iliustracija iliustracija iliustracija
iliustracija iliustracija
Naujienos

„Google“ konkurso rezultatai: Lietuvos programuotojus lenkia tik Singapūras

2019-09-27 07:06:10

IT rinka – viena dinamiškiausių pasaulyje, o IT specialistų poreikis Lietuvoje nuolat auga. Ekspertų vertinimai ir rinkos tyrimai rodo, kad šis sektorius dabar išgyvena tikrą aukso amžių, o ir ateinančiais dešimtmečiais programinės įrangos inžinierių poreikis nesumažės.

Tiesa, šioje nuolat kintančioje srityje norint pasiekti gerų rezultatų ir pripažinimo tarptautiniu mastu, tenka nemažai paplušėti – mokytis, mokytis ir dar kartą mokytis.

IT sektoriui augant, auga ir jo reputacija

Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) atlikta analizė parodė, jog nuo 2015 m. užimtų darbo vietų skaičius šalies darbo rinkoje augo beveik 3 proc. Tuo tarpu informacinių ir ryšių technologijų (IRT) sektoriuje stebėtas penkis kartus spartesnis, 15 proc. siekęs, augimas. Programinės įrangos, taikomųjų programų kūrėjų ir analitikų profesijų grupė išsiskyrė didžiausiu darbo vietų augimu. Tiesa, nors „Eurostat“ duomenimis, 2018-aisiais IRT specialistai Lietuvoje sudarė tik 2,7 proc. visų dirbančiųjų, MOSTA analizė rodo, jog tais pačiais metais pradėjusių studijas IRT krypties studijose buvo 12 proc. Tokios studijų programos kaip Programų sistemos ar Informatikos inžinerija ne pirmus metus rikiuojasi populiariausiųjų gretose, o IT kompanijos sudaro sąlygas specialistams toliau mokytis ir tobulinti savo įgūdžius.

Kartu su augančiu Lietuvos IT sektoriumi auga ir jo reputacija pasaulyje. 2015-aisiais rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės TNS LT drauge su nacionaline informacinių ir ryšių technologijų sektoriaus asociacija INFOBALT atliktas pirmasis Lietuvos IT sektoriaus reputacijos lygio tyrimas atskleidė, kad Lietuvos IT sektoriaus reputacija – viena geriausių Europoje. IT sektoriaus reputacijos indekso vidurkis Europoje buvo 56 punktai, o Lietuvoje jis siekė net 67 punktus. Naujausiais, 2016 m. pabaigos duomenimis, Lietuvos IT sektoriaus reputacijos indeksas pakilo dar dviem balais ir siekia jau 69 punktus, taigi tendencijos aiškios ir iš ties pozityvios.

Lietuvos programuotojai – tarp geriausių pasaulyje

Tą puikiai iliustruoja ir šių metų lietuvių pasirodymas tarptautiniame programavimo konkurse „Google Code Jam“. Tai tarptautiniu mastu pripažintas konkursas, pirmą kartą suorganizuotas Kalifornijoje 2003 metais. Konkurso tikslas buvo atrasti ir pritraukti talentingiausius programuotojus dirbti „Google“. Šiame konkurse kasmet varžosi programuotojai iš viso pasaulio ir siekia išspręsti sudėtingus algoritmus per tam tikrą laiką. Šiais metais konkursas sulaukė daugiau nei 60 tūkst. dalyvių.

Tuo tarpu lietuvių jame šiemet dalyvavo dvigubai daugiau nei pernai metais – 109, kvalifikavosi net 98, o tai, atsižvelgiant į populiacijos dydį – antras geriausias rezultatas pasaulyje po Singapūro.

Pasak IT bendrovės „Visma Lietuva“, teikiančios programinės įrangos paslaugas šiaurės Europos regionui, vadovo Manto Urbono, toks konkursas atveria galimybes programuotojams išbandyti jėgas pasauliniu mastu, todėl bendrovė inicijavo ir organizavo renginius dar prieš konkursą, kurių tikslas – ne tik supažindinti su pačiu konkursu, bet dalijantis turimomis žiniomis ir kompetencija, padėti jam pasiruošti.

„Visma Lietuva“ nuolat taikome tokią praktiką – dalindamiesi turimu žinių bagažu auginame savo kompetenciją. Tokį metodą taikėme ir ruošiantis konkursui. Renginių metu savo patirtimi dalijosi jėgas konkurse ankstesniais metais jau išbandę kolegos iš „Visma Lietuva“ ir kitų IT įmonių, buvo galima susipažinti su turnyro specifika. Tokią iniciatyvą tęsime ir toliau, todėl tikimės, kad ateinančiais metais tai padės pritraukti dar daugiau dalyvių iš Lietuvos“, – sako M. Urbonas.

Suteikia galimybę pasiekti pripažinimą

„Investuok Lietuvoje“ Investicinės aplinkos eksperto Vydūno Trapinsko teigimu, tokie konkursai – puikus būdas parodyti investuotojams, kiek ir kokio aukšto lygio talentų turime Lietuvoje.

„Į šį „Google“ programavimo renginį susirenka geriausi pasaulio programuotojai. Tai, kad pagal populiacijos dydį Lietuva parodė vieną geriausių rezultatų, tik dar kartą patvirtina Lietuvos potencialą ir kad IT strateginė kryptis nėra tik kryptis. Tai yra ženklas ir kitiems investuotojams, kurie matydami, kur koncentruojasi talentas, gali nukreipti savo investicijas jo link“, – sako V. Trapinskas.

Kaip tampama geriausiais?

M. Urbono teigimu, tuo, kad Lietuva yra atpažįstama kaip puikių IT specialistų šalis, nesunku įsitikinti kasdien.

„Visma Lietuva“ programuotojai dirba kartu su kolegomis iš Norvegijos, Švedijos, Danijos, Olandijos ir kitų šalių, kurie lietuvius vertina kaip produktyvius, pragmatiškus, gebančius kurti programinę įrangą laikantis aukščiausių kokybės standartų. Nuolat investuojame į darbuotojų mokymus, hakatonus, dalyvavimą konferencijose, įvairių praktikų metu žinias perduodame jaunajai kartai. Visa tai leidžia užtikrinti reikiamą žinių bagažą ir nuolatinį jų atnaujinimą, gerą įmonės reputaciją ir rezultatus, galimybę plėstis“, – sako M. Urbonas.

Tiesa, jis pabrėžia, kad gerai programuoti yra viena, bet dalyvauti ir laimėti tokio pobūdžio konkursą kaip „Google Code Jam“, prireikia ypatingai stiprių įgūdžių. „Reikia ir motyvacijos jam pasiruošti, todėl ir organizavome pasiruošimo renginius, skatinome dalyvauti programuotojus iš visos Lietuvos“, – pasakoja „Visma Lietuva“ vadovas. Jo teigimu, nors puikiai žinoma, kad lietuviai – puikūs programuotojai, jiems reikia paskatinimo, jog galėtų įrodyti savo kompetencijas tarptautinio lygio turnyruose ir keltų Lietuvos reitingą pasauliniu lygmeniu.

Programavimo treniruotėse – kaip sporte, svarbu geras pasiruošimas

Pasak „Visma Lietuva“ vadovo, „Google Code Jam“ konkursas primena sportinius turnyrus – jis turi reitingavimo sistemą, o dalyvis, išsprendęs užduotį, iškart mato savo rezultatą ir gali jį palyginti su kitais.

„Tiek sporte, tiek čia turi ruoštis kiekvieną dieną. Jei nori tapti geriausiu, privalu kasdien spręsti užduotis ir į varžybas eiti tinkamai pasirengus“, – sako M. Urbonas. Jo teigimu, nuolatinį šio sektoriaus atstovų tobulėjimą ir mokymąsi skatina pati rinka, kuri tobulėja ir keičiasi kasdien.

„Tokie konkursai kaip „Google Code Jam“ padeda stiprinti programavimo pagrindus, nes užduotys yra parengiamos taip, kad programuotojai galėtų pritaikyti savo algoritmavimo ir programavimo įgūdžius ir tapti geresniais specialistais. Tokie įgūdžiai vėliau yra vertingi kuriant efektyvią programinę įrangą. Siekdami prisidėti prie Lietuvos programuotojų tobulėjimo, šią bei kitas iniciatyvas tęsime ir ateityje“, – sako M. Urbonas.

Reklama
Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-02-25 09:18:54

Koronavirusas: viskas, ką vilniečiai turi žinoti

Visų pirma, ką turime žinoti, kad virusas yra ne kažkur toli. Ir net nėra klausimo, ar jis pateks pas mus. Tai atsitiks, būkime pasiruošę. Ir galiu jus patikinti – kaip besielgtų nacionalinė valdžia – už sostinę atsakingi žmonės savo pareigas supranta deramai ir vilniečiais pasirūpins.
       2020-02-25 08:01:30

Ką daryti, kad sportas nepakenktų?

„Jaučiausi gerai, kol nepradėjau sportuoti. Niekada nemaniau, kad paprasčiausias bėgimas sugadins man sveikatą“, – su tokiais žodžiais kaunietė Joana pasirodė traumatologo kabinete. Moteris tikina, kad pradėjusi lankytis sporto salėje, jau po pirmųjų treniruočių nusprendė, kad teiginys, jog sportas – sveikata, yra mitas.
       2020-02-24 16:09:45

„Brexitas“ įvyko. O kas toliau laukia e. parduotuvių?

Su sausiu baigėsi ir 47-erius metus trukusi Jungtinės Karalystės (JK) narystės Europos Sąjungoje (ES). Klausimą „kas toliau“ sau uždavė daugybės sričių atstovai, o siuntų bendrovės ir jų paslaugomis besinaudojantys žmonės ir įmonės – ne išimtis.
       2020-02-24 16:06:23

Elektros rinkos barometras: vėjuoti orai sumažino elektros energijos kainas

Praėjusią savaitę didmeninė elektros energijos kaina sumažėjo visose Baltijos šalyse. Lietuvoje elektra pigo mažiausiai, bet kaina vis dar nepasiekė Latvijos ir Estijos lygio: Latvijos ir Estijos prekybos zonose vidutinė elektros energijos kaina krito 20 proc. iki 23,75 EUR/MWh, Lietuvoje – 19 proc. iki 23,52 EUR/MWh.
       2020-02-24 15:51:38

Papildomos priemonės dėl skrydžių iš Šiaurės Italijos keleivių patikros

Nuo vasario 24 dienos Lietuvos oro uostuose taikomos papildomos rizikos valdymo priemonės dėl koronaviruso užsikrėtimo atvejų Italijoje. Tikrinami ir konsultuojami visi iš Šiaurės Italijos oro uostų į Lietuvą atvykstantys keleiviai, oro uostuose tai atlieka Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai ir savanoriai.
       2020-02-24 14:29:43

Veiksmai dėl koronaviruso COVID-19: tik laukiame kol pasieks ir Lietuvą

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorius Vytautas Kasiulevičius pasidalijo įrašu, kuriuo skatina institucijas imtis veiksmų, kad koronaviruso atveju Lietuva būtų pasiruošusi.
       2020-02-22 17:15:21

Kaip Bendrojo pagalbos centro operatoriai pažeidėjus auklėjo

Auklėjimas – tai tinkamo elgesio formavimas. Paprastai auklėjami yra vaikai ir lemiamas vaidmuo tenka jų tėvams. Bet ką daryti, jei žmogus suaugęs, o jo elgesys vis tiek yra neatsakingas ir nebrandus? Tokiais atvejais auklėjimu gali tekti užsiimti ir Bendrojo pagalbos centro pareigūnams.
       2020-02-22 17:06:23

Istorinis pasiekimas – pirmą kartą Lietuvai suteiktas A+ kredito reitingas

Lietuva užkopė į istorines kredito reitingų aukštumas – pirmą kartą istorijoje mūsų šaliai buvo suteiktas A+ ilgalaikio skolinimosi reitingas. Tokį įvertinimą Lietuvai suteikusi tarptautinė kredito reitingų agentūra „Standard & Poor’s“ pažymi spartų ir subalansuotą šalies ekonomikos augimą bei tvirtą fiskalinę politiką.
       2020-02-22 11:54:59

Prezidentas: sutarimui dėl ES biudžeto reikia daugiau laiko

Pasibaigus Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimui, lyderiai sutarė toliau tęsti diskusijas dėl Daugiametės finansinės programos 2021 – 2027 metams. Pasak Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos, derybos įvairiuose dvišaliuose ir daugiašaliuose formatuose buvo ilgos ir intensyvios.
       2020-02-22 11:51:16

Aštuoni Lietuvos objektai, nustebinsiantys net visko mačiusius

Dangaus krantu vadinamas miestas, supamas beveik 300 ežerų; neaprėpiami, visoje Europoje saugomų paukščių perimviečių horizontai; XVIII a. dvaro teritorijoje įkurta fizinio krūvio terapijos klinika – šių išskirtinių turistinių objektų toli ieškoti nereikia.
       2020-02-21 15:48:19

Koronavirusas – tai didelis smūgis Ukrainai

Pareigūnai mėgino išvaikyti protestuotojus nuo kelio, kad galėtų pravažiuoti autobusai, kuriuose yra žmonės, galimai užsikrėtę koronavirusu. Tai toli gražu buvo ne vienas autobusas, o šeši. Jiems miesto gyventojai trukdė važiuoti į gydymo įstaigą, o keli iš jų netgi pasipriešino ir susirėmė su policininkais.
       2020-02-21 14:44:58

Regionų virtuvė: iš kur atėjo patiekalai, neatsiejami nuo mūsų kasdienybės?

Skanaudami cepelinus ar šaltibarščius esame tikri, kad tai nacionaliniai mūsų šalies patiekalai – jie pirmiausia šauna į galvą, pagalvojus apie lietuvišką virtuvę. Bet yra ir daugybė kitų lietuviškų valgių ar maisto produktų, kuriais mėgaujamės kasdien, tačiau net nesusimąstome, iš kur jie atsirado.
       2020-02-21 14:39:33

Priemonės koronaviruso prevencijai – konsultavimas ir kontaktų vengimas

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) jau beveik mėnesį visuose trijuose Lietuvos oro uostuose aktyviai vykdo Kinijoje keliavusių žmonių konsultavimą, informuoja visuomenę. Per visą laikotarpį iš viso registruoti 176 keliavusieji Kinijoje.
       2020-02-21 08:19:22

Ar sulankstomi telefonai pakeis telefonų rinką?

Pasaulinis sulankstomų telefonų krepšelis praėjusią savaitę pasipildė dar vienu, kompanijos „Samsung“ antruoju modeliu – „Galaxy Z Flip“. „Huawei“ ir „Motorola“ savo sulankstomus sprendimus pristatė jau anksčiau, todėl rinkoje šiuo metu turime jau keturis skirtingus sulankstomus telefonus, iš kurių vienas oficialiai parduodamas ir Lietuvoje.
       2020-02-21 08:17:23

Ar žinote, kam renkami jūsų asmeniniai duomenys?

Viešas socialinių tinklų profilis su laisvai prieinamomis asmeninėmis nuotraukomis, elektroniniu paštu ir įrašais, programėlėms suteikta prieiga prie buvimo vietos ir bankinių duomenų – visa tai būdinga tiek dažnam paaugliui, tiek ir suaugusiam.
       2020-02-21 08:13:39

Karpos – neestetiškas apie imuniteto problemas signalizuojantis negalavimas

Nors karpos estetiškai nepatrauklus, tačiau dažniausiai nepavojingas negalavimas, vis tik nereiktų į jų atsiradimą numoti ranka – dažnai jos signalizuoja apie suprastėjusią organizmo imuninę sistemą, o vyresnio amžiaus žmonėms derėtų jas parodyti gydytojui dėl vėžio prevencijos.
       2020-02-20 11:07:57

Legalaus turinio platformos – vaistai nuo piratavimo

Nors Lietuva priskiriama prie labiausiai technologijų srityje pažengusių pasaulio šalių, taip pat esame įtraukti ir į daugiausiai pirataujančių šalių dešimtuką. Autorių teisių gynėjų nuomone, augantis legalaus turinio platformų populiarumas rodo ir didėjantį visuomenės sąmoningumą.
       2020-02-19 15:25:21

Lietuvių įmonė – tarp geidžiamiausių JAV darbdavių

Lietuvių įkurta logistikos kompanija „GP Transco“ pripažinta viena geidžiamiausių darbdavių Jungtinėse Amerikos Valstijose. Taip mano Kanados ir JAV vežėjus vertinantys „Smart-Trucking“ ekspertai.
       2020-02-19 15:18:42

Mitybos patarimai senjorams: į ką atkreipti dėmesį?

Rūpintis sveikata ir mityba reikia visiems, tačiau rekomenduojama atsižvelgti ir į savo amžių. Nors atrodo, kad esant vyresnio amžiaus mitybos principai neturėtų skirtis nuo anksčiau galiojusių, tačiau yra dalykų, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį.
       2020-02-19 15:12:12

Kaip tvarka šaldytuve susijusi su maisto švaistymu?

Preliminariais Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) skaičiavimais, kiekvienas Europos Sąjungos gyventojas kasmet išmeta apie 173kg, o kiekvienas lietuvis – apie 60 kg maisto. Kodėl jo išmetama tiek daug?
       2020-02-18 18:07:22

Rekordiškai šilta žiema ir kenkėjai: ko tikėtis pavasarį?

Socialiniuose tinkluose gyventojai dalijasi pirmųjų žibučių, snieguolių bei pumpurus kraunančių medžių fotografijomis. Meteorologai taip pat patvirtino: ši žiema pati šilčiausia per daugiau nei 200 metų, kai Lietuvoje atliekami meteorologiniai stebėjimai.
       2020-02-18 17:59:18

Antžeminės televizijos DVB-T eteryje - nauja programa Delfi.tv

Pasikeitimai DVB-T eteryje į TV programų skaičiaus didėjimo pusę. Iš vienos pusės - gerai, kad TV programų daugėja, o iš kitos pusės - liūdina, nes tai pasikeitimai ne į aukštesnės kokybės pusę.
       2020-02-18 06:42:43

Lietuviško medaus galia: gydo gerklės skausmą, gaivina odą ir stiprina organizmą

Senovės lietuviai sakydavo, kad medus – ne tik maistas, bet ir vaistas. Šiandien jo naudą sveikatai patvirtina ir mokslas. Visgi medus naudingas ne tik malšinant gerklės skausmą ar kovojant su peršalimo simptomais.
       2020-02-18 06:40:37

Vilkas ėriuko kailyje: kaip apsisaugoti nuo apgaulingų programėlių

Kompanija „Google“ šį mėnesį iš savo programėlių parduotuvės „Google Play“ ištrynė 382 milijonus parsisiuntimų turėjusias 24 programėles, kurios pripažintos apgaulingomis. Vartotojams nieko neįtariant jų duomenys galėjo būti naudojami be jų žinios.
       2020-02-15 06:37:41

„Microsoft“ tyrimas: 70 proc. interneto vartotojų patiria internetines grėsmes

Viso pasaulio interneto vartotojų elgesys šiandien vertinamas prasčiausiai per pastaruosius ketverius metus, rodo kompanijos „Microsoft“ kasmet sudaromas Skaitmeninio mandagumo indeksas (angl. Digital Civility Index, DCI).
       2020-02-14 11:15:01

Marius Liatukas: Ar koronavirusas gali pavirsti nenugalima jėga?

Pasaulio fabriku vadinama Kinija pastarosiomis savaitėmis sukaustyta koronaviruso baimės. Tą netruko pajusti ir verslas: nukeliamos kelionės pas šioje Azijos valstybėje veikiančius partnerius, atšaukiami skrydžiai, pristabdytas siuntų ir krovinių gabenimas iš kai kurių Kinijos regionų, neveikia dalis tenykščių fabrikų.
       2020-02-13 21:30:54

Vienas dūris išgelbės gyvybę

„Džiaugiuosi, kad mano vaikas nevakcinuotas. Pasiskaitykite apie skiepus, ten vieni nuodai. Autizmas garantuotas“, - savo įžvalgomis dalijasi vaikų neskiepijantys tėvai. Kai vaikas atsiduria intensyviosios terapijos skyriuje, nuomonę gimdytojai pakeičia. Tik kad nebūtų vėlu.
       2020-02-13 21:27:38

Ką pasirinkti: skalbyklę su džiovinimo funkcija ar atskirą džiovyklę?

Šiais laikais skalbyklių ir džiovyklių pasiūla tokia didelė, kad kartais sunku apsispręsti, kuris variantas būtų tinkamesnis. Kiekvienas prietaisas turi savo pliusų ir minusų, kuriuos pirkėjui verta apsvarstyti prieš įsigyjant naują prietaisą.
       2020-02-12 18:10:10

Dirbtinis intelektas atskleidė aiškiausiai kalbančius TV žinių vedėjus

Šneką paverčiantis tekstu dirbtinis intelektas nustatė, kurie šalies TV žinių vedėjai kalba aiškiausiai. Tyrimą antrąsyk inicijavusi bendrovė „Kantar“ išanalizavo robotų šifruotą žinių medžiagą ir sudarė aiškiausiai kalbančių TV vedėjų dešimtuką.
       2020-02-12 16:14:27

9 iš 10 lietuvių baiminasi dėl robotų keliamų grėsmių darbo rinkai

Daugelį rutininių darbų už mus jau daro robotai, tačiau jie vis labiau kėsinasi ir į profesijas, kurios tradiciškai priskiriamos žmogaus rankų darbui. Kaip parodė naujausias tyrimas*, ši robotizacija sėja nerimą: 88 proc. lietuvių mano, kad robotai kelia grėsmę darbo vietoms.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.
Reklama