Naujienos

Prašo nušalinti nuo pareigų KUL vyr. gydytoją Vinsą Janušonį

2020-04-05 10:34:47

Klaipėdos universitetinė ligoninė patiria kolapsą: COVID-19 nestabdomai plinta visoje ligoninėje, darbuotojai neaprūpinti apsaugos priemonėmis, vienas po kito uždaromi skyriai, serga 36 medikai, išsami informacija neteikiama nei jos darbuotojams, nei visuomenei.

Darbuotojai persekiojami už tai, kad atskleidžia tikrąją situaciją.

Visa tai rodo Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovų negebėjimą suvaldyti krizę, užkirsti kelią infekcijos plitimui, burti medikus bendram sutektam darbui ir kelia realią grėsmę ir medikų, ir pacientų gyvybėms. Atsižvelgiant į tai, prašau nušalinti nuo pareigų Klaipėdos universitetinės ligoninės vyr. gydytoją Vinsą Janušonį.

Koronovirusas lengvai, bet labai skaudžiai nuplėšia kaukes, apnuogina realybę ir parodo tikruosius herojus ir lūzerius. Tikrieji šių dienų herojai – eiliniai medikai: kol mes sėdime namuose, jie eina kiekvieną dieną į darbą ir gelbsti gyvybes (daugiau – ir visą pasaulį), rizikuodami savo gyvybėmis. Nuo pandemijos nesaugo nei reklama, nei viešieji ryšiai – kol Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas „dirbo“ Klaipėdos universitetinės ligoninės atstovu spaudai – kiekvieną dieną rengė spaudos konferencijas, su teatro scenos vertu įsijautimu dėjo į šuns dienas Vilnių, savivaldybei pavaldžioje Klaipėdos universitetinėje ligoninėje virusas nestabdomas plėtėsi. Ir plėtėsi ne dėl to, kad būtent šioje ligoninėje gydomi COVID-19 infekuoti ligoniai.

Nuo pat pirmųjų karantino dienų darbuotojai šaukte šaukė, kad nėra jokių apsaugos priemonių, tuo tarpu ligoninės vadovas V. Janušonis buvo užsiėmęs tuo pačiu, kaip ir visada: ieškojo skundikų. Kad šioje ligoninėje – supuvusi vadyba ir vadovai, buvo aišku jau daug seniau, kai net pasitelkus kriminalinę policiją prasidėjo paieškos anoniminio skundo autoriaus, kai buvo spaudimas profesinės sąjungos nariams, kai V. Janušonis ėjo ieškoti užuovėjos į miesto tarybą. Ir meras jį ir toliau globojo. Tokia atmosfera pati palankiausia viruso plėtrai. Ligoninė jau pačiomis pirmomis karantino dienomis pagarsėjo tuo, kad kaukės buvo laikomos po užraktu, išduodamos tik pasirašytinai ir po panaudojimo jas reikėjo vėl užrakinti. V. Janušonis visa laiką tvirtino, kad apsaugos priemonių užtenka.

Nuo pirmųjų karantino dienų ligoninė buvo visiškai nepasiruošusi koronovirusui, nors jos vadovas raportavo priešingai, kad galės priimti iki 200 infekuotųjų. Situacija iš esmės primena Baltarusiją, o ligoninės vadovas – diktatorių, kuris iš paskutiniųjų stengiasi nulaikyti kėdę, ant kurios sėdi. Dėl šiandieninės situacijos jam tenka tiesioginė atsakomybė. Darbuotojai pasakojo, kaip buvo aprūpinamas Infekcinis skyrius apsaugos priemonėmis: savaitgalį, prieš karantino paskelbimą, dezinfekcinis skystis, kaukės, pirštinės buvo surinkti iš kitų skyrių. Ir iš tų, kurie šiandien uždaryti dėl juose užsikrėtusių ir gydytojų, ir pacientų. Nors darbuotojai reikalavo, tačiau nebuvo išduodamos apsaugos priemonės skyriams, nedirbantiems tiesiogiai su COVID infekuotais. Dabar virusas apėmė visą ligoninę, uždaromi vienas po kito visi skyriai, serga vis daugiau medikų. Korona palietė jau ir mano draugus – šioje ligoninėje mirė šiąnakt ir mano draugės mama, pati kažkada vadovausi vienam iš skyrių. Ji mirė Slaugos skyriuje, kuris iš Infekcinio korpuso buvo perkeltas į kitą skyrių iš esmės tik paskelbus karantiną. Dabar ligoninėje liko tik senyvi pacientai, kuriems reikalinga pagalba dėl daugybinių susirgimų. Ar jie saugūs?

Ar galėjo būti kitaip? Ar Vilnius kaltas? Kodėl COVID-19 neplinta kitose Klaipėdos ligoninėse? Kodėl meras neįsiklausė į darbuotojų skundus ir nesiėmė priemonių gelbėti Klaipėdos universitetinę ligoninę? Epidemija iš tiesų apnuogino Klaipėdos bėdas, miesto vadovų lyderystės stoką: gėdinga buvo stebėti, kaip vienas didžiausių ir turtingiausių Lietuvos miestų nesugeba įsteigti Karščiavimo klinikos, vėl ieško kaltų Vilniuje, nors greta esanti Kretingos savivaldybė šią problemą išsprendė be kalbų ir greitai. Po visus šokiravusio mero pasiūlymą Klaipėdos Tuberkuliozės ligoninę praturtinti COVID-19 pacientais, į Pagalbą atėjo Klaipėdos Psichikos sveikatos centras, atradęs pas save vietos Karščiavimo klinikai.

Į situaciją sureagavo Sveikatos pasaugos ministerija. Šiomis dienomis Klaipėdos universitetinėje ligoninėje vyksta patikrinimas. Patikrinimui vadovybė pasiruošė – išdavė pilnas apsaugas skyriams, kurie tikrinami ir liepia sakyti darbuotojams, kad jie visada gavo apsaugos priemones. Žodžiu, vadovybė toliau kiša galvą į smėlį, tvirtina, kad apsaugos priemonių pakanka. Mano manymu, toks Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovo V. Janušonio elgesys artėja prie nusikalstamo. Būdama tarybos narė negaliu daugiau nieko padaryti, tik teikti tarybos posėdžiui sprendimą dėl V. Janušonio nušalinimo nuo Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovo pareigų. Tikiuosi tarybos narių ir mero palaikymo.

Klaipėdos universitetinė ligoninė – ant uždarymo ribos. Ketvirtadienį – Klaipėdos tarybos posėdis. Jame meras nenumatė jokio pranešimo tarybos nariams apie padėtį mieste. Taip pat – jokių galimybių užduoti klausimus V. Janušoniui ar Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkui, savivaldybės Administracijos direktoriui G. Neniškiui. Tarybos nariai, kaip ir kiti miestiečiai, sužino informaciją apie padėtį iš V. Grubliausko socialinės paskyros „Facebook“ žinučių.

Nina Puteikienė, Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narė

Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:2020-04-05 14:03:42 / Jonas

Darbas tokiose pareigose turi turėti kadenciją. Pav. 5 metai. Tik taip įstaiga progresuos. Kiekvienas vadovas įneša ką nors naujo, pozityvaus. O užsisėdėti vienoje vietoje - negerai. Tampi konservatoriumi.

2020-04-05 12:30:12 / Tadas R.

Tai kad ir meras sugeba ne dirbti, o tik skųstis prieš televizijos kameras. Reikia ir jį nušalinti.

Nuo pat karantino paskelbimo matėsi, kad vadovai Klaipėdoje vienas kito "verti".

Politika: kitos panašios naujienos
       2020-07-08 18:12:30

LRTK stabdo TV programų „RT“ laisvą priėmimą

2020 m. liepos 8 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė sprendimą sustabdyti Lietuvos Respublikoje retransliuojamų ar platinamų internete televizijos programų „RT“, „RT HD“, „RT SPANISH“, „RT DOCUMENTARY“ ir „RT DOCUMENTARY HD“ laisvą priėmimą.
       2020-06-18 09:57:07

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos metinis pranešimas

Mieli Lietuvos žmonės, Gerbiamas Lietuvos Respublikos Seime, prieš 30 metų bebaimiai Lietuvos sūnūs ir dukros atkūrė Nepriklausomybę.
       2020-05-20 06:35:13

Seimas po pateikimo pritarė siūlymui įteisinti balsavimą internetu

Seimas svarstys siūlymą įteisinti balsavimą internetu. Tai siūloma Seimo rinkimų įstatymo pataisomis (projektas Nr. XIIIP-4840).
       2020-05-15 08:15:28

Prezidentas: laikinam mokesčių sumažinimui ir paramai šeimoms – 500 mln. eurų

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, atsižvelgdamas į neigiamą koronaviruso pandemijos (COVID-19) poveikį šalies ūkiui, teikia teisėkūros pasiūlymus, orientuotus į reikšmingą paramą šeimoms su vaikais ir laikiną mokesčių mažinimą dirbantiesiems.
Daugiau naujų naujienų
       2020-07-10 13:40:04

Greiti užkandžiai: kaip paprastai nustebinti netikėtai užklupusius svečius?

„Esu šalia, galiu užsukti?“ – netikėtas bičiulio ar giminaičio skambutis kartais išverčia iš kojų, nes šaldytuvas – tuščias. O išleisti iš namų nepavaišintą svečią – ne išeitis.
       2020-07-10 13:30:51

Saulės belaukiant: maisto produktai, kurie padės gražiai įdegti

Ne paslaptis, kad vasarą norime gražiai ir tolygiai įdegti, todėl neretai mūsų paplūdimio krepšiuose atsiduria įdegį skatinantys kremai. Tačiau nereikėtų jais piktnaudžiauti, o padėti odai šiek tiek parusti gali ir įvairūs maisto produktai.
       2020-07-10 13:27:35

Įvežtiniai koronaviruso atvejai į Lietuvą – iš visų žemynų

Įvežtiniai COVID-19 atvejai Lietuvoje registruoti iš visų žemynų, išskyrus Antarktidą, kurioje atvejų nėra užfiksuota. Nuo šių metų vasario 28 d., kai mūsų šalyje buvo patvirtintas pirmasis koronaviruso atvejis, iki liepos 6 d. iš viso užregistruoti 362 įvežtiniai atvejai.
       2020-07-10 12:57:44

Dėl karantino pasikeitęs gyvenimo ritmas, keitė ir vandens vartotojų įpročius

Didžiausios Lietuvoje vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bendrovės „Vilniaus vandenys“ duomenimis, įprastai per parą Vilniaus mieste ir aplinkiniuose rajonuose sunaudojama apie 94 tūkst. kubinių metrų vandens, tačiau per karantiną jo sunaudota maždaug 7 proc. mažiau.
       2020-07-10 11:35:14

Koronavirusas (COVID-19) - liepos 9 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 4.
       2020-07-10 09:40:36

Nuo metų pradžios – 14 žuvusių darbe

Per pirmąjį šių metų pusmetį Valstybinė darbo inspekcija (VDI) gavo 14 pranešimų apie įvykius darbe, dėl kurių darbuotojai mirė, ir 58 pranešimus apie įvykius darbe, kurių metu buvo sunkiai pakenkta darbuotojų sveikatai.
       2020-07-10 09:37:55

Skrydžiai su vaikais arba kaip tėvams paruošti atžalas kelionei lėktuvu?

Šalies aviacijai atgaunant pagreitį, Lietuvos oro uostai sulaukia vis daugiau klausimų apie taisykles, galiojančias keliaujant su vaikais arba nepilnamečių pasiruošimą savarankiškam skrydžiui.
       2020-07-10 09:35:25

Kasdien daugiau nei 3 valandos prie ekranų: kaip apsaugoti akis?

Vidutiniškai suaugęs žmogus kasdien į išmaniojo telefono ekraną žiūri 3 valandas ir 15 minučių, o tūkstantmečio vaikai beveik 7 valandas. Išmaniųjų prietaisų ekranai spinduliuoja nenatūralią, violetinę ir mėlyną šviesą, kuria piknaudžiaujant, ši gali sukelti perštėjimą, nuovargį ar netgi lemti suprastėjusią miego kokybę.
       2020-07-10 09:31:09

Neteisėtas valstybės pagalbos teikimas LRT

Interneto žiniasklaidos asociacija ir UAB „All Media Lithuania“ viešina skundo, pateikto prieš Lietuvos valstybę, tekstą. Skundą Europos Komisijai (EK) dėl valstybės pagalbos teikimo Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai (LRT), pažeidžiant Europos Sąjungos valstybės pagalbos taisykles, minėtos bendrovės pateikė prieš dvi savaites.
       2020-07-10 06:45:34

Lietuvos paštas iš Gedimino pr. kelsis į Totorių gatvę

Nuo liepos 21 d. Vilniaus centre esantis AB Lietuvos pašto skyrius klientus priims naujose, pagal modernią koncepciją įrengtose patalpose, adresu Totorių g. 8.
       2020-07-09 16:22:36

Liepos danguje įspūdingi sidabriškieji debesys ir nauja kometa

Liepos naktimis šiaurinėje padangėje galima išvysti slaptingą, į šiaurės pašvaistę panašų švytėjimą. Tai paslaptingieji sidabriškieji debesys.
       2020-07-09 11:40:24

Pagaminkite patiekalą neišėję iš namų arba kuo pakeisti trūkstamus ingredientus?

Turbūt daugelis yra susidūrę su ta erzinančia situacija, kuomet nori pradėti gaminti patiekalą, kurio taip trokšti ir pastebi, jog tam trūksta vieno ar dviejų ingredientų.
       2020-07-09 09:35:14

Koronavirusas (COVID-19) - liepos 8 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 3.
       2020-07-09 07:48:32

Tyrimas: tik 5 proc. lietuvių jaučiasi saugūs išeiti į pensiją

Beveik ketvirtadalis Lietuvos gyventojų šiųmetės krizės akivaizdoje patyrė didelį stresą dėl savo finansinės situacijos, tačiau pradėti taupyti ar investuoti neplanuoja.
       2020-07-09 07:29:45

Smulkios vairuotojų nuodėmės – didelė rizika kitiems eismo dalyviams

Į eismo įvykį patekę vairuotojai paprastai neprisipažįsta, kad kritiniu momentu buvo užimti kitais dalykais: naršė telefone ar skambino, valgė, žaidė su vaikais ar nesusitvarkė su automobilio salone nerimstančiu naminiu gyvūnu.
       2020-07-09 07:23:40

Nuo spūsčių iki gamtos stichijų: kas išspręs šiuolaikinių miestų problemas?

Šiandien miestuose gyvena per 50 proc. pasaulio gyventojų. Skaičiuojama, kad 2050-aisiais šis rodiklis išaugs iki 75 procentų. Lietuva jau artėja prie šių skaičių – statistikos departamento duomenimis, 2019 m. Lietuvos miestuose gyveno 67,1 proc. nuolatinių šalies gyventojų.
       2020-07-08 18:24:58

Makaronai lietuviškai? 3 vasariški ir greiti receptai iš šviežių daržo gėrybių

Ar makaronai – tai būtinai tik itališkas patiekalas? O galbūt krapų pestas, karamelizuoti burokėliai ar rūkytas varškės sūris ne ką prasčiau dera nei trinti pomidorai ar parmidžianas?
       2020-07-08 18:24:05

Teismų krūvio svarstyklės – ne ginčo bylas gali perimti notarai

Lietuvos teismai pagal gaunamų civilinių bylų skaičių yra vieni labiausiai apkrautų teismų Europos Sąjungoje. Todėl Teisingumo ministerija parengė įstatymų pataisų paketą, kuriuo siūloma kai kurias teismų funkcijas, nesusijusias su ginčų sprendimu, perduoti kitoms institucijoms.
       2020-07-08 18:19:27

Atvykusiems iš dar 7 šalių bus privaloma izoliacija

Rumunija, Bulgarija, Mergelių salos, Seišeliai, Džibutis, San Marinas ir Svazilandas – naujos šalys, iš kurių grįžus bus privaloma 14 dienų izoliacija.
       2020-07-08 18:15:02

Kelionių organizatorius „Tez Tour" stabdo keliones į Bulgariją

Dėl pastaruoju metu blogėjančios epidemiologinės situacijos Bulgarijoje, kuomet fiksuojamas padidėjęs sergamumo rodiklis Covid-19 liga, tarptautinis kelionių organizatorius „Tez Tour“ stabdo užsakomuosius skrydžius į Bulgariją.
       2020-07-08 18:12:30

LRTK stabdo TV programų „RT“ laisvą priėmimą

2020 m. liepos 8 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė sprendimą sustabdyti Lietuvos Respublikoje retransliuojamų ar platinamų internete televizijos programų „RT“, „RT HD“, „RT SPANISH“, „RT DOCUMENTARY“ ir „RT DOCUMENTARY HD“ laisvą priėmimą.
       2020-07-08 12:24:01

Koronavirusas (COVID-19) - liepos 7 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 10.
       2020-07-08 11:42:44

Ypatingi augalai: švarus ir drėgnas kambario oras be papildomų pastangų

Kambariniai augalai ne tik kuria namų jaukumą, bet ir gerina patalpų oro kokybę. Didžiąją dalį vandens, kurį naudojame jų laistymui, augalai vėliau išgarina per lapus bei sugeria ore esančius teršalus, tad gali būti naudojami kaip natūralus, orą drėkinantis ir jį valantis filtras.
       2020-07-08 08:17:09

M.Dubnikovas: Pigūs pinigai – galimybė tapti stipresniais nei prieš krizę

Ne veltui sakoma, kad krizė gali tapti ir puikia galimybe sustiprėti. Tik reikia laiku ir protingai tuo pasinaudoti. Ši pandemija, kurią su visais jos padariniais, vis dar išgyvena pasaulis, neišvengiamai įeis į istoriją kaip vienas didžiausių iššūkių verslui.
       2020-07-08 08:14:00

Karantino pamoka: kaip internetiniai prekių katalogai virto e. parduotuvėmis

Koronaviruso pandemija supurtė tiek mažesnius, tiek didesnius verslus, o dalį jų privertė arba persiorientuoti bei skaitmenizuotis, arba nutraukti savo veiklą. Taip nutiko ir nedideliam šeimos verslui „Urban Food“, gaminančiam maisto miltelius.
       2020-07-08 08:07:42

Kardiologė: cholesterolį įmanoma kontroliuoti ir be vaistų

Žmogus negali pakeisti savo biologinio amžiaus, bet gali atitolinti lėtines širdies ir kraujagyslių ligas, jei jo kraujagyslės bus „švarios“. Mokslas įrodė, kad šiuolaikiniai būdai kontroliuoti mažo tankio cholesterolį, dar vadinamą „bloguoju“, gali padėti išvengti infarkto ir insulto.
       2020-07-08 08:03:44

Lietuvos žmonių kiemuose – vis daugiau išmanių ir prabangių daiktų

Lietuvos gyventojai kiekvienais metais ne tik namus, bet ir kiemus papildo išmaniaisiais elektronikos prietaisais. Draudikai pastebi, kad namų kiemuose naudojamas turtas kasmet brangsta, nes tautiečiai žengia koja kojon su technologijomis.
       2020-07-07 17:15:31

Lietuva įsigys vaisto koronavirusui gydyti

Lietuva planuoja įsigyti antivirusinio vaisto remdesiviro, skirto koronaviruso infekcijai (COVID-19 ligai) gydyti. Dalis suplanuoto vaisto kiekio bus perkama centralizuotai, t. y. kartu su kitomis Europos Sąjungos (ES) valstybėmis, kitą dalį Lietuva įsigys individualiai.
       2020-07-07 13:30:36

Frankfurtas – vieta, kurią privalote aplankyti

Ar galite įsivaizduoti nuostabų rezultatą, kai vienoje vietoje dera spindintys dangoraižiai ir tuo pačiu nuostabios gamtos plotmės? Nereikia net įsivaizduoti, jeigu turite galimybę apsilankyti Frankfurte.
       2020-07-07 13:30:33

Tinkama pagalvės priežiūra garantuoja ilgaamžiškumą

Ar patalynei reikia skirti dėmesio, kad ji kuo ilgiau tarnautų? Žinoma, tačiau tai daro retas. Štai užvalkalus, užtiesalus daugelis mūsų skalbia kartą per savaitę ir dar dažniau, tačiau tinkamai nesirūpina pačia patalyne.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.