Naujienos

2018-ieji LRT: pokyčiai, augusi auditorija ir Seimo dėmesys

2018-12-29 11:09:00

Praėję 2018-ieji Lietuvos nacionaliniam transliuotojui buvo išskirtiniai. Pavasarį pasikeitusi administracija, generaline direktore tapus Monikai Garbačiauskaitei-Budrienei, ėmėsi visuomeninio transliuotojo permainų.

Permainų kryptys: didinti LRT sukuriamo turinio pasiekiamumą įvairiose platformose, stiprinti sinergiją tarp visų LRT kanalų, aktyvinti komunikaciją ir grįžtamąjį ryšį su auditorija, efektyvinti veiklą ir užtikrinti jos skaidrumą, atskaitomumą visuomenei.

„Apibendrinant visus praėjusius metus, galime džiaugtis sėkmingai startavusių, visuomenės ir auditorijos įvertintų projektų gausa: tai „100 valandų“, „LRT Metų apdovanojimai“, LRT tyrimų komanda, atsinaujinęs LRT PLIUS kanalas, – sako LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė. – LRT TELEVIZIJOS sezono startas buvo geriausias nuo 2009-ųjų. Įskaitant pavėluotą žiūrėjimą, nuo sausio LRT TELEVIZIJOS auditorijos dalis paaugo nuo 10,5 proc. 2017 m. iki 12,2 proc. 2018 m. („Kantar TNS“ duomenys).“

Pasak LRT vadovės, motyvuoja tai, kad LRT pokyčius teigiamai įvertino visuomenė: sociologiniai tyrimai rodo, kad per pastaruosius šešis mėnesius LRT vertinimas pagerėjo 7 procentais. „Tikėtina, kad prie to prisidėjo ir sustiprintas LRT turinys, ypač – tiriamoji žurnalistika. Vasarą pradėjusi dirbti LRT tyrimų komanda visuomenei jau pateikė dešimtis rezonansinių tyrimų, kurie neretai turi ir politines pasekmes – ministerijose, įvairiose kitose struktūrose po LRT tyrimo pradėti patikrinimai, visuomenė sulaukia atsakymų į rūpimus klausimus“, – sako LRT vadovė.

Vieni įsimintiniausių LRT metų darbų – tautą telkiantys, istoriją įprasminantys specialieji projektai „100 valandų Lietuvai“ ir „Keliu vėliavą“, skirti Lietuvos vastybingumo atkūrimo 100-mečiui, bei specialios reikšmingiausių šių metų įvykių transliacijos – Popiežiaus vizitas, valstybinės Adolfo Ramanausko-Vanago laidotuvės, 100-mečio Dainų šventė, Kariuomenės 100-mečio paradas.

Šiemet daug dėmesio skirta antrajam LRT televizijos kanalui. Pakeistas jo pavadinimas – LRT PLIUS – labiau atitinka transliuojamą turinį ir padeda pritraukti naujos auditorijos. Kanalo žiūrimumas pakeitus pavadinimą ir pradėjus transliuoti kasdienį kultūros naujienų žurnalą, naujas laidas išaugo nuo 1,1 iki 1,5 proc. visos TV auditorijos („Kantar TNS” duomenys).

Šiuo metu aktyviai rengiamasi LRT.LT pokyčiams, po kurių šis portalas taps patogesnis, o sunkiai aprėpiami visų LRT platformų sukuriamo turinio kiekiai bus prieinami kur kas paprasčiau. Portalo redakcijos kuriamas turinys, radijo ir televizijos medžiagų integracija jau dabar augina auditoriją: LRT.LT per pastaruosius metus pasistiebė 6 pozicijomis ir paskutinį mėnesį turėjo dvigubai daugiau skaitytojų negu prieš metus (beveik 500 tūkst. realių vartotojų). Auga ir LRT auditorija socialiniuose tinkluose.

Iš esmės atnaujintas LRT radijo tinklelis. Šiemet autorines laidas radijuje ėmė kurti nemažai garsių žurnalistų, žinomų kultūros profesionalų. Kita 2018 m. LRT radijo naujovė – eiti ten, kur yra šiuolaikiniai klausytojai. Daug kokybiško turinio kuriančios LRT radijo stotys savo įrašais ėmė dalintis populiariausiose tinklalaidžių platformose (spreaker.com, Google Podcasts ir Spotify). Ten galima rasti visus LRT radijo įrašus, saugomus LRT mediatekoje. Vien per pastarąjį mėnesį užfiksuota daugiau kaip 40 tūkst. LRT tinklalaidžių perklausų ir daugiau kaip 23 tūkst. atsisiuntimų („Gemius“ duomenys).

„Stengiamės suprasti savo auditoriją ir atsirasti ten, kur jai patogu, net jei tam reikia netradicinių sprendimų. Vienas tokių – ką tik startavusi tiesiogiai transliuojama protmūšio laida „LRT Prototo“. Ši laida matoma tik mobiliojoje programėlėje, o viktorinoje gali sudalyvauti bet kas, turintis išmanųjį telefoną. Toks projektas pirmasis visose Baltijos šalyse“, – sako M. Garbačiauskaitė-Budrienė.

2018 m. įgyvendintas ne vienas pokytis, skirtas padėti LRT visą savo dėmesį skirti kokybiško turinio kūrimui, bet taip pat būti skaidria visuomenei atskaitinga organizacija. Pakeista LRT organizacinė struktūra – ji tapo mažiau hierarchine ir dabar turi mažiau vadovų, sustiprintas Interneto departamentas ir Naujienų tarnyba. Tiesioginę vertę kuriantys padaliniai – TV, Radijo, Interneto departamentai, Naujienų tarnyba – suformuoti procesiniu požiūriu: integruotos visos funkcijos nuo planavimo, gamybos, transliavimo iki techninio realizavimo ir palaikymo. Naujoji struktūra išgrynino ir pagreitino procesus, sumažino vidinę administracinę naštą, biurokratiją ir leidžia koncentruotis į svarbiausią LRT uždavinį – kokybiško turinio kūrimą. Be to, sustiprinta LRT Viešųjų pirkimų tarnyba, vykdoma korupcijos prevencijos programa. Veikiama kryptingai: padaliniams suformuoti tikslai ir iškelti siektini rodikliai. Daugiau dėmesio skiriama darbuotojų motyvavimui.

Parengtas LRT žurnalistų etikos kodeksas, LRT turinio kokybės ir atitikimo misijai vertinimo sistema, užtikrintos sąžiningos galimybės visiems norintiems dalyvauti kuriant laidas. Dalies laidų kūrimą iš išorės prodiuserių LRT perėmė į savo rankas.

Pastarieji metai taip pat bus prisimenami kaip parlamentinio LRT tyrimo metai. 2018 m. sausį Seime įsteigta Laikinoji komisija LRT ūkinei ir finansinei veiklai tirti, kurios išvadas gruodžio pabaigoje Seimas ir atmetė.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2024-04-23 13:15:52

Palydovinis ryšys ir naujas įkrovimo būdas: „Android 15“ atnaujinimas

Šių metų duomenimis, „Android“ išlieka populiariausia operacine sistema pasaulyje, todėl jos atnaujinimų laukia milijonai vartotojų. Iki oficialaus „Android 15“ išleidimo liko beveik pusė metų.
       2024-04-22 17:08:51

Lietuvoje didmeninė elektros kaina per savaitę augo beveik 3 kartus

Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje kilo 2,9 karto ir vidutiniškai siekė 78,65 Eur/MWh. Tiek pat elektra kainavo ir kitose Baltijos šalyse – Latvijoje, kaip ir Lietuvoje, ji augo 2,9 karto, Estijoje – 2,8 karto.
       2024-04-22 17:04:57

Vos iš kelių pigių ingredientų – purus biskvitinis pyragas per pusvalandį

Yra receptų, kurių neįmanoma sugadinti, ir šis paprastutis biskvitinis pyragas – vienas iš jų. Jei nesijaučiate drąsiai kepinių fronte, būtinai pabandykite, o patyrę konditeriai įvertins, kaip greitai ant stalo atsiras uogomis kvepiantis šviežias kepinys, jei netikėtai užsuko svečiai, o saldumynų lentynėlė – kaip tyčia tuščia.
       2024-04-22 16:36:43

Mažieji pagalbininkai noriau kibs į darbus darže ar sode: 5 patarimai

Vaikams instinktyviai patinka būti arčiau gamtos, jie mėgsta žaisti lauke. Tačiau pramogos gali virsti ir naudingais užsiėmimais. Veikla sode ar darže yra naudingas įrankis siekiant atitraukti vaikus nuo ekranų ir mokyti atsakomybės, taip pat ir padės ugdyti vaiko norą valgyti daugiau vaisių bei daržovių.
       2024-04-22 16:22:46

Išmanioji buitinė technika: kaip ji gali padėti sumažinti elektros sąskaitą?

Elektros sąskaita sudaro bene didžiausią kiekvieno namų ūkio komunalinių išlaidų dalį. Nors žinome pagrindines elektros taupymo taisykles, pavyzdžiui, išjungti tai, kas nenaudojama, tačiau esminio elektros suvartojimo pokyčio tai nepaskatina.
       2024-04-22 11:32:19

Automobilio priežiūra pavasarį: kam būtina skirti didžiausią dėmesį

Pavasarį žmonės dažniau nei šaltuoju sezonu sėda prie automobilio vairo. Kad transporto priemonė negestų, svarbu laiku atlikti techninės priežiūros darbus ir pašalinti po žiemos atsiradusius gedimus.
       2024-04-22 11:00:35

Tommy Hilfiger batų kokybė - kokia ji?

Tommy Hilfiger – tai vardas, kuris daugeliui asocijuojasi su amerikietišku stiliumi ir nepriekaištinga kokybe. Šis prekės ženklas jau daugelį metų žinomas dėl savo ryškios spalvų paletės, klasikinio dizaino ir aukštos klasės medžiagų, kurios naudojamos kurti viską - nuo drabužių iki aksesuarų.
       2024-04-22 10:45:36

Kokybiško šampūno pasirinkimas

Plaukų priežiūra apima daugybę skirtingų procedūrų ir produktų. Nors ne visi naudoja kaukes, purškiklius, aliejukus ir serumus, tačiau tikrai visi reguliariai naudoja šampūnus. Tai būtiniausia plaukų priežiūros priemonė - todėl ypač svarbu jį rinktis pagal plaukų ir galvos odos tipą.
       2024-04-22 10:19:43

Vitaminai maitinančioms - pirkti kompleksą ar atskirai?

Žindymo metu viskas, ko reikia augančiam organizmui, gaunama su motinos pienu. Taigi, jei mamos organizme yra ryškus maistinių medžiagų trūkumas, vaikas taip pat kenčia nuo jų trūkumo.
       2024-04-22 09:51:47

Interjero dizainas: Kaip įsirengti svetainę?

Svetainė – tai nėra tiesiog paprastas kambarys. Tai erdvė, kurioje susilieja kasdieniai mūsų gyvenimai, kur susitinkame su šeimos nariais ir svečiais, kur atsipalaiduojame po įtemptos darbo dienos arba švenčiame svarbias progas.
       2024-04-20 20:38:34

Pakruojo dvaro gėlininkai: tulpės gali išgelbėti gyvybę

Likus vos kelioms dienoms iki didžiausio regione tulpių ir pavasario gėlių festivalio Pakruojo dvare, kurio metu erdvioje išskleidžia keli milijonai žiedų, dvaro gėlininkai pasidalino mažai žinoma istorija, kad tulpės pasaulyje buvo naudojamos ne vien grožiui.
       2024-04-20 10:41:23

Vyndarystės tradicijos Lietuvoje – ar jos egzistuoja ar mes aludarių kraštas

Jeigu internetinėje enciklopedijoje „Vikipedija“ užsuktumėte į kategoriją „lietuviški gėrimai“, paieškoje atrastumėte tik vieną subkategoriją – „Lietuvos alus“. Tikriausiai, nuostabos tai nekelia, juk mes – aludarių kraštas.
       2024-04-19 19:12:53

Kas dešimtas skambutis Lietuvoje – sukčių iš padirbto numerio

„Telia“ per pirmuosius tris šių metų mėnesius užkirto kelią 2,6 mln. atakų, nutaikytų į Lietuvos mobiliojo ryšio abonentus. Apsaugoti vartotojus bendrovei padėjo dar pernai aktyvuota automatinė padirbtų mobiliųjų numerių (angl. „spoofing“) filtravimo sistema.
       2024-04-19 19:00:45

Morkos – ne vienintelės akių pagalbininkės: dar viena daržovė nuo akių ligų

Kai oras šiltyn – ir mūsų patiekalai lengvyn. Tad gamindami pigesnius maltinukus iš cukinijų ir avinžirnių, ilgai neužgaišite, o rezultatu džiaugsis visi valgytojai.
       2024-04-19 12:27:56

Kodėl Azijoje šviežius agurkus ne pjausto, o traiško – tokių salotų nevalgėte

Šviežių lietuviškų, šiltnamiuose užaugintų agurkų sezonas įsibėgėja, tad geros jų kainos vilioja vis dažniau gamintis salotas. Gaivios, traškios salotos tinka prie įvairių patiekalų, tačiau paruoštos kiek įdomiau gali tapti ir pagrindine stalo žvaigžde ar sveikais priešpiečiais.
       2024-04-19 12:19:30

Ekspertai: norite statyti moderniai? Atsigręžkite į natūralumą ir tradicijas

Mes tikimės, kad statybų technologijos nuolat tobulės ir taps futuristiškesnės, tačiau klimato kaita verčia suabejoti, ar aklas progresas yra geriausias pasirinkimas.
       2024-04-18 22:33:13

Kokybiška vištiena vertinama visame pasaulyje, kokia jos perspektyva Lietuvoje?

Šiuolaikinė visuomenė vis labiau rūpinasi savo sveikata, geresne savijauta vartodama maistingesnę, natūralesnę ir sveikatai palankesnę produkciją. Vištiena – ne išimtis, o pagaminta iš be antibiotikų užaugintų paukščių yra būtent ta mėsa, kuri vis dažniau aptinkama kiekvieno pirkėjo krepšelyje.
       2024-04-18 20:56:05

Reikalavimo važinėti vasarinėmis padangomis nėra – kodėl būtina tai daryti?

Kaip ir kasmet, nuo balandžio 1 d. automobiliai šalies keliuose gali būti eksploatuojami su vasarinėmis padangomis. Visgi dažnam vairuotojui kyla klausimas, kodėl apskritai verta tai daryti, nes žieminių padangų, jei jos nėra dygliuotos, naudojimas vasaros metu neuždraustas.
       2024-04-18 14:29:51

Erkės perduoda daugiau nei 20 ligų, o Laimo liga gali sukelti 70 simptomų

Atėjus šiltajam sezonui, daugelis pirmiausia skubės į gamtą. Visgi svarbu prisiminti, kad erkių aktyvumas didėja termometro stulpeliams esant dar ne taip aukštai – infekcines ligas pernešantys voragyviai miškuose ir parkuose mūsų tyko jau nuo septynių laipsnių šilumos ir savo pamainą baigia tik vėlyvą rudenį.
       2024-04-18 12:50:03

Esu mažos, iki 3 ha miško valdos savininkas. Ką turėčiau žinoti?

Lietuvoje yra apie 319 tūkst. privačių žemės sklypų, kuriuose yra miško. Vidutinis sklypo dydis – apie 2,7 hektaro. Dažnai šių sklypų savininkai yra žmonės, nesusiję su miškininkyste, turintys kitų sričių išsilavinimą, gyvenantys ir dirbantys miestuose.
       2024-04-17 15:34:10

Automobilio vairuotojo atsakomybė: kada keleivis privalo būti išlaipintas

Saugumas kelyje labiausiai priklauso nuo vairuotojo įgūdžių ir atidumo bei automobilio techninės būklės. Transporto priemonėje įrengtos oro pagalvės taip pat reiškia saugumą nelaimės atveju, tačiau saugos diržo segėjimas yra kiekvieno automobilio vairuotojo bei keleivio asmeninis pasirinkimas, kuris, deja, ne visada būna teisingas.
       2024-04-17 15:31:22

Vasarai, kai atsivalgysite šaltibarščių: atgaivins agurkų šaltsriubė

Šylant orams, į mūsų virtuves vis dažniau atkeliauja agurkai: juos pjaustome į salotas, dedame į šaltibarščius, gardiname jais geriamąjį vandenį. Kai nesinori karštų ir sočių pietų, puikiai atgaivins bulgariška „Tarator“ sriuba.
       2024-04-17 15:17:21

Schema, kai tampate nusikaltėlių bendrininku: kaip atpažinti ir apsisaugoti

Viena iš pastaruoju metu populiariausių finansinio sukčiavimo schemų – netikri darbo skelbimai. Jie aukoms gali kelti ypač didelį pavojų, nes jos, pačios to nesuprasdamos, gali tapti nusikaltėlių bendrininkėmis.
       2024-04-17 15:11:49

RRT: skaitmeninių sukčių metodams tobulėjant, esamų priemonių nebepakanka

Praėjus beveik metams nuo pirmųjų Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) sprendimų, skirtų skaitmeniniams sukčiams pažaboti, buvo apžvelgti jų rezultatai – pristatyta statistika, kurią renka tiek operatoriai, pašto paslaugų teikėjai, tiek susijusios institucijos.
       2024-04-17 15:08:56

Įminė mįslę, kaip nesutikti su vadovu ar aukštesnio statuso žmogumi?

Daugeliui mūsų labai sunku nesutikti su vadove arba bet kuo kitu, kas yra aukštesnėje galios pozicijoje. Tai gali būti ir darbinė, ir asmeninė aplinka – statusu viršesnis žmogus ar vyresnis šeimos narys, mama, tėtis ar kitas autoritetas.
       2024-04-17 15:02:57

Kaip saugiai transportuoti televizorių, skalbimo mašiną ar šaldytuvą

Persikraustymas į naujus namus paprastai būna džiaugsmingas nuotykis, tačiau kartu su juo tenka ir nelengva užduotis saugiai pervežti didelius prietaisus, pavyzdžiui, televizorius, šaldytuvus ir skalbykles.
       2024-04-17 14:56:33

5 svarbiausi dokumentai, norintiems parduoti automobilį greičiau ir brangiau

Parduodant automobilį svarbu turėti visus su jo eksploatavimu susijusius dokumentus. Tai sumažins abejones dėl pardavėjo sąžiningumo bei transporto priemonės būklės.
       2024-04-16 22:02:22

Lietuvos radijo ir televizijos komisija patyrė kibernetinę ataką

Š. m. balandžio 16 d. nuo 9 val. iki 12 val. Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (toliau – LRTK) interneto svetainė patyrė kibernetinę ataką, tačiau dėl greitos LRTK reakcijos ir pritaikytų techninių priemonių, jokia žala nepadaryta.
       2024-04-16 16:45:30

Kokias didžiausias klaidas daro keliautojai: galite būti nepasiekiami

Be išmaniojo telefono – nė žingsnio namuose, tad tokio paties komforto norisi ir keliaujant. Likti be ryšio svetimoje šalyje – ne išeitis, tad Arnoldas Lukošius, „Tele2“ Inovacijų ekspertas, primena, ką reikėtų pasitikrinti ir kokius žingsnius būtina atlikti dar prieš kelionę.
       2024-04-16 13:41:30

7 finansiniai žmonių asmenybės tipai: pasitikrinkite, kuris esate jūs

Siekiant finansinės gerovės ir stabilumo, dažnai pamirštamas aspektas yra mūsų finansinis asmenybės tipas. Tai – pasikartojantis elgesys su pinigais ir požiūris į juos.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.