Naujienos

Telefonas vaikui – atsakingas momentas tėvams. Kaip nesuklysti?

2018-06-15 20:40:21

Šiandien be telefono savo gyvenimo jau neįsivaizduoja ne tik suaugusieji, bet ir vaikai. Tyrimai rodo, kad pirmąjį asmeninį telefoną vaikai gauna būdami maždaug 6–7 metų, kuomet ruošiasi žengti pirmuosius žingsnius mokykloje.

Visgi psichologijos specialistai pripažįsta, kad ne pagal amžių, o pagal elgseną ir gyvenimo aplinkybes tėvai turėtų nuspręsti, kada savo vaikui nupirkti pirmąjį telefoną.

Nors šis įrenginys gali palengvinti gyvenimą bei suteikti nemažai galimybių – pradedant lengvesniu susisiekimu ir baigiant pramogomis, – pirmojo telefono pirkimas vaikui, anot „Huawei“ Baltijos šalių vartotojų verslo grupės vadovo Yanfei, yra itin atsakingas momentas. Dėl šios priežasties psichologas Gediminas Navaitis dalijasi trimis esminiais patarimais, kurie padės tėvams išvengti klaidų.

Poreikis telefonui atsiras natūraliai

Anot psichologijos eksperto G. Navaičio, skubėti vaikui pirkti telefoną neverta, net jei vaikas pats apie tai užsimena. Anot profesoriaus, ne amžius yra esminis kriterijus, lemiantis, ar vaikui reikia telefono. „Net ir 3-5 metų vaikai gali naudotis tėvų telefonais ir juose rasti žaidimų. Tačiau tokio amžiaus vaikams, kurie nebūna vieni, telefonas dar nėra būtinas. Juk telefonas – ne tik priemonė pramogoms, bet ir susisiekimui. Tad jeigu vaikai būna šalia tėvų, jiems telefonas, kaip ryšio priemonė, nėra reikalingas“, – pasakoja psichologas.

Navaičio teigimu, kai atsiranda natūrali riba, kada telefonas tampa ne tik žaidimų, bet ir ryšio priemone, tėvai gali svarstyti apie telefono pirkimą vaikui. „Ryšys, be abejo, reikalingas, jeigu žmonės yra atskirti vienas nuo kito. Nemaža dalis mokyklinukų dienos metu būna mokytojų priežiūroje, o į mokyklą juos nuveža tėvai, tad telefono turėjimas tokio amžiaus vaikams taip pat nėra būtinybė. Prasmė pirkti mobilųjį telefoną atžalai atsiranda tuomet, kai vaikas dažniau lieka vienas, tampa savarankiškesnis“, – pataria jis.

Kalbėkite su vaiku

Psichologas pabrėžia, kad tėvai su vaikais turi kalbėti apie viską, tad telefono pirkimas – ne išimtis. Anot G. Navaičio, apie šį momentą su vaiku reikia kalbėti ne tik prieš pat nuperkant telefoną, bet ir gerokai anksčiau. „Jeigu bus šnekama tik kartą, telefono pirkimo metu, tai pokalbis bus aiškiai pavėluotas. Vos apsisprendus dėl pirkimo, verta net keletą kartų su vaiku apie tai pakalbėti ir paaiškinti, kam įrenginys skirtas ir kaip juo naudotis“, – akcentuoja psichologas. Jis priduria, kad ir po telefono pirkimo prie šios temos kartas nuo karto derėtų sugrįžti.

Viena esminių temų, su kuria būtina supažindinti vaikus, yra saugumas. Kaip pasakoja profesorius, pernelyg į technines detales leistis neverta, kadangi vaikai neretai geriau už tėvus išmano panašius dalykus. Svarbiau yra pateikti instrukcijas, kur, kada ir kaip galima naudotis įrenginiu. „Vaikui svarbu paaiškinti, ką reikia daryti, jei skambina kažkas nepažįstamas. Taip pat, kaip reikia skambinti viešoje vietoje, pavyzdžiui, kad telefonas per daug nebūtų kitiems demonstruojamas, nes kas nors jį gali „pasiskolinti“ ir negrąžinti. Būtina vaikus supažindinti su tokiais dalykais, o vėliau dar kartą pakalbėti ir įsitikinti, kad vaikas tai suprato“, – rekomenduoja G. Navaitis.

Telefoną parinkti derėtų protingai

Apsisprendus vaikui nupirkti telefoną, anot pašnekovo, tėvai patys turėtų nuspręsti, kokį įrenginį įsigyti. Neverta dairytis į itin brangius telefonus, o priimti racionalesnį sprendimą ir atkreipti dėmesį į biudžetinės klasės modelius, kurie šiais laikais taip pat per daug nenusileidžia savo galimybėmis.

„Telefonas turėtų būti perkamas sąlyginai pigesnis ir svarbiausia – turėti pagrindines funkcijas. Mes patys, suaugusieji, neretai naudojamės tik dalimi to, kas yra telefone, tad ir vaikui reikėtų pirkti tokį telefoną, kuris savyje turi visas reikalingas funkcijas“, – pataria psichologas.

Tuo metu „Huawei“ Baltijos šalių vartotojų verslo grupės vadovas Yanfei antrina G. Navaičiui bei pabrėžia, kad šiandien išmaniųjų telefonų rinkoje yra didelis pasirinkimas įrenginių, kurie už savo santykinai neaukštą kainą pasižymi dideliu funkcionalumu bei puikiai tinka jaunosios kartos vartotojams. „Tenka pripažinti, kad vaikams telefonas jau nuo ankstyvo amžiaus asocijuojasi tik su pramoga, o tik vėliau – su kitomis galimybėmis. Tačiau net ir vėliau vaikui telefonas išlieka ne tik ryšio priemone. Tad tėvai, rinkdami vaikui telefoną, į tai turėtų atsižvelgti ir pabandyti surasti optimalų variantą“, – tvirtina Yanfei.

„Huawei“ atstovas tėvams rekomenduoja vaikui parinkti tokį išmanųjį telefoną, kuris pasižymėtų ne tik gerais techniniais parametrais, tačiau ir kokybiškai fotografuojančia kamera, ilgu baterijos veikimo laiku, bei efektyvia duomenų apsauga. „Siekiame prisitaikyti prie klientų poreikių, tad į jaunąją kartą orientuotas „Huawei Y6“ modelis turi visas svarbiausias funkcijas. Net jei telefonas bus skirtas tik vaikui, tai yra investicija, galinti sukurti pridėtinę vertę tiek jam, tiek ir tėvams. Juk tėvai, žinodami, kad jų vaikas aprūpintas kokybišku ir patikimu telefonu, patys galės jaustis ramiau, kai atžalos nėra šalia“, – sako jis.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2024-04-23 13:15:52

Palydovinis ryšys ir naujas įkrovimo būdas: „Android 15“ atnaujinimas

Šių metų duomenimis, „Android“ išlieka populiariausia operacine sistema pasaulyje, todėl jos atnaujinimų laukia milijonai vartotojų. Iki oficialaus „Android 15“ išleidimo liko beveik pusė metų.
       2024-04-22 17:08:51

Lietuvoje didmeninė elektros kaina per savaitę augo beveik 3 kartus

Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje kilo 2,9 karto ir vidutiniškai siekė 78,65 Eur/MWh. Tiek pat elektra kainavo ir kitose Baltijos šalyse – Latvijoje, kaip ir Lietuvoje, ji augo 2,9 karto, Estijoje – 2,8 karto.
       2024-04-22 17:04:57

Vos iš kelių pigių ingredientų – purus biskvitinis pyragas per pusvalandį

Yra receptų, kurių neįmanoma sugadinti, ir šis paprastutis biskvitinis pyragas – vienas iš jų. Jei nesijaučiate drąsiai kepinių fronte, būtinai pabandykite, o patyrę konditeriai įvertins, kaip greitai ant stalo atsiras uogomis kvepiantis šviežias kepinys, jei netikėtai užsuko svečiai, o saldumynų lentynėlė – kaip tyčia tuščia.
       2024-04-22 16:36:43

Mažieji pagalbininkai noriau kibs į darbus darže ar sode: 5 patarimai

Vaikams instinktyviai patinka būti arčiau gamtos, jie mėgsta žaisti lauke. Tačiau pramogos gali virsti ir naudingais užsiėmimais. Veikla sode ar darže yra naudingas įrankis siekiant atitraukti vaikus nuo ekranų ir mokyti atsakomybės, taip pat ir padės ugdyti vaiko norą valgyti daugiau vaisių bei daržovių.
       2024-04-22 16:22:46

Išmanioji buitinė technika: kaip ji gali padėti sumažinti elektros sąskaitą?

Elektros sąskaita sudaro bene didžiausią kiekvieno namų ūkio komunalinių išlaidų dalį. Nors žinome pagrindines elektros taupymo taisykles, pavyzdžiui, išjungti tai, kas nenaudojama, tačiau esminio elektros suvartojimo pokyčio tai nepaskatina.
       2024-04-22 11:32:19

Automobilio priežiūra pavasarį: kam būtina skirti didžiausią dėmesį

Pavasarį žmonės dažniau nei šaltuoju sezonu sėda prie automobilio vairo. Kad transporto priemonė negestų, svarbu laiku atlikti techninės priežiūros darbus ir pašalinti po žiemos atsiradusius gedimus.
       2024-04-22 11:00:35

Tommy Hilfiger batų kokybė - kokia ji?

Tommy Hilfiger – tai vardas, kuris daugeliui asocijuojasi su amerikietišku stiliumi ir nepriekaištinga kokybe. Šis prekės ženklas jau daugelį metų žinomas dėl savo ryškios spalvų paletės, klasikinio dizaino ir aukštos klasės medžiagų, kurios naudojamos kurti viską - nuo drabužių iki aksesuarų.
       2024-04-22 10:45:36

Kokybiško šampūno pasirinkimas

Plaukų priežiūra apima daugybę skirtingų procedūrų ir produktų. Nors ne visi naudoja kaukes, purškiklius, aliejukus ir serumus, tačiau tikrai visi reguliariai naudoja šampūnus. Tai būtiniausia plaukų priežiūros priemonė - todėl ypač svarbu jį rinktis pagal plaukų ir galvos odos tipą.
       2024-04-22 10:19:43

Vitaminai maitinančioms - pirkti kompleksą ar atskirai?

Žindymo metu viskas, ko reikia augančiam organizmui, gaunama su motinos pienu. Taigi, jei mamos organizme yra ryškus maistinių medžiagų trūkumas, vaikas taip pat kenčia nuo jų trūkumo.
       2024-04-22 09:51:47

Interjero dizainas: Kaip įsirengti svetainę?

Svetainė – tai nėra tiesiog paprastas kambarys. Tai erdvė, kurioje susilieja kasdieniai mūsų gyvenimai, kur susitinkame su šeimos nariais ir svečiais, kur atsipalaiduojame po įtemptos darbo dienos arba švenčiame svarbias progas.
       2024-04-20 20:38:34

Pakruojo dvaro gėlininkai: tulpės gali išgelbėti gyvybę

Likus vos kelioms dienoms iki didžiausio regione tulpių ir pavasario gėlių festivalio Pakruojo dvare, kurio metu erdvioje išskleidžia keli milijonai žiedų, dvaro gėlininkai pasidalino mažai žinoma istorija, kad tulpės pasaulyje buvo naudojamos ne vien grožiui.
       2024-04-20 10:41:23

Vyndarystės tradicijos Lietuvoje – ar jos egzistuoja ar mes aludarių kraštas

Jeigu internetinėje enciklopedijoje „Vikipedija“ užsuktumėte į kategoriją „lietuviški gėrimai“, paieškoje atrastumėte tik vieną subkategoriją – „Lietuvos alus“. Tikriausiai, nuostabos tai nekelia, juk mes – aludarių kraštas.
       2024-04-19 19:12:53

Kas dešimtas skambutis Lietuvoje – sukčių iš padirbto numerio

„Telia“ per pirmuosius tris šių metų mėnesius užkirto kelią 2,6 mln. atakų, nutaikytų į Lietuvos mobiliojo ryšio abonentus. Apsaugoti vartotojus bendrovei padėjo dar pernai aktyvuota automatinė padirbtų mobiliųjų numerių (angl. „spoofing“) filtravimo sistema.
       2024-04-19 19:00:45

Morkos – ne vienintelės akių pagalbininkės: dar viena daržovė nuo akių ligų

Kai oras šiltyn – ir mūsų patiekalai lengvyn. Tad gamindami pigesnius maltinukus iš cukinijų ir avinžirnių, ilgai neužgaišite, o rezultatu džiaugsis visi valgytojai.
       2024-04-19 12:27:56

Kodėl Azijoje šviežius agurkus ne pjausto, o traiško – tokių salotų nevalgėte

Šviežių lietuviškų, šiltnamiuose užaugintų agurkų sezonas įsibėgėja, tad geros jų kainos vilioja vis dažniau gamintis salotas. Gaivios, traškios salotos tinka prie įvairių patiekalų, tačiau paruoštos kiek įdomiau gali tapti ir pagrindine stalo žvaigžde ar sveikais priešpiečiais.
       2024-04-19 12:19:30

Ekspertai: norite statyti moderniai? Atsigręžkite į natūralumą ir tradicijas

Mes tikimės, kad statybų technologijos nuolat tobulės ir taps futuristiškesnės, tačiau klimato kaita verčia suabejoti, ar aklas progresas yra geriausias pasirinkimas.
       2024-04-18 22:33:13

Kokybiška vištiena vertinama visame pasaulyje, kokia jos perspektyva Lietuvoje?

Šiuolaikinė visuomenė vis labiau rūpinasi savo sveikata, geresne savijauta vartodama maistingesnę, natūralesnę ir sveikatai palankesnę produkciją. Vištiena – ne išimtis, o pagaminta iš be antibiotikų užaugintų paukščių yra būtent ta mėsa, kuri vis dažniau aptinkama kiekvieno pirkėjo krepšelyje.
       2024-04-18 20:56:05

Reikalavimo važinėti vasarinėmis padangomis nėra – kodėl būtina tai daryti?

Kaip ir kasmet, nuo balandžio 1 d. automobiliai šalies keliuose gali būti eksploatuojami su vasarinėmis padangomis. Visgi dažnam vairuotojui kyla klausimas, kodėl apskritai verta tai daryti, nes žieminių padangų, jei jos nėra dygliuotos, naudojimas vasaros metu neuždraustas.
       2024-04-18 14:29:51

Erkės perduoda daugiau nei 20 ligų, o Laimo liga gali sukelti 70 simptomų

Atėjus šiltajam sezonui, daugelis pirmiausia skubės į gamtą. Visgi svarbu prisiminti, kad erkių aktyvumas didėja termometro stulpeliams esant dar ne taip aukštai – infekcines ligas pernešantys voragyviai miškuose ir parkuose mūsų tyko jau nuo septynių laipsnių šilumos ir savo pamainą baigia tik vėlyvą rudenį.
       2024-04-18 12:50:03

Esu mažos, iki 3 ha miško valdos savininkas. Ką turėčiau žinoti?

Lietuvoje yra apie 319 tūkst. privačių žemės sklypų, kuriuose yra miško. Vidutinis sklypo dydis – apie 2,7 hektaro. Dažnai šių sklypų savininkai yra žmonės, nesusiję su miškininkyste, turintys kitų sričių išsilavinimą, gyvenantys ir dirbantys miestuose.
       2024-04-17 15:34:10

Automobilio vairuotojo atsakomybė: kada keleivis privalo būti išlaipintas

Saugumas kelyje labiausiai priklauso nuo vairuotojo įgūdžių ir atidumo bei automobilio techninės būklės. Transporto priemonėje įrengtos oro pagalvės taip pat reiškia saugumą nelaimės atveju, tačiau saugos diržo segėjimas yra kiekvieno automobilio vairuotojo bei keleivio asmeninis pasirinkimas, kuris, deja, ne visada būna teisingas.
       2024-04-17 15:31:22

Vasarai, kai atsivalgysite šaltibarščių: atgaivins agurkų šaltsriubė

Šylant orams, į mūsų virtuves vis dažniau atkeliauja agurkai: juos pjaustome į salotas, dedame į šaltibarščius, gardiname jais geriamąjį vandenį. Kai nesinori karštų ir sočių pietų, puikiai atgaivins bulgariška „Tarator“ sriuba.
       2024-04-17 15:17:21

Schema, kai tampate nusikaltėlių bendrininku: kaip atpažinti ir apsisaugoti

Viena iš pastaruoju metu populiariausių finansinio sukčiavimo schemų – netikri darbo skelbimai. Jie aukoms gali kelti ypač didelį pavojų, nes jos, pačios to nesuprasdamos, gali tapti nusikaltėlių bendrininkėmis.
       2024-04-17 15:11:49

RRT: skaitmeninių sukčių metodams tobulėjant, esamų priemonių nebepakanka

Praėjus beveik metams nuo pirmųjų Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) sprendimų, skirtų skaitmeniniams sukčiams pažaboti, buvo apžvelgti jų rezultatai – pristatyta statistika, kurią renka tiek operatoriai, pašto paslaugų teikėjai, tiek susijusios institucijos.
       2024-04-17 15:08:56

Įminė mįslę, kaip nesutikti su vadovu ar aukštesnio statuso žmogumi?

Daugeliui mūsų labai sunku nesutikti su vadove arba bet kuo kitu, kas yra aukštesnėje galios pozicijoje. Tai gali būti ir darbinė, ir asmeninė aplinka – statusu viršesnis žmogus ar vyresnis šeimos narys, mama, tėtis ar kitas autoritetas.
       2024-04-17 15:02:57

Kaip saugiai transportuoti televizorių, skalbimo mašiną ar šaldytuvą

Persikraustymas į naujus namus paprastai būna džiaugsmingas nuotykis, tačiau kartu su juo tenka ir nelengva užduotis saugiai pervežti didelius prietaisus, pavyzdžiui, televizorius, šaldytuvus ir skalbykles.
       2024-04-17 14:56:33

5 svarbiausi dokumentai, norintiems parduoti automobilį greičiau ir brangiau

Parduodant automobilį svarbu turėti visus su jo eksploatavimu susijusius dokumentus. Tai sumažins abejones dėl pardavėjo sąžiningumo bei transporto priemonės būklės.
       2024-04-16 22:02:22

Lietuvos radijo ir televizijos komisija patyrė kibernetinę ataką

Š. m. balandžio 16 d. nuo 9 val. iki 12 val. Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (toliau – LRTK) interneto svetainė patyrė kibernetinę ataką, tačiau dėl greitos LRTK reakcijos ir pritaikytų techninių priemonių, jokia žala nepadaryta.
       2024-04-16 16:45:30

Kokias didžiausias klaidas daro keliautojai: galite būti nepasiekiami

Be išmaniojo telefono – nė žingsnio namuose, tad tokio paties komforto norisi ir keliaujant. Likti be ryšio svetimoje šalyje – ne išeitis, tad Arnoldas Lukošius, „Tele2“ Inovacijų ekspertas, primena, ką reikėtų pasitikrinti ir kokius žingsnius būtina atlikti dar prieš kelionę.
       2024-04-16 13:41:30

7 finansiniai žmonių asmenybės tipai: pasitikrinkite, kuris esate jūs

Siekiant finansinės gerovės ir stabilumo, dažnai pamirštamas aspektas yra mūsų finansinis asmenybės tipas. Tai – pasikartojantis elgesys su pinigais ir požiūris į juos.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.