aktyvumas didėja termometro stulpeliams esant dar ne taip aukštai – infekcines ligas pernešantys voragyviai miškuose ir parkuose mūsų tyko jau nuo septynių laipsnių šilumos ir savo pamainą baigia tik vėlyvą rudenį.
       2024-04-18 12:50:03

Esu mažos, iki 3 ha miško valdos savininkas. Ką turėčiau žinoti?

Lietuvoje yra apie 319 tūkst. privačių žemės sklypų, kuriuose yra miško. Vidutinis sklypo dydis – apie 2,7 hektaro. Dažnai šių sklypų savininkai yra žmonės, nesusiję su miškininkyste, turintys kitų sričių išsilavinimą, gyvenantys ir dirbantys miestuose.
       2024-04-17 15:34:10

Automobilio vairuotojo atsakomybė: kada keleivis privalo būti išlaipintas

Saugumas kelyje labiausiai priklauso nuo vairuotojo įgūdžių ir atidumo bei automobilio techninės būklės. Transporto priemonėje įrengtos oro pagalvės taip pat reiškia saugumą nelaimės atveju, tačiau saugos diržo segėjimas yra kiekvieno automobilio vairuotojo bei keleivio asmeninis pasirinkimas, kuris, deja, ne visada būna teisingas.
       2024-04-17 15:31:22

Vasarai, kai atsivalgysite šaltibarščių: atgaivins agurkų šaltsriubė

Šylant orams, į mūsų virtuves vis dažniau atkeliauja agurkai: juos pjaustome į salotas, dedame į šaltibarščius, gardiname jais geriamąjį vandenį. Kai nesinori karštų ir sočių pietų, puikiai atgaivins bulgariška „Tarator“ sriuba.
       2024-04-17 15:17:21

Schema, kai tampate nusikaltėlių bendrininku: kaip atpažinti ir apsisaugoti

Viena iš pastaruoju metu populiariausių finansinio sukčiavimo schemų – netikri darbo skelbimai. Jie aukoms gali kelti ypač didelį pavojų, nes jos, pačios to nesuprasdamos, gali tapti nusikaltėlių bendrininkėmis.
       2024-04-17 15:11:49

RRT: skaitmeninių sukčių metodams tobulėjant, esamų priemonių nebepakanka

Praėjus beveik metams nuo pirmųjų Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) sprendimų, skirtų skaitmeniniams sukčiams pažaboti, buvo apžvelgti jų rezultatai – pristatyta statistika, kurią renka tiek operatoriai, pašto paslaugų teikėjai, tiek susijusios institucijos.
       2024-04-17 15:08:56

Įminė mįslę, kaip nesutikti su vadovu ar aukštesnio statuso žmogumi?

Daugeliui mūsų labai sunku nesutikti su vadove arba bet kuo kitu, kas yra aukštesnėje galios pozicijoje. Tai gali būti ir darbinė, ir asmeninė aplinka – statusu viršesnis žmogus ar vyresnis šeimos narys, mama, tėtis ar kitas autoritetas.
       2024-04-17 15:02:57

Kaip saugiai transportuoti televizorių, skalbimo mašiną ar šaldytuvą

Persikraustymas į naujus namus paprastai būna džiaugsmingas nuotykis, tačiau kartu su juo tenka ir nelengva užduotis saugiai pervežti didelius prietaisus, pavyzdžiui, televizorius, šaldytuvus ir skalbykles.
       2024-04-17 14:56:33

5 svarbiausi dokumentai, norintiems parduoti automobilį greičiau ir brangiau

Parduodant automobilį svarbu turėti visus su jo eksploatavimu susijusius dokumentus. Tai sumažins abejones dėl pardavėjo sąžiningumo bei transporto priemonės būklės.
       2024-04-16 22:02:22

Lietuvos radijo ir televizijos komisija patyrė kibernetinę ataką

Š. m. balandžio 16 d. nuo 9 val. iki 12 val. Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (toliau – LRTK) interneto svetainė patyrė kibernetinę ataką, tačiau dėl greitos LRTK reakcijos ir pritaikytų techninių priemonių, jokia žala nepadaryta.
       2024-04-16 16:45:30

Kokias didžiausias klaidas daro keliautojai: galite būti nepasiekiami

Be išmaniojo telefono – nė žingsnio namuose, tad tokio paties komforto norisi ir keliaujant. Likti be ryšio svetimoje šalyje – ne išeitis, tad Arnoldas Lukošius, „Tele2“ Inovacijų ekspertas, primena, ką reikėtų pasitikrinti ir kokius žingsnius būtina atlikti dar prieš kelionę.
       2024-04-16 13:41:30

7 finansiniai žmonių asmenybės tipai: pasitikrinkite, kuris esate jūs

Siekiant finansinės gerovės ir stabilumo, dažnai pamirštamas aspektas yra mūsų finansinis asmenybės tipas. Tai – pasikartojantis elgesys su pinigais ir požiūris į juos.
       2024-04-16 13:30:44

Vilniaus TV bokšto rekonstrukcija: taurėje lankytojams atvertos naujos erdvės

Šiandien aukščiausiame Lietuvos statinyje – Vilniaus televizijos bokšte – surengtos bokšto viršutinės taurės naujų erdvių rekonstrukcijos pabaigtuvės. Pabaigus šį darbų etapą, lankytojams atveriamos naujos erdvės, kuriose jų laukia naujos paslaugos bei pramogos.
       2024-04-15 14:01:19

Dirbtinio intelekto rinka 2030-aisiais: investuoti, reguliuoti ar bijoti?

Gyvename dirbtinio intelekto psichozės laikais – stebime lenktynes, kuriose neaiškios nei taisyklės, nei starto ir finišo linijos. Nežinome, kada jos baigsis, tačiau aišku viena – šiandien svarbiausia pasirinkti strategiją ir judėti kryptingai, sako advokatas, „TGS Baltic“ partneris Mindaugas Civilka.
       2024-04-15 13:37:33

Vidaus vartojimas – Lietuvos ekonomikos augimo variklis

Išankstiniai indikatoriai rodo, kad ekonominis aktyvumas Lietuvoje laipsniškai atsigauna. Vis dėlto, kol daugelis pagrįstai Lietuvos ekonomikos atsigavimą sieja su eksporto ir pramonės rodikliais, vidaus vartojimas tampa ypač svarbiu komponentu, šiemet stipriai patempsiančiu šalies ekonomiką į viršų.
       2024-04-15 13:35:07

Ne tik varlių šlaunelės ir sraigės: 2 greiti ir pigūs prancūziški patiekalai

Maisto gamyboje prancūzai išties moka panaudoti viską, kas yra geriausia: tiek šviežius ir kokybiškus ingredientus, tiek ištobulintas skonių derinimo technikas. Ką ir bekalbėti apie valgymo kultūrą, kuri skatina mėgautis ne tik maistu, bet ir kompanija.
       2024-04-15 12:56:56

Kodėl įspėjamuosius pranešimus kartais gauna ne visi gyventojai?

Jonas, gyvenantis Vilniaus Naujamiesčio mikrorajone, bet dirbantis Viršuliškėse, darbo metu negavo pranešimo apie gaisrą, įsiplieskusį netoli jo namų. Kodėl? Pasak Arnoldo Lukošiaus, „Tele2” Inovacijų eksperto, nors ši konkreti situacija išgalvota,
       2024-04-15 12:48:50

JAV atvėrė rinką Lietuvos oro bendrovėms

JAV atvėrė rinką Lietuvos oro bendrovėms: atlikusi Lietuvos civilinės aviacijos valdymo ir skrydžių saugos užtikrinimo sistemos auditą, JAV federalinės aviacijos administracija (FAA) suteikė galimybes Lietuvos oro vežėjams vykdyti komercinius skrydžius JAV teritorijoje Lietuvoje registruotais orlaiviais.
       2024-04-15 12:24:48

Kuo naudinga garso terapija?

Teigiamas garso poveikis žmogui žinomas nuo senų laikų. Įvairių istorijų galima rasti jau senovės Egipte, Indijoje, Graikijoje. Tam tikri aspektai pasiekė ir dabartinį laikotarpį. Pavyzdžiui, ganėtinai populiariu užsiėmimu vis dar išlieka garso terapija.
       2024-04-15 12:17:15

Koks turėtų būti seifo saugumo lygis?

Seifas yra naudingas itin įvairių daiktų saugojimui nuo įsilaužimų ar gaisro. Dažniausiai žmonės šį įsigyja norėdami paslėpti ginklus, dokumentus, pinigus, brangią įrangą, papuošalus, raktus. Žinoma, įvairių vertingų daiktų egzistuoja ir gerokai daugiau.
       2024-04-15 12:10:41

Ką veikti lietingais vakarais porai? 5 idėjos

Nors už lango oras vis gerėja, vasarėja, tačiau saulėtas dienas anksčiau arba vėliau keičia lietingos ir tenka galvoti ką smagaus nuveikti. Žinoma, kad kai šalia yra mylimas žmogus – rasti smagias veiklas yra kur kas paprasčiau.
       2024-04-12 11:27:43

Ką būtina žinoti apie vaistų nuo skausmo vartojimą? Didžiausios klaidos

Vaistai nuo skausmo yra dažnas medikamentas kiekvieno žmogaus vaistinėlėje. Jų populiarumą didžiąja dalimi lemia universalus poveikis – jie vartojami tiek kenčiant ūminį skausmą, tiek turint lėtinių ligų.
       2024-04-10 18:52:18

Blokuojami 23 IP adresai, kuriais pasiekiama Kremliaus propaganda

2024 m. balandžio 10 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė sprendimą blokuoti 23 IP adresus, kuriais sudaroma galimybė žiūrėti Lietuvos Respublikoje draudžiamas transliuoti pagrindines Kremliaus propagandos televizijos programas.
       2024-04-10 18:47:02

Ženšenis: natūralus adaptogenas jūsų sveikatai

Kas yra adaptogenai ir kodėl jie svarbūs mūsų organizmui? Adaptogenai yra natūralios kilmės medžiagos, kurios padeda organizmui prisitaikyti prie stresinių situacijų ir įveikti iššūkius. 1947 m. rusų mokslininkas Nikolai Lazarev sukūrė terminą „adaptogenas‘‘.
       2024-04-10 12:25:28

Lietuvos biudžetas nepasipildo milijonais už automobilių ridos klastojimą

Dėl didelių ridos klastojimo mastų Lietuvoje nukenčia ne tik naudotų automobilių pirkėjai, bet ir valstybės biudžetas. Automobilių duomenų įmonė „carVertical“ atliko tyrimą daugiau nei dešimtyje Europos šalių tam, kad nustatytų, kaip skirtingose valstybėse kovojama su ridos klastojimu.
       2024-04-09 20:35:59

IT Lietuvoje: trečdalis tėvų vis dar mano, kad tikslieji mokslai – berniukams

Dauguma (59 proc.) tėvų Lietuvoje mano, kad IT srities profesijos yra ir išliks perspektyviais karjeros pasirinkimais jų vaikams, o 39 proc. yra įsitikinę, kad programavimo įgūdžiai yra esminiai ir ateityje jų reikės daugeliui.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.