Naujienos

Prašo nušalinti nuo pareigų KUL vyr. gydytoją Vinsą Janušonį

2020-04-05 10:34:47

Klaipėdos universitetinė ligoninė patiria kolapsą: COVID-19 nestabdomai plinta visoje ligoninėje, darbuotojai neaprūpinti apsaugos priemonėmis, vienas po kito uždaromi skyriai, serga 36 medikai, išsami informacija neteikiama nei jos darbuotojams, nei visuomenei.

Darbuotojai persekiojami už tai, kad atskleidžia tikrąją situaciją.

Visa tai rodo Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovų negebėjimą suvaldyti krizę, užkirsti kelią infekcijos plitimui, burti medikus bendram sutektam darbui ir kelia realią grėsmę ir medikų, ir pacientų gyvybėms. Atsižvelgiant į tai, prašau nušalinti nuo pareigų Klaipėdos universitetinės ligoninės vyr. gydytoją Vinsą Janušonį.

Koronovirusas lengvai, bet labai skaudžiai nuplėšia kaukes, apnuogina realybę ir parodo tikruosius herojus ir lūzerius. Tikrieji šių dienų herojai – eiliniai medikai: kol mes sėdime namuose, jie eina kiekvieną dieną į darbą ir gelbsti gyvybes (daugiau – ir visą pasaulį), rizikuodami savo gyvybėmis. Nuo pandemijos nesaugo nei reklama, nei viešieji ryšiai – kol Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas „dirbo“ Klaipėdos universitetinės ligoninės atstovu spaudai – kiekvieną dieną rengė spaudos konferencijas, su teatro scenos vertu įsijautimu dėjo į šuns dienas Vilnių, savivaldybei pavaldžioje Klaipėdos universitetinėje ligoninėje virusas nestabdomas plėtėsi. Ir plėtėsi ne dėl to, kad būtent šioje ligoninėje gydomi COVID-19 infekuoti ligoniai.

Nuo pat pirmųjų karantino dienų darbuotojai šaukte šaukė, kad nėra jokių apsaugos priemonių, tuo tarpu ligoninės vadovas V. Janušonis buvo užsiėmęs tuo pačiu, kaip ir visada: ieškojo skundikų. Kad šioje ligoninėje – supuvusi vadyba ir vadovai, buvo aišku jau daug seniau, kai net pasitelkus kriminalinę policiją prasidėjo paieškos anoniminio skundo autoriaus, kai buvo spaudimas profesinės sąjungos nariams, kai V. Janušonis ėjo ieškoti užuovėjos į miesto tarybą. Ir meras jį ir toliau globojo. Tokia atmosfera pati palankiausia viruso plėtrai. Ligoninė jau pačiomis pirmomis karantino dienomis pagarsėjo tuo, kad kaukės buvo laikomos po užraktu, išduodamos tik pasirašytinai ir po panaudojimo jas reikėjo vėl užrakinti. V. Janušonis visa laiką tvirtino, kad apsaugos priemonių užtenka.

Nuo pirmųjų karantino dienų ligoninė buvo visiškai nepasiruošusi koronovirusui, nors jos vadovas raportavo priešingai, kad galės priimti iki 200 infekuotųjų. Situacija iš esmės primena Baltarusiją, o ligoninės vadovas – diktatorių, kuris iš paskutiniųjų stengiasi nulaikyti kėdę, ant kurios sėdi. Dėl šiandieninės situacijos jam tenka tiesioginė atsakomybė. Darbuotojai pasakojo, kaip buvo aprūpinamas Infekcinis skyrius apsaugos priemonėmis: savaitgalį, prieš karantino paskelbimą, dezinfekcinis skystis, kaukės, pirštinės buvo surinkti iš kitų skyrių. Ir iš tų, kurie šiandien uždaryti dėl juose užsikrėtusių ir gydytojų, ir pacientų. Nors darbuotojai reikalavo, tačiau nebuvo išduodamos apsaugos priemonės skyriams, nedirbantiems tiesiogiai su COVID infekuotais. Dabar virusas apėmė visą ligoninę, uždaromi vienas po kito visi skyriai, serga vis daugiau medikų. Korona palietė jau ir mano draugus – šioje ligoninėje mirė šiąnakt ir mano draugės mama, pati kažkada vadovausi vienam iš skyrių. Ji mirė Slaugos skyriuje, kuris iš Infekcinio korpuso buvo perkeltas į kitą skyrių iš esmės tik paskelbus karantiną. Dabar ligoninėje liko tik senyvi pacientai, kuriems reikalinga pagalba dėl daugybinių susirgimų. Ar jie saugūs?

Ar galėjo būti kitaip? Ar Vilnius kaltas? Kodėl COVID-19 neplinta kitose Klaipėdos ligoninėse? Kodėl meras neįsiklausė į darbuotojų skundus ir nesiėmė priemonių gelbėti Klaipėdos universitetinę ligoninę? Epidemija iš tiesų apnuogino Klaipėdos bėdas, miesto vadovų lyderystės stoką: gėdinga buvo stebėti, kaip vienas didžiausių ir turtingiausių Lietuvos miestų nesugeba įsteigti Karščiavimo klinikos, vėl ieško kaltų Vilniuje, nors greta esanti Kretingos savivaldybė šią problemą išsprendė be kalbų ir greitai. Po visus šokiravusio mero pasiūlymą Klaipėdos Tuberkuliozės ligoninę praturtinti COVID-19 pacientais, į Pagalbą atėjo Klaipėdos Psichikos sveikatos centras, atradęs pas save vietos Karščiavimo klinikai.

Į situaciją sureagavo Sveikatos pasaugos ministerija. Šiomis dienomis Klaipėdos universitetinėje ligoninėje vyksta patikrinimas. Patikrinimui vadovybė pasiruošė – išdavė pilnas apsaugas skyriams, kurie tikrinami ir liepia sakyti darbuotojams, kad jie visada gavo apsaugos priemones. Žodžiu, vadovybė toliau kiša galvą į smėlį, tvirtina, kad apsaugos priemonių pakanka. Mano manymu, toks Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovo V. Janušonio elgesys artėja prie nusikalstamo. Būdama tarybos narė negaliu daugiau nieko padaryti, tik teikti tarybos posėdžiui sprendimą dėl V. Janušonio nušalinimo nuo Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovo pareigų. Tikiuosi tarybos narių ir mero palaikymo.

Klaipėdos universitetinė ligoninė – ant uždarymo ribos. Ketvirtadienį – Klaipėdos tarybos posėdis. Jame meras nenumatė jokio pranešimo tarybos nariams apie padėtį mieste. Taip pat – jokių galimybių užduoti klausimus V. Janušoniui ar Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkui, savivaldybės Administracijos direktoriui G. Neniškiui. Tarybos nariai, kaip ir kiti miestiečiai, sužino informaciją apie padėtį iš V. Grubliausko socialinės paskyros „Facebook“ žinučių.

Nina Puteikienė, Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narė

Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:2020-04-05 14:03:42 / Jonas

Darbas tokiose pareigose turi turėti kadenciją. Pav. 5 metai. Tik taip įstaiga progresuos. Kiekvienas vadovas įneša ką nors naujo, pozityvaus. O užsisėdėti vienoje vietoje - negerai. Tampi konservatoriumi.

2020-04-05 12:30:12 / Tadas R.

Tai kad ir meras sugeba ne dirbti, o tik skųstis prieš televizijos kameras. Reikia ir jį nušalinti.

Nuo pat karantino paskelbimo matėsi, kad vadovai Klaipėdoje vienas kito "verti".

Politika: kitos panašios naujienos
       2020-10-26 10:12:12

Trijų partijų vadovai paskelbė bendrą deklaraciją

Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis šiandien paskelbė bendrą deklaraciją dėl koalicijos formavimo pradžios.
       2020-10-26 05:28:42

2020 m. spalio 25 d. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų rezultatai

Baigėsi Seimo rinkimų antrasis turas. Rinkėjai dabartiniams valdantiesiems siūlo padirbėti opozicijoje. Tačiau ir dešiniesiems prireiks ne mažiau kaip trijų politinių partijų koalicijos norint užsitikrinti daugumą Seime.
       2020-10-15 18:14:46

Andrius Kubilius apie kitų metų biudžetą

"Kai gerai užšventi, tai iš ryto būna blogai. Ir pabudęs galvoji - kodėl reikėjo vakar taip neatsargiai ir neatsakingai švaistytis. Šiandien Vyriausybė patvirtino kitų metų biudžeto projektą. "Neturiu jo kaip kitaip pavadinti, kaip tik “skausmingų pagirių biudžetu”."
       2020-10-12 09:02:16

2020 m. spalio 11 d. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų rezultatai

Rinkimai įvyko. Kai kurie jų išankstiniai rezultatai atrodo kiek netikėti. Nors, geriau pagalvojus, tokie rezultatai yra dėsningi. Žemiau apie tai, kurios partijos pateko į Seimą daugiamandatėje apygardoje.
Daugiau naujų naujienų
       2020-10-27 14:48:38

Deividas Norvilas: „Gyvenimo kokybė už miesto yra nepalyginamai aukštesnė“

Dabartinė situacija pasaulyje įnešė pokyčių ne tik į visuomenės, bet ir į asmeninį gyvenimą. Saugodami save ir kitus, atrandame daugiau alternatyvų dirbti nuotoliniu būdu, dar labiau vertiname artimųjų draugiją ir gamtos prieglobstį.
       2020-10-27 14:40:45

Nuo trečiadienio – karantinas ir Kaune: įvedamos naujos priemonės, ribojimai

Atsižvelgiant į kasdien kylančią koronavirusinės infekcijos plitimo kreivę bei prastėjančią epidemiologinę padėtį šalyje, greta kitų didžiųjų miestų nuo spalio 28 dienos karantinas skelbiamas ir Kaune.
       2020-10-27 14:36:15

Santaros klinikos: artėjame prie kritinės ribos

Didėjant koronaviruso infekcija užsikrėtusiųjų ir COVID-19 liga sergančių pacientų skaičiui, VUL Santaros klinikos, kaip paslaugų teikimą Vilniaus regione organizuojanti įstaiga, jau nuo praėjusios savaitės tariasi su vadinamosiomis atraminėmis ligoninėmis dėl ekstremaliai išaugusių pacientų srautų suvaldymo.
       2020-10-27 14:31:42

Kuo skiriasi pirmos ir trečios šalies slapukai – bent kartą pasiskaitykite

Merilendo universiteto duomenimis kibernetinės atakos pasaulyje vyksta kas 39 sekundes. Spalio mėnuo jau aštuntą kartą paskelbtas Europos kibernetinio saugumo mėnesiu. Saugiai naudotis internetu itin svarbu. To galima mokytis bet kokiame amžiuje.
       2020-10-27 11:45:44

ULAC medikai primena: kaip tinkamai dėvėti kaukę?

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena, kad netaisyklingas veido kaukės dėvėjimas gali sumažinti jos veiksmingumą. Veido kaukių dėvėjimas yra viena iš infekcijos šaltinio kontrolės priemonių, kuri sumažina infekcijos plitimą visuomenėje.
       2020-10-27 11:33:25

Lietuvoje – 413 koronaviruso atvejų

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 413 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. 108 iš jų registruota Vilniaus, 104 Kauno, 90 Šiaulių, 52 Klaipėdos, 15 Panevėžio apskrityse.
       2020-10-27 09:37:23

Ką daryti, jeigu šeimos nariui diagnozuotas koronavirusas?

Koronavirusu Lietuvoje užsikrečiant vis daugiau žmonių, „Eurovaistinės“ farmacininkai sako sulaukiantys vis dažnesnio klausimo, ką daryti jeigu koronavirusas buvo nustatytas artimajam?
       2020-10-27 09:02:03

Pradeda dominuoti nevaldomi COVID-19 židiniai, gali laukti Čekijos likimas

Šiuo metu Lietuvoje galimi net keturi koronaviruso epidemijos vystymosi scenarijai. Vadovaujantis pačiu pesimistiškiausiu, jau lapkričio pradžioje reikėtų ruoštis griežtoms karantino priemonėms, pastebi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ir Lietuvos energetikos instituto (LEI) mokslininkai.
       2020-10-27 07:30:36

Žmonės tikisi kaimynų pagalbos bėdoje, bet patys su jais – tik pasisveikina

Tyrimas parodė, kad daugiau negu pusė Baltijos šalyse gyvenančių žmonių su kaimynais nekuria ir nepalaiko draugiškų santykių, o apsiriboja mandagiu pasisveikinimu. Tik vienas iš dešimties Baltijos šalių gyventojų į kaimynus kreipiasi pagalbos.
       2020-10-27 07:24:39

Vienišais jaučiasi vis daugiau žmonių: kaip niekada svarbus tampa bendravimas

„Kai pasidalini džiaugsmu, džiaugsmas padvigubėja. O kai pasidalini skausmu, tai skausmas perpus sumažėja“, – sakydavo ilgametė „Sidabrinės linijos“ pašnekovė Teodora iš Vilniaus.
       2020-10-27 06:11:42

Profesorius Mindaugas Stankunas: Mes nebevaldome COVID-19 protrūkio Lietuvoje

Profesorius Mindaugas Stankūnas mano, kad laikas pasakyti jog Karalius nuogas: "Tikriausiai po šio Facebook‘o įrašo būsiu pavadintas „Apokalipsės raiteliu“ ar pan., bet kažkas tai turi pasakyti:
       2020-10-26 17:20:20

Ne puošmena, bet pagrindinis deserto ingredientas: 3 receptai su moliūgais

Artėjant Helovinui tėveliai iš dėžių pradeda traukti specialius kostiumus savo atžaloms ir kartu su jais iš moliūgų skaptuoti įvairaus dydžio ir formų žibintus.
       2020-10-26 17:00:12

Vietiniai karantinai įvedami dar aštuoniose savivaldybėse

Atsižvelgiant į blogėjančią epidemiologinę situaciją šalyje, nuo 2020 m. spalio 28 d. 00:00 val. iki 2020 m. lapkričio 11 d. 24:00 val. vietinis karantinas įvedamas dar 8 savivaldybėse: Kauno, Klaipėdos, Vilniaus miestų, Šilalės, Širvintų, Telšių, Trakų, Vilniaus rajonų savivaldybėse.
       2020-10-26 11:50:32

REKORDAS po penkių iš eilės REKORDŲ! Lietuvoje – 766 koronaviruso atvejai

Šią savaitę, nuo spalio 26 d. iki lapkričio 1 d. imtinai, remiantis naujuoju šviesoforo principus, raudonajai zonai priskiriamos dar aštuonios šalies savivaldybės: tai Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestų savivaldybės, taip pat Vilniaus, Širvintų, Šilalės, Trakų ir Telšių rajonų savivaldybės.
       2020-10-26 10:12:12

Trijų partijų vadovai paskelbė bendrą deklaraciją

Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis šiandien paskelbė bendrą deklaraciją dėl koalicijos formavimo pradžios.
       2020-10-26 09:42:46

Kaip spręsti problemą su pardavėju, kilusią apsiperkant internetu? 6 žingsniai

Nors gyvename internetinės prekybos aukso amžiuje, sunku rasti žmogų, kuris nebūtų bent kartą nusivylęs nuotoliniu būdu įsigytomis prekėmis ar paslaugomis.
       2020-10-26 09:09:06

Kaip technologijos padeda išlikti sveikam ir palaikyti gerą savijautą?

Sveika gyvensena ir rūpestis savo fiziniu kūnu yra šiuolaikinės visuomenės bruožas, taip pat – ir kasdien naudojamos technologijos. Iš pradžių su išmaniaisiais laikrodžiais ar išmaniosiomis apyrankėmis entuziastingai skaičiavome ir kontroliavome per dieną nueitus žingsnius.
       2020-10-26 05:28:42

2020 m. spalio 25 d. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų rezultatai

Baigėsi Seimo rinkimų antrasis turas. Rinkėjai dabartiniams valdantiesiems siūlo padirbėti opozicijoje. Tačiau ir dešiniesiems prireiks ne mažiau kaip trijų politinių partijų koalicijos norint užsitikrinti daugumą Seime.
       2020-10-25 18:35:32

Ruduo – tinkamas metas pagauti gyvenimo žuvį: ko prireiks sėkmingai žvejybai?

Pasaulyje siaučiant pandemijai, siekdami išvengti masinių susibūrimo vietų bei uždarų patalpų, vis daugiau žmonių laisvą laiką leidžia gamtoje.
       2020-10-25 17:51:09

REKORDAS po keturių iš eilės REKORDŲ! Lietuvoje – 603 koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad buvo patikslinta šiandien (spalio 25 d.) centro skelbiama koronavirusinės infekcijos (COVID-19) statistika už spalio 24 d.
       2020-10-24 10:05:22

Karantinas: į raudoną zoną pateko ir didieji šalies miestai

Ateinančią savaitę, nuo spalio 26 iki lapkričio 1 d. imtinai, remiantis naujuoju šviesoforo principus, raudonajai zonai priskiriamos dar aštuonios šalies savivaldybės: tai Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestų savivaldybės, taip pat Vilniaus, Širvintų, Šilalės, Trakų ir Telšių rajonų savivaldybės.
       2020-10-24 10:03:12

Paskelbtas pagal šviesoforo principą atnaujintas paveiktų šalių sąrašas

Nuo pirmadienio, spalio 26 d. įsigalioja naujas, pagal šviesoforo principą sudarytas paveiktų šalių sąrašas. Kartu su Lietuva geltonojoje zonoje atsidūrė kaimyninės Latvija ir Estija, taip pat Norvegija, Danija, Suomija, Kipras.
       2020-10-24 09:56:59

Nauja tvarka dėl izoliacijos: kas keičiasi

Europoje Tarybai pateikus rekomendacijas dėl suderinto požiūrio į laisvo judėjimo apribojimą reaguojant į koronaviruso infekcijos (COVID-19) pandemiją ir numačius šalių skirstymo į atskiras kategorijas, atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją jose, tvarką,
       2020-10-24 09:52:14

REKORDAS po trijų iš eilės REKORDŲ! Lietuvoje – 474 koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 474 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 188 iš jų registruoti Vilniaus, 89 Kauno, 75 Klaipėdos, 54 Šiaulių, 21 Marijampolės, 20 Telšių, 14 Tauragės, 9 Alytaus, 3 Utenos ir 1 Panevėžio apskrityse.
       2020-10-23 18:58:01

Kam senjorui išmanusis? Nustebsite, ką jie moka ir veikia su telefonu

Visuomenėje susiformavusi nuomonė, neva garbaus amžiaus žmonėms technologijos svetimos, o jei senjoras ir moka naudotis išmaniuoju, tai juo tik skambina ir žinutes siunčia. Šį mitą griauna „Telia“ salonų darbuotojai: daugybė garbaus amžiaus žmonių yra įvaldę išmaniuosius, o jų užduoti klausimai neretai nustebina.
       2020-10-23 12:11:55

NVSC budės Lietuvos kariuomenės Taikos meto užduočių operacinės pajėgos

Lietuvos kariuomenė gavusi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) vadovybės prašymą pasitelkti karius į pagalbą aktyvavo Taikos meto užduočių operacines pajėgas. Kariai ruošiasi padėti NVSC specialistams atlikti pirminės atvejų apklausos procedūras ir suvesti duomenis į jų sistemas.
       2020-10-23 12:04:43

REKORDAS po dviejų iš eilės REKORDŲ! Lietuvoje – 442 koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 442 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 215 iš jų registruota Vilniaus, 72 Kauno, 45 Klaipėdos, 41 Šiaulių, 25 Panevėžio, 24 Telšių, 10 Marijampolės, 7 Tauragės ir 3 Utenos apskrityse.
       2020-10-23 08:09:19

Kaip parenkama vieta vėjo elektrinėms: palankus vėjas – dar ne viskas

Lietuvai siekiant jau po kelių dešimtmečių visą reikalingą elektros energiją gaminti iš atsinaujinančių šaltinių, itin reikšmingą vaidmenį vaidins vėjo energetika. Sąlygos vystyti šią energetikos rūšį mūsų šalyje iš tiesų palankios – vėjo elektrines galima statyti beveik visoje Lietuvos teritorijoje.
       2020-10-23 08:05:52

Covid-19 verčia kavines ir barus duomenų valdytojais – kaip neprisidaryti bėdų?

Trečiadienį Vyriausybė priėmė nutarimą, pagal kurį visos laisvalaikio, pramogų ir viešojo maitinimo įstaigos įpareigotos registruoti lankytojus. Su nauja prievole verslininkų pečius užgulė ir Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (BDAR) reikalavimai.
       2020-10-23 07:57:22

Psichologijos knygų TOP5: kas aktualu šiais metais

Stresas, nerimas, depresija, nepasitenkinimas savo karjera ir santykiais, irzlumas, pervargimas, nemiga – XXI amžiaus žmogaus kasdienybė. Tačiau 2020-ieji metai į kiekvieno mūsų gyvenimą įnešė dar daug sumaišties.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.