Naujienos

Momentinės fotografijos gimtadienis: nuo metalinių lentelių iki trijų objektyvų

2019-11-22 07:37:49

1948 m., lapkričio 21 d., lygiai prieš 71 metus, Bostone pradėtos pardavinėti pirmosios komercinės momentinės kameros „Polaroid Land Camera Model 95“. Nors dabar jos neatrodo kaip įspūdingas išradimas, tuomet tai buvo fotografijos galimybių aukštumos.

Momentinės kameros leido fotografuoti visiems, o ryškias nuotraukas gauti iš karto. Tam, kad šis išradimas atsirastų, fotografijos pradininkai turėjo nemažai paprakaituoti. Todėl šia proga „Bitės Profai“ plačiau pasakoja apie fotografijos raidą iki šių dienų.

„Sunku įsivaizduoti kasdienybę be nuolatinės vaizdų gausos mūsų telefonuose. Bet turbūt retai susimąstome, kad tam, jog nuo pirmųjų bandymų fotografuoti priartėtume iki šių dienų prireikė net 193 metų. O vien etapas nuo pirmosios pasaulyje nuotraukos iki primos momentinės fotografijos apima 122 metus. Galiausiai, prireikė dar 71 metų tam, kad fotoaparatai taptų tiek patogūs, kas atsidurtų mūsų visų kišenėse. Tiksliau, telefonai. Tačiau tam, kad visa tai taptų realybe, prireikė ne vieno bandymo“, – sako „Bitės Profė“ Agnė Adomaitytė ir dalinasi 5 ryškiausiais fotografijos istorijos epizodais, atvedusiais mus iki to, kur esame šiandien.

Pirmoji nuotrauka: vos įžiūrimas, bet nepranykstantis vaizdas

Po ilgų ir nesėkmingų bandymų prancūzų išradėjas Nicephore‘as Niepce‘as pagaliau pirmą kartą sėkmingai užfiksavo prieš akis matomą vaizdą – taip 1826 m. pasaulį išvydo pirmoji nuotrauka. Ši nuotrauka laikoma pirmąja, nes atvaizdas buvo matomas ne laikinai. Ankstesnių bandymų metu N. Niepce‘ui pavykdavo išgauti tik tokius kadrus, kurie nuo šviesos iš karto išblukdavo ir tapdavo nebeaiškūs. Tačiau ši, 1826 m. padaryta fotografija gali būti įžiūrima dar ir mūsų laikais, todėl laikoma pirmuoju sėkmingai padarytu kadru.

Prieš mirtį N. Niepce‘as savo išradimų užrašus perdavė kitam išradėjui – Louisui Daguerre‘ui. Šis perėmė Niepce‘o darbus ir fotografijos technologiją ištobulino dar labiau.

L. Daguerre‘as ištobulino savo pirmtako pradėtą idėją nuotraukas iš karto daryti ant metalinių plokštelių, kurios tinkamai paruoštos ir apšviestos išsaugodavo atvaizdą ryškų ilgą laiką. Plokštelės net buvo pavadintos dagerotipais, remiantis šio išradėjo pavarde – taip žmonės vadindavo nuotraukas. Be to, tam tikrų medžiagų pagalba jam pavyko sutrumpinti išlaikymo trukmę (tai laiko tarpas, per kurį fotografuojama nuotrauka; laikas nuo mygtuko paspaudimo iki nuotraukos padarymo) iki vos kelių minučių.

Tokiu būdu pasaulis gavo ir pirmąsias nuotraukas, kuriose matėsi žmonės, ir pirmuosius fotoportretus – tai davė pradžią ir fotografijos menui.

Pirmoji spalvota nuotrauka: lemtingas lūžis

Populiarėjant fotografijai iškilo vienas, bet labai svarbus dagerotipų minusas – juos buvo labai sunku kopijuoti ir platinti. Be to, kad padarytų nuotrauką, fotografai turėjo nešiotis didžiules dėžes su metalinėmis lentelėmis ir joms paruošti skirtus sveikatai kenksmingus chemikalus. Todėl atsirado poreikis kitokiam sprendimui, kurį ir pasiūlė George‘as Eastmanas su kompanija „Kodak“.

G. Eastmanas sukūrė sausą gelį, kuris padėdavo paruošti popierių taip, kad jis tiktų nuotraukoms. Tokiu būdu metalinės plokštelės būdavo nereikalingos. Ištobulinęs išradimą, G. Eastmanas 1888 m. su „Kodak“ rinkai pristatė fotoaparatą su šūkiu „Jūs spaudžiate mygtuką, o mes pasirūpinsime viskuo kitu“. Tai reiškė, kad fotografuoti dabar galėjo kiekvienas žmogus ir tam pašonėje nereikėjo turėti profesionalo ar mokslininko. 1901 m. rinkai pristatytas fotoaparatas „Kodak Brownie“, kuris buvo skirtas plačiajai visuomenei.

1948 m., kai pasauliui pristatytas „Polaroid“ fotoaparatas ir toks fotografavimo principas, atrodė, kad tobulėti nebėra kur. Nuotraukas gali daryti bet kas, be to, ryškiai, kokybiškai ir greitai. Tačiau išradėjams ramybės nedavė faktas, jog pasaulį matome spalvotai, o nuotraukose jis – juodai baltas. Todėl imtasi kurti spalvotą fotografiją.

Tais metais prasidėjo pirmieji spalvotos fotografijos bandymai, bet nuotraukas užtrukdavo padaryti taip ilgai, kad jie niekaip nepasiteisino. Tačiau 1861 m. Thomas Suttonas padarė pirmąja spalvota nuotrauka laikoma kadrą. Jame matomas kaspinas buvo fotografuojamas tris kartus, per skirtingų spalvų (raudonos, žalios ir mėlynos) filtrus. Vėliau šie kadrai trijų projektorių pagalba buvo sujungti į vieną ir žmonės pirmą kartą pamatė spalvotą nuotrauką.

Skaitmeninė fotografija: nuotraukos ne tik rankose, bet ir kompiuteryje

XX a. pradžioje egzistavo prietaisas, kuris telefono, telegrafo ar radijo linijomis leido persiųsti nuotraukas iš vienos vietos į kitą. 1957 m. Russello A. Krischo vadovaujama komanda sukūrė skaitmeninę šio įrenginio versiją ir nuotraukos dabar galėdavo būti perkeliamos į kompiuterį.

Išradėjų komanda tarsi „nuskenuodavo“ nuotrauką, kuri buvo paverčiama kodu ir vėliau atkuriama kompiuterio atmintyje. Pirmoji nuotrauka, paversta skaitmenine, buvo R. A. Kirscho sūnaus portretas. Nuo čia prasidėjo skaitmeninės fotografijos era. O po daugelio įvairių fotoaparatų modelių, 1991 m. buvo pradėtas pardavinėti pirmasis komerciškai sėkmingas ir profesionalų įvertintas skaitmeninis fotoaparatas „Logitech Fotoman“.

Tokio tipo fotoaparatai, skirtingai negu jų pirmtakai, nuotraukas įrašydavo ne į juostą, kurią reikėdavo ryškinti, bet tiesiai į atminties kortelę. Ką tai davė? Pirmiausiai, nuotraukos galėjo būti greitai perkeliamos į kompiuterį ir išsiunčiamos bet kam pasaulyje. Be to, į atminties korteles buvo galima išsaugoti gerokai daugiau nuotraukų nei juostoje, todėl tai tapo tikra fotografijos revoliucija. Šia technologija naudojamės ir iki šiol.

Pirmoji kamera telefone: „telefono-kameros“ atsiradimas

Kai kalbame apie fotografiją šiandien, pirmiausiai pagalvojame apie fotoaparatus telefonuose. Žinoma, jie nebuvo tokie patogūs ir profesionalūs kaip dabar, tačiau jau 1995 m. galėjo fotografuoti.

Bandymų sukurti tokį fotografuojantį telefoną buvo ir anksčiau, tačiau rimtas kandidatas tapti pirmuoju pripažintu tokiu prietaisu pasirodė 1995 metais. Du kompanijos „Kodak“ inžinieriai – Kennethas Parulskis ir Jamesas Schueckleris – Amerikos patentų biurui pateikė telefono-kameros (angl. camera phone) patentą. Išradimo projekte buvo nurodytos visos mums puikiai pažįstamos kameros telefone funkcijos – fotografavimas, nuotraukų saugojimas, peržiūra ir siuntimas. 1997 m. rugsėjį patentas buvo patvirtintas. Tačiau pirmasis tokio tipo telefonas pradėtas pardavinėti tik 1999 m. – tai buvo „Kyocera Visual Phone VP-210“.

Įdomu tai, kad pirmoji nuotrauka sėkmingai telefonu buvo padaryta ir išsiųsta 1997 m. birželį, dar prieš patvirtinant patentą. Philippe‘as Kahn‘as, prancūzų matematikas ir technologijų kūrėjas, sukūrė belaidžio duomenų dalinimosi programą savo telefonui bei integravo į jį kamerą. Šiuo aparatu jis nufotografavo savo ką tik gimusią dukrą ir išsiuntė nuotrauką daugiau nei 2 tūkst. žmonių visame pasaulyje.

Fotografija šiandien: fotoaparatas visam laikui persikelia į telefoną

Nuo pirmųjų fotografuoti galinčių telefonų žengėme didelį žingsnį. „Apple“ išpopuliarintas išmaniojo telefono principas paskatino neįtikėtinai greitą telefonų progresą, todėl dabar fotoaparatas telefone jau nieko nebestebina. Dabar ne šiaip sau tikimės šios funkcijos, bet laukiame kiek stipriai ji gali būti pažengusi.

Fotoaparatai telefone tobulėjo sparčiai, tačiau rinką itin stipriai sudrebino „Huawei“, 2014 m. pradėjusi bendradarbiauti su fotografijos pasaulio kompanija-žvaigžde „Leica“. Pirmu jų bendru kūriniu tapo išmanusis telefonas „Huawei P9“, kuris išleistas 2016 metais pristatė tokią dvigubo objektyvo kamerą, kuri netrukus tapo rinkos standartu. Taip supratimui, kad telefonui užtenka viengubos kameros, atėjo galas.

Kompanijos savo produktus tobulino ir toliau, pristatydamos vis kitas rinkos naujoves. Tačiau dar kartą visą industriją sudrebino vėl „Huawei“. Šįkart – jų išmanusis „Huawei P20 Pro“. Jis rinkoje išsiskyrė nuotraukų detalumu ir tuo, kiek šviesiai gali fotografuoti nakties metu. Būtent tai pastūmėjo dabar itin populiaraus naktinio fotografavimo režimo atsiradimą telefonuose. Be to, šis išmanusis buvo vienas pirmųjų, turėjusių trigubą kamerą – nespalvotą vaizdą fiksuojantį objektyvą, standartinį ir teleobjektyvą, kuris vaizdą kokybiškai priartinti gali net 3 kartus.

Savo sprendimais fotografuojančių telefonų srityje mėgsta stebinti ir „Samsung“. Šiemet jų pristatyti flagmanai savo nugarėlėse puikuojasi triguba („Galaxy S10“) ir net keturguba („Galaxy Note 10+“) kameromis. Tuo metu „Apple“ šių metų pasididžiavimas kalbant apie fotografiją – „iPhone 11 Pro“ ir „iPhone 11 Pro Max“ telefonai. Jie taip pat turi po trigubą kamerą, bet iš kitų išsiskiria itin geromis filmavimo galimybėmis.

Jei apie fotografavimą ar išmaniuosius telefonus norite sužinoti daugiau, pagalbos visada galite kreiptis „Bitės“ tinklalapyje arba į didžiuosiuose Lietuvos miestuose įsikūrusius „Bitės Profus“, kurie bet kada patars bei atsakys į jums rūpimus klausimus. Be to, „Bitės Profai“ nemokamai aptarnauja visus klientus, nepriklausomai nuo jų naudojamo tinklo.

Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Fotografija: kitos panašios naujienos
       2020-07-03 16:29:04

Norite įsiamžinti, kaip tikras blogeris? Vadovaukitės šiais patarimais

Nors dar prieš keletą metų sąvoka blogeris kai kam buvo naujiena, šiandien daugelis iš mūsų seka bent kelis Lietuvos ar pasaulio tinklaraštininkus, nuolat pasakojančius apie savo gyvenimą ir publikuojančius pavydą keliančias nuotraukas.
       2020-03-10 16:36:09

Kaip padaryti gerą nuotrauką išmaniuoju telefonu?

Socialiniai tinklai ir į juos keliamos nuotraukos daugeliui yra ne tik pramoga, bet ir būdas pateikti save bei savo kūrybą. Kartais tam, kad gautum tą tobulą kadrą, reikia pasidaryti šimtus nuotraukų, o kartais užtenka vos vieno mygtuko paspaudimo.
Daugiau naujų naujienų
       2020-08-06 17:42:04

Pristatyta kompiuteriui nenusileidžianti planšetė „Galaxy Tab S7“

Vakar vykusio virtualaus „Samsung“ produktų pristatymo metu bendrovė pristatė naujausią planšetinį kompiuterį „Galaxy Tab S7“ ir didesnę jo versiją „Tab S7+“. Abu įrenginiai turi didelį ekraną, galingą procesorių, patobulintą „S Pen“ rašiklį, klaviatūrą ir kitas funkcijas, kurios vartotojams leis planšetėmis naudotis kaip kompiuteriu.
       2020-08-06 15:37:29

Draugystės per atstumą: kaip išmaniai palaikyti ryšį ar susirasti naujų draugų

Pokalbiai ir susitikimai su draugais būtini draugystei išsaugoti, tačiau vis dažniau tai turime daryti nuotoliniu būdu. Bendravimas per atstumą bus smagesnis, jei pasitelksite keletą išmanių sprendimų.
       2020-08-06 14:41:21

Pasitikrinkite ar žinote: 5 išmanūs „Google Maps“ triukai

Kelionių po Lietuvą ar svetur planavimas dažnam kelia nemenkų iššūkių. Žinodami ir įvaldę šias patogias programėlės „Google Maps“ funkcijas, išvykas planuosite kaip profesionalai ir sutaupysite daug brangaus laiko.
       2020-08-06 10:16:03

Šalies ekonomika kol kas pandemiją atlaikė kur kas geriau, nei tikėtasi

Naujausi šalies ekonomikos rodikliai rodo, kad kol kas pandemija atlaikyta kur kas geriau, nei tikėtasi. Tolygūs išlieka mokėjimai pagal Ekonomikos skatinimo planą, baigiant įgyvendinti vienas priemones, įsibėgėja ir/arba pradedamos vykdyti kitos.
       2020-08-06 09:18:11

Grūdiniai produktai: kodėl juos verta įtraukti į savo kasdienę mitybą

Vaisių ir daržovių nauda sveikatai – nenuginčijama, tačiau apie grūdinių produktų vartojimą vis dar sklando įvairūs mitai. Dietistė Živilė Dumbraitė teigia, kad tinkamai parinktus grūdinius produktus kiekvienas turėtume įtraukti į savo racioną ir dalijasi patarimais, kaip teisingai juos vartoti ir išsirinkti parduotuvių lentynose.
       2020-08-06 08:50:59

Registrų sutrikimai tęsiasi – notarų klientams teks semtis kantrybės

Notarų klientams, ypač norintiems atlikti nekilnojamojo turto perleidimo sandorius, teks gerokai pasisemti kantrybės – dalis valstybinės įmonės Registrų centro valdomų registrų vis dar stringa.
       2020-08-06 08:44:22

Termometro pasirinkimo vingrybės: kas temperatūrą matuoja tiksliausiai?

Nuo koronaviruso proveržio pradžios temperatūrą šalies gyventojai matuojasi dažniau ir atidžiau. Nors dar prieš dešimtmetį pardavinėti uždraustų gyvsidabrio termometrų vis dar galima rasti kai kurių šalies gyventojų namuose, pastaruosius iš vaistinių lentynų jau seniai išstūmė kitokių technologijų ir modelių prietaisai.
       2020-08-06 08:40:14

Kodėl žindyti viešai vis dar yra stigma?

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, dėl pasirinkimo maitinti krūtimi kiekvienais metais daugiau kaip 823 tūkst. vaikų ir daugiau kaip 20 tūkst. motinų išvengia mirties.
       2020-08-06 08:30:23

Naujausi COVID-19 atvejai: daugiausia užsikrėtimų – Kauno apskrityje

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per vakarykštę parą Lietuvoje patvirtinti dvidešimt keturi nauji koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai.
       2020-08-05 14:42:11

Aviečių metas: 3 skanių ir sveikų desertų idėjos

Saldžios ir sodrios spalvos avietės – vienos populiariausių vasaros uogų. Mitybos specialistai jas rekomenduoja vartoti dėl sveikatai naudingų maistinių savybių, konditeriai avietes giria dėl jų universalumo gaminant desertus, o prekybininkai teigia, kad sezono metu šios uogos yra vienos populiariausių.
       2020-08-05 14:30:54

Kaip sutvarkyti automobilį, kad atrodytų lyg ką tik iš salono?

Kodėl vienas naudotas automobilis atranda naują šeimininką vos per kelias dienas, o kitas ištisus mėnesius „kabo“ skelbimų lentose? Pasirodo, kaip gyvenime, taip ir dėvėtų automobilių rinkoje viską lemia pirmas įspūdis, prie kurio labiausiai prisideda transporto priemonės švara, tvarka.
       2020-08-05 14:27:16

Ar durys į universitetą uždarytos neišlaikius matematikos egzamino?

Liepos 5 dieną Nacionalinė švietimo agentūra paskelbė matematikos, chemijos, fizikos, informacinių technologijų, užsienio kalbų rusų ir anglų, istorijos, geografijos ir biologijos valstybinių brandos egzaminų rezultatus.
       2020-08-05 11:25:34

Per parą koronavirusas patvirtintas dešimčiai žmonių

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per vakar parą Lietuvoje patvirtinta dešimt naujų koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. Keturi atvejai registruoti Kauno apskrityje, trys – Vilniaus, du – Panevėžio, dar vienas atvejis patvirtintas Šiaulių apskrityje.
       2020-08-05 07:56:03

Apklausa: elektrą taupo devyni iš dešimties gyventojų

Karantino metu daugelyje namų ūkių išaugus elektros suvartojimui ir sąskaitoms, devyni iš dešimties gyventojų stengiasi mažinti energijos naudojimą. Bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta reprezentatyvi gyventojų apklausa parodė, kad populiariausias ir paprasčiausias būdas taupyti elektrą – išjungti šviesą vos tik išėjus iš patalpos.
       2020-08-05 07:54:13

IT sektorius: ar talentų trūkumą išspręstų moterų atėjimas į rinką?

Užimtumo tarnybos duomenimis, karantino metu darbo neteko daugiau moterų. Negana to, pastarąjį mėnesį moterų nedarbo rodiklis pralenkė vyrų. Viena iš pagrindinių to priežasčių – dauguma moterų vis dar dirba ekonominiams nuosmukiams jautresniame paslaugų sektoriuje.
       2020-08-05 07:49:17

Nesugebantiems pailsėti per atostogas: kaip išsimiegoti ir atsipalaiduoti?

Net 70 proc. žmonių pripažįsta, jog atostogų metu jiems sunkiai sekasi atsipalaiduoti ir netikrinti darbinio elektroninio pašto, rodo „LinkedIn Summer Vacation data“ tyrimo duomenys.
       2020-08-04 15:31:42

Atgaiva karštą vasaros dieną: kaip pasigaminti skanią šaltą arbatą namuose?

Šalta arbata – gaivinantis ir troškulį karštą vasaros dieną malšinantis gėrimas, kurį lengvai galime pasidaryti ir namų sąlygomis. Tačiau kaip išsirinkti, kokius ingredientus geriausia derinti tarpusavyje?
       2020-08-04 15:24:59

Mokytojas: profesija ar pašaukimas?

Charizmatiškas, inovatyvus, kūrybiškas, lankstus, lyderis – tik keli žodžiai, apibūdinantys šiuolaikinį mokytoją. Dažnai žodį „mokytojas“ lydi ir kitas – „pašaukimas“.
       2020-08-04 11:56:30

Lietuvoje – septyniolika naujų koronaviruso atvejų

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per vakar parą Lietuvoje patvirtinta septyniolika naujų koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. Šeši atvejai registruoti Vilniaus apskrityje, po penkis – Panevėžio ir Kauno, dar vienas atvejis patvirtintas Šiaulių apskrityje.
       2020-08-04 11:51:14

Miško pardavimas ir supirkimas: kaip viskas vyksta?

Nemaža dalis miškų savininkų nusprendę parduoti mišką su žemės sklypu ar tik medieną susiduria su didžiule informacijos lavina apie formalumus, medienos supirkimo kainą, miško pardavimo procesą ir kt.
       2020-08-03 16:35:04

Revoliucijos nesukėlusios technologijos: nuo riedžių iki išmaniųjų akinių

Kiekviena nauja inovacija atkeliauja su milžiniškomis perspektyvomis ir pažadu pakeisti mūsų pasaulį iš esmės. Kita vertus, tokioms vizijoms persikelti į realybę pavyksta gana retai.
       2020-08-03 16:27:09

Koronavirusas (COVID-19) - rugpjūčio 2 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 10.
       2020-08-02 18:40:21

Renkamės augintinį - nuo ko pradėti?

Ištikimas šuo, murkianti katė, o gal – ilgaausis triušis? Nusprendus į namus priimti naują šeimos narį – naminį gyvūnėlį, šeimininkai ne retai susiduria su dilema, kaip išsirinkti tinkamiausią augintinį.
       2020-08-02 18:36:19

5 lengvi užkandžiai, kurie suteiks energijos aktyviai veiklai

Būna dienų, kai norisi kalnus nuversti, tačiau jėgų kaip nėra, taip nėra. Kartais norint gauti daugiau energijos, kuri leistų aktyviai praleisti laisvalaikį ir padidinti fizinę ištvermę, tereikia vos vieno tinkamo užkandžio.
       2020-08-02 18:16:43

Koronavirusas (COVID-19) - rugpjūčio 1 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 17.
       2020-08-02 17:57:46

Vienkartinės medicininės ir daugkartinės kaukės: kaip jas taisyklingai dėvėti?

Nuo rugpjūčio 1 d. šalyje vėl įsigaliojus privalomajam apsauginių kaukių dėvėjimui viešajame transporte bei uždarose prekybos ir paslaugų teikimo vietose, sostinės savivaldybės įstaiga „Vilnius sveikiau: geros savijautos biuras“ (Biuras) kviečia vilniečius atkreipti dėmesį į kaukių dėvėjimo taisykles.
       2020-08-01 17:26:33

Šalyje vakar patvirtinta 18 korona viruso atvejų

Lietuvoje per vakar parą patvirtinta 18 atvejų, iš jų 6 įvežtiniai, 9 užsikrėtė po kontakto su anksčiau patvirtintais atvejais, 3 asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios. 7 atvejai nustatyti Vilniaus, 5 Kauno, 4 Panevėžio, 2 Šiaulių apskrityse.
       2020-08-01 09:22:56

Pasibaigus karantinui: išėjus į lauką lūžta kaulai ir nebeatlaiko raiščiai

Pavasario karantinas, uždaręs mus visus namuose, keletui mėnesių sumažino ir žmonių traumų statistikos rodiklius. Tačiau, vos jam pasibaigus, draudikų fiksuojami susižalojimai ėmė augti – išėjus sportuoti, bėgioti ar kitaip aktyviai leisti laisvalaikį.
       2020-08-01 09:17:44

Šiemet smarkiai padidėjo sergamumas erkiniu encefalitu

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, per pirmąjį šių metų pusmetį užregistruoti 136 susirgimai erkiniu encefalitu (EE) ir tai beveik trečdalių daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį (99 atvejai).
       2020-08-01 09:14:30

Asmeninis finansų planavimas banke – misija (ne)įmanoma?

Su finansais susiję sprendimai neabejotinai yra vieni svarbiausių gyvenime. Nepaisant to, šioje srityje prireikus patarimo ar rekomendacijos, daugeliui gyventojų tenka kliautis savo gebėjimais susirasti informaciją internete patiems ar vadovautis artimųjų patarimais.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.