Naujienos

Technologijų įmonės šalies medikus aprūpino apsaugos priemonėmis

2020-04-24 07:10:27

Šią savaitę šešias didžiąsias Lietuvos ligonines pasiekė būtiniausių medicininių priemonių siunta už 291 tūkst. eurų. Tai jau antroji labdaros ir paramos fondo „Rūpestinga širdelė“ medicininių priemonių partija – bendra dviejų siuntų vertė siekia beveik pusę milijono eurų, kuriuos kovai su koronavirusu suaukojo šalies technologijų įmonės.

Pirmosios priemonės jau išdalintos mažesnėms sveikatos priežiūros ir gydymo įstaigoms bei senjorų globos namams.

„10 tūkst. medicininių kombinezonų, 50 tūkst. kaukių ir 25 tūkst. respiratorių dar šią savaitę bus išdalinti šešioms didžiausioms šalies ligoninėms: Santaros klinikoms, Respublikinei Vilniaus universitetinei ligoninei, Kauno klinikinei ligoninei, Respublikinėms Klaipėdos ir Šiaulių ligoninėms, taip pat Marijampolės ligoninei. Transportuojant krovinius teko patirti nemažai nesklandumų– pirmąją mūsų siuntą sustabdė Vokietijoje, akimirką buvo neaišku, ar ją atgausime, bet šiuos iššūkius pavyko veikti bendromis jėgomis. Tačiau džiaugiamės, kad paskutinioji siunta jau pasiekė Lietuvą, o priemonės netrukus atsidurs pas mūsų šių dienų herojus – medikus“, – sako paramos iniciatorius IT įmonių grupės „Tesonet“ vienas įkūrėjų Tomas Okmanas.

Didžioji dauguma apsaugos priemonių įsigytos Kinijoje, dalis respiratorių – iš tiekėjų Lietuvoje. Medicininių reikmenų krovinys iš Džengdžou miesto Kinijoje lėktuvu praėjusį ketvirtadienį atkeliavo į Kauno oro uostą, o šią savaitę priemonės bus išvežiotos po Lietuvos ligonines.

Apsaugos priemonių nugabenimą į Lietuvos ligonines užtikrins vaistinių tinklas „Gintarinė vaistinė“ kartu su iniciatyvos lėšas padėjusiu administruoti labdaros ir paramos fondu „Rūpestinga širdelė“.

„Didžiuojamės galėdami prisidėti prie iniciatyvos, kad Lietuvos medikai būtų tinkamai apsaugoti ir nerizikuodami savo sveikata galėtų mumis pasirūpinti. Noriu padėkoti visoms technologijų įmonėms už tokį sutelktumą ir operatyvumą bei finansinę pagalbą net ir ekonomiškai sudėtingu laikotarpiu. Tai tik parodo, kokie vieningi ir susitelkę galime būti krizės metu“, – sako fondo „Rūpestinga širdelė“ vadovas Tomas Šinska.

Pasaulinė kova dėl apsaugos priemonių

Pasaulis šiomis dienomis susiduria su iššūkiu gauti būtinųjų medicininių reikmenų, ne išimtis ir Lietuva. Priemones greičiau gauna tos šalys, kurių užsakymai yra didesni. Dėl šios priežasties medicininių prekių pirkimą ir gabenimą koordinavę iniciatyvos partneriai turėjo užduotį, jog užsakymas būtų kuo didesnis bei Lietuvą pasiektų kaip įmanoma greičiau.

„Visam pasauliui reikia apsauginių priemonių, todėl bandymas jų įsigyti primena išlikimo kovą, kurioje varžomasi užsakymų sumomis, derybiniais gebėjimais, bet daug ką lemia ir paprasčiausia sėkmė. Džiaugiamės, kad paramos kampanijos iniciatoriams pavyko rasti tarpininkų pačioje Kinijoje, jie padėjo išsirinkti reikiamas prekes ir patikrinti jų kokybę. Šiuo metu solidarumas ir sutelktumas yra be galo svarbūs, be jų negalėtume įgyvendinti tokių didžiulių tikslų taip greitai. Dabar mūsų prioritetas – kad didžiosios šalies ligoninės ir jose su virusu kovojantys medikai kuo greičiau būtų aprūpinti šiomis apsaugos priemonėmis, kurios bus pristatytos į penkis šalies miestus, labiausiai nukentėjusius nuo pandemijos“, – teigia „Gintarinės vaistinės“ generalinė direktorė Rūta Bagdonavičienė.

Beveik pusė milijono surinkta per tris paras

Draugėn susibūrusios technologijų įmonės 450 tūkst. eurų medikams reikalingų apsaugos priemonių siuntai surinko vos per 72 val. Idėjos iniciatorių T. Okmano ir G. Doronin Koltan teigimu, iniciatyva užsikūrė nuo paprasčiausio noro prisidėti prie bendros kovos su koronavirusu ir kelių skambučių verslo partneriams bei draugams.

„Pandemijos akivaizdoje absoliučiai pasikeitė socialinės atsakomybės suvokimas versle, supratome jos svarbą tokių krizių kaip ši metu – tą pajutome ir mes, ir mūsų partneriai. Visada rūpindavomės ne tik savo darbuotojais, bet ir norėdavome kokiu nors būdu prisidėti prie šalies gerovės. Tačiau ši iniciatyva – kitokia, nes kovojame su virusu, kuris parklupdė visą šalį dar neregėtu mastu. Vos sulaukusios kvietimo prisidėti prie medicininių priemonių siuntos įmonės ir jų vadovai iš karto sutiko. Tam neprireikė nei konkretaus plano, nei argumentų, kodėl verta tai daryti ar informacijos, ką tiksliai ketiname įsigyti už surinktas lėšas. Patys nustebome, kad maža iniciatyva išaugo iki tokio dydžio. Esame daugiau nei vieningi, kai to prireikia ir sugebame pranokti savo pačių lūkesčius“, – pastebi T. Okmanas.

Pirmoji siunta – jau išdalinta

Pirmame etape iniciatyvai suaukotų medicininių priemonių vertė siekė 115 tūkst. eurų. Jos išplatinimu pasirūpino „Laisvės TV“ komanda. Keli tūkstančiai medicininių kaukių ir respiratorių buvo išdalinti medicinos įstaigoms pagal jų prašymus. Dar keli tūkstančiai daugkartinio naudojimo apsauginių veido kaukių buvo išdalinti senelių namams ir Maltos ordino pagalbos tarnybai.

Visų prekių paieška, jų užsakymu ir logistika pasirūpino iniciatyvos rėmėjas Gerbert Doronin Koltan, įmonių grupės „Tesonet“ atstovai, bei Imantas Paulauskas, atstovas Kinijoje iš įmonės „LithuaniaChinaTrade“.

Iniciatyvos rėmėjai:

„Invalda INVL“, „Vinted“, „Hostinger“, „Tesonet“, „Modus Group“, „Oberlo“, „Bored panda“, „Trafi“ platformos plėtotoja „Intelligent Comunications“, „TeleSoftas“, „Team Atlantis“, „BaltCap“, „Nordwealth“, „Girteka“ ir kiti.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2022-06-30 12:56:13

Visi duomenys turės būti apmokestinami vienodu tarifu

Siekdami užtikrinti atvirą ir nediskriminacinę prieigą prie interneto, ES ryšio operatoriai vartotojams negali taikyti skirtingų duomenų perdavimo kainų pagal jų panaudojimo pobūdį.
       2022-06-29 15:28:52

Žuvies patiekalai tiesiai iš jūros: tartaras, sevičė ir pokės dubuo

Vasara tradiciškai yra grilio metas – ant grotelių ir iešmų keliauja mėsa, žuvis, daržovės ir net sūris. Visgi vasara yra ir laikas, kai norisi valgyti lengviau, gaiviau, o tai padaryti padeda vis gausėjantis šviežio derliaus pasirinkimas.
       2022-06-29 15:21:28

Reanimatologas paaiškino, kodėl įvyksta smegenų mirtis

Smegenų mirtis – plonytė linija, kurią peržengus nebėra kelio atgal. Mirus smegenims, miršta ir žmogus, tačiau dar kurį laiką medicininės įrangos dėka jo širdis gali plakti, savo funkcijas gali atlikti ir kiti organai.
       2022-06-29 15:11:28

Nedžiugina darbas? Patarimai, kaip atrasti mėgstamą

Darbas nebedžiugina? O gal planuojate jį keisti? Ne vienas žmogus darbe yra jautęsis ne savo vietoje, tačiau pakeitus darbą jis ir vėl gali nepatikti. Ką daryti, kad mylimo darbo paieškos pagaliau būtų vaisingos?
       2022-06-29 15:07:13

Pirmosios voveraitės: grybautojas patarė kaip pasiruošti išvykai į mišką

Įsibėgėjus vasarai galime pasilepinti ne tik įvairiausiomis sodo ir daržo gėrybėmis, bet ir grybais, kurių pirmas derlius jau pasirodė ir parduotuvėse.
       2022-06-29 15:00:59

Dalį elektros kainos ir toliau reguliuos valstybė, tai įtakos galutinei kainai

Ne retas gyventojas galvoja, kad pasirinkus nepriklausomą tiekėją, sutartyje sutarta galutinė elektros kaina negali keistis, tačiau net ir nepriklausomo tiekėjo klientams elektros energijos kaina susideda iš dviejų dalių:
       2022-06-29 14:56:02

Prezidentas NATO viršūnių susitikime: penki žingsniai Rusijai sustabdyti

„Rusija išliks ilgalaike karine grėsme NATO, todėl Aljansas privalo imtis būtinų priemonių ženkliai stiprinti savo saugumą, ypač Baltijos regione“, – šiandien Madride prasidėjusiame NATO viršūnių susitikime sakė Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.
       2022-06-28 13:06:05

Koks vanduo geriausiai gaivina per karščius ir kiek jo turime išgerti?

Įsivyravus karščiams itin svarbu organizme palaikyti skysčių balansą. Karštomis dienomis taip ir traukia ledinis vanduo, nes norisi ne tik numalšinti troškulį, bet ir atsivėsinti.
       2022-06-22 12:28:22

Ant laužo – ne tik bulvės, bet ir šakotis: dalijasi Joninių idėjomis

Artėjančios Joninės – dažno laukiama proga iš miesto pabėgti į gamtos prieglobstį. Neatsiejama to dalis – maisto gaminimas lauke ir jaukios akimirkos, susibūrus aplink laužą.
       2022-06-22 08:58:15

Vaistininkė apie gydomąją arbatų galią ir suderinamumą su vaistais

Visi žinome, kad peršalus reikia gerti ramunėlių ar liepžiedžių arbatą, o kosint – čiobrelių, tačiau neretai žinios apie vaistažoles tuo ir pasibaigia. Kokių vaistažolių arbatas vartoti kuriais atvejais ir kaip jas tinkamai paruošti – pataria vaistininkė.
       2022-06-21 15:56:49

Važiuoti su žieminėmis padangomis vasarą – brangu ir nesaugu

„Žieminės padangos jau beveik atgyveno, per vasarą jas visiškai užbaigsiu ir rudenį pirksiu naujas“. Tai yra gana dažnai sutinkama vairuotojų, ypač taupesnių, idėja.
       2022-06-20 21:46:39

Kas gali nutikti, jeigu trumpam sutrinka elektros skaitiklio veikimas?

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) išnagrinėjo ginčą tarp vartotojo ir UAB „Perlas Energija“ bei AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) dėl elektros energijos suvartojimo duomenų nesutapimo, elektros energijos pirkimo–pardavimo ir persiuntimo paslaugos teikimo sutarties nutraukimo ir mokesčių už elektros energiją perskaičiavimo.
       2022-06-20 20:54:40

Borrellis dėl Kaliningrado: kaltinimas Lietuvai – melas, gryna propaganda

ES užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis pirmadienį pareiškė, kad Lietuva laikosi ES sankcijų blokuodama tam tikrų prekių gabenimą geležinkeliu į Rusijos Kaliningrado eksklavą.
       2022-06-20 20:40:37

Chemija Lietuvoje: ar greitai turėsime Nobelio premiją?

Vilniaus universiteto (VU) chemikai šiemet mini 225-ąsias Chemijos katedros įkūrimo metines. Anot dabartinio Chemijos ir geomokslų fakulteto dekano prof. Aivaro Kareivos, per tiek metų šis mokslas Lietuvoje turėjo ir nuosmukio laikotarpių, ir pasaulyje pripažintų specialistų, ženkliai prisidėjusių prie mokslo raidos.
       2022-06-19 21:54:43

Prezidentei – Pasaulio ekonomikos apdovanojimas

Sekmadienis, birželio 19 d. (Kylis). Prezidentei Daliai Grybauskaitei Vokietijoje, Kylyje, įteiktas prestižinis Pasaulio ekonomikos apdovanojimas (Global Economy Prize 2022).
       2022-06-18 15:20:01

Nepriklausomą elektros tiekėją pasirinko beveik 80 proc. antrojo etapo gyventojų

Šiandien, baigiantis antrajam nepriklausomo elektros energijos tiekėjo pasirinkimo etapui, bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) duomenimis 79,2 proc. arba 586 tūkst. šio etapo vartotojų priėmė sprendimą ir pasirašė sutartį su savo nauju ir nepriklausomu energijos tiekėju.
       2022-06-18 15:17:04

Azijietiška virtuvė vasarą: aštrūs patiekalai atsigaivins per karščius?

Azijiečių virtuvėje naudojami metodai ir ingredientai jau seniai pamėgti sveiką gyvenimo būdą puoselėjančių žmonių. Tokiuose patiekaluose nėra sočiųjų riebalų pertekliaus, beveik nevartojama pieno produktų, maistas dažnai virtas arba troškintas garuose, prioritetą skiriant produktų šviežumui ir sezoniškumui.
       2022-06-18 15:14:05

Nepasirinkusiems elektros tiekėjo – dar savaitė galutiniam apsisprendimui

Antrojo liberalizavimo etapo buitiniai vartotojai, nesuspėję pasirinkti nepriklausomo elektros tiekėjo, tai galės padaryti dar savaitę. Jiems sudaroma galimybė nepriklausomą elektros tiekėją pasirinkti iki sekmadienio, birželio 26 d. imtinai.
       2022-06-18 15:11:24

Specialistai: Norint mažinti skendimų skaičių reikia liautis drausti

Kas penktas lietuvis nemoka plaukti, o 3 iš 10 gyventojų yra bent kartą skendę, rodo skolinimosi internetu platformos „Vivus Finance“ užsakymu atliktas reprezentatyvus šalies gyventojų tyrimas.
       2022-06-17 20:13:14

Laisvalaikis miške ar prie ežero - ne bet kur ir ne bet kaip

Vasarą daugelis žmonių renkasi aktyvias pramogas gamtoje. Vieni skuba prie vandens telkinių, kiti mėgaujasi miško gėrybėmis ir gaiva. Aplinkos apsaugos departamento (AAD) specialistai primena, kad mišką ar kitą gamtos kampelį reikia tausoti, tinkamai jame elgtis bei dalijasi patarimais, kaip poilsiauti atsakingai.
       2022-06-17 08:56:49

Mitai apie autonominį vairavimą

Ar savivaldžiai automobiliai taps realybe? Ir kaip turės pasikeisti žmonių požiūris, kad autonominius automobilius priimtų plačioji visuomenė? Šiuos ir kitus klausimus nagrinėja &Audi tyrimas „SocAlty“, parengtas bendradarbiaujant su 19 šios srities ekspertų.
       2022-06-17 08:51:16

Didysis bijūnų žydėjimas: nuo senųjų veislių iki modernių spalvų ir formų

Nors ir vėluodamas, bet su maksimalia galia ir grožiu, kurio sukaupė per lietumi dosnias savaites, Kaune, Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode, didįjį žydėjimą pradėjo turtingiausias Lietuvos bijūnynas: šiemet iš viso maždaug 30 arų plote žydi per 600 bijūnų kolekcinių vienetų.
       2022-06-16 20:43:13

Vitaminų šaltinis – agrastai: naudokite juos ne tik uogienėms

Šviežio derliaus agrastai – jau pasirodė parduotuvių lentynose. Šios gėrybės – nuo seno lietuvių vertinamos, tačiau pastaruoju metu kiek primirštos. O veltui. Šios sodo gėrybės ne tik skanios, bet ir ypatingai vertingos sveikatai.
       2022-06-15 08:50:09

Neapsisprendžiantiems: kaip išsirinkti sau tinkamą IT specialybę?

Pastaraisiais metais darbo rinkoje būtų sunku surasti populiaresnę ir perspektyvesnę sritį, nei IT – šie specialistai nuolat viliojami patrauklia alga, o atvirų darbo vietų kasdien daugėja.
       2022-06-15 08:44:11

Vilniuje pristatytas rekordą pasiekęs 3D gatvės piešinys: įvykiai Ukrainoje

Vilniuje birželio 14 dieną pristatytas didžiausias Baltijos šalyse ir dydžio rekordą Lietuvoje pasiekęs trimatis gatvės piešinys. Visai greta sostinės spaudos rūmų kūrinį pavadinimu „Meilė ir baimė“ nutapė pasaulinio garso menininkas Edgaras Muelleris.
       2022-06-15 08:35:38

„PILETILEVI GROUP“ ir „TIKETOS“ sandoris apribojo konkurenciją

Šiandien Konkurencijos taryba atsisakė duoti leidimą vykdyti koncentraciją Estijos bendrovei „Piletilevi Group“ įsigijus 100 proc. „Tiketos“ akcijų.
       2022-06-11 13:08:16

Tarptautinę falafelių dieną kulinarijos technologė pataria, kaip pasigaminti

Tarptautinė falafelių diena minima birželio 12 d. Falafeliai – tai tipiškas Artimųjų Rytų virtuvės patiekalas, pagamintas iš avinžirnių, kurie yra augalinių baltymų šaltinis, mažinantis blogojo cholesterolio kiekį.
       2022-06-10 19:46:34

Vištų augintojams – nuostolių kompensacijos

Nuostolių dėl Rusijos karo Ukrainoje patiriantys broilerių ir vištų dedeklių augintojai jau gavo pirmąsias kompensacijas. 35 broilerių ir vištų dedeklių laikytojams, pateikusiems paraiškas, pervesta 1,84 mln. Eurų.
       2022-06-10 18:51:26

„Eutelsat“ pašalins draudžiamus rusiškus kanalus

„Eutelsat“ yra pasirengusi sustabdyti Rusijos kanalų „RTR Planeta“ ir „Rossija 24“ retransliavimą savo palydovais birželio 25 d.
       2022-06-10 15:33:57

Keičiasi prekybos internetu taisyklės: į ką svarbiausia atkreipti dėmesį?

Šių metų birželio 1 d. įsigaliojo naujos taisyklės, taikomos santykiams tarp gamintojų, didmenininkų ir mažmenininkų. Naujose taisyklėse ypatingas dėmesys skirtas įmonių veiklai elektroninėje erdvėje.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.