Naujienos

Sostinėje populiarėja vakarietiškos paslaugos

2019-10-31 15:59:33

Pasivaikščiojus Vilniaus gatvėmis akys šiandien gali užkliūti ne tik už kavinių, restoranų ar parduotuvių iškabų, bet ir tokių vietų kaip išskirtinai vyrams skirtos kirpyklos, barzdaskučių salonai, savitarnos skalbyklos ar vėlyvų pusryčių vietos.

Tokių, dar visai neseniai tik užsienio miestuose ar filmuose matytų, paslaugų paklausa pastaruoju metu sostinėje stipriai išaugo, o smulkusis verslas ir toliau ieško naujų nišų ir galimybių idėjoms įgyvendinti.

Poreikį lemia kintantys įpročiai

Nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovės „Solid Real Advisors“ partneris Domas Jagminas sako, kad tokių paslaugų paklausa didele dalimi priklauso nuo vartotojų įpročių, o jie, bent jau didžiuosiuose šalies miestuose, keičiasi ir artėja prie vakarietiškų.

„Žmonės turi vis mažiau laiko, todėl nori galimybės įvairias paslaugas gauti kuo arčiau namų. Pavyzdžiui, ne tik pietus ar vakarienę, bet ir pusryčius gyventojai vis dažniau valgo ne namuose. Pietų restoranuose žmonių srautai taip pat nuolat auga. Papietauti į kavinę ar restoraną šiandien jau užsuka ne tik biurų darbuotojai, bet ir mamos su vaikais. Valgyti ne namuose daugeliu atvejų yra tiesiog patogiau ir greičiau. Be to, augant lietuvių pragyvenimo lygiui paprasčiausiai vis daugiau gyventojų gali sau tai leisti“, – sako D. Jagminas.

Jo teigimu, lankytojų srautai auga net ir tose maitinimo vietose, kurios veikia jau ne vienerius metus. Tai reiškia, kad keičiasi žmonių įpročiai ir plinta valgymo ne namuose kultūra.

„Kita tendencija, turinti įtakos tokių paslaugų vietų, kaip, pavyzdžiui, savitarnos skalbyklos, plėtrai yra gyvenamojo būsto ploto mažėjimas. Žmonės verčiau renkasi mažesnio ploto butą, tačiau gerą lokaciją miesto centre ar netoli jo, iš kur lengvai pasiekiama darbo vieta, pramogos ir paslaugų infrastruktūra. Dėl to tampa nepraktiška namuose laikyti daug daiktų. Kam apkrauti namus skalbyklėmis, džiovyklėmis, jei nusileidus į pirmąjį namo aukštą gali paprastai tai padaryti skalbimo paslaugas teikiančioje įstaigoje?“, – sako D. Jagminas.

Savitarnos skalbyklos prigijo

Vilniuje ir Kaune veikiančio savitarnos skalbyklų tinklo „Londris“ direktorius Rimantas Šimkus sako, kad užsienyje ilgas tradicijas turinčiai paslaugai Lietuvos miestų gyventojai taip pat pribrendo.

„Be abejo, savitarnos skalbyklų paslaugų poreikis nėra masinis, tačiau jis egzistuoja ir yra labai konkretus. Mūsų klientai yra ne tiek skubantys, kiek taupantys laiką ir siekiantys jį kuo efektyviau išnaudoti. Į tokius miesto žmones mes ir orientuojamės. Šiandien gyventojai tampa mobilesni, gyvena mažesnio ploto būstuose, todėl nori turėti galimybę patogiai išspręsti tam tikrus buities klausimus – pavyzdžiui, drabužių skalbimo. Mūsų paslaugos ir leidžia tai padaryti. Be to, siekiame pasiūlyti išmanius, skaitmenizuotus sprendimus, kurie leistų tiek klientams gauti maksimalų patogumą, tiek mums efektyviau valdyti verslo procesus“, – sako R. Šimkus.

Anot jo, ir toliau ieškoma galimybių tinklo plėtrai, klientams pristatomos naujos paslaugos ir privalumai. Pavyzdžiui, siekiant, kiek įmanoma sutrumpinti laiką, kurį žmogus užtrunka skalbykloje, pasiūlyta papildoma paslauga, klientui leidžianti drabužius paprasčiausiai palikti skalbyklose įrengtose specialiose spintelėse ir po kelių dienų ateiti pasiimti juos švarius ir išlygintus. Taip pat teikiamos ir skalbinių surinkimo ir pristatymo į namus paslaugos.

Pašnekovas pasakoja, kad steigiant skalbyklų tinklą pirmiausia žvalgytasi į tokias vietas, kur statomi nauji pastatai, kuriasi gyvenamųjų namų kvartalai. Anot R. Šimkaus, skalbyklų patalpos turi atitikti tam tikrus higienos reikalavimus, todėl jų negalima atidaryti bet kur.

„Vėliau po truputį kaupėme patirtį, žinojome, kaip viską tinkamai įsirengti, todėl atsidarėme ir kitokiose vietose – nebūtinai naujos statybos pastatuose. Šiandien turime devynias skalbyklas įvairiose Vilniaus vietose ir vieną Kaune. Vis dar matome potencialo tinklą plėsti, atidaryti skalbyklas tuose rajonuose, kur jų dar nėra. Tinkamų patalpų pasiūla, be abejo, yra vienas svarbiausių veiksnių mums plėstis“, – sako R. Šimkus.

Suklestėjo vyrų kirpyklos ir barzdaskučiai

Kita sėkmingai prigijusi ir išpopuliarėjusi paslauga, dėl kurios Vilnius ima panašėti į Vakarų Europos sostinių miestus – į vyrus orientuotos kirpyklos (angl. barber shop) ir barzdaskučių salonai. D. Jagmino teigimu, šių paslaugų mada Vilniuje išplito labai sparčiai – sostinėje šiuo metu tokių salonų jau yra įsikūrusios kelios dešimtys.

„Tai vėlgi susiję su besikeičiančiais gyventojų įpročiais, besiformuojančia nauja kultūra. Vyrams tampa įprasta eiti į išskirtinai jiems skirtas grožio paslaugų vietas, skirti dėmesį savo stiliui ir išvaizdai. Pirmiausia prieš keletą metų savo nišą Vilniuje atrado barzdaskučiai, paskui juos sekė ir barberiai, kurie teikia plaukų kirpimo vyrams paslaugas“, – sako D. Jagminas.

Nekilnojamojo turto eksperto teigimu, kai kurie kirpėjų ir barzdaskučių salonai Vilniuje yra įsikūrę išties gerose ir patogiose vietose. Be to, paprastai tokiuose salonuose ypač didelis dėmesys skiriamas klientų aptarnavimui, jiems suteikiamoms papildomoms vertėms, taip pat interjerui. Visa tai šioms įstaigoms leidžia pritraukti pakankamai klientų ir išsilaikyti dažnu atveju lengviau negu Senamiesčio kavinėms bei restoranams.

„Senamiestyje įsikūrę barzdaskučių ir vyrų kirpimo salonai vertinant galimybes išsilaikyti pakankamai brangiose patalpose prieš kavines ir restoranus turi savotišką pranašumą. Jų veikla nėra tokia sudėtinga, pasižymi mažesnėmis sąnaudomis, nereikalauja itin didelių apyvartinių lėšų. Ir taikosi šios vietos paprastai į vidutinių ir aukštesnių pajamų segmentą. Taigi jų galimybės išsilaikyti brangiame sostinės Senamiestyje yra tikrai neblogos“, – sako D. Jagminas.

„Solid Real Advisors“ partnerio įsitikinimu, nemažą įtaką vyrų kirpimo ir barzdaskučių salonų populiarėjimui turėjo ir į mūsų šalį iš kraštų, kur tokios paslaugos yra itin populiarios, atvykę migrantai. Kai kurie gyventojai sąmoningai renkasi būtent tuos salonus, kuriuose dirba ar kuriuos yra įkūrę atvykėliai iš Artimųjų Rytų – būtent ten barzdaskučių ir vyrų kirpimo amatui skiriamas itin didelis dėmesys.

Klientai susiranda patys ir sugrįžta

Vilniaus Senamiestyje įsikūrusio vieno pirmųjų Baltijos šalyse vyrų kirpimo ir barzdaskučių salono „Woxx Barbers“ įkūrėjas Raimondas Pasternackis sako, kad tokios koncepcijos kirpyklą Vilniuje atidaryti nuspręsta pasisėmus patirties Airijoje. Prieš septynerius metus Lietuvoje tai buvo visiškai nauja idėja, dėl to ji netruko sulaukti susidomėjimo.

„Vyrų kirpimo veikla kurį laiką užsiėmėme Airijoje, kur gyvenome. Lietuvoje tuo metu tokio pobūdžio salonų dar nebuvo, todėl nusprendėme tokią koncepciją pasiūlyti Vilniuje. Šiandien panašių salonų Vilniuje veikia apie tris dešimtis. Vieni labiau orientuojasi į jaunimą, „urban“ stilistiką, kiti siūlo Artimųjų Rytų autentiką, treti labiau primena aukštesnės klasės grožio salonus – tik išskirtinai vyrams“, – pasakoja R. Pasternackis.

Jis teigia, kad vieta, kurioje šiuo metu yra įsikūręs salonas, gera, tačiau ne ideali. Patalpos yra antrame aukšte, iš lauko įstaigą nežinant gali būti sunku pastebėti, nes iškaba dėl Senamiestyje galiojančių griežtesnių reikalavimų nėra didelė. Nepaisant to, vyrų kirpimo salonui klientų netrūksta.

„Tokių salonų lankytojai daugeliu atvejų yra labai lojalūs, prisirišantys prie konkrečios vietos arba meistro. Užsienyje dažnai būna, kad pas tą patį kirpėją lankosi ištisos tos pačios šeimos kartos. Ir mes jau turime tokių klientų, kurie ne tik patys reguliariai lankosi, bet ir atveda savo sūnus. Daugelis mūsų klientų mus susiranda tiesiog pagal draugų rekomendacijas, dėl to mums nėra taip svarbu būti itin gerai matomoje vietoje, turėti dideles iš gatvės pastebimas vitrinas“, – sako R. Pasternackis.

Anot jo, tradiciškai vyrų kirpimo salonai visuomet daugiausia kurdavosi ne pagrindinėse miestų gatvėse, o šiek tiek nuošaliau, dažnai ir ne pačiose prestižiškiausiose patalpose. Daugeliu atvejų tokios vietos orientuojasi ne į klientus „iš gatvės“, o mezga sugrįžtančių lankytojų tinklą.

Trūksta mažesnio ploto patalpų

D. Jagmino teigimu, Vilniuje tinkamų patalpų naujų paslaugų tiekėjams įsikurti dar galima nesunkiai rasti, jei tik joms nėra keliami kokie nors itin specifiniai reikalavimai. Tiesa, kiek sudėtingiau rasti mažo ploto patalpas, kokių dažniausiai ieško kavinės, restoranai, kirpyklos, grožio salonai ir kiti paslaugų tiekėjai.

„Dėl to turbūt vis dažniau matysime atvejus, kai didelės patalpos skaidomos į mažesnius plotus arba jas tiesiog dalinasi keletas nuomininkų. Smulkiajam verslui toks modelis yra išties naudingas, nes leidžia gauti jiems reikiamo ploto patalpas. Kartu dėl įvairių paslaugų tiekėjų ir įstaigų koncentracijos yra pritraukiami didesni lankytojų srautai“, – sako D. Jagminas.

Eksperto teigimu, didžiausias poreikis paslaugų infrastruktūros plėtrai Vilniuje šiuo metu yra jaučiamas centrinėse miesto dalyse, kur kuriasi vienas ar keli nauji gyvenamųjų namų kvartalai – pavyzdžiui, Naujamiestyje, Užupyje. Anot D. Jagmino, augant poreikiui įvairių paslaugų teikėjų šiose miesto vietose turėtų atsirasti vis daugiau.

Pagalba priimant palydovines TV programas
Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2025-06-24 19:16:19

Sezonui ruošiasi ir sukčiai: 5 dažniausiai pasitaikantys turistų spąstai

Vasaros metu daugiau keliaujame, tačiau atostogų sezonui ruošiasi ne tik poilsiautojai, bet ir sukčiai. Į ką verta atkreipti dėmesį, kad kelionės neapkartintų finansiniai nuostoliai, pasakoja „Luminor“ banko Sukčiavimo rizikos valdymo skyriaus vadovas Linas Sadeckas.
       2025-06-20 09:52:52

Įsigijus naują būstą, atkreipkite dėmesį ir į sprendimus susijusius su elektra

Planuojant įsigyti nuosavą būstą, visuomet atidžiai įvertinama jo vieta: atstumas iki darbo, vaikų darželių ar mokyklų, pati rajono infrastruktūra. Vis dėlto ne mažiau svarbu ir daugybė praktinių dalykų.
       2025-06-13 13:41:27

Nafta brangsta: Izraelio – Irano konflikto kainą mokės visas pasaulis

Izraelis, surengė keliasdešimt oro smūgių ataką prieš Iraną, kuri gali įstumti Artimuosius Rytus į naują karą. Plataus masto atakos taikiniais tapo Irano branduolinė programa, kariniai objektai, buvo nužudyti keli aukščiausio rango vado pareigas ėję Irano karininkai.
       2025-06-07 10:08:51

Prieš protestą – aiški protesto organizatorių pozicija dėl NT mokesčio

Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjunga, reaguodama į Premjero Gintauto Palucko pasisakymus dėl pirmojo būsto neapmokestinimo, šį žingsnį vertina kaip sveikintiną reakciją į visuomenės lūkesčius.
       2025-06-06 10:36:55

Telefonuose – visas gyvenimas: kaip juos apsaugoti keliaujant užsienyje?

Prasidėjusi vasara žymi atostogų kelionių pradžią, kuomet nemaža gyventojų dalis planuoja vykti ilsėtis ar pramogauti į užsienio šalis. Keliautojai vis dažniau daugelį kelionės dokumentų bei kitų svarbių asmeninių duomenų saugo savo išmaniuosiuose telefonuose ar kituose įrenginiuose.
       2025-06-04 16:28:14

Lietuvos pajūryje nebeliko 3G ryšio

Vasaros sezoną pradedančiame Lietuvos pajūryje galutinai išjungta senoji 3G ryšio technologija. Daugiau kaip 20 metų šalyje naudota technologija nuo birželio 3 dienos nebeveikia visoje Klaipėdos apskrityje – Klaipėdos mieste ir rajone, Palangoje, Neringoje, Kretingos, Skuodo ir Šilutės rajonų savivaldybėse.
       2025-05-30 13:32:42

Telefonas – jūsų vaiko saugumo įrankis: ar naudojate šias funkcijas?

Pirmasis telefonas – svarbus žingsnis vaiko gyvenime, tačiau sunkus sprendimas tėvams: kaip užtikrinti, kad įrenginys būtų ne tik patrauklus, bet ir iš tiesų naudingas?
       2025-05-23 12:31:31

Miegas ir nutukimas: glaudus ryšys, apie kurį verta žinoti

Vis daugiau tyrimų rodo, kad miegas ir kūno svoris – glaudžiai susiję. Miego trukmė ir kokybė turi reikšmingą poveikį vaikų sveikatai, ypač nutukimo rizikai. Nutukimas yra būklė, kuri turi įtakos daugeliui organizmo sistemų: širdies ir kraujagyslių bei nervų sistemai, sąnariams ir raumenims.
       2025-05-21 19:32:34

Ryto kava – malonumas ar stresas širdžiai?

Daugeliui mūsų rytas be kavos – ne rytas. Tačiau ar kofeinas visada saugus širdžiai? Kada jis gali būti naudingas, o kada – žalingas? Specialistai pabrėžia: viskas priklauso nuo to, kiek kavos geriame, kaip ją ruošiame ir kaip mūsų organizmas į ją reaguoja.
       2025-05-21 19:26:07

3000 eurų už kompiuterį – ir vis tiek lėtas? IT ekspertas paaiškina klaidas

Ar gali jūsų 3000 eurų vertės garsaus prekės ženklo kompiuteris dirbti lėčiau nei kolegos įrenginys, kainavęs 800 eurų? Deja, bet gali. Ir dėl to kalta ne technologinė įranga, o mūsų blogi įpročiai.
       2025-05-17 12:34:20

Išmanusis televizorius ar televizorius su dirbtiniu intelektu

Televizorių technologijos nuolat tobulėja ir namų pramogos tampa vis labiau personalizuotos. Jau nesame tik pasyvūs žiūrovai – naujosios technologijos siūlo individualizuotą turinį, pritaiko vaizdo ir garso kokybę, leidžia bendrauti pasitelkiant išmaniuosius asistentus.
       2025-05-17 12:26:49

Netrukus Lietuvoje bus visiškai išjungtas 3G ryšys

„Bitė“ birželį pradės senosios 3G ryšio technologijos išjungimą. Iki šių metų pabaigos Lietuvoje bus visiškai išjungtas šis senosios technologijos ryšys. Beveik 20 metų naudotą mobiliojo ryšio technologiją keičia naujesnės kartos 4G ir 5G ryšys.
       2025-05-10 16:24:20

Dirbtinis intelektas kyla – o kur mūsų inžinierių karta?

Skaitmenizacija, automatizacija, robotika ir dirbtinis intelektas iš esmės keičia pramonės veidą, o kartu – ir inžinieriaus vaidmenį joje. Jei anksčiau pramonės įmonei pakakdavo šaltkalvio mechaniko ir elektriko, tai dabartiniai reikalavimai inžinieriui – kur kas didesni.
       2025-05-09 11:04:58

Moderni, šiuolaikinė gamyba neįmanoma be inžinerijos

Skaitmenizacija, automatizacija, robotika ir dirbtinis intelektas iš esmės keičia pramonės veidą, o kartu – ir inžinieriaus vaidmenį joje. Jei anksčiau pramonės įmonei pakakdavo šaltkalvio mechaniko ir elektriko, tai dabartiniai reikalavimai inžinieriui – kur kas didesni.
       2025-05-07 18:39:16

Atskleidė, koks darbas būtų Z kartos košmaras

Privalomas darbas biure nuo 8 iki 17 val., viršvalandžiai, rutininės užduotys, nuolatinė kontrolė ir neaiški darbo prasmė. Šias sąlygas siūlantys darbdaviai gali neabejoti – didžioji dalis Z kartos atstovų nuo tokio darbo bėgs neatsisukdami.
       2025-04-30 15:18:43

Paauglį užklupo aistra: kaip degti, bet nesudegti?

Brendimui įsibėgėjus paauglio gyvenime aistra užgriežia pirmuoju smuiku. Čia kyla dilema – laisvai mėgautis tuo, kas duota gamtos, ar lėtinti greitį, kad staigus gyvenimo posūkis neišmestų į šalikelę?
       2025-04-25 18:45:47

Ką apie pinigus byloja liaudies išmintis ir ką sako ekspertai?

Apie pinigus egzistuoja daugybė patarlių ir posakių, kurie yra įsitvirtinę giliai mūsų sąmonėje. Turbūt kiekvienas yra girdėjęs posakius „laikas – pinigai“, „šykštus moka du kartus“ ir daugelį kitų.
       2025-04-25 18:38:09

Besaikės saulės vonios – kelias į melanomą: deginimąsi reikėtų pamiršti

Nors melanoma tarp vyrų yra trečias pagal paplitimą vėžys, o tarp moterų – antras, į saulės spindulius neretai numojame ranka. Dažnas ne tik neskuba teptis apsauginėmis priemonėmis, bet ir ilgiausiai deginasi, tepasi įdegį stiprinančiais aliejais.
       2025-04-25 18:33:42

Įspėjo naudojančius „Skype“ – turite mažai laiko pereiti prie kitos programėlės

Gegužės 5 d. viena pirmųjų vaizdo skambučių ir susirašinėjimo programėlių – „Skype“ bus išjungta visiems laikams. „Microsoft“ oficialiai nutraukia programos veikimą ir ragina žmones pereiti prie kitų nemokamų sprendimų.
       2025-04-23 12:13:43

Lošimų reklamai – stop ženklas: kas pasikeis ir kodėl tai svarbu?

Praeitų metų pabaigoje Seimas žengė ryžtingą žingsnį – pritarė reikšmingiems Azartinių lošimų įstatymo pakeitimams, kurie jau nuo 2025 m. liepos 1 d. iš esmės pakeis lošimų reklamos taisykles Lietuvoje.
       2025-04-18 15:02:51

Ar darbdavys turi teisę naudoti darbuotojo atvaizdą reklamuojant paslaugas?

Šių dienų socialinių tinklų tendencijos - verslininkai vis dažniau į parduodamų prekių ir paslaugų reklamas įtraukia savo darbuotojus. Šios tendencijos šalutinis efektas – nutraukus darbo sutartį, darbuotojai įprastai nenori, kad jis pats ir jo atvaizdas būtų siejamas su konkrečia įmone ir jos produktais.
       2025-04-18 14:55:19

Būsto kainos ir vėl gali kilti: ką daryti laukiantiems dar mažesnių palūkanų?

Europos Centrinis Bankas šiais metais jau ne kartą mažino bazinę palūkanų normą, o naujausių žinių dėl pokyčių turėtume sulaukti jau balandžio 17 dieną. Planuojančius būsto paskolą tai skatina viltis, kad ši data reikš dar vieną palūkanų normos sumažėjimą.
       2025-04-18 14:44:54

Kodėl kartojame tėvų klaidas, nors pažadame sau būti kitokie?

Ar pagaunate save sakant ar darant tai, ką sakydavo ar darydavo jūsų tėvai – nors sau kartojote, kad elgsitės kitaip? Pavyzdžiui, kitaip bendrausite su partneriu (-e) ir auginsite vaikus, niekada jų nekontroliuosite, visada mylėsite?
       2025-04-18 14:32:28

Odai, širdžiai ir energijai palankiausi vaisiai: kuriuos rinktis ir kodėl?

Daliai žmonių vaisiai ir uogos – ne tik gaivus užkandis ar desertas, bet ir svarbi kasdienio maisto dalis: nuo rytinių glotnučių, spalvingų salotų ar ingredientų pagrindiniuose patiekaluose.
       2025-04-18 14:26:04

Atostogos svetur: dažna klaida, dėl kurios permokate atsiskaitydami kortele

Atėjus pavasariui vis dažniau planuojame išvykas svetur. „Luminor“ banko kasdienės bankininkystės vadovė Aušrinė Mincienė primena – keliaujant į ne euro zonos šalis atsiskaitymo banko kortele metu verta pasirinkti vietinę valiutą.
       2025-04-18 14:21:38

Apie perdegimo prevenciją: poilsis turi būti tikras, o ne apsimestinis

Ar jums pažįstama situacija, kai prabudę ryte jaučiatės nepailsėję, atostogaudami vis dirsčiojate į mobilųjį telefoną, o jaukiausių metų švenčių šurmulys virsta nerimu?
       2025-04-16 11:26:03

Kraustotės į naują būstą? Kokių su elektra susijusių klausimų reikėtų nepamiršti

Naujo būsto pirkimas – jaudinanti ir džiugi patirtis, tačiau už jos slypi ir daugybė praktinių klausimų, į kuriuos reikia atsakyti, kad gyvenimas būtų kuo patogesnis. Vienas tokių – elektros tiekimas ir energijos valdymo sprendimai.
       2025-04-16 11:23:16

Ar žinote, kur kreiptis nemokamos pagalbos susirgus per šventes?

Šeimos medicinos įstaigos jose prirašytiems gyventojams turi užtikrinti, kad šeimos gydytojo komandos paslaugas jie galėtų gauti 12 valandų per dieną, 5 darbo dienas per savaitę.
       2025-04-12 10:10:31

Auksiniai antrankiai. Ar ne per daug aukojame dėl pinigų?

Šiandien profesinėje aplinkoje vis dažniau girdima metafora „auksiniai antrankiai“. Kai kurie darbdaviai, dažniausiai startuoliai, stengiasi paskatinti nuomonę, kad darbuotojai, norintys pakeisti darbo vietą ar netgi karjeros kryptį, rizikuoja prarasti per daug, ir todėl šie geriau renkasi likti.
       2025-04-09 15:51:33

Vogti kaip į darbą: kaip vagystės iš parduotuvių maitina šešėlinę rinką

Vagystės iš parduotuvių – ne pavieniai nusikaltimai, o įsitvirtinęs, organizuotas ir paplitęs reiškinys. Pavogtos prekės atsiduria šešėlinėje rinkoje – dėl to nuostolių patiria ne tik verslas, bet ir valstybė: mažėja biudžeto pajamos, o teisėsaugos pareigūnai priversti skirti daug laiko pasikartojantiems iškvietimams ir protokolų pildymui.
    Daugiau ankstesnių naujienų:  1  2  3  4  5  6  7  8  9
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.